۱۳۹۵ سه شنبه ۱۰ اسفند  | 2017 2 Tuesday

شهرستان قزوین به لحاظ موقعیت ممتاز جغرافیایی و مواصلاتی همیشه در تاریخ مد نظر بوده است مورخین بنای اصلی شهر قزوین را به شاپور ذوالاکتاف ساسانی نسبت می دهند که نام آن ابتدا کشوین بوده است . با طلوع خورشید اسلام ، ارکان حکومت ساسانی فرو پاشیده و سپاه اسلام به منظور گسترش توحید و محو شرک و بت پرستی به حرکت درآمد . قزوین در سال 24 هجری به دست (براء بن عازب ) فرمانده سپاه والی کوفه به صلح گشوده شد و از ثغور یا مرزهای مهم و استراتژیک حکومت اسلامی به شمار می رفت  .

در زمان حکومت صفویه و پس از جنگ (چلدران ) در سال 920 هجری ، قزوین مورد توجه بسیار قرار گرفت و رفته رفته تبدیل به پایتخت صفویان گردید و مجموعه ای از کاخها و عمارت سلطنتی در آن احداث شد که از این مجموعه ها می توان بعنوان نمونه اولیه و کوچکتر ی ازبناهای تاریخی احداث شده در شهر اصفهان پایتخت بعدی حکومت صفویه یاد کرد .

شهرستان قزوین در صد وسی کیلو متری غرب تهران قرار دارد و به وسیله بزرگراه و راه آهن به تهران متصل است .مرکز این شهرستان شهر قزوین و دارای شش بخش به نام های مرکزی ،البرز،رودبار الموت ،رودبار شهرستان ،تارم سفلی و کوهین و نیز شانزده دهستان است . آب و هوای این شهرستان در تابستان خنک و در زمستان سرد است. میزان بارش سالیانه آن ،حدود سیصدو هجده میلیمتر و متوسط دمای هوای آن بیست و شش درجه سانتیگراد است. بخش شمالی شهرستان قزوین را کوهستان های البرز در برگرفته و دارای چشم اندازهای طبیعی بسیار زیبا و جالب است و قسمت جنوبی و شرقی آن را دشت نسبتا همواری احاطه نموده است.

صفحه 9 از 2134  اول  قبلی   4    5    6    7    8    9    10    11    12    13    14   بعدی  آخر

مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین : کشاورزان برای تامین آفت کش ها به فروشگاههای مجاز مراجعه کنند مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین گفت: کشاورزان و باغداران برای تامین آفت کش های مورد نیاز خود به فروشگاه های مجاز مراجعه کنند.
بهنام ملکی خبر داد؛ بهره برداری از پنج طرح بزرگ سرمایه گذاری در قزوین تا اوایل سال آینده مدیر کل جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری قزوین گفت: پنج طرح بزرگ سرمایه گذاری در استان در بخش های صنعت و معدن، علمی و فناوری و عمرانی تا اوایل سال آینده آماده بهره برداری می شوند.
دوسالانه نقاشی و طراحی استان قزوین گشایش یافت دوسالانه نقاشی و طراحی استان قزوین به طور همزمان در نگارخانه های محصص،تماشا و مهر گشایش یافت.
ساماندهی ورودی و خروجی های شهری قزوین برای نوروز استاندار قزوین گفت: ساماندهی ورودی و خروجی های شهر قزوین برای پذیرایی از مسافران نوروزی و زیباسازی معابر شهری و تامین سوخت جایگاهها جدی گرفته شود.
مدیرکل آموزش و پرورش قزوین: جشنواره مردمی «قاب های ماندگار» در قزوین برگزار می شود - مدیرکل آموزش و پرورش قزوین از برگزاری جشنواره عکس با عنوان «جشنواره مردمی قاب های ماندگار» در استان خبر داد.
معاون تربیت بدنی و سلامت قزوین: شناسایی دانش آموزان آسیب پذیر در مدارس قزوین معاون تربیت بدنی و سلامت قزوین گفت: با شناسایی دانش آموزان آسیب پذیر ضمن برگزاری کارگاه های آموزشی، مشاوره های تخصصی به آنها ارائه می شود.
از ابتدای امسال تا پایان دی ماه، افزوده شدن 10 هزار شاغل جدید در استان قزوین به بیمه شدگان تامین اجتماعی مدیرکل تعاون،کار و رفاه اجتماعی قزوین گفت: از ابتدای امسال تا پایان دی ماه، از بین شاغلان جدید استان پرونده 10 هزار نفر در بیمه تامین اجتماعی به ثبت رسیده است.
در 10 ماهه امسال؛ جمع آوری 74 میلیارد ریال زکات در استان قزوین معاون توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد امام خمینی (ره) قزوین گفت: در 10 ماهه امسال، 74 میلیارد و 78 میلیون ریال زکات در سطح استان جمع آوری شده است.
صفحه 9 از 2134  اول  قبلی   4    5    6    7    8    9    10    11    12    13    14   بعدی  آخر
60 زندانی جرائم غیر عمد در قزوین تا پایان امسال آزاد می شوندرادیو قزوین سوگوار ضریح گمشده دولت به رهایی افراد در بند اعتیاد کمک می کندسهره زنده گیری شده در قزوین به دامان طبیعت بازگشت50 بازرس نظارت بازار شب عید قزوین را برعهده دارندطول شبکه فیبر نوری در قزوین افزایش می یابدکارگران به قله خشچال صعود می کنندمدیران از جوانان و بانوان به عنوان مشاوران خود استفاده کنندشهرداری ها نباید تخلفات ساختمانی را منبع درآمد خود کنند پذیرشِ دارندگان دفترچه های تامین اجتماعی به روال سابق در بیمارستان های دولتیکاهش 10 درصدی سوانح جاده ای در استان قزوین معرفی برترین های دومین جشنواره ملی قصه گویی مهرتاکید استاندار بر تقویت هنر خوشنویسینمایشگاه بهاره قزوین با 240 غرفه برپا می شود طرح تحول سلامت ؛طرح بی بدیل دولت تدبیر و امید بود اهمیت توجه به استاندارد سازی آسانسورهای شهرک مهرگان پیشخوان روزنامه های امروز صبح استان / سه شنبه پیشخوان روزنامه های امروز صبح کشور / سه شنبهسم زدایی بدن به طور طبیعی چربی سوزی با یک نوشیدنی ساده
پیشخوان روزنامه های امروز صبح استان / دوشنبه در انتخابات شوراها باید از تعصبات قومی و محلی اجتناب کردکاهش سن آرایش در جوانانخطر ریزش ضلع شرقی ورودی بنای تاریخی راسته قیصریه رفع شدجریان انتخابات خنثی کننده ترفند دشمنان استکشف 15 کیلوگرم تخم مرغ فاسد در کارگاه های شیرینی پزی تسهیلات 11 درصدی به واحدهای صادراتی استان پرداخت می شود هدایت تحصیلی دانش آموزان با اجبار امکان پذیر نیستنمایشگاه بهاره قزوین با 240 غرفه برپا می شودتاکید استاندار بر تقویت هنر خوشنویسیپیشخوان روزنامه های امروز صبح استان / سه شنبه معرفی برترین های دومین جشنواره ملی قصه گویی مهر پذیرشِ دارندگان دفترچه های تامین اجتماعی به روال سابق در بیمارستان های دولتیشهرداری ها نباید تخلفات ساختمانی را منبع درآمد خود کنند اهمیت توجه به استاندارد سازی آسانسورهای شهرک مهرگان طرح تحول سلامت ؛طرح بی بدیل دولت تدبیر و امید بودمدیران از جوانان و بانوان به عنوان مشاوران خود استفاده کنندکاهش 10 درصدی سوانح جاده ای در استان قزوین کارگران به قله خشچال صعود می کنند50 بازرس نظارت بازار شب عید قزوین را برعهده دارند
آب تنی مردان در هوای بسیار سرد اردبیل! +عکسوقتی "یکتا ناصر" و خواهرش یک روسری بیشتر ندارند + عکسقویترین مرد جهان و همسرش در رستوران برج میلاد + عکسمراسم فاطمیه (س) کجا برویم؟ + جدولتهدید پزشکان متخصص: اگر کارانه نگیریم از هفته دیگر جراحی نمی کنیم+ سندترکیه؛ "جیب خالی، پز عالی"50 سال سن؛ شرط بازنشستگی پیش از موعد بانوانمعاون نیروی دریایی: مانع ورود القاعده و داعش به دزدی دریایی شدیمپیش بینی حضرت آیت الله جوادی آملی از آینده آمریکا در دیدار دوتن از اندیشمندان روسیآیت الله هادوی تهرانی: برخی انسانها تا لحظه آخر در جهالت و غفلت به سر می برنداصل مسئله فدک مورد تایید منابع اهل سنت استپیام تسلیت آیت الله هادوی تهرانی به مناسبت درگذشت حجت الاسلام قرهینقدی بر نظام برنامه ریزی شهری قممجری محبوب کیست؟سامانی: ایرباس های میلیاردی در صف ورود به ایران!فوری/ موارد تخفیف جریمه سربازی در سال 96 اعلام شدموافقت با تبلیغات شرکت پدیده شاندیز در رسانه های عمومیجزییات خرید غیبت سربازی در بودجه 96 + جدولمی خواهید بدانید در 15روز آینده وضعیت عاطفی تان چگونه خواهد بود؟عباس عبدی: پیش فرض اصلاح طلبان درباره ارتباط با رهبری را باید تغییرداد/ این کار زمان بر اما شدنی است
حضور «سمت» با کتاب های عربی در نمایشگاه بین‌المللی کتاب مسقطنمایش مستند «از خانه شماره ۳۷» در گالری شهریوراساسنامه جدید حوزه علوم اسلامی دانشگاهیان ابلاغ شدامشب هیأت کجا برویم؟ +نشانیچرا شهرداری بودجه سازمان آتش نشانی را نداد؟اتفاقی نادر برای بیماران نادربرای درمان اگزما از این گیاه استفاده کنید!ساختمان 7 طبقه در مرتضی‌گرد تهران فرو ریختدولت‌ها در آلودگی هوای تهران چقدر مقصرند؟حقوق مصرف‌کننده؛ گوری که مُرده نداردبرای تعیین مبلغ قرارداد چه نکاتی باید در نظر گرفته شود؟فروش ویژه پریوس و راو4 در جشنواره فروش نوروزی ایرتویاکلکسیون خودروهای رونالدو کامل شداسامی حضرت زهرا(س) نزد خداوند430 نفر کاندیدای حضور در لیست انتخابات شورای شهر تهرانمافین سبزیجات، یک شام شیک و رژیمیبرگزاری انتخاباتی رقابتی، قانونی و اخلاقی دستور کار اصلی وزارت کشور استاعمال محدودیت های ترافیکی آخر تعطیلات در مازندرانعشق شرط ماندگاری در هنر است/اجرایی «هنرمندانه» از «میراث» بیضایی دیدمآخرین خبر از پرونده مرگ دانش‌آموز تویسرکانی