۱۳۹۸ جمعه ۲۹ شهريور  | 2019 9 Friday
آرشیو خبر آمار بازدید: 27 کد مطلب: 53828  

برنامه‌های هفته فرهنگی قزوین مورد استقبال پرشور شهروندان قرارگرفت

رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری قزوین از استقبال چشمگیر و حضور پر شور شهروندان از برنامه‌های هفته فرهنگی قزوین خبر داد.
۱۳۹۸ يکشنبه ۱۷ شهريور ساعت 09:40

 صدای قزوین - محمد درافشانی اظهار کرد: بیش از ۱۱۰ برنامه متنوع فرهنگی، اجتماعی و ورزشی در طول هفته فرهنگی قزوین از دوم تا ۹ شهریور به طور غیرمتمرکز در سطح محلات شهر قزوین و نواحی منفصل شهری برگزار شد.


وی افزود: با توجه شعار «# قزوین_شاداب_نزدیکترین_مقصد» امسال در برنامه‌های فرهنگی قزوین به موضوع ایجاد نشاط اجتماعی و همچنین معرفی کهن شهر تاریخی قزوین به گردشگران به عنوان مقصدی نزدیک و در دسترس توجه ویژه شده بود.

درافشانی بیان کرد: «شناساندن ابعاد مختلف فرهنگی و هنری قزوین به شهروندان و گردشگران به عنوان مقصدی در دسترس و نزدیک»، «معرفی پتانسیل‌های بالای گردشگری شهر قزوین» و «تلاش در جهت افزایش حس تعلق خاطر شهروندان به شهر و مشارکت با مدیریت شهری» و «در سطح شهر قزوین بالاخص در نواحی منفصل و مناطق کمتر از جمله اهداف برگزاری هفته فرهنگی قزوین بود.

بزرگداشت حجت الاسلام و المسلمین حاج سید موسی ابراهیمی ابوالشهید محدث معاصر

وی یادآور شد: از برنامه‌های فرهنگی فاخری که برای این هفته از سوی مجموعه مدیریت شهری قزوین برگزار شد، آئین بزرگداشت حجت الاسلام و المسلمین سید موسی ابراهیمی ابوالشهید محدث معاصر، پژوهشگر و رئیس سابق حوزه علمیه قزوین بود که در راستای پاسداشت مقام علمی حجت الاسلام و المسلمین ابراهیمی برگزار شد.درافشانی ادامه داد: رونمایی از تمبر یادبود آئین بزرگداشت حجت الاسلام و المسلمین حاج سید موسی ابراهیمی و تقدیر از مقام شامخ و علمی حجت الاسلام و المسلمین ابراهیمی با حضور آیت الله عابدینی امام جمعه قزوین و نماینده ولی فقیه در استان و حجت الاسلام والمسلمین سید محمد حسینی قزوینی مدرس حوزه علمیه قم از جمله بخش‌های این مراسم بود.

هفته فرهنگی قزوین با طعم شیرین طنز فارسی

وی افزود: اختتامیه دومین جشنواره ملی طنز ادبی فارسی عبید زاکانی از دیگر برنامه‌های فاخر فرهنگی قزوین بود که با اجرای رضا رفیع طنزپرداز کشور و هنرمندان طنزپردانی ملی و استانی برگزار شد.

درافشانی بیان کرد: ۳۳۸ اثر به دبیرخانه جشنواره ملی طنز عبید زاکانی ارسال شد که ۱۹۸ اثر مربوط به بخش نثر «داستان کوتاه و مینیمال طنز» و ۱۱۰ اثر مربوط به بخش شعر «کلاسیک، نو و آزاد» بود.

رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری قزوین گفت: ۳۰ اثر ارسالی نیز بدلیل حائز نبودن شرایط جشنواره مورد پذیرش قرار نگرفت.

وی تصریح کرد: دومین جشنوره طنز عبید زاکانی امسال به صورت منطقه‌ای برگزار شد و در سال آینده سعی بر برگزاری این جشنواره به صورت بین المللی خواهد شد.

«شب های فیروزه ای» میزبان سرای تاریخی سعدالسلطنه قزوین

درافشانی اظهار کرد: اجرای برنامه شب‌های فیروزه‌ای در مجموعه تاریخی و فرهنگی سعدالسلطنه از دیگر برنامه‌های هفته فرهنگی قزوین بود که با هدف معرفی جاذبه‌های فرهنگی و تاریخی کهن شهر قزوین از دوم الی هفتم شهریور ماه به طور زنده از آنتن شبکه پنج رسانه ملی و سیمای مرکز قزوین به هموطنان و هم استانی‌ها تقدیم شد.

وی افزود: در برنامه شب‌های فیروزه‌ای ویژه هفته فرهنگی قزوین برنامه‌های متنوع فرهنگی چون اجرای گروه بومی و محلی استان‌های گلستان و کردستان، اجرای گروه سرود آوای مهر / به سرپرستی آقای ارداقیان هنرمند قزوینی، اجرای گروه سرود استانی آوای دست‌ها، اجرای گروه سرود انتظار، اجرای نقالی توسط گلاره چگینی نوجوان هنرمند قزوینی، اجرای برنامه نمایشی رادیویی، تقلید صدا و بیان ضرب المثل ها و داستان‌هایی با لهجه قزوینی توسط عزیزالله میرابی هنرمند پیشکسوت قزوینی، گروه بزرگ دف نوازان قزوین / به سرپرستی آقای رستمی، اجرای زنده هنرهایی نظیر خوشنویسی، معرق کاری، کاشی کاری، ترمه دوزی و…، گروه سرود نغمه / به سرپرستی آقای مافی مقدم، تقدیر از سارا باقری فرزند شهدای کارمند به مناسبت هفته دولت و هفته فرهنگی قزوین به اجرا در آمد.وی، اجرای موسیقی توسط خوانندگان قزوینی – ستار سهرابی، حسین ترکاشوند، حمید همت یار، آرش عنقاری، تقدیر از سعید مرادی قهرمان جهان و کهن شهر تاریخی قزوین / دارنده مدال قهرمانی جهان در رشته جودو، تقدیر از مبینا بخشی نژاد و پرنیا سلمانی دارندگان مدال طلای تکواندوی تیم ملی نونهالان کشور در مسابقات جهانی ازبکستان، تقدیر از مژگان خدادادی دارنده مدال برنز تیم ملی بستکبال بانوان در مسابقات آسیایی، تقدیر از قاسم انصاری، محقق قزوینی و حضور هنرمندان ملی – محمد رضا عیوضی، مهدی سلوکی، فریبا کوثری، یوسف صیادی، مهران رجبی، محمد کاسبی، محمدبابایی، علی پرویزی، رضا آبسالان را از دیگر برنامه‌های شب‌های فیروزه‌ای عنوان کرد.

تاریخ شفاهی گویش‌ها و لهجه‌های فرهنگ قزوین قدیم

درافشانی گفت: تاریخ شفاهی گویش‌ها و لهجه‌های فرهنگ قزوین قدیم با هدف معرفی و احیای آداب و رسوم و لهجه قزوینی برگزار شد و از تعدادی از خانواده‌های قزوینی تقدیر بعمل آمد.

وی تصریح کرد: در این برنامه مطالب زیبایی توسط برخی از خانواده‌های قزوینی در خصوص رفتار و منش و میهمان نوازی قزوینی، بازی‌های محلی و آداب و رسوم ازدواج قزوینی، شیرینی‌های قزوین و قیمه نثار، اجرای نمایش رادیویی و بیان ضرب المثل‌های قزوینی با لهجه شیرین قزوینی بیان شد.

درافشانی بیان کرد: شب نشست موسیقی و هنر (مکتب موسیقی قزوین در عهد صفوی)، شب نشست موسیقی و هنر (مکتب موسیقی قزوین در عهد صفوی) با همکاری انجمن موسیقی استان قزوین در راستای تحقق سیاست مجموعه مدیریت شهری جهت استفاده از ظرفیت انجمن‌های تخصصی در کاخ موزه چهلستون با حضور هنرمندان و شهروندان برگزار شد.

برپایی نمایشگاه کشوری استادان برجسته ایرانی «دستخط ۵»

وی ادامه داد: از دیگر برنامه هفته فرهنگی قزوین می‌توان از نمایشگاه خوشنویسی «دستخط ۵» نام برد که ۸۰ اثر نفیس از اساتید برجسته خوشنویسی کشور غلامحسین امیرخانی، مجتبی ملک زاده، رضا بنی رضی و علی شیرازی در معرض دید عموم گذاشته شده است.

درافشانی عنوان کرد: این نمایشگاه با همکاری انجمن خوشنویسی استان قزوین در نگارخانه فرهنگسرای بانو حضرت زهرا (س) برپا شده است که تا پانزدهم شهریور ماه سالجاری با هدف ایجاد انگیزه در ترویج هنر خوشنویسی و انتقال تجربیات استادان خوشنویسی به هنرجویان خوشنویسی دایر است.

برگزاری محفل شعر و آوا

وی افزود: برگزاری محل شعر و آوا با حضور شاعران برجسته، مجریان و گویندگان توانمند استان در خانه موزه امام جمعه شهیدی با هدف معرفی فرهنگ و آداب کهن شهر قزوین همزمان با هفته فرهنگی قزوین در دستور کار قرار گرفت.

برگزاری هشتمین یادواره شهیدان رجایی و باهنر و شهدای کارمند

درافشانی ادامه داد: مشارکت در برگزاری هشتمین یادواره شهیدان رجایی و باهنر و شهدای کارمند از دیگر اقدامات شهرداری در ایام هفته فرهنگی قزوین بود که با حضور محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصحلت نظام برگزار شد، در این برنامه از خانواده ۶۳ کارمند شهید تقدیر شد.

برپایی نمایشگاه منطقه‌ای صنایع دستی و هنرهای سنتی قزوین

وی اظهار کرد: نمایشگاه منطقه‌ای صنایع دستی و هنرهای سنتی قزوین با حضور ۸ استان گیلان، البرز، تهران، زنجان، سمنان، اصفهان، خراسان رضوی و قزوین در ۱۹ غرفه با مشارکت سازمان میراث فرهنگی در کاخ موزه چهلستون سوم الی هفتم شهریور برپا شد.

رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری قزوین گفت: در این نمایشگاه هنرمندان استان قزوین در ۹ غرفه با ارائه آثاری در رشته‌های چرم دست دوز، منبت، گره چینی، نگارگری سنتی، خراطی چوب، نقاشی پشت شیشه، معرق، سنگ‌های قیمتی، قلم زنی و رودوزی‌های سنتی حضور فعال دارند.

همایش ورزش صبحگاهی در بوستان پامچال

وی تصریح کرد: برپایی همایش ورزش صبحگاهی از دیگر برنامه‌های هفته فرهنگی قزوین بود که به منظور ایجاد نشاط اجتماعی و ارتقای سطح سلامت شهروندان در بوستان پامچال با حضور پرشور شهروندان برگزار شد.درافشانی گفت: در این همایش با اهدا ۷ دستگاه دوچرخه و جوایز متنوع به قید قرعه از شرکت کنندگان تقدیر بعمل آمد.

برگزاری مسابقات فوتبال محلات در ورزشگاه معلم

وی افزود: مسابقات فوتبال محلات با حضور ۱۰۰ تیم در رده سنی متولدین ۸۵ و ۸۶ و متولدین ۸۷ به بعد از دوم شهریور سالجاری با هدف ترویج ورزش در ورزشگاه معلم آغاز بکار کرد و رقابت‌ها برگزار شد و در نهایت هفتم شهریور با معرفی تیم‌های برگزیده و تقدیر از آنها بکار خود پایان داد.

مسابقات دومیدانی پیشکسوتان قهرمان طلایی

درافشانی گفت: برگزاری مسابقات دومیدانی پیشکسوتان قهرمان طلایی در بوستان هشت بهشت از دیگر برنامه‌های هفته فرهنگی قزوین بود که با حضور پرشور شهروندان میانسال و قهرمان ورزشی پیشکسوت در راستای ایجاد نشاط اجتماعی برگزار شد.

چهارمین دوره مسابقات بلیتس شطرنج در بوستان ملت با مشارکت بنیاد شطرنج بویه

وی اظهار کرد: برگزاری چهارمین دوره مسابقات بلیتس شطرنج در بوستان ملت با مشارکت بنیاد شطرنج بویه از دیگر برنامه‌های ورزشی هفته فرهنگی قزوین بود.

ویژه برنامه عیادت از بیماران، معلولان و سالمندان در هفته فرهنگی قزوین

رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری قزوین بیان کرد: عیادت و دلجویی از بیماران بیمارستان‌های ولایت و قدس، معلولان و سالمندان مرکز امیرالمومنین (ع) کورانه در هفته فرهنگی قزوین انجام شد.

وی ادامه داد: اجرای نقاشی دیواری با موضوع آئین سنتی تعزیه خوانی بر روی دیوار ورزشگاه ناحیه منفصل شهری چوبیندر در میدان تعزیه از سوی سازمان زیباسازی نیز صورت گرفت.

اجرای شش جنگ شاداب «محله مینودری» در نواحی منفصل شهری

درافشانی بیان کرد: از دیگر برنامه‌های مفرح هفته فرهنگی قزوین برگزاری شش جنگ شاداب با عنوان «محله مینودری» بود که با هدف ارتقای سطح فرهنگ شهروندی و ایجاد نشاط اجتماعی برگزار شد که با استقبال خیلی خوب شهروندان نواحی منفصل شهری مواجه شد.

وی افزود: جنگ شاداب «محله مینودری» با محوریت هفته فرهنگی قزوین نواحی منفصل شهری چوبیندر، حسن آباد، دانش، ناصرآباد، مشعلدار و باغ نشاط برگزار شد.

درافشانی تصریح کرد: در بخش اول جنگ محله مینودری مسابقات ورزش شهروندی و در بخش دوم جنگ شبانگاهی با اجرای برنامه‌های مختلف فرهنگی نظیر برگزاری مسابقه با موضوع پسماند، نمایش طنز، مسابقات مفرح و… و. توسط هنرمندان بومی شهر قزوین به اجرا در آمد.

برگزاری برنامه‌های متنوع فرهنگی در مراکز سازمان

وی برنامه‌های متنوع فرهنگی با محوریت شهر زیبا و شاداب من قزوین در مراکز آموزشی سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری قزوین در ایام هفته فرهنگی قزوین برأی کودکان برگزار شد که از آن جمله می‌توان به برگزاری مسابقات نقاشی، کارگاه‌های قصه گویی، مسابقه کتابخوانی، خوشنویسی، اجرای نمایش عروسکی، برگزاری تور گشت و قزوین گردی اشاره کرد.

اجرای ۱۵ «تئاتر خیابانی شهروند» در بوستان‌های شهر قزوین

درافشانی ادامه داد: به مناسبت هفته فرهنگی قزوین و با محوریت انتقال آموزه‌های شهروندی و در راستای ایجاد نشاط اجتماعی، شناسایی هویت شهری و توجه به آداب و رسوم کهن شهر قزوین از سوم الی هفتم شهریور ۱۵ تئاتر خیابانی در بوستانهای ملاخلیلا، هشت بهشت، الغدیر، مشاهیر، گلسار، ملت، درب کوشک، پامچال، پیاده راه سبزه میدان، مجموعه تاریخی و فرهنگی سعدالسلطنه شهر قزوین اجرا شد.

اهدای کتاب رایگان به شهروندان در ایام هفته فرهنگی قزوین

رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری قزوین گفت: از دیگر برنامه‌های هفته فرهنگی قزوین اهدای کتاب رایگان شهروندان در سطح محلات شهر قزوین بود که به منظور ترویج فرهنگ مطالعه و کتاب و کتابخوانی انجام شد.

اجرای جُنگ بزرگ شب‌های پرستاره در بوستان باراجین (فدک)

وی اظهار کرد: اجرای جنگ‌های بزرگ شب‌های پرستاره در بوستان بارجین (فدک) با محوریت معرفی کهن شهر تاریخی قزوین و ترویج فرهنگ شهروندی با حضور مشارکت و استقبال پرشور شهروندان و با اجرای خوب هنرمندان بومی شهر قزوین در راستای ایجاد نشاط اجتماعی برگزار شد.

برگزاری دو کنسرت موسیقی

رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری قزوین بیان کرد: همچنین دو کنسرت بزرگ موسیقی حجت اشرف زاده در نمایشگاه بین المللی قزوین و بابک برهانی در سالن کوثر برگزار شد.

مشارکت در برگزاری سیزدهمین جشنواره تئاتر جوان قزوین

وی ادامه داد: جشنواره تئاتر جوان با حضور ۱۲ گروه در بخش صحنه‌ای و شش گروه در بخش خیابانی طی سه روز با مشارکت سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری قزوین در شهر قزوین برگزار شد

جشنواره بازیافت در بوستان ملی باراجین

درافشانی اظهار کرد: جشنواره بازیافت همراه با اجرای برنامه‌های شاد آموزشی توسط سازمان مدیریت پسماند و با همکاری سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری قزوین در بوستان ملی باراجین برگزار شد و مورد استقبال همشهریان قرار گرفت.

جشنواره کافوهای زیبا در خیابان خیام

وی عنوان کرد: جشنواره کافوهای زیبا با هدف معرفی قزوین در سطح ملی و فراملی به عنوان پایتخت خوشنویسی و هنر که دارای قدمت زیادی در این عرصه است به اجرا درآمد، این جشنواره از دوم تا ششم شهریور ماه سالجاری با همکاری انجمن هنرهای تجسمی استان برگزار شد ۱۷۴ اثر توسط ۱۰۳ هنرمند به دبیرخانه جشنواره کافوهای زیبا ارسال شد که ۱۰۰ نفر از آنها هنرمندان قزوینی و سه هنرمند از شهرهای تهران کرج و بابل بودند در مجموعه ۱۳۰ اثر انفرادی و ۴۴ اثر گروهی به این جشنواره ارسال شد که در نهایت ۴۸ اثر برای اجرا بر روی کافوهای شهر قزوین انتخاب شد.

رویداد استارت آپی کارآفرینی گردشگری

درافشانی ادامه داد: رویداد استارت آپی کارآفرینی گردشگری با حضور هشت استارت آپ موفق و بیش از ۳۰ کسب و کار نوپا در حوزه توسعه صنعت گردشگری با حضور سرمایه گذاران منطقه‌ای و ملی در بنای عالی قاپوی دولتخانه صفوی با مشارکت اداره کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری قزوین و مجموعه تاریخی و فرهنگی سعدالسلطنه برگزار شد.

وی بیان کرد: امضای تفاهم نامه سه جانبه همکاری با استارت آپ کشاورزیار و گشتتیم با رویکرد حمایت از باغستان‌های سنتی قزوین از سوی مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان، معاونت برنامه ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری و کمیسیون کارآفرینی و کسب و کارهای دانش بنیان اتاق بازرگانی استان از اتفاقات این برنامه بود.

اجرای نقاشی خیابانی در پیاده راه سبزه میدان

رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری قزوین گفت: اجرای نقاشی خیابانی توسط کودکان قزوینی به مناسبت هفته فرهنگی قزوین در پیاده راه سبزه میدان با محوریت موضوعات شهروندی و افزایش حس تعلق آنان به زادگاهشان برگزار شد.

تولید ۳۰۰ خبر فضای مجازی و ۶۰ خبر و گزارش خبری

وی افزود: تولید ۳۰۰ خبر تلگرامی و ارسال آنها به بیش از ۱۳۵ گروه خبری در فضای مجازی، تولید ۶۰ خبر و گزارش و ارسال آنها به خبرگزاری‌ها، مطبوعات محلی و سراسری و بارگذاری در پرتال شهرداری، ساخت ۳۰ کلیپ و تیزر از برنامه‌های هفته فرهنگی قزوین، تولید ۱۲ هزار فرم عکس، طراحی، چاپ و توزیع پوستر و دعوتنامه هفته فرهنگی و دیگر برنامه‌های جانبی، طراحی، چاپ و ارسال دعوت نامه، چاپ ۲۰۰۰ متر بنر برای نصب بر روی سازه‌های شهری از جمله اقدامات انجام شده در حوزه اطلاع رسانی و تبلیغات محیطی است.


تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است
نام:  
پست الکترونیکی:
نظر شما:  
کد امنیتی:

 
 
مدیرکل جدید محیط زیست استان قزوین معرفی شد۳۵ هزار لباس با طرح‌های غیر متعارف در قزوین جمع آوری شد 37 پرونده سوء استفاده از کارت‌ بازرگانی در قزوین تشکیل شدجوجه‌ریزی و کشتار مرغ در قزوین نیازمند تایید سلامت استامنیت و آموزش از مهمترین عوامل توسعه کشور استبرخی جرایم نیروهای مسلح تا ۲۳ درصد کاهش یافته استکاهش ۲۳ درصدی سوانج جاده ای در قزوینیادواره ۱۴۰ شهید نیروی انتظامی قزوین برگزار می‌شود۲۱ مسافر بر اثر واژگونی مینی بوس در قزوین مصدوم شدندعملیات اجرای یک طرح آبخیزداری در تاکستان آغاز شدبرداشت دانه زیتون سبز در باغات زیتون قزوین آغاز شددادستان جدید نظامی استان قزوین منصوب شدزنگ رزمایش نشاط در قزوین به صدا درآمدقاچاقچی ۲ هزار قلم لوازم آرایشی در قزوین جریمه شد۳۳۲ آسانسور در قزوین بازرسی شدندشماره ثبت پنج اثر تاریخی قزوین ابلاغ شدعدالت آموزشی در دستور کار آموزش و پرورش قرار داردبررسی فعالیت گسل شمال قزوین اتباع خارجی و پناهندگان بدون ویزا به اربعین می روندروند رو به رشد بسکتبال استان قزوین حفظ شود
عدالت آموزشی در دستور کار آموزش و پرورش قرار داردروند رو به رشد بسکتبال استان قزوین حفظ شوداتباع خارجی و پناهندگان بدون ویزا به اربعین می روندزنگ رزمایش نشاط در قزوین به صدا درآمددادستان جدید نظامی استان قزوین منصوب شد۲۱ مسافر بر اثر واژگونی مینی بوس در قزوین مصدوم شدندعملیات اجرای یک طرح آبخیزداری در تاکستان آغاز شدبرداشت دانه زیتون سبز در باغات زیتون قزوین آغاز شدبررسی فعالیت گسل شمال قزوین ۲۰ هکتار از اراضی ملی طارم سفلی در آتش سوخت۸ هزار دانشجو در دانشگاه پیام نور استان قزوین تحصیل می کنندکلینیک تخصصی حقوق کودک در قزوین راه‌اندازی می‌شودشماره ثبت پنج اثر تاریخی قزوین ابلاغ شد۳۳۲ آسانسور در قزوین بازرسی شدندقاچاقچی ۲ هزار قلم لوازم آرایشی در قزوین جریمه شدیادواره ۱۴۰ شهید نیروی انتظامی قزوین برگزار می‌شودکاهش ۲۳ درصدی سوانج جاده ای در قزوینبرخی جرایم نیروهای مسلح تا ۲۳ درصد کاهش یافته است۳۵ هزار لباس با طرح‌های غیر متعارف در قزوین جمع آوری شد مدیرکل جدید محیط زیست استان قزوین معرفی شد
قتل مرد نانوا در درگیری خونین دیروز قلهکاستخدام کارشناس دیجیتال مارکتینگ در تجارت الکترونیک در تهراناستخدام مدیر فروش پشتیبانی و واگذاری دستگاه های کارتخوان در قم6 نکته خواندنی در مورد آیفون های جدید اپل+ تصاویرخبر بد آسیایی برای استقلال و پرسپولیس+عکسغایبان استقلال و پرسپولیس در دربی مشخص شدندگلر پرسپولیسی رقیب حسینی می شودفوری ؛ خبر بد برای استقلالی ها ؛ درگذشت بازیکن سابق استقلالسه بازیکن رویایی نویل برای منچستریونایتدغایبان قطعی استقلال در دربی 90مقایسه جالب مسی و رونالدو توسط آندره گومزبروزترین قیمت دلار آزاد10خبر خوش اقتصادی امروز (26 شهریور)تحلیل طلا،نقره و مس در بازارهای جهانی شهریور 98نرخ خودرو در بازار امروز سه شنبه 26 شهریور 98پراید 46.4 میلیون تومان شدتازه ترین قیمت طلا ، سکه و دلار در بازار سه شنبه 26 شهریورقیمت خودرو / قیمت کارخانه و بازار تمام خودروهای داخلی (سه شنبه 26 شهریور 1398) / قیمت نیمروزوقتی شرط ازدواج، اسلام آوردن می شودمتن لایحه صیانت، کرامت و تأمین امنیت بانوان در برابر خشونت
بهترین شغل‌ها در آمریکا کدامند؟آقای علیفر لطفا نرو اگر می روی تنها نرو !فروش خانه ترامپ خبر ساز شد + عکسصاعقه وسط بازی فوتبال قربانی گرفت +فیلمکار غیرمتعارف نوید محمدزاده خبرساز شد +عکسهدیه 5 هزار بسته نوشت افزار به دانش آموزانصاعقه وسط بازی فوتبال قربانی گرفت +فیلمستاره پرسپولیس در برزخ؛ مشکل ستاره سرخ ها چیست؟عربستان نیم ساعته جنگ را باخت!با حذف فوتوشاپی نام شهیدان سعی دارند جامعه را دوقطبی کنندگزارشی از نشست ظرفیت های فقه در روابط بین الملل در راستای بیانیه گام دوم انقلابفراخوان ارسال اثر به جایزه ادبی جلال آل احمد منتشر شدخودزنی های وحشتناکشیوه حذف پردرآمدها از دریافت یارانه لو رفت!جایزه لئو یاشین به مراسم توپ طلا اضافه شدنشست انصاری فرد و کالدرون با سفیران آرژانتین و برزیلسئوال روز؛ استقلال تیم ضعیفی است؟ کاپیتان استقلال پاسخ داد!برگزیدگان رقابت های کشوری پاراگلایدر معرفی شدندرحمانی: تحول اقتصادی در سیستان وبلوچستان آغاز شده است51 کیلوگرم حشیش در رابر کشف شد