۱۳۹۹ پنج شنبه ۲۱ فروردين  | 2020 4 Thursday
آرشیو خبر آمار بازدید: 94 کد مطلب: 55915  

پیشنهادی کامل برای تغذیه فرزندان در سنین رشد

شیر طعم‌دار غنی‌شده نسکوئیک پس از دهه‌ها تحقیق و توسعه و با دانشی ۷۰ ساله، با بهره‌مندی از طیف گسترده‌ای از ویتامین‌ها و مواد ریزمغذی موردنیاز بدن، بهترین مکمل غذایی برای رشد کودکان میباشد.
۱۳۹۸ يکشنبه ۱۳ بهمن ساعت 21:02

صدای قزوین -  شیر طعم‌دار غنی‌شده با بهره‌مندی از طیف گسترده‌ای از ویتامین‌ها و مواد ریزمغذی موردنیاز بدن، بهترین مکمل غذایی برای رشد و تحوّل کودکان و نوجوانان تا سن ۱۵ سالگی است.


تغذیه کودکان به‌ویژه در سنین رشد، همواره یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های مادران بوده است. فراهم کردن خوراکی که علاوه بر مغذی بودن، درعین‌حال متنوع و هیجان‌انگیز بوده و هر کودکی را به تغذیه سالم ترغیب کند. به گفته متخصصین، ویتامین‌های A، B، C، D و نیز مواد معدنی، آهن، منیزیم، کلسیم، پروتئین و فیبر ازجمله موادی هستند که دریافت آنها در سنین رشد (تا سن ۱۵ سالگی) ضروری است.

شیر به‌واسطه دارا بودن طیف وسیعی از انواع ویتامین و مواد معدنی، تأثیر شگرفی بر سلامت عضلات، اعصاب، استخوان‌ها و دندان‌ها داشته و مکمل خوبی برای تأمین انرژی موردنیاز افراد در سنین رشد به‌حساب می‌آید. بنابراین، معرفی رژیم غذایی غنی از شیر و فرآورده‌های شیری برای حفظ سلامتی آنها بسیار حائز اهمیت است.

شیر طعم‌دار غنی‌شده «نسکوئیک» یکی از شاخص‌ترین محصولات غذایی بزرگترین شرکت غذایی و آشامیدنی دنیا در رابطه با تغذیه کودکان و نوجوانان تا سن ۱۵ سالگی است. این شرکت سال‌هاست که درزمینه تولید غذای کودک فعالیت داشته و به هدف بهبود کیفیت محصولات خود، با همکاری متخصصین این حوزه به‌صورت مستمر در حال بررسی، تحقیق و توسعه است. تا جایی که نتایج این تحقیقات و بهبود سلامت و ارزش غذایی محصولات مصرفی کودکان به طور مستمر، نستله را به یکی از پیشروان تغذیه در جهان تبدیل کرده است.

از این رو نسکوئیک «آماده نوشیدن» امروز پس از سال‌ها تحقیق و توسعه، محصولی عاری از هرگونه افزودنی شیمیایی و حاوی ریزمغذی‌های متنوعی شامل مواد معدنی و انواع ویتامین‌های B، D، E، K و نیز آهن و منیزیم است. علاوه بر این، بهره‌مندی این شیر طعم‌دار غنی شده از تکنولوژی خاص در بسته‌بندی (تتراپک)، آن را از استفاده هرگونه نگهدارنده شیر بی‌نیاز کرده است؛ به صورتی که آن را در مدت‌زمان مشخص شده، در بهترین سطح از کیفیت و اثربخشی حفظ می‌کند. همچنین شیر طعم‌دار آماده مصرف نسکوئیک حاوی تمامی مواد مورد نیاز اشاره شده برای این گروه‌های سنی است.نکته قابل توجه در این محصول، این است که شیر مصرفی در نسکوئیک آماده مصرف از جمله بالاترین کیفیت شیرهای تولیدی در کشورمان و حتی جهان به شمار می‌رود. از ابتدای سال ۱۳۹۳، گروهی از متخصصین داخلی و بین‌المللی با هدف دستیابی به بالاترین کیفیت شیر تولیدی از مزارع شیری کشور، گرد هم آمده و پروژه‌ای را در کشورمان طراحی و اجرا کردند. در نتیجه این طرح، سرانجام برای اولین بار در ایران کیفیت شیر تولیدی از مزارع دامی کشور به بالاترین و سخت‌گیرانه‌ترین استانداردهای جهانی، یعنی استانداردهای تغذیه کودک دست پیدا کرد. شیری که امروزه به‌طور مستقیم به صورت آماده مصرف، در غالب محصولات نسکوئیک تولید شده و تفاوت‌های بنیادینی را در کیفیت به وجود آورده است.

این شیرهای غنی‌شده با طعم‌هایی ازجمله کاکائو، موز و خرما، ضمن برخورداری از میزان قابل توجهی مواد معدنی شامل منیزیم و فسفر، به جذب کلسیم و ویتامین C کمک کرده و با مقادیر مناسبی کربوهیدارت، باعث سلامتی فرزندان در سنین رشد خواهد بود. علاوه بر اینکه، طبق نتایج تحقیقات به عمل آمده در وزارت بهداشت، کمبود ویتامین D یکی از مهمترین نیازهای ایرانیان در سنین رشد است.

در همین رابطه دکتر زهرا عبداللهی مدیرکل دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت با اشاره به مطالعات انجام شده در این سازمان، بیان کرده است: «تمام گروه‌های سنی در کشور با کمبود ویتامین D مواجه هستند، به طوری که کمبود این ویتامین در ۶۷ درصد نوجوانان، ۶۲ درصد کودکان ۶ ساله و ۷۰ درصد بزرگسالان شایع است.»

وی در رابطه با راه‌حل موجود برای این مشکل نیز توضیح داده است: «راهکار مؤثر و عملی که می‌تواند شیوع کمبود ویتامین D را در کشور کاهش دهد، غنی‌سازی مواد غذایی با این ویتامین است.»

کمبود این ویتامین خطر ابتلاء به بیماری‌های غیرواگیر مانند دیابت، بیماری‌های قلبی و عروقی، انواع سرطان‌ها، ام‌اس، آسم، آلرژی و پوکی استخوان را افزایش می‌دهد. موضوعی که در پروسه تولید محصول آماده مصرف نسکوئیک در کشورمان، به صورت ویژه‌ای به آن توجه شده است.


تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است
نام:  
پست الکترونیکی:
نظر شما:  
کد امنیتی:

 
 
برپایی ایستگاه‌های صلواتی در قزوین ممنوع استبیماری کرونا در قزوین در حال کنترل شدن استطرح فاصله گذاری اجتماعی تا ۳۰ فروردین ادامه داردتولید ماهیان زینتی در قزوین ۶/۵ درصد رشد داشتاعتبار پروانه اشتغال به کار اتباع خارجی در قزوین تمدید شدقزوین باید سهم بیشتری در توسعه اقتصادی کشور داشته باشدشهر قزوین در شب میلاد حضرت قائم (عج) غرق نور می‌شود۳۰ هزار قزوینی از خدمات اورژانس اجتماعی بهره‌مند شدند۶۴ استاندارد ملی در قزوین بازنگری شد۳۸۰۰ شغل جدید در بخش کشاورزی استان قزوین ایجاد شداستان قزوین میزبان بادهای شدید و سرما خواهد بودبارش برف بهاری در استان قزوینجمع آوری نذورات جهت کمک به بیماران مبتلا به کرونا در قزوینترکیب برخی مواد برای ساخت ضدعفونی خطرناک استچهار هزار شغل جدید در شهرک‌های صنعتی قزوین ایجاد می‌شوداتاق بازرگانی قزوین ۳۸ میلیارد ریال برای مقابله با کرونا کمک کردکارنامه اقتصادی استان قزوین در سال رونق تولید۱۰ هکتار از اراضی ملی در قزوین رفع تصرف شد۹۰۰ کیلوگرم فرآورده خام دامی غیر قابل مصرف در قزوین جمع آوری شدحفظ سلامت کارگران الویت باشد
جمع آوری نذورات جهت کمک به بیماران مبتلا به کرونا در قزوینکارنامه اقتصادی استان قزوین در سال رونق تولید۳۰ هزار قزوینی از خدمات اورژانس اجتماعی بهره‌مند شدنداستان قزوین میزبان بادهای شدید و سرما خواهد بودشهر قزوین در شب میلاد حضرت قائم (عج) غرق نور می‌شودچهار هزار شغل جدید در شهرک‌های صنعتی قزوین ایجاد می‌شوداتاق بازرگانی قزوین ۳۸ میلیارد ریال برای مقابله با کرونا کمک کردبارش برف بهاری در استان قزوین۶۴ استاندارد ملی در قزوین بازنگری شد۱۰ هکتار از اراضی ملی در قزوین رفع تصرف شد۳۸۰۰ شغل جدید در بخش کشاورزی استان قزوین ایجاد شدترکیب برخی مواد برای ساخت ضدعفونی خطرناک استاعتبار پروانه اشتغال به کار اتباع خارجی در قزوین تمدید شدپیشخوان روزنامه های امروز صبح استان / چهارشنبهقزوین باید سهم بیشتری در توسعه اقتصادی کشور داشته باشدتولید ماهیان زینتی در قزوین ۶/۵ درصد رشد داشتبرپایی ایستگاه‌های صلواتی در قزوین ممنوع استبیماری کرونا در قزوین در حال کنترل شدن استطرح فاصله گذاری اجتماعی تا ۳۰ فروردین ادامه دارد
حاجی میرازیی به خاطر تعلل در استخدام معلمان حق التدریس تذکر گرفترفع یک نگرانی در مورد طرح رتبه بندی معلمانتذکر به حاجی میرزایی درباره استخدام حق التدریسی هارفتارهایی که زائران ایرانی اربعین باید از آنها دوری کنند!رفع یک نگرانی درباره طرح رتبه بندی معلماناز خانه فرار کردم و با دوشنبه ازدواج کردم/ حالا می خواهد من و 3 فرزندم را به افغانستان ببرددستگیر ورزشکار مشهور در پایتخت / او چه کسی است و جرمش چیست؟خانواده بیرانوند اجازه دهند علت مرگ را اعلام می کنیم!تصادف مرگبار اتوبوس در زنجان/42 کشته و زخمیربودن دختر 2 ساله توسط زن معتاد / یسنا کوچولو در حالی که یک قدم تا مرگ فاصله داشت پیدا شدواکنش مردم به دیدار کتایون ریاحی با دالایی لاما + عکسچگونه اپلیکیشن های گوشی قدیمی خود را به دستگاه اندرویدی جدید منتقل کنیم؟استخدام مدیر اداری در آموزشگاه زبان آفاق در تهرانفضانوردی که قرآن را به فضا بردخون انصاری فرد به جوش آمدتحلیل فوتبالی؛ از جای خالی شجاع خلیل زاده در تیم ملی تا پرسپولیس بدون سید جلالاستراماچونی در اینتر برنامه نویس بود؟!جانشین دیاباته؛ آبروی استراماچونی!انتقال یکی از گزینه های خارجی استقلال منتفی شدخرید جدید استقلال لو رفت؛ مهاجم 31 ساله بریتانیایی در تهران!
تازه ترین اخبار از روند ابتلا به کرونا از زبان سخنگوی وزیر بهداشت+فیلمشناسایی ۱۶۳۴ بیمار جدید مبتلا به کرونا در کشورلباس عجیب نگار جواهریان در یک تئاتر +عکسبا خوردن چه غذاهایی به استقبال سرطان می رویم؟توقف توزیع و تولید داروی "رانیتیدین"ابتکارات شهرهای جهان در مقابله با کرونا |‌ از پهپادهای تب‌سنج تا پاکسازی تراموا با نانوپلیمرهااقدام جالب مردم سبزوار که تحسین رهبرانقلاب را برانگیخت +عکسحرکت زیبای مردم سبزوار که رهبری به آن اشاره کردند+عکسآقای مدیر کل عزادار مرگ گربه‌اش شد +عکسمشاغل پرخطری که مجاز به آغاز فعالیت نیستند +عکسبازار طلا تکان خورددختر فقیری که با یک عکس جنجالی در اینترنت ثروتمند شد +عکسآزادراه تهران–شمال شب‌ها مسدود استتبریک تلفنی سال جدید وزیر علوم به ۶ استاد برجسته دانشگاه‌های کشورتولد سه دریاچه جدید در فلات مرکزی ایرانقربانیان کرونا در کشور به 4110 نفر رسید/افزایش سریع ابتلا به کرونا در ایراناجرای طرح ترافیک در پایتخت متوقف شودرایزنی رییس مجلس ترکیه با دکتر لاریجانی برای مهار کرونا۲۱ فروردین؛ آمار جدید وضعیت کرونا در ایران | تعداد جان‌باختگان کرونا در کشور به ۴۱۱۰ نفر رسیدآمار کرونا اعلام شد/ 1634 مبتلای جدید/ تعداد فوتی ها به 4110 نفر رسید