۱۳۹۹ جمعه ۹ خرداد  | 2020 5 Friday
آرشیو خبر آمار بازدید: 619 کد مطلب: 23411  

مکمل های خواب آور به جای قرص خواب

بسیاری از کارشناسان مراقبت بهداشتی از اعضای کمتر شناخته‌شده خانواده ویتامین B برای ایجاد خوابی آرام‌تر در شب و ایجاد خلق‌وخوی متعادل‌تر در طول روز استفاده کرده اند.
۱۳۹۴ پنج شنبه ۲۶ شهريور ساعت 22:22

صدای قزوین - امروزه درحالی‌که بیخوابی ابعادی همه‌گیری پیداکرده است، بسیاری از شرکت‌ها طیف گسترده‌ای از مکمل‌ها را به‌عنوان کمک‌کننده‌های طبیعی خواب به بازار فرستاده‌اند. اما کدام‌یک از مکمل‌های خواب بیش از همه مؤثرند؟ در این فهرست مکمل‌های که پژوهش‌های تأثیربخشی بیشتر آن‌ها را نشان داده‌اند، می‌آوریم.

 
ملاتونین

این هورمون به تنظیم ریتم‌های شبانه‌روزی بدن کمک می‌کنند؛ بنابراین تولید ملاتونین باید در شب‌هنگام اوج بگیرد تا خواب باکیفتی داشته باشیم؛ اما با افزایش سن بدن‌های ما ملاتونین کمتری تولید می‌کند که ممکن است توضیح‌دهنده علت این باشد که چرا بیشتر ما به‌تدریج دچار مشکلات خواب می‌شویم. اگر شما به‌ علت به هم خوردن ریتم شبانه‌روزی بدنتان دچار مشکل شده‌اید، مکمل‌های ملاتونین ممکن است به شما کمک کند. مکمل‌های ملاتونین راهی خوب برای در هم شکستن چرخه بی خوابی و سازگار شدن با زندگی به‌عنوان یک کارمند شیفتی است. یک متاآنالیز (فراتحلیل)‌ درباره اختلالات خواب به این نتیجه رسید كه مکمل‌های ملاتونین زمان تأخیر تا شروع خواب را کاهش می‌دهد، زمان کلی خواب را افزایش می‌دهد و کیفیت کلی خواب را بهبود می‌بخشد. در حالت ایده ال شما باید مکمل‌های ملاتونین را حدود 30 دقیقه پیش زمانی که می‌خواهید به خواب روید، بخورید. گرچه مکمل‌های متفاوت حاوی مقادیر متفاوت ملاتونین هستند، بررسی‌ها نشان می‌دهند که دوز مطلوب 3 میلی‌گرم است.

 
اینوزیتول

بسیاری از کارشناسان مراقبت بهداشتی از اعضای کمتر شناخته‌شده خانواده ویتامین B برای ایجاد خوابی آرام‌تر در شب و ایجاد خلق‌وخوی متعادل‌تر در طول روز استفاده کرده اند. یکی از این ترکیبات اینوزیتول است که اگر پیش از زمان خواب خورده شود، می‌تواند به‌طور قابل‌توجهی باعث بهبود کیفیت خواب شود. افرادی که این ویتامین را مصرف کنند احساس عمومی آرامیدگی بیشتری را شبیه به مصرف چند فنجان چای گیاهی آرام‌بخش گزارش می‌کنند. مکمل‌های اینوزیتول آرامش را تقویت می‌کنند و بررسی‌ها نشان می‌دهند که اینوزیتول می‌تواند به تسکین طیف گسترده‌ای از اختلالات بهداشت روانی مانند افسردگی و اضطراب، اختلال وحشت‌زدگی و رفتار وسواسی- اجباری کمک کند. مکمل‌های اینوزیتول به‌صورت کپسول‌ یا پودر در بازار موجودند. برای بی خوابی دو گرم پودر اینوزیتول همراه با آب پیش از خواب توصیه می‌کنند. یک راه دیگر برای برطرف کردن مشکل خواب یا تداوم خواب مصرف دوزهای کمتر یعنی 500 میلی‌گرم به همراه سایر مکمل‌های خواب‌آور مانند ملاتونین است.

 
5- هیدروکسی تریپتوفان

5 هیدروکسی- تریپتوفان از اسیدآمینه تریپتوفان ساخته می‌شود و نهایتاً به سروتونین بدل می‌شود، ناقل عصبی که باعث احساس سرخوشی می‌شود. پژوهشگران معتقدند که با مصرف مکمل‌های 5- هیدروکسی تریپتوفان در مقایسه با مکمل تریپتوفان می‌توان بهتر میزان‌های سروتونین را در مغز بازیابی کنید، زیرا فقط یک گام متابولیک از سروتونین فاصله دارد و راحت‌تر می‌تواند از سد خونی - مغزی عبور کند. 5- هیدروکسی تریپتوفان به افزایش میزان سروتونین در مغز کمک می‌کند. از آنجایی سروتونین به تنظیم خلق‌وخو و رفتار می‌کند، 5 هیدروکسی تریپتوفان ممکن است اثرات مثبتی بر خواب، خلق‌وخو،‌ اضطراب، اشتها و حس درد داشته باشد. یک بررسی نشان داد که افرادی که مکمل 5- هیدروکسی تریپتوفان دریافت کرده بودند، نسبت به افرادی که دارونما خورده بودند، سریع‌تر به خواب می‌روند و خوابشان عمق بیشتری دارد. با اینکه افراد دچار بیخوابی و سایر اختلالات خواب ممکن است از دوزهای بالاتر 5- هیدروکسی تریپتوفان سود ببرند، کارشناسان برای مصارف عمومی دریافت 50 میلی‌گرم از این مکمل را سه بار در روز توصیه می‌کنند.

نکته‌ای که باید یادآور شد این است که ازآنجایی‌که ویتامین B6 کوفاکتور (تركیب شیمیایی تقویت‌كننده آنزیم)‌ تبدیل 5 هیدروکسی تریپتوفان به سروتونین است، بهتر است به دنبال مصرف مکمل‌های 5 هیدروکسی تریپتوفان باشید که حاوی این ویتامین هم باشد.

 
ال- تیانین

اکنون ما می‌دانیم که چرا خوردن چای سبز در بعد از ظهر باعث آرامش می‌شود. بررسی‌ها نشان می‌دهند، ال- تیانین، اسیدآمینه موجود در این نوشیدنی پرطرفدار، می‌تواند استرس را کاهش دهد. تیانین با افزایش تولید ناقل عصبی گابا (GABA) در مغز عمل می‌کند و اثراتی آرامش‌بخشی مانند مراقبه بر بدن دارد. این ترکیب همچنین امواج مغزی آلفا را تحریک می‌کند که به‌طور طبیعی با حالات عمیق آرمیدگی و افزایش وضوح ذهنی همراهی دارند. آرمیدگی عمیق نیز به فرورفتن شما به خواب کمک می‌کند. بررسی‌ها نشان می‌دهد مصرف 200 میلی‌گرم مکمل ال-تیانین پیش از رفتن به بستر می‌تواند کیفیت خواب را بهبود بخشد.تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است
نام:  
پست الکترونیکی:
نظر شما:  
کد امنیتی:

 
 
کاهش نسبی قیمت طلا در بازارکاشت گیاه کینوا در مزارع کشاورزی شهرستان بویین‌زهرامنابع مالی بانک‌های قزوین 28 درصد رشد داشته استمدیران اقتصادی قزوین، تولید را بر همه امور مقدم بدانندتولید ۲ هزار و ۸۸۷ تن بذر در شرکت‌های تعاونی قزوین۷۰ درصد مشکل کارخانجات قزوین داخلی استسمپاشی درختان در قزوین آغاز می‌شود۸۵۰ بسته‌ معیشتی میان جامعه ورزش قزوین توزیع شدناوگان شهری قزوین با یارانه دولتی دوگانه‌سوز می‌شوند۵ بنای غیر مجاز در اراضی کشاورزی شهرستان آبیک تخریب شدپایداری وضعیت جوی قزوین تا روز شنبه ادامه داردفرمانده انتظامی استان قزوین، تحریم ناجا را محکوم کرد۷۰ درصد مشکل کارخانجات قزوین داخلی استرعایت گردش کار صدور پروانه در حریم شهرها الزامیستتعریض گردنه آوج به زودی آغاز می‌شودثبات مدیریت به مفهوم سنگ اندازی در مسیر اجرای پروژه‌ها نیستدهمین جشنواره کتابخوانی رضوی در قزوین برگزار می شوداقتصاد کشور تا پایان امسال درگیر تبعات کرونا استیک جوان ۳۶ ساله در دریاچه الموت شرقی غرق شداطلس طبیعت گردی قزوین تهیه می‌شود
حاجی میرازیی به خاطر تعلل در استخدام معلمان حق التدریس تذکر گرفترفع یک نگرانی در مورد طرح رتبه بندی معلمانتذکر به حاجی میرزایی درباره استخدام حق التدریسی هارفتارهایی که زائران ایرانی اربعین باید از آنها دوری کنند!رفع یک نگرانی درباره طرح رتبه بندی معلماناز خانه فرار کردم و با دوشنبه ازدواج کردم/ حالا می خواهد من و 3 فرزندم را به افغانستان ببرددستگیر ورزشکار مشهور در پایتخت / او چه کسی است و جرمش چیست؟خانواده بیرانوند اجازه دهند علت مرگ را اعلام می کنیم!تصادف مرگبار اتوبوس در زنجان/42 کشته و زخمیربودن دختر 2 ساله توسط زن معتاد / یسنا کوچولو در حالی که یک قدم تا مرگ فاصله داشت پیدا شدواکنش مردم به دیدار کتایون ریاحی با دالایی لاما + عکسچگونه اپلیکیشن های گوشی قدیمی خود را به دستگاه اندرویدی جدید منتقل کنیم؟استخدام مدیر اداری در آموزشگاه زبان آفاق در تهرانفضانوردی که قرآن را به فضا بردخون انصاری فرد به جوش آمدتحلیل فوتبالی؛ از جای خالی شجاع خلیل زاده در تیم ملی تا پرسپولیس بدون سید جلالاستراماچونی در اینتر برنامه نویس بود؟!جانشین دیاباته؛ آبروی استراماچونی!انتقال یکی از گزینه های خارجی استقلال منتفی شدخرید جدید استقلال لو رفت؛ مهاجم 31 ساله بریتانیایی در تهران!
چگونه توت فرنگی را عاری از کرونا کنیم؟خروج از ریل ١٠ واگن قطار در مسیر قم -آپرینخطیب مسجد الاقصی دستگیر شدنجات جوجه تیهو‌ها از آتش کوه در استان بوشهر+فیلمراز قبل از ازدواج فریبا نادری در دورهمی لو رفت +عکسپروازبزرگترین هواپیمای الکتریکی جهانبازداشت سلطان قلب‌ها+عکسکاخ سفید هم مانند توییت رئیس جمهور آمریکا محدود شد.پرواز بزرگترین هواپیمای برقی جهان+ عکسبازگشایی پرسپولیس و حافظیه +عکسفوت اولین مادرباردار مبتلا به کرونا در ایرانشهرآثار مثبت کرونا ویروس درجهانرفتار خشن پلیس آمریکا با نوجوان سیاه پوست+عکسهشدار رسمی؛ کرونا ضعیف نشده استچگونه از وضعیت کرونایی استان خود مطلع شویم؟+فیلماستدلال دکتر زالی برای وضعیت خوب کرونا در تهرانپیشنهاد تازه برای تغذیه؛ رژیم غذایی غارنشینان را انتخاب کنید3 روش برای تمیز کردن کابینت های چوبیمردم را از شر تورم مزمن خلاص می‌کنیم | ثبات بازار ارز ادامه خواهد داشتدو شیوه فروش سهام عدالت را بشناسید | زمان آزادسازی کامل اعلام شد