۱۳۹۹ شنبه ۱۶ فروردين  | 2020 4 Saturday
آرشیو خبر آمار بازدید: 667 کد مطلب: 23714  

ماسک های زیبایی برای فصل پاییز

اصلاح کبد نقش موثری بر درمان بیماری‌های پوستی دارد.
۱۳۹۴ جمعه ۱۰ مهر ساعت 23:02

صدای قزوین - حسن اکبری کارشناس تغذیه و محقق طب سنتی اسلامی با اشاره به اهمیت نقش کبد بر سلامت پوست اظهار کرد:‌ در طب سنتی جایگاه پوست، مو و ناخن در سلامت بدن باهم مشترک است و در حیطه کار کبد تقسیم بندی می‌شود.


وی افزود: اگر فردی دچار بیماری‌ها، خشکی، ضایعات و لکه‌های پوستی شود باید ریشه آن را در کبد جستجو کنیم، اصلاح و...درمان ریشه‌ای کبد در درمان این بیماری‌ها موثر است.

اکبری تصریح کرد: بیماری‌های مرتبط با کبد شامل دو نوع بیماری کبد چرب و کبد سرد است. اگر فردی کبدش چرب باشد با خوردن یک استکان عرق کاسنی می‌توانیم کبد او را متعادل کنیم و اگر دچار بیماری کبد سرد باشد باید از دمجوش‌های گرم مانند زنجبیل، دارچین و زعفران برای درمان کبد سرد استفاده شود.

وی با اشاره به بروز بیماری‌های پوستی در فصل پاییز تاکید کرد: در فصل پاییز به دلیل برودت و خشکی هوا ما با شیوع یبوست، کبد چرب، التهاب‌های پوستی، اگزما، خشکی و لکه‌های پوستی، خشکی و شککندگی ناخن‌ها و موها مواجه می‌شویم. در درمان ریشه ای ابتدا باید کبد را در این بیماران اصلاح کنیم و برای اصلاح کبد نیز باید یبوست از بین برود.

چند نکته مهم برای مراقبت پوست
این کارشناس تغذیه و طب اسلامی گفت: برای درمان و اصلاح کبد چرب، یبوست و بیماری‌های پوستی باید از خوردن غذاهای فست فودی پرهیز شود.
وی افزود: مصرف انجر هنگام صبح و ناشتا در اصلاح کبد موثر است. اگر شخصی نمی‌تواند از میوه انجیر استفاده کند انجیر خشم را شب در یک لیوان آب خیس کند و صبح ناشتا بخورد و یا دمجوش گل گاو زبان را به جای چای ناشتا بخورد.

چگونه پوستی شاداب و جذاب داشته باشیم؟
اکبری با اشاره به داشتن پوستی شاداب و جوان تاکید کرد: برای داشتن پوستی شاداب و جوان می‌توانیم از روغن‌های گرم و تر مانند روغن‌ زیتون بودار استفاده کنیم.
وی ادامه داد: به این صورت که شب‌ها با استفاده از روغن زیتون بودار لایه‌ای خیلی نازک از این روغن و 5 دقیقه ماساژ پوست می‌توانیم پوستی شاداب و جوان داشته باشیم این کار را می‌توانیم باری موهای خود نیز انجام دهیم.

این کارشناس تغذیه و طب اسلامی ایرانی اشاره کرد: در فصل پاییز بهتر است پوست و موهای خود را با روغن‌های گرم و مرطوب کننده 5 دقیقه ماساژ دهیم.

با چند ماسک پاییزی آشنا شوید
اکبری با اشاره به استفاده از چند ماسک پاییزی برای مراقبت از پوست گفت: تنوع ماسک‌های پاییزی برای مراقبت از پوست بسیار زیاد است که به  چند مورد از آنها اشاره می‌کنیم.

ماسک‌هایی با رایحه زیتون
مناسب‌ترین ماسک‌ پاییزی برای مراقبت ماسک‌های زیتونی است.
ترکیبی از روغن زیتون و چند قطره عسل، پودر زعفران و چند قطره عرق رازیانه باعث شادابی، سلامت و تازه ماندن پوست می‌شود.

بعد از استفاده از این ماسک‌ها افراد کم‌تر دچار ترک و خشکی‌های حاصل از برودت هوا در فصل پاییز می‌شوند.

ماسک‌های رازیانه کرم رازیانه، کرم عسل به عنوان ضد آفتاب و جوان کننده پوست در جلوگیری از چروک و ترک‌های پوست  نقش بسیار مهمی دارد.

ترکیب اولیه ماسک‌ روغن زیتون و کمی سرکه محلی برای از بین بردن لکه‌های پوست مناسب است.

ماسک پیاز
استفاده از  ماسک پیاز به این صورت که نصف این ترکیب آب و نصف دیگر آن آب پیاز باشد برای شادابی و طراوت پوست موثر است.ماسک پیاز با ترکیبی از عسل به مدت 15 دقیقه پوست را شاداب می‌کند.
 
ماسک آلوورا
ماسک گیاه لوروا؛ اگر گیاه آلوورا را با چاقو برش بزنیم، ژله‌ای داخل ساقه این گیاه وجود دارد که برای درمان ناراحتی‌های پوستی مفید است.

ماسک  خیار
ماسک خیار به ویژه خیار بزرگ با برش عرضی و ماندن آن به مدت 20 دقیقه روی پوست باعث شادابی و طراوت پوست می‌شود.

ماسک لیمو یا آبلیمو
ماسک طبیعی لیمون یا آب لیمو؛ در این روش لیموی تازه را برش می‌زنیم با ماندن آن به مدت 20 دقیقه روی پوست صاحب پوستی شاداب خواهیم شد.یکی از بهترین ماسک‌های طبیعی ترکیبی از ابلیمو، روغن زیتون و عسل است.
 
ماسک‌های طبیعی بسیاری با توجه به ذائقه و خصوصیات افراد وجود دارد و در بسیاری از موارد ترکیبی از ماسک‌های مختلف بستگی به  نوع عارضه های پوستی کاربرد دارد.


تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است
نام:  
پست الکترونیکی:
نظر شما:  
کد امنیتی:

 
 
۷۶ هزار ورزشکار در قزوین فعال بودند۴ انبار دارو و مواد غذایی در قزوین پلمب شدوزش بادهای شدید غربی پدیده غالب جوی قزوینمراکز درمانی قزوین بصورت مستمر پایش می شونددیپلماسی کرونا؛ پرچم صلح یا روند سلطه‌گری؟فعالیت ۴۰ درصد کارخانجات قزوین از اواخر فروردین آغاز می‌شودتوقیف ۲ خودروی حامل چوب قاچاق در قزوینطرح فاصله گذاری اجتماعی تا ۲۰ فروردین ادامه دارددعوت از بانوان قزوینی برای پیوستن به پویش نه به کرونا و تحریمممنوعیت هرگونه اجتماع رسمی و غیررسمی در قزوینکاهش ۶۸ درصدی تردد نوروزی خودروها در راه‌های قزوینتاکید معاون استاندار قزوین برای تامین اقلام بهداشتی پاکبانانکشت چغندر قند در ۳ هزار هکتار از مزارع کشاورزی قزوین آغاز شدپیشخوان روزنامه های امروز صبح استان / شنبهپیش‌بینی و پیشگیری از حوادث عاملی مهم در جهش تولیدغربالگری سلامت بیش از یک میلیون نفر در قزوینشکست کرونا در گرو تداوم همکاری مردم است۲۹ هزار تست سل و بروسلوز در گاوداری‌های قزوین انجام شدهمکاری مردم فهیم شهرهای استان قزوین در روز طبیعت بی نظیر بودمسابقات کشوری دارت برخط در قزوین آغاز شد
همکاری مردم فهیم شهرهای استان قزوین در روز طبیعت بی نظیر بود۲۹ هزار تست سل و بروسلوز در گاوداری‌های قزوین انجام شدشکست کرونا در گرو تداوم همکاری مردم استتاکید معاون استاندار قزوین برای تامین اقلام بهداشتی پاکبانانغربالگری سلامت بیش از یک میلیون نفر در قزوینکاهش ۶۸ درصدی تردد نوروزی خودروها در راه‌های قزوینممنوعیت هرگونه اجتماع رسمی و غیررسمی در قزوینطرح فاصله گذاری اجتماعی تا ۲۰ فروردین ادامه داردپیش‌بینی و پیشگیری از حوادث عاملی مهم در جهش تولیدکشت چغندر قند در ۳ هزار هکتار از مزارع کشاورزی قزوین آغاز شدپیشخوان روزنامه های امروز صبح استان / شنبهدعوت از بانوان قزوینی برای پیوستن به پویش نه به کرونا و تحریموزش بادهای شدید غربی پدیده غالب جوی قزوین۴ انبار دارو و مواد غذایی در قزوین پلمب شدمراکز درمانی قزوین بصورت مستمر پایش می شوندتوقیف ۲ خودروی حامل چوب قاچاق در قزوینفعالیت ۴۰ درصد کارخانجات قزوین از اواخر فروردین آغاز می‌شوددیپلماسی کرونا؛ پرچم صلح یا روند سلطه‌گری؟۷۶ هزار ورزشکار در قزوین فعال بودند
حاجی میرازیی به خاطر تعلل در استخدام معلمان حق التدریس تذکر گرفترفع یک نگرانی در مورد طرح رتبه بندی معلمانتذکر به حاجی میرزایی درباره استخدام حق التدریسی هارفتارهایی که زائران ایرانی اربعین باید از آنها دوری کنند!رفع یک نگرانی درباره طرح رتبه بندی معلماناز خانه فرار کردم و با دوشنبه ازدواج کردم/ حالا می خواهد من و 3 فرزندم را به افغانستان ببرددستگیر ورزشکار مشهور در پایتخت / او چه کسی است و جرمش چیست؟خانواده بیرانوند اجازه دهند علت مرگ را اعلام می کنیم!تصادف مرگبار اتوبوس در زنجان/42 کشته و زخمیربودن دختر 2 ساله توسط زن معتاد / یسنا کوچولو در حالی که یک قدم تا مرگ فاصله داشت پیدا شدواکنش مردم به دیدار کتایون ریاحی با دالایی لاما + عکسچگونه اپلیکیشن های گوشی قدیمی خود را به دستگاه اندرویدی جدید منتقل کنیم؟استخدام مدیر اداری در آموزشگاه زبان آفاق در تهرانفضانوردی که قرآن را به فضا بردخون انصاری فرد به جوش آمدتحلیل فوتبالی؛ از جای خالی شجاع خلیل زاده در تیم ملی تا پرسپولیس بدون سید جلالاستراماچونی در اینتر برنامه نویس بود؟!جانشین دیاباته؛ آبروی استراماچونی!انتقال یکی از گزینه های خارجی استقلال منتفی شدخرید جدید استقلال لو رفت؛ مهاجم 31 ساله بریتانیایی در تهران!
مالیات‌های عجیب کشور‌های مختلف که شما را شوکه می‌کنداسامی استان های با وضعیت قرمز / بازگشت به کار بخش خصوصی و استفاده از خودرو شخصی از دلایل ترافیک تهران/ اعتقادی به برقراری کمپ برای معتادین در شرایط کرونا نداریم/ برخی نمونه های مشکل دار رانیتیدین در ایران دیده شده استپاتوق کثیف زن خلافکاردستاورد جدید محققان کشور در تشخیص کرونادکتر نمکی از اقدامات بسیج در مقابله با کرونا قدردانی کردلیموزین پیکان دیده بودین؟! +عکسکدام کشور‌ها فعلا از ابتلا به ویروس کرونا جان سالم به در برده‌اند؟فیلم| گاف‌ های سریال پایتخت ۶معمای که بعد از 1400 سال حل شد!+عکسکاهش 80 درصدی درآمدهای هوانوردیصحنه‌ای از «پایتخت ۶» که مهران احمدی را یاد جانبازان اعصاب و روان انداختآخرین اخبار از میزان و زمان افزایش حقوق کارگراندلایل عجیب ترامپ برای ماسک نزدنگردشگری مجازی در روزگار کروناییگام بعدی برای کاهش تحریم ها بوی جنگ می دهد؟ستاری: ایران از واردات تجهیزات برای مقابله با کرونا بی‌نیاز استاقدام جالب خواننده تبریزی در فضای مجازی غوغا کرد +عکسنجفی کرونا گرفت؟پیام پیتر چک به بهرام افشاری در اینستاگرامصدور چک بانکی در وجه حامل ممنوع شد