۱۳۹۸ شنبه ۳ فروردين  | 2019 3 Saturday
آرشیو خبر آمار بازدید: 855 کد مطلب: 24847  

با تقاضا و اصرار خودم بازنشسته شدم

سید ناصر قوامی در پاسخ به مصاحبه حجت‌الاسلام حسینی چاپ شده در شماره 3304 مورخ 20/8/94 مطالبی را عنوان کرد که به شرح زیر است:
۱۳۹۴ چهارشنبه ۲۷ آبان ساعت 10:53

صدای قزوین - سید ناصر قوامی در پاسخ به مصاحبه حجت‌الاسلام حسینی چاپ شده در شماره 3304 مورخ 20/8/94 روزنامه ولایت قزوین مطالبی را عنوان کرد که به شرح زیر است:
لازم می‌دانم؛ در جواب ایشان، مختصری سوابق خودم را قبل و بعد از انقلاب بیان نمایم، تا همان، پاسخی بر اتهام واهی ایشان نسبت به بنده باشد. اینجانب سید ناصر قوامی در سال‌های 1342 و 1343 به لحاظ سخنرانی علیه نظام فاسد پهلوی دو بار به وسیله ساواک دستگیر و در شهربانی قزوین که فعلا موزه است؛ بازداشت شدم و در شیراز در شهرستان فسا در اثر سخنرانی، به وسیله‌ی ساواک دستگیر و در زندان عادل آباد شیراز زندانی و با حجت‌الاسلام محمدعلی انصاری مسئول نشر آثار فرهنگی امام در یک بند زندانی بودم. پس از پیروزی انقلاب اسلامی، با توجه به نیاز آن به سمت حاکم شرع دادگاه انقلاب اسلامی در اول سال 1359 منصوب شدم. مدت دو سال در اوج ترور منافقین در دادگاه انقلاب اسلامی خمین و محلات بخوبی انجام وظیفه کردم و همزمان حاکم شرع هیات هفت نفره استان مرکزی نیز بودم و در اواخر سال 1360 آیت‌ا... مومن با ارزیابی عملکرد دو ساله بنده مرا به تهران منتقل و به ریاست شعبه هشتم دادگاه انقلاب اسلامی مستقر در چهارراه شهید قدوسی و نیز به ریاست کل شعب مستقر در چهارراه شهید قدوسی منصوب شدم. بعداز دو سال با تغییراتی در شماره شعب، شعبه هشتم به شعبه 13 تغییر کرد و بنده به ریاست شعبه سیزده منصوب شدم. همزمان با انجام وظیفه در شعبه 13 مدت دو سال به حکم آیت‌ا... اردبیلی ریاست شعبه چهار دادگاه اصل 49 قانون اساسی نیز به بنده محول گردید. در همین زمان در ستاد اجرایی فرمان امام عضویت داشته که حجت‌الاسلام نیری و حجت‌الاسلام رئیسی و حجت‌الاسلام نظام‌زاده هم عضو آن بودند. بعد از تصویب قانون دادگاه‌های عمومی و انقلاب، بعد از حدود 14 سال به طور مرتب در دادگاه‌های انقلاب اسلامی به ریاست شعبه ده دادگاه عمومی دادگستری تهران منصوب شدم و از آنجا با حکم آیت‌ا... حاج شیخ محمد یزدی به دادسرای دیوانعالی کشور که بالاترین منصب قضایی است؛ منتقل شدم. در حالی که قاضی دیوانعالی کشور بودم؛ با شرکت در انتخابات مجلس ششم، افتخار نمایندگی مردم قزوین را پیدا کردم قضات محترم و حقوقدانان و مردم فهیم می‌دانند سمت قضایی در دیوانعالی کشور، بالاترین سمت قضایی است. کسی که به سمت قاضی دیوانعالی کشور منصوب می‌شود؛ باید در طول عمر قضایی، پرونده روشن قضا داشته باشد و بنده بعد از دوره ششم مجلس با تقاضای خودم و اصرار خودم، بازنشسته شدم و حالیه بازنشسته دستگاه قضایی هستم.
اظهارات سید مرتضی حسینی که بنده از دستگاه قضایی عزل شده‌ام؛ کذب محض است. کسی که در کسوت روحانیت است؛ نباید برای چند روزه دنیا، متوسل به تهمت به دیگران شود. بنده مختصری از سوابق قبل و بعد از انقلاب خودم را نوشتم؛ تا جناب آقای حسینی نیز سوابق قبل و بعد از انقلاب خود را مرقوم فرمایند؛ تا مردم قضاوت کنند.
از مسئول محترم نشریه تقاضا دارم این جوابیه را در همان جا، بدون کم و زیاد، درج و منتشر نمایند.تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است
نام:  
پست الکترونیکی:
نظر شما:  
کد امنیتی:

 
 
کشف 13 کیلوگرم تریاک در قزوینعرضه میوه تنظیم بازار در قزوین از سرگرفته می شودجشنواره عیدانه برای تقویت نشاط عمومی در قزوین برگزار می شوددانشگاه بین المللی امام (ره) بدون آزمون دانشجوی دکتری می پذیرداورژانس قزوین در 1135 ماموریت نوروزی حضور یافتاستقرار پایگاه سوخت رسانی سیار در آزادراه قزوین-رشتقزوین مقصدگردشگری معنوی ماندگارمرگ خاموش یک زن در الوندتکواندو کار قزوینی مسافر منچستر شدرقابت های والیبال نونهالان استان قزوین پایان یافتسانحه رانندگی در بویین زهرا 3 کشته بر جای گذاشتخواص خوراکی‌های هفت سینتوزیع میوه عید تنظیم بازار در قزوین تا 15 فروردین ادامه داردسازمان صنعت نبض اقتصاد استان قزوین استساعات کار موزه های قزوین در نوروز، 9 صبح تا 21 شبرونق تولید مهم ترین اولویت مدیران قزوین در سال 98 استمحورهای مواصلاتی استان قزوین پر ترافیک استبرنامه جامع کاهش تصادفات رانندگی قزوین تهیه شودکاهش سرقت از اولویت های پلیس در سال 98 استقزوین درسال ۹۷ تنها استان عاری از آنفلوانزای فوق حاد پرندگان بود
چرایی احادیث دور از انتظار راجع به زنانآزادی زندانی بدهکار مهریه با همت اعضای شورای حل اختلافانقلاب معدنی در راه است/ شکایت از 5 نماینده/ اجرای سند 2030 در خیلی از مدارس/ وعده های شکلاتی آقای ترامپ/ نمایندگان تهران کاهش می یابد/ راه افزایش حقوق کارمندان طبقه پایین باز شدعملیات حفاری اینسایت در مریخ دوباره متوقف شد!سازمان ملل قطعنامه ای درباره وضعیت حقوق بشر ایران صادر کردآیا پارلمان اصلاح طلبان نهادی انتخاباتی خواهد بوداقتدار، عدالت، اخلاق و رافت اسلامی سرلوحه کارکنان پلیسپاسخ آذری جهرمی به کاربری که به او گفت به در جرز دیوار می خوردامدادرسانی نیروهای بسیج و سپاه به سیل زدگان استان گلستان + تصاویرصادق زیباکلام پستی که رنگ و بوی نژادپرستانه داشت را پاک کرددعـای حضرت فاطمـه سلام الله علیها در روز جمعهعیدی یا هدیه در نوروز باستان/ شکر عیدی ایرانیان باستانراهنمای سفر به فارس و مازندرانانتخابات مجلس یازدهم چگونه خواهد بود؟بزودی آرامش در اندیمشک و دزفول برقرار می شودمعاون هماهنگ کننده سپاه خوزستان خبر داد آغاز شناسایی عوامل پشت پرده ناآرامی در دزفول و اندیمشکدیدار نوروزی احمدی نژاد با یارانش +عکسسال 98 به توفیق الهی سال فرصت ها، امکانات و گشایش است/ به کوری چشم دشمن، تقویت بنیه دفاعی را ادامه خواهیم دادپخش زنده سخنرانی رهبر معظم انقلاب در اجتماع زائران حرم مطهر رضویساعت رسمی کشور کی تغییر می کند؟
کمک به سیل زدگان مناطق شمالی کشور با شماره گیری #۱۱۲*۷۸۰*/ درخواست از نیکوکاران و خیرین برای کمک رسانی آگاهانه و مستقیم به سیل زدگان گلستانیتغییر جایگاه "پدر" در خانواده‌های مدرندلیل گرانی پیاز هم مشخص شدتمام اماکن ورزشی گلستان و مازندران در اختیار سیلزدگان قرار گرفتورود بیش از 263 هزار و 70 زائر به مشهد از طریق پایانه های مسافربری شهرداریعلت گرانی پیاز اعلام شدپایان خوش ماجرای دختربچه مفقوداستقبال از مسافرین نوروزی با کارواش رایگان3 حادثه جاده‌ای در محورهای مواصلاتی شهرستان‌های خراسان رضوی 20 مصدوم بر جای گذاشتارسال ۲۷۰۰ دستگاه چادر اسکان اضطراری و بسته غذایی به سیل‌زدگان شمال و جنوب کشوربازدید هوایی وزاری کشور و اقتصاد از مناطق سیل‌زده استان گلستانمسیرهای گردشگری دریایی و قیمت شناورها در نوروزخسارت سیل به بیش از 6 هزار واحد مسکونی در مازندرانارتش در مناطق سیل‌زده چه کرد ؟سیل به ۵۰ هزار هکتار از مزارع گندم و کلزای استان گلستان خسارت زداستمرار هوای مطلوب تهرانمناطق روستایی گنبد از بحران و مخاطرات سیل خارج شد10 هزار منزل مسکونی تا کنون تخلیه آب شده‌اند/ ایجاد سه منطقه اسکان اضطراری برای سیل‌زدگانانجام ۲۳ عملیات امدادی در جاده‌ها و ارتفاعات البرزعکس یادگاری ماهور الوند با پسرعمویش