۱۳۹۷ پنج شنبه ۲۲ آذر  | 2018 12 Thursday
آرشیو خبر آمار بازدید: 6143 کد مطلب: 25176  
"شیخ پارلمانی" از چه حوزه انتخابیه ای کاندید خواهد شد؟

دوراهی سرنوشت ساز شیخ قدرت،‌ قزوین یا بوئین زهرا؟

صدای قزوین
۱۳۹۴ يکشنبه ۸ آذر ساعت 10:13

صدای قزوین- سرویس سیاسی: رقابت انتخابات مجلس شورای اسلامی در شهر قزوین بسیار نفس گیر خواهد بود و در این میان اصولگرایان انتخاب زیادی در کاندیدای رای آور ندارند و از این رو در پی کسب دو کرسی مهم حوزه انتخابیه تاکستان و  بوئین زهرا و آوج هستند. به احتمال فراوان کاندیداهای آنان در این دو حوزه، رجب رحمانی و روح اله جانی عباسپور خواهند بود. هر چند شنیده هایی از احتمال رد صلاحیت عباسپور این نماینده نزدیک به جبهه پایداری به گوش میرسد؛ اما با این حال می توان او را گزینه اصولگرایان در صورت تایید صلاحیت دانست.

روح الله جانی عباسپور این دوره کار سخت و دشواری خواهد داشت. شیخ قدرت الله علیخانی مشاور آیت الله هاشمی رفسنجانی و مرد پرنفوذ در بوئین زهرا اعلام کاندیداتوری کرده و قصد حضور در انتخابات مجلس در یکی از حوزه های انتخابیه استان را دارد. علیخانی که ماه های گذشته محافل نزدیک به او از احتمال کاندیداتوری اش در تهران می گفتند؛ اما آن طور که به نظر می رسد وی با توصیه اصلاح طلبان از کاندیداتوری در تهران صرف نظر کرده است. شیخ قدرت الله علیخانی که مُهر حمایتش از کاندیدایی، می تواند شانس او را برای نمایندگی بوئین زهرا در مجلس چندین برابر کند، به طور حتم حضور خودش پایان نمایندگی روح اله جانی عباسپور خواهد بود. این را می شود از جدل های این دو در مجلس هشتم متوجه شد؛ آنجا که در یکی از جلسات علنی مجلس هشتم، دو ماه مانده به انتخابات مجلس، شیخ قدرت اله علیخانی در نطقش در مجلس از حسودانی گفت که چشم دیدن خدمات وی در شهرستانهای قزوین -به طور خاص بوئین زهرا- را ندارند. این اظهارات علیخانی با واکنش تند عباسپور مواجه شد. با وجود آنکه علیخانی نامی از نماینده بوئین زهرا نیاورده بود؛ اما عباسپور با عصبانیت پاسخ علیخانی را داد و او را بی سوادی خواند که حتی روخوانی قرآن هم بلد نیست. عباسپور نسبت به اظهارات شیخ قدرت علیخانی که گفته بود بوئین زهرا را او شهرستان کرده؛ گفت: آقایان یا دچار آلزایمر شدهاند یا حافظه شان سوراخ است! بویین زهرا در دوره ایشان شهرستان نشد. در مجلس چهارم شهرستان شد.

بسیاری از فعالان سیاسی، اعم از اصلاح طلب و اصولگرا نیز بر رای آوری علیخانی در شهرستان بوئین زهرا اعتراف دارند. اصولگرایان می دانند که اگر شیخ قدرت اله علیخانی از بوئین زهرا کاندید شود، نمی توان هیچ شانسی را برای کاندیداهای آنها قائل شد؛ حتی عباسپور که در این سال ها برای جذب رای روستائیان این شهرستان تلاش های فراوانی کرده است، بی شک دربرابر نگاه مثبت چند دهه مردم بوئین زهرا نسبت به علیخانی شانسی نخواهد داشت.

شاید به همین دلیل بود که شایعه کاندیداتوری علیخانی از تهران آنان را خوشحال تر از دیگران کرده بود و در رسانه های شان این شایعه را پررنگ تر کردند. از این رو به نظر می رسد، حضور علیخانی از بوئین زهرا نیز به نفع خود او خواهد بود. وی که هرگاه در انتخابات از حوزه انتخابیه بوئین زهرا شرکت کرده است، توانسته با رای بالا پیروز میدان شود و رقیبی برای او نبوده است، در این دوره نیز به طور حتم، کاندیداتوری اش از بوئین زهرا او را مجلس نشین خواهد کرد. تجربه شکست دوره پیشین نیز نشان می دهد، اگرچه او در قزوین نیز رای بالایی دارد؛ اما شانس پیروزی اش در حوزه انتخابیه قزوین، البرز و آبیک صددرصد نخواهد بود. وی که در نهمین دوره انتخابات مجلس در اشتباهی استراتژیک از حوزه انتخابیه قزوین کاندیدا شد و نتوانست در رقابت با نامزدهای مستقل و اصولگرا پیروز شود و پس از سه دوره حضور در مجلس، خانه نشین شد. حال باید نشست و دید که "شیخ پارلمانی" در آخر چه تصمیمی خواهد گرفت؛ او که هفته پیش در مصاحبه ای گفت هنوز در این باره تصمیم نگرفته؛ اما حضورش در انتخابات قطعی است.

 

 احمدی| ۱۳۹۴ سه شنبه ۱۰ آذر
1 5  

بی صبرانه منتظریم

علیرضا| ۱۳۹۴ شنبه ۵ دي
2 3  

چهره کهنه و حرفهای نخ نما بعنوان یک اصلاح طلب تحصیلکرده هیچ نظر مثبتی روی ایشون نیست هیچ کار مثبتی انجام نداده درواقع هیچ کدوم برای مردم کاری نکردند شیخ هم که فقط به فکر منافع خودش وپسرانش تاسف تاسف تاسف

پاسخ هـــا
رزمنده| ۱۳۹۴ شنبه ۲۶ دي
2 2  

زنده باد حاج روح الله عباسپور نماینده مردمی ...............

نام:  
پست الکترونیکی:
نظر شما:  
کد امنیتی:

 
 
اخبار مرتبط با این خبر
ردیفتیترتاریخ
1 دوراهی سرنوشت ساز شیخ قدرت،‌ قزوین یا بوئین زهرا؟ ۱۳۹۴ يکشنبه ۸ آذر
2 گفتگوی ویژه با شیخ قدرت علیخانی ۱۳۹۲ دوشنبه ۲۴ تير
دانشگاه آزاد به انتخاب اول داوطلبان تبدیل می شودطرح قاضی مدرسه به کاهش وقوع جرم کمک می کندانجام خدمات تجمیعی دامپزشکی در روستاهای قزوینمسابقات والیبال دسته اول نوجوانان کشور در قزوین برگزار می شود6 فرآورده تولیدی قزوین نشان استاندارد گرفتندمشارکت شهروندان در صنعت بیمه باید افزایش یابدمعاون سیاسی استانداری قزوین استاندار سمنان شدصندوق توسعه بخش کشاورزی نیازمند اعتبارات بیشتر استدانش آموزان دوچرخه سوار قزوین تجلیل شدند۳ شکارچی غیرمجاز در تاکستان دستگیر شدندبانوان قایقران قزوین در مسابقات کشوری حضور یافتندزیرساخت های حمل و نقل قزوین برای همکاری با آلمان مناسب استتسریع ساماندهی گلزار شهدا در دستور کار ماستقزوین آماده توسعه مبادلات تجاری و اقتصادی با آلمان استبخش خصوصی برای بین المللی سازی تحصیلات عالیه کمک کندایران اسلامی در حال حرکت به سوی مرجعیت علمی استدانشگاه آزاد اسلامی ایران سه هزار عضو هیات علمی دارد655 طرح اشتغال روستایی در قزوین تسهیلات دریافت کردندبین المللی سازی دانشگاه آزاد سطح علم و فناوری کشور را گسترش می دهددعوت دو فوتبالیست تاکستانی به اردوی تیم ملی امید
ترامپ دیگر شانسی برای تصدی سمت دولتی نخواهد داشتآمریکا باید هزینه خروج از برجام را بپردازدبطحایی: فرهنگیان پیشداوری نکنند تا رتبه بندی معلمان تصویب شودسخنرانی رهبرانقلاب در دیدار جمعی از خانواده های شهدا +صوتروایاتی شنیدنی از میزان مهریه نماینده های مجلسنشست شورای امنیت برای بررسی اجرای قطعنامه 2231 آغاز شداستانداران جدید تهران، البرز و سمنان را بیشتر بشناسید + تصاویرگزیده روزنامه های 21 آذر 1397خانه معمار محله چهارصد دستگاه به مزایده گذاشته شدسیاوشی: سخنان کریمی قدوسی شوک آور بود/ این گونه رفتارها خیانت محسوب می شودیک کارشناس اوراسیا: دست نخست وزیر ارمنستان برای تشکیل دولت غیر ائتلافی باز شدآیا امکان ابطال کارت ملی هوشمند در صورت مفقودی وجود دارد؟مومن برون گرا برتر از مومن درون گرابروجردی: عضویت رژیم صهیونیستی در FATF اهمیتی برای ما نداردازدواج دو جلیقه زرد وسط معرکه!دعوای علنی ترامپ با رهبران دموکرات و تهدید به تعطیلی دولت+ تصاویرتحرکات گروهک تروریستی منافقین با هدف اخلال در روابط تهران - اروپا صورت می گیردماجرای رفتار غیر انسانی با مسافر ایرانی در گرجستان +فیلمتصویری از سردر بیت مرحوم آیت الله بروجردی در قمپس از مرگ چه اتفاقی برای مغز می افتد؟
دلیل غیبت رضا رشیدپور در آخر برنامه امروزِ حالا خورشیدنکته های کلیدی برای خرید بوت و نیم بوت مردانهسعید آقاخانی با لباس کردی در سریالی جدید + عکسقیمت آپارتمان 50 تا 75 متری در تهرانپیشنهاد مشاور وزیر نفت: بنزین را دو نرخی کنیدبیانیه کمیته اخلاق در مورد امیر قلعه نویی صادر شداحتمالات افزایش حقوق کارگران از زبان رییس مرکز پژوهش های مجلسمی نخست وزیر انگلیس باقی ماندمناظره زیباکلام و قدیری ابیانه درباره تقابل ایران و آمریکابازداشت 3 تن از رهبران حماس بدست صهیونیست هااستاندار سمنان معرفی شدپمپئو با دست خالی نشست شورای امنیت را ترک کردتولید نفت ایران بعد از تحریم ها به سطح قبل بازمی گردد/ بازگشت کارت سوخت جدی است/ دولت تصمیمی برای سهمیه بندی یا تغییر قیمت بنزین نداردپمپئو برنامه های آمریکا برای نقض بیشتر قطعنامه شورای امنیت را مشخص کردمصرف نمک دریایی منجر به نارسایی کبدی می شود35 میلیارد ریال برای مکانیزاسیون کشاورزی در تایباد اختصاص یافتسناتور آمریکایی: برجام یک پنی به ایران نداد/ اوباما 150 میلیارد دلار به ایران داد و هیچ چیزی به دست نیاوردقاچاق بیش از 8 میلیون کودک به عنوان بردگان جنسیتشدید اختلاف کانادا و چین بر سر مدیر هوآویتبدیل خیابان 16 آذر به راسته علمی ـ دانشجویی