۱۳۹۶ دوشنبه ۲۷ آذر  | 2017 12 Monday
آرشیو خبر آمار بازدید: 429 کد مطلب: 26767  

قزوین برای برند سازی آماده می شود

محمدرضا رستمی، معاون امور جوانان وزارت ورزش و جوانان و استاد و صاحب‌نظر در حوزه برندسازی شهری گفت: با توجه به ظرفیت‌های شهر قزوین باید شرایط مناسب برای شکل‌گیری برند معتبر در این شهر فراهم شود.
۱۳۹۴ يکشنبه ۱۱ بهمن ساعت 11:20

صدای قزوین - رستمی در جمع کارشناسان و مدیران شهرداری قزوین افزود: "رضایت‌مندی گردشگران" از مهم‌ترین شاخص‌های توسعه برند سازی شهر قزوین  است که باید در این زمینه سرمایه‌گذاری صورت گیرد.

وی بیان کرد: در معرفی شهر قزوین باید هماهنگی و همسویی بین مسئولان سیاسی، اقتصادی، فرهنگی، مذهبی و مردم باشد تا شهر قزوین با یک برند مشخص معرفی شود.

معاون وزیر ورزش و جوانان ادامه داد: مردم، سرمایه‌گذار و گردشگر سه گروه مهم برای برند سازی شهر قزوین است.

این استاد با بیان اینکه شهروندان رکن اصلی برندسازی شهری هستند، گفت: در فضای مجازی از قزوین فقط عکس موجود می‌باشد و خیلی کم محتوی صوتی و فیلم برای معرفی شهر قزوین وجود دارد.

وی بیان کرد: عمده عکس‌ها معطوف به تاریخ قزوین می‌باشد و کمتر به سایر دارایی‌های قزوین پرداخته شده است.

رستمی با تأکید بر اینکه گردشگران خارجی علاقه‌مند به دیدن فیلم برای انتخاب شهر موردنظر برای سفر هستند، گفت: محتوی مکتوب در فضای مجازی برای معرفی شهر قزوین بسیار کم است.

معاون وزیر ورزش و جوانان بیان کرد: قزوین دارای 36درصد جمعیت جوان، ظرفیت دانشگاهی و دانشجویی بالا و شخصیت‌های مؤثر استانی و ملی است و این دارایی‌ها سرمایه قزوین می‌باشد.

وی با بیان اینکه بیکاری در جامعه تأثیر منفی برای برندسازی شهری خواهد گذاشت، گفت: اعتماد، احترام، مشارکت، نشاط، رضایت و امید سرمایه‌های اجتماعی هر جامعه است که در صورت پائین بودن آن تأثیر منفی در برندسازی شهری خواهد گذاشت.

رستمی بازار قزوین، اماکن تاریخی و میراث فرهنگی، اماکن طبیعی و شخصیت‌های ملی را از سرمایه‌های گردشگری قزوین دانست و گفت: برای برندسازی شهر قزوین اقداماتی صورت گرفته است اما کافی نیست و باید به این موضوع بیشتر پرداخته شود.

وی با اظهار اینکه هیچ گروه و مشاور تخصصی در ایران در رابطه با موضوع برندسازی وجود ندارد، بیان کرد: تنها گروهی که در تلاش است تا بتواند در زمینه برندسازی شهری فعالیت کند گروه یاد آفرین می‌باشد.

این استاد و صاحب‌نظر در حوزه برندسازی شهری گفت: نام، لوگو، تبلیغات و بازاریابی از آیتم‌های برندسازی نیستند بلکه این عوامل باعث تقویت، حمایت، ارتقاء برند می‌باشد.

وی با بیان اینکه برندسازی شهری فعالیتی بلندمدت و استراتژیک است، گفت: برندسازی شهری، اعمال آگاهانه‌ای است که موجب تغییر و ارتقاء یک تصویر ذهنی می‎شود.

رستمی گفت: تصویر کلی آن شهر و مجموعه آنچه از شهر در ذهن افراد تداعی می‌شود مفهوم برندسازی شهری می‌باشد و همچنین شامل مجموعه‌ای از افکار، احساسات و انتظاراتی است.

وی تصریح کرد: برندسازی شهر از رقابت‌های شهرهای جهان برای جذب گردشگر، سرمایه‌گذار، استعدادها و نخبگان آغاز شد که سبب شروع مفهوم راهبردی برند در حوزه شهری شد.

رستمی افزایش رضایت و دل‌بستگی شهروندان، افزایش گردشگری داخلی و خارجی و افزایش سرمایه‌گذاری داخلی و خارجی از کارکردهای برندسازی شهری عنوان و بیان کرد: تغییر برند مانند تغییر کاغذ کادو و روبان هست و تغییر موقعیت مانند تغییر هدیه درون کاغذ کادو است.

وی به نقش روابط عمومی‌ها در برندسازی شهرها اشاره و بیان کرد: روابط عمومی‌ها در ایران ضعیف‌ترین موقعیت را در سازمان‌ها دارند و با ضعیف‌ترین قابلیت‌ها و توانائی‌ها فعالیت می‌کنند و این در حالی است که مؤثرترین موضوع در برندسازی شهری عملکرد روابط عمومی‌ها می‌باشد.

رستمی بیان کرد: افزود: رضایت و تعلق شهروندان نسبت به شهر خود، افزایش حضور گردشگران داخلی و خارجی و همچنین افزایش سرمایه‌گذاری داخلی و خارجی در حوزه توسعه شهر از کارکردهای اصلی برند است.

وی ادامه داد: برند می‌تواند نتایج بسیار مثبتی را در اجتماع از خود بر جای بگذارد، از ویژگی‌های اصلی برند می‌توان به شهرت، محبوبیت و رقابت اشاره کرد.

رستمی به برخی از رویکردهای اصلی در حوزه برند اشاره و بیان کرد: تهیه و تدوین برنامه‌های راهبردی، اقدامات هماهنگ برای فعالیت برند در شهر، مشارکت شبکه‌ها و پایدار بودن فضای شهری از دیگر موضوعاتی است که باید در حوزه برند به آن توجه کرد.

وی در ادامه حل چالش‌های موجود در عرصه برندسازی کشور را یک امر ضروری دانست و افزود: باید اقدامات فرهنگی و رسانه‌ای برای برندسازی افزایش یابد.

رستمی اظهار کرد: بحث برند در ادبیات فارسی با ترجمه‌های متعددی روبه‌رو شده است که بهترین ترجمه کلمه یاد سازی برای برند در کتاب‌های مختلف در نظر گرفته‌شده است.

رستمی تصریح کرد: برند سازی شهری به‌منظور ایجاد تمایز، شهرت، محبوبیت و رقابت در بین شهرها یکی از مهم‌ترین نکات برند به حساب می‌آید.

وی مدیران شهر، اسناد تاریخی شهر، گفتمان غالب شهر، مردم، گردشگران، سرمایه‌گذاران و مشتریان شهر از روایان اصلی برای معرفی یک شهر هستند، گفت: اکنون ایران در شرایطی قرار دارد که می‌تواند در موضوعاتی که برای برندسازی ضعیف می‌باشد با ورود سرمایه‌گذار  به نتایج خوبی برسد.

این استاد و صاحب‌نظر در حوزه برندسازی شهری ادامه داد: هویت برند مجموعه‌ای بی‌همتا از دیدنی‌ها، شنیدنی‌ها و هر آنچه می‌توان از برند حس کرد می‌باشد.

وی بیان کرد: برند سازی شهری چارچوب ابزاری برای ایجاد تمایز، تمرکز، سازمان‌دهی مشخصه‌های برتری و رقابت می‌باشد.

رستمی افزود: برندسازی شهری تصویر کلی آن شهر و مجموعه آنچه از شهر در ذهن افراد تداعی می‌شود، است.

 این استاد و صاحب‌نظر در حوزه برندسازی شهری گفت: برندسازی شهری شامل مجموعه‌ای از افکار و احساسات و انتظاراتی است و همچنین تعهدات مشخص و قانع‌کننده‌ای را شکل می‌دهند.

وی اضافه کرد: با برندسازی شهری مردم قادر خواهند بود انتخاب آسان‌تری داشته باشند.تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است
نام:  
پست الکترونیکی:
نظر شما:  
کد امنیتی:

 
 
نمایشگاه مواد غذایی و شب یلدا در قزوین برپا شد بیمه ها 400 میلیارد ریال به مرکز آموزشی - درمانی شهید رجایی قزوین بدهکارندکارگاه آموزشی مدیریت پسماند برای صنایع بوئین زهرا برگزار شددو دفتر خدمات الکترونیک قضایی در تاکستان افتتاح شدستاد بازی های پارا آسیایی در قزوین راه اندازی شدپایان نقاشی دیواری شهرک مینودربرگزیدگان جشنواره محتوای نماز در فضای مجازی در قزوین معرفی شدندمحکومیت 35 شکارچی متخلف توسط مراجع قضائی استانهنرمندان خلاق حمایت شوندتحقق حقوق شهروندی مهمترین اولویت راه و شهرسازی قزوین استپیشخوان روزنامه های امروز صبح استان / دوشنبه پیشخوان روزنامه های امروز صبح کشور / دوشنبهدستگیری هشت شکارچی غیرمجاز در استان قزوینمهر و موم 2 واحد عرضه کننده محصولات لبنی در شهرستان البرززنان باید در امور سیاسی، اجتماعی مشارکت بیشتری داشته باشندبهره مندی ۹۷ درصدی خانوارهای روستایی بوئین زهرا از نعمت گاز طبیعیمهار حریق 2 باب مغازه در قزوین توسط آتش نشاناننقاشی دیواری مینیاتور در میدان عدل به پایان رسیدکشف ۱۰ کیلو گرم مواد مخدر در قزوینتاکید استاندار قزوین بر بهره برداری حداکثری از شبکه های مجازی برای تقویت نماز
پیشخوان روزنامه های امروز صبح استان / یکشنبه گزارش تصویری مراسم معارفه شهردار قزوین۸ قبضه سلاح شکاری در قزوین کشف شد۱۱ واحد پرورش آبزی پروری در قزوین تعطیل شداولین مدیر زن در ریاست سازمان جهاد کشاورزی قزوین منصوب شدپیشخوان روزنامه های امروز صبح کشور / یکشنبهانفجار گاز پیک نیک در شریفیه چهار مصدوم به جا گذاشتجوجه ریزی در واحدهای پرورش مرغ مادر و تخم گذار در قزوینتاکید استاندار قزوین بر بهره برداری حداکثری از شبکه های مجازی برای تقویت نمازکشف ۱۰ کیلو گرم مواد مخدر در قزوینآماده سرمایه گذاری مشترک با لبنان برای ساخت نیروگاه هستیمفضای مجازی بهترین فرصت برای ترویج نماز و احکام دینی استنقاشی دیواری مینیاتور در میدان عدل به پایان رسیدپیشخوان روزنامه های امروز صبح کشور / دوشنبهزنان باید در امور سیاسی، اجتماعی مشارکت بیشتری داشته باشنددرخواست مردم زلزله زده کرمانشاه در خصوص دریافت کمک های مالی بررسی می شودپیشخوان روزنامه های امروز صبح استان / دوشنبه مهار حریق 2 باب مغازه در قزوین توسط آتش نشانانفوت 2 شهروند قزوینی در حوادث جداگانه گازگرفتگی و ریزش دیواره معدنبهره مندی ۹۷ درصدی خانوارهای روستایی بوئین زهرا از نعمت گاز طبیعی
تلاش برای آزادی 600 راننده زندانی در کشورتا پایان سالنصب 80 کانکس کلاس درس در سرپل ذهاب توسط سپاه پاسدارانهر نماینده مجلس چقدر می گیرد؟57 سال پیش ابوظبی امارات این گونه بود! + عکساین هم آدرس دقیق موشک های یمن برای نیکی هیلیشیخ الاسلام: برای آزادی قدس باید ارتش جهانی اسلامی پایه گذاری کنیمسوژه شدن ازدواج دوقلوهای خواهر و برادر + عکسدعا در شب به استجابت نزدیکتر است/ آثار صدقه پنهانیجواب ترلان پروانه به رابطه اش با سعید عزت اللهینکاتی حقوقی در مورد جهیزیهمهمانی خانم بازیگر با حضور یوسف تیموری و همسر تایلندی اش! + عکسمقصد نهایی کاپیتان نیمکت نشین استقلال !هدیه یک میلیونی هوادار متمول به بازیکنان استقلالخط خورده های استقلال مشخص شدندپیام مهدی طارمی به استقلالی هامهاجم بسیار خوبی که شفر مد نظر دارداز ترکیب استقلال در جام حذفی تا حضور مهاجم جاماییکایی در تهراناستقرار 2 پست برق ثابت و سیار در سایت مسکن مهر پردیس تا پایان سال جاریقیمت بنزین و گازوییل افزایش می یابددلار گران شد/ نرخ ارز امروز 25 آذر 96
برخی مقامات یا خودشان به نحوی در قاچاق کالا سهم دارند یا فرزندانشان یا کسانی که به آنها وابسته هستندمحدود کردن مبادی گمرکی وظیفه دستگاه قضایی نیست/ دادستان‌ها در مبارزه با قاچاق کالا کوتاهی نمی‌کنندرئیس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز باید فردی پا به کار نقش آفرین باشدفدرر؛ مرد سال با طعم کاکائوافزایش قیمت 14 میلیون تومانی سراتو با چه مجوزی صورت گرفته بود؟این علامت، نشانه اولیه حمله قلبی استطعنه خداداد عزیزی به سحر قریشی: در سرپل‌ذهاب خانم‌ها آمدند و کسی منقلب نشدنگاهی به حاشیه‌سازی صهیونیست‌ها برای محسن یگانهافزایش شدید قیمت سیم‌کارت‌های رند در بازارربات ها گارسون های رستوران شدند +عکسدمنوش هایی برای آرامش دست هاسفیر ایران در سئول علت تقدیر از یانگوم را تشریح کرداستخدام منشی نیمه وقت خانم با شرایط عالی در اصفهانتبدیل پراید به مازراتیواکنش مدیرعامل استقلال به جدایی مهاجم آبی هادود بی ثباتی در مدیریت شهری قطعا به چشم مردم خواهد رفت/هدایت مدیران شهری توسط فعالان توییتریاستخدام راننده کاویان مکانیزه آقا در حومه فردیس کرجواکنش مالک نساجی به همکاری با علیرضا منصوریاناستخدام صندوقدار جهت پیتزا آیلین در مشهدششمین روز آلودگی مستمر هوای اصفهان