۱۳۹۷ شنبه ۴ فروردين  | 2018 3 Saturday
آرشیو خبر آمار بازدید: 484 کد مطلب: 26767  

قزوین برای برند سازی آماده می شود

محمدرضا رستمی، معاون امور جوانان وزارت ورزش و جوانان و استاد و صاحب‌نظر در حوزه برندسازی شهری گفت: با توجه به ظرفیت‌های شهر قزوین باید شرایط مناسب برای شکل‌گیری برند معتبر در این شهر فراهم شود.
۱۳۹۴ يکشنبه ۱۱ بهمن ساعت 11:20

صدای قزوین - رستمی در جمع کارشناسان و مدیران شهرداری قزوین افزود: "رضایت‌مندی گردشگران" از مهم‌ترین شاخص‌های توسعه برند سازی شهر قزوین  است که باید در این زمینه سرمایه‌گذاری صورت گیرد.

وی بیان کرد: در معرفی شهر قزوین باید هماهنگی و همسویی بین مسئولان سیاسی، اقتصادی، فرهنگی، مذهبی و مردم باشد تا شهر قزوین با یک برند مشخص معرفی شود.

معاون وزیر ورزش و جوانان ادامه داد: مردم، سرمایه‌گذار و گردشگر سه گروه مهم برای برند سازی شهر قزوین است.

این استاد با بیان اینکه شهروندان رکن اصلی برندسازی شهری هستند، گفت: در فضای مجازی از قزوین فقط عکس موجود می‌باشد و خیلی کم محتوی صوتی و فیلم برای معرفی شهر قزوین وجود دارد.

وی بیان کرد: عمده عکس‌ها معطوف به تاریخ قزوین می‌باشد و کمتر به سایر دارایی‌های قزوین پرداخته شده است.

رستمی با تأکید بر اینکه گردشگران خارجی علاقه‌مند به دیدن فیلم برای انتخاب شهر موردنظر برای سفر هستند، گفت: محتوی مکتوب در فضای مجازی برای معرفی شهر قزوین بسیار کم است.

معاون وزیر ورزش و جوانان بیان کرد: قزوین دارای 36درصد جمعیت جوان، ظرفیت دانشگاهی و دانشجویی بالا و شخصیت‌های مؤثر استانی و ملی است و این دارایی‌ها سرمایه قزوین می‌باشد.

وی با بیان اینکه بیکاری در جامعه تأثیر منفی برای برندسازی شهری خواهد گذاشت، گفت: اعتماد، احترام، مشارکت، نشاط، رضایت و امید سرمایه‌های اجتماعی هر جامعه است که در صورت پائین بودن آن تأثیر منفی در برندسازی شهری خواهد گذاشت.

رستمی بازار قزوین، اماکن تاریخی و میراث فرهنگی، اماکن طبیعی و شخصیت‌های ملی را از سرمایه‌های گردشگری قزوین دانست و گفت: برای برندسازی شهر قزوین اقداماتی صورت گرفته است اما کافی نیست و باید به این موضوع بیشتر پرداخته شود.

وی با اظهار اینکه هیچ گروه و مشاور تخصصی در ایران در رابطه با موضوع برندسازی وجود ندارد، بیان کرد: تنها گروهی که در تلاش است تا بتواند در زمینه برندسازی شهری فعالیت کند گروه یاد آفرین می‌باشد.

این استاد و صاحب‌نظر در حوزه برندسازی شهری گفت: نام، لوگو، تبلیغات و بازاریابی از آیتم‌های برندسازی نیستند بلکه این عوامل باعث تقویت، حمایت، ارتقاء برند می‌باشد.

وی با بیان اینکه برندسازی شهری فعالیتی بلندمدت و استراتژیک است، گفت: برندسازی شهری، اعمال آگاهانه‌ای است که موجب تغییر و ارتقاء یک تصویر ذهنی می‎شود.

رستمی گفت: تصویر کلی آن شهر و مجموعه آنچه از شهر در ذهن افراد تداعی می‌شود مفهوم برندسازی شهری می‌باشد و همچنین شامل مجموعه‌ای از افکار، احساسات و انتظاراتی است.

وی تصریح کرد: برندسازی شهر از رقابت‌های شهرهای جهان برای جذب گردشگر، سرمایه‌گذار، استعدادها و نخبگان آغاز شد که سبب شروع مفهوم راهبردی برند در حوزه شهری شد.

رستمی افزایش رضایت و دل‌بستگی شهروندان، افزایش گردشگری داخلی و خارجی و افزایش سرمایه‌گذاری داخلی و خارجی از کارکردهای برندسازی شهری عنوان و بیان کرد: تغییر برند مانند تغییر کاغذ کادو و روبان هست و تغییر موقعیت مانند تغییر هدیه درون کاغذ کادو است.

وی به نقش روابط عمومی‌ها در برندسازی شهرها اشاره و بیان کرد: روابط عمومی‌ها در ایران ضعیف‌ترین موقعیت را در سازمان‌ها دارند و با ضعیف‌ترین قابلیت‌ها و توانائی‌ها فعالیت می‌کنند و این در حالی است که مؤثرترین موضوع در برندسازی شهری عملکرد روابط عمومی‌ها می‌باشد.

رستمی بیان کرد: افزود: رضایت و تعلق شهروندان نسبت به شهر خود، افزایش حضور گردشگران داخلی و خارجی و همچنین افزایش سرمایه‌گذاری داخلی و خارجی در حوزه توسعه شهر از کارکردهای اصلی برند است.

وی ادامه داد: برند می‌تواند نتایج بسیار مثبتی را در اجتماع از خود بر جای بگذارد، از ویژگی‌های اصلی برند می‌توان به شهرت، محبوبیت و رقابت اشاره کرد.

رستمی به برخی از رویکردهای اصلی در حوزه برند اشاره و بیان کرد: تهیه و تدوین برنامه‌های راهبردی، اقدامات هماهنگ برای فعالیت برند در شهر، مشارکت شبکه‌ها و پایدار بودن فضای شهری از دیگر موضوعاتی است که باید در حوزه برند به آن توجه کرد.

وی در ادامه حل چالش‌های موجود در عرصه برندسازی کشور را یک امر ضروری دانست و افزود: باید اقدامات فرهنگی و رسانه‌ای برای برندسازی افزایش یابد.

رستمی اظهار کرد: بحث برند در ادبیات فارسی با ترجمه‌های متعددی روبه‌رو شده است که بهترین ترجمه کلمه یاد سازی برای برند در کتاب‌های مختلف در نظر گرفته‌شده است.

رستمی تصریح کرد: برند سازی شهری به‌منظور ایجاد تمایز، شهرت، محبوبیت و رقابت در بین شهرها یکی از مهم‌ترین نکات برند به حساب می‌آید.

وی مدیران شهر، اسناد تاریخی شهر، گفتمان غالب شهر، مردم، گردشگران، سرمایه‌گذاران و مشتریان شهر از روایان اصلی برای معرفی یک شهر هستند، گفت: اکنون ایران در شرایطی قرار دارد که می‌تواند در موضوعاتی که برای برندسازی ضعیف می‌باشد با ورود سرمایه‌گذار  به نتایج خوبی برسد.

این استاد و صاحب‌نظر در حوزه برندسازی شهری ادامه داد: هویت برند مجموعه‌ای بی‌همتا از دیدنی‌ها، شنیدنی‌ها و هر آنچه می‌توان از برند حس کرد می‌باشد.

وی بیان کرد: برند سازی شهری چارچوب ابزاری برای ایجاد تمایز، تمرکز، سازمان‌دهی مشخصه‌های برتری و رقابت می‌باشد.

رستمی افزود: برندسازی شهری تصویر کلی آن شهر و مجموعه آنچه از شهر در ذهن افراد تداعی می‌شود، است.

 این استاد و صاحب‌نظر در حوزه برندسازی شهری گفت: برندسازی شهری شامل مجموعه‌ای از افکار و احساسات و انتظاراتی است و همچنین تعهدات مشخص و قانع‌کننده‌ای را شکل می‌دهند.

وی اضافه کرد: با برندسازی شهری مردم قادر خواهند بود انتخاب آسان‌تری داشته باشند.تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است
نام:  
پست الکترونیکی:
نظر شما:  
کد امنیتی:

 
 

خرید کالای ایرانی دفاع از امنیت اقتصادی کشور استموزه فرهنگ و آموزش در قزوین آماده بازدید گردشگران نوروزی استمسئولان در استفاده از کالای ایرانی باید پیش قدم باشند110هزار نفر از بناهای تاریخی قزوین بازدید کردندهوای قزوین صاف تا کمی ابری استصنعت بیمه باید به یک هنجار و فرهنگ در جامعه تبدیل شودتنیسور قزوینی به آخرین اردوی آمادگی تیم ملی دعوت شد«هیر» و «نینه رود» گردشگاهی محبوب برای مسافران نوروزیمسافرت های نوروزی ۸ درصد رشد یافتترافیک در جاده های استان قزوین سنگین و روان استقزوین پرترافیک ترین استان کشور است۴۰ هکتار از باغات زیتون استان قزوین برند ارگانیک دریافت کردنداستاندار قزوین در پیامی فرا رسیدن نوروز را تبریک گفتبازدید از موزه تنوع زیستی در قزوین رایگان شدمسابقات فوتبال امسال قزوین با کمترین حاشیه برگزار شدمیز خدمت در سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین راه اندازی شداولین جشنواره فرهنگ و سنن ایرانی در قزوین برگزار می شودورزشکاران موتورسوار و اتومبیلران قزوینی پنج برابر می شوندامروز بیمه ها همپای صنایع در تجارت فعال هستندتوجه به ورزش و جوانان دومین اولویت شهرستان قزوین است
باید نیاز های جامعه مان را در داخل کشور تأمین کنیم/ به فرهنگ سازی در زمینه حمایت از کالای ایرانی بیشتر توجه شوددرب فر را در زمان پخت باز نکنیدبیانیه وزارت امور خارجه در حمایت از کالای ایرانی و تولید ملیصله رحم، فرصت حَوِّلْ حَالَنَا است/نوروز؛ موسم درافکندن طرح های نو در زندگیاز شمار دو چشم یک تن کم و زشمار خرد هزاران بیشرازی که پس از سال ها در برنامه دورهمی برملا شدعیدی 4 عضو کابینه روحانی برای مردم در سال جدیدوزیر آموزش و پرورش و دغدغه های فرهنگیانتولیدات ایرانی باید فاخر باشد / توقع از کالای داخلی باید معقول باشد / جوانان یمن سعودی ها را به زانو در می آورندخرم: با آمدن بولتون احتمال خروج امریکا از برجام بیشتر شدمحجوب: تمایل به فساد در ادارات بالا رفته / افزایش فساد ربطی به انقلابی و غیرانقلابی بودن ندارد /به صورت فله ای کارمند را با آزمون انتخاب می کنیمنخستین جشنواره خیابان غذا در مشهد افتتاح شدکمیسیون بهداشت می کوشد طرح تحول سلامت را مورد بررسی و بازنگری قرار دهدچگونه یک عکس پرتره حرفه ای بگیریم؟سلیمی نمین: اگر کارگزاران و برخی اصلاح طلبان درایت رهبری را می پذیرفتند، احمدی نژاد بالا نمی آمد / تاجرنیا: فاصله گرفتن اصولگرایان از احمدی نژاد بر اساس منافع ملی کشور نبوده استآتش سوزی گسترده در مرکز شهر گلاسکو در انگلیسکهگیلویه و بویراحمد دایره المعارف اصالت و پاکیتلاش دولت تاجیکستان برای تغییر پوشش اسلامی زنانسرلشکر موسوی: وقایع دفاع مقدس بدون غلو و تحریف بیان شود /فعالیت های راهیان نور دستوری نیستپرتاب زباله و جریمه 30 هزار تومانی!
ظرفیت صادرات2میلیارد دلاری صنایع دستی وجود داردتیپ متفاوت بازیگران زن در کنار فوتبالیست مشهور/عکسپیروزی آرژانتین و پرتغال در شب شکست فرانسهشاهکار جدید مفتی سعودی؛ خوردن آجیل در نوروز حرام است!شهریار نصرتی، محمد اخباری، رحیم سرور امکان سنجی همگرایی ایران با جمهوری آذربایجان و ترکمنستانامر به معروف و نهی از منکر را فراموش نکنید و نگذارید خون شهدا پایمال شودنجات دولت ترامپ از تعطیلی مجدد10 سرمایه دار برتر تاریخخراسان شمالی مقصدی برای آرامشبرترین سرزنان تاریخ فوتبال + عکسروشن شدن تنور تبلیغات انتخابات در لبناننمونه گیری از 2 هزار و 400 نفر از زندانیان استان کرمان جهت بانک ژنتیک مجرمانسید هاشم آقاجری، سید علی مزینانی سه دوره تولید و بازتولید سیاست در نظام اجتماعی ارامنه قفقازبهای جهانی نفت به بالاترین سطح خود در هشت هفته گذشته رسیدطلسم ایران بعد از 371 روز شکستارتش یمن از شلیک موشک به پایگاه نیروهای عربستان خبر دادیک فوتبالیست ایرانی در میان 5 پدیده جام جهانی 2018بررسی نرخ دلار در خرداد ماه سال 96 + نموداربرنامه ویژه زیدان برای رئالی های قرض داده شدهیوسف مسلمی مهنی سیاستگذاری شهری در ایران: ارائه یک مدل کاربردی