۱۳۹۷ پنج شنبه ۲۸ تير  | 2018 7 Thursday
آرشیو خبر آمار بازدید: 539 کد مطلب: 26767  

قزوین برای برند سازی آماده می شود

محمدرضا رستمی، معاون امور جوانان وزارت ورزش و جوانان و استاد و صاحب‌نظر در حوزه برندسازی شهری گفت: با توجه به ظرفیت‌های شهر قزوین باید شرایط مناسب برای شکل‌گیری برند معتبر در این شهر فراهم شود.
۱۳۹۴ يکشنبه ۱۱ بهمن ساعت 11:20

صدای قزوین - رستمی در جمع کارشناسان و مدیران شهرداری قزوین افزود: "رضایت‌مندی گردشگران" از مهم‌ترین شاخص‌های توسعه برند سازی شهر قزوین  است که باید در این زمینه سرمایه‌گذاری صورت گیرد.

وی بیان کرد: در معرفی شهر قزوین باید هماهنگی و همسویی بین مسئولان سیاسی، اقتصادی، فرهنگی، مذهبی و مردم باشد تا شهر قزوین با یک برند مشخص معرفی شود.

معاون وزیر ورزش و جوانان ادامه داد: مردم، سرمایه‌گذار و گردشگر سه گروه مهم برای برند سازی شهر قزوین است.

این استاد با بیان اینکه شهروندان رکن اصلی برندسازی شهری هستند، گفت: در فضای مجازی از قزوین فقط عکس موجود می‌باشد و خیلی کم محتوی صوتی و فیلم برای معرفی شهر قزوین وجود دارد.

وی بیان کرد: عمده عکس‌ها معطوف به تاریخ قزوین می‌باشد و کمتر به سایر دارایی‌های قزوین پرداخته شده است.

رستمی با تأکید بر اینکه گردشگران خارجی علاقه‌مند به دیدن فیلم برای انتخاب شهر موردنظر برای سفر هستند، گفت: محتوی مکتوب در فضای مجازی برای معرفی شهر قزوین بسیار کم است.

معاون وزیر ورزش و جوانان بیان کرد: قزوین دارای 36درصد جمعیت جوان، ظرفیت دانشگاهی و دانشجویی بالا و شخصیت‌های مؤثر استانی و ملی است و این دارایی‌ها سرمایه قزوین می‌باشد.

وی با بیان اینکه بیکاری در جامعه تأثیر منفی برای برندسازی شهری خواهد گذاشت، گفت: اعتماد، احترام، مشارکت، نشاط، رضایت و امید سرمایه‌های اجتماعی هر جامعه است که در صورت پائین بودن آن تأثیر منفی در برندسازی شهری خواهد گذاشت.

رستمی بازار قزوین، اماکن تاریخی و میراث فرهنگی، اماکن طبیعی و شخصیت‌های ملی را از سرمایه‌های گردشگری قزوین دانست و گفت: برای برندسازی شهر قزوین اقداماتی صورت گرفته است اما کافی نیست و باید به این موضوع بیشتر پرداخته شود.

وی با اظهار اینکه هیچ گروه و مشاور تخصصی در ایران در رابطه با موضوع برندسازی وجود ندارد، بیان کرد: تنها گروهی که در تلاش است تا بتواند در زمینه برندسازی شهری فعالیت کند گروه یاد آفرین می‌باشد.

این استاد و صاحب‌نظر در حوزه برندسازی شهری گفت: نام، لوگو، تبلیغات و بازاریابی از آیتم‌های برندسازی نیستند بلکه این عوامل باعث تقویت، حمایت، ارتقاء برند می‌باشد.

وی با بیان اینکه برندسازی شهری فعالیتی بلندمدت و استراتژیک است، گفت: برندسازی شهری، اعمال آگاهانه‌ای است که موجب تغییر و ارتقاء یک تصویر ذهنی می‎شود.

رستمی گفت: تصویر کلی آن شهر و مجموعه آنچه از شهر در ذهن افراد تداعی می‌شود مفهوم برندسازی شهری می‌باشد و همچنین شامل مجموعه‌ای از افکار، احساسات و انتظاراتی است.

وی تصریح کرد: برندسازی شهر از رقابت‌های شهرهای جهان برای جذب گردشگر، سرمایه‌گذار، استعدادها و نخبگان آغاز شد که سبب شروع مفهوم راهبردی برند در حوزه شهری شد.

رستمی افزایش رضایت و دل‌بستگی شهروندان، افزایش گردشگری داخلی و خارجی و افزایش سرمایه‌گذاری داخلی و خارجی از کارکردهای برندسازی شهری عنوان و بیان کرد: تغییر برند مانند تغییر کاغذ کادو و روبان هست و تغییر موقعیت مانند تغییر هدیه درون کاغذ کادو است.

وی به نقش روابط عمومی‌ها در برندسازی شهرها اشاره و بیان کرد: روابط عمومی‌ها در ایران ضعیف‌ترین موقعیت را در سازمان‌ها دارند و با ضعیف‌ترین قابلیت‌ها و توانائی‌ها فعالیت می‌کنند و این در حالی است که مؤثرترین موضوع در برندسازی شهری عملکرد روابط عمومی‌ها می‌باشد.

رستمی بیان کرد: افزود: رضایت و تعلق شهروندان نسبت به شهر خود، افزایش حضور گردشگران داخلی و خارجی و همچنین افزایش سرمایه‌گذاری داخلی و خارجی در حوزه توسعه شهر از کارکردهای اصلی برند است.

وی ادامه داد: برند می‌تواند نتایج بسیار مثبتی را در اجتماع از خود بر جای بگذارد، از ویژگی‌های اصلی برند می‌توان به شهرت، محبوبیت و رقابت اشاره کرد.

رستمی به برخی از رویکردهای اصلی در حوزه برند اشاره و بیان کرد: تهیه و تدوین برنامه‌های راهبردی، اقدامات هماهنگ برای فعالیت برند در شهر، مشارکت شبکه‌ها و پایدار بودن فضای شهری از دیگر موضوعاتی است که باید در حوزه برند به آن توجه کرد.

وی در ادامه حل چالش‌های موجود در عرصه برندسازی کشور را یک امر ضروری دانست و افزود: باید اقدامات فرهنگی و رسانه‌ای برای برندسازی افزایش یابد.

رستمی اظهار کرد: بحث برند در ادبیات فارسی با ترجمه‌های متعددی روبه‌رو شده است که بهترین ترجمه کلمه یاد سازی برای برند در کتاب‌های مختلف در نظر گرفته‌شده است.

رستمی تصریح کرد: برند سازی شهری به‌منظور ایجاد تمایز، شهرت، محبوبیت و رقابت در بین شهرها یکی از مهم‌ترین نکات برند به حساب می‌آید.

وی مدیران شهر، اسناد تاریخی شهر، گفتمان غالب شهر، مردم، گردشگران، سرمایه‌گذاران و مشتریان شهر از روایان اصلی برای معرفی یک شهر هستند، گفت: اکنون ایران در شرایطی قرار دارد که می‌تواند در موضوعاتی که برای برندسازی ضعیف می‌باشد با ورود سرمایه‌گذار  به نتایج خوبی برسد.

این استاد و صاحب‌نظر در حوزه برندسازی شهری ادامه داد: هویت برند مجموعه‌ای بی‌همتا از دیدنی‌ها، شنیدنی‌ها و هر آنچه می‌توان از برند حس کرد می‌باشد.

وی بیان کرد: برند سازی شهری چارچوب ابزاری برای ایجاد تمایز، تمرکز، سازمان‌دهی مشخصه‌های برتری و رقابت می‌باشد.

رستمی افزود: برندسازی شهری تصویر کلی آن شهر و مجموعه آنچه از شهر در ذهن افراد تداعی می‌شود، است.

 این استاد و صاحب‌نظر در حوزه برندسازی شهری گفت: برندسازی شهری شامل مجموعه‌ای از افکار و احساسات و انتظاراتی است و همچنین تعهدات مشخص و قانع‌کننده‌ای را شکل می‌دهند.

وی اضافه کرد: با برندسازی شهری مردم قادر خواهند بود انتخاب آسان‌تری داشته باشند.تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است
نام:  
پست الکترونیکی:
نظر شما:  
کد امنیتی:

 
 
برنامه خاموشی های برق قزوین اعلام شدطرح پزشک خانواده اجرایی شوداجرای ۲۷۰۰ متر خط انتقال فاضلاب در شهرستان البرزشرکت تیم جودو استان قزوین در رقابت های لیگ کشوریمقابل کنار گذاشتن نیروهای ارزشی و روی کارآمدن فتنه‌گران می ایستیمطرح مطالعاتی متروی قزوین- هشتگرد اجرا می شودبرای بازخوانی تاریخ معماری و شهرسازی باید به متون ادبی مراجعه کنیمصدور موافقت اصولی اولیه برای راه اندازی ۱۶ اقامتگاه بوم‌گردی در مناطق روستایی40 میلیون نفر در کشور تحت پوشش بیمه سلامت قرار دارندکشت نایلونی تهدیدی جدی برای محیط زیستشناسایی انگل دیپلوزون برای اولین بار در ماهیان قزوین50 واحد تولیدی قزوین در نمایشگاه صنایع کوچک حضور می یابندجودوکاران قزوینی در لیگ امید به میدان می روند160 نفر متقاضی سرمایه گذاری در مجتمع گلخانه ای تاکستان شدندمسابقات شنای دختران نونهال قزوینی برگزار شدپنجمین جنگ شهروندی «شهر شاداب» در قزوین برگزار شد 1870 دانش آموز قزوینی تحت پوشش طرح مشارکت اجتماعی هستندپیشخوان روزنامه های امروز صبح استان / پنجشنبه فرهنگ پرداخت مالیات هنوز در جامعه جا نیفتاده است17 روستای الموت در هفته دولت گازدار می‌شوند
برنامه خاموشی های برق قزوین اعلام شدرویکرد امور مالیاتی قزوین به تولید و صنعت کارشناسی استشهردار قزوین در خصوص نامه مربوط به پوشش تاکسیرانان توضیح داددمای هوای قزوین افزایش می یابدنماینده قزوین در مجلس شورای از روستاهای طارم سفلی بازدید کردجودوکاران قزوینی در لیگ امید به میدان می روندچرای بی رویه شتر در مناطق بوئین زهرا نگران کننده استپنجمین جنگ شهروندی «شهر شاداب» در قزوین برگزار شدپیشخوان روزنامه های امروز صبح استان / چهارشنبه اجرای طرح پزشک خانواده در قزوینپیشخوان روزنامه های امروز صبح استان / پنجشنبه صدور موافقت اصولی اولیه برای راه اندازی ۱۶ اقامتگاه بوم‌گردی در مناطق روستاییبرای بازخوانی تاریخ معماری و شهرسازی باید به متون ادبی مراجعه کنیمجودوکاران قزوینی در لیگ امید به میدان می روند17 روستای الموت در هفته دولت گازدار می‌شوندفرهنگ پرداخت مالیات هنوز در جامعه جا نیفتاده است 1870 دانش آموز قزوینی تحت پوشش طرح مشارکت اجتماعی هستندهمایش ورزش صبحگاهی در قزوین برگزار شدمسابقات شنای دختران نونهال قزوینی برگزار شد160 نفر متقاضی سرمایه گذاری در مجتمع گلخانه ای تاکستان شدند
حضور محسن هاشمی درانتخابات ریاست جمهوری صحت دارد؟بانک اطلاعاتی مجرمان حرفه ای و سابقه دار راه اندازی می شودبوریس جانسون عملکرد ترزا می در پارلمان انگلیس را مورد انتقاد قرار دادلطف بیکران امام رضا (ع) در دهه کرامت شامل تمام مسلمین است/استمرار در کار خیر اراده قوی می طلبدسفیر پیشنهادی ایران در فنلاند دوتابعیتی نیستبرخورد ولایتی با خبرنگار بی حجاب! +عکسبازداشت علاءالدین بروجردی تکذیب شداولین تصویر واقعی فاش شده از پنل شیشه ای آیفون 2018 رؤیت شدگران ترین گوشی دنیا در سال 2018ملکی: حسینی و چشمی جایی نمی روند و در استقلال می مانند/به جز یک نفر با هیچ بازیکنی قرارداد امضا نکرده ایم!حسینی و چشمی جایی نمی روند / بیرانوند و امیری در لحظات آخر با پرسپولیس به توافق رسیدندشکایت باشگاه ترابوزان از آبی پوشان استقلالی!جدیدترین قیمت وام مسکنپیشنهاد جالب ترانه علیدوستی برای کاهش مصرف برقآخرین مصوبات شورای پول و اعتبار اعلام شدسایپا در بورس چه عملکردی داشته است؟کشف 12 قمر جدید سیاره مشتری و شرایط عجیب یکی از آنهابهای طلا امروز چهارشنبه در بازارهای جهانیرد پای برخی سلبریتی ها در پرونده ثامن الحججقیمت امروز خودرو/ افزایش 1 تا 2 میلیون تومانی قیمت ها
شاگرد استیون جرارد به تراکتورسازی تبریز پیوستناامید کردن جامعه خیانت به شهداستبهره گیری از نظرات گروه های علمی برای تدوین مصوبه جایگزین برج باغگلی ؛ گل زندگی را اهدا کردگذراندن اوقات فراغت با کسب مهارت های فنی وحرفه ایگذار حاکمیت از احزاب سنتی در انتخابات پاکستانسارق بانک ملی ایران دستگیر شدوسایل برقی در حالت استندبای، 3 تا 11 درصد برق مصرف می کننداستقرار موشک انداز آتش خورشید در مرزهای عراق و سوریه/امضای تفاهم نامه ایجاد شورای هماهنگی میان عربستان و کویت/افتتاح شعبه بانک تجارت در عربستان/حضور نیروهای سوری در چهار کیلومتری جولان اشغالی3 خریدار بزرگ نفت ایران چه تصمیمی می گیرند؟رتبه ستارگان فوتبال در جام جهانی!المپیاد بین المللی علمی و دانشجویی امسال برگزار نمی شود/ تاریخ اعلام نتایج کنکور سراسری و ارشدتحقیقات بازار در خصوص الگوی مصرف برخی مواد غذاییرییس شورای اسلامی بهارستان : تنها درخانه سازی موفق بوده ایمرفاقت رونالدو و مارسلو در رئال مادریدکارگر اخراج شده چه حق و حقوقی دارد؟آخرین اخطار دادستان انتظامی مالیاتی به موسسات مالی اعتباریاستخدام شاگرد آقا جهت فروشگاه و صنایع دستی در زنجانیک بازیکن استثنایی در راه استقلال ؛ رزومه فوق العاده گزینه خرید جدید شفرایلان ماسک با کامیون 18 چرخ به روی سن آمد!