۱۳۹۹ چهارشنبه ۱۴ خرداد  | 2020 6 Wednesday
آرشیو خبر آمار بازدید: 463 کد مطلب: 27791  

مدیران کم‌کار با مدیریت خداحافظی کنند

«اجازه کار به مدیرانی نمی‌دهیم که در کار دولت خلل وارد می‌کنند» این هشدار جدی نماینده عالی دولت به زیر مجموعه‌اش بود که در حوزه گردشگری عملکرد قابل قبولی نداشته‌اند؛ البته مدیرکل میراث فرهنگی هم همواره تاکید کرده است که هنوز «باوری» به توسعه گردشگری در قزوین وجود ندارد.
۱۳۹۴ سه شنبه ۲۵ اسفند ساعت 10:03

صدای قزوین - اما این هشدار استاندار تمام به حوزه گردشگری مربوط نمی‌شود. پیشتر هم او به مدیرانی که همراه دولت نیستند؛ تذکر داده بود؛ حتی در اولین نشست مطبوعاتی گفته بود که مردم منتظر تحولات باشند.

استاندار در حالی هشدار می‌دهد مدیران کم‌کار را برکنار می‌کند که تغییرات مدیریتی‌اش با واکنش‌های اصولگرایان روبرو شد؛ حتی این انتصابات را «مهندسی شده» نامیدند؛ اما استاندار تاکید می‌کند مدیری را برمی‌گزیند که همراه دولت باشد؛ نه علیه دولت.

گرچه طیف راست سعی در تحت فشار قرار دادن استاندار برای تغییرات مدیریتی داشت؛ اما گویی این واکنش‌ها کارگر نیفتاده است که همتی همچنان بر مواضعش ایستاده است؛ البته به نظر می‌رسد چرخش قدرت به سمت اصلاح‌طلبان و میانه‌روها در بهارستان کار را برای استاندار سهل‌تر و بدون دغدغه کند.

استاندار قزوین هشدار داد که اجازه ادامه فعالیت به مدیرانی که در حوزه سرمایه گذاری از جمله در بخش گردشگری سنگ اندازی کنند؛ نمی‌دهیم و این دسته از مدیران باید از سمت خود خداحافظی کنند.

براساس گزارش روابط عمومی استانداری، فریدون همتی در نشست مشترک با سرمایه گذاران حوزه گردشگری افزود: این جلسه از بدترین جلسات بنده در طول چند ماه گذشته بود و چنان احساس ناخوشایند از روند انجام و پیگیری امور در حوزه گردشگری به من دست داد که قفل کامل فعالیت‌ها و اقدامات در این بخش را کاملا لمس و احساس کردم.

وی اظهار کرد: کارها در بخش صنعت و کشاورزی به صورت نیمه‌جان و کج‌دار و مریز در حال پیگیری و انجام است؛ اما با گزارش‌هایی که از مجموع سرمایه‌گذاران بخش گردشگری شنیدم و دریافت کردم؛ احساس می‌کنم؛ فعالیت‌ها و سرمایه‌گذاری‌های این بخش در استان کاملا قفل شده است.

استاندار قزوین با بیان اینکه به خاطر عملکرد غیرقابل دفاع مجموعه مدیران این بخش باید از مردم عذرخواهی کنم؛ اظهار کرد: بقیه مدیران هم باید توجه کنند که اگر خواسته باشیم اینگونه کار کنیم؛ بدون شک کارها پیش نخواهد رفت و مشکلات مردم حل نمی‌شود.

مدیران سنگ‌انداز در حوزه سرمایه‌گذاری از سمت خود خداحافظی کنند

استاندار قزوین با تاکید بر اینکه در منطق مدیران چیزی به نام نه نباید وجود داشته باشد؛ تصریح کرد: هر مدیری که در حل مشکل سرمایه‌گذاران و رفع موانع سرمایه‌گذاری در بخش‌های مختلف بویژه در حوزه گردشگری سنگ‌اندازی کند باید از سمت خود خداحافظی کرده و به کنار برود و اجازه ادامه فعالیت به مدیرانی که در امر سرمایه‌گذاری سنگ‌اندازی می‌کنند؛ نخواهیم داد.

همتی، با تاکید بر مراقبت و نظارت مدیران دستگاه‌ها بر عملکرد زیر مجموعه و کارشناسان به منظور پیشبرد فعالیت‌ها خاطر‌نشان کرد: مسائل و مشکلات حوزه گردشگری باید به صورت هفتگی و با محوریت معاونت امور عمرانی استانداری، مدیران دستگاه‌های ذیربط و پیگیری میراث فرهنگی و گردشگری در دستور کار قرار بگیرد و در این زمینه حداقل هفته‌ای یک جلسه با محوریت معاونت عمرانی استانداری برگزار شود.

استاندار قزوین با اشاره به برگزاری جلسه ماهیانه اتاق فکر سرمایه‌گذاری در حوزه گردشگری به ریاست استاندار عنوان کرد: در جلسات هفتگی که با موضوع گردشگری برگزار می‌شود باید تصمیمات نهایی اتخاذ شود و مصوبات نیز از سوی میراث فرهنگی و گردشگری تا آخرین مرحله‌ی پیگیری شود تا صورت عملی به خود بگیرد و گزارش نهایی تصمیمات و مصوبات در جلسه ماهیانه اتاق فکر گردشگری مطرح شود.

اجازه‌ی کار به مدیران اخلال‌گر نمی‌دهیم

وی اظهار کرد: اهداف و سیاست‌های دولت تدبیر و امید باید با جدیت‌، دقت و سرعت پیگیری و اجرایی شود و هر مدیری که در این مسیر تعلل کرده یا خلل وارد کند؛ اجازه ادامه کار به او نخواهیم داد.

همتی عنوان کرد: برای حل مشکلات بخش گردشگری اگر قرار بر برگزاری جلسات شبانه باشد؛ این کار را خواهیم کرد تا از وضع موجود خارج شده و تحرکی در حوزه گردشگری ایجاد کنیم.

استاندار قزوین با بیان اینکه استفاده از تسهیلات ارزان قیمت صندوق توسعه ملی از جمله اقداماتی است که می‌توان در بخش گردشگری مورد توجه قرار داد؛ افزود: پس از یک دوره و کسب تجارب بهینه در بخش اقتصادی می‌توانیم زمینه‌ی تعطیلی خوابگاه‌های دانشگاهی و بخش ادارات را برای استفاده هر چه بهتر از فضاهای گردشگری در استان فراهم کنیم.

وی با تاکید بر تجدید‌نظر جدی مدیران در حوزه میراث فرهنگی و توسعه گردشگری، تصریح کرد: باید شتابی در فرآیند انجام امور این حوزه صورت بگیرد تا حجم خسارات وارده به این بخش جبران شود.

نماینده‌ی عالی دولت در استان قزوین با تاکید بر ضرورت ساماندهی و راه‌اندازی برنامه دیدارهای عمومی مدیران با مردم اظهار کرد: در این زمینه دفتر استاندار‌، روابط عمومی استانداری و فرمانداری‌ها باید برنامه‌ریزی و هماهنگی لازم برای دیدار و ملاقات عمومی اقشار مختلف مردم با مدیران را به صورت هفتگی فراهم کنند و اطلاع‌رسانی لازم در این خصوص انجام شود.

تعیین ضرب‌الاجل برای طرح

استاندار قزوین با انتقاد از طولانی‌شدن فرآیند رسیدگی به درخواست‌ها و استعلام طرح‌های سرمایه‌گذاری در دستگاه‌های اجرایی و شهرداری‌ها نیز گفت: با محوریت معاونت عمرانی استانداری باید نظام‌نامه‌ای تنظیم و به همه‌ی دستگاه‌ها و شهرداری‌ها ارسال شود تا براساس آن هیچ طرحی بیش از یک ماه در کارگروه معطل و منتظر پاسخ و اخذ استعلام نباشد.

همتی اضافه کرد: اینکه طرحی چندین ماه در کارگروه‌ها منتظر یک استعلام باشد؛ اصلا قابل قبول و دفاع نیست.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری قزوین نیز در این نشست گفت: گردشگری در استان باید هم وزن بخش‌های صنعت و کشاورزی مورد توجه قرار بگیرد؛ در حالی که در حال حاضر پشت این دو حوزه مخفی مانده است.

محمدعلی حضرتی‌ها افزود: در سند آمایش استان، گردشگری آنگونه که باید مورد توجه قرار نگرفته؛ بنابراین، این سند نیازمند اصلاح است.

مدیرکل میراث فرهنگی و گردشگری و صنایع دستی قزوین اظهار کرد: میراث فرهنگی براساس ضوابط قانونی حافظ آثار تاریخی و فرهنگی است و اجازه دست درازی و تجاوز به حریم این آثار را به هیچ سازمان و نهادی نخواهد داد و همین حساسیت‌ها باعث شده به سرمایه‌گذاران این بخش از سوی برخی نهاد‌ها فشار وارد شده و در کار آنها خلل ایجاد شود.

گفتنی است؛ در ابتدای این نشست که با حضور بیش از 40 نفر از سرمایه‌گذاران بخش گردشگری برگزار شد؛ شرکت‌کنندگان به بیان دغدغه‌ها، مشکلات و موانع سرمایه‌گذاری در حوزه‌های مختلف گردشگری در استان پرداختند.تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است
نام:  
پست الکترونیکی:
نظر شما:  
کد امنیتی:

 
 
«صنعت سبز» جایگزین «طلای سیاه»۳۰۸ فرزند دارای پدر خارجی در قزوین شناسنامه ایرانی می‌گیرنداعطای تسهیلات به تعاونیهای زنان فعالموزه‌های قروین ۱۴ و ۱۵ خرداد باز هستندشهرستان بوئین زهرا با افزایش مبتلایان به کرونا در وضعیت هشدار استکاهش ترددهای جاده‌ای/ تردد روان در کلیه محورهای کشوررشد سه برابری جذب سرمایه‌گذار در شهرک‌های صنعتی قزوینتهیه بانک اطلاعاتی مناطق برای امدادرسانی مناسب ضروری استبانک‌های قزوین نباید برای تضامین مددجویان سخت‌گیری کنندافت فشار آب در مناطقی از قزوینتحصیل پنج هزار و ۶۹۸ تبعه خارجی در قزویننقل و انتقالات جدید در والیبال قزوینتحریم نابخردانه دشمن تاثیری در عملکرد ناجا نداردراه اندازی چهارمین رام قطار قزوین _ تهرانکرونا در قزوین تمام نشده و باید آنرا همچنان جدی گرفتخط قرمزهای جدید کرونا در قزوینتقویت حوزه فرهنگ فضای جامعه را تلطیف می‌کندکمبود آب در قزوین جدی استاستان قزوین در جذب سرمایه گذاری خارجی رتبه سوم را کسب کردحمایت از صنایع باید چندبرابر شود
حاجی میرازیی به خاطر تعلل در استخدام معلمان حق التدریس تذکر گرفترفع یک نگرانی در مورد طرح رتبه بندی معلمانتذکر به حاجی میرزایی درباره استخدام حق التدریسی هارفتارهایی که زائران ایرانی اربعین باید از آنها دوری کنند!رفع یک نگرانی درباره طرح رتبه بندی معلماناز خانه فرار کردم و با دوشنبه ازدواج کردم/ حالا می خواهد من و 3 فرزندم را به افغانستان ببرددستگیر ورزشکار مشهور در پایتخت / او چه کسی است و جرمش چیست؟خانواده بیرانوند اجازه دهند علت مرگ را اعلام می کنیم!تصادف مرگبار اتوبوس در زنجان/42 کشته و زخمیربودن دختر 2 ساله توسط زن معتاد / یسنا کوچولو در حالی که یک قدم تا مرگ فاصله داشت پیدا شدواکنش مردم به دیدار کتایون ریاحی با دالایی لاما + عکسچگونه اپلیکیشن های گوشی قدیمی خود را به دستگاه اندرویدی جدید منتقل کنیم؟استخدام مدیر اداری در آموزشگاه زبان آفاق در تهرانفضانوردی که قرآن را به فضا بردخون انصاری فرد به جوش آمدتحلیل فوتبالی؛ از جای خالی شجاع خلیل زاده در تیم ملی تا پرسپولیس بدون سید جلالاستراماچونی در اینتر برنامه نویس بود؟!جانشین دیاباته؛ آبروی استراماچونی!انتقال یکی از گزینه های خارجی استقلال منتفی شدخرید جدید استقلال لو رفت؛ مهاجم 31 ساله بریتانیایی در تهران!
معرفی سریال «سامو بندری»؛ سریالی که تعداد قسمت هایش تقلیل یافتتاثیرگذارترین عکس از اعتراضات آمریکاسرعت اینترنت همراه گوشی اندروید رابا چند روش ساده افزایش دهیدریزش مویکی ازنشانه های نادر کووید 19رشدکدام عضو بدن هرگز متوقف نمی‌شود.؟آتش‌سوزی در پالایشگاه تهران/ یک نفر کشته شداگر زمان زلزله در اتوبوس یا مترو بودیم چه کار کنیم؟جدیدترین آمار کرونادر استان چهارمحال و بختیاریبا داروهای خانگی برای درمان شوره سر آشنا شویدگریم های دیدنی ماهچهره خلیلی در یک قاب + عکسایران رکورددار مصرف برق در جهان شداعلامیه قرعه کشی خودرو سال 61 +عکسببینید | جزئیات زلزله 5 ریشتری در ایلامگاف بزرگ مجری شبکه یک+فیلماسلحه‌کشی پلیس آمریکا به روی کودک / عکستفسیر عجیب اردوغان از یک سوره جنجال بپا کردجانسون بالاخره به نا آرامی‌های آمریکا واکنش نشان دادزمین لرزه به بزرگی ۵ ریشتر درحوالی صالح آباد ایلام رخ داد.ایران بیشترین مصرف کننده برق دردنیاکرونا در این استان بیداد می کند!