۱۳۹۸ يکشنبه ۶ بهمن  | 2020 1 Sunday
آرشیو خبر آمار بازدید: 296 کد مطلب: 41414  

مهمترین دغدغه جامعه کارگری مقوله امنیت شغلی است

استاندار قزوین گفت: مهمترین خواسته و دغدغه جامعه کارگری امنیت شغلی است که در این راستا دولت اقدامات مناسبی را انجام داده است.
۱۳۹۶ دوشنبه ۱۸ دي ساعت 09:11

 صدای قزوین "عبدالمحمد زاهدی"  در دیدار با اعضای تشکل های کارگری استان قزوین اظهار داشت: جامعه کارگری در راهپیمایی شکوه وحدت حضور باشکوهی داشتند و همچون سایر اقشار بر لزوم پایبندی به آرمان های انقلاب و نظام تاکید کرده و اعلام داشتند که خواسته های خود را از طریق قانونی به گوش مسئولان می رسانند که باید از آنان قدردانی کرد.

وی، امنیت شغلی کارگران را بسیار مهم دانست و اضافه کرد: امنیت شغلی نه تنها مهم تر از دستمزد بلکه حتی مهم تر از خود شغل می باشد و همین موضوع است که رفتار فرد را در جامعه رقم زده و بر روی کار او نیز تاثیر می گذارد.
زاهدی ادامه داد: حفظ شغل ارتباط مستقیمی با حفظ تولید دارد و واقعیت آن است که هرچه در دنیای صنعت و کشاورزی پیش می رویم نیاز به نیروی انسانی کمتر می شود بنابراین باید به سمت مشاغلی برویم که اشتغال افراد را نیز در عین استفاده از فناوری فراهم کند.
وی در ادامه با بیان اینکه آموزش های ما با بازار کار تناسبی ندارد،گفت: گرچه وظیفه اصلی آموزش عالی ما تولید علم است اما باید با نیازسنجی از بازار کار برای اشتغال و نیازهای جامعه هم برنامه داشته باشد و کارآفرینی کند.
زاهدی با اشاره به تلاش های دولت برای حل مشکلات اقتصادی، گفت: هر دولتی در ورود به کار، نه یک زمین بکر بلکه ساختمانی نیمه تمام را تحویل می گیرد که باید برای تکمیل آن به بهترین نحو تلاش کند.
وی با اشاره به بی ثباتی اقتصادی ابتدای دوره دولت تدبیر و امید،گفت: در سال 92 دولت تدبیر و امید دولت را با چهارصد هزار میلیارد تومان طرح نیمه تمام تحویل گرفت که در سال های بعد موارد دیگری به آن اضافه شد که این مهم سختی کار دولتمردان را می رساند.
استاندار قزوین، ارایه یارانه های نقدی را یکی از اشتباه های دولت گذشته دانست و گفت: این یارانه باید به سمت تولید و نیازهای اصلی مردم از جمله سلامت هدایت می شد نه آن که با بردن آن به دست مردم تورم ایجاد کند.
زاهدی افزود:مسکن مهر هم از مسایل دیگری بود که با وجود حسن نیت دولت قبلی در اجرای آن، مشکلات اقتصادی زیادی برای کشور به بار آورد و هم اکنون نیز بخش عمده ای از درآمد دولت را گرفته اما هنوز هم بسیاری از نیازهای مردم در این مناطق حل نشده و بسیاری از واحدهای آن هم خالی از سکنه مانده است.
استاندار قزوین گفت: با تمام این مشکلات دولت باید این مسایل را حل کند که البته به قدری زمان نیاز دارد.
وی در ادامه با اشاره به نقش کارگران در پیشبر اهداف اقتصادی کشور، افزود: چون بخش عمده اقتصاد کشور حول محور تولید به ثمر می نشیند در این میان نقش کارگران مثال زدنی است.
زاهدی در بخش دیگری از صحبت های خود با بیان اینکه واگذاری نامناسب برخی شرکت ها و خصوصی سازی آنها در گذشته نیز مشکلات زیادی برای صنعت قزوین به همراه داشته است، خاطرنشان کرد: البته به طور کلی مشکل اصلی، صرفا سرمایه در گردش نیست بلکه فرسودگی ماشین آلات و کم توجهی به نوسازی آنها و تکنولوژی ضعیف است.
استاندار قزوین افزود: ضعف مدیریت و گاهی حتی سوء مدیریت نیز در سال های گذشته موجب شده کارفرمایان ما نتوانند تصمیم مناسبی برای ارتقای تولید بگیرند.
زاهدی در ادامه با تاکید بر ارائه طرحی برای تقویت ارتباط صنعت با دانشگاه، مساله آب دشت قزوین و کاهش ارتفاع آب های زیرزمینی و برداشت بی رویه آب از این دشت و واحدهای تعطیل و نیمه تعطیل صنعتی را 2 مشکل مهم استان عنوان کرد که باید هرچه سریع تر بررسی و حل شود.
وی افزود:در کشور و استان تعدادی واحدهای موفق تولیدی داریم که اگر بانک به آنها کمک کنند تا کارخانه جدیدی کنار آنها احداث شود در رونق و توسعه تولید موثر خواهد بود.
زاهدی همچنین با اشاره به افزایش جذب سرمایه گذاری پس از برجام، افزود:547میلیون دلار سرمایه گذاری هم اکنون در حال انجام است و اگر برجام در مواردی کاملا محقق نشد اما چند انتظار ما را برآورده کرد که یکی از آنها همین سرمایه گذاری ها بودند.
وی همچنین گفت: قزوین ظرفیت بالای گردشگری دارد که ناشناخته مانده و تنها به عنوان شهری گذری مطرح بوده و باید مورد معرفی قرار گرفته و ظرفیت های آن شناسایی شود تا شاهد ایجاد شغل های جدید باشیم.
در پایان این نشست نیز چند تن از اعضای تشکل های کارگری به بیان نقطه نظرها و مطالبات جامعه کارگری پرداختند.
حفظ امنیت شغلی، افزایش دستمزد کارگران، حل مشکل نیروهای کار خارجی غیرمجاز،نبود آموزش های فنی و حرفه ای متناسب با بازار کار و ارتباط ضعیف دانشگاه با بازار کار و صنعت و ورود کالاهای قاچاق از جمله مسایل مطرح شده از سوی این افراد بود.


تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است
نام:  
پست الکترونیکی:
نظر شما:  
کد امنیتی:

 
 
کشاورزان نمونه قزوین معرفی شدندبهره‌وری پایین پاشنه آشیل کشاورزی کشور است۹۶ درصد فرایند انتخابات در قزوین الکترونیکی برگزار می‌شودتیم‌های بسکتبال و والیبال شهرداری قزوین به مصاف حریفان می‌روند۲۵ درصد اشتغال کمیته امداد قزوین محقق شده استحدود ۲۱۷ میلیارد تومان به شهرداری‌ها و دهیاری‌های قزوین اختصاص یافت۱۶۶ سرمایه‌گذار کشت گلخانه‌ای در قزوین جذب شده استمهارت آموزی کلید حل مشکل بیکاریرویکرد دولت کاهش آسیب‌ها از طریق افزایش نشاط اجتماعی استبازدید سرزده استاندار قزوین از شرکت شهرک‌های صنعتیتیوب سواری در ارتفاعات استان قزوین حادثه آفریدکمیته رهبری هاب لجستیک در قزوین تشکیل می‌شود۴ اقامتگاه بومگردی در استان قزوین افتتاح می شودپیشخوان روزنامه های امروز صبح استان / یکشنبهچهار اقامتگاه بوم گردی در استان قزوین آماده بهره برداری شدانتخاب مدیران استان بدون نگاه جنسیتی استمحکومیت یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریالی قاچاقچی تلفن همراه در قزویناز تریبون‌ها صدای وحدت شنیده شودزنان استان قزوین برای مسئولیت های مدیریتی توانمند هستندهوای شهرستان آبیک ناسالم شد
پر بیننده ترین اخبار هفته گذشته صدای قزوین گردشگری ظرفیتی چشمگیر برای توسعه قزوینکاراته کای قزوینی به فینال لیگ جهانی کاراته راه یافتآتش‌سوزی انبار بیمارستان شهید رجایی قزوین مهار شدموسیقی قزوین در انتظار برداشتن گام های مثبت۲۲۷ مستمری بگیر روستایی و عشایر قزوین وام دریافت می‌کنندنارسایی برق و گاز، شوکی بر قلب صنایع قزوینراندمان آب کشاورزی قزوین قابل قبول نیستسرپرست شهرداری محمدیه معرفی شدتاکستان هفتمین شهرستان کشور در تولید محصولات کشاورزی است۷۸ راه روستایی مسدود شده قزوین بازگشایی شداز تریبون‌ها صدای وحدت شنیده شودمحکومیت یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریالی قاچاقچی تلفن همراه در قزوینانتخاب مدیران استان بدون نگاه جنسیتی استهوای شهرستان آبیک ناسالم شدپیشخوان روزنامه های امروز صبح استان / شنبهتک درخت، به نام عباس کیارستمی ثبت می‌شودزنان استان قزوین برای مسئولیت های مدیریتی توانمند هستندچهار اقامتگاه بوم گردی در استان قزوین آماده بهره برداری شدکمیته رهبری هاب لجستیک در قزوین تشکیل می‌شود
حاجی میرازیی به خاطر تعلل در استخدام معلمان حق التدریس تذکر گرفترفع یک نگرانی در مورد طرح رتبه بندی معلمانتذکر به حاجی میرزایی درباره استخدام حق التدریسی هارفتارهایی که زائران ایرانی اربعین باید از آنها دوری کنند!رفع یک نگرانی درباره طرح رتبه بندی معلماناز خانه فرار کردم و با دوشنبه ازدواج کردم/ حالا می خواهد من و 3 فرزندم را به افغانستان ببرددستگیر ورزشکار مشهور در پایتخت / او چه کسی است و جرمش چیست؟خانواده بیرانوند اجازه دهند علت مرگ را اعلام می کنیم!تصادف مرگبار اتوبوس در زنجان/42 کشته و زخمیربودن دختر 2 ساله توسط زن معتاد / یسنا کوچولو در حالی که یک قدم تا مرگ فاصله داشت پیدا شدواکنش مردم به دیدار کتایون ریاحی با دالایی لاما + عکسچگونه اپلیکیشن های گوشی قدیمی خود را به دستگاه اندرویدی جدید منتقل کنیم؟استخدام مدیر اداری در آموزشگاه زبان آفاق در تهرانفضانوردی که قرآن را به فضا بردخون انصاری فرد به جوش آمدتحلیل فوتبالی؛ از جای خالی شجاع خلیل زاده در تیم ملی تا پرسپولیس بدون سید جلالاستراماچونی در اینتر برنامه نویس بود؟!جانشین دیاباته؛ آبروی استراماچونی!انتقال یکی از گزینه های خارجی استقلال منتفی شدخرید جدید استقلال لو رفت؛ مهاجم 31 ساله بریتانیایی در تهران!
بیانیه طب ایرانی وزارت بهداشت به سوزاندن کتاب پزشکیفیلم | نجات یک دختر از زیر آوار زلزله ترکیه بعد از ۲۴ ساعتآتش سوزی 4 لنج صیادی در جاسکآب و هوا از امروز تا آخر هفته چگونه است؟مکالمه‌ خصوصی وزیر ارتباطات با فرزند سازنده ماهواره | علی دایی هم دوست داره با تو عکس بگیرهآیا خرید درمانی واقعاً در بهبود افسردگی موثر است؟سکه امروز چند؟فیلم| آتش گرفتن ۴ لنج باری و ماهیگیری در اسکله بندرجاسکدر شرایط پراسترس و بحرانی چه کنیم؟ورود موادغذایی همراه مسافر از چین و کشور‌های جنوب شرق آسیا به کشور ممنوع شدزمان نام نویسی فاز دوم مسکن ملیطلاق سهمیه‌بندی شدفیلمی از شهر قرنطینه شده ووهان چین بعد از همه گیر شدن ویروس کرونادلایل گرایش افراد به عمل‌های زیبایی چیست؟چگونه بهترین مقدّرات الهی را برای خود رقم بزنیم؟جشن تولد لاکچری سحرقریشی در برج میلاد +عکسخطر اخراج قشم از یونسکو جدی شدعمه رهبر کره شمالی پس از سال‌ها دیده شد! +عکسرد صلاحیت می‌شوند و بعد پست می‌گیرند، چرا؟!بانک ها در 9 ماه چقدر وام دادند؟