۱۳۹۷ پنج شنبه ۲۲ آذر  | 2018 12 Thursday
آرشیو خبر آمار بازدید: 182 کد مطلب: 42149  

بازخوانی حماسه 19 بهمن 57 مردم تاکستان قزوین

19 بهمن 57 یادآور روزی است که مردم تاکستان اوج بصیرت و شجاعت خود را در حمایت از انقلاب اسلامی و مبارزه با رژیم ستم شاهی به نمایش گذاشتند و برگ زرینی از تاریخ انقلاب را به نام خود رقم زدند.
۱۳۹۶ پنج شنبه ۱۹ بهمن ساعت 14:00

صدای قزوین:

مردم تاکستان در چنین روزی با بستن راه ها و مسیرهای ارتباطی از تردد یک تیپ نظامی رژیم پهلوی که از همدان قصد رفتن به تهران و برخورد با مبارزان انقلابی را داشت، جلوگیری کردند.

این حرکت خودجوش، ایثارگرانه و انقلابی را باید برگ زرینی در کارنامه پرافتخار مردم این خطه از استان قزوین و همچنین تاریخ انقلاب اسلامی دانست و به همین دلیل این روز به عنوان روز تاکستان نام گذاری شده است.


**حماسه 19 بهمن، تجلی بصیرت مردم تاکستان بود

نماینده مردم استان قزوین در مجلس خبرگان رهبری و امام جمعه تاکستان در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت: مردم تاکستان در 19 بهمن سال 57 بصیرت، آگاهی و شجاعت مثال زدنی خود را به نمایش گذاشتند. 

آیت الله علی اسلامی افزود: باید چنین حرکات حماسی، ایثارگونه و آگاهانه از سوی مردم در جریان مبارزات با رژیم طاغوت برای نسل جوان بیان شود تا آنان قدر انقلاب و نظام جمهوری اسلامی را بیشتر بدانند.

وی با بیان اینکه مردم تاکستان در 19 بهمن 57 هوشمندانه به وظیفه انقلابی خود عمل کردند،افزود: امروز نیز باید این هوشمندی را به خرج داده و با حضور باشکوه در راهپیمایی یوم الله 22 بهمن، پاسخی دندان شکن به دشمنان و بدخواهان انقلاب اسلامی بدهیم و بار دیگر با آرمان های انقلاب و نظام جمهوری اسلامی و رهبری معظم انقلاب تجدید بیعت کنیم.

آیت الله علی اسلامی، مهم ترین رسالت مردم در مقطع کنونی را شناخت هرچه بیشتر توطئه های دشمنان دانست و گفت: مردم میهن اسلامی با همان روحیه انقلابی و دین داری خود باید توطئه های جدید دشمنان را خنثی سازند.


**حماسه 19 بهمن، مدال افتخاری برای مردم تاکستان

نماینده مردم تاکستان در مجلس شورای اسلامی نیز گفت: باید از حماسه 19 بهمن سال 57 مردم تاکستان به عنوان مدال افتخاری برای مردم این دیاریاد کنیم.

بهمن طاهرخانی افزود: در این روز مردم تاکستان و روستاهای اطراف با دستان خالی و وسایل ابتدایی، جلوی یگان های نظامی تا بن دندان مسلح را که به قصد مقابله با انقلاب مردم، از همدان به سمت تهران در حرکت بودند را گرفتند.

وی اضافه کرد: در این بین شجاعت مردم تاکستان و وجدان بعضی از نیروهای نظامی موجب شد تا حرکت این یگان های نظامی متوقف شده و آنها از ادامه مسیر و رفتن به سمت تهران منصرف شوند.

نماینده مردم تاکستان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اهمیت این اقدام مردم تاکستان در 19 بهمن سال 57، گفت: اگر این حرکت مردمی صورت نمی گرفت و یگان های نظامی خود را به تهران می رساندند، سرنوشت انقلاب مشخص نبود.

طاهرخانی با بیان اینکه مردم تاکستان دارای سبقه انقلابی و دینی قابل توجهی هستند، افزود: مردم تاکستان سالها قبل از شروع مبارزات مردم علیه رژیم ستم شاهی در جریان بازگشت یکی از روحانیون سادات به این شهر شعارهایی را علیه رژیم پهلوی سر داده و انزجار خود را از طاغوت نشان دادند.


**حماسه 19 بهمن مردم تاکستان، برگ زرینی در مبارزات مردمی علیه رژیم ستم شاهی بود

فرماندار تاکستان نیز در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت: حماسه 19 بهمن ماه مردم تاکستان را باید برگ زرینی در مبارزات مردمی علیه رژیم ستم شاهی دانست.

سیاوش طاهرخانی افزود: در این روز که از اذهان مردم تاکستان فراموش نخواهد شد، تاکستانی ها شجاعت، غیرت دینی و بصیرت خود را به نمایش گذاشتند و نقش پررنگ خود را در پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی به خوبی ایفا کردند.

این مسئول گفت: این حرکت یک اقدامی معمولی و عادی نبود بلکه حکایت از عمق آگاهی و بصرت مردم انقلابی تاکستان داشت.

فرماندار تاکستان با بیان اینکه تاکستانی از ابتدای انقلاب تاکنون پای آن ایستاده و در صحنه های مختلف بصیرت، دین داری و ولایت مداری خود را به اثبات رسانده اند،افزود: تاکستانی ها امسال نیز با حضور پرشمار خود در راهپیمایی یوم الله 22 بهمن همانند سال های گذشته با آرمان های شهداو امام خمینی (ره) تجدید بیعت خواهند کرد.

قرار است مراسم گرامیداشت حماسه 19 بهمن مردم قزوین، امسال با حضورحسینعلی امیری معاون پارلمانی رییس جمهوری برگزار شود.

 

شهرستان تاکستان به مرکزیت شهری به همین نام در ۳۵ کیلومتری جنوب غربی قزوین و در محور ترانزیتی قزوین –همدان و قزوین –زنجان واقع شده ‌است.

 


تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است
نام:  
پست الکترونیکی:
نظر شما:  
کد امنیتی:

 
 
دانشگاه آزاد به انتخاب اول داوطلبان تبدیل می شودطرح قاضی مدرسه به کاهش وقوع جرم کمک می کندانجام خدمات تجمیعی دامپزشکی در روستاهای قزوینمسابقات والیبال دسته اول نوجوانان کشور در قزوین برگزار می شود6 فرآورده تولیدی قزوین نشان استاندارد گرفتندمشارکت شهروندان در صنعت بیمه باید افزایش یابدمعاون سیاسی استانداری قزوین استاندار سمنان شدصندوق توسعه بخش کشاورزی نیازمند اعتبارات بیشتر استدانش آموزان دوچرخه سوار قزوین تجلیل شدند۳ شکارچی غیرمجاز در تاکستان دستگیر شدندبانوان قایقران قزوین در مسابقات کشوری حضور یافتندزیرساخت های حمل و نقل قزوین برای همکاری با آلمان مناسب استتسریع ساماندهی گلزار شهدا در دستور کار ماستقزوین آماده توسعه مبادلات تجاری و اقتصادی با آلمان استبخش خصوصی برای بین المللی سازی تحصیلات عالیه کمک کندایران اسلامی در حال حرکت به سوی مرجعیت علمی استدانشگاه آزاد اسلامی ایران سه هزار عضو هیات علمی دارد655 طرح اشتغال روستایی در قزوین تسهیلات دریافت کردندبین المللی سازی دانشگاه آزاد سطح علم و فناوری کشور را گسترش می دهددعوت دو فوتبالیست تاکستانی به اردوی تیم ملی امید
ترامپ دیگر شانسی برای تصدی سمت دولتی نخواهد داشتآمریکا باید هزینه خروج از برجام را بپردازدبطحایی: فرهنگیان پیشداوری نکنند تا رتبه بندی معلمان تصویب شودسخنرانی رهبرانقلاب در دیدار جمعی از خانواده های شهدا +صوتروایاتی شنیدنی از میزان مهریه نماینده های مجلسنشست شورای امنیت برای بررسی اجرای قطعنامه 2231 آغاز شداستانداران جدید تهران، البرز و سمنان را بیشتر بشناسید + تصاویرگزیده روزنامه های 21 آذر 1397خانه معمار محله چهارصد دستگاه به مزایده گذاشته شدسیاوشی: سخنان کریمی قدوسی شوک آور بود/ این گونه رفتارها خیانت محسوب می شودیک کارشناس اوراسیا: دست نخست وزیر ارمنستان برای تشکیل دولت غیر ائتلافی باز شدآیا امکان ابطال کارت ملی هوشمند در صورت مفقودی وجود دارد؟مومن برون گرا برتر از مومن درون گرابروجردی: عضویت رژیم صهیونیستی در FATF اهمیتی برای ما نداردازدواج دو جلیقه زرد وسط معرکه!دعوای علنی ترامپ با رهبران دموکرات و تهدید به تعطیلی دولت+ تصاویرتحرکات گروهک تروریستی منافقین با هدف اخلال در روابط تهران - اروپا صورت می گیردماجرای رفتار غیر انسانی با مسافر ایرانی در گرجستان +فیلمتصویری از سردر بیت مرحوم آیت الله بروجردی در قمپس از مرگ چه اتفاقی برای مغز می افتد؟
استخدام کارشناس فروش شبکه های اجتماعی دریک سایت فروشگاهی معتبراستخدام مشاور فروش در یک شرکت معتبر در تهران و البرزاستخدام کارمند مالی اداری خانم در یک شرکت پخش معتبر در فارساستخدام نصاب(دوربین مداربسته و دزدگیر اماکن) در خراسان رضویسناتور آمریکایی: رابطه با سعودی برای آمریکا بیشتر هزینه است تا سرمایهابوترابی در گفت وگو با فارس: افزایش سهمیه زنان در انتخابات مجلس به کارگروه ویژه ارجاع شده استدو راهی شفر برای انتخاب بین این دو بازیکن ؛ تبریزی یا باقری؟!فاش شد ؛ دروازه بان استقلال برای دیدار حساس با پدیده مشخص شد!ایران جزو 20 کشوری که تورم آن بالای 20 درصد استدولت مسئول معیشت مردم است/چرا دولت بر قیمت کالاها نظارت نداردنامه نمایندگان اصفهان به روحانینرخ تورم در عراق و افغانستانچرا جنگ میان ایران و اسراییل فعلا بعید است؟قیمت طلا امروز 22 آذر 97حکم ختم صلوات و اذکار در ایام عذر شرعیتبریک ویژه امید حاجیلی برای تولد خانم بازیگر /عکسبازیافت زباله چاپگرهای سه بعدی با دستگاه جیبیپس لرزه ها و روزهای ناآرام6 هزار هکتار اراضی شرق اصفهان تخریب و به کانون ریزگردها تبدیل شدخویشاوند واقعی کیست؟