۱۳۹۸ پنج شنبه ۱ فروردين  | 2019 3 Thursday
آرشیو خبر آمار بازدید: 211 کد مطلب: 42149  

بازخوانی حماسه 19 بهمن 57 مردم تاکستان قزوین

19 بهمن 57 یادآور روزی است که مردم تاکستان اوج بصیرت و شجاعت خود را در حمایت از انقلاب اسلامی و مبارزه با رژیم ستم شاهی به نمایش گذاشتند و برگ زرینی از تاریخ انقلاب را به نام خود رقم زدند.
۱۳۹۶ پنج شنبه ۱۹ بهمن ساعت 14:00

صدای قزوین:

مردم تاکستان در چنین روزی با بستن راه ها و مسیرهای ارتباطی از تردد یک تیپ نظامی رژیم پهلوی که از همدان قصد رفتن به تهران و برخورد با مبارزان انقلابی را داشت، جلوگیری کردند.

این حرکت خودجوش، ایثارگرانه و انقلابی را باید برگ زرینی در کارنامه پرافتخار مردم این خطه از استان قزوین و همچنین تاریخ انقلاب اسلامی دانست و به همین دلیل این روز به عنوان روز تاکستان نام گذاری شده است.


**حماسه 19 بهمن، تجلی بصیرت مردم تاکستان بود

نماینده مردم استان قزوین در مجلس خبرگان رهبری و امام جمعه تاکستان در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت: مردم تاکستان در 19 بهمن سال 57 بصیرت، آگاهی و شجاعت مثال زدنی خود را به نمایش گذاشتند. 

آیت الله علی اسلامی افزود: باید چنین حرکات حماسی، ایثارگونه و آگاهانه از سوی مردم در جریان مبارزات با رژیم طاغوت برای نسل جوان بیان شود تا آنان قدر انقلاب و نظام جمهوری اسلامی را بیشتر بدانند.

وی با بیان اینکه مردم تاکستان در 19 بهمن 57 هوشمندانه به وظیفه انقلابی خود عمل کردند،افزود: امروز نیز باید این هوشمندی را به خرج داده و با حضور باشکوه در راهپیمایی یوم الله 22 بهمن، پاسخی دندان شکن به دشمنان و بدخواهان انقلاب اسلامی بدهیم و بار دیگر با آرمان های انقلاب و نظام جمهوری اسلامی و رهبری معظم انقلاب تجدید بیعت کنیم.

آیت الله علی اسلامی، مهم ترین رسالت مردم در مقطع کنونی را شناخت هرچه بیشتر توطئه های دشمنان دانست و گفت: مردم میهن اسلامی با همان روحیه انقلابی و دین داری خود باید توطئه های جدید دشمنان را خنثی سازند.


**حماسه 19 بهمن، مدال افتخاری برای مردم تاکستان

نماینده مردم تاکستان در مجلس شورای اسلامی نیز گفت: باید از حماسه 19 بهمن سال 57 مردم تاکستان به عنوان مدال افتخاری برای مردم این دیاریاد کنیم.

بهمن طاهرخانی افزود: در این روز مردم تاکستان و روستاهای اطراف با دستان خالی و وسایل ابتدایی، جلوی یگان های نظامی تا بن دندان مسلح را که به قصد مقابله با انقلاب مردم، از همدان به سمت تهران در حرکت بودند را گرفتند.

وی اضافه کرد: در این بین شجاعت مردم تاکستان و وجدان بعضی از نیروهای نظامی موجب شد تا حرکت این یگان های نظامی متوقف شده و آنها از ادامه مسیر و رفتن به سمت تهران منصرف شوند.

نماینده مردم تاکستان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اهمیت این اقدام مردم تاکستان در 19 بهمن سال 57، گفت: اگر این حرکت مردمی صورت نمی گرفت و یگان های نظامی خود را به تهران می رساندند، سرنوشت انقلاب مشخص نبود.

طاهرخانی با بیان اینکه مردم تاکستان دارای سبقه انقلابی و دینی قابل توجهی هستند، افزود: مردم تاکستان سالها قبل از شروع مبارزات مردم علیه رژیم ستم شاهی در جریان بازگشت یکی از روحانیون سادات به این شهر شعارهایی را علیه رژیم پهلوی سر داده و انزجار خود را از طاغوت نشان دادند.


**حماسه 19 بهمن مردم تاکستان، برگ زرینی در مبارزات مردمی علیه رژیم ستم شاهی بود

فرماندار تاکستان نیز در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت: حماسه 19 بهمن ماه مردم تاکستان را باید برگ زرینی در مبارزات مردمی علیه رژیم ستم شاهی دانست.

سیاوش طاهرخانی افزود: در این روز که از اذهان مردم تاکستان فراموش نخواهد شد، تاکستانی ها شجاعت، غیرت دینی و بصیرت خود را به نمایش گذاشتند و نقش پررنگ خود را در پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی به خوبی ایفا کردند.

این مسئول گفت: این حرکت یک اقدامی معمولی و عادی نبود بلکه حکایت از عمق آگاهی و بصرت مردم انقلابی تاکستان داشت.

فرماندار تاکستان با بیان اینکه تاکستانی از ابتدای انقلاب تاکنون پای آن ایستاده و در صحنه های مختلف بصیرت، دین داری و ولایت مداری خود را به اثبات رسانده اند،افزود: تاکستانی ها امسال نیز با حضور پرشمار خود در راهپیمایی یوم الله 22 بهمن همانند سال های گذشته با آرمان های شهداو امام خمینی (ره) تجدید بیعت خواهند کرد.

قرار است مراسم گرامیداشت حماسه 19 بهمن مردم قزوین، امسال با حضورحسینعلی امیری معاون پارلمانی رییس جمهوری برگزار شود.

 

شهرستان تاکستان به مرکزیت شهری به همین نام در ۳۵ کیلومتری جنوب غربی قزوین و در محور ترانزیتی قزوین –همدان و قزوین –زنجان واقع شده ‌است.

 


تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است
نام:  
پست الکترونیکی:
نظر شما:  
کد امنیتی:

 
 
سانحه رانندگی در بویین زهرا 3 کشته بر جای گذاشتخواص خوراکی‌های هفت سینتوزیع میوه عید تنظیم بازار در قزوین تا 15 فروردین ادامه داردسازمان صنعت نبض اقتصاد استان قزوین استساعات کار موزه های قزوین در نوروز، 9 صبح تا 21 شبرونق تولید مهم ترین اولویت مدیران قزوین در سال 98 استمحورهای مواصلاتی استان قزوین پر ترافیک استبرنامه جامع کاهش تصادفات رانندگی قزوین تهیه شودکاهش سرقت از اولویت های پلیس در سال 98 استقزوین درسال ۹۷ تنها استان عاری از آنفلوانزای فوق حاد پرندگان بوداختصاص ۴۱ میلیارد ریال اعتبار برای توسعه فضای خوابگاهی زندان‌هاتورهای گردشگری شهرداری قزوین در نوروز 98 اجرا می شود164 طرح ارتقای امنیت اجتماعی در قزوین اجرا شده استفرمانده جدید نیروی انتظامی استان قزوین معرفی شدپرداخت وجه نقد در عوارضی های قزوین حذف شدتامین امنیت از اساسی ترین وظایف هر حکومت استرییس جدید سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قزوین معارفه شدبارندگی ها در قزوین افزایش پیدا کرده استآمادگی مساجد شهر قزوین برای پذیرایی از مسافران نوروزیبرخورد با مخلان نظم و امنیت در چهارشنبه سوری
تصویری متفاوت از امام جمعه فعلی خرمشهرجزییات حقوق کارگران در سال 98 اعلام شدانتقاد عضو خبرگان از حمله به منزل غفار عباسی در قمگزارش تصویری: جشن میلاد امام علی(ع) و تلبّس برخی طلاب در دفاتر مراجع عظام تقلیدامکان بازنگری دستمزد کارگران متناسب با نرخ تورم در مجلس بررسی می شودتصویب تعرفه های تشخیصی درمانی سال 98 در هیات دولتبررسی امکان افزایش حقوق دوباره کارگران در مجلسقدیمی ترین زندانی بدهکار استان تهران با کمک ستاد دیه آزاد شدنگاهی به وضعیت نظام عدالت کیفری در آمریکا و تبعیض نژادی نظام مند در ساختار آنآخرین جزییات تعیین حقوق کارگران در سال 98حداقل حقوق کارگران مشخص شدپرونده دستمزد 98 بسته شدحداقل حقوق کارگری در سال 98 تصویب شدسلاحی برای نجات از دشمنانلزوم توجه به کسب و کار نویناستاندار کردستان: افرادی به بهانه نقدکردن، هر آنچه تهمت نارواست به مدیران نسبت می دهنددرخواست برای تجدیدنظر مجمع تشخیص درباره یکی از مصوبات بودجه 98رسیدگی معاونت گردشگری به شکایات مسافران در تمام ایام نوروزهنرمندان 17 استان کشور نوروز 98 در مشهد سرود می خوانندبازیگر زن پرحاشیه در کنار 2 غول چراغ جادو/ عکس
قدرت دفاعی نیروهای مسلح ایران در بالاترین درجه قرار داردجاده سوادکوه مسدود شدآتش و تخریب به دانشگاه جندی شاپور دزفول رسید + تصاویرنخستین آمار سفرهای نوروزی اعلام شدفردا سینماها تا عصر تعطیل هستندعکس نوروزی پریناز ایزدیاررانندگان هر دوساعت یکبار استراحت کنند / گرانفروشی و کم فروشی رکورد زد / آلودگی هوا روی خط قرمزپذیرایی بیش از ۱۰ میلیون زائر در حرم امام رضا(ع) در ایام نوروزعکس یادگاری اعضای تیم امید در کنار سفره هفت سین+تصاویرحضور مستمر کادر تخصصی و فوق تخصصی در بیمارستانها در ایام نوروزبکارگیری ایده های خلاقانه از الزامات شهرداریها و دهیاریها در گام دوم انقلاببرخورد پلیس با تخلفات حادثه ساز رانندگی در نوروزبازدید شریعتمداری از موسسه خیریه ریحانه همزمان با آغاز سال نوظریف خبرسازترین شخصیت سیاسی سال 97 از نگاه مخاطبان تابناکنخستین قتل سال 98 اتفاق افتادپیام نوروزی هلگا اشمیدوزیر کشور انگلیس: حمله به مساجد بیرمنگام نگران کننده استسخنان رهبری، چراغ راهی سالانه در برنامه ریزی و حرکت استاقامت شبانه بیش از 123هزار مسافر نوروزیآیین سنتی ، کوسه به داس