۱۳۹۷ يکشنبه ۲۹ مهر  | 2018 10 Sunday
آرشیو خبر آمار بازدید: 84 کد مطلب: 43086  

رسانه‌ها به ترویج فرهنگ مصرف کالای ایرانی کمک کنند

معاون اقتصادی استانداری قزوین گفت:رسانه ها و مطبوعات و بویژه رسانه ملی باید در تبلیغ کالای داخلی همت کرده و شرایط سهل و ارزانی را برای این کار مهیا کنند که فرهنگ سازی رسالت رسانه هاست.
۱۳۹۷ يکشنبه ۱۹ فروردين ساعت 15:55

 صدای قزوین"منوچهر حبیبی" در اولین جلسه کارگروه اشتغال که روز شنبه در استانداری قزوین برگزار شد با اشاره به اهمیت دادن به شعار سال اظهارداشت:درحمایت از کالای ایرانی مسئولان بایدازخود شروع کنند وسپس مردم با خریدمحصولات ایرانی همراهی لازم را با دولت به عمل آورند.

وی بیان کرد: با خرید کالای داخلی به تولید و اشتغال کشور کمک می شود لذا انتظار می رود مردم با فرهنگ کشورمان خرید کالای ایرانی را به خارجی ترجیح دهند.
حبیبی تصریح کرد: نقش اصلی و بازیگر اصلی در تحقق شعار سال خود مردم هستند و می توانند این مسیر را با گرایش خود به خرید کالای ایرانی هموار کنند.
وی اضافه کرد: مخاطب ویژه بعدی مسئولان هستند یعنی ادارات مختلف اعم از بیمه، استاندارد، مالیات، سازمان صنعت، بانکها رسالت سنگینی دارند و همه باید شرایط را برای تولید اسان و کم هزینه فراهم کنند تا بستر حمایت واقعی از تولید در کشور و استان فراهم شود.
معاون اقتصادی استانداری قزوین یادآورشد: قاچاق چند میلیارد دلاری کالا بزرگترین اسیب را به تولید ملی وارد می کند لذا از نیروهای انتطامی و امنیتی انتظار داریم در برخورد با کالای قاچاق تلاش بیشتری کنند.
وی اضافه کرد: اگر مدیران دستگاههای اجرایی از جمله بیمه تامین اجتماعی، امور مالیاتی با درک شرایط تولیدکننده در شرایط رکود اقتصادی با کارآفرینان همراهی لازم را انجام دهند و از وارد کردن فشار به این افراد جلوگیری کنند وضعیت بهتری برای حمیات از تولید ایجاد می شود.
حبیبی اظهارداشت: تسریع در انجام امور تولیدکنندگان  باید بیشتر شود تا این افراد احساس کنند مسئولان عزم جدی در حل مشکلات تولیدکننده دارند و آنها را در پیچ و خم های ادارای معطل نکنند.
وی بیان کرد: دستگاههای دولتی باید از خرید کالای خارجی که مشابه داخلی دارد جدا خودداری کنند که این کار بازار فروش خوبی برای تولیدکننده داخلی مهیا می کند.
حبیبی اظهارداشت: ادارات مکلفند از کالای ایرانی استفاده کنند و ما هم باید آنها را همراهی کنیم البته در این میان تولیدکننده هم باید با جدیت مرغوبیت کالا را جدی بگیرد و با عرضه آن با قیمت مناسب زمینه استقبال مصرف کننده از خرید کالای ایرانی را مهیا کند.
وی اضافه کرد: امروز در عصری قرار داریم که شرایط تجارت و رقابت جهانی ایجاد شده و ما هم برای رقابت پذیری باید با درک شرایط موجود بدانیم اگر کالای مرغوب تولید نکنیم نمی توانیم بازار داخلی و خارجی را به خود اختصاص دهیم و محکوم به شکست خواهیم بود.
معاون اقتصادی استانداری قزوین بیان کرد: کالای تولیدکننده ما به نیاز مشتری باید پاسخ دهد زیرا امروز دیگر کسی کالای غیر استاندارد و نامرغوب استفاده نمی کند و اگر تولیدکننده نتواند رضایت مشتری را جلب کند مردم ناچار به خرید کالای خارجی هستند.
وی گفت: واحدهای تولید باید به روز شوند و واحدهای پژوهشی خود را فعال کرده و با کم کردن هزینه های سربار با قیمت مناسب در تولید و بازاریابی مناسب زمینه فروش کالای خود را فراهم کنند و به سود مناسب هم برسند.
وی بیان کرد: رسانه ها و مطبوعات و بویژه رسانه ملی باید در تبلیغ کالای داخلی همت کرده و شرایط سهل و ارزانی را برای این کار مهیا کنند که فرهنگ سازی رسالت رسانه هاست.
حبیبی یادآورشد: باید مطبوعات و صدا و سیما با تبلیغ موثر و فراگیر خرید کالای ایرانی را در جامعه نهادینه کنند تا این کار به فرهنگ و افتخار تبدیل شود زیرا قدرت زیادی در رسانه هست که باید بکار گرفته شوند که در این میان بسیاری از تولیدکنندگان انتظار دارند هزینه ها کاهش یابد.
وی اضافه کرد: هزینه های آگهی و تبلیغات در رسانه ها باید تعدیل شود تا رسانه ها که نقش محوری در میان مردم و مسئولان دارند برای برند سازی نیز همت کنند و امیدواریم با کمک مردم، مسئولان، رسانه ها و تولید کنندگان دست به دست هم دهیم تا شعار سال محقق شود.
وی در ادامه اظهارداشت: روند پرداخت تسهیلات بهین یاب تا ابلاغ دستورالعمل جدید به شیوه سال قبل انجام می شود و راستی آزمایی با مدیریت فرمانداران باید دنبال شود تا ببینیم چقدر از وامها منجر به تولید و اشتغال شده و موانع و اشکالات استخراج شده و برای سال جدید برطرف شود.
حبیبی تصریح کرد: بازدید از واحدهای صنعتی، کشاورزی و گردشگری ادامه داشته باشد و با تزریق تسهیلات به واحدهایی که نیازمند نوسازی و بازسازسی هستند زمینه رونق این واحدها فراهم شود.
وی گفت:برخی استانها تسهیلات خوبی گرفته اندواز مدیران بانکها انتظار همراهی بیشتری در دادن تسهیلات رونق تولید داریم.
حبیبی یادآورشد: در صنایع دستی و گردشگری استان قزوین برنامه ویژه داریم هرچند درصنعت و کشاورزی اقدامات خوبی شده و زیرساختها تا حدودی فراهم شده اما در گردشگری باید جدیتر باشیم.
وی بیان کرد: با داشتن ۲۵۰۰ واحد کشاورزی و ۳۵۰۰ واحد صنعتی داریم اما در بخش گردشگری ظرفیت جوان و خوبی هست که باید از آن بخوبی استفاده کنیم.
 معاون اقتصادی استانداری قزوین اظهارداشت: امروز رقابت بین استانهاست و شهرهای اطراف ما شامل زنجان، همئدان، گیلان بیکار نیستند و برای رونق گردشگری تلاش می کنند و ما نباید از آنها عقب بمانیم.
حبیبی گفت: با افزایش ۳۶ درصدی مسافر و اقامت می توانیم از این ظرفیت برای رونق اشتغال استفاده کنیم زیرا این حوزه هم مولد و هم اشتغالزاست و می تواند به فعالیتهای ما شتاب بخشد.
وی اضافه کرد: اولویت استان قزوین حمایت از گردشگری است اما ابتدا لازم است زیرساختها تامین و فضاهای اقامتی هرچه سریعتر آماده شده و دستگاهها و بانکها حمایت کنند و مکانهای اقامتی که نیاز فوری است بسرعت به بهره برداری برسد.
معاون اقتصادی استانداری قزوین تصریح کرد: مکان های اقامتی که نیازمند دریافت تسهیلات هستند باید بسرعت شناسایی شود و با یک برنامه جدی و کمک بانکها بتوانند به افتتاح برسند.
وی اضافه کرد: در بازسازی و نوسازی واحدهای گردشگری لازم است همت بیشتری داشته باشیم هرچند معدل بانکهای ما از کشور بالاتر است که بیانگر همراهی خوب مدیران است اما امسال اولویت ما نوسازی و بازسازی واحدهای صنعتی، کشاورزی و گردشگری و تقویت آن است.


تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است
نام:  
پست الکترونیکی:
نظر شما:  
کد امنیتی:

 
 
با برخوردهای سلیقه ای سنگ روی سنگ بند نمی شود454 ساعت آموزش فنی ‌و حرفه ای در زندان بویین زهرا برگزار شدزبان هنر بهترین شیوه ترویج فرهنگ نماز در بین نسل جوان استتامین اعتبارات بخش سلامت باید در اولویت قرار گیردطرح نظارتی ویژه اربعین در قزوین کلید خوردسنگ ‌نورد قزوینی در جام‌ جهانی چین سوم شدکشف ۱۱ کیلوگرم مواد مخدر در قزویننوسان قیمت طلا، این بار نزولی شد!200 هنرمند صنایع دستی در قزوین کارت شناسایی دریافت کردندبرخورد 2 خودرو در قزوین یک کشته برجای گذاشتدادن اوراق خزانه به بخش سلامت منطقی نیست۲ طرح آبرسانی در محمدیه و مهرگان افتتاح شدخدمات بخش خصوصی در حوزه بیمه سلامت نباید محدود شودتخصیص بودجه با اوراق خزانه جوابگوی هزینه های بیمارستانی نیستسرمایه گذاری های کوتاه مدت در حوزه آب پاسخگو نیستدانش آموزان تاکستانی از نظر بیماری های منفی منتقله سالم هستند60 شرکت در نمایشگاه دام و طیور قزوین حضور می یابندصنایع دستی ظرفیتی برای خروج از بحران های اقتصادیکارگاه آموزشی طرح گفت و گوی خانواده در قزوین برگزار شدپیشخوان روزنامه های امروز صبح استان / یکشنبه
سه طرح آبرسانی با حضور استاندار قزوین در محمدیه افتتاح شد301 درخواست رونق تولید در قزوین ثبت شدانسجام و همدلی خبرنگاران موجب موفقیت در کارها می شودکشف مواد مخدر در قزوین 69 درصد افزایش یافتحضور زنان در ورزشگاه ها خیری برای جامعه نداردالبرز با سوادترین شهرستان استان قزوین استاطلاع رسانی از اخبار شورا باید صادقانه باشدوزش باد و رعد و برق قزوین را فرا می گیرد۲ شکارچی متخلف در استان قزوین دستگیر شدندکاروان موکب آستانه زبیده خاتون قزوین به کربلا اعزام شددوزادهمین نمایشگاه بین المللی دام در قزوین برگزار می شودزمان خاموشی های برق استان قزوین اعلام شدمسابقات تنیس روی میز تور ایرانی در قزوین برگزار شدراهکار مقابله با بحران ها, ایجاد نگرش نوین مدیریتی استبرپایی اولین نمایشگاه ومسابقه خوشنویسی یادمان استاد محصص در قزوینفاز اول پروژه کمربندی شرق قزوین در حال اجراستپیشخوان روزنامه های امروز صبح استان / شنبه 425 واحد مسکن مددجویان کمیته امداد قزوین امسال واگذار می شوداجرای نمایش واره «تمنای وصل» برای دانش آموزان قزوینیمقابله جدی با اعتیاد نیازمند ایجاد یقین در مسئولان است
سرپرست وزارت راه و شهرسازی کیست؟ + سوابقتصاویر وحشتناک از مراسم گیاه خواران در تایلندآیا میدانید؛ پس از روشن شدن چراغ اخطار بنزین چند کیلومتر دیگر می توانید راه بروید؟فال آنلاین دیوان حافظ شنبه 28 مهرماه 97فراخوان تکمیل و ارتقاء الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت باعث امیدواری مردم به آینده شده است/ افق های روشنی پیش روی انقلاب متصور هستیمواکنش سفیر ایران در لندن نسبت به تمدید تعلیق ایران از لیست FATFفاصله زیرکانه ترامپ از بن سلمانترسوها در جهاد کنار می روند/ دو تُن طلا ذخیره می کند برای چه؟!/ قول سران عشایر عراق برای جابجایی رایگان زائران/ ضرورت اصلاح قانون انتخابات/ نخبگان به رفع مشکلات همت بگمارندعکسی بی نظیر از جنگل های گیلان/جهان متفاوت ، سرنوشت متفاوتchr(8230)توجه رزمندگان عراقی به نماز شب های مدافع حرم ایرانیلیست استقلال برای تقابل با سایپا؛ غیبت ستاره ملی پوشنیکبخت واحدی دلیل خط خوردن رحمتی از تیم ملی را فاش کرد!ترکیب استقلال برابر سایپا مشخص شدحمله شدیدالحن امیر قلعه نویی به کارلوس کی روش: 200 میلیارد جابجا کرده و می گوید تیم ملی مال من استقیمت طلا و سکه افت کرد + جدولنرخ گذاری پروازهای خارجی با ارز نیما ادامه می یابددلالان دلار دینار فروش شدند/ افزایش 500 تومانی قیمت ارز عراققیمت فعلی دلار امروز 26 مهرماه در بازار آزاد/کاهش قیمت سکه و طلاقیمت خودروهای داخلی در بازار امروزارز کاهش یافت / دلار 13400
راه جدید مبارزه با سرطان با داروی 150 سالهچرا 22 بار خط لوله انتقال آب به یزد را شکستند؟میرتاج الدینی: 13آبان اتفاق جدیدی نمی افتد/ اوضاع بهترمی شود/ اقتصادما در مقابل تحریم ها واکسینه شدهلاریجانی به عارف چه ماموریتی داد؟استقرار یگان های واکنش سریع و جنگ نوین ارتش در مرزهای غربیکدام وزیران روحانی تغییر نکردند؟سرپرست فرمانداری شهرستان بستک منصوب شد2 برنامه رادیو، پرشنونده ترین برنامه های رادیو ایران شدنداظهارات دبیرخانه شورای اطلاع رسانی دولت در خصوص ادعاهای بی اساس کریمی قدوسیتوزیع 10 هزار تن علوفه برای دام های عشایرخورشید از حلب طلوع می کند در دمشق روی صحنه می رودحمله افراد ناشناس به سفارت کانادا در یونانموضوعی به نام توقیف خودرو برای عوارض شهرداری نداریمتاکید برمحتواسازی برای فضای مجازیرشد 50 درصدی ترانزیت ریلی در نیمه نخست سالخسارت میلیاردی سیلاب در کازرونمرزهای شلمچه و چزابه مشکل پارکینگ ندارد ، هزینه ها حداقلی استبهره برداری از طرح های عمرانی سنندجذوب آهن اصفهان قادر به صادرات محصولات خود به تمام دنیا استماهینی دوشنبه زیر تیغ جراحی می رود