۱۳۹۷ پنج شنبه ۲۷ دي  | 2019 1 Thursday
آرشیو خبر آمار بازدید: 103 کد مطلب: 43086  

رسانه‌ها به ترویج فرهنگ مصرف کالای ایرانی کمک کنند

معاون اقتصادی استانداری قزوین گفت:رسانه ها و مطبوعات و بویژه رسانه ملی باید در تبلیغ کالای داخلی همت کرده و شرایط سهل و ارزانی را برای این کار مهیا کنند که فرهنگ سازی رسالت رسانه هاست.
۱۳۹۷ يکشنبه ۱۹ فروردين ساعت 15:55

 صدای قزوین"منوچهر حبیبی" در اولین جلسه کارگروه اشتغال که روز شنبه در استانداری قزوین برگزار شد با اشاره به اهمیت دادن به شعار سال اظهارداشت:درحمایت از کالای ایرانی مسئولان بایدازخود شروع کنند وسپس مردم با خریدمحصولات ایرانی همراهی لازم را با دولت به عمل آورند.

وی بیان کرد: با خرید کالای داخلی به تولید و اشتغال کشور کمک می شود لذا انتظار می رود مردم با فرهنگ کشورمان خرید کالای ایرانی را به خارجی ترجیح دهند.
حبیبی تصریح کرد: نقش اصلی و بازیگر اصلی در تحقق شعار سال خود مردم هستند و می توانند این مسیر را با گرایش خود به خرید کالای ایرانی هموار کنند.
وی اضافه کرد: مخاطب ویژه بعدی مسئولان هستند یعنی ادارات مختلف اعم از بیمه، استاندارد، مالیات، سازمان صنعت، بانکها رسالت سنگینی دارند و همه باید شرایط را برای تولید اسان و کم هزینه فراهم کنند تا بستر حمایت واقعی از تولید در کشور و استان فراهم شود.
معاون اقتصادی استانداری قزوین یادآورشد: قاچاق چند میلیارد دلاری کالا بزرگترین اسیب را به تولید ملی وارد می کند لذا از نیروهای انتطامی و امنیتی انتظار داریم در برخورد با کالای قاچاق تلاش بیشتری کنند.
وی اضافه کرد: اگر مدیران دستگاههای اجرایی از جمله بیمه تامین اجتماعی، امور مالیاتی با درک شرایط تولیدکننده در شرایط رکود اقتصادی با کارآفرینان همراهی لازم را انجام دهند و از وارد کردن فشار به این افراد جلوگیری کنند وضعیت بهتری برای حمیات از تولید ایجاد می شود.
حبیبی اظهارداشت: تسریع در انجام امور تولیدکنندگان  باید بیشتر شود تا این افراد احساس کنند مسئولان عزم جدی در حل مشکلات تولیدکننده دارند و آنها را در پیچ و خم های ادارای معطل نکنند.
وی بیان کرد: دستگاههای دولتی باید از خرید کالای خارجی که مشابه داخلی دارد جدا خودداری کنند که این کار بازار فروش خوبی برای تولیدکننده داخلی مهیا می کند.
حبیبی اظهارداشت: ادارات مکلفند از کالای ایرانی استفاده کنند و ما هم باید آنها را همراهی کنیم البته در این میان تولیدکننده هم باید با جدیت مرغوبیت کالا را جدی بگیرد و با عرضه آن با قیمت مناسب زمینه استقبال مصرف کننده از خرید کالای ایرانی را مهیا کند.
وی اضافه کرد: امروز در عصری قرار داریم که شرایط تجارت و رقابت جهانی ایجاد شده و ما هم برای رقابت پذیری باید با درک شرایط موجود بدانیم اگر کالای مرغوب تولید نکنیم نمی توانیم بازار داخلی و خارجی را به خود اختصاص دهیم و محکوم به شکست خواهیم بود.
معاون اقتصادی استانداری قزوین بیان کرد: کالای تولیدکننده ما به نیاز مشتری باید پاسخ دهد زیرا امروز دیگر کسی کالای غیر استاندارد و نامرغوب استفاده نمی کند و اگر تولیدکننده نتواند رضایت مشتری را جلب کند مردم ناچار به خرید کالای خارجی هستند.
وی گفت: واحدهای تولید باید به روز شوند و واحدهای پژوهشی خود را فعال کرده و با کم کردن هزینه های سربار با قیمت مناسب در تولید و بازاریابی مناسب زمینه فروش کالای خود را فراهم کنند و به سود مناسب هم برسند.
وی بیان کرد: رسانه ها و مطبوعات و بویژه رسانه ملی باید در تبلیغ کالای داخلی همت کرده و شرایط سهل و ارزانی را برای این کار مهیا کنند که فرهنگ سازی رسالت رسانه هاست.
حبیبی یادآورشد: باید مطبوعات و صدا و سیما با تبلیغ موثر و فراگیر خرید کالای ایرانی را در جامعه نهادینه کنند تا این کار به فرهنگ و افتخار تبدیل شود زیرا قدرت زیادی در رسانه هست که باید بکار گرفته شوند که در این میان بسیاری از تولیدکنندگان انتظار دارند هزینه ها کاهش یابد.
وی اضافه کرد: هزینه های آگهی و تبلیغات در رسانه ها باید تعدیل شود تا رسانه ها که نقش محوری در میان مردم و مسئولان دارند برای برند سازی نیز همت کنند و امیدواریم با کمک مردم، مسئولان، رسانه ها و تولید کنندگان دست به دست هم دهیم تا شعار سال محقق شود.
وی در ادامه اظهارداشت: روند پرداخت تسهیلات بهین یاب تا ابلاغ دستورالعمل جدید به شیوه سال قبل انجام می شود و راستی آزمایی با مدیریت فرمانداران باید دنبال شود تا ببینیم چقدر از وامها منجر به تولید و اشتغال شده و موانع و اشکالات استخراج شده و برای سال جدید برطرف شود.
حبیبی تصریح کرد: بازدید از واحدهای صنعتی، کشاورزی و گردشگری ادامه داشته باشد و با تزریق تسهیلات به واحدهایی که نیازمند نوسازی و بازسازسی هستند زمینه رونق این واحدها فراهم شود.
وی گفت:برخی استانها تسهیلات خوبی گرفته اندواز مدیران بانکها انتظار همراهی بیشتری در دادن تسهیلات رونق تولید داریم.
حبیبی یادآورشد: در صنایع دستی و گردشگری استان قزوین برنامه ویژه داریم هرچند درصنعت و کشاورزی اقدامات خوبی شده و زیرساختها تا حدودی فراهم شده اما در گردشگری باید جدیتر باشیم.
وی بیان کرد: با داشتن ۲۵۰۰ واحد کشاورزی و ۳۵۰۰ واحد صنعتی داریم اما در بخش گردشگری ظرفیت جوان و خوبی هست که باید از آن بخوبی استفاده کنیم.
 معاون اقتصادی استانداری قزوین اظهارداشت: امروز رقابت بین استانهاست و شهرهای اطراف ما شامل زنجان، همئدان، گیلان بیکار نیستند و برای رونق گردشگری تلاش می کنند و ما نباید از آنها عقب بمانیم.
حبیبی گفت: با افزایش ۳۶ درصدی مسافر و اقامت می توانیم از این ظرفیت برای رونق اشتغال استفاده کنیم زیرا این حوزه هم مولد و هم اشتغالزاست و می تواند به فعالیتهای ما شتاب بخشد.
وی اضافه کرد: اولویت استان قزوین حمایت از گردشگری است اما ابتدا لازم است زیرساختها تامین و فضاهای اقامتی هرچه سریعتر آماده شده و دستگاهها و بانکها حمایت کنند و مکانهای اقامتی که نیاز فوری است بسرعت به بهره برداری برسد.
معاون اقتصادی استانداری قزوین تصریح کرد: مکان های اقامتی که نیازمند دریافت تسهیلات هستند باید بسرعت شناسایی شود و با یک برنامه جدی و کمک بانکها بتوانند به افتتاح برسند.
وی اضافه کرد: در بازسازی و نوسازی واحدهای گردشگری لازم است همت بیشتری داشته باشیم هرچند معدل بانکهای ما از کشور بالاتر است که بیانگر همراهی خوب مدیران است اما امسال اولویت ما نوسازی و بازسازی واحدهای صنعتی، کشاورزی و گردشگری و تقویت آن است.


تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است
نام:  
پست الکترونیکی:
نظر شما:  
کد امنیتی:

 
 
زنان باید بین حرفه و زندگی خود تعادل ایجاد کنندمصرف خون در بیمارستان های قزوین 12 درصد بهینه شدمسئولان نباید سفره شان را از مردم جدا کنندحجم خدمات رسانی به روستاها باید افزایش یابدفرش قزوین با ثبت ملی تجاری‌سازی می‌شودمصرف خون در بیمارستان های قزوین 12 درصد بهینه شدشهردار آوج دستگیر شد3797مددجو در قزوین از تسهیلات صندوق امداد ولایت بهره مند شدندگشایش چهاردهمین نمایشگاه تخصصی مبلمان در قزوینبانک‌های غیر ربوی باید حمایت شوندبازار پرنده فروشان قزوین به خارج از شهر منتقل شودپیشخوان روزنامه های امروز صبح استان / پنجشنبه استان قزوین برای کولاک و سرمای هفته آینده در آماده باش استواکسیناسیون ۴۹ هزار رأس دام سنگین علیه تب برفکی در قزوینجلسه اضطراری شورای راهداری استان قزوین تشکیل شدراه‌های ارتباطی 90 روستا در قزوین بازگشایی شدنقش مساجد در کاهش آسیب های اجتماعی بی بدیل استخرید تضمینی گندم در قزوین امسال 20 درصد افزایش یافت 401 پروژه دهیاری های قزوین در دهه مبارک فجر افتتاح می شودمدیران تولیدی قزوین از روش های جدید مدیریتی بی بهره اند
آسیب های اجتماعی به شکل خزنده خسارت وارد می کنند 401 پروژه دهیاری های قزوین در دهه مبارک فجر افتتاح می شودپیشخوان روزنامه های امروز صبح استان / چهارشنبه کنترل سگ های ولگرد برای پیشگیری از مشکلات بهداشتی ضروری استافزایش جمعیت سالمندان میزان اهدای خون را کاهش می دهدیکی از ارکان حقوق شهروندی آموزش حقوق کودکان استاستان قزوین برای کولاک و سرمای هفته آینده در آماده باش استخرید تضمینی گندم در قزوین امسال 20 درصد افزایش یافتمدیران تولیدی قزوین از روش های جدید مدیریتی بی بهره اندنقش مساجد در کاهش آسیب های اجتماعی بی بدیل استشهردار آوج دستگیر شدحجم خدمات رسانی به روستاها باید افزایش یابدواکسیناسیون ۴۹ هزار رأس دام سنگین علیه تب برفکی در قزوینبانک‌های غیر ربوی باید حمایت شوندمصرف خون در بیمارستان های قزوین 12 درصد بهینه شدمصرف خون در بیمارستان های قزوین 12 درصد بهینه شدزنان باید بین حرفه و زندگی خود تعادل ایجاد کنندراه‌های ارتباطی 90 روستا در قزوین بازگشایی شدپیشخوان روزنامه های امروز صبح استان / پنجشنبه جلسه اضطراری شورای راهداری استان قزوین تشکیل شد
پرتاب ماهواره منافاتی با قطعنامه های سازمان ملل نداردعکس/ حضور ظریف در حرم امام حسین(ع)گاف و دروغ شاخدار سایت انتخاب در دفاع از BBC و حمله به شریعتمداریولایتی سانحه سقوط هواپیمای 707 باری ارتش را تسلیت گفت10 روستای کوهین با مشکلات صدور اسناد ملکی مواجه هستندترزا می در سمت خود ابقا شدآخرین قیمت طلا و سکه در روز چهارشنبه 1397/10/26، افزایش مجدد قیمت هاوعده وزیر راه برای اتمام مسکن مهر تا پایان 98دلایل دادسرا علیه متهمان بانک سرمایه قوی استمیزان آلودگی صوتی در اغلب مناطق تهران بیش از حد استاندارد استحضرت آیت الله نوری همدانی: معیشت مردم بر همه چیز مقدم است/ انتقاد از عدم نظارت بر بازاربی اخلاقی در ماجرای ازدواج مجدد همسر حججیایران در سوریه می ماندمحمدرضا اعتمادیان درگذشتمطالبات رهبری در دیدار مردم قم محقق شوداجرای نظام رتبه بندی به منزلت معلمان و ارتقای کیفیت آموزشی کمک زیادی می کندابلاغیه خواندنی شهید مهدی باکری به فرماندهان زیر دستش +عکسصوت/ حقوق زنان را بدهید، مهریه را پس بگیریدبی بی سی: اگر اشرف غنی انتخاب شود، ریاست اجرایی حذف خواهد شدوزارت دفاع جان باختن اعضای تیم پروازی و خدمه هواپیمای 707 را تسلیت گفت
پتر چک؛ مردی که دستکش ها و کلاهش را آویخت!منتظر دو مین بسته حمایتی دولت باشیدکاهش چشمگیر تعداد پاس های ایرانمیراث هنری در تمنای درخشیدنانجام 250 میلیارد دلار مبادله بانکی بر بستر بلاک چین توسط بانک HSBCایران اسلامی در زمره 3 کشور پیشرو در حوزه سد سازی جهانپیام نخست وزیر عراق پس از تساوی مقابل ایراندمای تهران به زیر صفر می رسدامضای تفاهم نامه ی همکاری شرکت مخابرات ایران با پیام رسان آی گپتکیه آمریکا بر زرادخانه هسته ای در رویارویی با روسیهاستخدام مزدی دوز و کارگر ساده جهت یک تولیدی در تهرانرونمایی از کتانی خودبست و خود فیت کمپانی نایکیاستخدام چند نفر چرخکار و راسته دوز ماهر در محدوده کمالشهراستخدام استادکار ماهر قالیشویی در تهرانیارانه نقدی 330 هزار میلیارد تومان را بلعید!استخدام فروشنده خانم برای غرفه شال و روسری در تهرانگلایه های زن 54 ساله از سوءظن های شوهرشاستخدام ساندویچ زن ماهر و نیمه ماهر در تهرانفیلم های تلویزیون در تعطیلات/ همراهی سناتور با خواب سفیداستخدام چرخکار و بیرون بر ماهر مانتو اسپرت در خراسان رضوی