۱۳۹۷ يکشنبه ۳۱ تير  | 2018 7 Sunday
آرشیو خبر آمار بازدید: 72 کد مطلب: 43086  

رسانه‌ها به ترویج فرهنگ مصرف کالای ایرانی کمک کنند

معاون اقتصادی استانداری قزوین گفت:رسانه ها و مطبوعات و بویژه رسانه ملی باید در تبلیغ کالای داخلی همت کرده و شرایط سهل و ارزانی را برای این کار مهیا کنند که فرهنگ سازی رسالت رسانه هاست.
۱۳۹۷ يکشنبه ۱۹ فروردين ساعت 15:55

 صدای قزوین"منوچهر حبیبی" در اولین جلسه کارگروه اشتغال که روز شنبه در استانداری قزوین برگزار شد با اشاره به اهمیت دادن به شعار سال اظهارداشت:درحمایت از کالای ایرانی مسئولان بایدازخود شروع کنند وسپس مردم با خریدمحصولات ایرانی همراهی لازم را با دولت به عمل آورند.

وی بیان کرد: با خرید کالای داخلی به تولید و اشتغال کشور کمک می شود لذا انتظار می رود مردم با فرهنگ کشورمان خرید کالای ایرانی را به خارجی ترجیح دهند.
حبیبی تصریح کرد: نقش اصلی و بازیگر اصلی در تحقق شعار سال خود مردم هستند و می توانند این مسیر را با گرایش خود به خرید کالای ایرانی هموار کنند.
وی اضافه کرد: مخاطب ویژه بعدی مسئولان هستند یعنی ادارات مختلف اعم از بیمه، استاندارد، مالیات، سازمان صنعت، بانکها رسالت سنگینی دارند و همه باید شرایط را برای تولید اسان و کم هزینه فراهم کنند تا بستر حمایت واقعی از تولید در کشور و استان فراهم شود.
معاون اقتصادی استانداری قزوین یادآورشد: قاچاق چند میلیارد دلاری کالا بزرگترین اسیب را به تولید ملی وارد می کند لذا از نیروهای انتطامی و امنیتی انتظار داریم در برخورد با کالای قاچاق تلاش بیشتری کنند.
وی اضافه کرد: اگر مدیران دستگاههای اجرایی از جمله بیمه تامین اجتماعی، امور مالیاتی با درک شرایط تولیدکننده در شرایط رکود اقتصادی با کارآفرینان همراهی لازم را انجام دهند و از وارد کردن فشار به این افراد جلوگیری کنند وضعیت بهتری برای حمیات از تولید ایجاد می شود.
حبیبی اظهارداشت: تسریع در انجام امور تولیدکنندگان  باید بیشتر شود تا این افراد احساس کنند مسئولان عزم جدی در حل مشکلات تولیدکننده دارند و آنها را در پیچ و خم های ادارای معطل نکنند.
وی بیان کرد: دستگاههای دولتی باید از خرید کالای خارجی که مشابه داخلی دارد جدا خودداری کنند که این کار بازار فروش خوبی برای تولیدکننده داخلی مهیا می کند.
حبیبی اظهارداشت: ادارات مکلفند از کالای ایرانی استفاده کنند و ما هم باید آنها را همراهی کنیم البته در این میان تولیدکننده هم باید با جدیت مرغوبیت کالا را جدی بگیرد و با عرضه آن با قیمت مناسب زمینه استقبال مصرف کننده از خرید کالای ایرانی را مهیا کند.
وی اضافه کرد: امروز در عصری قرار داریم که شرایط تجارت و رقابت جهانی ایجاد شده و ما هم برای رقابت پذیری باید با درک شرایط موجود بدانیم اگر کالای مرغوب تولید نکنیم نمی توانیم بازار داخلی و خارجی را به خود اختصاص دهیم و محکوم به شکست خواهیم بود.
معاون اقتصادی استانداری قزوین بیان کرد: کالای تولیدکننده ما به نیاز مشتری باید پاسخ دهد زیرا امروز دیگر کسی کالای غیر استاندارد و نامرغوب استفاده نمی کند و اگر تولیدکننده نتواند رضایت مشتری را جلب کند مردم ناچار به خرید کالای خارجی هستند.
وی گفت: واحدهای تولید باید به روز شوند و واحدهای پژوهشی خود را فعال کرده و با کم کردن هزینه های سربار با قیمت مناسب در تولید و بازاریابی مناسب زمینه فروش کالای خود را فراهم کنند و به سود مناسب هم برسند.
وی بیان کرد: رسانه ها و مطبوعات و بویژه رسانه ملی باید در تبلیغ کالای داخلی همت کرده و شرایط سهل و ارزانی را برای این کار مهیا کنند که فرهنگ سازی رسالت رسانه هاست.
حبیبی یادآورشد: باید مطبوعات و صدا و سیما با تبلیغ موثر و فراگیر خرید کالای ایرانی را در جامعه نهادینه کنند تا این کار به فرهنگ و افتخار تبدیل شود زیرا قدرت زیادی در رسانه هست که باید بکار گرفته شوند که در این میان بسیاری از تولیدکنندگان انتظار دارند هزینه ها کاهش یابد.
وی اضافه کرد: هزینه های آگهی و تبلیغات در رسانه ها باید تعدیل شود تا رسانه ها که نقش محوری در میان مردم و مسئولان دارند برای برند سازی نیز همت کنند و امیدواریم با کمک مردم، مسئولان، رسانه ها و تولید کنندگان دست به دست هم دهیم تا شعار سال محقق شود.
وی در ادامه اظهارداشت: روند پرداخت تسهیلات بهین یاب تا ابلاغ دستورالعمل جدید به شیوه سال قبل انجام می شود و راستی آزمایی با مدیریت فرمانداران باید دنبال شود تا ببینیم چقدر از وامها منجر به تولید و اشتغال شده و موانع و اشکالات استخراج شده و برای سال جدید برطرف شود.
حبیبی تصریح کرد: بازدید از واحدهای صنعتی، کشاورزی و گردشگری ادامه داشته باشد و با تزریق تسهیلات به واحدهایی که نیازمند نوسازی و بازسازسی هستند زمینه رونق این واحدها فراهم شود.
وی گفت:برخی استانها تسهیلات خوبی گرفته اندواز مدیران بانکها انتظار همراهی بیشتری در دادن تسهیلات رونق تولید داریم.
حبیبی یادآورشد: در صنایع دستی و گردشگری استان قزوین برنامه ویژه داریم هرچند درصنعت و کشاورزی اقدامات خوبی شده و زیرساختها تا حدودی فراهم شده اما در گردشگری باید جدیتر باشیم.
وی بیان کرد: با داشتن ۲۵۰۰ واحد کشاورزی و ۳۵۰۰ واحد صنعتی داریم اما در بخش گردشگری ظرفیت جوان و خوبی هست که باید از آن بخوبی استفاده کنیم.
 معاون اقتصادی استانداری قزوین اظهارداشت: امروز رقابت بین استانهاست و شهرهای اطراف ما شامل زنجان، همئدان، گیلان بیکار نیستند و برای رونق گردشگری تلاش می کنند و ما نباید از آنها عقب بمانیم.
حبیبی گفت: با افزایش ۳۶ درصدی مسافر و اقامت می توانیم از این ظرفیت برای رونق اشتغال استفاده کنیم زیرا این حوزه هم مولد و هم اشتغالزاست و می تواند به فعالیتهای ما شتاب بخشد.
وی اضافه کرد: اولویت استان قزوین حمایت از گردشگری است اما ابتدا لازم است زیرساختها تامین و فضاهای اقامتی هرچه سریعتر آماده شده و دستگاهها و بانکها حمایت کنند و مکانهای اقامتی که نیاز فوری است بسرعت به بهره برداری برسد.
معاون اقتصادی استانداری قزوین تصریح کرد: مکان های اقامتی که نیازمند دریافت تسهیلات هستند باید بسرعت شناسایی شود و با یک برنامه جدی و کمک بانکها بتوانند به افتتاح برسند.
وی اضافه کرد: در بازسازی و نوسازی واحدهای گردشگری لازم است همت بیشتری داشته باشیم هرچند معدل بانکهای ما از کشور بالاتر است که بیانگر همراهی خوب مدیران است اما امسال اولویت ما نوسازی و بازسازی واحدهای صنعتی، کشاورزی و گردشگری و تقویت آن است.


تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است
نام:  
پست الکترونیکی:
نظر شما:  
کد امنیتی:

 
 
هوای استان کمی خنک‌تر می‌شودپیشگیری از جرم، مستلزم مشارکت همگانیکلاهبردار حرفه ای در قزوین دستگیر شد25 واحد تولیدی در شهرک های صنعتی قزوین موفق به صادرات شدند۶.۵ میلیون مترمکعب آب برای باغستانهای قزوین تامین شدجدول خاموشی احتمالی برق در ۳۱ تیرماه در استان قزوین اعلام شدهر دستگاهی دلسوز باغستان قزوین است وارد میدان شودشرکت توزیع زمان خاموشی ها را با صنایع هماهنگ کند۱۲۵۰ طرح صنعتی در استان قزوین در حال اجراستبخش ویژه فعالان رسانه در قزوین راه اندازی می شودتولید سالیانه چهار میلیون تن محصولات کشاورزی در قزوین عبور از بحران نیازمند تغییر تیم اقتصادی دولت استتجلیل از 54 واحد تولیدی نمونه استان قزویناجرای طرح های آبیاری نوین در استان قزوین باید سرعت بیشتری گیردقزوین جزء ۱۰ استان کشور در تولید محصولات کشاورزی استفریاد عملکرد خلاف مسئولان مردم را به اجرای عدالت امیدوار می کندپیشخوان روزنامه های امروز صبح استان / یکشنبه دولت برای خروج از بحران باید برنامه داشته باشدنتایج مسابقات پرش با اسب قزوین اعلام شدابقای تخصیص 25 میلیون مترمکعب آب شاهرود برای کشاورزی استان
برنامه قطعی برق در ۳۰ تیرماه در قزوین اعلام شد+جدولجدول خاموشی احتمالی برق در ۳۱ تیرماه در استان قزوین اعلام شدطرح گسترش ایستگاه راه آهن قزوین آغاز می شودکاهش ذخایر آبی اثرات مخربی بر زیست بوم داردسهم ۲۵ میلیون مترمکعب آب شاهرود به قزوین اختصاص یابدگسترش نشاط اجتماعی به پیشگیری ازمصرف موادمخدر می انجامدتمدید مهلت ارسال مقالات به همایش سواد رسانه ایانیمیشن طنز «بودبودک» در قزوین چهارساله شدکمبود آب در کشور یک ابَر چالش استکنسرت موسیقی به نفع کودکان مبتلا به PKU در قزوین برگزار شددمای هوای قزوین به 43 درجه افزایش یافتتاب آوری سیستم ها و سامانه های مخابراتی و ارتباطی؛ یک اولویت اساسیفریاد عملکرد خلاف مسئولان مردم را به اجرای عدالت امیدوار می کندپلیس قزوین نسبت به عضویت در شرکت های هرمی هشدار دادپیشخوان روزنامه های امروز صبح استان / شنبه قزوین جزء ۱۰ استان کشور در تولید محصولات کشاورزی استاجرای طرح های آبیاری نوین در استان قزوین باید سرعت بیشتری گیردتجلیل از 54 واحد تولیدی نمونه استان قزوینتولید سالیانه چهار میلیون تن محصولات کشاورزی در قزوین نتایج مسابقات پرش با اسب قزوین اعلام شد
"بهاره رهنما" در بیمارستان + عکسواکنش سخنگوی شورای نگهبان به یک عکس بی ربط از جلسه مجمع تشخیصعکس دیده نشده ویشکا آسایش در حال کوهنوردیتنها راه نجات مهران مدیری و احسان علیخانی!صداوسیما با پخش دفاعیات علیخانی به ضرر خود عمل کرددلواپسی اشتباهییک چهره فرهنگی چقدر باید ساده لوح باشد که به اسم هدیه پول دریافت کند/از قضاوت ها و تعابیری که دیدم دل زده شدمشایعه درباره نوه حجت الاسلام رییسی صحت دارد؟ +عکسخداحافظی ویژه جهانبخش با هلند (عکس)عکس/ لحظه رای گیری از اعضای مجمع تشخیص مصلحت نظام در خصوص وضعیت سپنتا نیکنامجلسه امروز مجمع تشخیص مصلحت نظام + تصاویردرگیری در مرز مریوان 19 نفر شهید و مجروح بر جا گذاشتحمله تروریست های ضد انقلاب به پاسگاه مرزی نیروی زمینی سپاه/ شهادت تعدادی از رزمندگان اسلامحاج قاسم سلیمانی خادم حرم مطهر رضوی شدپس لرزه های افشاگری ها درباره ثامن الحججعضو ارشد علمای بزرگ عربستان به پیروی از بن سلمان از وهابیت اعلام برائت کردآذری جهرمی به دنبال حضور در انتخابات ریاست جمهوری آینده است؟امام رضا(ع) شفادهنده و شفاعت کننده هستند/از امام هشتم برای پیشبرد زندگی کمک بخواهیممتهم پرونده ثامن الحجج دستگیر شدآقازاده ها رو از فرنگ برگردونین!
احمدزاده: خودم را به مصدومیت زدم!ورود غول تراشه سازی به حوزه ارزهای دیجیتالیتولید داروی درمان پارکینسون با استفاده از آنزیمخواص بابا آدم / مضرات بابا آدم / خواص بابا آدم برای لاغری / خواص بابا آدم برای موبنزما در رئال مادرید می ماندتلاش نتانیاهو برای ایجاد شکاف در مواضع ایران و روسیه شکست خوردال جی V40 ThinQ برای اجتناب از رقابت با گلکسی نوت 9 دیرتر عرضه می شودبرخورد جدی با متکدیان خارجی/امکان تغییرگسترده جمعیت شهرها در پی افزایش مهاجرت هاپاوارد:می خواهم برنده همه جام ها شوم / در تیمی بازی می کنم که در لیگ قهرمانان باشدهیچوقت برای دعا کردن دیر نیستمبارزه نزدیک سوخو 27 با دشمن بر روی دریای بالتیک +فیلمابراز امیدواری برای معافیت سربازهای تیم ملیدر شرایط جدید دنبال اصلاح روابط باعربستان، امارات و بحرین هستیمقانون اصل 44، یک قانون مترقی و کامل استداوران بازی سرخابی ها در هفته اول مشخص شدندتیم بعدی قوچان نژاد مشخص شدپسر خوانده در رئال ماندنی شد! + عکساطلاعاتی تازه درباره پرونده ثامن الحججعبداللهی: فتحی با جو فوتبال آشنایی دارد / ویزای کولی به مشکل خورده بودکلانی: قرارداد کیروش باید اصلاح شود / شنیدم او تا پایان جام ملت ها می ماند