۱۳۹۷ پنج شنبه ۳۰ فروردين  | 2018 4 Thursday
آرشیو خبر آمار بازدید: 39 کد مطلب: 43086  

رسانه‌ها به ترویج فرهنگ مصرف کالای ایرانی کمک کنند

معاون اقتصادی استانداری قزوین گفت:رسانه ها و مطبوعات و بویژه رسانه ملی باید در تبلیغ کالای داخلی همت کرده و شرایط سهل و ارزانی را برای این کار مهیا کنند که فرهنگ سازی رسالت رسانه هاست.
۱۳۹۷ يکشنبه ۱۹ فروردين ساعت 15:55

 صدای قزوین"منوچهر حبیبی" در اولین جلسه کارگروه اشتغال که روز شنبه در استانداری قزوین برگزار شد با اشاره به اهمیت دادن به شعار سال اظهارداشت:درحمایت از کالای ایرانی مسئولان بایدازخود شروع کنند وسپس مردم با خریدمحصولات ایرانی همراهی لازم را با دولت به عمل آورند.

وی بیان کرد: با خرید کالای داخلی به تولید و اشتغال کشور کمک می شود لذا انتظار می رود مردم با فرهنگ کشورمان خرید کالای ایرانی را به خارجی ترجیح دهند.
حبیبی تصریح کرد: نقش اصلی و بازیگر اصلی در تحقق شعار سال خود مردم هستند و می توانند این مسیر را با گرایش خود به خرید کالای ایرانی هموار کنند.
وی اضافه کرد: مخاطب ویژه بعدی مسئولان هستند یعنی ادارات مختلف اعم از بیمه، استاندارد، مالیات، سازمان صنعت، بانکها رسالت سنگینی دارند و همه باید شرایط را برای تولید اسان و کم هزینه فراهم کنند تا بستر حمایت واقعی از تولید در کشور و استان فراهم شود.
معاون اقتصادی استانداری قزوین یادآورشد: قاچاق چند میلیارد دلاری کالا بزرگترین اسیب را به تولید ملی وارد می کند لذا از نیروهای انتطامی و امنیتی انتظار داریم در برخورد با کالای قاچاق تلاش بیشتری کنند.
وی اضافه کرد: اگر مدیران دستگاههای اجرایی از جمله بیمه تامین اجتماعی، امور مالیاتی با درک شرایط تولیدکننده در شرایط رکود اقتصادی با کارآفرینان همراهی لازم را انجام دهند و از وارد کردن فشار به این افراد جلوگیری کنند وضعیت بهتری برای حمیات از تولید ایجاد می شود.
حبیبی اظهارداشت: تسریع در انجام امور تولیدکنندگان  باید بیشتر شود تا این افراد احساس کنند مسئولان عزم جدی در حل مشکلات تولیدکننده دارند و آنها را در پیچ و خم های ادارای معطل نکنند.
وی بیان کرد: دستگاههای دولتی باید از خرید کالای خارجی که مشابه داخلی دارد جدا خودداری کنند که این کار بازار فروش خوبی برای تولیدکننده داخلی مهیا می کند.
حبیبی اظهارداشت: ادارات مکلفند از کالای ایرانی استفاده کنند و ما هم باید آنها را همراهی کنیم البته در این میان تولیدکننده هم باید با جدیت مرغوبیت کالا را جدی بگیرد و با عرضه آن با قیمت مناسب زمینه استقبال مصرف کننده از خرید کالای ایرانی را مهیا کند.
وی اضافه کرد: امروز در عصری قرار داریم که شرایط تجارت و رقابت جهانی ایجاد شده و ما هم برای رقابت پذیری باید با درک شرایط موجود بدانیم اگر کالای مرغوب تولید نکنیم نمی توانیم بازار داخلی و خارجی را به خود اختصاص دهیم و محکوم به شکست خواهیم بود.
معاون اقتصادی استانداری قزوین بیان کرد: کالای تولیدکننده ما به نیاز مشتری باید پاسخ دهد زیرا امروز دیگر کسی کالای غیر استاندارد و نامرغوب استفاده نمی کند و اگر تولیدکننده نتواند رضایت مشتری را جلب کند مردم ناچار به خرید کالای خارجی هستند.
وی گفت: واحدهای تولید باید به روز شوند و واحدهای پژوهشی خود را فعال کرده و با کم کردن هزینه های سربار با قیمت مناسب در تولید و بازاریابی مناسب زمینه فروش کالای خود را فراهم کنند و به سود مناسب هم برسند.
وی بیان کرد: رسانه ها و مطبوعات و بویژه رسانه ملی باید در تبلیغ کالای داخلی همت کرده و شرایط سهل و ارزانی را برای این کار مهیا کنند که فرهنگ سازی رسالت رسانه هاست.
حبیبی یادآورشد: باید مطبوعات و صدا و سیما با تبلیغ موثر و فراگیر خرید کالای ایرانی را در جامعه نهادینه کنند تا این کار به فرهنگ و افتخار تبدیل شود زیرا قدرت زیادی در رسانه هست که باید بکار گرفته شوند که در این میان بسیاری از تولیدکنندگان انتظار دارند هزینه ها کاهش یابد.
وی اضافه کرد: هزینه های آگهی و تبلیغات در رسانه ها باید تعدیل شود تا رسانه ها که نقش محوری در میان مردم و مسئولان دارند برای برند سازی نیز همت کنند و امیدواریم با کمک مردم، مسئولان، رسانه ها و تولید کنندگان دست به دست هم دهیم تا شعار سال محقق شود.
وی در ادامه اظهارداشت: روند پرداخت تسهیلات بهین یاب تا ابلاغ دستورالعمل جدید به شیوه سال قبل انجام می شود و راستی آزمایی با مدیریت فرمانداران باید دنبال شود تا ببینیم چقدر از وامها منجر به تولید و اشتغال شده و موانع و اشکالات استخراج شده و برای سال جدید برطرف شود.
حبیبی تصریح کرد: بازدید از واحدهای صنعتی، کشاورزی و گردشگری ادامه داشته باشد و با تزریق تسهیلات به واحدهایی که نیازمند نوسازی و بازسازسی هستند زمینه رونق این واحدها فراهم شود.
وی گفت:برخی استانها تسهیلات خوبی گرفته اندواز مدیران بانکها انتظار همراهی بیشتری در دادن تسهیلات رونق تولید داریم.
حبیبی یادآورشد: در صنایع دستی و گردشگری استان قزوین برنامه ویژه داریم هرچند درصنعت و کشاورزی اقدامات خوبی شده و زیرساختها تا حدودی فراهم شده اما در گردشگری باید جدیتر باشیم.
وی بیان کرد: با داشتن ۲۵۰۰ واحد کشاورزی و ۳۵۰۰ واحد صنعتی داریم اما در بخش گردشگری ظرفیت جوان و خوبی هست که باید از آن بخوبی استفاده کنیم.
 معاون اقتصادی استانداری قزوین اظهارداشت: امروز رقابت بین استانهاست و شهرهای اطراف ما شامل زنجان، همئدان، گیلان بیکار نیستند و برای رونق گردشگری تلاش می کنند و ما نباید از آنها عقب بمانیم.
حبیبی گفت: با افزایش ۳۶ درصدی مسافر و اقامت می توانیم از این ظرفیت برای رونق اشتغال استفاده کنیم زیرا این حوزه هم مولد و هم اشتغالزاست و می تواند به فعالیتهای ما شتاب بخشد.
وی اضافه کرد: اولویت استان قزوین حمایت از گردشگری است اما ابتدا لازم است زیرساختها تامین و فضاهای اقامتی هرچه سریعتر آماده شده و دستگاهها و بانکها حمایت کنند و مکانهای اقامتی که نیاز فوری است بسرعت به بهره برداری برسد.
معاون اقتصادی استانداری قزوین تصریح کرد: مکان های اقامتی که نیازمند دریافت تسهیلات هستند باید بسرعت شناسایی شود و با یک برنامه جدی و کمک بانکها بتوانند به افتتاح برسند.
وی اضافه کرد: در بازسازی و نوسازی واحدهای گردشگری لازم است همت بیشتری داشته باشیم هرچند معدل بانکهای ما از کشور بالاتر است که بیانگر همراهی خوب مدیران است اما امسال اولویت ما نوسازی و بازسازی واحدهای صنعتی، کشاورزی و گردشگری و تقویت آن است.


تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است
نام:  
پست الکترونیکی:
نظر شما:  
کد امنیتی:

 
 
مدیرکل جدید محیط زیست استان معرفی شدظرفیت زنان قزوین در تمامی حوزه ها فعال می شودهمایش نکوداشت حمدالله مستوفی در قزوین برگزارشدظرفیت سازی رادیو قزوین برای تکریم اهالی فرهنگ و هنر استان 60 روستای قزوین از گاز طبیعی بهره مند می شوندنرخ بیکاری سال گذشته در استان کاهش یافتآیت الله عابدینی درگذشت امام جمعه آبیک را تسلیت گفتانهدام باند سارقان کابل برق در تاکستان۱۰ هزار هکتار سامانه نوین آبیاری در قزوین اجرا می شودخدمات درمانی به پناهندگان در قزوین ادامه داردامکان افزایش نمایندگان قزوین برای مجلس یازدهم وجود داردکشت یک میلیون و۷۰۰هزارهکتار از اراضی کشاورزی کشور به روش خاکورزیارتش کارنامه درخشانی در انقلاب اسلامی دارددستگیری ۳ شکارچی متخلف در سه نقطه از استان قزوینزمین‌های مرغوب کشاورزی از هر گونه آسیب محافظت شوندترویج فرهنگ استاندارد به تحقق شعار سال کمک می کندپیشخوان روزنامه های امروز صبح استان / پنجشنبه تقویت نیروهای مسلح همواره مورد توجه دولتمردان بوده استعزم ایران اسلامی ایجاد امنیت در کشورهای منطقه استصنایع کوچک قزوین از صندوق امید تسهیلات دریافت می کنند
استاندار قزوین روز ارتش را تبریک گفتامام جمعه شهرستان آبیک درگذشت9 حلقه چاه غیر مجاز در تاکستان مسدود شدهمایش حمدالله مستوفی فردا در قزوین برگزار می شودعزم ایران اسلامی ایجاد امنیت در کشورهای منطقه استرژه نیروهای مسلح در قزوین برگزار شدارتش آماده جانبازی در تحقق اهداف انقلاب اسلامی استمسکن مهر به مددجویان کمیته امداد قزوین واگذار می شودمیزگرد رسانه ای رادیو قزوین پیشخوان روزنامه های امروز صبح استان / چهارشنبه ترویج فرهنگ استاندارد به تحقق شعار سال کمک می کندتقویت نیروهای مسلح همواره مورد توجه دولتمردان بوده استترویج ورزش همگانی به سلامت خانواده ها کمک می کندبازدید معاون وزیر بهداشت از بیمارستان الوند نیمه تمام ماند۵۰ محصول شرکتهای دانش بنیان پارک امام خمینی قزوین رونمایی شده استارتش کارنامه درخشانی در انقلاب اسلامی دارداولین اردوی تدارکاتی تیم ملی فلوربال در قزوین آغاز شدخدمات درمانی به پناهندگان در قزوین ادامه دارد۱۰ هزار هکتار سامانه نوین آبیاری در قزوین اجرا می شود۶۰ روستای استان قزوین گاز دار می شوند
با لباس نامناسب در مشاعات ساختمان ظاهر شدن چه عواقبی خواهد داشت؟روحانی: حمله به سوریه بدعتی بسیار زشت در روابط بین الملل استتصویر هوایی زیبا از دریاچه سد طالقاناحتمال بهره مندی گلکسی اس 10 سامسونگ از حسگر اثر انگشت زیر نمایشگرآیت الله مظاهری: خواص جامعه از پیمودن راه های غیر متعارف برای رسیدن به مقصود پرهیز کنندآقای وزیر شما خودتان لنز آمریکایی وارد می کنیدوکیل پزشک تبریزی: نه پای زن دیگری در میان بوده ،نه او با همسرش اختلافی داشته + عکستوضیحات وزیر بهداشت درباره استفاده از کالا های خارجی + فیلمرمزگشایی از توییت عجیب آشنامشروح سخنرانی ظریف در اجلاس وزیران خارجه کشورهای عضو اکوپایانه مسافربری اندیشه آماده بهره برداری استمرتضوی انگلیسی بلدنیست که خارج برود، بزودی پیدایش می شود/ در زندان برایش تسهیلات می گذارندمهمان انگلیسی این روزهای ایران+عکسماجرای 18سال مفقودیِ یک شهید!کاوه مدنی کیست؟ + سوابقهر کس سر این فرماندهان ایرانی را بیاورد جایزه بزرگی از طرف صدام خواهد گرفتتاثیر فضای مجازی:اجرای حکم اعدام بهمن ورمزیار متوقف شدحکم اعدام بهمن ورمزیار موقتا متوقف شدرییس دفتر مقام معظم رهبری به علت عارضه قلبی بستری شد + عکسپویش مردمی برای پیدا کردن مرتضوی!/ عکس
30 میلیون گل لاله یکجا دیده اید؟50 هکتار از سطح جنگل‎های لرستان به پروانه‎های جوانه خوار آلوده شدآب مخزن سد اکباتان همدان به ۴۰ درصد از حجم خود رسیدحمله های عصبی تان را کنترل کنیدکشف عتیقه جات هخامنشی از منزلی در مرودشتمدارس روستایی ساوه نیازمند به بازسازی هستندمجسمه هایی بر ضد جاذبه زمینتصاویر/ آقای بازیگر کیک ۱۲۰ سالگی سینمای ایران را بریدانقلاب اسلامی بزرگترین فرصت برای تحقق آزادی استهنر پرتره تنها با یک نخ!دستگیری معاون مدیرکل و رییس ارشاد مشهدتوضیحات عضو هیأت مدیره برج سلمان درمورد حواشی یک قرعه کشی جنجالیتصاویر/ مراسم بزرگداشت اولین شهید مدافع حرم خراسان جنوبی در مدرسه علمیه رضویه بیرجندبا افتخار قراردادم را با "پرسپولیس" تمدید می کنمکواچ: جائز نوبل باید به تیم من برسدویدئو/ دابسمش جالب ستاره های تیم ملی با آهنگ جلال همتیاونای امری، گزینه نخست رئال سوسیداد برای فصل آیندهفورد موستانگ؛ پُر فروش ترین خودروی اسپرت دنیا در سال 2017نفرات راه یافته به مرحله نیمه نهایی مشخص شدندرتبه بندی ثروتمندترین کارآفرینان روسی