۱۳۹۷ شنبه ۲۹ دي  | 2019 1 Saturday
آرشیو خبر آمار بازدید: 91 کد مطلب: 43124  

بخش خصوصی آماده راه اندازی شهرک عمده فروشی در قزوین است

نائب رئیس اتاق بازرگانی قزوین گفت: بخش خصوصی با ظرفیت و توانمندی هایی که دارد آمادگی دارد شهرک عمده فروشی را برای حمایت از تولید کالای ایرانی در قزوین راه اندازی کند.
۱۳۹۷ سه شنبه ۲۱ فروردين ساعت 09:09

 صدای قزوین - مهدی بخشنده روز دوشنبه در جلسه تشکلهای بخش خصوصی با معاون وزیر صنعت که در اداره صنایع قزوین برگزار شد اظهارداشت: استراتژی امسال حمایت از کالای ایرانی است اما برای امیدواری باید گفت با همه مشکلات، مجامع بین المللی اقتصادی برای ایران رشد ۷ درصدی را پیش بینی کرده اند.


وی افزود: اگر افزایش نرخ ارز منطقی باشد و هرکس اجازه ورود به بازار آن را نداشته باشد می تواند به تولید داخلی کمک کند اما باید برای همه شرایط برنامه داشته باشیم و هدفمند حرکت کنیم.

بخشنده اظهارداشت: مبارزه با قاچاق کالا، کاهش سودهای بانکی و تامین نقدینگی در بخش تولید و اصلاح سیستم توزیع می تواند به تولید کشور کمک کند.



از تجربه کشورهای دیگر استفاده کنیم

وی بیان کرد: استفاده از تجربه کشورهای موفق در حوزه اقتصاد می تواند برای ما نیز موثر باشد و بهره گیری از دیدگاه بخش خصوصی هم راهگشاست.

صادرکننده نمونه استان قزوین یادآورشد: ساخت شهرک عمده فروشی در قزوین به صورت پایلوت می تواند بخشی از نیازهای تولیدی و صادراتی استان را حل کند و در کنار آن راه اندازی پایانه صادراتی و ایجاد رقابتی سالم را ممکن کند.

بخشنده گفت: در این طرح اقتصادی می توانیم پایانه خشک و اقامت گاه هم ایجاد کنیم و تمامی نیازهای صادرکننده و تولید کنندگان را هم تامین کنیم.

وی اضافه کرد:بخش خصوصی میتواند در این طرح سرمایه گذاری کند و مطالعه آن را از سوی اتحادیه صادرکنندگان آغاز کرده ایم و در صورت حمایت دولت آماده اجرای آن هستیم.

نائب رئیس اتاق بازرگانی قزوین اظهارداشت: در تولید محصولات زیادی مانند مواد غذایی، شوینده ها، شیشه، کاشی و سرامیک و خشکبار در کشور حرف زیادی برای گفتن داریم اما باید شبکه توزیع اصلاح شود وبا به روز شدن خود در تجهیزات، ظرفیت بهره مندی از وضعیت موجود را داشته باشیم.



در ادامه علی محمد زمانی رئیس خانه صنعت و معدن قزوین هم گفت: بسیاری از مشکلات تولیدکنندگان ما کشوری است و در سطح استان نمی تواند حل شود.

وی گفت: امسال از نظر اقتصادی پیش بینی می شود سال سختی داشته باشیم و شواهد نشان می دهد در ارائه راهکار و هموار کردن مسیر تولید زیاد موفق نبوده ایم و هر فشاری که وارد می شود بر روی تولیدکننده و طبقه متوسط جامعه است.

زمانی تصریح کرد: سیستم بانکی در خدمت تولیدکننده نیست و سود بالا مشکل ساز است و در داخل نیز بیشتر تبلیغ کننده کالای خارجی هستیم و در سریالها و رسانه ها و سطح شهر بیشتر کالای خارجی را تبلیغ می کنیم.

وی اظهارداشت: شرایط تولید در داخل آنقدر سخت است که قادر به رقابت با هیچ برند خارجی نیستیم در حالی که کیفیت تولید ما قابل توجه است اما هزینه های تولید بسیار بالاست و ما را محدود می کند.

در ادامه کولجی رئیس اتاق اصناف قزوین هم با اشاره به برخی مشکلات گفت: باید گلوگاههای اقتصادی شناسایی شده و موانع رونق برداشته شود تا تولید جان بگیرد.

وی اضافه کرد: اصناف و بازاریان دچار مشکلات زیادی هستند و اگر درست تصمیم نگیریم این گروه بیشترین آسیب را از شرایط اقتصادی خواهند خورد.

کولجی تصریح کرد: برای دو میلیون و ۷۰۰ هزار واحد صنفی کشور و بیش از ۳۵ هزار واحد صنفی در استان باید چاره اندیشی کرد و نگذاشت معیشت آنها دچار آسیب شود.



نبئی رئیس سازمان نظام مهندسی معدن استان قزوین هم گفت: این سازمان با بیش از ۳۵ هزار عضو ظرفیت بسیار ارزشمندی در حل مشکلات اشتغال و تولید کشور دارد اما به آن بی توجهیم.

وی گفت: سازمان نظام مهندسی معدن استان قزوین آمادگی دارد در واگذاری کارهای دولتی بویژه صدور مجوزها مسئولیت قبول کند و همراه دولت باشد و در انتقال دانش فنی و مهندسی نیز توان خود را بکار گیرد.

نبئی یادآورشد:فرسودگی ماشین الات معدنی کشور و استان از مهمترین چالش های این بخش است که با تسهیلات کنونی و سود بالا هیچ معدن کاری قادر به نوسازی نیست و باید در این زمینه تدبیر شود.

وی اظهارداشت: باید مجوز معدن به عنوان وثیقه از سوی بانکها پذیرفته شود تا بتوان در روان سازی کارها اقدام کرد.

در ادامه رضایی رئیس اتاق اصناف شهرستان البرز هم اظهارداشت: برقراری قانون حدود صنفی و سقف پذیرش و رعایت حال واحدهای صنفی کوچک برای جلوگیری از رکود اقتصادی آنها ضروری است.

وی افزود: صدور بی رویه جواز نانوایی، بررسی قیمت نان و حل مشکل تاکسی تلفنی ها با شهرداری ها از مشکلاتی است که باید مورد توجه قرار گیرد.


تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است
نام:  
پست الکترونیکی:
نظر شما:  
کد امنیتی:

 
 
فروش هرگونه تخم پرندگان بدون تاریخ ممنوع استجریان توده هوای سرد در قزوین ادامه می یابد۳۰ واحدآموزشی در ناحیه شهری مهرگان قزوین نیاز داریمتوجه به معیشت مردم، رویکرد بودجه 98مدارسی که از بخاری نفتی استفاده می کنند باید تغییر وضعیت دهندبرق روستاهای آبیک وصل شدفروش و توزیع تخم مرغ و تخم بلدرچین بدون هویت ممنوع استعملکرد مالی شهرداریها و دهیاریهای قزوین نظارت می شودزنگ هوای پاک در مدارس تاکستان به صدا درآمدراهیابی عکاسان قزوینی به جشنواره هنرهای تجسمی فجرتمامی مراکز پیش دبستانی استان قزوین تعطیل استقیمت مسکن در قزوین به ثبات رسیده استپلیس قزوین در مقطع درجه داری استخدام می کندهمه راه های روستایی بخش مرکزی قزوین باز شدمدارس استثنایی قزوین فردا شنبه تعطیل است331 دستگاه خودروی گرفتار در کولاک قزوین امدادرسانی شدندزنان سرپرست‌ خانوار زیر پوشش بیمه تامین اجتماعی قرار می‌گیرندوسایل نقلیه علت 75 درصد آلودگی هوا استزنان سرپرست‌ خانوار زیر پوشش بیمه تامین اجتماعی قرار می‌گیرند2 دستگاه کامیون حامل احشام قاچاق در قزوین توقیف شدند
قیمت مسکن در قزوین به ثبات رسیده استوسایل نقلیه علت 75 درصد آلودگی هوا استتمامی مراکز پیش دبستانی استان قزوین تعطیل استپر بیننده ترین اخبار ماه گذشته صدای قزوین پلیس قزوین در مقطع درجه داری استخدام می کندزنان سرپرست‌ خانوار زیر پوشش بیمه تامین اجتماعی قرار می‌گیرندعملکرد مالی شهرداریها و دهیاریهای قزوین نظارت می شودزنگ هوای پاک در مدارس تاکستان به صدا درآمد331 دستگاه خودروی گرفتار در کولاک قزوین امدادرسانی شدندپیشخوان روزنامه های امروز صبح استان / شنبه زنان سرپرست‌ خانوار زیر پوشش بیمه تامین اجتماعی قرار می‌گیرندهمه راه های روستایی بخش مرکزی قزوین باز شدمدارس استثنایی قزوین فردا شنبه تعطیل استراهیابی عکاسان قزوینی به جشنواره هنرهای تجسمی فجرفروش و توزیع تخم مرغ و تخم بلدرچین بدون هویت ممنوع استبرق روستاهای آبیک وصل شدتوجه به معیشت مردم، رویکرد بودجه 98مدارسی که از بخاری نفتی استفاده می کنند باید تغییر وضعیت دهند۳۰ واحدآموزشی در ناحیه شهری مهرگان قزوین نیاز داریمجریان توده هوای سرد در قزوین ادامه می یابد
حکم قطعی نظریه خلاف واقع یک کارشناس در بوشهر صادر شدسیاستمداری کاملا خودینگاه سازش با آمریکا یک سراب استچرا باید سازمان باستان شناسی کشور ایجاد شود/ یک نگرانی ملی درباره باستان شناسان ایرانسلوک مراجع/ مجید حیدری فر: آیت الله جوادی آملی استاد فقه حکومتی هستند، نه فقه مدرسه ای/ آیت الله جوادی آملی همواره توصیه می کنند که مقدسات دیگر مذاهب را دشنام ندهیددشمن به کل خانواده حمله کرده، وقت رفع مشکلات مردم است نه طرح اختلافات/ لایحه تقسیمات کشوری راهی دولت شد/افتتاح یا عملیات اجرایی حدود 586 طرح و پروژه در استان گلستانفرمانده کل ارتش حساب توییتری نداردجمع بندی روز: پنج شنبه، 27 دی 1397آقای مترجم کار دست کی روش و خیابانی داد!اگر مجری پرس تی وی فورا آزاد نشود پایان بازی به دست آمریکا نخواهد بودافزایش چشمگیر قیمت طلا در ماه های آتیمعادل سازی خودروهای ثبت نامی/دستور افزایش عرضه خودرو صادر شدقیمت سکه و قیمت طلا در 27 دی ماه 1397واکنش سرد وزیر صنعت به اعتراض ثبت نام کنندگان خودروبازدید مدیران شهری از پروژه های شهرداری قرچکواکنش تند خیابانی به صحبت های جنجالی کی روشآمریکا در مرز زوال و انزوا است/ ایران فرش قرمز زیر پای مقامات مشرک آمریکا پهن نمی کندپر کردن خلا وجود آیت الله هاشمی رفسنجانی سخت و غیرممکن استوضعیت بانک ها و دولت به گونه ای نیست که بتواند رکود مسکن و ساخت و سازها را تحمل کنندشوخی ژوله با پست مهناز افشار +عکس
ترامپ: در مرز مکزیک سجاده نماز پیدا شده است! +عکستصویر دیده نشده از صفحه اول شناسنامه فرهاد مهراد + عکس هاجولان یک خودروی خاص در تهران + عکسبانوی مجری متفاوت در تلویزیون ! + عکسنامزد بازی آقای ظریف + عکسجزئیات کشف جنگجوی ۳ هزار ساله در گیلاناقدام عجیب شهرداری مشهد + عکساول بهمن «ماه» می‌گیرد/شهر‌هایی که خسوف را می‌بینندقدیمی ترین عکس حرم حضرت عبدالعظیم + عکستصاویر مرضیه هاشمی روی ساختمان بی بی سی + عکسمدارس کدام استان فردا یکشنبه ۳۰ دی تعطیل است؟مهر ۹۹؛ تحویل پلاسکوی جدید به کسبهافزایش سقف جمعیت پذیری منطقه ۲۲ثروتمندترین مرد جهان در صف خرید همبرگر ارزان قیمت ! + عکسستاره استقلال دوباره مصدوم شدرونمایی برانکو از هافبک دفاعی جدید پرسپولیساستخراج سالانه 14میلیون تن مواد معدنی در خراسان جنوبیتوسعه کشت گیاهان دارویی در نخستین دهکده گیاهان دارویی کشورعطش 60 ساله کره ای ها برای قهرمانی در آسیاورود صلاح به باشگاه پنجاه تایی ها / برد کریستالی لیورپول