۱۳۹۷ جمعه ۴ خرداد  | 2018 5 Friday
آرشیو خبر آمار بازدید: 43 کد مطلب: 43124  

بخش خصوصی آماده راه اندازی شهرک عمده فروشی در قزوین است

نائب رئیس اتاق بازرگانی قزوین گفت: بخش خصوصی با ظرفیت و توانمندی هایی که دارد آمادگی دارد شهرک عمده فروشی را برای حمایت از تولید کالای ایرانی در قزوین راه اندازی کند.
۱۳۹۷ سه شنبه ۲۱ فروردين ساعت 09:09

 صدای قزوین - مهدی بخشنده روز دوشنبه در جلسه تشکلهای بخش خصوصی با معاون وزیر صنعت که در اداره صنایع قزوین برگزار شد اظهارداشت: استراتژی امسال حمایت از کالای ایرانی است اما برای امیدواری باید گفت با همه مشکلات، مجامع بین المللی اقتصادی برای ایران رشد ۷ درصدی را پیش بینی کرده اند.


وی افزود: اگر افزایش نرخ ارز منطقی باشد و هرکس اجازه ورود به بازار آن را نداشته باشد می تواند به تولید داخلی کمک کند اما باید برای همه شرایط برنامه داشته باشیم و هدفمند حرکت کنیم.

بخشنده اظهارداشت: مبارزه با قاچاق کالا، کاهش سودهای بانکی و تامین نقدینگی در بخش تولید و اصلاح سیستم توزیع می تواند به تولید کشور کمک کند.از تجربه کشورهای دیگر استفاده کنیم

وی بیان کرد: استفاده از تجربه کشورهای موفق در حوزه اقتصاد می تواند برای ما نیز موثر باشد و بهره گیری از دیدگاه بخش خصوصی هم راهگشاست.

صادرکننده نمونه استان قزوین یادآورشد: ساخت شهرک عمده فروشی در قزوین به صورت پایلوت می تواند بخشی از نیازهای تولیدی و صادراتی استان را حل کند و در کنار آن راه اندازی پایانه صادراتی و ایجاد رقابتی سالم را ممکن کند.

بخشنده گفت: در این طرح اقتصادی می توانیم پایانه خشک و اقامت گاه هم ایجاد کنیم و تمامی نیازهای صادرکننده و تولید کنندگان را هم تامین کنیم.

وی اضافه کرد:بخش خصوصی میتواند در این طرح سرمایه گذاری کند و مطالعه آن را از سوی اتحادیه صادرکنندگان آغاز کرده ایم و در صورت حمایت دولت آماده اجرای آن هستیم.

نائب رئیس اتاق بازرگانی قزوین اظهارداشت: در تولید محصولات زیادی مانند مواد غذایی، شوینده ها، شیشه، کاشی و سرامیک و خشکبار در کشور حرف زیادی برای گفتن داریم اما باید شبکه توزیع اصلاح شود وبا به روز شدن خود در تجهیزات، ظرفیت بهره مندی از وضعیت موجود را داشته باشیم.در ادامه علی محمد زمانی رئیس خانه صنعت و معدن قزوین هم گفت: بسیاری از مشکلات تولیدکنندگان ما کشوری است و در سطح استان نمی تواند حل شود.

وی گفت: امسال از نظر اقتصادی پیش بینی می شود سال سختی داشته باشیم و شواهد نشان می دهد در ارائه راهکار و هموار کردن مسیر تولید زیاد موفق نبوده ایم و هر فشاری که وارد می شود بر روی تولیدکننده و طبقه متوسط جامعه است.

زمانی تصریح کرد: سیستم بانکی در خدمت تولیدکننده نیست و سود بالا مشکل ساز است و در داخل نیز بیشتر تبلیغ کننده کالای خارجی هستیم و در سریالها و رسانه ها و سطح شهر بیشتر کالای خارجی را تبلیغ می کنیم.

وی اظهارداشت: شرایط تولید در داخل آنقدر سخت است که قادر به رقابت با هیچ برند خارجی نیستیم در حالی که کیفیت تولید ما قابل توجه است اما هزینه های تولید بسیار بالاست و ما را محدود می کند.

در ادامه کولجی رئیس اتاق اصناف قزوین هم با اشاره به برخی مشکلات گفت: باید گلوگاههای اقتصادی شناسایی شده و موانع رونق برداشته شود تا تولید جان بگیرد.

وی اضافه کرد: اصناف و بازاریان دچار مشکلات زیادی هستند و اگر درست تصمیم نگیریم این گروه بیشترین آسیب را از شرایط اقتصادی خواهند خورد.

کولجی تصریح کرد: برای دو میلیون و ۷۰۰ هزار واحد صنفی کشور و بیش از ۳۵ هزار واحد صنفی در استان باید چاره اندیشی کرد و نگذاشت معیشت آنها دچار آسیب شود.نبئی رئیس سازمان نظام مهندسی معدن استان قزوین هم گفت: این سازمان با بیش از ۳۵ هزار عضو ظرفیت بسیار ارزشمندی در حل مشکلات اشتغال و تولید کشور دارد اما به آن بی توجهیم.

وی گفت: سازمان نظام مهندسی معدن استان قزوین آمادگی دارد در واگذاری کارهای دولتی بویژه صدور مجوزها مسئولیت قبول کند و همراه دولت باشد و در انتقال دانش فنی و مهندسی نیز توان خود را بکار گیرد.

نبئی یادآورشد:فرسودگی ماشین الات معدنی کشور و استان از مهمترین چالش های این بخش است که با تسهیلات کنونی و سود بالا هیچ معدن کاری قادر به نوسازی نیست و باید در این زمینه تدبیر شود.

وی اظهارداشت: باید مجوز معدن به عنوان وثیقه از سوی بانکها پذیرفته شود تا بتوان در روان سازی کارها اقدام کرد.

در ادامه رضایی رئیس اتاق اصناف شهرستان البرز هم اظهارداشت: برقراری قانون حدود صنفی و سقف پذیرش و رعایت حال واحدهای صنفی کوچک برای جلوگیری از رکود اقتصادی آنها ضروری است.

وی افزود: صدور بی رویه جواز نانوایی، بررسی قیمت نان و حل مشکل تاکسی تلفنی ها با شهرداری ها از مشکلاتی است که باید مورد توجه قرار گیرد.


تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است
نام:  
پست الکترونیکی:
نظر شما:  
کد امنیتی:

 
 
۱۱ هزار نفر در استان قزوین خدمات مشاوره ای بهزیستی دریافت کردندهشدار دامپزشکی آوج در خصوص بیماری تب کریمه کنگومراسم صبحگاه مشترک نیروهای مسلح در قزوین برگزار شدقزوین رتبه نخست تولید کمپوست قارچ در کشور را داراست55 معدن خلع ید شده در قزوین وجود دارد۳۷۰۰ واحد مسکونی برای مددجویان بهزیستی قزوین در حال احداث است۴ دستگاه اورژانس اجتماعی جدید در قزوین راه اندازی می شودنرخ کرایه کامیون ها در قزوین افزایش یافتبیش از 70 تن برنج تقلبی در قزوین کشف شدطرح ملی وقف قرآن کریم در قزوین آغاز شد35 نفر نامزد انتخابات نظام مهندسی کشاورزی قزوین شدندکتاب «بوسه بر غبار» در قزوین رونمایی شدطرح کنارگذر جنوبی تهران 45 درصد پیشرفت داردروند طولانی امور اداری باعث دلسردی سرمایه گذاران می شودسوم خرداد نقطه عطفی در تاریخ پرافتخار دفاع مقدس استمشکل سرمایه گذاران در اسرع وقت مرتفع شودحمل و نقل عمومی و اتوبوسرانی موضوع برنامه ی رادیویی «روی خط باشید»دانشگاه آزاد قزوین 90 هزار فارغ‌التحصیل پرافتخار داردسم قارچ‌ها با پخته شدن از بین نمی‌رودتجمع اعتراض‌آمیز رانندگان و کامیون داران قزوینی
برداشت گیلاس صورتی در قزوین آغاز شدپیشخوان روزنامه های امروز صبح استان / چهارشنبه شبکه آب بافت فرسوده قزوین اصلاح می شودمترو هشتگرد-قزوین آرزوی دیرینه ای که محقق می شودبرگزاری نخستین رویداد ایده پردازی بچه های مسجد در قزوین18هزار طرح آبیاری نوین در اراضی کشاورزی کشور اجرا شدمسافران مینی بوس گرفتار در سیل آبیک نجات یافتندمردم صرفه جویی مصرف برق در تابستان را جدی بگیرند ۱۱۳ هزار زندانی نیازمند جرائم غیرعمد با کمک خیرین آزاد شده اندبانوان قزوینی به اردوی تیم ملی کبدی دعوت شدندگاز شهر خرمدشت قزوین قطع می شودمسئول جمعیت بانوان فرهیخته استان قزوین منصوب شدروند طولانی امور اداری باعث دلسردی سرمایه گذاران می شودبیش از 70 تن برنج تقلبی در قزوین کشف شدیک شکارچی متخلف در قزوین دستگیر شددانشگاه آزاد قزوین 90 هزار فارغ‌التحصیل پرافتخار داردپیشخوان روزنامه های امروز صبح استان / پنجشنبه حمل و نقل عمومی و اتوبوسرانی موضوع برنامه ی رادیویی «روی خط باشید»مشکل سرمایه گذاران در اسرع وقت مرتفع شودکتاب «بوسه بر غبار» در قزوین رونمایی شد
تصاویر دیده نشده از آزادسازی خرمشهرچهار پیکر کامل از سانحه هوایی تهران _ یاسوج کشف شدمهمانان متفاوت در برنامه ماه عسل شبکه 3سید مصطفی موسوی دار فانی را وداع گفتقاتل ندا بیمار بود، محاکمه برگزار نشد2 جهش فضای مجازی در ایران در افق 10 و 25 ساله/شبیه سازی 5 حس طبیعی انسان تا 1425رونمایی از نرم افزار پیامک سفید ، نوآوری تازه در ارتباط با مشتریان [رپورتاژ آگهی]تیام با رقم دریافتی عجیب از استقلال جدا شدمنظور تیام از انتشار این پست چه بود؟خداحافظی؟فاش شد ! با دومین خرید نقل و انتقالاتی باشگاه پرسپولیس آشنا شوید ؛ ستاره مورد نظر استقلال پرسپولیسی می شودتیام با قلب آبی تشکر کرد و از استقلال رفت! + عکستیام با انتشار این پست خداحافظی کرد؟خبری داغ و فوری ؛ لیست خرید شفر لو رفت ؛ دو بازیکن عجیب در لیست خرید استقلالسرمایه گذاری مگنا روی خودروهای الکتریکی و خودرانتقاضا برای خرید سکه افزایش یافتفشار به موتور جستجوی گوگل با متحدشدن رقباگرانترین اتوبان ایران کجاست؟شرایط فروش ب ام و 530i و ب ام و 730i؛ گران ترین خودروهای صفر کیلومتر بازارتحولات بازار طلا و ارز/ یورو 7479 تومان شداختلال موقت در سوخت رسانی به دلیل اعتصاب تعدادی از رانندگان در شیراز
پهباد های چینی و ثبت رکورد جهانی! + فیلمفوت 88 مازندرانی با یک نوع قرص!سرایت تنبلی جامعه به دانشگاه‌هاسال ١٣١٥ وقتی الاغ سند داشت!ترامپ: هنوز هم امکان دیدار با "اون" وجود داردکی‌روش: بعد از جام جهانی از هدایت تیم ملی کنار خواهم رفتمیزان مستمری قابل پرداخت حین الفوت مستمری بگیران بازنشسته یا ازکارافتاده کلیفوت 88 مازندرانی با یک نوع قرص!جانشین رفیعی از پرسپولیس می آید!متن کامل گزارش جدید آژانس درباره پایبندی ایران به برجامروحانی: شهدا از عزت و شرف ملت دفاع کردندماجرای پیشانی بند یا حیدر کرار امیر علی اکبری + فیلمحسین هدایتی به سیم آخر زد/ ماجرای کی روش و عابر بانک در هتل آزادیدبیرخانه دائمی کنگره نقش شیعه در پیدایش و گسترش علوم اسلامی تشکیل شودسیل در فشم یک کشته بر جای گذاشتشرایط فروش سانگ یانگ کوراندو نوبل 2018 اعلام شدعکس هایی از تمرین عصر پنج شنبه شاگردان کیروش در ترکیهسال 1315 وقتی الاغ سند داشت!صحبت های احسان علیخانی درباره حضور بانوان در استادیوم ها + فیلمهزینه های اولیه استارتاپ را به این موارد اختصاص دهید