۱۳۹۷ دوشنبه ۷ خرداد  | 2018 5 Monday
آرشیو خبر آمار بازدید: 41 کد مطلب: 43517  

بیمه محصولات کشاورزی در استان قزوین باید فراگیر شود

استاندار قزوین گفت: برای کاهش خسارات ناشی از حوادث غیر مترقبه باید فراگیر کردن بیمه محصولات و استفاده از تجهیزات مدرن در بخش کشاورزی را جدی بگیریم.
۱۳۹۷ شنبه ۸ ارديبهشت ساعت 09:12

 صدای قزوین - عبدالمحمد زاهدی درجلسه فوق العاده مدیریت بحران برای بررسی سرمازدگی استان که روز پنجشنبه در استانداری برگزار شد اظهارداشت: متاسفانه شاهد سرمازدگی در ۲۲ استان کشوربودیم و این خسارت در استان قزوین بیشتر از سایر نقاط است که باید برای آن چاره اندیشی کنیم.


استاندار قزوین بیان کرد: بیش از ۱۲ هزار میلیارد تومان خسارت سرمازدگی در کشور است که شاید در ارزیابی دقیق تر این میزان بیشتر هم شود اما بازدیدهایی که در تاکستان و الموت و قزوین داشتیم آسیب های این مناطق خیلی زیاد است.


بیمه کشاورزی جدی گرفته شود

زاهدی گفت: شاید در دو سال اخیر تاخیر در پرداخت مطالبات بیمه کشاورزان کمی موجب بی اعتمادی بیمه شدگان شده اماباید کشاورزان را توجیه و تشویق کنیم که اگر محصولات خود را بیمه نکنند ممکن است همه سرمایه خود را در یک حادثه ازدست بدهند.

وی اضافه کرد: اداره ترویج کشاورزی باید اطلاع رسانی به کشاورزان را به طور مستمر جدی بگیرد و آنها را قبل از حوادث آگاه کند و راههای کاهش خسارت را نیز آموزش دهد تا بتوانیم حوادث را مدیریت کنیم.

۲۰ درصد کشاورزان استان قزوین بیمه هستند

زاهدی گفت:متاسفانه حدود ۲۰ درصد از کشاورزان استان بیمه شده اند و ۸۰ درصد فاقد پوشش بیمه هستند که باید برای گسترش پوشش و فراگیر شدن آن برنامه ریزی کنیم.

وی اضافه کرد: نحوه ارزیابی خسارت های وارد شده و کاهش زمان پرداخت خسارت بیمه باید مورد توجه قرار گیرد تا بتوانیم بموقع به کمک آسیب دیدگان بشتابیم و دغدغه آنها را کم کنیم.

استاندار قزوین اظهارداشت: باید برای دادن مهلت به کشاورزان آسیب دیده که از گذشته بدهی دارند اقدام کرده و اگر نیازمند تسهیلات جدید بودند نیز آن را پرداخت کنیم.استفاده از تکنولوژی روز برای پیش بینی وضعیت آب و هوایی

زاهدی گفت: باید از تجهیزات مدرن در بخش کشاورزی استفاده کنیم تا کشاورزان را از شرایط جوی آگاه کنیم و راه کاهش خسارت را هم بیاموزیم تا دچار بحران نشوند.

وی اضافه کرد: باید بتدریج به سمت کشاورزی مدرن حرکت کنیم و با کمک نمایندگان مجلس، ستاد مدیریت بحران کشور ردیف اعتباری خوبی برای تامین تجهیزات مدرن دریافت کنیم.     

استاندار قزوین یادآورشد: باید به سمت گونه های مقاوم برویم تا در حوادث غیرمترقبه کشاورزان آسیب کمتری ببینند و در کنار آن کشاورزان را از تک محصولی هم خارج کنیم.

وی اظهارداشت:همه ساله ازحوادثی مانند سیل، زلزله، سرمازدگی وگرمازدگی، صاعقه وطوفان میلیاردها تومان به کشور خسارت وارد می شود که باید از جیب همین ملت تامین کنیم لذا منطقی است که با به روز شدن خود و تجهیزاتمان این خسارتها را به حداقل برسانیم.

در این جلسه بهمن طاهرخانی و حمیده زرآبادی نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی، ایرج زاهدپور مدیرکل مدیریت بحران استان، فاطمه خمسه رئیس سازمان جهاد کشاورزی و مدیران دستگاههای اجرایی نیز حضور داشتند.


تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است
نام:  
پست الکترونیکی:
نظر شما:  
کد امنیتی:

 
 
سطح زیر کشت خربزه و هندوانه در قزوین کم می شودخرید سرطان با مصرف افراطی فست فودتعریض کمربندی نسیم شمال برای کاهش مشکلات ترافیکی83 کشاورز قزوینی به کشت زعفران می پردازند16 میلیارد ریال برای ساماندهی دریاچه اوان اختصاص یافتامام جمعه قزوین درگذشت مادر شهیدان فخاری را تسلیت گفتضریب نفوذ اینترنت پرسرعت در قزوین 85 درصد استبرخورد کامیون با ۲ دستگاه سواری در قزوین یک کشته برجا گذاشتدولت نوسازی ناوگان تاکسیرانی را پیگیری کندفعالیتهای آموزشی و تحقیقاتی در بهزیستی توسعه می یابدپوشش زنده لیالی قدر در شبکه قزوین ۲۴ هزار تن تخم مرغ در مرغداری های شهرستان آبیک تولید شدبرداشت گل محمدی در قزوین آغاز شددست فروشان روز بازارها دارای کارت شناسایی و کد شناسه می شوندصعود قیمت طلا در بازار ادامه دارد!سینمای تابستانه باراجین قزوین اواخر خرداد راه اندازی می شودبرگزاری «جشن رمضان شب های مهربانی» در قزوینمحیط زیست نیازمند توجه و همکاری همه جانبه دستگاه‌های اجرایی استتکواندوکار قزوینی نایب قهرمان آسیا شداراضی قزوین بدون کسب مجوزهای قانونی واگذار نشوند
تصویربرداری برای نخستین بار از پلنگ ایرانیروحانی در دیدار صمیمی با جمعی از علما و روحانیون: قدم های برداشته شده برای پایداری برجام تا بحال مثبت بودردپای ژن های خوب در انتصابات شهرداریویدیو "پیامی از تهران" که امروز توسط ظریف توییت شدافزایش 20 درصدی حداقل حقوق کارمندان دولتحداقل حقوق کارمندان دولت 20 درصد افزایش می یابد/ اجرای قانون از اول خرداددریاچه ارومیه پر آب می شود؟ +عکسجزییات افزایش حقوق کارکنان دولت اعلام شدواکنش تند سهیلی به درگذشت ناصر ملک مطیعیروایت عجیب بازیگر معروف ایرانی از فوت همسرش بر سر سفره افطار+تصاویرجناب خدیجه (سلام الله علیها) حقیقتاً مظلوم استخوش گذرانی محسن چاوشی با خواننده خارج نشین + عکسزیبایی شگفت انگیز دختر برادر عروس سوال برانگیز شد + عکسبیانیه حزب اعتماد ملی درباره تشنج در دومین کنگره این حزب و نیمه تمام ماندن آنخبر خوب برای حداحافظی با بازنشستگانروایت یک عکاس موفق ایرانی از زندگی متفاوتش در برنامه ماه عسل +فیلمچهره بیماری که قصد ماندگار شدن دارد/ انتقاد علیخانی از جراحی زیبایی که همه را خواهر و برادر کرده استواکنش فرانسه به شروط رهبری برای ادامه برجاماین مهندس گم شده را شناسایی کنید+ عکسدرخواست دختر نوجوان برای دستگیری مردی که او را باردار کرد