۱۳۹۷ دوشنبه ۷ خرداد  | 2018 5 Monday
آرشیو خبر آمار بازدید: 49 کد مطلب: 43632  

120 میلیارد ریال تعهد خیران مدرسه ساز در قزوین است

مدیرکل نوسازی و تجهیز مدارس قزوین تعهد خیران این استان برای مدرسه سازی در سال جاری را 120 میلیارد ریال دانست و گفت: این میزان نسبت به سال گذشته افزایش چشمگری داشته است.
۱۳۹۷ جمعه ۱۴ ارديبهشت ساعت 15:00

صدای قزوین:

عسگرعلی جوان‌بخت روز پنجشنبه در جمع خبرنگاران افزود: در طول چهار سال گذشته میزان مشارکت خیران در مدرسه سازی بالغ بر 500 میلیارد ریال بوده که به طور متوسط 30 درصد مدارس استان با مشارکت آنان ساخته شده است.

وی ادامه داد: در سال گذشته به غیر از 230 میلیارد ریال اعتبار استانی در این زمینه، 80 میلیارد ریال آن یعنی 44 درصد بودجه استان، توسط خیران محقق شد که در نتیجه آن قزوین رتبه نخست کشوری را به لحاظ تعهد و تحقق خیران به دست آورد.
وی با اشاره به سند بنیادین تحول آموزش و پرورش، اظهار کرد: سند یاد شده نقشه راه این وزارتخانه محسوب شده و دارای پنج زیر نظام بوده که یکی از آنها ایجاد فضا و تجهیزات برای دانش آموزان است.
به گفته وی، در استان قزوین 9 هزار و 482 کلاس درس وجود دارد که 6 هزار و 217 کلاس آن دارای استحکام بوده، یک هزار و 817 کلاس درس به مقاوم سازی و یک هزار و 448 مدرسه نیز به تخریب و بازسازی نیاز دارند.
جوان بخت ادامه داد: از آغاز تشکیل استان قزوین، 35 درصد از مدارس آن دارای استحکام بوده که با گذشت 20 سال، هم اکنون 65 درصد از مدارس مستحکم شده اما 20 درصد مدارس نیازمند به مقاوم سازی و 15 درصد آن هم باید تخریب و بازسازی شوند.
وی با بیان اینکه از سال 76 تاکنون حدود 768 پروژه با سه هزار و 65 کلاس درس در استان ساخته شده، گفت: برای احداث هر کلاس درس 2 میلیارد و 200 میلیون ریال هزینه می شود.
مدیرکل نوسازی و تجهیز مدارس قزوین با اشاره به هوشمندسازی مدارس، افزود: از 9 هزار و 482 کلاس درس تاکنون سه هزار و 600 کلاس در این استان هوشمند سازی شده است.
وی با اشاره به استانداردسازی گرمایشی مدارس، اظهار کرد: از سه هزار و 600 کلاس درس موجود تاکنون 2 هزار و 800 کلاس با 220 میلیارد ریال اعتبار استانداردسازی شده اند.
وی به لزوم الگوسازی در بین دانش آموزان برای ایجاد مدارس سبز اشاره کرد و گفت: از یک سال گذشته مطالعه و بسترسازی برای این مدارس آغاز شده و مجوز یک هزار میلیارد ریال بودجه نیز برای این استان داده شده است. 
جوان بخت به ویژگی های مدارس سبز پرداخت و اضافه کرد: استفاده از انرژی های تجدید پذیر خورشیدی یا بادی برای تامین برق مدرسه، جمع آوری آب های سطحی و بارندگی ها برای آبیاری فضای سبز، کاربرد دیوار و پنچره 2 جداره، ایجاد بام سبز، ایجاد دیوارهای ضلع شرقی و غربی با پوشش گیاهی و ساخت مدرسه الکترونیک از مهمترین ویژگی های این نوع مدارس هستند.
وی، محرومیت زدایی را از محورهای اصلی وظایف این اداره کل برشمرد و گفت: امروز در هیچ یک از روستاهای استان نیاز به مدرسه سازی نداریم اما به دلیل مهاجرت های صورت گرفته در برخی نقاط و شهرک های اقماری مانند محمود آباد، شریفیه ،بیدستان، ناصرآباد و مهرگان با کمبود فضای درسی روبرو هستیم.
وی اضافه کرد: امروز هیچ یک از مدارس استان از بخاری های چکه ایی استفاه نمی کنند و سعی داریم از مناطق محروم استان از جمله آوج، طارم سفلی و رودبار الموت شرقی و غربی که به تازگی از نعمت گاز برخوردار شده اند در اولین فرصت اقدام به نصب و راه اندازی سامانه های گرمایشی مدارس آنها کنیم. 
وی، 29 درصد جمعیت استان را روستایی و 71 درصد آن را شهری اعلام کرد و افزود: 230 هزار دانش آموز در تمامی مقاطع این استان مشغول به تحصیل هستند. 
وی ادامه داد: از مجموع 230 هزار دانش آموز استان، 14 هزار دانش آموز در مدارس غیردولتی تعلیم می بینند که حدود 50 درصد آنان در مدارس استاندارد تحصیل می کنند.
این مسئول اظهار کرد: به مدیران 175 واحد آموزشی غیراستاندارد این استان که دانش آموزان کمی را نیز تحت پوشش خود دارند، 2 سال فرصت داده شده تا نسبت به ایمن سازی مدارس خود اقدام کنند.
وی با اشاره به راهبرد و سیاست های اداره کل نوسازی و تجهیز مدارس استان، گفت: توسعه مشارکت در ساخت مدارس، اجرای سند تحول بنیادین آموزش و پرورش، توسعه و تجهیز فضا و محیط یادگیری، ایجاد فضای شاد و مستحکم، نوسازی، مقاوم سازی و ایمن سازی مدارس، فرهنگ سازی در حفظ و نگهداری مدارس ساخته شده، استانداردسازی مدارس ایمن و بهره گیری از فناوری های نوین از مهمترین رویکردها ما بوده که باید تا سال 1404 به اهداف مورد نظر خود دست یابیم.
وی با اشاره به ساخت مدرسه انرژی اتمی در پونک قزوین، اظهار کرد: احداث این مرکز آموزشی که 60 میلیارد ریال از اعتبار آن نیز از محل سازمان انرژی اتمی تامین شده هم اکنون با 47 درصد پیشرفت فیزیکی همراه بوده و تا تیرماه سال جاری نیز به بهره برداری می رسد.


تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است
نام:  
پست الکترونیکی:
نظر شما:  
کد امنیتی:

 
 
اخبار مرتبط با این خبر
12345678
ردیفتیترتاریخ
1 کاهش جمعیت کیفری موجب کاهش آسیب های اجتماعی می شود ۱۳۹۷ چهارشنبه ۲ خرداد
2 ۱۱۳ هزار زندانی نیازمند جرائم غیرعمد با کمک خیرین آزاد شده اند ۱۳۹۷ چهارشنبه ۲ خرداد
3 زندانیان استان قزوین باید به نصف کاهش یابد ۱۳۹۷ سه شنبه ۱ خرداد
4 نقش خیرین در تامین فضای آموزشی کشور بی بدیل است ۱۳۹۷ شنبه ۲۲ ارديبهشت
5 ۳۷ درصد مدارس کشور توسط خیرین ساخته می شود ۱۳۹۷ شنبه ۲۲ ارديبهشت
6 خیرین مدرسه ساز زمینه پرورش انسان های توانمند را فراهم می سازند ۱۳۹۷ پنج شنبه ۲۰ ارديبهشت
7 اهدای ۲۵ میلیون تومان تجهیزات پزشکی رایگان به نیازمندان قزوینی ۱۳۹۷ سه شنبه ۱۸ ارديبهشت
8 ۲۵ میلیون تومان تجهیزات پزشکی رایگان به نیازمندان قزوین اهدا شد ۱۳۹۷ سه شنبه ۱۸ ارديبهشت
9 120 میلیارد ریال تعهد خیران مدرسه ساز در قزوین است ۱۳۹۷ جمعه ۱۴ ارديبهشت
10 باشگاه خیرین نیکوکار در استان قزوین راه اندازی می شود ۱۳۹۷ سه شنبه ۱۱ ارديبهشت
12345678
سطح زیر کشت خربزه و هندوانه در قزوین کم می شودخرید سرطان با مصرف افراطی فست فودتعریض کمربندی نسیم شمال برای کاهش مشکلات ترافیکی83 کشاورز قزوینی به کشت زعفران می پردازند16 میلیارد ریال برای ساماندهی دریاچه اوان اختصاص یافتامام جمعه قزوین درگذشت مادر شهیدان فخاری را تسلیت گفتضریب نفوذ اینترنت پرسرعت در قزوین 85 درصد استبرخورد کامیون با ۲ دستگاه سواری در قزوین یک کشته برجا گذاشتدولت نوسازی ناوگان تاکسیرانی را پیگیری کندفعالیتهای آموزشی و تحقیقاتی در بهزیستی توسعه می یابدپوشش زنده لیالی قدر در شبکه قزوین ۲۴ هزار تن تخم مرغ در مرغداری های شهرستان آبیک تولید شدبرداشت گل محمدی در قزوین آغاز شددست فروشان روز بازارها دارای کارت شناسایی و کد شناسه می شوندصعود قیمت طلا در بازار ادامه دارد!سینمای تابستانه باراجین قزوین اواخر خرداد راه اندازی می شودبرگزاری «جشن رمضان شب های مهربانی» در قزوینمحیط زیست نیازمند توجه و همکاری همه جانبه دستگاه‌های اجرایی استتکواندوکار قزوینی نایب قهرمان آسیا شداراضی قزوین بدون کسب مجوزهای قانونی واگذار نشوند
پیشخوان روزنامه های امروز صبح استان / شنبه محصول نخستین باغ گل محمدی در قزوین به بار نشستپر بیننده ترین اخبار ماه گذشته صدای قزوینروکش آسفالت بخش کوهین انجام شدشهروندان از خرید قارچ های فله ای خودداری کنندفاکتورهای پرخطر سرطان سینه را بشناسیدثبت نام مسکن مهر در قزوین متوقف شدهوای قزوین خنک می شودیک شهروند قزوینی بر اثر مصرف قارچ مسموم شدفرآیند انتخاب واحد نمونه استاندارد در قزوین آغاز شد کشف ۱۷۴ کیلو گرم مواد مخدر در قزوینجشنواره نشان محبت در قزوین برگزار می شودمحیط زیست نیازمند توجه و همکاری همه جانبه دستگاه‌های اجرایی استریزش آوار جان یک نفر را در قزوین گرفت رقابت های کاراته جام رمضان در قزوین پایان یافتیک سوم کشت چغندر در قزوین به شیوه نوین انجام شدثبت نام مسکن مهر در قزوین متوقف شدبرنامه های سینما تابستانه باراجین آغاز می شوددست فروشان روز بازارها دارای کارت شناسایی و کد شناسه می شوندنرخ کرایه کامیون ها در قزوین 15 درصد افزایش یافت
تصویربرداری برای نخستین بار از پلنگ ایرانیروحانی در دیدار صمیمی با جمعی از علما و روحانیون: قدم های برداشته شده برای پایداری برجام تا بحال مثبت بودردپای ژن های خوب در انتصابات شهرداریویدیو "پیامی از تهران" که امروز توسط ظریف توییت شدافزایش 20 درصدی حداقل حقوق کارمندان دولتحداقل حقوق کارمندان دولت 20 درصد افزایش می یابد/ اجرای قانون از اول خرداددریاچه ارومیه پر آب می شود؟ +عکسجزییات افزایش حقوق کارکنان دولت اعلام شدواکنش تند سهیلی به درگذشت ناصر ملک مطیعیروایت عجیب بازیگر معروف ایرانی از فوت همسرش بر سر سفره افطار+تصاویرجناب خدیجه (سلام الله علیها) حقیقتاً مظلوم استخوش گذرانی محسن چاوشی با خواننده خارج نشین + عکسزیبایی شگفت انگیز دختر برادر عروس سوال برانگیز شد + عکسبیانیه حزب اعتماد ملی درباره تشنج در دومین کنگره این حزب و نیمه تمام ماندن آنخبر خوب برای حداحافظی با بازنشستگانروایت یک عکاس موفق ایرانی از زندگی متفاوتش در برنامه ماه عسل +فیلمچهره بیماری که قصد ماندگار شدن دارد/ انتقاد علیخانی از جراحی زیبایی که همه را خواهر و برادر کرده استواکنش فرانسه به شروط رهبری برای ادامه برجاماین مهندس گم شده را شناسایی کنید+ عکسدرخواست دختر نوجوان برای دستگیری مردی که او را باردار کرد
عجیب ترین مراسم های ازدواج در دنیا + عکسکشف ۱۶ نفر از ۲ محموله قاچاق انسان در مرز ترکیهداستان ملی شدن بانک‌های ایرانکمپین محرومیت برای کاپیتان رئال مادرید!+عکسزلزله ای با قدرت 4.1 ریشتر میانرود را لرزاندخبری داغ درمورد کمپ آبی پوشان/خریدهای شفر مشخص شدندگل برگردان رونالدو به یووه برترین گل فصل لیگ قهرمانان شد+عکسآغاز مراسم تشییع پیکر ناصر ملک مطیعی +عکسوقتی زن دوم مهرداد وارد اتاق خواب شد مرا در یک صحنه وحشتناک دید! + عکساستقلال و پرسپولیس به AFC لیست می دهندهیچ کس التماس های این زن را نشنید!آسیب هایی که کم خوابی به بدن وارد می کندکنار هم باشیم هر تحریمی را به فرصت تبدیل خواهیم کردمعرفی بهترین شرکت ها از نظر تعادل میان کار و زندگیواردات خودرو در انحصار چند فرد و خانواده قرار گرفته استجرج بوش پدر راهی بیمارستان شدفرار بدهکار بزرگ بانکی از ایرانهوودس: دوست دارم به شالکه برگردم؛ به زودی آینده ام مشخص می شودملاحظه بمب افگن های مدرن روسیه در حریم فضایی لبنانبین المللی ترین قاب ثبت شده در تیم ملی