۱۳۹۷ سه شنبه ۱ آبان  | 2018 10 Tuesday
آرشیو خبر آمار بازدید: 87 کد مطلب: 43732  

کشاورزان کم مصرف قزوین ۲۴۰ میلیون تومان پاداش گرفتند

معاون فروش و خدمات مشترکین شرکت توزیع نیروی برق استان قزوین گفت: سال گذشته ۲۴۰ میلیون تومان پاداش به ۴۳۷ مشترک کشاورزی برای همکاری در مدیریت بهینه مصرف در اوج بار پرداخت شد.
۱۳۹۷ سه شنبه ۱۸ ارديبهشت ساعت 09:54

 صدای قزوین - همایش مدیریت مصرف انرژی ویژه کشاورزان روز دوشنبه در سالن اجتماعات شرکت توزیع نیروی برق استان قزوین برگزار شد.


محمد قافله باشی در این همایش گفت: امسال به دلیل کاهش بارشها و منابع آب زیرزمینی با چالش های جدی مواجهیم و تولید برق از سدهای آبی نیز کاهش خواهد یافت.

وی بیان کرد: دشت قزوین در شرایطی که میزان ظرفیت بهره برداری از آبهای زیرزمینی آن ۸۷۰ میلیون مترمکعب است در حال حاضر بیش از  یک میلیارد و ۵۵۰ میلیون مترمکعب برداشت دارد و میزان اضافه برداشت از آبهای زیرزمینی توسط کشاورزان بالغ بر ۶۸۰ میلیون متر مکعب است که این روند باید با مدیریت بهینه اصلاح شود.معاون فروش و خدمات مشترکین شرکت توزیع برق استان قزوین تصریح کرد: برداشت آب از چاههای غیرمجاز بالغ بر ۱۵۰ میلیون مترمکعب و چاههای فرم یک حدود ۳۷۰ میلیون مترمکعب است که این وضعیت باید کنترل شود.

۵۸۵۳ مشترک کشاورزی در استان قزوین

وی اضافه کرد: در استان قزوین ۲۰ درصد برق مصرفی در بخش کشاورزی است و در حال حاضر ۵۸۵۳ مشترک کشاورزی داریم که با مدیریت مصرف باید از مشکلات تابستان عبور کنیم.

قافله باشی اظهارداشت: بخش کشاورزی در سبد انرژی مصرف دوم را در مصرف دارد و با یک همت و توجه و کنترل مصرف در پیک بار می توان این مصرف را کاهش داد.

معاون فروش و خدمات مشترکین شرکت توزیع برق استان قزوین یادآورشد: در ساعات اوج مصرف از ساعت ۱۲ تا ۱۶ و نیز  ۱۹ تا ۲۳ از کشاورزان انتظار داریم با خاموش کردن چاههای آب کشاورزی نسبت به کنترل مصرف اقدام کنند.

وی اظهار داشت: برای کاهش تلفات انرژی در شبکه برق اقدامات موثری صورت گرفت و توانستیم میزان تلفات برق را از ۷.۶۷ درصد در سال ۹۵ به ۷.۳۲ درصد در سال گذشته کاهش دهیم و به پایایی شبکه کمک کنیم.

قافله باشی بیان کرد: کشاورزان اگر در زمان اوج بار، جابجایی مصرف داشته باشند می توانند به مدیریت بهینه انرژی کمک کنند تا از تابستان بدون خاموشی عبور کنیم.

وی افزود: در سال گذشته در سایر مصارف انرژی برق حدود ۳.۶ درصد رشد داشتیم اما در بخش کشاورزی شاهد کاهش دو درصدی بودیم که این روند باید با سرعت بیشتری در سال جاری تداوم یابد.معاون فروش و خدمات مشترکین شرکت توزیع نیروی برق استان قزوین گفت: متوسط قیمت برق در بخش خانگی ۷۱ تومان و در عمومی ۹۳ تومان و در کشاورزی حدود ۲۲ تومان و پایین ترین قیمت است.

وی اضافه کرد: همکاری شرکت توزیع نیروی برق استان با کشاورزان در حد مطلوب است و در شرایطی که میزان قرارداد ما با کشاورزان حدود ۳۰ کیلووات ساعت است این میزان تا ۸۰ کیلووات هم می رسد که باید این روند اصلاح شود.

قافله باشی گفت: سال سختی در پیش داریم و با ۸۹۳ مگاوات پیک در روز باید با مدیریت بهینه از شرایط سخت عبور کنیم لذا از کشاورزان انتظار داریم ضمن انتقال مصرف از پیک بار از تجهیزات استاندارد استفاده کنند تا افزایش مصرف و هزینه نداشته باشند.

پرداخت ۲۴۰ میلیون تومان پاداش به کشاورزان کم مصرف

وی از پرداخت پاداش به کشاورزان هم خبرداد و بیان کرد: در سال گذشته ۴۳۷ مشترک کشاورزی که با مدیریت بهینه نسبت به کاهش مصرف و همکاری با شرکت توزیع نیروی برق در اوج بار مشارکت داشتند ۲۴۰ میلیون تومان پاداش و تخفیف داده شد.

قافله باشی اظهارداشت: حدود ۱۰ درصد کشاورزان استان با برنامه های مدیریت مصرف در تابستان همکاری کردند در حالی که انتظار داریم این همکاری تا ۳۰ درصد افزایش یابد و ما نیز در پرداخت پاداش تا یک میلیارد تومان محدودیتی نداریم.

وی گفت: انتخاب پمپ های پربازده، اجرای آبیاری مدرن، استفاده از کنتورهای هوشمند، انتقال مصرف چاهها از ساعات اوج به ساعات عادی، سرویس و نگهداری مرتب تجهیزات کشاورزی و پمپ ها می تواند به کاهش مصرف انرژی کمک کند.


تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است
نام:  
پست الکترونیکی:
نظر شما:  
کد امنیتی:

 
 
مهرگان قزوین نیازمند راه دسترسی استکمک‌ حامیان ایتام و محسنین در قزوین افزایش یافتمسابقات شنای کارگران استان قزوین پایان یافتشهرداران امکانات خود را برای برگزاری کنگره شهدا بسیج کننداهدای کتاب به کتابخانه های قزوین 2 برابر افزایش یافتاعضای بدن دانش آموز اسفرورینی به بیماران نیازمند اهدا شدبرگزاری یادواره ۲۴۰ شهید ارتش در قزوینبارش باران رگباری در قزوین ادامه می یابدکلینیک عارضه یابی واحدهای صنعتی قزوین آماده به کار شدزنگ ایمنی در مدارس قزوین نواخته می شودسمن های قزوین در حوزه مدیریت بحران توانمند می شوندانتخابات شوراهای دانش آموزی قزوین برگزار می شودقانون گرایی، اعتماد عمومی به حکومت را افزایش می دهدشتاب بیابان زایی در قزوین متوقف شدبسیاری از مشکلات شهر قزوین با همفکری و تعامل مدیران قابل‌حل استبرگزاری کنگره سه هزارشهید در قزوین از حالت دولتی خارج شودکشف 132 میلیارد ریال کالای قاچاق در قزوینکارفرمایان با بکارگیری مددجویان کمیته امداد تسهیلات می گیرندجشنواره ورزشی «پیرامد» در قزوین برگزار شدطرح ملی گفت و گوی خانواده با هدف تقویت مهارت گفت و گو در حامعه اجرا می شود
اشتباهات روزمره‌ای که به ضرر سلامت‌تان هستندنخستین نمایشگاه یادمان استاد محصص در قزوین گشایش یافت454 ساعت آموزش فنی ‌و حرفه ای در زندان بویین زهرا برگزار شدطرح نظارتی ویژه اربعین در قزوین کلید خوردتامین اعتبارات بخش سلامت باید در اولویت قرار گیردکشف ۱۱ کیلوگرم مواد مخدر در قزوینسنگ ‌نورد قزوینی در جام‌ جهانی چین سوم شد89 میلیون دلار کالا از شهرک های صنعتی قزوین صادر شدکارفرمایان با بکارگیری مددجویان کمیته امداد تسهیلات می گیرندبارش باران رگباری در قزوین ادامه می یابدجشنواره ورزشی «پیرامد» در قزوین برگزار شدفعالیت های قرآنی در قزوین مورد حمایت شهرداری و شورای شهر است1909 تن کالای اساسی با هدف تنظیم بازار در قزوین توزیع شدسارقین سیم و کابل در تاکستان دستگیر شدندشتاب بیابان زایی در قزوین متوقف شدنوسان قیمت طلا، این بار نزولی شد!200 هنرمند صنایع دستی در قزوین کارت شناسایی دریافت کردندشرکت گاز استان آماده خدمات‌رسانی در فصل سرما استشهرداران امکانات خود را برای برگزاری کنگره شهدا بسیج کنندبسته سیاستی کارگروه‌های تخصصی باید راهکارهای مشخص و قابل ارزیابی ارائه دهد
لایحه ایجاد مناطق آزاد جدید به مجلس بازگشتنگاه به پدافند غیرعامل باید راهبردی و عملیاتی باشداکران دو فیلم در مسیر باران و گام های شیدایی از دوم آبانرونمایی از جدیدترین محصول پژوکاریکاتور شغل جدید ضرغامی لو رفت!وزرای پیشنهادی رأی اعتماد دشواری از وکلای ملت خواهند گرفتاصلاح قانون کارشناسان در دستور کار معاونت حقوقی قوه قضاییهاولین تصویر از 12 مرزبان ایرانی، همگی سالم هستند+ اسامیسرپرست وزارت راه و شهرسازی کیست؟ + سوابقتصاویر وحشتناک از مراسم گیاه خواران در تایلندآیا میدانید؛ پس از روشن شدن چراغ اخطار بنزین چند کیلومتر دیگر می توانید راه بروید؟فال آنلاین دیوان حافظ شنبه 28 مهرماه 97فراخوان تکمیل و ارتقاء الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت باعث امیدواری مردم به آینده شده است/ افق های روشنی پیش روی انقلاب متصور هستیمواکنش سفیر ایران در لندن نسبت به تمدید تعلیق ایران از لیست FATFفاصله زیرکانه ترامپ از بن سلمانترسوها در جهاد کنار می روند/ دو تُن طلا ذخیره می کند برای چه؟!/ قول سران عشایر عراق برای جابجایی رایگان زائران/ ضرورت اصلاح قانون انتخابات/ نخبگان به رفع مشکلات همت بگمارندعکسی بی نظیر از جنگل های گیلان/جهان متفاوت ، سرنوشت متفاوتchr(8230)توجه رزمندگان عراقی به نماز شب های مدافع حرم ایرانیلیست استقلال برای تقابل با سایپا؛ غیبت ستاره ملی پوشنیکبخت واحدی دلیل خط خوردن رحمتی از تیم ملی را فاش کرد!