۱۳۹۷ دوشنبه ۷ خرداد  | 2018 5 Monday
آرشیو خبر آمار بازدید: 49 کد مطلب: 43826  
حسنعلی اصغری، معاون شهردار و رئیس کارگروه گردشگری شهرداری قزوین:

توسعه پایدار گردشگری با همراهی شهرداری قزوین و اداره کل میراث فرهنگی

حسنعلی اصغری، معاون برنامه‌ریزی و توسعه سرمایه‌انسانی شهرداری قزوین گفت:مدیریت شهری قزوین معتقد است که با رویکرد سیستمی می‌توان حداکثر هم‌افزایی را در مسیر دست‌یابی به اهداف توسعه‌پایدار در کنار اداره‌کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان رقم زد
۱۳۹۷ شنبه ۲۲ ارديبهشت ساعت 23:00

صدای قزوین:

به گزارش روابط‌ عمومی معاونت برنامه‌ریزی و توسعه سرمایه‌انسانی شهرداری قزوین؛ اصغری در هفتمین جلسه کارگروه گردشگری شهرداری قزوین که با حضور محمد‌علی حضرتی‌ها مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان در محل آن اداره‌کل که به درخواست شهرداری قزوین برگزار شد، افزود: ما معتقدیم که همه دستگاه‌های دولتی و مدیران استان برای یک هدف واحد در مسیر خدمت به مردم تلاش می‌کنند و با نگاه هم‌کاری و هم‌گرایی می‌توان از مشکلات موجود در دست‌یابی به این هدف برون‌رفت داشته باشیم.

رئیس کارگروه گردشگری شهرداری قزوین تصریح‌کرد: مدیریت شهری قزوین به‌عنوان یکی از نهاد‌های تأثیر‌گذار در توسعه صنعت گردشگری ضمن تشکیل کارگروه گردشگری نسبت به تدوین شیوه‌نامه و دستورالعمل مدون و برنامه چشم‌انداز گردشگری شهر قزوین اقدام کرده است، بنابراین دستیابی به اهداف پیش‌روی در افق زمانی تعیین شده بدون هم‌کاری و همراهی اداره‌کل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان میسر و ممکن نخواهد بود.

اصغری ادامه داد: با توجه به اینکه متولی امر گردشگری در استان، اداره‌کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری می‌باشد، این آمادگی در مجموعه مدیریت‌شهری قزوین وجود دارد که با هم‌راهی و هم‌کاری حداکثری بین 2 دستگاه شاهد تغییری ملموس و روشن در توسعه صنعت گردشگری شهر تاریخی و فرهنگی قزوین باشیم.

معاون برنامه‌ریزی و توسعه سرمایه‌انسانی شهرداری قزوین خاطرنشان کرد: با هم‌فکری میراث‌فرهنگی و نگاه توسعه‌ای آن به مقوله‌ی گردشگری، وظایف و مأموریت‌های شهرداری قزوین در تدوین نقشه‌راه و چشم‌انداز گردشگری کهن شهر قزوین تسهیل خواهد شد.

اصغری افزود: ما جزئی از مردم هستیم و هدف خدمت‌گذاری به شهر و شهروند است که در این راه نباید اجازه دهیم که فرصت‌های پیش‌روی تبدیل به تهدید شود. همواره معتقدیم که اگر راهبری امور شهر را در دست داشته باشیم ولی در کنار آن نگاه هم‌افزا وجود نداشته باشد، کاری پیش نمی‌رود و به واقع باید در مقام عمل به‌دنبال منتهی شدن کارها به نتیجه معقول باشیم.

وی در پایان با اشاره به خدمات ارزنده شهرداری قزوین در توسعه صنعت گردشگری گفت: درک درست از واقعیت‌های موجود موجب جلوگیری از خسران می‌شود و شهرداری قزوین با رویکرد علمی و نگاه عمل‌گرایانه و توجه به مسائل آینده و حفظ میراث‌فرهنگی، آمادگی هم‌کاری همه جانبه با اداره‌کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری را دارد.

محمد‌علی حضرتی‌ها، مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان قزوین در این نشست اظهار‌کرد: امیدواریم هم‌کاری مجموعه شهرداری قزوین و اداره‌کل میراث‌فرهنگی منجر به تدوین چشم‌اندازی برای هم‌راهی مشترک دستگاه‌ها برای تحقق اهداف توسعه‌پایدار صنعت گردشگری قزوین گردد.

حضرتی‌ها افزود: رویکرد ما از آغاز، همکاری با شهرداری بوده است و معتقدیم که اگر در 100 موضوع اختلاف نظر داشته باشیم، در یک موضوع مشترک تفاهم داشته و می‌توانیم کارهای بزرگی انجام دهیم.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان قزوین با اشاره به اینکه گردشگری عرصه‌ای رقابتی است ، تصریح‌کرد: از باب آسیب‌شناسی اگر بخواهیم عمل مؤثری داشته باشیم، باید با هوش‌یاری اقدام مؤثری نیز انجام دهیم. ما در شهر قزوین با فقدان نگاه علمی به گردشگری مواجه هستیم و اگر در این صنعت نگاه علمی وجود نداشته باشد ضمن هدر رفت منابع، فرصت و زمان را نیز از دست خواهیم داد.

حضرتی‌ها خاطرنشان کرد: امروزه بازاریابی، بازارسازی و بازارداری یک علم است، به‌طوریکه گردشگری فرآیندی است که در ذات خود اگر درست عمل کند ابتدا رضایت جامعه‌محلی و در نتیجه رضایت گردشگران را در‌بر خواهد داشت.

وی با اشاره به این تصور غلط که شهر قزوین دارای بیش‌ترین آثار تاریخی ثبت شده در کشور است ،ادامه داد: این عنوان از سال‌های 83 تا 85 برای قزوین تلقی می‌شد و با تلاش شهرهای دیگر ایران، اکنون این جایگاه تغییر کرده است.

این مقام مسئول با اشاره به این‌که قزوین بهشت باستان‌شناسی در کشور است و استان قزوین به‌واقع به مثابه یک موزه بدون سقف است ،افزود: با تک اثر‌ها یک شهر گردشگری شکل نمی‌گیرد و در این مسیر عرصه و شهر باید در کنار یکدیگر شهر گردشگری را تشکیل دهد.

حضرتی‌ها ادامه داد: همکاری مشترک دستگاه‌ها باید در یک بستر علمی اتفاق بیافتد و اگر در این صنعت نگاه علمی وجود نداشته باشد، منابع و زمان را از دست خواهیم داد.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان قزوین در پایان افزود: امروزه توسعه پایدار شهری به‌عنوان یک گفتمان عامل در مدیریت‌شهری مطرح است و اداره‌کل میراث‌فرهنگی در این مسیر برای تحقق توسعه پایدار گردشگری به عنوان اولویت اول استان قزوین آماده هرگونه همکاری و مشارکت با شهرداری قزوین  است
 


تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است
نام:  
پست الکترونیکی:
نظر شما:  
کد امنیتی:

 
 
سطح زیر کشت خربزه و هندوانه در قزوین کم می شودخرید سرطان با مصرف افراطی فست فودتعریض کمربندی نسیم شمال برای کاهش مشکلات ترافیکی83 کشاورز قزوینی به کشت زعفران می پردازند16 میلیارد ریال برای ساماندهی دریاچه اوان اختصاص یافتامام جمعه قزوین درگذشت مادر شهیدان فخاری را تسلیت گفتضریب نفوذ اینترنت پرسرعت در قزوین 85 درصد استبرخورد کامیون با ۲ دستگاه سواری در قزوین یک کشته برجا گذاشتدولت نوسازی ناوگان تاکسیرانی را پیگیری کندفعالیتهای آموزشی و تحقیقاتی در بهزیستی توسعه می یابدپوشش زنده لیالی قدر در شبکه قزوین ۲۴ هزار تن تخم مرغ در مرغداری های شهرستان آبیک تولید شدبرداشت گل محمدی در قزوین آغاز شددست فروشان روز بازارها دارای کارت شناسایی و کد شناسه می شوندصعود قیمت طلا در بازار ادامه دارد!سینمای تابستانه باراجین قزوین اواخر خرداد راه اندازی می شودبرگزاری «جشن رمضان شب های مهربانی» در قزوینمحیط زیست نیازمند توجه و همکاری همه جانبه دستگاه‌های اجرایی استتکواندوکار قزوینی نایب قهرمان آسیا شداراضی قزوین بدون کسب مجوزهای قانونی واگذار نشوند
تصویربرداری برای نخستین بار از پلنگ ایرانیروحانی در دیدار صمیمی با جمعی از علما و روحانیون: قدم های برداشته شده برای پایداری برجام تا بحال مثبت بودردپای ژن های خوب در انتصابات شهرداریویدیو "پیامی از تهران" که امروز توسط ظریف توییت شدافزایش 20 درصدی حداقل حقوق کارمندان دولتحداقل حقوق کارمندان دولت 20 درصد افزایش می یابد/ اجرای قانون از اول خرداددریاچه ارومیه پر آب می شود؟ +عکسجزییات افزایش حقوق کارکنان دولت اعلام شدواکنش تند سهیلی به درگذشت ناصر ملک مطیعیروایت عجیب بازیگر معروف ایرانی از فوت همسرش بر سر سفره افطار+تصاویرجناب خدیجه (سلام الله علیها) حقیقتاً مظلوم استخوش گذرانی محسن چاوشی با خواننده خارج نشین + عکسزیبایی شگفت انگیز دختر برادر عروس سوال برانگیز شد + عکسبیانیه حزب اعتماد ملی درباره تشنج در دومین کنگره این حزب و نیمه تمام ماندن آنخبر خوب برای حداحافظی با بازنشستگانروایت یک عکاس موفق ایرانی از زندگی متفاوتش در برنامه ماه عسل +فیلمچهره بیماری که قصد ماندگار شدن دارد/ انتقاد علیخانی از جراحی زیبایی که همه را خواهر و برادر کرده استواکنش فرانسه به شروط رهبری برای ادامه برجاماین مهندس گم شده را شناسایی کنید+ عکسدرخواست دختر نوجوان برای دستگیری مردی که او را باردار کرد