۱۳۹۷ دوشنبه ۷ خرداد  | 2018 5 Monday
آرشیو خبر آمار بازدید: 43 کد مطلب: 43948  

مبارزه با کالای قاچاق بهترین راه حمایت از مصرف کننده است

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: مبارزه با کالای قاچاق، افزایش کیفیت محصولات ایرانی و کاهش تبلیغات تلویزیونی محصولات خارجی بهترین راه حمایت از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان کشور است.
۱۳۹۷ چهارشنبه ۲۶ ارديبهشت ساعت 13:09

صدای قزوین - همایش حمایت از حقوق مصرف کنندگان استان قزوین با حضور نوابی معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت، زاهدی استاندار، پرزحمت رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت، خانپور مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان، کشاورز قاسمی رئیس اتاق بازرگانی قزوین، مدیران استانی و تجار و صادرکنندگان و اصناف در سالن اجتماعات اداره صنعت قزوین برگزار شد.


سید محمود نوابی در این مراسم گفت: جامعه مصرف کننده بسیار بزرگ و گسترده است و اگر این مجموعه را درک نکنیم نمی توانیم حقوق آنها را تامین کنیم.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت تصریح کرد: ماده شش حمایت از مصرف کننده اجرایی شده و از استانداران انتظار داریم ممیزی کنند تا دستگاههای خدمات رسان نسبت به تکریم مصرف کننده و خدمت رسانی مطلوب و نیز شفافیت اطلاعاتی جدی باشند.

تسریع در کارها، تکریم ارباب رجوع است

نوابی گفت: تکریم ارباب رجوع فقط قرار دادن مبلمان و صندلی در اداره و دادن چای و آب معدنی نیست بلکه تسریع در رسیدگی به امور مردم بهترین راه جلب رضایت مردم است.

وی اضافه کرد: وقتی در یک اداره با تجمع افراد روبرو می شویم شاید یک دلیل این باشد که کار مردم معطل مانده و در این شرایط پذیرایی کردن دیگر احترام به مردم و ارباب رجوع محسوب نمی شود.

نوابی اظهارداشت: باید مدیران دستگاههای اجرایی در سرعت خدمت رسانی با یکدیگر رقابت کنند و مسابقه دهند تا کارها زمین نماند و مردم ناراضی نشوند.

مبارزه با کالای قاچاق در اولویت است

وی اضافه کرد: مبارزه با کالای قاچاق بهترین راه حمایت از تولیدکننده و مصرف کننده است هر چند روش منطقی کنترل مرزهاست اما اگر مسئولان این موضوع را مانند مبارزه با موادمخدر جدی بگیرند بسیاری از چالش ها برطرف می شود.

مدیرعامل سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان یادآورشد: از مدیران بیمه و مالیات انتظار داریم با درک شرایط تولیدکنندگان فشار مضاعف نیاورند تا از شرایط کنونی اقتصادی عبور کنیم.

ارزمورد نیاز تولیدکنندگان تامین می شود

وی اضافه کرد: دولت با جدیت در موضوع کنترل ارز ایستاده و حالت هیجانی ارز را کنترل کرده و همه مواردی که نیازمند ارز ۴۲۰۰ تومانی است استخراج شده و نگرانی نداریم.

نوابی گفت: مجلس باید موضوع ارزش افزوده در تولید را حل کند تا به تولیدکننده ظلم نشود و در موضوع قاچاق هم با جدیت وارد شود تا بتوانیم امور را سامان دهیم.

تبلیغات تلویزیونی کالای خارجی محدود شود

وی اظهارداشت: در شرایطی که شعار حمایت از کالای ایرانی می دهیم چرا باید از رسانه ملی تبلیغات گسترده و غیر واقعی کالاهای خارجی پخش شود و مردم را به خرید محصول بیگانه ترغیب کنیم.

نوابی بیان کرد: برخی تبلیغات اجناس خارجی به قدری اغراق آمیز است که به شعور مصرف کننده توهین می کندوباید این رونددر تلویزیون اصلاح شود.

وی اظهارداشت: در شرایطی که در ماه رمضان در بسیاری از کشورهای اسلامی شاهد رونق بازار و خرید و فروش اجناس ارزان هستیم اما معلوم نیست چرا باید در ایران در این روزها مشکل تامین خرما و زولبیا و بامیه را داشته باشیم.

کیفیت کالا افزایش یابد

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت اظهارداشت: کیفی سازی تولید از راههای حمایت از کالای ایرانی و حقوق مصرف کننده است اما هنوز گاهی تولیداتی داریم که در بسته بندی و مرغوبیت آن تردید هست و برای نمونه هنوز نمی توانیم یک سس را باز کنیم و یا خوردن یک آب میوه سخت است که این وضعیت باید اصلاح شود.

وی اظهارداشت: البته کالاهای بسیاری هم داریم که از مشابه خارجی بهتر است اما هنوز آنها را معرفی نکرده ایم و مردم آن را نمی شناسند که باید در شبکه های اجتماعی و شبکه ایران کالا نسبت به معرفی توانمندی ها اقدام کنیم.

سرمایه گذار با سرمایه دار فرق می کند

نوابی اضافه کرد: مسئولان باید بین سرمایه گذار و سرمایه دار فرق قائل شوند و بدانند کسی که سرمایه اش را در زمین میخ کرده و به اشتغال و تولید و رونق اقتصاد کشور کمک کرده نگاه دیگری داشته باشند و آن را تکریم کنند.

وی بیان کرد: چرا فکر می کنیم یک تولیدکننده نباید سود ببرد و درآمد خوبی داشته باشد و گاهی عنوان سودجو بکار می بریم در حالی که باید کمک کنیم این افراد بیشتر شوند تا اشتغال کشور شکوفا شود.


تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است
نام:  
پست الکترونیکی:
نظر شما:  
کد امنیتی:

 
 
سطح زیر کشت خربزه و هندوانه در قزوین کم می شودخرید سرطان با مصرف افراطی فست فودتعریض کمربندی نسیم شمال برای کاهش مشکلات ترافیکی83 کشاورز قزوینی به کشت زعفران می پردازند16 میلیارد ریال برای ساماندهی دریاچه اوان اختصاص یافتامام جمعه قزوین درگذشت مادر شهیدان فخاری را تسلیت گفتضریب نفوذ اینترنت پرسرعت در قزوین 85 درصد استبرخورد کامیون با ۲ دستگاه سواری در قزوین یک کشته برجا گذاشتدولت نوسازی ناوگان تاکسیرانی را پیگیری کندفعالیتهای آموزشی و تحقیقاتی در بهزیستی توسعه می یابدپوشش زنده لیالی قدر در شبکه قزوین ۲۴ هزار تن تخم مرغ در مرغداری های شهرستان آبیک تولید شدبرداشت گل محمدی در قزوین آغاز شددست فروشان روز بازارها دارای کارت شناسایی و کد شناسه می شوندصعود قیمت طلا در بازار ادامه دارد!سینمای تابستانه باراجین قزوین اواخر خرداد راه اندازی می شودبرگزاری «جشن رمضان شب های مهربانی» در قزوینمحیط زیست نیازمند توجه و همکاری همه جانبه دستگاه‌های اجرایی استتکواندوکار قزوینی نایب قهرمان آسیا شداراضی قزوین بدون کسب مجوزهای قانونی واگذار نشوند
پیشخوان روزنامه های امروز صبح استان / شنبه محصول نخستین باغ گل محمدی در قزوین به بار نشستپر بیننده ترین اخبار ماه گذشته صدای قزوینروکش آسفالت بخش کوهین انجام شدشهروندان از خرید قارچ های فله ای خودداری کنندفاکتورهای پرخطر سرطان سینه را بشناسیدثبت نام مسکن مهر در قزوین متوقف شدهوای قزوین خنک می شودیک شهروند قزوینی بر اثر مصرف قارچ مسموم شدفرآیند انتخاب واحد نمونه استاندارد در قزوین آغاز شد کشف ۱۷۴ کیلو گرم مواد مخدر در قزوینجشنواره نشان محبت در قزوین برگزار می شودمحیط زیست نیازمند توجه و همکاری همه جانبه دستگاه‌های اجرایی استریزش آوار جان یک نفر را در قزوین گرفت رقابت های کاراته جام رمضان در قزوین پایان یافتیک سوم کشت چغندر در قزوین به شیوه نوین انجام شدثبت نام مسکن مهر در قزوین متوقف شدبرنامه های سینما تابستانه باراجین آغاز می شوددست فروشان روز بازارها دارای کارت شناسایی و کد شناسه می شوندنرخ کرایه کامیون ها در قزوین 15 درصد افزایش یافت
تصویربرداری برای نخستین بار از پلنگ ایرانیروحانی در دیدار صمیمی با جمعی از علما و روحانیون: قدم های برداشته شده برای پایداری برجام تا بحال مثبت بودردپای ژن های خوب در انتصابات شهرداریویدیو "پیامی از تهران" که امروز توسط ظریف توییت شدافزایش 20 درصدی حداقل حقوق کارمندان دولتحداقل حقوق کارمندان دولت 20 درصد افزایش می یابد/ اجرای قانون از اول خرداددریاچه ارومیه پر آب می شود؟ +عکسجزییات افزایش حقوق کارکنان دولت اعلام شدواکنش تند سهیلی به درگذشت ناصر ملک مطیعیروایت عجیب بازیگر معروف ایرانی از فوت همسرش بر سر سفره افطار+تصاویرجناب خدیجه (سلام الله علیها) حقیقتاً مظلوم استخوش گذرانی محسن چاوشی با خواننده خارج نشین + عکسزیبایی شگفت انگیز دختر برادر عروس سوال برانگیز شد + عکسبیانیه حزب اعتماد ملی درباره تشنج در دومین کنگره این حزب و نیمه تمام ماندن آنخبر خوب برای حداحافظی با بازنشستگانروایت یک عکاس موفق ایرانی از زندگی متفاوتش در برنامه ماه عسل +فیلمچهره بیماری که قصد ماندگار شدن دارد/ انتقاد علیخانی از جراحی زیبایی که همه را خواهر و برادر کرده استواکنش فرانسه به شروط رهبری برای ادامه برجاماین مهندس گم شده را شناسایی کنید+ عکسدرخواست دختر نوجوان برای دستگیری مردی که او را باردار کرد
عجیب ترین مراسم های ازدواج در دنیا + عکسکشف ۱۶ نفر از ۲ محموله قاچاق انسان در مرز ترکیهداستان ملی شدن بانک‌های ایرانکمپین محرومیت برای کاپیتان رئال مادرید!+عکسزلزله ای با قدرت 4.1 ریشتر میانرود را لرزاندخبری داغ درمورد کمپ آبی پوشان/خریدهای شفر مشخص شدندگل برگردان رونالدو به یووه برترین گل فصل لیگ قهرمانان شد+عکسآغاز مراسم تشییع پیکر ناصر ملک مطیعی +عکسوقتی زن دوم مهرداد وارد اتاق خواب شد مرا در یک صحنه وحشتناک دید! + عکساستقلال و پرسپولیس به AFC لیست می دهندهیچ کس التماس های این زن را نشنید!آسیب هایی که کم خوابی به بدن وارد می کندکنار هم باشیم هر تحریمی را به فرصت تبدیل خواهیم کردمعرفی بهترین شرکت ها از نظر تعادل میان کار و زندگیواردات خودرو در انحصار چند فرد و خانواده قرار گرفته استجرج بوش پدر راهی بیمارستان شدفرار بدهکار بزرگ بانکی از ایرانهوودس: دوست دارم به شالکه برگردم؛ به زودی آینده ام مشخص می شودملاحظه بمب افگن های مدرن روسیه در حریم فضایی لبنانبین المللی ترین قاب ثبت شده در تیم ملی