۱۳۹۷ يکشنبه ۲۸ مرداد  | 2018 8 Sunday
آرشیو خبر آمار بازدید: 67 کد مطلب: 43948  

مبارزه با کالای قاچاق بهترین راه حمایت از مصرف کننده است

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: مبارزه با کالای قاچاق، افزایش کیفیت محصولات ایرانی و کاهش تبلیغات تلویزیونی محصولات خارجی بهترین راه حمایت از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان کشور است.
۱۳۹۷ چهارشنبه ۲۶ ارديبهشت ساعت 13:09

صدای قزوین - همایش حمایت از حقوق مصرف کنندگان استان قزوین با حضور نوابی معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت، زاهدی استاندار، پرزحمت رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت، خانپور مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان، کشاورز قاسمی رئیس اتاق بازرگانی قزوین، مدیران استانی و تجار و صادرکنندگان و اصناف در سالن اجتماعات اداره صنعت قزوین برگزار شد.


سید محمود نوابی در این مراسم گفت: جامعه مصرف کننده بسیار بزرگ و گسترده است و اگر این مجموعه را درک نکنیم نمی توانیم حقوق آنها را تامین کنیم.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت تصریح کرد: ماده شش حمایت از مصرف کننده اجرایی شده و از استانداران انتظار داریم ممیزی کنند تا دستگاههای خدمات رسان نسبت به تکریم مصرف کننده و خدمت رسانی مطلوب و نیز شفافیت اطلاعاتی جدی باشند.

تسریع در کارها، تکریم ارباب رجوع است

نوابی گفت: تکریم ارباب رجوع فقط قرار دادن مبلمان و صندلی در اداره و دادن چای و آب معدنی نیست بلکه تسریع در رسیدگی به امور مردم بهترین راه جلب رضایت مردم است.

وی اضافه کرد: وقتی در یک اداره با تجمع افراد روبرو می شویم شاید یک دلیل این باشد که کار مردم معطل مانده و در این شرایط پذیرایی کردن دیگر احترام به مردم و ارباب رجوع محسوب نمی شود.

نوابی اظهارداشت: باید مدیران دستگاههای اجرایی در سرعت خدمت رسانی با یکدیگر رقابت کنند و مسابقه دهند تا کارها زمین نماند و مردم ناراضی نشوند.

مبارزه با کالای قاچاق در اولویت است

وی اضافه کرد: مبارزه با کالای قاچاق بهترین راه حمایت از تولیدکننده و مصرف کننده است هر چند روش منطقی کنترل مرزهاست اما اگر مسئولان این موضوع را مانند مبارزه با موادمخدر جدی بگیرند بسیاری از چالش ها برطرف می شود.

مدیرعامل سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان یادآورشد: از مدیران بیمه و مالیات انتظار داریم با درک شرایط تولیدکنندگان فشار مضاعف نیاورند تا از شرایط کنونی اقتصادی عبور کنیم.

ارزمورد نیاز تولیدکنندگان تامین می شود

وی اضافه کرد: دولت با جدیت در موضوع کنترل ارز ایستاده و حالت هیجانی ارز را کنترل کرده و همه مواردی که نیازمند ارز ۴۲۰۰ تومانی است استخراج شده و نگرانی نداریم.

نوابی گفت: مجلس باید موضوع ارزش افزوده در تولید را حل کند تا به تولیدکننده ظلم نشود و در موضوع قاچاق هم با جدیت وارد شود تا بتوانیم امور را سامان دهیم.

تبلیغات تلویزیونی کالای خارجی محدود شود

وی اظهارداشت: در شرایطی که شعار حمایت از کالای ایرانی می دهیم چرا باید از رسانه ملی تبلیغات گسترده و غیر واقعی کالاهای خارجی پخش شود و مردم را به خرید محصول بیگانه ترغیب کنیم.

نوابی بیان کرد: برخی تبلیغات اجناس خارجی به قدری اغراق آمیز است که به شعور مصرف کننده توهین می کندوباید این رونددر تلویزیون اصلاح شود.

وی اظهارداشت: در شرایطی که در ماه رمضان در بسیاری از کشورهای اسلامی شاهد رونق بازار و خرید و فروش اجناس ارزان هستیم اما معلوم نیست چرا باید در ایران در این روزها مشکل تامین خرما و زولبیا و بامیه را داشته باشیم.

کیفیت کالا افزایش یابد

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت اظهارداشت: کیفی سازی تولید از راههای حمایت از کالای ایرانی و حقوق مصرف کننده است اما هنوز گاهی تولیداتی داریم که در بسته بندی و مرغوبیت آن تردید هست و برای نمونه هنوز نمی توانیم یک سس را باز کنیم و یا خوردن یک آب میوه سخت است که این وضعیت باید اصلاح شود.

وی اظهارداشت: البته کالاهای بسیاری هم داریم که از مشابه خارجی بهتر است اما هنوز آنها را معرفی نکرده ایم و مردم آن را نمی شناسند که باید در شبکه های اجتماعی و شبکه ایران کالا نسبت به معرفی توانمندی ها اقدام کنیم.

سرمایه گذار با سرمایه دار فرق می کند

نوابی اضافه کرد: مسئولان باید بین سرمایه گذار و سرمایه دار فرق قائل شوند و بدانند کسی که سرمایه اش را در زمین میخ کرده و به اشتغال و تولید و رونق اقتصاد کشور کمک کرده نگاه دیگری داشته باشند و آن را تکریم کنند.

وی بیان کرد: چرا فکر می کنیم یک تولیدکننده نباید سود ببرد و درآمد خوبی داشته باشد و گاهی عنوان سودجو بکار می بریم در حالی که باید کمک کنیم این افراد بیشتر شوند تا اشتغال کشور شکوفا شود.


تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است
نام:  
پست الکترونیکی:
نظر شما:  
کد امنیتی:

 
 
اخبار مرتبط با این خبر
12345678910
ردیفتیترتاریخ
1 حمایت از سرمایه گذاری،تولید و اشتغال اولویت اصلی سیستم بانکی باشد ۱۳۹۷ چهارشنبه ۲۴ مرداد
2 همراهی بانک ها با بخش تولید فراتر از یک وظیفه اداری است ۱۳۹۷ چهارشنبه ۲۴ مرداد
3 پیمانکاران سرمایه های اجرایی استان هستند ۱۳۹۷ چهارشنبه ۲۴ مرداد
4 سیستم بانکی درقزوین حمایت از تولید و اشتغال را در اولویت قرار دهد ۱۳۹۷ چهارشنبه ۲۴ مرداد
5 حمایت از سرمایه گذاری،تولید و اشتغال اولویت اصلی سیستم بانکی باشد ۱۳۹۷ چهارشنبه ۲۴ مرداد
6 120 صندوق برای کمک به کودکان سرطانی در قزوین وجود دارد ۱۳۹۷ پنج شنبه ۲۵ مرداد
7 دامداری های قزوین برای اجرای تصفیه خانه حمایت می شوند ۱۳۹۷ دوشنبه ۲۲ مرداد
8 8 میلیارد ریال از جرایم صنایع البرز بخشیده شد ۱۳۹۷ دوشنبه ۲۲ مرداد
9 هشت میلیارد ریال جرائم صنایع شهرستان البرز بخشیده شد ۱۳۹۷ دوشنبه ۲۲ مرداد
10 توزیع نخستین سبد حمایت تغذیه ای زنان باردار در قزوین ۱۳۹۷ دوشنبه ۲۲ مرداد
12345678910
مراسم شبی با قرآن در قزوین برگزار شداجرای طرح آبیاری تحت فشار در روستای خوزنینمسائل و مشکلات شهر نرجه بررسی شدتلاش برای جلوگیری از رسوب اتباع خارجی در استانشناسایی 37 انبار احتکار کالا در قزوین برنامه دیدارهای تیم فوتبال کاسپین در لیگ دسته دوم مشخص شداجرای طرح ویژه نوسازی مسکن در روستاهای قزوین کند است۲۶۰۰ پرونده تخلف واحدهای صنفی در قزوین تشکیل شداستعلام پروانه استاندارد با تلفن همراه امکان پذیر شدتخلفات۲ کارمند اداره کل راه و شهرسازی قزوین رسیدگی شدتازه‌ترین خبرها از بازار طلا و ارزمراسم ازدواج 50 زوج قزوینی برگزار شددمای هوای قزوین کاهش می یابد۷ جنگ بزرگ شب های پرستاره در بوستان فدک برگزار می شودتوزیع گوشت گرم دولتی در قزوینرسیدگی به مشکلات مردم وظیفه مسئولان استبازرسان نظارت بر انبارهای غیرقانونی کالا را تشدید کنندپر بیننده ترین اخبار هفته گذشته صدای قزوین پیشخوان روزنامه های امروز صبح استان / شنبه آغاز پیش تولید سریال«آخرین مهره طلایی» در صدا و سیمای مرکز قزوین
جرأت داری بیا با هم بریم پیش برادر احمد تا حالتو بگیرهدختر 12 ساله، صیغه پیرمرد هوس باز شدچگونه اندروید را امن نگه داریم؟بنچمارک منتسب به اکسپریا XA3 در گیک بنچ ثبت شداختصاصی؛دلیل جذب ایمن حسین مشخص شد/ علیپور نیم فصل ترانسفر می شودفاجعه در اردوی استقلال؛ دو خارجی که بیش از 5 ماه است در شرایط بازی نبوده اند!مهاجم استقلال به اتهام قتل غیر عمد به دادگاه احضار شدوقایع جالب تمرین شاگردان شفر ؛ بازگشت حسینی و حضور پررنگ چشمی در برنامه های تاکتیکیخرید جدید استقلال دیدار با فولاد را از دست دادتقویت 1059 واحدی کل شاخص بورس تهرانفرمان صنعت خودرو کماکان در دست دولتآیا کروز میتواند ایران خودرو را تصاحب کند ؟ / چه کسی پشت فرمان ایران خودرو می نشیندسه-هیچ: تاخت و تازه سه جانبه چینی ها در بازار خودرو ایرانموافقت بانک مرکزی با آغاز واگذاری 2.6 میلیون سکه پیش فروش از فرداقیمت گذاری خودرو همچنان زیر نظر شورای رقابت/ منتظر تعیین تکلیف ارز خودروسازان هستیمآغاز واگذاری 2.6 میلیون قطعه سکه پیش فروش از فرداپیمان معادی با کدام بازیگر هالیوودی هم بازی می شود؟پیمان معادی با کدام بازیگر هالیوودی هم بازی می شود؟/ عکسجهانگیری: شرایط خطیر است ولی بن بست نیستکیانوش جهانبخش: برای انتصاب مدیران اهل سنت ذره بین بر نداریم
منظور از مذاکره با آمریکا التماس کردن به این کشور نیست/روحانی باید نماینده صلح طلبان کشور باشدهجدهمین سکان دار بانک مرکزی را بشناسیمارتش سوریه: یکی از خلبانان جنگنده ساقط شده توسط اسرائیل کشته شده/سرنوشت خلبان دوم معلوم نیستترامپ از تنظیم تلویزیون همسرش روی سی ان ان عصبانی شدرئیس کل جدید در دایره ارزی!اتهامی از جنس جریان برق به ایرانی ها/ وقتی بر اساس آمار شبهه دار به پرمصرفی متهم می شویم!سفیر ایران در چین نرفته برمی گردد؟!نیکی هیلی در شورای امنیت به کشورهای عربی تاختواکنش بازار به تغییر رئیس کل بانک مرکزیترامپ، عقب نشینی کردبنی صدر: ترامپ مسخره دنیا شده/ وزیراطلاعات رژیم پهلوی: براندازی نظام جمهوری اسلامی یعنی براندازی ایرانهشدار به خریداران ایرانی املاک در کشورهای همسایه!اردوغان به تصویب لایحه توقف فروش جنگنده های F-35 واکنش نشان دادمتیس: ایران تنها دلیل در قدرت ماندن اسد استاهالی فوعه و کفریا وارد شهرک زینبیه شدندشرکتهای خارجی منافع خود را از امارات خارج کنندبانک؟ آستان قدس؟ترامپ خواستار لغو همه تعرفه های گمرکی با اروپا شدخوشه بندی خرما در خنجترامپ: آمادگی داریم به توافقی واقعی با ایران دست پیدا کنیم