۱۳۹۷ دوشنبه ۳۰ مهر  | 2018 10 Monday
آرشیو خبر آمار بازدید: 64 کد مطلب: 45333  
مدیر کل محیط زیست استان قزوین:

ضرورت راه اندازی کارگروه محیط زیست در خانه نخبگان قزوین

مدیر کل محیط زیست استان قزوین گفت: با توجه به پتانسیل و فرصتی که در استان وجود دارد، ضرورت راه اندازی کارگروه محیط زیست در خانه نخبگان مهم به نظر می رسد.
۱۳۹۷ يکشنبه ۲۴ تير ساعت 20:22

صدای قزوین:

به نقل از روابط عمومی محیط زیست قزوین، جمعی از مسئولان سازمان بسیج علمی و پژوهشی استان با مدیرکل محیط زیست استان دیدار و در رابطه با مسائل و موضوعات زیست محیطی استان گفتگو کردند.


حسن پسندیده مدیرکل محیط زیست استان قزوین در این جلسه اظهار کرد: بسیج و روحیه بسیجی همواره در خدمت پیشرفت و تعالی کشور بوده است و این نهاد ظرفیت خیلی خوبی دارد تا بتوان در موضوعات مختلف با آن همکاری کرد.

وی بیان کرد:با بررسی مختصری که از مناطق مختلف و عرصه های آن صورت گرفته، متوجه می شود که استان قزوین ظرفیت و پتانسل خوبی در حوزه زیست محیطی دارد و اگر مورد توجه قرار گیرد موجبات رشد و پیشرفت استان را موجب خواهد شد.

پسندیده افزود:مسائل و موضوعات مختلفی با این اداره مرتبط است از آلودگی هوا گرفته تا کشتار غیر قانونی حیوانات و پرندگان، حفاظت از اکوسیستم منطقه تا بررسی مسائل و پسماندهای صنعتی و شهری با این اداره ارتباط دارد.

وی بیان کرد:برنامه های و اقدامات خوبی در سازمان بسیج علمی انجام گرفته و می گیرد. هم حمایت از طرح ها و پروژه های تحقیقاتی مناسب است و هم انجام طرح های مطالعاتی توسط پژوهشگران در خانه نخبگان مورد تقدیر است.

ابراهیم حق وردیلو مسئول سازمان بسیج علمی و پژوهشی استان قزوین گفت: بسیج به یک واحد اجتماعی، متشکل از مردم و متکی برمنابع مردمی اطلاق می شود که برای دستیابی به اهداف مشترک تلاش می کنند.

مسئول سازمان بسیج علمی استان قزوین اذعان کرد:اگر بر کشوری، سازمانی و نهادی و حتی گروهی نوای دلنشین تفکر بسیجی طنین انداز شد حرکتهای موثر و مهمی تحقق خواهد یافت.

حق وردیلو به ویژگی های بسیج اشاره و گفت:حضور موثر در همه عرصه ها و صحنه های انقلاب و کشور، انجام کارها به طور داوطبانه و خالصانه، رسیدن به اهداف و برنامه ها با تلاشی جهادی، مجهز به سلاح ایمان و عمل و صالح و گوش به فرمان بودن نسبت به بیانات رهبر معظم انقلاب از جمله ویژگی های بسیج و بسیجی است.

مسئول سازمان بسیج علمی استان قزوین بیان کرد: تقویت بنیه علمی و پژوهشی و توانمندسازی علمی مهارتی بسیجیان، تعامل موثر با کلیه مراکز علمی، پژوهشی، صنعتی و سایر دستگاه های کشور و استان، کمک به ترویج ارزشهای دینی، انقلابی و فرهنگ و تفکر بسیجی در عرصه علم و فناوری از جمله وظایف این سازمان است.

وی اذعان کرد: سازمان بسیج علمی در راستای رفع نیازهای علمی و دفاعی و همچنین خودکفایی کشور عزیزمان ایران، برنامه حمایت از طرحهای نیمه حرفه ای و حرفه ای را توسعه داد و امروزه با ارائه تسهیلات بانکی به دنبال تجاری سازی این محصولات و تولیدات است.

این مسئول عنوان کرد:تا کنون چندین طرح و اختراع در خصوص مسائل زیست محیطی در این سازمان مورد حمایت قرار گرفته است. یکی از مواردی که می توان از ظرفیت و پتانسیل اداره محیط زیست استفاده کرد، همکاری در خصوص ارائه مشاوره و داوری و بررسی طرح ها و پروژه هایی است که در خصوص مسائل زیست محیطی استان مطرح می شود.

همکاری فرهیختگان علمی گامی کوتاه و موثر در جهت پیشرفت و توسعه استان

در ادامه علیرضا اکبری فرد مسئول خانه نخبگان به وظایف و ماموریتهای خانه نخبگان اشاره و بیان کرد: یکی از ماموریتها و وظایف خانه نخبگان استان قزوین، آشنا کردن نخبگان و فرهیختگان استان با مسائل و موضوعات توسعه استان است تا بتوانیم در گام بعدی نقش خود را به عنوان نخبه برای حرکت در مسیر توسعه استان مشخص کنند.

وی افزود: نخبگان و فرهیختگان افرادی هستند که نگاهی کارشناسی و دقیق به موضوعات، مسائل و معضلات استان دارند و در قالب کارگروه های تخصصی، ضمن بررسی کارشناسی و متقن این موضوعات به صورت طرح های مطالعاتی و پژوهشی پیشنهادات خود را به مسئولان نهادها و سازمانها ارائه می نمایند.

اکبری فرد گفت:در استان مسائل مختلفی وجود دارد که با این اداره مرتبط است. مسئله پسماند صنعتی و فاضلاب شهرک های صنعتی، آلودگی زیست محیطی شرکتها و واحدهای تولیدی، کشتار غیر قانونی حیوانات و پرندگان، از بین رفتن باغات سنتی و پوشش های گیاهی و... از جمله ای موارد است.

مسئول خانه نخبگان گفت:سازمان بسیج علمی آمادگی دارد تا با مشارکت نهادها و سازمانها و همکاری فرهیختگان علمی گامی هر چد کوتاه، ولی موثر در جهت پیشرفت و توسعه استان بردارد و از همه آحاد مردم در تحقق این موضوع دست یاری طلب دارد.
منبع : حفاظت محیط زیست قزوین کلید واژه ها : صدای قزوین , محیط زیست , نخبگان ,       ثبت نظر آسان است "شما هم دیدگاه خود را بنویسید"


تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است
نام:  
پست الکترونیکی:
نظر شما:  
کد امنیتی:

 
 
انتخابات شوراهای دانش آموزی قزوین برگزار می شودقانون گرایی، اعتماد عمومی به حکومت را افزایش می دهدشتاب بیابان زایی در قزوین متوقف شدبسیاری از مشکلات شهر قزوین با همفکری و تعامل مدیران قابل‌حل استبرگزاری کنگره سه هزارشهید در قزوین از حالت دولتی خارج شودکشف 132 میلیارد ریال کالای قاچاق در قزوینکارفرمایان با بکارگیری مددجویان کمیته امداد تسهیلات می گیرندجشنواره ورزشی «پیرامد» در قزوین برگزار شدطرح ملی گفت و گوی خانواده با هدف تقویت مهارت گفت و گو در حامعه اجرا می شودشرکت گاز استان آماده خدمات‌رسانی در فصل سرما استاجرای 25 هزار هکتار عملیات بیولوژیک در کشورطرح نظارت بر فروشگاههای سموم دفع آفات نباتی در قزوین اجرا شدمسائل و مشکلات چند واحد تولیدی بررسی شدپدیده طلاق در استان قزوین نیازمند آسیب شناسی استطرح ملی گفت و گوی خانواده با هدف تقویت مهارت گفت و گو در حامعه اجرا می شودپیشخوان روزنامه های امروز صبح استان / دوشنبه اشتباهات روزمره‌ای که به ضرر سلامت‌تان هستندسارقین سیم و کابل در تاکستان دستگیر شدند89 میلیون دلار کالا از شهرک های صنعتی قزوین صادر شدنخستین نمایشگاه یادمان استاد محصص در قزوین گشایش یافت
اشتباهات روزمره‌ای که به ضرر سلامت‌تان هستند89 میلیون دلار کالا از شهرک های صنعتی قزوین صادر شدسارقین سیم و کابل در تاکستان دستگیر شدندتامین اعتبارات بخش سلامت باید در اولویت قرار گیردکشف ۱۱ کیلوگرم مواد مخدر در قزویننخستین نمایشگاه یادمان استاد محصص در قزوین گشایش یافت454 ساعت آموزش فنی ‌و حرفه ای در زندان بویین زهرا برگزار شدنوسان قیمت طلا، این بار نزولی شد!200 هنرمند صنایع دستی در قزوین کارت شناسایی دریافت کردندطرح نظارتی ویژه اربعین در قزوین کلید خوردپیشخوان روزنامه های امروز صبح استان / یکشنبه با برخوردهای سلیقه ای سنگ روی سنگ بند نمی شودسنگ ‌نورد قزوینی در جام‌ جهانی چین سوم شدجشنواره ورزشی «پیرامد» در قزوین برگزار شدفعالیت های قرآنی در قزوین مورد حمایت شهرداری و شورای شهر است1909 تن کالای اساسی با هدف تنظیم بازار در قزوین توزیع شدزبان هنر بهترین شیوه ترویج فرهنگ نماز در بین نسل جوان استکارفرمایان با بکارگیری مددجویان کمیته امداد تسهیلات می گیرندشرکت گاز استان آماده خدمات‌رسانی در فصل سرما استبسته سیاستی کارگروه‌های تخصصی باید راهکارهای مشخص و قابل ارزیابی ارائه دهد
سرپرست وزارت راه و شهرسازی کیست؟ + سوابقتصاویر وحشتناک از مراسم گیاه خواران در تایلندآیا میدانید؛ پس از روشن شدن چراغ اخطار بنزین چند کیلومتر دیگر می توانید راه بروید؟فال آنلاین دیوان حافظ شنبه 28 مهرماه 97فراخوان تکمیل و ارتقاء الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت باعث امیدواری مردم به آینده شده است/ افق های روشنی پیش روی انقلاب متصور هستیمواکنش سفیر ایران در لندن نسبت به تمدید تعلیق ایران از لیست FATFفاصله زیرکانه ترامپ از بن سلمانترسوها در جهاد کنار می روند/ دو تُن طلا ذخیره می کند برای چه؟!/ قول سران عشایر عراق برای جابجایی رایگان زائران/ ضرورت اصلاح قانون انتخابات/ نخبگان به رفع مشکلات همت بگمارندعکسی بی نظیر از جنگل های گیلان/جهان متفاوت ، سرنوشت متفاوتchr(8230)توجه رزمندگان عراقی به نماز شب های مدافع حرم ایرانیلیست استقلال برای تقابل با سایپا؛ غیبت ستاره ملی پوشنیکبخت واحدی دلیل خط خوردن رحمتی از تیم ملی را فاش کرد!ترکیب استقلال برابر سایپا مشخص شدحمله شدیدالحن امیر قلعه نویی به کارلوس کی روش: 200 میلیارد جابجا کرده و می گوید تیم ملی مال من استقیمت طلا و سکه افت کرد + جدولنرخ گذاری پروازهای خارجی با ارز نیما ادامه می یابددلالان دلار دینار فروش شدند/ افزایش 500 تومانی قیمت ارز عراققیمت فعلی دلار امروز 26 مهرماه در بازار آزاد/کاهش قیمت سکه و طلاقیمت خودروهای داخلی در بازار امروزارز کاهش یافت / دلار 13400
بوفون: پاری سن ژرمن باید مثل رئال مادرید شودپیش بینی افزایش زائران خارجی در مرز بیله سوار جهت شرکت در اربعین حسینیضرغامی جاده بهشت را اینگونه می سازد! +عکسبازیگر محبوب تلویزیون : پول باشد، فراموش شدم هم مهم نیست!هافبک میلان: اشتباه هات اعتماد به نفس ما را از بین بردصندوق های سیاهی که وارد کنسولگری عربستان شدند! +عکسبولتون برای دیدار با مقام های روسیه وارد مسکو شداولین تصاویر ادعایی جیش العدل از نیروهای ربوده شده در میرجاوهتاخیر4 ماهه در پرداخت معوقات خرید خدماتی ها / جبران 70 هزار ساعت کمبود نیروسوخاری های ترد و کم چرب با امواج فراصوتدرخشش غفور در نخستین حضور در والیبال سری آ ایتالیارازهای اردوی السد بر ملا شدبازیکن PSG به هیچ وجه حاضر نشد مقابله به مثل کندبازیکن ذوب آهن کادر فنی را دچار نگرانی کرده استترکیب احتمالی مد نظر برانکو برای دیدار با السدشکایت از جداییسرمربی السد پیشنهاد برگزاری اردو در تهران را نپذیرفتیک کلین شیت تا رکورد تاریخی برای پرسپولیسروزنامه الرایه قطر: مربیان پرسپولیس به دنبال برنامه های تاکتیکی السد هستندجوانان عصای دست استقلال شدند/ شفر به هیچ وجه توصیه پذیر نیست