۱۳۹۸ چهارشنبه ۱ خرداد  | 2019 5 Wednesday
آرشیو خبر آمار بازدید: 87 کد مطلب: 45333  
مدیر کل محیط زیست استان قزوین:

ضرورت راه اندازی کارگروه محیط زیست در خانه نخبگان قزوین

مدیر کل محیط زیست استان قزوین گفت: با توجه به پتانسیل و فرصتی که در استان وجود دارد، ضرورت راه اندازی کارگروه محیط زیست در خانه نخبگان مهم به نظر می رسد.
۱۳۹۷ يکشنبه ۲۴ تير ساعت 20:22

صدای قزوین:

به نقل از روابط عمومی محیط زیست قزوین، جمعی از مسئولان سازمان بسیج علمی و پژوهشی استان با مدیرکل محیط زیست استان دیدار و در رابطه با مسائل و موضوعات زیست محیطی استان گفتگو کردند.


حسن پسندیده مدیرکل محیط زیست استان قزوین در این جلسه اظهار کرد: بسیج و روحیه بسیجی همواره در خدمت پیشرفت و تعالی کشور بوده است و این نهاد ظرفیت خیلی خوبی دارد تا بتوان در موضوعات مختلف با آن همکاری کرد.

وی بیان کرد:با بررسی مختصری که از مناطق مختلف و عرصه های آن صورت گرفته، متوجه می شود که استان قزوین ظرفیت و پتانسل خوبی در حوزه زیست محیطی دارد و اگر مورد توجه قرار گیرد موجبات رشد و پیشرفت استان را موجب خواهد شد.

پسندیده افزود:مسائل و موضوعات مختلفی با این اداره مرتبط است از آلودگی هوا گرفته تا کشتار غیر قانونی حیوانات و پرندگان، حفاظت از اکوسیستم منطقه تا بررسی مسائل و پسماندهای صنعتی و شهری با این اداره ارتباط دارد.

وی بیان کرد:برنامه های و اقدامات خوبی در سازمان بسیج علمی انجام گرفته و می گیرد. هم حمایت از طرح ها و پروژه های تحقیقاتی مناسب است و هم انجام طرح های مطالعاتی توسط پژوهشگران در خانه نخبگان مورد تقدیر است.

ابراهیم حق وردیلو مسئول سازمان بسیج علمی و پژوهشی استان قزوین گفت: بسیج به یک واحد اجتماعی، متشکل از مردم و متکی برمنابع مردمی اطلاق می شود که برای دستیابی به اهداف مشترک تلاش می کنند.

مسئول سازمان بسیج علمی استان قزوین اذعان کرد:اگر بر کشوری، سازمانی و نهادی و حتی گروهی نوای دلنشین تفکر بسیجی طنین انداز شد حرکتهای موثر و مهمی تحقق خواهد یافت.

حق وردیلو به ویژگی های بسیج اشاره و گفت:حضور موثر در همه عرصه ها و صحنه های انقلاب و کشور، انجام کارها به طور داوطبانه و خالصانه، رسیدن به اهداف و برنامه ها با تلاشی جهادی، مجهز به سلاح ایمان و عمل و صالح و گوش به فرمان بودن نسبت به بیانات رهبر معظم انقلاب از جمله ویژگی های بسیج و بسیجی است.

مسئول سازمان بسیج علمی استان قزوین بیان کرد: تقویت بنیه علمی و پژوهشی و توانمندسازی علمی مهارتی بسیجیان، تعامل موثر با کلیه مراکز علمی، پژوهشی، صنعتی و سایر دستگاه های کشور و استان، کمک به ترویج ارزشهای دینی، انقلابی و فرهنگ و تفکر بسیجی در عرصه علم و فناوری از جمله وظایف این سازمان است.

وی اذعان کرد: سازمان بسیج علمی در راستای رفع نیازهای علمی و دفاعی و همچنین خودکفایی کشور عزیزمان ایران، برنامه حمایت از طرحهای نیمه حرفه ای و حرفه ای را توسعه داد و امروزه با ارائه تسهیلات بانکی به دنبال تجاری سازی این محصولات و تولیدات است.

این مسئول عنوان کرد:تا کنون چندین طرح و اختراع در خصوص مسائل زیست محیطی در این سازمان مورد حمایت قرار گرفته است. یکی از مواردی که می توان از ظرفیت و پتانسیل اداره محیط زیست استفاده کرد، همکاری در خصوص ارائه مشاوره و داوری و بررسی طرح ها و پروژه هایی است که در خصوص مسائل زیست محیطی استان مطرح می شود.

همکاری فرهیختگان علمی گامی کوتاه و موثر در جهت پیشرفت و توسعه استان

در ادامه علیرضا اکبری فرد مسئول خانه نخبگان به وظایف و ماموریتهای خانه نخبگان اشاره و بیان کرد: یکی از ماموریتها و وظایف خانه نخبگان استان قزوین، آشنا کردن نخبگان و فرهیختگان استان با مسائل و موضوعات توسعه استان است تا بتوانیم در گام بعدی نقش خود را به عنوان نخبه برای حرکت در مسیر توسعه استان مشخص کنند.

وی افزود: نخبگان و فرهیختگان افرادی هستند که نگاهی کارشناسی و دقیق به موضوعات، مسائل و معضلات استان دارند و در قالب کارگروه های تخصصی، ضمن بررسی کارشناسی و متقن این موضوعات به صورت طرح های مطالعاتی و پژوهشی پیشنهادات خود را به مسئولان نهادها و سازمانها ارائه می نمایند.

اکبری فرد گفت:در استان مسائل مختلفی وجود دارد که با این اداره مرتبط است. مسئله پسماند صنعتی و فاضلاب شهرک های صنعتی، آلودگی زیست محیطی شرکتها و واحدهای تولیدی، کشتار غیر قانونی حیوانات و پرندگان، از بین رفتن باغات سنتی و پوشش های گیاهی و... از جمله ای موارد است.

مسئول خانه نخبگان گفت:سازمان بسیج علمی آمادگی دارد تا با مشارکت نهادها و سازمانها و همکاری فرهیختگان علمی گامی هر چد کوتاه، ولی موثر در جهت پیشرفت و توسعه استان بردارد و از همه آحاد مردم در تحقق این موضوع دست یاری طلب دارد.
منبع : حفاظت محیط زیست قزوین کلید واژه ها : صدای قزوین , محیط زیست , نخبگان ,       ثبت نظر آسان است "شما هم دیدگاه خود را بنویسید"


تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است
نام:  
پست الکترونیکی:
نظر شما:  
کد امنیتی:

 
 
اخبار مرتبط با این خبر
12345678910
ردیفتیترتاریخ
1 حفظ و احیای دریاچه اوان در اولویت محیط زیست است ۱۳۹۸ شنبه ۲۸ ارديبهشت
2 دریاچه اوان قزوین از تالاب های ثبت شده ملی کشور است ۱۳۹۸ شنبه ۲۸ ارديبهشت
3 طرح جامع دریاچه اوان بازنگری شود ۱۳۹۸ جمعه ۲۷ ارديبهشت
4 حفاران غیرمجاز در آبیک دستگیر شدند ۱۳۹۸ سه شنبه ۲۴ ارديبهشت
5 فعالیت 2 معدن در قزوین و اعتراض فعالان مدنی ۱۳۹۸ دوشنبه ۲۳ ارديبهشت
6 راه اندازی سه سایت جدید پسماند در قزوین ضروری است ۱۳۹۸ يکشنبه ۲۲ ارديبهشت
7 فعالان محیط زیست قزوین به فعالیت معدن مس وشته اعتراض کردند ۱۳۹۸ چهارشنبه ۱۸ ارديبهشت
8 هشدار معاون استاندار قزوین به معادن متخلف ۱۳۹۸ يکشنبه ۱۵ ارديبهشت
9 کشف لاشه یک پلنگ در الموت شرقی قزوین ۱۳۹۸ چهارشنبه ۱۱ ارديبهشت
10 آبشار شاهدره آوج از وجود زباله پاکسازی شد ۱۳۹۸ سه شنبه ۱۰ ارديبهشت
12345678910
مسابقات والیبال بانوان جام رمضان در قزوین آغاز شد۴۴۵ هزار اثر در فضای مجازی دارای کد شامد استفعالیت ستاد انتخابات استان قزوین آغاز شدبانوی بسکتبالیست قزوینی عازم چین می شودتولیدات رسانه ای در فضای مجازی حمایت می شوندنگاه جزیره ای به سرمایه گذاری، آسیب زا استدانشجوی قزوینی به عنوان پژوهشگر برجسته کشور معرفی شدبرنامه‌ریزی برای خرید گندم استان قزوینرسانه، امروز عضوی از خانواده استرئیس ستاد انتخابات استان قزوین منصوب شدبرگزاری انتخابات سالم؛ افتخار و عزت نظام جمهوری اسلامی استشناخت عناصر جمعیتی در برنامه ریزی ضروری استلغزندگی جاده در شهر قزوین حادثه آفریدپیکر پیرمرد الموتی بعد از پنج روز در رودخانه نینه رود پیدا شدجمیعت شهری استان قزوین روبه افزایش استجشن پسران روزه اولی در قزوین برگزار شدآموزش، حلقه مفقوده اشتغال زنان سرپرست خانواربرنامه پیشگیری از اعتیاد در محلات قزوین اجرا می شودبرنامه های کارشناسی با اطلاع دقیق از جمعیت تدوین شودبازدیدهای ادواری از آسانسورها در دستور کار قرار گیرد
حضرت آیت الله حکیم: طلاب حوزه به فرهنگ اهل بیت(ع) اهتمام بالایی قائل شوندواکنش روسیه به افزایش 4 برابری سطح تولید اورانیوم غنی شده ایرانویدئو/ انتقاد رهبر انقلاب از وضعیت زبانی ترانه های صداوسیماپشت پرده سفر ناگهانی وزیر امور خارجه عمان به ایرانآتش سوزی پتروشیمی بوعلی سینا غیرعمدی بوده/قصور برخی از واحدها محرز استواکنش سخنگوی قوه قضاییه به ممنوعیت دوچرخه سواری بانوانپخش دیدار شاعران با رهبر معظم انقلاب از شبکه افقحرمت شکنی ماه مبارک رمضان در مازندران+فیلمجلسه رهبری با شعرا رو مخ ترامپ بود! / سخنان متفاوت رقیب ترامپ در انتخابات 2020/ تاکیدات بزرگان دین درباره وعده دادن/ باغ منظریه عرصه عمومی برای درسترسی شهروندان تهرانیخوشگذرونی های خانم بازیگر با تیپی شلخته/ عکسامیر اسماعیلی از سایت موشکی خارک بازدید کردترامپ: به دنبال جنگ با ایران نیستم/اجازه دستیابی ایران به سلاح هسته ای را نمی دهمقرار شبانه برای سرقت تلفن همراهبازیگران معروفی که دست بزن دارند + تصاویرجزییات جدید از ماجرای تصادف جنجالی chr(8220)پورشه و پرایدchr(8221)مالک پورشه مرگ، چه کسی بود؟آپدیت جنجالی ویندوز 10 و هنگ کردن رایانه کاربران!استخدام بازاریاب خانم مسلط به علوم کامپیوتری با مزایا در تهراناستخدام پشتیبان نرم افزار (رشته کامپیوتر و صنایع)/کرمانشاهمایلی کهن: از گل مردود شده استقلال، سپاهان سود برد نه پرسپولیس!
تاثیر تلفن همراه بر بلوغ زودرس نوجوانان/ دختران بیشتر از پسران از بلوغ زودرس آسیب می‌بینندلزوم در نظر گرفتن مکانی قابل مشاهده برای اعتراضات شهروندی/ بخش زیادی از معترضان، صورت وضعیت مالی قطعی دارندتوجه به اشتغال دانش آموختگان در دستور کار ستاد نقشه جامع علمی کشور/ پیشنهادات وزارت علوم ارائه شدیک گزینه فوق العاده برای جایگزینی شفر در استقلال !شوک مسعود شجاعی به تراکتورسازیاشپیگل: حاکمان ریاض و ابوظبی هم خواهان رویارویی با ایران نیستندسرمربی مشهور لیگ برتری از تیمش جدا شددو نظامی آمریکایی در سوریه کشته شدندکابینه سعودی: برای جلوگیری از وقوع جنگ در منطقه تلاش می کنیمتوصیه فارن پالیسی برای جلوگیری از درگیری ناخواسته میان ایران و آمریکالیورپول هم به جمع مشتریان فریزر پیوستاستخدام برنامه نویس php (بکند) تسلط به php در تهراناستخدام راننده با وانت اتاق دار در آذربایجان شرقیاستخدام راننده با وانت اتاق دار،خیاط و چرخکار ماهر حولهاستخدام کارشناس گرافیک و طراح آشنا به تولید محتوا در جردناستخدام مهندس ابزار دقیق،شیمی، کنترل پروژه،انباردار،برقکاراستخدام 9 ردیف شغلی از تهران و خوزستان جهت کار در دزفولاستخدام اصفهان شهر و استان اصفهان 01 خرداد 98تیغ انتقادات به سمت بازیکن مظلوم پرسپولیسِ برانکو ؛ با مظلوم ترین پرسپولیسی آشنا شوید !غافلگیری پرسپولیسی ها ! آقای ایکس قول داده بود این ستاره را به پرسپولیس بیاورد !