۱۳۹۷ يکشنبه ۲۸ مرداد  | 2018 8 Sunday
آرشیو خبر آمار بازدید: 40 کد مطلب: 45333  
مدیر کل محیط زیست استان قزوین:

ضرورت راه اندازی کارگروه محیط زیست در خانه نخبگان قزوین

مدیر کل محیط زیست استان قزوین گفت: با توجه به پتانسیل و فرصتی که در استان وجود دارد، ضرورت راه اندازی کارگروه محیط زیست در خانه نخبگان مهم به نظر می رسد.
۱۳۹۷ يکشنبه ۲۴ تير ساعت 20:22

صدای قزوین:

به نقل از روابط عمومی محیط زیست قزوین، جمعی از مسئولان سازمان بسیج علمی و پژوهشی استان با مدیرکل محیط زیست استان دیدار و در رابطه با مسائل و موضوعات زیست محیطی استان گفتگو کردند.


حسن پسندیده مدیرکل محیط زیست استان قزوین در این جلسه اظهار کرد: بسیج و روحیه بسیجی همواره در خدمت پیشرفت و تعالی کشور بوده است و این نهاد ظرفیت خیلی خوبی دارد تا بتوان در موضوعات مختلف با آن همکاری کرد.

وی بیان کرد:با بررسی مختصری که از مناطق مختلف و عرصه های آن صورت گرفته، متوجه می شود که استان قزوین ظرفیت و پتانسل خوبی در حوزه زیست محیطی دارد و اگر مورد توجه قرار گیرد موجبات رشد و پیشرفت استان را موجب خواهد شد.

پسندیده افزود:مسائل و موضوعات مختلفی با این اداره مرتبط است از آلودگی هوا گرفته تا کشتار غیر قانونی حیوانات و پرندگان، حفاظت از اکوسیستم منطقه تا بررسی مسائل و پسماندهای صنعتی و شهری با این اداره ارتباط دارد.

وی بیان کرد:برنامه های و اقدامات خوبی در سازمان بسیج علمی انجام گرفته و می گیرد. هم حمایت از طرح ها و پروژه های تحقیقاتی مناسب است و هم انجام طرح های مطالعاتی توسط پژوهشگران در خانه نخبگان مورد تقدیر است.

ابراهیم حق وردیلو مسئول سازمان بسیج علمی و پژوهشی استان قزوین گفت: بسیج به یک واحد اجتماعی، متشکل از مردم و متکی برمنابع مردمی اطلاق می شود که برای دستیابی به اهداف مشترک تلاش می کنند.

مسئول سازمان بسیج علمی استان قزوین اذعان کرد:اگر بر کشوری، سازمانی و نهادی و حتی گروهی نوای دلنشین تفکر بسیجی طنین انداز شد حرکتهای موثر و مهمی تحقق خواهد یافت.

حق وردیلو به ویژگی های بسیج اشاره و گفت:حضور موثر در همه عرصه ها و صحنه های انقلاب و کشور، انجام کارها به طور داوطبانه و خالصانه، رسیدن به اهداف و برنامه ها با تلاشی جهادی، مجهز به سلاح ایمان و عمل و صالح و گوش به فرمان بودن نسبت به بیانات رهبر معظم انقلاب از جمله ویژگی های بسیج و بسیجی است.

مسئول سازمان بسیج علمی استان قزوین بیان کرد: تقویت بنیه علمی و پژوهشی و توانمندسازی علمی مهارتی بسیجیان، تعامل موثر با کلیه مراکز علمی، پژوهشی، صنعتی و سایر دستگاه های کشور و استان، کمک به ترویج ارزشهای دینی، انقلابی و فرهنگ و تفکر بسیجی در عرصه علم و فناوری از جمله وظایف این سازمان است.

وی اذعان کرد: سازمان بسیج علمی در راستای رفع نیازهای علمی و دفاعی و همچنین خودکفایی کشور عزیزمان ایران، برنامه حمایت از طرحهای نیمه حرفه ای و حرفه ای را توسعه داد و امروزه با ارائه تسهیلات بانکی به دنبال تجاری سازی این محصولات و تولیدات است.

این مسئول عنوان کرد:تا کنون چندین طرح و اختراع در خصوص مسائل زیست محیطی در این سازمان مورد حمایت قرار گرفته است. یکی از مواردی که می توان از ظرفیت و پتانسیل اداره محیط زیست استفاده کرد، همکاری در خصوص ارائه مشاوره و داوری و بررسی طرح ها و پروژه هایی است که در خصوص مسائل زیست محیطی استان مطرح می شود.

همکاری فرهیختگان علمی گامی کوتاه و موثر در جهت پیشرفت و توسعه استان

در ادامه علیرضا اکبری فرد مسئول خانه نخبگان به وظایف و ماموریتهای خانه نخبگان اشاره و بیان کرد: یکی از ماموریتها و وظایف خانه نخبگان استان قزوین، آشنا کردن نخبگان و فرهیختگان استان با مسائل و موضوعات توسعه استان است تا بتوانیم در گام بعدی نقش خود را به عنوان نخبه برای حرکت در مسیر توسعه استان مشخص کنند.

وی افزود: نخبگان و فرهیختگان افرادی هستند که نگاهی کارشناسی و دقیق به موضوعات، مسائل و معضلات استان دارند و در قالب کارگروه های تخصصی، ضمن بررسی کارشناسی و متقن این موضوعات به صورت طرح های مطالعاتی و پژوهشی پیشنهادات خود را به مسئولان نهادها و سازمانها ارائه می نمایند.

اکبری فرد گفت:در استان مسائل مختلفی وجود دارد که با این اداره مرتبط است. مسئله پسماند صنعتی و فاضلاب شهرک های صنعتی، آلودگی زیست محیطی شرکتها و واحدهای تولیدی، کشتار غیر قانونی حیوانات و پرندگان، از بین رفتن باغات سنتی و پوشش های گیاهی و... از جمله ای موارد است.

مسئول خانه نخبگان گفت:سازمان بسیج علمی آمادگی دارد تا با مشارکت نهادها و سازمانها و همکاری فرهیختگان علمی گامی هر چد کوتاه، ولی موثر در جهت پیشرفت و توسعه استان بردارد و از همه آحاد مردم در تحقق این موضوع دست یاری طلب دارد.
منبع : حفاظت محیط زیست قزوین کلید واژه ها : صدای قزوین , محیط زیست , نخبگان ,       ثبت نظر آسان است "شما هم دیدگاه خود را بنویسید"


تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است
نام:  
پست الکترونیکی:
نظر شما:  
کد امنیتی:

 
 
هوای استان خُنک‌تر می‌شودبا رکود بازار، قیمت خودروهای داخلی کاهش یافتنمایشگاه کودک و سرگرمی در قزوین برگزار می شود2 هزار میلیارد ریال در شهرک های صنعتی قزوین سرمایه گذاری می شوداستاندار قزوین با تشکیل ستاد عالی اقتصادی موافقت کردکالاهای احتکار شده در اختیار مردم قرار می گیردخروج دام زنده از قزوین ممنوع استقزوین مشکلی در خصوص تامین کالاهای اساسی خود نداردتریلر حامل بار کاه در آتش سوختهمه کالاهای اساسی در استان قزوین ذخیره سازی شده استمیزگرد بررسی وضعیت تحقیق و توسعه در صنایع برگزار شدروند فعالیت تاکسی‌ها در قزوین تغییر خواهد کردتامین و توزیع کالا و نظارت جدی بر اصناف در قزوین جدی گرفته شودآزادگان با سلاح ایمان در برابر دشمن ایستادگی کردندبرای خدمت رسانی به زائرین اربعین حسینی آماده ایمپیشخوان روزنامه های امروز صبح استان / یکشنبه مراسم شبی با قرآن در قزوین برگزار شداجرای طرح آبیاری تحت فشار در روستای خوزنینمسائل و مشکلات شهر نرجه بررسی شدتلاش برای جلوگیری از رسوب اتباع خارجی در استان
مراسم ازدواج 50 زوج قزوینی برگزار شدمسائل و مشکلات شهر نرجه بررسی شدبرنامه دیدارهای تیم فوتبال کاسپین در لیگ دسته دوم مشخص شدبازرسان نظارت بر انبارهای غیرقانونی کالا را تشدید کنندرسیدگی به مشکلات مردم وظیفه مسئولان استتوزیع گوشت گرم دولتی در قزوین۷ جنگ بزرگ شب های پرستاره در بوستان فدک برگزار می شوددمای هوای قزوین کاهش می یابدتلاش برای جلوگیری از رسوب اتباع خارجی در استاناجرای طرح ویژه نوسازی مسکن در روستاهای قزوین کند استشناسایی 37 انبار احتکار کالا در قزوین مراسم شبی با قرآن در قزوین برگزار شداجرای طرح آبیاری تحت فشار در روستای خوزنیناستعلام پروانه استاندارد با تلفن همراه امکان پذیر شد۲۶۰۰ پرونده تخلف واحدهای صنفی در قزوین تشکیل شدتازه‌ترین خبرها از بازار طلا و ارزتخلفات۲ کارمند اداره کل راه و شهرسازی قزوین رسیدگی شدکالاهای احتکار شده در اختیار مردم قرار می گیردنمایشگاه کودک و سرگرمی در قزوین برگزار می شودپیشخوان روزنامه های امروز صبح استان / شنبه
قاسم شعله سعدی روبروی مجلس دستگیر شد + عکسجرأت داری بیا با هم بریم پیش برادر احمد تا حالتو بگیرهدختر 12 ساله، صیغه پیرمرد هوس باز شدچگونه اندروید را امن نگه داریم؟بنچمارک منتسب به اکسپریا XA3 در گیک بنچ ثبت شداختصاصی؛دلیل جذب ایمن حسین مشخص شد/ علیپور نیم فصل ترانسفر می شودفاجعه در اردوی استقلال؛ دو خارجی که بیش از 5 ماه است در شرایط بازی نبوده اند!مهاجم استقلال به اتهام قتل غیر عمد به دادگاه احضار شدوقایع جالب تمرین شاگردان شفر ؛ بازگشت حسینی و حضور پررنگ چشمی در برنامه های تاکتیکیخرید جدید استقلال دیدار با فولاد را از دست دادتقویت 1059 واحدی کل شاخص بورس تهرانفرمان صنعت خودرو کماکان در دست دولتآیا کروز میتواند ایران خودرو را تصاحب کند ؟ / چه کسی پشت فرمان ایران خودرو می نشیندسه-هیچ: تاخت و تازه سه جانبه چینی ها در بازار خودرو ایرانموافقت بانک مرکزی با آغاز واگذاری 2.6 میلیون سکه پیش فروش از فرداقیمت گذاری خودرو همچنان زیر نظر شورای رقابت/ منتظر تعیین تکلیف ارز خودروسازان هستیمآغاز واگذاری 2.6 میلیون قطعه سکه پیش فروش از فرداپیمان معادی با کدام بازیگر هالیوودی هم بازی می شود؟پیمان معادی با کدام بازیگر هالیوودی هم بازی می شود؟/ عکسجهانگیری: شرایط خطیر است ولی بن بست نیست
منظور از مذاکره با آمریکا التماس کردن به این کشور نیست/روحانی باید نماینده صلح طلبان کشور باشدهجدهمین سکان دار بانک مرکزی را بشناسیمارتش سوریه: یکی از خلبانان جنگنده ساقط شده توسط اسرائیل کشته شده/سرنوشت خلبان دوم معلوم نیستترامپ از تنظیم تلویزیون همسرش روی سی ان ان عصبانی شدرئیس کل جدید در دایره ارزی!اتهامی از جنس جریان برق به ایرانی ها/ وقتی بر اساس آمار شبهه دار به پرمصرفی متهم می شویم!سفیر ایران در چین نرفته برمی گردد؟!نیکی هیلی در شورای امنیت به کشورهای عربی تاختواکنش بازار به تغییر رئیس کل بانک مرکزیترامپ، عقب نشینی کردبنی صدر: ترامپ مسخره دنیا شده/ وزیراطلاعات رژیم پهلوی: براندازی نظام جمهوری اسلامی یعنی براندازی ایرانهشدار به خریداران ایرانی املاک در کشورهای همسایه!اردوغان به تصویب لایحه توقف فروش جنگنده های F-35 واکنش نشان دادمتیس: ایران تنها دلیل در قدرت ماندن اسد استاهالی فوعه و کفریا وارد شهرک زینبیه شدندشرکتهای خارجی منافع خود را از امارات خارج کنندبانک؟ آستان قدس؟ترامپ خواستار لغو همه تعرفه های گمرکی با اروپا شدخوشه بندی خرما در خنجترامپ: آمادگی داریم به توافقی واقعی با ایران دست پیدا کنیم