۱۳۹۷ دوشنبه ۲۶ آذر  | 2018 12 Monday
آرشیو خبر آمار بازدید: 73 کد مطلب: 45333  
مدیر کل محیط زیست استان قزوین:

ضرورت راه اندازی کارگروه محیط زیست در خانه نخبگان قزوین

مدیر کل محیط زیست استان قزوین گفت: با توجه به پتانسیل و فرصتی که در استان وجود دارد، ضرورت راه اندازی کارگروه محیط زیست در خانه نخبگان مهم به نظر می رسد.
۱۳۹۷ يکشنبه ۲۴ تير ساعت 20:22

صدای قزوین:

به نقل از روابط عمومی محیط زیست قزوین، جمعی از مسئولان سازمان بسیج علمی و پژوهشی استان با مدیرکل محیط زیست استان دیدار و در رابطه با مسائل و موضوعات زیست محیطی استان گفتگو کردند.


حسن پسندیده مدیرکل محیط زیست استان قزوین در این جلسه اظهار کرد: بسیج و روحیه بسیجی همواره در خدمت پیشرفت و تعالی کشور بوده است و این نهاد ظرفیت خیلی خوبی دارد تا بتوان در موضوعات مختلف با آن همکاری کرد.

وی بیان کرد:با بررسی مختصری که از مناطق مختلف و عرصه های آن صورت گرفته، متوجه می شود که استان قزوین ظرفیت و پتانسل خوبی در حوزه زیست محیطی دارد و اگر مورد توجه قرار گیرد موجبات رشد و پیشرفت استان را موجب خواهد شد.

پسندیده افزود:مسائل و موضوعات مختلفی با این اداره مرتبط است از آلودگی هوا گرفته تا کشتار غیر قانونی حیوانات و پرندگان، حفاظت از اکوسیستم منطقه تا بررسی مسائل و پسماندهای صنعتی و شهری با این اداره ارتباط دارد.

وی بیان کرد:برنامه های و اقدامات خوبی در سازمان بسیج علمی انجام گرفته و می گیرد. هم حمایت از طرح ها و پروژه های تحقیقاتی مناسب است و هم انجام طرح های مطالعاتی توسط پژوهشگران در خانه نخبگان مورد تقدیر است.

ابراهیم حق وردیلو مسئول سازمان بسیج علمی و پژوهشی استان قزوین گفت: بسیج به یک واحد اجتماعی، متشکل از مردم و متکی برمنابع مردمی اطلاق می شود که برای دستیابی به اهداف مشترک تلاش می کنند.

مسئول سازمان بسیج علمی استان قزوین اذعان کرد:اگر بر کشوری، سازمانی و نهادی و حتی گروهی نوای دلنشین تفکر بسیجی طنین انداز شد حرکتهای موثر و مهمی تحقق خواهد یافت.

حق وردیلو به ویژگی های بسیج اشاره و گفت:حضور موثر در همه عرصه ها و صحنه های انقلاب و کشور، انجام کارها به طور داوطبانه و خالصانه، رسیدن به اهداف و برنامه ها با تلاشی جهادی، مجهز به سلاح ایمان و عمل و صالح و گوش به فرمان بودن نسبت به بیانات رهبر معظم انقلاب از جمله ویژگی های بسیج و بسیجی است.

مسئول سازمان بسیج علمی استان قزوین بیان کرد: تقویت بنیه علمی و پژوهشی و توانمندسازی علمی مهارتی بسیجیان، تعامل موثر با کلیه مراکز علمی، پژوهشی، صنعتی و سایر دستگاه های کشور و استان، کمک به ترویج ارزشهای دینی، انقلابی و فرهنگ و تفکر بسیجی در عرصه علم و فناوری از جمله وظایف این سازمان است.

وی اذعان کرد: سازمان بسیج علمی در راستای رفع نیازهای علمی و دفاعی و همچنین خودکفایی کشور عزیزمان ایران، برنامه حمایت از طرحهای نیمه حرفه ای و حرفه ای را توسعه داد و امروزه با ارائه تسهیلات بانکی به دنبال تجاری سازی این محصولات و تولیدات است.

این مسئول عنوان کرد:تا کنون چندین طرح و اختراع در خصوص مسائل زیست محیطی در این سازمان مورد حمایت قرار گرفته است. یکی از مواردی که می توان از ظرفیت و پتانسیل اداره محیط زیست استفاده کرد، همکاری در خصوص ارائه مشاوره و داوری و بررسی طرح ها و پروژه هایی است که در خصوص مسائل زیست محیطی استان مطرح می شود.

همکاری فرهیختگان علمی گامی کوتاه و موثر در جهت پیشرفت و توسعه استان

در ادامه علیرضا اکبری فرد مسئول خانه نخبگان به وظایف و ماموریتهای خانه نخبگان اشاره و بیان کرد: یکی از ماموریتها و وظایف خانه نخبگان استان قزوین، آشنا کردن نخبگان و فرهیختگان استان با مسائل و موضوعات توسعه استان است تا بتوانیم در گام بعدی نقش خود را به عنوان نخبه برای حرکت در مسیر توسعه استان مشخص کنند.

وی افزود: نخبگان و فرهیختگان افرادی هستند که نگاهی کارشناسی و دقیق به موضوعات، مسائل و معضلات استان دارند و در قالب کارگروه های تخصصی، ضمن بررسی کارشناسی و متقن این موضوعات به صورت طرح های مطالعاتی و پژوهشی پیشنهادات خود را به مسئولان نهادها و سازمانها ارائه می نمایند.

اکبری فرد گفت:در استان مسائل مختلفی وجود دارد که با این اداره مرتبط است. مسئله پسماند صنعتی و فاضلاب شهرک های صنعتی، آلودگی زیست محیطی شرکتها و واحدهای تولیدی، کشتار غیر قانونی حیوانات و پرندگان، از بین رفتن باغات سنتی و پوشش های گیاهی و... از جمله ای موارد است.

مسئول خانه نخبگان گفت:سازمان بسیج علمی آمادگی دارد تا با مشارکت نهادها و سازمانها و همکاری فرهیختگان علمی گامی هر چد کوتاه، ولی موثر در جهت پیشرفت و توسعه استان بردارد و از همه آحاد مردم در تحقق این موضوع دست یاری طلب دارد.
منبع : حفاظت محیط زیست قزوین کلید واژه ها : صدای قزوین , محیط زیست , نخبگان ,       ثبت نظر آسان است "شما هم دیدگاه خود را بنویسید"


تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است
نام:  
پست الکترونیکی:
نظر شما:  
کد امنیتی:

 
 
تمهیدات لازم در عرصه نماز بخوبی مهیا شده استباران و برف استان قزوین را فرا می گیردبازار میوه قزوین در آستانه شب یلدا با هیچ کمبود روبرو نیستاولین نمایشگاه اقتصاد خانواده در قزوین برگزار می شودتقویت همکاری بین آموزش و پرورش و شهرداری ضروری استشیب کاهش قیمت طلا در بازار تندتر شد۲ بوستان جدید در ناحیه شهری مهرگان احداث می شودحیات کشور به پژوهش وابسته استپرداخت به موقع حقوق کارگران در منابع دینی تأکید شده است۲۸ کارگاه علمی در هفته پژوهش در قزوین برگزار می شودباور نداشتن پژوهش مهمترین چالش کشور استتعجیل در دستیابی به نتیجه از آفت های مدیریت در ایران استپایان نامه های دانشجویی باید جنبه عملیاتی پیدا کنندپژوهش باید به فرهنگ عمومی جامعه تبدیل شودتفاهم نامه همکاری بین دفتر امور روستایی وکمیته امداد امام خمینی(ره)تجهیزات ایمنی بیمارستان های قزوین به روز رسانی شوداستفاده از ترکیبی رورال تی اس برای کشاورزان ممنوع شدآموزش حقوق شهروندی از برنامه های استانداری قزوین استپیشخوان روزنامه های امروز صبح استان / دوشنبه پژوهش باید به فرهنگ عمومی جامعه تبدیل شود
زمان خاموشی های برق استان قزوین اعلام شدسرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری قزوین منصوب شدسفر رهبری به قزوین برای این دیار مملو از دستاورد بودکارگروه ویژه ساماندهی مشاغل مزاحم شهری در قزوین تشکیل می شودسرپرست معاونت سیاسی استانداری قزوین منصوب شدطراحی المان های شهری با استفاده از مواد بازیافتیمراسم هفته پژوهش در دانشگاه پیام نور قزوین آغاز شدآموزش حقوق شهروندی از برنامه های استانداری قزوین استپژوهش گامی مثبت در جهت محرومیت زدایی در روستاهااستفاده از ترکیبی رورال تی اس برای کشاورزان ممنوع شد۵ میلیارد تومان فعالیت عمرانی در آرامستانهای قزوین انجام شده استپسماندهای صنعتی در ناصرآباد قزوین پاکسازی شدنداحیای رودخانه باراجین؛ مانع خشک شدن باغستانرعایت الزامات قانون کار، ضامن کاهش حوادث و سوانح کارگریپژوهش باید به فرهنگ عمومی جامعه تبدیل شودپیشخوان روزنامه های امروز صبح استان / دوشنبه دوچرخه سوار قزوینی به نشان برنز مسابقات کشوری دست یافت۲۸ کارگاه علمی در هفته پژوهش در قزوین برگزار می شودشیب کاهش قیمت طلا در بازار تندتر شداولین نمایشگاه اقتصاد خانواده در قزوین برگزار می شود
همسر مهدی بازرگان درگذشت+ عکسمجری تلویزیون کچلی ترامپ را برملا کرد +فیلمروسری عجیب مهناز افشار /عکسپر ثمرترین و کم هزینه ترین راه برای رفع مشکلات مشهد گفتگو استقول مساعد خودروسازان برای تسریع در تحویل خودرو های ثبت نامیخواجه سروی: نخستین دوره جایزه جهانی ملک برگزار می شودانتقاد دادستان تهران از تصمیمات نادرست بانک مرکزیمتاسفانه در صنعت خودروسازی تمام رفتار ها و گزینش ها سیاسی بوده استحال دانشجو و دانشگاه خراب تر از این حرف هاستحقوقم نه میلیون و 600 هزار تومان استسرخط اخبار هواپیمایی،فرودگاه ها و سفر در 24 آذر 1397پیام تسلیت فرمانده کل سپاه به مناسبت درگذشت سردار منصوریگفتار خداوند در روز قیامت با انسان عجولبناهای شگفت انگیز هند در تور هندفرمانده قرارگاه ثامن الائمه(ع) به لقاءالله پیوست/ نیروی زمینی سپاه پیام تسلیت صادر کردبررسی وضعیت محکومان متواری از زندان و راهکار ها و پیشنهاداتوضعیت بازنشستگان در طرح رتبه بندی معلماندرگذشت فرمانده قرارگاه ثامن حین بررسی سلاح انفرادیبطحایی در صحن علنی مجلسواکنش زیباکلام به اظهارات رحیم پور ازغدی در نماز جمعه: اشکال اساسی ، باور ایشان به سرابی با نام مهندسی فرهنگی است