۱۳۹۷ چهارشنبه ۲۹ اسفند  | 2019 3 Wednesday
آرشیو خبر آمار بازدید: 59 کد مطلب: 45469  

کارت الکترونیک سلامت جایگزین دفترچه بیمه سلامت شود

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان قزوین گفت: جایگزینی کارت الکترونیک سلامت به جای دفترچه های بیمه ضمن ساماندهی خدمت رسانی در حذف هم پوشانی افراد غیرنیازمند هم موثر است.
۱۳۹۷ پنج شنبه ۲۸ تير ساعت 08:46

 صدای قزوین - منوچهر مهرام در نشست اصحاب سلامت با مدیرعامل سازمان بیمه سلامت که در دانشگاه علوم پزشکی قزوین برگزار شد اظهارداشت: راه اندازی کارت الکترونیک سلامت می تواند با اتصال پرونده سلامت اعضای تحت پوشش زمینه تسریع در خدمت رسانی و کاهش تخلف را مهیا می کند.


رئیس دانشگاه علوم پزشکی قزوین بیان کرد: با اجرای طرح کارت الکترونیک سلامت زمینه دسترسی آسان به اطلاعات بیماران فراهم می شود.

وی اضافه کرد: برای این که به دوران نقاهت بیماران در منزل توجه نکرده ایم برای خانواده ها مقرون به صرفه است تا بیمار خود را در بیمارستان نگهدارند و با این کار هزینه های دولت بالا رفته است.مهرام تصریح کرد: اگر کمک کنیم تا بیماران پس از درمان در منزل نگهداری شوند می توانیم هزینه های زاید در بیمارستانها را بشدت کاهش دهیم و خدمات خود را به افراد بیشتری ارائه کنیم.

وی اظهارداشت: حذف مرزهای استانی برای دریافت خدمات بیمه شده با ایجاد سامانه ای که ارجاع بیماران از سایر استانها را ممکن کرده می تواند بار مالی زیادی برای سازمان بیمه گر یک استان ایجاد نکند و به ارائه دهند نیز آسیب نرساند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی قزوین تصریح کرد: کمک به تعرفه گذاری برای خدماتی که تعرفه ندارند ولی هزینه زیادی برای بیمارستانها ایجاد می کند از کارهای ضروری است که باید انجام شود.وی اظهارداشت: اقدام ارزشمند بیمه سلامت برای حذف ۴ میلیون و ۵۸۰ هزار مورد هم پوشانی بیمه ای قابل تقدیر است.

مهرام گفت: تعیین تکلیف بیمه اتباع خارجی مقیم ایران با همه مشکلات از کارهایی است که به صورت انسان دوستانه عملیاتی شده است.

در این نشست پزشکان و مدیران بیمارستانها مشکلات خود را در خصوص دریافت مطالبات و تعیین سقف ویزیت و پذیرش بیماران مطرح کردند.

کمبود داروهای خاص، کاهش خدمات بیمارستانهای خصوصی، کارشناسی شدن تعیین سقف پذیرش بیماران، مدیریت هزینه ها، کاهش تجویز دارو، آزمایشگاه و سی تی اسکن، تسریع در پرداخت مطالبات مراکز درمانی دولتی و خصوصی از مسائل مطرح شده در نشست اصحاب سلامت با مدیرعامل سازمان سلامت بود.


تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است
نام:  
پست الکترونیکی:
نظر شما:  
کد امنیتی:

 
 
کاهش سرقت از اولویت های پلیس در سال 98 استقزوین درسال ۹۷ تنها استان عاری از آنفلوانزای فوق حاد پرندگان بوداختصاص ۴۱ میلیارد ریال اعتبار برای توسعه فضای خوابگاهی زندان‌هاتورهای گردشگری شهرداری قزوین در نوروز 98 اجرا می شود164 طرح ارتقای امنیت اجتماعی در قزوین اجرا شده استفرمانده جدید نیروی انتظامی استان قزوین معرفی شدپرداخت وجه نقد در عوارضی های قزوین حذف شدتامین امنیت از اساسی ترین وظایف هر حکومت استرییس جدید سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قزوین معارفه شدبارندگی ها در قزوین افزایش پیدا کرده استآمادگی مساجد شهر قزوین برای پذیرایی از مسافران نوروزیبرخورد با مخلان نظم و امنیت در چهارشنبه سوریهدایت نقدینگی های کوچک به سمت تولید به رونق اقتصاد کمک می کندصنعت استان قزوین می تواند شاخص های اقتصادی کشور را تغییر دهدرئیس جدید سازمان صمت استان قزوین معرفی شداسکان اضطراری مسافران یک اتوبوس در آوجطرح نسخه نویسی الکترونیکی در شهر محمدیه قزوین اجرا شدافزایش کرایه تاکسی در قزوین از اردیبهشت سال 98 بازدید از محوطه های تاریخی قزوین در نوروز رایگان استپیشخوان روزنامه های امروز صبح استان / سه شنبه
آخرین جزییات تعیین حقوق کارگران در سال 98حداقل حقوق کارگران مشخص شدپرونده دستمزد 98 بسته شدحداقل حقوق کارگری در سال 98 تصویب شدسلاحی برای نجات از دشمنانلزوم توجه به کسب و کار نویناستاندار کردستان: افرادی به بهانه نقدکردن، هر آنچه تهمت نارواست به مدیران نسبت می دهنددرخواست برای تجدیدنظر مجمع تشخیص درباره یکی از مصوبات بودجه 98رسیدگی معاونت گردشگری به شکایات مسافران در تمام ایام نوروزهنرمندان 17 استان کشور نوروز 98 در مشهد سرود می خوانندبازیگر زن پرحاشیه در کنار 2 غول چراغ جادو/ عکسبررسی والفجر 8 در گفتگوی تفصیلی با محمدعلی صمدی نتیجه والفجر8 مورد انتظار سیاسیون نبود/ فاو را از دست صدام قاپیدیم2 طرح پژوهشی دانشگاه شهید چمران اهواز برگزیده وزارت علوم شدزمان واریز سبد کالا اسفند کمیته امداد و بهزیستی/ عیدی کمیته امداد و بهزیستیحضور آیت الله رییسی در صفوف نمازگزاران حرم رضویفرمانده نیروی دریایی ارتش: توانایی ما به حدی رسیده که در 2 سال یک ناوشکن می سازیمدومین جلسه رسیدگی به اتهامات متهمین پرونده موسوم به تعاونی اعتبار اعتماد ایرانیانامروز در بازار ارز و سکه چه گذشت؟ یکشنبه 26 اسفندآخرین یکشنبه سال و آخرین قیمت طلا سکه و ارزشمارش معکوس برای تعیین دستمزد 14 میلیون کارگر