۱۳۹۷ چهارشنبه ۲۹ اسفند  | 2019 3 Wednesday
آرشیو خبر آمار بازدید: 71 کد مطلب: 45585  
یک مسئول سازمان بهداشت جهانی:

تجربه قزوین از طرح جامع سلامت به دنیا معرفی می شود

سرپرست ارتقا و حفاظت سلامت سازمان بهداشت جهانی گفت: طرح جامع سلامت قزوین تجربه خوبی برای سایر کشورهای جهان است و آنرا به دنیا معرفی می کنیم.
۱۳۹۷ سه شنبه ۲ مرداد ساعت 10:46

صدای قزوین:

 ماها الداوی روز سه شنبه در نشست مشترک با رییس دانشگاه علوم پزشکی، خدمات بهداشتی و درمانی قزوین که با موضوع بررسی طرح جامع سلامت استان قزوین برگزار شد،افزود: این سفر به منظور تبادل تجربیات در حوزه بهداشت اجتماعی انجام شده است.

وی، آشنایی با ساختار اجتماعی طرح جامع سلامت، چگونگی همکاری ها و در گام بعدی آشنایی با جزییات عملی سازی ایده های قزوین در حوزه بهداشت اجتماعی و مشارکت جامعه این استان در ارتقای سطح سلامت و بهداشت را از دیگر اهداف این سفر 2 روزه عنوان کرد.

الداوی ادامه داد: هدف دیگر ما این است که تجربیات گذشته قزوین را در حوزه طرح جامع سلامت به صورت مکتوب نه تنها در سطح کشورهای منطقه بلکه در سطح جهانی منتشر کنیم تا دست اندرکاران حوزه بهداشت در دنیا با آن آشنا شوند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی، خدمات بهداشتی و درمانی قزوین نیز در ادامه این نشست گفت: ابتکار طرح جامع سلامت قزوین به سال 86 برمی گردد که در آن یک برنامه مدون برای ارتقای سلامت شهروندان با همکاری دستگاه های مختلف تهیه شد.

دکتر منوچهر مهرام افزود: این اقدام با برنامه ای منسجم در سال های گذشته نماد کار تیمی در حوزه ارتقای بهداشت در سطح استان و کشور محسوب شده و به نوعی توانسته است در طول چند سال گذشته سرمایه اجتماعی برای اقدامات سلامت محور در سطح قزوین را افزایش دهد.

وی اضافه کرد: این طرح کارگروه های مختلفی دارد که مصوبات خود را برای دبیرخانه سیاستگذاری سلامت استان مستقر در دانشگاه علوم پزشکی ارسال می کنند.

مهرام ادامه داد: یک دستاورد مهم این طرح در قزوین آن بوده که بیش از 95 درصد از مدیران استان و افراد کلیدی نقش و مسئولیت خود را در حوزه سلامت پذیرفته اند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی، خدمات بهداشتی و درمانی قزوین افزود: در قالب این طرح طی پنج سال اخیر 394 پروژه با دستگاه های استانی امضا شده که تاکنون 60 درصد آنها به تعداد 234 مورد اجرا و به پایان رسیده اند.

مهرام اظهار داشت: با اجرای این طرح نرخ اقدام به خودکشی با مداخلات انجام شده یک سوم نسبت به قبل از اجرای آن کاهش یافته و نرخ مرگ و میر و بیماری های گوناگون نیز به واسطه فعالیت های آموزشی این طرح کم شده است. 

 

ماها الداوی به همراه گلن لاوراک مشاور بین المللی، وثیق محمود خان مشاور محله ای در ارتقای سلامت و فاتن بن عبدالعزیز هماهنگ کننده ارتقای سلامت سازمان بهداشت جهانی برای بررسی طرح جامع سلامت قزوین امروز سه شنبه به این استان سفر کرده اند.تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است
نام:  
پست الکترونیکی:
نظر شما:  
کد امنیتی:

 
 
کاهش سرقت از اولویت های پلیس در سال 98 استقزوین درسال ۹۷ تنها استان عاری از آنفلوانزای فوق حاد پرندگان بوداختصاص ۴۱ میلیارد ریال اعتبار برای توسعه فضای خوابگاهی زندان‌هاتورهای گردشگری شهرداری قزوین در نوروز 98 اجرا می شود164 طرح ارتقای امنیت اجتماعی در قزوین اجرا شده استفرمانده جدید نیروی انتظامی استان قزوین معرفی شدپرداخت وجه نقد در عوارضی های قزوین حذف شدتامین امنیت از اساسی ترین وظایف هر حکومت استرییس جدید سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قزوین معارفه شدبارندگی ها در قزوین افزایش پیدا کرده استآمادگی مساجد شهر قزوین برای پذیرایی از مسافران نوروزیبرخورد با مخلان نظم و امنیت در چهارشنبه سوریهدایت نقدینگی های کوچک به سمت تولید به رونق اقتصاد کمک می کندصنعت استان قزوین می تواند شاخص های اقتصادی کشور را تغییر دهدرئیس جدید سازمان صمت استان قزوین معرفی شداسکان اضطراری مسافران یک اتوبوس در آوجطرح نسخه نویسی الکترونیکی در شهر محمدیه قزوین اجرا شدافزایش کرایه تاکسی در قزوین از اردیبهشت سال 98 بازدید از محوطه های تاریخی قزوین در نوروز رایگان استپیشخوان روزنامه های امروز صبح استان / سه شنبه
آخرین جزییات تعیین حقوق کارگران در سال 98حداقل حقوق کارگران مشخص شدپرونده دستمزد 98 بسته شدحداقل حقوق کارگری در سال 98 تصویب شدسلاحی برای نجات از دشمنانلزوم توجه به کسب و کار نویناستاندار کردستان: افرادی به بهانه نقدکردن، هر آنچه تهمت نارواست به مدیران نسبت می دهنددرخواست برای تجدیدنظر مجمع تشخیص درباره یکی از مصوبات بودجه 98رسیدگی معاونت گردشگری به شکایات مسافران در تمام ایام نوروزهنرمندان 17 استان کشور نوروز 98 در مشهد سرود می خوانندبازیگر زن پرحاشیه در کنار 2 غول چراغ جادو/ عکسبررسی والفجر 8 در گفتگوی تفصیلی با محمدعلی صمدی نتیجه والفجر8 مورد انتظار سیاسیون نبود/ فاو را از دست صدام قاپیدیم2 طرح پژوهشی دانشگاه شهید چمران اهواز برگزیده وزارت علوم شدزمان واریز سبد کالا اسفند کمیته امداد و بهزیستی/ عیدی کمیته امداد و بهزیستیحضور آیت الله رییسی در صفوف نمازگزاران حرم رضویفرمانده نیروی دریایی ارتش: توانایی ما به حدی رسیده که در 2 سال یک ناوشکن می سازیمدومین جلسه رسیدگی به اتهامات متهمین پرونده موسوم به تعاونی اعتبار اعتماد ایرانیانامروز در بازار ارز و سکه چه گذشت؟ یکشنبه 26 اسفندآخرین یکشنبه سال و آخرین قیمت طلا سکه و ارزشمارش معکوس برای تعیین دستمزد 14 میلیون کارگر