۱۳۹۷ چهارشنبه ۲۹ اسفند  | 2019 3 Wednesday
آرشیو خبر آمار بازدید: 66 کد مطلب: 45674  

تهدید بیمارستان های خصوصی قزوین برای لغو قرارداد با بیمه ها عملی شد

برخی بیمارستان های خصوصی قزوین تهدید خود مبنی بر لغو قرارداد با بیمه های تامین اجتماعی و سلامت به علت عدم پرداخت مطالبات معوقه را از بامداد روز شنبه عملی کردند.
۱۳۹۷ شنبه ۶ مرداد ساعت 09:15
صدای قزوین:

با انتشار خبری مبنی بر عدم ارایه خدمات با تعرفه دولتی به بیمه شدگان تامین اجتماعی و سلامت در بیمارستان رحیمیان الوند، سایر بیمارستان های خصوصی استان نیز این موضوع را مطرح کردند.
مدیران چند بیمارستان خصوصی قزوین در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اعلام کردند که به دلیل مشکلات ناشی از پرداخت نشدن معوقه ها به ناچار پذیرش بیماران طرف قرارداد با بیمه ها را به حالت تعلیق درآورده اند.
محمد دره التاج تهرانی مدیر بیمارستان رحیمیان الوند اظهار کرد: این بیمارستان همانطور که از قبل اعلام کرده بود، خدمات خود با تعرفه دولتی را به بیمه شدگان قطع کرده و بیماران تنها با پرداخت نقدی امکان بهره مندی از خدمات این مرکز درمانی را دارند.
وی افزود: این که تامین اجتماعی بخواهد پس از ماه ها بدهی معوقه ، این بدهی ها را با اوراق مشارکت جبران کند به هیچ وجه مورد پذیرش بیمارستان رحیمیان نیست.
تهرانی ادامه داد:با اوراق مشارکت هیچ کدام از نیازهای بیمارستان ها تامین نشده و این اوراق در بازار نیز مورد پذیرش قرار نمی گیرد.
مدیر درمان تامین اجتماعی استان قزوین پیش از این گفته بود که قرار است بدهی های بیمه به بیمارستان های خصوصی از طریق توزیع اوراق مشارکت جبران شود. 
دکتر محمد صادق بابایی افزود: متوسط زمان پرداخت این اوراق بین 10تا11 ماه بوده و 20 درصد آن نیز نقدی پرداخت می شود. 
مدیر بیمارستان پاستور نیز در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اعلام تعطیلی ارائه خدمات به افراد تحت پوشش تامین اجتماعی و بیمه سلامت گفت: تامین اجتماعی به مدت حدود 14ماه و بیمه سلامت از مردادماه سال گذشته به این بیمارستان بدهکار است و حال نیز تامین اجتماعی برای تامین این بدهی ها روش هایی را پیشنهاد کرده که نه تنها این بدهی را جبران نمی کند بلکه فقط بر طول مدت این معوقات اضافه می کند.
سعید مختاری افزود:اوراق مشارکت پیشنهادی تامین اجتماعی20درصد به طور نقدی و بقیه با سررسید یک ساله است در حالیکه بیمارستان های خصوصی استان پیشنهاد دادند که پرداخت نقدی این اوراق حداقل به 40درصد افزایش و باقی مبلغ نیز با سررسید کوتاه مدت باشد.
وی خاطرنشان کرد: بیمارستان های خصوصی در این مدت به خاطر نبود نقدینگی و تامین نشدن مطالبات خود در تهیه تجهیزات، مصارف بیمارستانی، دارو و دستمزد کارکنان به شدت دچار مشکل شده اند و تداوم این موضوع نیز وضع را وخیم تر خواهد کرد.
مدیر بیمارستان پاستور افزود:عدم جبران این بدهی ها و لغو قرارداد بیمارستان های خصوصی با تامین اجتماعی و بیمه سلامت به طور قطع مردم، خصوصا اقشار آسیب پذیر را دچار مشکل خواهد کرد بنابراین برای ادامه این خدمات باید حتما راه حلی سنجیده و کارشناسی، هم به نفع بیمارستان ها و هم به نفع مردم اندیشیده شود.
گزارش خبرنگار ایرنا حاکی است سایر بیمارستان های خصوصی استان نیز از دیروز پنجم مردادماه اقدام به لغو قرارداد با تامین اجتماعی و بیمه سلامت کرده اند.
استان قزوین دارای 6 بیمارستان خصوصی در شهرستان های قزوین، البرز و آبیک است.


تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است
نام:  
پست الکترونیکی:
نظر شما:  
کد امنیتی:

 
 
کاهش سرقت از اولویت های پلیس در سال 98 استقزوین درسال ۹۷ تنها استان عاری از آنفلوانزای فوق حاد پرندگان بوداختصاص ۴۱ میلیارد ریال اعتبار برای توسعه فضای خوابگاهی زندان‌هاتورهای گردشگری شهرداری قزوین در نوروز 98 اجرا می شود164 طرح ارتقای امنیت اجتماعی در قزوین اجرا شده استفرمانده جدید نیروی انتظامی استان قزوین معرفی شدپرداخت وجه نقد در عوارضی های قزوین حذف شدتامین امنیت از اساسی ترین وظایف هر حکومت استرییس جدید سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قزوین معارفه شدبارندگی ها در قزوین افزایش پیدا کرده استآمادگی مساجد شهر قزوین برای پذیرایی از مسافران نوروزیبرخورد با مخلان نظم و امنیت در چهارشنبه سوریهدایت نقدینگی های کوچک به سمت تولید به رونق اقتصاد کمک می کندصنعت استان قزوین می تواند شاخص های اقتصادی کشور را تغییر دهدرئیس جدید سازمان صمت استان قزوین معرفی شداسکان اضطراری مسافران یک اتوبوس در آوجطرح نسخه نویسی الکترونیکی در شهر محمدیه قزوین اجرا شدافزایش کرایه تاکسی در قزوین از اردیبهشت سال 98 بازدید از محوطه های تاریخی قزوین در نوروز رایگان استپیشخوان روزنامه های امروز صبح استان / سه شنبه
آخرین جزییات تعیین حقوق کارگران در سال 98حداقل حقوق کارگران مشخص شدپرونده دستمزد 98 بسته شدحداقل حقوق کارگری در سال 98 تصویب شدسلاحی برای نجات از دشمنانلزوم توجه به کسب و کار نویناستاندار کردستان: افرادی به بهانه نقدکردن، هر آنچه تهمت نارواست به مدیران نسبت می دهنددرخواست برای تجدیدنظر مجمع تشخیص درباره یکی از مصوبات بودجه 98رسیدگی معاونت گردشگری به شکایات مسافران در تمام ایام نوروزهنرمندان 17 استان کشور نوروز 98 در مشهد سرود می خوانندبازیگر زن پرحاشیه در کنار 2 غول چراغ جادو/ عکسبررسی والفجر 8 در گفتگوی تفصیلی با محمدعلی صمدی نتیجه والفجر8 مورد انتظار سیاسیون نبود/ فاو را از دست صدام قاپیدیم2 طرح پژوهشی دانشگاه شهید چمران اهواز برگزیده وزارت علوم شدزمان واریز سبد کالا اسفند کمیته امداد و بهزیستی/ عیدی کمیته امداد و بهزیستیحضور آیت الله رییسی در صفوف نمازگزاران حرم رضویفرمانده نیروی دریایی ارتش: توانایی ما به حدی رسیده که در 2 سال یک ناوشکن می سازیمدومین جلسه رسیدگی به اتهامات متهمین پرونده موسوم به تعاونی اعتبار اعتماد ایرانیانامروز در بازار ارز و سکه چه گذشت؟ یکشنبه 26 اسفندآخرین یکشنبه سال و آخرین قیمت طلا سکه و ارزشمارش معکوس برای تعیین دستمزد 14 میلیون کارگر