۱۳۹۷ پنج شنبه ۲۲ آذر  | 2018 12 Thursday
آرشیو خبر آمار بازدید: 62 کد مطلب: 45692  

اساسنامه قطار شهری بر روی میز شورای شهر قزوین

اساسنامه طرح قطار شهری (تراموا) که قرار است با هدف کاهش بار ترافیکی از شرق به غرب و از شمال تا جنوب قزوین به مورد اجرا گذاشته شود برروی میز شورای اسلامی این شهر قرار گرفت.
۱۳۹۷ يکشنبه ۷ مرداد ساعت 09:37

 

صدای قزوین:

 12 تیرماه گذشته تفاهم نامه احداث قطار شهری بین شهرداری قزوین و یک شرکت چینی امضا شد، طرحی که تصویب شورای عالی ترافیک را نیز به همراه داشته و به استان قزوین نیز ابلاغ شده است.

این طرح با هدف کاهش بار ترافیکی در نخستین فاز خود از شرق به غرب و در فاز دوم نیز از شمال به جنوب شهر قزوین دیده شده و اجرایی خواهد شد.

براساس توافق های صورت گرفته، شرکت چینی با نام نورینکو اینترنشنال به عنوان پیمانکار طرح حدود 6 ماه فرصت دارد تا کارهای مطالعاتی مورد نیاز را انجام داده و برای اجرای آن اقدام کند.

در همین راستا و در نشست شنبه شب پارلمان محلی قزوین، اساسنامه تشکیل سازمان قطار شهری قزوین و حومه از سوی رئیس کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی این شهر مطرح شد.


**نقش شهرداری در تامین بودجه تراموا حداقلی است

یک عضو شورای شهر قزوین در نشست امشب اظهار داشت: سازمان قطار شهری در راستای پیگیری و اجرای طرح تراموا و همچنین ادامه متروی هشتگرد - قزوین، دیده شده و بر روند عملیات اجرایی آن نظارت خواهد کرد.

احد چگینی با بیان اینکه اساسنامه سازمان قطاری شهری متناسب با شرایط شهر قزوین بومی سازی شده، اضافه کرد: این طرح هم اکنون در مرحله مطالعه بوده و بخش اعظم بودجه آن نیز از سوی دولت تامین می شود.

به گفته این عضو شورای شهر، اساسنامه موجود به شهرداری اجازه می دهد که با فراهم شدن شرایط و پس از تصویب شورا نسبت به فروش اوراق اقدام کند.


**اجازه ندهیم تراموا هم به سرنوشت پل امام رضا (ع) دچار شود

رئیس کمیسیون املاک و مستغلات شورای اسلامی شهر قزوین در این نشست با بیان اینکه آینده خوبی برای طرح تراموا دیده نمی شود، اظهار داشت: قطار شهری مساله ای شبیه پل امام رضا (ع) است و شاید با به سرانجام نرسیدن آن نام بدی برای شورای پنجم باقی بماند.

مهدی عبدالرزاقی ادامه داد: با اجرای این طرح، خیابان امام و طالقانی با عرضی کم و به عنوان شاه بیت اقتصادی شهر قزوین، تحت تاثیر مستقیم طرح قرار می گیرند.

وی با بیان اینکه همیشه اول بودن به معنای خوب بودن نیست، یادآور شد: انتظار می رود کارشناسان خبره و متخصص در حیطه تراموا با حضور در جلسه شورای شهر به معرفی و تشریح تخصصی تر این طرح بپردازند.

عبدالرزاقی با انتقاد از اینکه شورا را قدم به قدم به سمت اجباری کردن اجرای طرح تراموا می برند، اضافه کرد: برای تصویب اساسنامه پیشنهادی قطار شهری باید این شرط نیز قید شود که هیچگونه عملیات اجرایی بدون مصوبه شورا انجام نشود.


**با تراموا مخالف نیستم اما با روند تصویب طرح مخالفت دارم

عضو دیگر شورای اسلامی شهر قزوین نیز در این باره اظهار داشت: تجربه نشان داده هرگاه پروژه ای در ابتدا نه تنها با ابهام بلکه با دور زدن آغاز شده، سرانجامی به همراه نداشته است.

محسن حق شناس ادامه داد: اجرای پروژه پل امام رضا (ع) که در ادوار گذشته شورای اسلامی شهر به تصویب رسید آن قدر سریع اتفاق افتاد که اعضای وقت در برابر کار انجام شده قرار گرفتند.

این عضو شورا با بیان اینکه در سایر طرح ها از جمله اجرای پیاده راه نیز این اتفاق افتاد اما هیچ کدام به نتیجه نرسید، اضافه کرد: اگر نحوه ورود و تصمیمات پروژه تراموای قزوین نیز به همین روال باشد بدون شک اجرای آن با هزینه 10 هزار میلیارد ریالی با مشکل روبرو خواهد شد.

حق شناس در پایان با اشاره به اینکه در اصل موضوع تراموا مخالفتی نیست، یادآور شد: تنها موضوع مهم نحوه ورود به تصویب طرح است تا جایی که به نظر می رسد ما را به سمتی می برند که اگر آن را تصویب نکنیم، طرح به مورد اجرا گذاشته خواهد شد.


** برای اجرای تراموا باید بودجه مورد نیاز پیش بینی شود

رئیس کمیسیون عمران شورای اسلامی شهر قزوین در این باره گفت: فلسفه استفاده از وسایل نقلیه عمومی آن است که در مکان های پرترافیک بتوان با توسعه حمل و نقل عمومی، مشکلات موجود را مرتفع ساخت.

سعید دقیقی ادامه داد: معتقدم عرض خیابان امام خمینی (ره) برای اجرای این طرح کم عرض بوده و تامین بودجه آن در شرایط اقتصادی کشور نیز سخت به نظر می رسد.

این عضو شورا اظهار داشت: برای اجرای طرح تراموا و استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی از همان ابتدای کار باید فرهنگ استفاده درست از آن نیز ترویج شود.


**شهرداری برای مطالعات تراموا هزینه ای نمی پردازد

رئیس شورای اسلامی شهر قزوین نیز پس از شنیدن سخنان اعضا درباره هزینه مطالعات این طرح، اطمینان داد که شهرداری دراین زمینه هزینه ای نمی پردازد و این کار بر عهده شرکت چینی خواهد بود.

حکمت الله داودی با بیان اینکه برای اجرای قطار شهری هم بودجه آن باید پیش بینی شود و هم به صورت کارشناسی و با هماهنگی شورای شهر به مرحله اجرا گذاشته شود، ادامه داد: برای مطالعات و اجرای این طرح نشست هایی با حضور کارشناسانی از شرکت متروی تهران و طرف چینی برگزار شده است.

به گفته داودی، موضوع ترافیک چند وجهی بوده و تنها بر عهده یک دستگاه مانند محیط زیست، فرمانداری، پلیس راهور و یا شهرداری نبوده بلکه با هماهنگی و تصویب شورای عالی ترافیک صورت می پذیرد.

در پایان جلسه امروز، اعضای شورای شهر قزوین توافق کردند تا تمامی هزینه های مطالعات طرح بر عهده طرف چینی بوده و هر گونه عملیات اجرایی و تصمیم گیری نیز در این رابطه با تصمیم شورا صورت گرفته و مسایل یاد شده در اساسنامه نیز قید شود.  می یابد.تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است
نام:  
پست الکترونیکی:
نظر شما:  
کد امنیتی:

 
 
40 بازارچه صنایع دستی در قزوین برپا شدشب نشست هنرمندان در قزوین برگزار شدمرکز کارآفرینی بانوان سفیر در قزوین افتتاح شدطرح نظارتی ویژه شب یلدا در قزوین اجرا می شود350 میلیارد ریال معوقات شهرداری از طریق اوراق تهاتر می شوداجلاس استانی نماز در قزوین آغاز شدنمایشگاه شب یلدا در قزوین برگزار می شود14 طرح ورزشی قزوین تا پایان سال مالی تکمیل می شودششمین مجله شفاهی شهر و هنر پس از 16 سال در قزوین برگزار شدجشن بزرگ شهروند کوچک در قزوین برگزار شدکشف ۳۰ هزار لیتر سوخت قاچاق در بوئین زهرامروارید شرق برای افزایش سلامت شهروندان احداث می‌شودتوان شرکت های بومی در حوزه عمرانی باید مورد توجه قرار بگیرددرب اداره کل بانوان استانداری قزوین به روی همه زنان باز استسه شکارچی غیرمجاز در منطقه حفاظت شده باشگل به دام افتادندتاسیس صندوق زیتون در قزوین ضروری استقدردان خدمات معمرین باشیمقزوین می تواند پایلوت اجرای طرح توسعه باغ در اراضی شیبدار باشدصندوق توسعه بخش کشاورزی بدنبال تکمیل زنجیره تولید استصندوق توسعه بخش کشاورزی قزوین یکی از صندوق های موفق کشور است
معاون سیاسی استانداری قزوین استاندار سمنان شدشب یلدا می‌تواند فرصتی برای تقویت فرهنگ عمومی باشدصندوق توسعه بخش کشاورزی نیازمند اعتبارات بیشتر است6 فرآورده تولیدی قزوین نشان استاندارد گرفتندبانوان قایقران قزوین در مسابقات کشوری حضور یافتند۳ شکارچی غیرمجاز در تاکستان دستگیر شدندانجام خدمات تجمیعی دامپزشکی در روستاهای قزوینطرح قاضی مدرسه به کاهش وقوع جرم کمک می کندمسابقات والیبال دسته اول نوجوانان کشور در قزوین برگزار می شودمشارکت شهروندان در صنعت بیمه باید افزایش یابدکشف ۳۰ هزار لیتر سوخت قاچاق در بوئین زهراششمین مجله شفاهی شهر و هنر پس از 16 سال در قزوین برگزار شدقدردان خدمات معمرین باشیمدانشگاه آزاد به انتخاب اول داوطلبان تبدیل می شودنمایشگاه شب یلدا در قزوین برگزار می شودسه شکارچی غیرمجاز در منطقه حفاظت شده باشگل به دام افتادنددرب اداره کل بانوان استانداری قزوین به روی همه زنان باز استجشن بزرگ شهروند کوچک در قزوین برگزار شدپیشخوان روزنامه های امروز صبح استان / چهارشنبه تاسیس صندوق زیتون در قزوین ضروری است
هلاکت دو صهیونسیت طی عملیات استشهادی در رام الله + فیلمشغل عجیب فریبرز عرب نیا در کانادا !رمز پیروزی/ دلایل شکست سه سناریوی آمریکا/ حاشیه دیدار خانواده شهدا با رهبر انقلابترامپ دیگر شانسی برای تصدی سمت دولتی نخواهد داشتآمریکا باید هزینه خروج از برجام را بپردازدبطحایی: فرهنگیان پیشداوری نکنند تا رتبه بندی معلمان تصویب شودسخنرانی رهبرانقلاب در دیدار جمعی از خانواده های شهدا +صوتروایاتی شنیدنی از میزان مهریه نماینده های مجلسنشست شورای امنیت برای بررسی اجرای قطعنامه 2231 آغاز شداستانداران جدید تهران، البرز و سمنان را بیشتر بشناسید + تصاویرگزیده روزنامه های 21 آذر 1397خانه معمار محله چهارصد دستگاه به مزایده گذاشته شدسیاوشی: سخنان کریمی قدوسی شوک آور بود/ این گونه رفتارها خیانت محسوب می شودیک کارشناس اوراسیا: دست نخست وزیر ارمنستان برای تشکیل دولت غیر ائتلافی باز شدآیا امکان ابطال کارت ملی هوشمند در صورت مفقودی وجود دارد؟مومن برون گرا برتر از مومن درون گرابروجردی: عضویت رژیم صهیونیستی در FATF اهمیتی برای ما نداردازدواج دو جلیقه زرد وسط معرکه!دعوای علنی ترامپ با رهبران دموکرات و تهدید به تعطیلی دولت+ تصاویرتحرکات گروهک تروریستی منافقین با هدف اخلال در روابط تهران - اروپا صورت می گیرد
نشست نمایندگان مجلس با رییس سازمان میراث فرهنگی در محل تخت جمشید برگزار شدبهرام قاسمی: خواب های پریشان سران رژیم صهیونیستی هرگز تعبیر نخواهد شدحمله با چاقو به فرزند یک نماینده مجلسپاکستان از تحریم های آمریکا مستثنی شده استسردار شریف: دشمنان اخیرا با تحریم اقتصادی ما را تهدید می کنند غافل از اینکه این ملت به پشتوانه رهبر معظم انقلاب توانسته است تمام این تحریم ها را به فرصت طلایی تبدیل کنداستخدام منشی آشنا به حسابداری خانم در مجموعه کلاویس در تهرانورود نیروهای سوریه دموکراتیک به آخرین مقر داعش در شرق فراتواکنش ایران به سخنان نتانیاهواستخدام چکش زن ماهر ظروف مسی در صنایع مس کیان زنجانواکنش وزارت خارجه به یاوه گویی نتانیاهو درباره احتمال انجام عملیات نظامی داخل مرزهای ایراناستخدام محتواگذار وبسایت در گروه دیجیتال مارکتینگ آرتاسئونماینده مجلس: یک جایی باید پرونده کشف امامزاده را ببندندتصویر کامپیوتری از برج خلیج دبی (Dubai Creek Tower)تاجر ویتنامی روزانه 12 کیلو زیورآلات از خود آویزان می کند! +عکستوییت حسام الدین آشنا، مشاور رییس جمهور درباره توهین احمدی نژاد به روحانیاعتراض رسمی باشگاه استقلال به مرجع ذیصلاح فوتبال ایرانکتاب های درسی تا 1400 تغییر نمی یابدکینه توزی جدید ترامپ علیه رسانه هاخبر رفتن طاهر موهبتی به سازمان تامین اجتماعی صحت نداردتوییت حسام الدین آشنا درباره بودجه سال آینده +عکس