۱۳۹۷ سه شنبه ۲۴ مهر  | 2018 10 Tuesday
آرشیو خبر آمار بازدید: 46 کد مطلب: 45837  

فرسودگی مرغداریهای قزوین از مهمترین مشکلات این صنعت است

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی قزوین گفت: فرسودگی ساختمان و تاسیسات مرغداریهای قزوین از مهمترین مشکلات این صنعت است که برای نوسازی آن باید اقدام شود.
۱۳۹۷ شنبه ۱۳ مرداد ساعت 19:00

 صدای قزوین - علی شاپورزاده در نشست تولیدکنندگان با استاندار قزوین که روز شنبه در باغستان برگزار شد اظهارداشت:میزان تولید مرغ در ۶۶ میلیون تن و ایران ۹۱۲ هزار تن در سال است که ۹۴ درصد آن صنعتی است و ایران در زمره تولیدکنندگان عمده جهان محسوب می شود.


وی اضافه کرد: ۱۰ کشور جهان درتولید تخم مرغ سهیم هستند و ۵۸ درصد تولید در آسیاست که سرانه مصرف در ایران ۱۱.۴ و جهان ۹ کیلوست.

شاپورزاده تصریح کرد: پیش بینی ما در کشور ۹۵۱ هزار تن بود که در استان ۵۰ هزار تن است که ۸ درصد تولید تخم مرغ کشور را تامین می کند.معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی بیان کرد: در استان قزوین ۷۰ واحد تخم گذار داریم که ظرفیت تولید آنها بیش از ۸ میلیون قطعه است که ۹ درصد نیاز کشور را تامین می کنند.

وی اضافه کرد: ظرفیت تولید مرغ تخم گذار در استان هم ۱۰۰ هزار تن است که باید تا ۷۰ هزار تن امسال تولید کنیم.

زنجیره مرغ تخم گذار ۹۱ واحد با ۱۳ میلیون قطعه تولید

شاپورزاده اضافه کرد: امسال پیش بینی تولید ۷۷ هزار تن و سال آینده ۸۱ هزار تن تخم مرغ است.

وی در خصوص حجم سرمایه گذاری انجام شده در این صنعت در استان یادآورشد: بیش از ۶۸۷ هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری در صنعت مرغ و. تخم مرغ صورت گرفته است.

فرسودگی واحدها از مهمترین مشکلات مرغداران

وی اضافه کرد: مهمترین مشکلات ما فرسودگی ساختمان و تجهیزات مرغداریهاست که برخی قدمت ۵۰ ساله دارند و نوسازی آنخها ضروری است.شاپورزاده بیان کرد: ۳۰ درصد مرغداری ها قدمت ۲۰ تا ۳۰ سال و کمتر از ۱۰درصد واحدها قدمت زیر ۱۰ سال دارند.

وی اظهارداشت: ۶ میلیون قطعه باید بازسازی شود که ۹۱۱ هزار میلیار ریال هزینه لازم دارد.

شاپورزاده در خصوص اشتغال این واحدها هم گفت: بیش از ۴۹۵۲ نفر در این واحدها مشغول کار شده اند و این ظرفیت با اجرای طرح توسعه قابل افزایش است.

وی اضافه کرد: در بیماری فوق حاد پرندگان در سال گذشته بیش از ۵ میلیون قطعه مرغ تلف و معدوم شد که سه میلیون قطعه آن تخم گذار بود.

در استان ۲۵ هزار تن کاهش تولید داشتیم

شاپورزاده با اشاره به اقدامات انجام شده برای تولید بهینه در واحدها گفت: اقدامات زیادی در سال گذشته انجام شد که اجرای پروژه بهبود مدیریت، سیستم انرژی خورشیدی، اتاق کود، بازسازی قفسها از آن جمله است.معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی اظهارداشت: نقدینگی و سرمایه در گردش، تامین بموقع نهاده های کشاورزی، بازسازی تاسیسات و تجهیزات قدیمی، نبود صنایع تبدیلی و بسته بندی و ضعف در صادرات از مهمترین مشکلات این صنعت است.

وی بیان کرد: پراکندگی مراجع تصمیم گیری، فعالیت واسطه ها، موازی کاری دستگاهها و کمبود واکسن از دیگر چالش های این بخش است.

شاپور زاده اضافه کرد: از ۷۰ واحد تعداد ۶۴ واحد فعال هستند و تعداد ۷ واحد آماده جوجه ریزی هستند.


تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است
نام:  
پست الکترونیکی:
نظر شما:  
کد امنیتی:

 
 
نفرات برتر مسابقات شطرنج دختران کشور در قزوین مشخص شدندکهنه باغستان قزوین از زباله پاکسازی شدسرعت وزش باد در قزوین افزایش می یابدتاسیس سازمان عقیدتی و سیاسی ارتش از ثمرات انقلاب اسلامی بودبیماران روانی، افراد ناشناخته برای جامعه۴۸ درصد واحدهای مسکونی روستایی استان قزوین نوسازی شده استاستفاده شخصی از خودروهای دولتی در قزوین کنترل می شودمعاون سیاسی و امنیتی فرماندار شهرستان آبیک منصوب شدناپایداری‌ هوا در استان ادامه داردبازدید معلولان از موزه های قزوین فردا سه شنبه رایگان استاستفاده شخصی از خودروهای دولتی در قزوین کنترل می‌شودهشت هزار قزوینی برای پیاده روی اربعین ثبت نام کردندبرگزاری کنگره شهدا درقزوین باید به گفتمان ایثار در جامعه منجر شوددومین موزه مردم شناسی استان قزوین امسال راه اندازی می شودبخشدار بشاریات از توابع شهرستان آبیک منصوب شدسارق خودرو در قزوین به دام پلیس افتادپنج کتابخانه سیار به کودکان و نوجوانان قزوینی خدمات می دهندثروت، قدرت، جهل و اعتماد بیش از حد فساد انگیز استتهیه ۳۴ بسته سرمایه‌گذاری در شهرداری قزوینکهنه باغستان قزوین از زباله پاکسازی شد
تحلیل ظریفیان از حاشیه های سخنرانی روحانی در دانشگاه تهران و اعتراضات گروههای دانشجوییافکار منفی را دور بریزیدآیینه کاری و زیباسازی حرم حضرت ابوالفضل به اتمام رسید+ تصاویرجلسه اضطراری نمایندگان مجلس برای 1500 اخراجی مسکن مهر در پردیسنحوه سخن گفتن پزشکان با بیماران/ پاسخ حضرت آیت الله صانعیاعتبار پاسپورت ایرانی چطور تغییر می کند؟پیرترین زن جهان از سختی های زندگی اش می گوید! +تصاویرمراسم عجیب درآوردن چشم از حدقه در هند! +16 با تصاویرمراسم اربعین امسال حساسیت ویژه ای دارد/ تعامل مرزبانان ایران و عراق، امنیت آفرین برای هر دو کشورپرنده ابابیل را تابه حال دیده اید؟ +عکسبلایی که مهناز افشار سر پدر دنیا ویسی آورد! +عکسفال آنلاین دیوان حافظ دوشنبه 23 مهرماه 97قانون مهریه تغییر می کندمتن و حاشیه آیین آغاز رسمی سال تحصیلی دانشگاه ها + تصاویرتجمع دانشجویان حامی روحانی علیه روحانی در دانشگاه تهران +عکسمراسم ختم مادر محسن اسماعیلی برگزار شد/ چه کسانی حضور داشتند؟پرستو صالحی؛ تهدیدی برای امنیت کشور!196 اخلالگر اقتصادی در تهران دستگیر شده اند/اعلام اسامی محکومان اقتصادی اخیر در 3 استان کشور/هشدار به فعالان بازار غیرمجاز ارز: دستگیر می شوید/در راستای نظارت های درون سازمانی قوه قضاییه، برخی متخلفان دستگیر شده اند/هشت و نیم سال حبس برای نفوذیِ دوتابعیتی که بوسیله وزارت اطلاعات شناآیا اجناس خریداری شده از سابق را می توان به قیمت روز فروخت؟ پاسخ حضرت آیت الله شبیری زنجانیآیت الله جنتی در سفر خارجی + عکس
دلایل ابتلا به انحراف چشم و راهکارهای درمانی آنکاهش وزن با مصرف این چند ماده خواکیسفر وزیر نفت به روسیهگروگان گیری در ایستگاه قطار شهر کلنتحریم عربستان توسط آمریکا بلوف سیاسی برای امتیاز گیری بیشتر استآیا قصد ترامپ، جنگ با ایران است یا نقش بازی می کند؟تصمیم گیری مجلس درباره 2 نرخی شدن بنزینکاهش گلبول های سفید خون خطرناک است؟سفر به «دریای پارس»بیشترین اسامی نوزادان در ۶ ماه اول سال/ اینفوگرافیکرسوایی اخلاقی در سینماشیعیان نیجر بسته های غذایی میان نیازمندان توزیع می کننداین پاییز رنگارنگchr(8230)/عکسادعای وزیر انرژی عربستان: اگر ما نبودیم قیمت نفت سه رقمی شده بودشکست ناباورانه یاران عبادی پور در نخستین هفته پلاس لیگااین نقاشی هنوز زنده است اما ...افزایش قربانیان انفجار خط لوله نفت نیجریه به 60 نفربرداشت 110 هزار تن برگ سبز چای / پیش بینی صادرات 8 هزار تنی چای در سال جاریخرید از عمده فروشی ها شیوه جدید مردم برای تأمین نیازهای ضروری!بیشترین اسامی نوزادان در 6 ماه اول سال/ اینفوگرافیک