۱۳۹۷ دوشنبه ۳۰ مهر  | 2018 10 Monday
آرشیو خبر آمار بازدید: 100 کد مطلب: 45920  

ژیمناستیک به حمایت و توجه بیشتر مسئولان نیاز دارد

رییس هیات ژیمناستیک استان قزوین گفت: تخصیص تنها یک دهم حمایت های مسئولان ورزشی کشور از این رشته ورزشی در گذشته، بدون شک مدال های رنگارنگی بیشتری را امروز نصیب ما می کرد.
۱۳۹۷ سه شنبه ۱۶ مرداد ساعت 17:58

صدای قزوین:

حمید احمدی عصر دوشنبه در نشست خبری که به مناسبت روز خبرنگار در خانه ژیمناستیک استان برگزار شد، افزود: به تازگی شاخه های جدیدی از جمله ترامپولین پارک به ژیمناستیک اضافه شده که ظرفیت کسب مدال این رشته را بالا برده است.

این مسئول ورزشی، ژیمناستیک را رشته پرهزینه ای دانست که وسایل استاندارد آن همواره نیاز به نوسازی دارد و ادامه داد: با توجه به اینکه وسایل این رشته خارجی بوده، همین موضوع باعث افزایش هزینه های آن شده است.
وی یادآور شد: ژیمناستیک کشور با حضور خانم درگاهی در سمت ریاست فدراسیون، خوشبختانه مدال های ارزشمندی را که در طول تاریخ این رشته سابقه نداشته، از 9 مدال به 52 مدال افزایش داده است.
به گفته رییس هیات ژیمناستیک استان قزوین، این افزایش مدال ها بیانگر فعالیت رو به رشد فدارسیون است که به طور قطع با تداوم آن درخشش ژیمناستیک کاران ما را در عرصه های بین المللی بیشتر خواهد کرد.
وی در ادامه به رویدادهای این هیات در سال جاری اشاره کرد و گفت: امسال قزوین برای نخستین مرتبه و براساس شاخص های ارزیابی شده کشوری از سوی فدراسیون، رتبه عالی را به دست آورد. 
احمدی اضافه کرد: رضا خیرخواه از مربیان نام آشنای این رشته در کشور طی یک سال گذشته به عنوان سرمربی تیم ملی بزرگسالان حضوری مستمر در اردوها و رقابت های داخلی و خارجی داشته و حمید قاقزانی نیز در نخستین حضور خود در رقابت های بین المللی آذربایجان موفق به کسب 2 مدال شد. 
رییس هیات ژیمناستیک قزوین اضافه کرد: رقابت های سطح بندی بانوان استان با رعایت استانداردهای فدراسیون نیز هفته گذشته به میزبانی تاکستان و با حضور 280 ژیمناستیک کار برگزار شد.
احمدی با اشاره به حادثه آتش سوزی سالن ژیمناستیک شهرستان تاکستان در فروردین ماه سال جاری، اظهار داشت: این سالن با سه میلیارد ریال اعتبار از سوی اداره ورزش و جوانان و 50 میلیون ریال اعتبار از سوی هیات ژیمناستیک استان در حال بازسازی است.
وی ادامه داد: با توجه به فعالیت 700 بانوی ژیمناستیک کار قزوینی، سعی داریم یک سالن اختصاصی برای تمرین آنها در نظر بگیریم. 
این مسئول اضافه کرد: اعزام ژیمناستیک کاران استان به مسابقات آموزشگاه ها در شهرکرد و آماده سازی برای مسابقات باشگاهی از دیگر رویدادهای مهم ورزشی این رشته در سال جاری خواهد بود.
رئیس هیات ژیمناستیک استان قزوین با بیان اینکه وزارتخانه های کشور و ورزش و جوانان برای تخصیص حدود یک میلیارد ریال اعتبار به رشته های پایه، به ویژه ژیمناستیک به تفاهم رسیده بودند، افزود: متاسفانه این مساله علی رغم پیگیری های صورت گرفته به هیات ژیمناستیک استان پرداخت نشد در حالی که سایر استان ها از یک میلیارد تا یک میلیارد و 200 میلیون ریال از استانداری ها دریافت کردند.

**رشته ژیمناستیک چنانکه باید معرفی نشده است
دبیر هیات ژیمناستیک استان قزوین نیز در این جلسه گفت: متاسفانه این رشته ورزشی مهیج هنوز حتی در سطح وزارت ورزش و جوانان نیز به خوبی معرفی نشده و بسیاری نسبت به آن شناخت لازم را ندارند.
کامران داودی با اشاره به اینکه رشته فوتبال یک مدال بیشتر ندارد اما ژیمناستیک 24 مدال دارد، اضافه کرد: انتظار داریم حمایت های بیشتری از این رشته در سطوح بالای مدیریتی گرفته شود، اگرچه این رشته دیربازده است اما پایه همه رشته های ورزشی محسوب می شود.
داودی در ادامه، پشتوانه سازی در این رشته ورزشی را از اولویت های کاری این هیات دانست و گفت: رشته های ترامپولین، آکروژیم و کلاس های مربیگری و داوری در قزوین فعال هستند و در حال حاضر نیز خود را برای مسابقات لیگ جوانان و بزرگسالان قهرمانی کشور آماده می کنیم.
نایب رئیس هیات ژیمناسیتک استان قزوین نیز در این جلسه اظهار داشت: تیم های نزاع خیر و شر، تعبیر یک رویا، آرش کمانگیر و ماه بی نفس در شاخه ژیمناسیتک برای همه در استان فعال بوده و تیم معلولان تعبیر یک رویا قرار بود به مسابقات جاکارتا اعزام شود که کنسل شد.
مولود مجیبی ادامه داد: 19 داور و 23 مربی بانو در ژیمناستیک استان فعالیت دارند که 2 داور و 2 مربی را برای ارتقا درجه به دوره های جدید آموزشی اعزام کرده ایم.


تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است
نام:  
پست الکترونیکی:
نظر شما:  
کد امنیتی:

 
 
طرح ملی گفت و گوی خانواده با هدف تقویت مهارت گفت و گو در حامعه اجرا می شودپیشخوان روزنامه های امروز صبح استان / دوشنبه اشتباهات روزمره‌ای که به ضرر سلامت‌تان هستندسارقین سیم و کابل در تاکستان دستگیر شدند89 میلیون دلار کالا از شهرک های صنعتی قزوین صادر شدنخستین نمایشگاه یادمان استاد محصص در قزوین گشایش یافت1909 تن کالای اساسی با هدف تنظیم بازار در قزوین توزیع شدفعالیت های قرآنی در قزوین مورد حمایت شهرداری و شورای شهر استبا برخوردهای سلیقه ای سنگ روی سنگ بند نمی شود454 ساعت آموزش فنی ‌و حرفه ای در زندان بویین زهرا برگزار شدزبان هنر بهترین شیوه ترویج فرهنگ نماز در بین نسل جوان استتامین اعتبارات بخش سلامت باید در اولویت قرار گیردطرح نظارتی ویژه اربعین در قزوین کلید خوردسنگ ‌نورد قزوینی در جام‌ جهانی چین سوم شدکشف ۱۱ کیلوگرم مواد مخدر در قزویننوسان قیمت طلا، این بار نزولی شد!200 هنرمند صنایع دستی در قزوین کارت شناسایی دریافت کردندبرخورد 2 خودرو در قزوین یک کشته برجای گذاشتدادن اوراق خزانه به بخش سلامت منطقی نیست۲ طرح آبرسانی در محمدیه و مهرگان افتتاح شد
اشتباهات روزمره‌ای که به ضرر سلامت‌تان هستند89 میلیون دلار کالا از شهرک های صنعتی قزوین صادر شدسارقین سیم و کابل در تاکستان دستگیر شدندتامین اعتبارات بخش سلامت باید در اولویت قرار گیردکشف ۱۱ کیلوگرم مواد مخدر در قزویننخستین نمایشگاه یادمان استاد محصص در قزوین گشایش یافت454 ساعت آموزش فنی ‌و حرفه ای در زندان بویین زهرا برگزار شدنوسان قیمت طلا، این بار نزولی شد!200 هنرمند صنایع دستی در قزوین کارت شناسایی دریافت کردندطرح نظارتی ویژه اربعین در قزوین کلید خوردپیشخوان روزنامه های امروز صبح استان / یکشنبه با برخوردهای سلیقه ای سنگ روی سنگ بند نمی شودسنگ ‌نورد قزوینی در جام‌ جهانی چین سوم شدفعالیت های قرآنی در قزوین مورد حمایت شهرداری و شورای شهر است1909 تن کالای اساسی با هدف تنظیم بازار در قزوین توزیع شدزبان هنر بهترین شیوه ترویج فرهنگ نماز در بین نسل جوان استطرح ملی گفت و گوی خانواده با هدف تقویت مهارت گفت و گو در حامعه اجرا می شودپیشخوان روزنامه های امروز صبح استان / دوشنبه
سرپرست وزارت راه و شهرسازی کیست؟ + سوابقتصاویر وحشتناک از مراسم گیاه خواران در تایلندآیا میدانید؛ پس از روشن شدن چراغ اخطار بنزین چند کیلومتر دیگر می توانید راه بروید؟فال آنلاین دیوان حافظ شنبه 28 مهرماه 97فراخوان تکمیل و ارتقاء الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت باعث امیدواری مردم به آینده شده است/ افق های روشنی پیش روی انقلاب متصور هستیمواکنش سفیر ایران در لندن نسبت به تمدید تعلیق ایران از لیست FATFفاصله زیرکانه ترامپ از بن سلمانترسوها در جهاد کنار می روند/ دو تُن طلا ذخیره می کند برای چه؟!/ قول سران عشایر عراق برای جابجایی رایگان زائران/ ضرورت اصلاح قانون انتخابات/ نخبگان به رفع مشکلات همت بگمارندعکسی بی نظیر از جنگل های گیلان/جهان متفاوت ، سرنوشت متفاوتchr(8230)توجه رزمندگان عراقی به نماز شب های مدافع حرم ایرانیلیست استقلال برای تقابل با سایپا؛ غیبت ستاره ملی پوشنیکبخت واحدی دلیل خط خوردن رحمتی از تیم ملی را فاش کرد!ترکیب استقلال برابر سایپا مشخص شدحمله شدیدالحن امیر قلعه نویی به کارلوس کی روش: 200 میلیارد جابجا کرده و می گوید تیم ملی مال من استقیمت طلا و سکه افت کرد + جدولنرخ گذاری پروازهای خارجی با ارز نیما ادامه می یابددلالان دلار دینار فروش شدند/ افزایش 500 تومانی قیمت ارز عراققیمت فعلی دلار امروز 26 مهرماه در بازار آزاد/کاهش قیمت سکه و طلاقیمت خودروهای داخلی در بازار امروزارز کاهش یافت / دلار 13400