۱۳۹۸ جمعه ۱ آذر  | 2019 11 Friday
آرشیو خبر آمار بازدید: 128 کد مطلب: 45943  

۵۰۰ نوزاد با کمک مرکز ناباروری جهاد دانشگاهی قزوین متولد شد

رئیس جهاد دانشگاهی استان قزوین گفت: با فعالیت مرکز ناباروری جهاد دانشگاهی در استان قزوین ۵۰۰ نوزاد متولد شده است.
۱۳۹۷ سه شنبه ۱۶ مرداد ساعت 09:09

 صدای قزوین - فرشاد پیله چی رئیس جهاد دانشگاهی استان قزوین روز سه شنبه در جمع خبرنگاران رسانه های گروهی گفت: جهاد دانشگاهی استان از سال ۸۳ تاسیس شده و با نیروهای توانمند و متخصصی که دارد توانسته در خدمت رسانی به جامعه نقش مهمی ایفا کند.


وی اضافه کرد:این مجموعه در ۳۱ استان کشور دایر شده وبا داشتن ۳ دانشگاه، ۵ موسسه آموزش عالی، ۴۰ مرکز علمی کاربردی ۳ پژوهشگاه و ۱۴۰ مرکز آموزش های تخصصی کوتاه مدت و ۲۵ پژوهشکده در خدمت مردم است و با ظرفیتی که داریم در خدمت دولت هستیم تا مشکلات را حل ‌کنیم.

رئیس جهاد دانشگاهی استان اظهارداشت:بانیروهای توانمندی که داریم درحوزه رسالت خود عمل کرده ایم و در تحقق شعار سال در حمایت از کالای ایرانی جدی هستیم.پیله چی بیان کرد: جهاد دانشگاهی با مدیریت جهادی و برنامه ریزی بلند مدت در مسیر اهداف گام برداشته و استفاده از کالای ایرانی را جا انداخته ایم و در ۳۸ سال دوران فعالیت خود بدون اتکا به منابع دولتی با توان داخلی دنبال اجرای رسالت خود بوده ایم.

پیله چی یادآورشد: با همت و تلاش همه فعالان جهاد دانشگاهی و برنامه ریزی دقیق در راستای خدمت به مردم گام برمی داریم ودر این راه راسخ هستیم.

وی اظهارداشت: جهاد دانشگاهی یک مجموعه علمی و تخصصی است و بر اساس ماموریتهای تعریف شده حرکت میکند و حرکت ما منطبق با نقشه جامع علمی کشور است و در حوزه آموزش، تحقیق و پژوهش جدی هستیم.

رئیس جهاد دانشگاهی استان قزوین تصریح کرد: تمام دانش فنی کسب شده در سالهای اخیر در مسیر فعالیتهای تاثیرگذار است و با داشتن مرکز انتشارات، خبرگزاری و واحدهای تحقیقاتی و پژوهشی، مرکز افکارسنجی و مراکز تحقیقی فعالیت می کنیم.

وی اضافه کرد:طرح آمایش علم و فناوری استان در حال تهیه واجراست و در حال حاضر با معاونت پژوهشی، فرهنگی، آموزشی و پشتیبانی و یک مرکز علمی در استان در حال خدمت رسانی هستیم.

پیله چی بیان کرد: طرح تجاری سازی فناوری و اشتغال را در دست اجرا داریم تا طرح های تجاری فعال شود ودرحال حاضر در شش حوزه فعالیت داریم و در یک سال آینده سه برنامه اساسی را پیگیری خواهیم کرد.ساخت مجتمع تحقیقاتی و فنآوری در قزوین

وی در ادامه گفت: جهاد باید ماموریت مشخص داشته باشد و بالندگی خود را نشان دهد به همین دلیل توسعه زیرساختی دانشگاه را دنبال می کنیم و ساخت مجتمع تحقیقاتی و فناوری با ۱۰ هزار مترمربع زیربنا ساخته خواهد شد تا راندمان کار بالا برود.

پیله چی گفت: ساخت مجتمع تحقیقاتی و فنآوری ۲۰ میلیارد تومان هزینه برای ساخت و ۲۰ میلیارد تومان برای تجهیز لازم دارد که از محل اعتبارات ملی و استانی و بخشی توسط خیرین تامین خواهد شد.

وی اظهارداشت: برای تجهیز تعدادی از خیرین مقیم خارج از کشور و برای تجهیز این مجتمع تعدادی از خیرین استان اعلام امادگی کرده اند.

پیله چی اضافه کرد: همزمان با توسعه زیرساختی به توسعه پژوهشی در جهاد دانشگاهی هم توجه داریم تا پیشرفت ما محقق شده و فراگیر شود.

تولید ۵۰۰ نوزاد در مرکز ناباروری جهاد دانشگاهی قزوین

وی تصریح کرد: توسعه پژوهشی در راستای امور درمانی در دستور کار قرار دارد و توسعه مرکز ناباروری هم در اولویت قرار دارد.

پیله چی گفت: اولین مرکز ناباروری در استان توانسته خدمات ارزشمندی ارائه شده و تاکنون با کمک این مرکز ۵۰۰ فرزند متولد شده که این کار در کاهش آمار طلاق برای خانواده هایی که بدلیل نازایی از هم جدا می شدند بسیار موثر بوده است.وی اضافه کرد: آزمایشگاه خون جهاد دانشگاهی با تعرفه دولتی خدمات می دهد و مرکز انحصاری بانک خون بند ناف رویان را هم داریم که دارای سلول های غنی است و اگر در گذشته یک ضایعات بود امروز در درمان بیماری های خاص استفاده می شود و نیازهای درمانی بسیاری را برطرف می کند.

پیله چی اظهارداشت: در زندگی ماشینی امروز چون سرطان پوست، پروستات و پستان در استان زیاد شده وارد درمان در این بخش شده ایم و تلاش کرده ایم در حرکتی جدید برای درمان و پیگیری از این بیماریها وارد کار شویم.

وی اضافه کرد: برای بیماری سرطان در بانوان وارد کار جدیدی شده ایم و در غربالگری و شیمی درمانی وارد شده ایم تا بخشی از مشکلات بیماران سرطانی را حل کنیم.

پیله چی اظهارداشت: برای تامین تجهیزات درمان سرطان بیش از ۵ میلیارد دلار هزینه شده است و در حوزه درمانی کمبودهایی در تجهیزات داریم که باید تامین شود تا خدمت بیشتری به مردم داده شود و بیماران برای ازمایش به خارج از استان نروند.

وی افزود: در بخش توانبخشی هم ورود کردیم و هر جا دستگاههای دیگر حضور ندارند ما جبران کنیم.

سالانه ۱۲ هزار نفردر جهاد دانشگاهی آموزش می بینند

پیله چی تصریح کرد: سالانه ۱۲هزار شهروند استان در دوره های مختلف آموزشی مرکز آموزش های کوتاه مدت این نهاد تحت پوشش قرار می گیرند.

وی در ادامه از تالیف کتب آموزش انگلیسی Eight در ۱۶ جلد توسط جهاد دانشگاهی قزوین خبر داد و افزود: این کتاب ها از چند سال پیش برای کشورهای مسلمان تدوین شده و به عنوان یک پروژه ملی تحت پشتیبانی قزوین در حال طی مراحل نهایی و مهرماه منتشر می شود.


تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است
نام:  
پست الکترونیکی:
نظر شما:  
کد امنیتی:

 
 
سرانه کتابخانه در قزوین پایین تر از استاندارد استصادرات کشمش قزوین؛ روی هواتوسعه اقامتگاهی و گردشگری فدک قزوین باید شتاب بگیردحل مشکلات معیشتی مردم دغدغه مسئولان باشدمشکلات کارگران بازنشسته رفع و مطالبات آنها پرداخت گردید۲۳۳۰ هکتار از اراضی کشاورزی البرز به زیر کشت جو رفت۶۰ هزار هکتار از اراضی قزوین به زیر کشت گندم رفتقیمت لوازم یدکی خودرو در قزوین افزایش نیافته استمانور بزرگ ستاد برفروبی شهرداری قزوین آغاز شدروزانه ۶۰ تن زباله در محمدیه و ناحیه شهری مهرگان جمع آوری می شودجایگاههای CNG در استان قزوین تقویت شدندهمایش ملی سرمایه‌های اجتماعی در دانشگاه امام(ره) برگزار می‌شودلایحه جامع دهیاری ها موجب تقویت جایگاه دهیاران می شودوزش باد شدید پدیده غالب جوی قزویننفرات برتر دومین جایزه کتاب سال قزوین معرفی شدندمدارس ابتدایی آوج تعطیل شدمعادن متروکه و غیرفعال، چراغ‌هایی در مسیر بادفضای مجازی حس نیاز به کتاب را کمتر کرده استخط و نشان استاندار قزوین برای مدیران اهل کاغذبازیخریداری ۲۰ هزار جلد کتاب توسط شهرداری قزوین
حاجی میرازیی به خاطر تعلل در استخدام معلمان حق التدریس تذکر گرفترفع یک نگرانی در مورد طرح رتبه بندی معلمانتذکر به حاجی میرزایی درباره استخدام حق التدریسی هارفتارهایی که زائران ایرانی اربعین باید از آنها دوری کنند!رفع یک نگرانی درباره طرح رتبه بندی معلماناز خانه فرار کردم و با دوشنبه ازدواج کردم/ حالا می خواهد من و 3 فرزندم را به افغانستان ببرددستگیر ورزشکار مشهور در پایتخت / او چه کسی است و جرمش چیست؟خانواده بیرانوند اجازه دهند علت مرگ را اعلام می کنیم!تصادف مرگبار اتوبوس در زنجان/42 کشته و زخمیربودن دختر 2 ساله توسط زن معتاد / یسنا کوچولو در حالی که یک قدم تا مرگ فاصله داشت پیدا شدواکنش مردم به دیدار کتایون ریاحی با دالایی لاما + عکسچگونه اپلیکیشن های گوشی قدیمی خود را به دستگاه اندرویدی جدید منتقل کنیم؟استخدام مدیر اداری در آموزشگاه زبان آفاق در تهرانفضانوردی که قرآن را به فضا بردخون انصاری فرد به جوش آمدتحلیل فوتبالی؛ از جای خالی شجاع خلیل زاده در تیم ملی تا پرسپولیس بدون سید جلالاستراماچونی در اینتر برنامه نویس بود؟!جانشین دیاباته؛ آبروی استراماچونی!انتقال یکی از گزینه های خارجی استقلال منتفی شدخرید جدید استقلال لو رفت؛ مهاجم 31 ساله بریتانیایی در تهران!
جزییات وام مسکن ملی اعلام شدجزئیات بیمه تکمیلی بازنشستگان تأمین اجتماعی اعلام شدکشف بیش از ۲۲۰ کیلوگرم مواد مخدر در بندرعباسذخیره سهمیه سوخت آبان ماه همه خودروها تا شش ماه قابل استفاده استبرندگان جایزه کتاب ملی آمریکا در سال ۲۰۱۹خوب، بد، جلف۲ پروانه نمایش گرفتکاهش قیمت 22 کالای اساسی در شهریورحمله وحشیانه سگ‌های شکاری به زن باردار در خیابان + عکسکشف بقایای نوزادان دو هزار ساله با کلاه ایمنی! +عکسبا این روش ها زانو دردتان را خوب کنیددیوید بکام درحال سخنرانی در سازمان ملل +عکسورود اتوبوس به ایستگاه راه آهن/ در آلمان رخ دادلرزش دست ها نشانه خوبی نیستواتس‌اپ برخی از کاربران برای همیشه قطع می‌شودفیلم | تحلیل امام جمعه موقت تهران درباره اعتراضات بنزینیدلار اندکی عقب رفت +جزئیاتسلام نظامی ترامپ در کنار جنازه سرباز آمریکایی +عکساقدام بشر دوستانه سردار آزمون در روسیه+عکسمهناز افشار برای همیشه از ایران رفت؟مردم نسبت به سال قبل چقدر سپرده در بانک‌ها دارند؟ +عکس