۱۳۹۷ چهارشنبه ۲۹ اسفند  | 2019 3 Wednesday
آرشیو خبر آمار بازدید: 46 کد مطلب: 46021  

اخلال گران بازار تحت پیگرد قانونی قرار می گیرند

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری قزوین گفت: افراد اخلال گر در تنظیم بازار به قوه قضائیه معرفی شده و به شدت با آنان برخورد خواهد شد.
۱۳۹۷ شنبه ۲۰ مرداد ساعت 09:13
صدای قزوین:

منوچهر حبیبی روز شنبه در نشست ستاد تنظیم بازار استان قزوین افزود:د:دستگاه های قضایی و نظارتی با تمام قوا به کمک دستگاه های اجرایی آمده تا بتوانیم از اختلال در بازار جلوگیری کنیم.
وی اضافه کرد: در این شرایط بسیار حساس باید با خرید زمان بتوانیم اقلام اساسی مردم را تامین کرده واز به زحمت افتادن مردم جلوگیری کنیم به همین دلیل جلسات ستاد تنظیم بازار با توجه به الویت های روز؛ هر هفته برگزار خواهد شد .
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری قزوین گفت: نحوه توزیع اقلام اساسی در بازار از ایرادهای اساسی و مشکلات بزرگی برخوردار است چرا که به اندازه شایعه ایجاد شده ما در تامیین کالاهای اساسی به هیچ عنوان دچار مشکل نیستیم و باید در نحوه نظارت اصلاحات اساسی صورت پذیرد.
حبیبی گفت: در استان قزوین معمولا روزی 70 تن مرغ مصرف می شود که فقط روزی 20 تن مرغ منجمد به جز کشتار روز توزیع می شود.
وی با اشاره به افزایش گوشت مرغ در بازار گفت: قیمت هر کیلوگرم مرغ با ارز تعادلی باید در بازار 81هزارو 500 ریال باشد و بیشتر از آن، مخالفت با مصوبات کارگروه کشوری است.
وی افزود:طبق اعلام شرکت پشتیبانی دام کشور اقلام اساسی مرغداری از جمله ذرت و کنجاله و همچنین سویا به مقدار لازم وارد شده و تمام مرغداری ها از طریق جهاد کشاورزی استان ها به هر میزان که مورد نیازشان باش، می توانند این محصولات را تهیه نمایند.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری قزوین گفت:مرغ های منجمد توزیع شده برای مصرف عامه مردم در نظر گرفته شده است که متاسفانه غالبا به مصرف رستوران ها رسیده و از دسترس مردم خارج می شود، بنابراین ستاد تنظیم بازار با هماهنگی دستگاه قضایی با این موضوع به شدت مبارزه خواهد کرد.
وی افزود: تا پایان امروز باید پخش مرغ منجمد در قالب فروشگاهای بزرگ با پراکندگی خوب در سطح شهرستانها صورت پذیرد تا همه مردم دسترسی آسان و راحتی به تهیه گوشت سفید داشته باشند.
حبیبی خاطر نشان کرد: 25 قلم کالاهای اساسی مشمول ارز دولتی و تعادلی می باشد که باید به این اقلام در ستاد تنظیم بازار برای پیش بینی مشکلات آینده دارو را نیز اضافه کرد.
وی گفت: تا اردیبهشت سال آینده هیچ افزایش قیمتی در کالاهای اساسی نخواهیم داشت و طبق مصوبه ستاد تنظیم بازار کشور از اردیبهشت سال 98 فقط 9 درصد به قیمت های مصوب اضافه خواهد شد.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری قزوین گفت با تشکیل ستاد احتکار و اختفا توانسته ایم بسیاری از اقلام اساسی احتکار شده را کشف و به روند بازار باز گردانیم.
وی خاطر نشان کرد: شرایط به گونه ای است که از تمام ظرفیت های همه دستگاه ها با هماهنگی فرمانداری ها باید استفاده شود تا ظرف سه روز آینده گزارش جامع از اقلام احتکار شده بتوانیم به مردم ارائه دهیم.
حبیبی گفت:صادرات و خروج دام از استان باید به کمترین میزان برسد، چراکه با توجه به پیش روی بودن عید سعید قربان و بازگشت حجاج خانه خدا و مصرف بالای دام زنده با گرانی و کمبود آن مواجه نشویم.
وی با اشاره به نوسان قیمت گوشت قرمز در استان گفت:طبق مصوبه ستاد تنظیم بازار کشور قیمت گوشت قرمز باید بیش از 370 هزار هزار ریال نباشد و شرکت پشتیبانی کشور آمادگی خود را برای تامین مصرف استانی به هر اندازه را اعلام داشته است.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری قزوین گفت :مجموعه جهاد کشاورزی باید تمام میزان مصرف گوشت قرمز استان را مشخص تامین کرده و تا فردا بین قصابی ها پخش شود تا این کالا در دسترس مردم قرار داشته باشد ودر صورت عدم اجرای این مصوبه به شدت با جهاد کشاورزی برخورد خواهد شد.
وی با اشاره به عدم کمبود شکر در بازار خاطر نشان کرد: 6هزار تن شکر وارد کشور شده است و از جهت تامین این کالا هیچ مشکلی مشاهده نمی شود.


تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است
نام:  
پست الکترونیکی:
نظر شما:  
کد امنیتی:

 
 
اخبار مرتبط با این خبر
کاهش سرقت از اولویت های پلیس در سال 98 استقزوین درسال ۹۷ تنها استان عاری از آنفلوانزای فوق حاد پرندگان بوداختصاص ۴۱ میلیارد ریال اعتبار برای توسعه فضای خوابگاهی زندان‌هاتورهای گردشگری شهرداری قزوین در نوروز 98 اجرا می شود164 طرح ارتقای امنیت اجتماعی در قزوین اجرا شده استفرمانده جدید نیروی انتظامی استان قزوین معرفی شدپرداخت وجه نقد در عوارضی های قزوین حذف شدتامین امنیت از اساسی ترین وظایف هر حکومت استرییس جدید سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قزوین معارفه شدبارندگی ها در قزوین افزایش پیدا کرده استآمادگی مساجد شهر قزوین برای پذیرایی از مسافران نوروزیبرخورد با مخلان نظم و امنیت در چهارشنبه سوریهدایت نقدینگی های کوچک به سمت تولید به رونق اقتصاد کمک می کندصنعت استان قزوین می تواند شاخص های اقتصادی کشور را تغییر دهدرئیس جدید سازمان صمت استان قزوین معرفی شداسکان اضطراری مسافران یک اتوبوس در آوجطرح نسخه نویسی الکترونیکی در شهر محمدیه قزوین اجرا شدافزایش کرایه تاکسی در قزوین از اردیبهشت سال 98 بازدید از محوطه های تاریخی قزوین در نوروز رایگان استپیشخوان روزنامه های امروز صبح استان / سه شنبه
آخرین جزییات تعیین حقوق کارگران در سال 98حداقل حقوق کارگران مشخص شدپرونده دستمزد 98 بسته شدحداقل حقوق کارگری در سال 98 تصویب شدسلاحی برای نجات از دشمنانلزوم توجه به کسب و کار نویناستاندار کردستان: افرادی به بهانه نقدکردن، هر آنچه تهمت نارواست به مدیران نسبت می دهنددرخواست برای تجدیدنظر مجمع تشخیص درباره یکی از مصوبات بودجه 98رسیدگی معاونت گردشگری به شکایات مسافران در تمام ایام نوروزهنرمندان 17 استان کشور نوروز 98 در مشهد سرود می خوانندبازیگر زن پرحاشیه در کنار 2 غول چراغ جادو/ عکسبررسی والفجر 8 در گفتگوی تفصیلی با محمدعلی صمدی نتیجه والفجر8 مورد انتظار سیاسیون نبود/ فاو را از دست صدام قاپیدیم2 طرح پژوهشی دانشگاه شهید چمران اهواز برگزیده وزارت علوم شدزمان واریز سبد کالا اسفند کمیته امداد و بهزیستی/ عیدی کمیته امداد و بهزیستیحضور آیت الله رییسی در صفوف نمازگزاران حرم رضویفرمانده نیروی دریایی ارتش: توانایی ما به حدی رسیده که در 2 سال یک ناوشکن می سازیمدومین جلسه رسیدگی به اتهامات متهمین پرونده موسوم به تعاونی اعتبار اعتماد ایرانیانامروز در بازار ارز و سکه چه گذشت؟ یکشنبه 26 اسفندآخرین یکشنبه سال و آخرین قیمت طلا سکه و ارزشمارش معکوس برای تعیین دستمزد 14 میلیون کارگر