۱۳۹۷ پنج شنبه ۲۲ آذر  | 2018 12 Thursday
آرشیو خبر آمار بازدید: 54 کد مطلب: 46037  

طرح مطالبات اصحاب رسانه قزوین از استاندار

خبرنگاران و اهالی رسانه قزوین روز شنبه در حضور استاندار این استان مطالبات و درخواست های خود را مطرح کردند.
۱۳۹۷ يکشنبه ۲۱ مرداد ساعت 18:44

صدای قزوین:

مراسم نکوداشت روز خبرنگار با حضور استاندار قزوین، سیده حمیده زرآبادی و داود محمدی نمایندگان مردم قزوین، آبیک و البرز در مجلس شورای اسلامی به همراه اصحاب رسانه در استانداری برگزار شد.

در ابتدای این نشست از خبرنگاران حاضر خواسته شد تا از دغدغه ها، مطالبات، پیشنهادات و انتقادات حرفه خود و نیز مشکلات استان سخن به میان آید که در ادامه به مهمترین مطالب مطرح شده اشاره می شود. 

**نقد رسانه، تهدید نیست 
صاحب امتیاز روزنامه ولایت در این نشست اظهار داشت: هر قدر یک مسئول یا مدیری عملکرد مناسبی داشته باشد اما نتواند با رسانه ها ارتباط برقرار کند به طور قطع هیچ خواهد بود.
سیدعبدالعظیم موسوی خطاب به مدیران دستگاه های استان گفت: به عنوان یک فعال رسانه ای پیشکسوت درخواست دارم اگر نقدی در روزنامه ای دیدید، تلفن تهدید آمیز نزنید و آگهی اش را قطع نکنید!

**عدالت، مساوات نیست
سرپرست خبرگزاری مهر در قزوین یادآور شد: دادن شعار برای رسانه ها جوابگو نیست و باید مسئولان به مرحله عمل وارد شوند.
محمدرضا جباری اضافه کرد: رسانه ها به دنبال عدالت رسانه ای هستند و این عدالت به معنای نگاه مساوی به همه آنها نیست.
به گفته وی، از مسئولان انتظار داریم تا از موقعیت خود سوء استفاده نکرده و با حیثیت مردم و مسئولان بازی نکنند.

**معیشت خبرنگاران به تار مویی بند است
سردبیر روزنامه جام جم در قزوین گفت: امروز معیشت برخی خبرنگاران به تار مویی بند بوده تا جایی که می توان اذعان داشت که این قشر از هیچ امنیت شغلی برخوردار نیستند.
مهری غیاثوند افزود: متاسفانه امروز مشاهده می کنیم مدیرانی بر مسند کار هستند که حتی برخی نطق هایشان را همین خبرنگاران تهیه و تنظیم می کنند.

**مسئولان از بی اعتبار شدن رسانه ها بترسند
یک فعال رسانه ای دیگر نیز در این جلسه یادآور شد: امروز مسئولان از موشک و تحریم ها نباید هراس داشته باشند بلکه باید از بی اعتبار شدن رسانه ها بترسند.
بهنام محمودی با بیان اینکه ترس آن زمانی است که رسانه های معاند و بی مجوز پیشتاز عرصه اطلاع رسانی می شوند، ادامه داد: کار امروز به جایی رسیده که مدیران به خبرنگاران منتخب خود تنها به ارائه عملکرد در قالب گزارش کارانه بسنده می کنند.
به گفته این فعال رسانه ای، اگر برنامه ریزی های درستی در گذشته صورت می گرفت ما امروز شاهد ویرانی برخی محلات قدیمی قزوین مانند دباغان نبودیم.

**متاسفانه جو رسانه های استان مطلوب نیست
یکی دیگر از فعالان رسانه ای استان قزوین در این رابطه اظهار داشت: متاسفانه جو رسانه های استان مطلوب نبوده تا جایی که طی روزهای گذشته حضور علی دهباشی در هفتمین جشنواره مطبوعات استان چنان جار و جنجالی به پا کرد گویی اینکه قزوین از کشور ایران جداست.
مجید نوروزی اضافه کرد: برخی ها اتهامات بسیاری را به وی وارد کردند حال آنکه در صورت صحت گفته های آنان به طور حتم دادستانی و دستگاه قضا به این مساله ورود پیدا می کرد و از ادامه فعالیت وی به عنوان مدیر مسئول و سردبیر مجله بخارا ممانعت به عمل می آورد.

**صوراسرافیل نخستین شهید راه رسانه بود
یک فعال رسانه ای دیگر در این نشست خطاب به استاندار قزوین گفت: مخاطبان نشریات ما به سمت رسانه های خارجی روی می آورند زیرا آنچه که می خواهند در رسانه های ما نمی بینند.
منیژه زیرک تصریح کرد: نخستین شهید راه رسانه جهانگیرخان صوراسرافیل بود که از وی در چنین روزهایی باید یاد کرد.

**رسانه های مستقل از نظر مالی مشکل دارند
سردبیر هفته نامه نسیم قزوین گفت: رسانه های وابسته به دولت یا حزب و جناح خاص به دلیل وابستگی از عهده اطلاع رسانی به خوبی بر نیامده و رسانه های مستقل نیز از نظر تامین مالی با مشکل روبرو هستند.
امیرعلی رضایی تاکید کرد: انتظار داریم استانداری با تخصیص بودجه های فرهنگی برای تامین کاغذ و سایر هزینه های جاری به رسانه ها کمک کند آن چنان که در دوران گذشته این امر انجام می شد.

**رفع مشکلات معیشتی مهمترین مطالبه خبرنگاران است
خبرنگار ایرنا نیز در این مراسم تاکید کرد: توجه به آموزش، رفع مشکلات معیشتی و اقتصادی و نیز امنیت شغلی از مهمترین مطالبات جامعه خبری است که باید مسئولان به آن توجه بیشتری داشته باشند.
هادی درزی رامندی ادامه داد: گردش آزاد اطلاعات و شفاف سازی امور در جامعه ای که هنوز بسیاری از مدیران آن برخلاف تاکید استاندار قزوین، به جامعه رسانه اعتماد و ارتباط کافی را ندارند تنها در حد یک شعار باقی خواهد ماند.
به گفته وی، در واقع توجه بیشتر به رسانه ها زمینه توسعه استان را فراهم خواهد کرد و سود آن نیز در نهایت به خود جامعه باز می گردد.
درزی در پایان اظهار داشت: خبرگزاری جمهوری اسلامی به عنوان یک رسانه مادر، ظرفیت برقراری ارتباط بین مردم و مسئولان را دارد و باید مدیریت ارشد استان نیز از این رسانه به عنوان پل ارتباطی میان خود و آحاد جامعه استفاده کند.


تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است
نام:  
پست الکترونیکی:
نظر شما:  
کد امنیتی:

 
 
اخبار مرتبط با این خبر
شب نشست هنرمندان در قزوین برگزار شدمرکز کارآفرینی بانوان سفیر در قزوین افتتاح شدطرح نظارتی ویژه شب یلدا در قزوین اجرا می شود350 میلیارد ریال معوقات شهرداری از طریق اوراق تهاتر می شوداجلاس استانی نماز در قزوین آغاز شدنمایشگاه شب یلدا در قزوین برگزار می شود14 طرح ورزشی قزوین تا پایان سال مالی تکمیل می شودششمین مجله شفاهی شهر و هنر پس از 16 سال در قزوین برگزار شدجشن بزرگ شهروند کوچک در قزوین برگزار شدکشف ۳۰ هزار لیتر سوخت قاچاق در بوئین زهرامروارید شرق برای افزایش سلامت شهروندان احداث می‌شودتوان شرکت های بومی در حوزه عمرانی باید مورد توجه قرار بگیرددرب اداره کل بانوان استانداری قزوین به روی همه زنان باز استسه شکارچی غیرمجاز در منطقه حفاظت شده باشگل به دام افتادندتاسیس صندوق زیتون در قزوین ضروری استقدردان خدمات معمرین باشیمقزوین می تواند پایلوت اجرای طرح توسعه باغ در اراضی شیبدار باشدصندوق توسعه بخش کشاورزی بدنبال تکمیل زنجیره تولید استصندوق توسعه بخش کشاورزی قزوین یکی از صندوق های موفق کشور استرویکرد اصلی آموزش و پرورش ارتقای سطح فرهنگ اجتماعی باشد
معاون سیاسی استانداری قزوین استاندار سمنان شدشب یلدا می‌تواند فرصتی برای تقویت فرهنگ عمومی باشدصندوق توسعه بخش کشاورزی نیازمند اعتبارات بیشتر است6 فرآورده تولیدی قزوین نشان استاندارد گرفتندبانوان قایقران قزوین در مسابقات کشوری حضور یافتند۳ شکارچی غیرمجاز در تاکستان دستگیر شدندانجام خدمات تجمیعی دامپزشکی در روستاهای قزوینطرح قاضی مدرسه به کاهش وقوع جرم کمک می کندمسابقات والیبال دسته اول نوجوانان کشور در قزوین برگزار می شودمشارکت شهروندان در صنعت بیمه باید افزایش یابدکشف ۳۰ هزار لیتر سوخت قاچاق در بوئین زهراششمین مجله شفاهی شهر و هنر پس از 16 سال در قزوین برگزار شدقدردان خدمات معمرین باشیمدانشگاه آزاد به انتخاب اول داوطلبان تبدیل می شودنمایشگاه شب یلدا در قزوین برگزار می شودسه شکارچی غیرمجاز در منطقه حفاظت شده باشگل به دام افتادنددرب اداره کل بانوان استانداری قزوین به روی همه زنان باز استجشن بزرگ شهروند کوچک در قزوین برگزار شدپیشخوان روزنامه های امروز صبح استان / چهارشنبه تاسیس صندوق زیتون در قزوین ضروری است
هلاکت دو صهیونسیت طی عملیات استشهادی در رام الله + فیلمشغل عجیب فریبرز عرب نیا در کانادا !رمز پیروزی/ دلایل شکست سه سناریوی آمریکا/ حاشیه دیدار خانواده شهدا با رهبر انقلابترامپ دیگر شانسی برای تصدی سمت دولتی نخواهد داشتآمریکا باید هزینه خروج از برجام را بپردازدبطحایی: فرهنگیان پیشداوری نکنند تا رتبه بندی معلمان تصویب شودسخنرانی رهبرانقلاب در دیدار جمعی از خانواده های شهدا +صوتروایاتی شنیدنی از میزان مهریه نماینده های مجلسنشست شورای امنیت برای بررسی اجرای قطعنامه 2231 آغاز شداستانداران جدید تهران، البرز و سمنان را بیشتر بشناسید + تصاویرگزیده روزنامه های 21 آذر 1397خانه معمار محله چهارصد دستگاه به مزایده گذاشته شدسیاوشی: سخنان کریمی قدوسی شوک آور بود/ این گونه رفتارها خیانت محسوب می شودیک کارشناس اوراسیا: دست نخست وزیر ارمنستان برای تشکیل دولت غیر ائتلافی باز شدآیا امکان ابطال کارت ملی هوشمند در صورت مفقودی وجود دارد؟مومن برون گرا برتر از مومن درون گرابروجردی: عضویت رژیم صهیونیستی در FATF اهمیتی برای ما نداردازدواج دو جلیقه زرد وسط معرکه!دعوای علنی ترامپ با رهبران دموکرات و تهدید به تعطیلی دولت+ تصاویرتحرکات گروهک تروریستی منافقین با هدف اخلال در روابط تهران - اروپا صورت می گیرد
اولین تصویر از هیولای مهران مدیری! +عکس12 نشانه ای که ثابت می کند دچار استرس بالا و اضطراب پنهان هستیدمهم ترین عکسی که 15 سال پیش در چنین روزی منتشر شد!سرانه فعالیت و مصرف فرهنگی ایرانی ها چقدر است؟هواداران باید بدانند که چه بلایی دارند بر سر استقلال می آورندواکنش رییس کمیته داوران فدراسیون فوتبال به اشتباهات اخیر داوریفرمانداری که برای خشنودی برخی افراد استعفا داد!ترکیب چلسی مقابل ویدی اعلام شدپیشنهاد 12 میلیارد تومانی تراکتورسازی به طارمی!به نظرم قوانین داوری برای استقلال متفاوت استباقری: مدعی قهرمانی هستیم اگر آقایان بگذارند!کنایه رحمتی به پرسپولیس،فغانی،تاج و داوری های مشکوکواکنش ترقی به اظهارات اخیر رییس جمهور: آقای روحانی احساس می کند تنها کسی است که اسلام را می شناسدآماده باش شبه نظامیان کُرد برای مقابله با عملیات احتمالی ترکیه در شرق فرات سوریهظریف: آمریکایی ها مسئول رنج و بدبختی های خاورمیانه هستند، نه ایرانپیروزی تیم هندبال فراز بام خاییز دهدشت در لیگ برترمعرفی برترین های مسابقات پهلوانی و زورخانه ایتوصیه مقام پیشین سیا: اطلاعات پرونده قتل خاشقجی را از طبقه بندی خارج کنیدآغاز مسابقات فوتبال محلات شهر همداننمایشگاه گردشگری پارس فرصتی برای کسب گردشگران داخلی و خارجی