۱۳۹۷ سه شنبه ۲۴ مهر  | 2018 10 Tuesday
آرشیو خبر آمار بازدید: 45 کد مطلب: 46037  

طرح مطالبات اصحاب رسانه قزوین از استاندار

خبرنگاران و اهالی رسانه قزوین روز شنبه در حضور استاندار این استان مطالبات و درخواست های خود را مطرح کردند.
۱۳۹۷ يکشنبه ۲۱ مرداد ساعت 18:44

صدای قزوین:

مراسم نکوداشت روز خبرنگار با حضور استاندار قزوین، سیده حمیده زرآبادی و داود محمدی نمایندگان مردم قزوین، آبیک و البرز در مجلس شورای اسلامی به همراه اصحاب رسانه در استانداری برگزار شد.

در ابتدای این نشست از خبرنگاران حاضر خواسته شد تا از دغدغه ها، مطالبات، پیشنهادات و انتقادات حرفه خود و نیز مشکلات استان سخن به میان آید که در ادامه به مهمترین مطالب مطرح شده اشاره می شود. 

**نقد رسانه، تهدید نیست 
صاحب امتیاز روزنامه ولایت در این نشست اظهار داشت: هر قدر یک مسئول یا مدیری عملکرد مناسبی داشته باشد اما نتواند با رسانه ها ارتباط برقرار کند به طور قطع هیچ خواهد بود.
سیدعبدالعظیم موسوی خطاب به مدیران دستگاه های استان گفت: به عنوان یک فعال رسانه ای پیشکسوت درخواست دارم اگر نقدی در روزنامه ای دیدید، تلفن تهدید آمیز نزنید و آگهی اش را قطع نکنید!

**عدالت، مساوات نیست
سرپرست خبرگزاری مهر در قزوین یادآور شد: دادن شعار برای رسانه ها جوابگو نیست و باید مسئولان به مرحله عمل وارد شوند.
محمدرضا جباری اضافه کرد: رسانه ها به دنبال عدالت رسانه ای هستند و این عدالت به معنای نگاه مساوی به همه آنها نیست.
به گفته وی، از مسئولان انتظار داریم تا از موقعیت خود سوء استفاده نکرده و با حیثیت مردم و مسئولان بازی نکنند.

**معیشت خبرنگاران به تار مویی بند است
سردبیر روزنامه جام جم در قزوین گفت: امروز معیشت برخی خبرنگاران به تار مویی بند بوده تا جایی که می توان اذعان داشت که این قشر از هیچ امنیت شغلی برخوردار نیستند.
مهری غیاثوند افزود: متاسفانه امروز مشاهده می کنیم مدیرانی بر مسند کار هستند که حتی برخی نطق هایشان را همین خبرنگاران تهیه و تنظیم می کنند.

**مسئولان از بی اعتبار شدن رسانه ها بترسند
یک فعال رسانه ای دیگر نیز در این جلسه یادآور شد: امروز مسئولان از موشک و تحریم ها نباید هراس داشته باشند بلکه باید از بی اعتبار شدن رسانه ها بترسند.
بهنام محمودی با بیان اینکه ترس آن زمانی است که رسانه های معاند و بی مجوز پیشتاز عرصه اطلاع رسانی می شوند، ادامه داد: کار امروز به جایی رسیده که مدیران به خبرنگاران منتخب خود تنها به ارائه عملکرد در قالب گزارش کارانه بسنده می کنند.
به گفته این فعال رسانه ای، اگر برنامه ریزی های درستی در گذشته صورت می گرفت ما امروز شاهد ویرانی برخی محلات قدیمی قزوین مانند دباغان نبودیم.

**متاسفانه جو رسانه های استان مطلوب نیست
یکی دیگر از فعالان رسانه ای استان قزوین در این رابطه اظهار داشت: متاسفانه جو رسانه های استان مطلوب نبوده تا جایی که طی روزهای گذشته حضور علی دهباشی در هفتمین جشنواره مطبوعات استان چنان جار و جنجالی به پا کرد گویی اینکه قزوین از کشور ایران جداست.
مجید نوروزی اضافه کرد: برخی ها اتهامات بسیاری را به وی وارد کردند حال آنکه در صورت صحت گفته های آنان به طور حتم دادستانی و دستگاه قضا به این مساله ورود پیدا می کرد و از ادامه فعالیت وی به عنوان مدیر مسئول و سردبیر مجله بخارا ممانعت به عمل می آورد.

**صوراسرافیل نخستین شهید راه رسانه بود
یک فعال رسانه ای دیگر در این نشست خطاب به استاندار قزوین گفت: مخاطبان نشریات ما به سمت رسانه های خارجی روی می آورند زیرا آنچه که می خواهند در رسانه های ما نمی بینند.
منیژه زیرک تصریح کرد: نخستین شهید راه رسانه جهانگیرخان صوراسرافیل بود که از وی در چنین روزهایی باید یاد کرد.

**رسانه های مستقل از نظر مالی مشکل دارند
سردبیر هفته نامه نسیم قزوین گفت: رسانه های وابسته به دولت یا حزب و جناح خاص به دلیل وابستگی از عهده اطلاع رسانی به خوبی بر نیامده و رسانه های مستقل نیز از نظر تامین مالی با مشکل روبرو هستند.
امیرعلی رضایی تاکید کرد: انتظار داریم استانداری با تخصیص بودجه های فرهنگی برای تامین کاغذ و سایر هزینه های جاری به رسانه ها کمک کند آن چنان که در دوران گذشته این امر انجام می شد.

**رفع مشکلات معیشتی مهمترین مطالبه خبرنگاران است
خبرنگار ایرنا نیز در این مراسم تاکید کرد: توجه به آموزش، رفع مشکلات معیشتی و اقتصادی و نیز امنیت شغلی از مهمترین مطالبات جامعه خبری است که باید مسئولان به آن توجه بیشتری داشته باشند.
هادی درزی رامندی ادامه داد: گردش آزاد اطلاعات و شفاف سازی امور در جامعه ای که هنوز بسیاری از مدیران آن برخلاف تاکید استاندار قزوین، به جامعه رسانه اعتماد و ارتباط کافی را ندارند تنها در حد یک شعار باقی خواهد ماند.
به گفته وی، در واقع توجه بیشتر به رسانه ها زمینه توسعه استان را فراهم خواهد کرد و سود آن نیز در نهایت به خود جامعه باز می گردد.
درزی در پایان اظهار داشت: خبرگزاری جمهوری اسلامی به عنوان یک رسانه مادر، ظرفیت برقراری ارتباط بین مردم و مسئولان را دارد و باید مدیریت ارشد استان نیز از این رسانه به عنوان پل ارتباطی میان خود و آحاد جامعه استفاده کند.


تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است
نام:  
پست الکترونیکی:
نظر شما:  
کد امنیتی:

 
 
اخبار مرتبط با این خبر
ردیفتیترتاریخ
1 طرح مطالبات اصحاب رسانه قزوین از استاندار ۱۳۹۷ يکشنبه ۲۱ مرداد
نفرات برتر مسابقات شطرنج دختران کشور در قزوین مشخص شدندکهنه باغستان قزوین از زباله پاکسازی شدسرعت وزش باد در قزوین افزایش می یابدتاسیس سازمان عقیدتی و سیاسی ارتش از ثمرات انقلاب اسلامی بودبیماران روانی، افراد ناشناخته برای جامعه۴۸ درصد واحدهای مسکونی روستایی استان قزوین نوسازی شده استاستفاده شخصی از خودروهای دولتی در قزوین کنترل می شودمعاون سیاسی و امنیتی فرماندار شهرستان آبیک منصوب شدناپایداری‌ هوا در استان ادامه داردبازدید معلولان از موزه های قزوین فردا سه شنبه رایگان استاستفاده شخصی از خودروهای دولتی در قزوین کنترل می‌شودهشت هزار قزوینی برای پیاده روی اربعین ثبت نام کردندبرگزاری کنگره شهدا درقزوین باید به گفتمان ایثار در جامعه منجر شوددومین موزه مردم شناسی استان قزوین امسال راه اندازی می شودبخشدار بشاریات از توابع شهرستان آبیک منصوب شدسارق خودرو در قزوین به دام پلیس افتادپنج کتابخانه سیار به کودکان و نوجوانان قزوینی خدمات می دهندثروت، قدرت، جهل و اعتماد بیش از حد فساد انگیز استتهیه ۳۴ بسته سرمایه‌گذاری در شهرداری قزوینکهنه باغستان قزوین از زباله پاکسازی شد
تحلیل ظریفیان از حاشیه های سخنرانی روحانی در دانشگاه تهران و اعتراضات گروههای دانشجوییافکار منفی را دور بریزیدآیینه کاری و زیباسازی حرم حضرت ابوالفضل به اتمام رسید+ تصاویرجلسه اضطراری نمایندگان مجلس برای 1500 اخراجی مسکن مهر در پردیسنحوه سخن گفتن پزشکان با بیماران/ پاسخ حضرت آیت الله صانعیاعتبار پاسپورت ایرانی چطور تغییر می کند؟پیرترین زن جهان از سختی های زندگی اش می گوید! +تصاویرمراسم عجیب درآوردن چشم از حدقه در هند! +16 با تصاویرمراسم اربعین امسال حساسیت ویژه ای دارد/ تعامل مرزبانان ایران و عراق، امنیت آفرین برای هر دو کشورپرنده ابابیل را تابه حال دیده اید؟ +عکسبلایی که مهناز افشار سر پدر دنیا ویسی آورد! +عکسفال آنلاین دیوان حافظ دوشنبه 23 مهرماه 97قانون مهریه تغییر می کندمتن و حاشیه آیین آغاز رسمی سال تحصیلی دانشگاه ها + تصاویرتجمع دانشجویان حامی روحانی علیه روحانی در دانشگاه تهران +عکسمراسم ختم مادر محسن اسماعیلی برگزار شد/ چه کسانی حضور داشتند؟پرستو صالحی؛ تهدیدی برای امنیت کشور!196 اخلالگر اقتصادی در تهران دستگیر شده اند/اعلام اسامی محکومان اقتصادی اخیر در 3 استان کشور/هشدار به فعالان بازار غیرمجاز ارز: دستگیر می شوید/در راستای نظارت های درون سازمانی قوه قضاییه، برخی متخلفان دستگیر شده اند/هشت و نیم سال حبس برای نفوذیِ دوتابعیتی که بوسیله وزارت اطلاعات شناآیا اجناس خریداری شده از سابق را می توان به قیمت روز فروخت؟ پاسخ حضرت آیت الله شبیری زنجانیآیت الله جنتی در سفر خارجی + عکس
کاهش گلبول های سفید خون خطرناک است؟سفر به «دریای پارس»بیشترین اسامی نوزادان در ۶ ماه اول سال/ اینفوگرافیکرسوایی اخلاقی در سینماشیعیان نیجر بسته های غذایی میان نیازمندان توزیع می کننداین پاییز رنگارنگchr(8230)/عکسادعای وزیر انرژی عربستان: اگر ما نبودیم قیمت نفت سه رقمی شده بودشکست ناباورانه یاران عبادی پور در نخستین هفته پلاس لیگااین نقاشی هنوز زنده است اما ...افزایش قربانیان انفجار خط لوله نفت نیجریه به 60 نفربرداشت 110 هزار تن برگ سبز چای / پیش بینی صادرات 8 هزار تنی چای در سال جاریخرید از عمده فروشی ها شیوه جدید مردم برای تأمین نیازهای ضروری!بیشترین اسامی نوزادان در 6 ماه اول سال/ اینفوگرافیک6 نکته مهمی که امام صادق (ع) از پدرشان آموختندقبرستان جنگنده های قدیمی MIG شوروی+عکسشاگرد آیت الله خویی از معجم رجال الحدیث می گویدنرخ پوشش پیش دبستانی در 5 استان به بالای 80 درصد رسیدعملیات احداث بندهای سنگی ملاتی در قیر و کارزین آغاز شدحمله افراد ناشناس به یک مرکز پلیس در آتن / 4 افسر زخمی شدنداوقات شرعی بیست و سوم مهر در سمنان