۱۳۹۷ يکشنبه ۲۸ مرداد  | 2018 8 Sunday
آرشیو خبر آمار بازدید: 30 کد مطلب: 46037  

طرح مطالبات اصحاب رسانه قزوین از استاندار

خبرنگاران و اهالی رسانه قزوین روز شنبه در حضور استاندار این استان مطالبات و درخواست های خود را مطرح کردند.
۱۳۹۷ يکشنبه ۲۱ مرداد ساعت 18:44

صدای قزوین:

مراسم نکوداشت روز خبرنگار با حضور استاندار قزوین، سیده حمیده زرآبادی و داود محمدی نمایندگان مردم قزوین، آبیک و البرز در مجلس شورای اسلامی به همراه اصحاب رسانه در استانداری برگزار شد.

در ابتدای این نشست از خبرنگاران حاضر خواسته شد تا از دغدغه ها، مطالبات، پیشنهادات و انتقادات حرفه خود و نیز مشکلات استان سخن به میان آید که در ادامه به مهمترین مطالب مطرح شده اشاره می شود. 

**نقد رسانه، تهدید نیست 
صاحب امتیاز روزنامه ولایت در این نشست اظهار داشت: هر قدر یک مسئول یا مدیری عملکرد مناسبی داشته باشد اما نتواند با رسانه ها ارتباط برقرار کند به طور قطع هیچ خواهد بود.
سیدعبدالعظیم موسوی خطاب به مدیران دستگاه های استان گفت: به عنوان یک فعال رسانه ای پیشکسوت درخواست دارم اگر نقدی در روزنامه ای دیدید، تلفن تهدید آمیز نزنید و آگهی اش را قطع نکنید!

**عدالت، مساوات نیست
سرپرست خبرگزاری مهر در قزوین یادآور شد: دادن شعار برای رسانه ها جوابگو نیست و باید مسئولان به مرحله عمل وارد شوند.
محمدرضا جباری اضافه کرد: رسانه ها به دنبال عدالت رسانه ای هستند و این عدالت به معنای نگاه مساوی به همه آنها نیست.
به گفته وی، از مسئولان انتظار داریم تا از موقعیت خود سوء استفاده نکرده و با حیثیت مردم و مسئولان بازی نکنند.

**معیشت خبرنگاران به تار مویی بند است
سردبیر روزنامه جام جم در قزوین گفت: امروز معیشت برخی خبرنگاران به تار مویی بند بوده تا جایی که می توان اذعان داشت که این قشر از هیچ امنیت شغلی برخوردار نیستند.
مهری غیاثوند افزود: متاسفانه امروز مشاهده می کنیم مدیرانی بر مسند کار هستند که حتی برخی نطق هایشان را همین خبرنگاران تهیه و تنظیم می کنند.

**مسئولان از بی اعتبار شدن رسانه ها بترسند
یک فعال رسانه ای دیگر نیز در این جلسه یادآور شد: امروز مسئولان از موشک و تحریم ها نباید هراس داشته باشند بلکه باید از بی اعتبار شدن رسانه ها بترسند.
بهنام محمودی با بیان اینکه ترس آن زمانی است که رسانه های معاند و بی مجوز پیشتاز عرصه اطلاع رسانی می شوند، ادامه داد: کار امروز به جایی رسیده که مدیران به خبرنگاران منتخب خود تنها به ارائه عملکرد در قالب گزارش کارانه بسنده می کنند.
به گفته این فعال رسانه ای، اگر برنامه ریزی های درستی در گذشته صورت می گرفت ما امروز شاهد ویرانی برخی محلات قدیمی قزوین مانند دباغان نبودیم.

**متاسفانه جو رسانه های استان مطلوب نیست
یکی دیگر از فعالان رسانه ای استان قزوین در این رابطه اظهار داشت: متاسفانه جو رسانه های استان مطلوب نبوده تا جایی که طی روزهای گذشته حضور علی دهباشی در هفتمین جشنواره مطبوعات استان چنان جار و جنجالی به پا کرد گویی اینکه قزوین از کشور ایران جداست.
مجید نوروزی اضافه کرد: برخی ها اتهامات بسیاری را به وی وارد کردند حال آنکه در صورت صحت گفته های آنان به طور حتم دادستانی و دستگاه قضا به این مساله ورود پیدا می کرد و از ادامه فعالیت وی به عنوان مدیر مسئول و سردبیر مجله بخارا ممانعت به عمل می آورد.

**صوراسرافیل نخستین شهید راه رسانه بود
یک فعال رسانه ای دیگر در این نشست خطاب به استاندار قزوین گفت: مخاطبان نشریات ما به سمت رسانه های خارجی روی می آورند زیرا آنچه که می خواهند در رسانه های ما نمی بینند.
منیژه زیرک تصریح کرد: نخستین شهید راه رسانه جهانگیرخان صوراسرافیل بود که از وی در چنین روزهایی باید یاد کرد.

**رسانه های مستقل از نظر مالی مشکل دارند
سردبیر هفته نامه نسیم قزوین گفت: رسانه های وابسته به دولت یا حزب و جناح خاص به دلیل وابستگی از عهده اطلاع رسانی به خوبی بر نیامده و رسانه های مستقل نیز از نظر تامین مالی با مشکل روبرو هستند.
امیرعلی رضایی تاکید کرد: انتظار داریم استانداری با تخصیص بودجه های فرهنگی برای تامین کاغذ و سایر هزینه های جاری به رسانه ها کمک کند آن چنان که در دوران گذشته این امر انجام می شد.

**رفع مشکلات معیشتی مهمترین مطالبه خبرنگاران است
خبرنگار ایرنا نیز در این مراسم تاکید کرد: توجه به آموزش، رفع مشکلات معیشتی و اقتصادی و نیز امنیت شغلی از مهمترین مطالبات جامعه خبری است که باید مسئولان به آن توجه بیشتری داشته باشند.
هادی درزی رامندی ادامه داد: گردش آزاد اطلاعات و شفاف سازی امور در جامعه ای که هنوز بسیاری از مدیران آن برخلاف تاکید استاندار قزوین، به جامعه رسانه اعتماد و ارتباط کافی را ندارند تنها در حد یک شعار باقی خواهد ماند.
به گفته وی، در واقع توجه بیشتر به رسانه ها زمینه توسعه استان را فراهم خواهد کرد و سود آن نیز در نهایت به خود جامعه باز می گردد.
درزی در پایان اظهار داشت: خبرگزاری جمهوری اسلامی به عنوان یک رسانه مادر، ظرفیت برقراری ارتباط بین مردم و مسئولان را دارد و باید مدیریت ارشد استان نیز از این رسانه به عنوان پل ارتباطی میان خود و آحاد جامعه استفاده کند.


تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است
نام:  
پست الکترونیکی:
نظر شما:  
کد امنیتی:

 
 
اخبار مرتبط با این خبر
ردیفتیترتاریخ
1 طرح مطالبات اصحاب رسانه قزوین از استاندار ۱۳۹۷ يکشنبه ۲۱ مرداد
هوای استان خُنک‌تر می‌شودبا رکود بازار، قیمت خودروهای داخلی کاهش یافتنمایشگاه کودک و سرگرمی در قزوین برگزار می شود2 هزار میلیارد ریال در شهرک های صنعتی قزوین سرمایه گذاری می شوداستاندار قزوین با تشکیل ستاد عالی اقتصادی موافقت کردکالاهای احتکار شده در اختیار مردم قرار می گیردخروج دام زنده از قزوین ممنوع استقزوین مشکلی در خصوص تامین کالاهای اساسی خود نداردتریلر حامل بار کاه در آتش سوختهمه کالاهای اساسی در استان قزوین ذخیره سازی شده استمیزگرد بررسی وضعیت تحقیق و توسعه در صنایع برگزار شدروند فعالیت تاکسی‌ها در قزوین تغییر خواهد کردتامین و توزیع کالا و نظارت جدی بر اصناف در قزوین جدی گرفته شودآزادگان با سلاح ایمان در برابر دشمن ایستادگی کردندبرای خدمت رسانی به زائرین اربعین حسینی آماده ایمپیشخوان روزنامه های امروز صبح استان / یکشنبه مراسم شبی با قرآن در قزوین برگزار شداجرای طرح آبیاری تحت فشار در روستای خوزنینمسائل و مشکلات شهر نرجه بررسی شدتلاش برای جلوگیری از رسوب اتباع خارجی در استان
مراسم ازدواج 50 زوج قزوینی برگزار شدمسائل و مشکلات شهر نرجه بررسی شدبرنامه دیدارهای تیم فوتبال کاسپین در لیگ دسته دوم مشخص شدبازرسان نظارت بر انبارهای غیرقانونی کالا را تشدید کنندرسیدگی به مشکلات مردم وظیفه مسئولان استتوزیع گوشت گرم دولتی در قزوین۷ جنگ بزرگ شب های پرستاره در بوستان فدک برگزار می شوددمای هوای قزوین کاهش می یابدتلاش برای جلوگیری از رسوب اتباع خارجی در استاناجرای طرح ویژه نوسازی مسکن در روستاهای قزوین کند استشناسایی 37 انبار احتکار کالا در قزوین مراسم شبی با قرآن در قزوین برگزار شداجرای طرح آبیاری تحت فشار در روستای خوزنیناستعلام پروانه استاندارد با تلفن همراه امکان پذیر شد۲۶۰۰ پرونده تخلف واحدهای صنفی در قزوین تشکیل شدتازه‌ترین خبرها از بازار طلا و ارزتخلفات۲ کارمند اداره کل راه و شهرسازی قزوین رسیدگی شدکالاهای احتکار شده در اختیار مردم قرار می گیردنمایشگاه کودک و سرگرمی در قزوین برگزار می شودپیشخوان روزنامه های امروز صبح استان / شنبه
قاسم شعله سعدی روبروی مجلس دستگیر شد + عکسجرأت داری بیا با هم بریم پیش برادر احمد تا حالتو بگیرهدختر 12 ساله، صیغه پیرمرد هوس باز شدچگونه اندروید را امن نگه داریم؟بنچمارک منتسب به اکسپریا XA3 در گیک بنچ ثبت شداختصاصی؛دلیل جذب ایمن حسین مشخص شد/ علیپور نیم فصل ترانسفر می شودفاجعه در اردوی استقلال؛ دو خارجی که بیش از 5 ماه است در شرایط بازی نبوده اند!مهاجم استقلال به اتهام قتل غیر عمد به دادگاه احضار شدوقایع جالب تمرین شاگردان شفر ؛ بازگشت حسینی و حضور پررنگ چشمی در برنامه های تاکتیکیخرید جدید استقلال دیدار با فولاد را از دست دادتقویت 1059 واحدی کل شاخص بورس تهرانفرمان صنعت خودرو کماکان در دست دولتآیا کروز میتواند ایران خودرو را تصاحب کند ؟ / چه کسی پشت فرمان ایران خودرو می نشیندسه-هیچ: تاخت و تازه سه جانبه چینی ها در بازار خودرو ایرانموافقت بانک مرکزی با آغاز واگذاری 2.6 میلیون سکه پیش فروش از فرداقیمت گذاری خودرو همچنان زیر نظر شورای رقابت/ منتظر تعیین تکلیف ارز خودروسازان هستیمآغاز واگذاری 2.6 میلیون قطعه سکه پیش فروش از فرداپیمان معادی با کدام بازیگر هالیوودی هم بازی می شود؟پیمان معادی با کدام بازیگر هالیوودی هم بازی می شود؟/ عکسجهانگیری: شرایط خطیر است ولی بن بست نیست
منظور از مذاکره با آمریکا التماس کردن به این کشور نیست/روحانی باید نماینده صلح طلبان کشور باشدهجدهمین سکان دار بانک مرکزی را بشناسیمارتش سوریه: یکی از خلبانان جنگنده ساقط شده توسط اسرائیل کشته شده/سرنوشت خلبان دوم معلوم نیستترامپ از تنظیم تلویزیون همسرش روی سی ان ان عصبانی شدرئیس کل جدید در دایره ارزی!اتهامی از جنس جریان برق به ایرانی ها/ وقتی بر اساس آمار شبهه دار به پرمصرفی متهم می شویم!سفیر ایران در چین نرفته برمی گردد؟!نیکی هیلی در شورای امنیت به کشورهای عربی تاختواکنش بازار به تغییر رئیس کل بانک مرکزیترامپ، عقب نشینی کردبنی صدر: ترامپ مسخره دنیا شده/ وزیراطلاعات رژیم پهلوی: براندازی نظام جمهوری اسلامی یعنی براندازی ایرانهشدار به خریداران ایرانی املاک در کشورهای همسایه!اردوغان به تصویب لایحه توقف فروش جنگنده های F-35 واکنش نشان دادمتیس: ایران تنها دلیل در قدرت ماندن اسد استاهالی فوعه و کفریا وارد شهرک زینبیه شدندشرکتهای خارجی منافع خود را از امارات خارج کنندبانک؟ آستان قدس؟ترامپ خواستار لغو همه تعرفه های گمرکی با اروپا شدخوشه بندی خرما در خنجترامپ: آمادگی داریم به توافقی واقعی با ایران دست پیدا کنیم