۱۳۹۷ يکشنبه ۲۹ مهر  | 2018 10 Sunday
آرشیو خبر آمار بازدید: 47 کد مطلب: 46050  

فعالیت مراکز دامی در عید قربان نظارت بهداشتی می شود

مدیرکل دامپزشکی استان قزوین گفت: با پیش بینی شش مرکز عرضه دام بهداشتی و فعالیت ۳۶ اکیپ نظارتی نحوه عرضه دام و فرآورده های دامی قبل و بعد از کشتار کنترل بهداشتی و نظارت می شود.
۱۳۹۷ يکشنبه ۲۱ مرداد ساعت 09:26

صدای قزوین - حمید زینالی درنشست خبری که روزیکشنبه دراداره دامپزشکی برگزار شدمهمترین فعالیتهای این اداره راتشریح کرد.


زینالی باتقدیر ازتلاش خبرنگاران در توسعه کشور و استان گفت پیشرفت کشور وسربلندی آن وتامین مصالح مردم وتحقق حقوق شهروندی با تلاش صادقانه، مستقل و خداپسندانه خبرنگاران محقق شده است.

وی در ادامه با اشاره به فرارسیدن عید سعید قربان گفت: به مناسبت فرارسیدن عید قربان خدماتی پیش بینی شده که نظارت بر فرآورده های دامی و توجه به سلامت لاشه ها و بازرسی قبل از کشتار با جدیت انجام می شود.

وی افزود:مراکزی درسطح شهر برای عرضه دام دراین ایام پیش بینی شده است تامردم بتوانند قربانی مورد نیازخود را به صورت بهداشتی تهیه کنند.زینالی تصریح کرد: در سالهای گذشته میدان بزرگ دام هم به مراکز عرضه دیگر اضافه شد و ذبح شرعی نظارت می شود و آموزش همکاران و تصمیم گیری یکپارچه انجام شده است.

مدیرکل دامپزشکی استان قزوین یادآورشد: امسال تاسیس شرکتهایی که خدمات ذبح دام را انجام دهند پیش بینی شده و در این راستا با فرهنگ سازی باید مردم را توجیه کنیم و آموزش دهیم تا به ذبح بهداشتی و شرعی اهمیت دهند.

وی بیان کرد: برخی از کسانی که دام ذبح می کردند شناسایی شدند و آموزش دیدند تا سلامت مردم به مخاطره نیفتد و برای روز عید قربان هم سه کشتارگاه بهداشتی در استان پیش بینی شده تا ذبح رایگان صورت گیرد.

۳۶ اکیپ نظارتی بر بهداشت دام و فرآورده ها نظارت می کنند

زینالی در ادامه از اهمیت نظارت بر فعالیتهای مراکز عرضه دام و ظیور خبرداد و گفت: در حال حاضر ۳۶ اکیپ ثابت و سیار کار نظارت بهداشتی بر مراکز عرضه دام و فرآورده ها انجام می دهند.

وی بیان کرد: همچنین شش مرکز عرضه دام در شهرستان قزوین پیش بینی شده و ۳۶ اکیپ سبار و ثابت نظارتی بر فعالیتها نظارت دارند و ۱۲ روحانی بر ذبح شرعی نظارت می کنند.

زینالی در ادامه گفت: برای پیش گیری از خسارات ناشی از قطعی برق اطلاع رسانی بموقع صورت گرفته و تاکنون موردی نداشتیم که به ما مراجعه کرده و اعلام خسارت کنند.

بیماری آنفلوانزا  ۵ میلیون تلفات مرغی داشت

مدیرکل دامپزشکی استان قزوین در ادامه بیان کرد: در سال گذشنه مهمترین مشکل ما بیماری انفلوانزا بود که مهار شد و درحال حاضر از نظر بروز بیماری دامی وضعیت خوبی داشتیم و در بیماریهای واگیر وضعیت سفید داریم.

وی اظهارداشت: در سالهای گذشته با تهیه واکسنهای مورد نیاز هیچ مشکلی نداشتیم و در بیماری ابزیان پایش و مصرف نکردن مالاشیت گیرین پیگیری شد که شرایط خوبی داشتیم و در نظارت بر فرآورده های دامی و خوراک دام و طیور هم اقدامات خوبی شده است.

زینالی بیان کرد: دو واحد استخر بیماری دیده شد و امسال مالاشیت گیرین در هیچ واحدی پرورش ماهی استفاده نمی شود.طرح ارتقاء کیفیت شیر خام اجرا شده است

زینالی تصریح کرد: برای جلوگیری از عرضه غیر بهداشتی شیر خام در مراکز سنتی طرح ارتقاء کیفیت شیرخام با همکاری جهادکشاورزی اجرا خواهد شد.

وی بیان کرد: در پرورش طیور ممیزی واحدها آغاز شده و محور اصلی با جهاد و دامپزشکی و نظام مهندسی است.

زینالی یادآورشد: از مجموع ۷۰ واحد تخم گذار تعداد ۵۹ واحد اصلاحات انجام شده که ۳۶ واحد به پایان رسیده است.

مدیرکل دامپزشکی استان قزوین در ادامه گفت: در صنعت دامپروری و کشاورزی شرایط خاصی دارد و در حال حاضر ۵ درصد گوشت سفید کشور و ۱۲ درصد تخم مرغ در استان تولید می شود.

وی بیان کرد: در منطقه آبیک در پرورش طیور تخم گذار تراکم داریم ما یک سد دفاعی در مقابله با بیماریها هستیم.

زینالی یادآورشد: نگهدای مراکز آسیب در البرز و قزوین است و باید مراقب بیماریها باشیم.

مدیرکل دامپزشکی استان قزوین بیان کرد: در استان دو واحد مهم داریم که اجداد تخم گذار به ظرفیت ۱۲ هزار قطعه است که مراقب بودیم درگیر بیماری نشوند تا تولید در کشور آسیب نبیند.وی بیان کرد: ۵ میلیون قطعه مرغ در بیماری فوق حاد پرندگان در سال گذشته تلف شد که ۷۰ درصد آن مرغ تخم گذار بود.

زینالی تصریح کرد: با همکاری اتحادیه مرغداران همه نیازهای تخم مر غ در استان تامین شد ودر حال حاضر هم ظرفیت مرغ تخمگذار ۸ میلیون قطعه است که باید تولید ۴ میلیون قطعه طیور تخم گذار را داشته باشیم.

وی در خصوص واکسیناسیون واحدهای دامی و طیور هم گفت: از ۱۰ میلیون دوز واکسن وارد شده به کشور حدود ۵ میلیون دوز وارد استان و ذخیره شدو در حال حاضر یک میلیون و ۶۰۰ هزار قطعه واکسیناسیون نیز انجام شده و دور دوم واکسیناسیون نیز اغاز شده است.

زینالی اظهارداشت: آماده ورود به سال آنفلوانزایی هستیم و شاید ۳۰ درصد مشمول خسارت شویم اما باید اصول امنیت زیستی رعایت شود تا خسارت نبینیم.

وی اضافه کرد: خوشبختانه امسال در استان هیچ مورد بیماری در حیات وحش و واحدهای صنعتی و طیور دیده نشده است.

زینالی در خصوص پرورش زالو در استان هم گفت: این فعالیت در استان جدید است و تاکنون دو متقاضی برای دریافت مجوز اقدام کرده اند که پرونده آنها در دست بررسی است.

وی بیان کرد: از نیمه دوم امسال عرضه ماهی تازه جنوب در استان نیز آغاز می شود.


تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است
نام:  
پست الکترونیکی:
نظر شما:  
کد امنیتی:

 
 
اجرای نمایش واره «تمنای وصل» برای دانش آموزان قزوینیراهکار مقابله با بحران ها, ایجاد نگرش نوین مدیریتی استمقابله جدی با اعتیاد نیازمند ایجاد یقین در مسئولان استکشف مواد مخدر در قزوین 69 درصد افزایش یافت425 واحد مسکن مددجویان کمیته امداد قزوین امسال واگذار می شودکاروان موکب آستانه زبیده خاتون قزوین به کربلا اعزام شددوزادهمین نمایشگاه بین المللی دام در قزوین برگزار می شودحضور زنان در ورزشگاه ها خیری برای جامعه ندارد301 درخواست رونق تولید در قزوین ثبت شدفاز اول پروژه کمربندی شرق قزوین در حال اجراستاطلاع رسانی از اخبار شورا باید صادقانه باشدسه طرح آبرسانی با حضور استاندار قزوین در محمدیه افتتاح شدزمان خاموشی های برق استان قزوین اعلام شدوزش باد و رعد و برق قزوین را فرا می گیردالبرز با سوادترین شهرستان استان قزوین استبرپایی اولین نمایشگاه ومسابقه خوشنویسی یادمان استاد محصص در قزوینانسجام و همدلی خبرنگاران موجب موفقیت در کارها می شودمسابقات تنیس روی میز تور ایرانی در قزوین برگزار شد۲ شکارچی متخلف در استان قزوین دستگیر شدندپر بیننده ترین اخبار ماه گذشته صدای قزوین
سه طرح آبرسانی با حضور استاندار قزوین در محمدیه افتتاح شد301 درخواست رونق تولید در قزوین ثبت شدانسجام و همدلی خبرنگاران موجب موفقیت در کارها می شودالبرز با سوادترین شهرستان استان قزوین استاطلاع رسانی از اخبار شورا باید صادقانه باشدکشف مواد مخدر در قزوین 69 درصد افزایش یافتدوزادهمین نمایشگاه بین المللی دام در قزوین برگزار می شودفاز اول پروژه کمربندی شرق قزوین در حال اجراستزمان خاموشی های برق استان قزوین اعلام شدوزش باد و رعد و برق قزوین را فرا می گیرد۲ شکارچی متخلف در استان قزوین دستگیر شدندحضور زنان در ورزشگاه ها خیری برای جامعه نداردبرپایی اولین نمایشگاه ومسابقه خوشنویسی یادمان استاد محصص در قزوینمسابقات تنیس روی میز تور ایرانی در قزوین برگزار شدپر بیننده ترین اخبار ماه گذشته صدای قزوین کاروان موکب آستانه زبیده خاتون قزوین به کربلا اعزام شد425 واحد مسکن مددجویان کمیته امداد قزوین امسال واگذار می شودپیشخوان روزنامه های امروز صبح استان / شنبه اجرای نمایش واره «تمنای وصل» برای دانش آموزان قزوینیراهکار مقابله با بحران ها, ایجاد نگرش نوین مدیریتی است
فال آنلاین دیوان حافظ شنبه 28 مهرماه 97فراخوان تکمیل و ارتقاء الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت باعث امیدواری مردم به آینده شده است/ افق های روشنی پیش روی انقلاب متصور هستیمواکنش سفیر ایران در لندن نسبت به تمدید تعلیق ایران از لیست FATFفاصله زیرکانه ترامپ از بن سلمانترسوها در جهاد کنار می روند/ دو تُن طلا ذخیره می کند برای چه؟!/ قول سران عشایر عراق برای جابجایی رایگان زائران/ ضرورت اصلاح قانون انتخابات/ نخبگان به رفع مشکلات همت بگمارندعکسی بی نظیر از جنگل های گیلان/جهان متفاوت ، سرنوشت متفاوتchr(8230)توجه رزمندگان عراقی به نماز شب های مدافع حرم ایرانیلیست استقلال برای تقابل با سایپا؛ غیبت ستاره ملی پوشنیکبخت واحدی دلیل خط خوردن رحمتی از تیم ملی را فاش کرد!ترکیب استقلال برابر سایپا مشخص شدحمله شدیدالحن امیر قلعه نویی به کارلوس کی روش: 200 میلیارد جابجا کرده و می گوید تیم ملی مال من استقیمت طلا و سکه افت کرد + جدولنرخ گذاری پروازهای خارجی با ارز نیما ادامه می یابددلالان دلار دینار فروش شدند/ افزایش 500 تومانی قیمت ارز عراققیمت فعلی دلار امروز 26 مهرماه در بازار آزاد/کاهش قیمت سکه و طلاقیمت خودروهای داخلی در بازار امروزارز کاهش یافت / دلار 13400با فرارسیدن اربعین حسینی دلالان دلار دینار فروش شدندکاهش 1 تا 2 میلیون تومانی قیمت ها در بازار خودرو/جدول قیمت هابازار خودرو با قیمت های جدید چه خواهد کرد؟
کیش اینوکس 2018 فرصتی برای تعامل و تبادل دستاوردهای اقتصادی ملی و بین المللیموناکو با تیری آنری هم شکست خوردتبادل نظر دانشگاه ها و اندیشمندان در همایش خاورمیانه-اروپا به میزبانی جزیره کیشبهترین رژیم پاکسازی بدن در طب سنتینتایج کلی نمایندگان ایران در روز نخستتمام بلیت های دیدار پرسپولیس - السد فروخته شد+عکسجان دادن مرموز مرد جوان در پرشیای آتش گرفتهسرقت دریچه های فاضلاب با ترفند جالبتاج: در مورد موضوع بازنشستگی مصوبه مجلس را اجرا می کنیمال کلاسیکو بدون مسی و رونالدو!بارسلونا 4 - 2 سویا؛ بازگشت به صدر با مصدومیت مسی تلخ شدویدئو؛ گل دوم سویا به بارسلونا توسط لویس موریلرژیم صهیونیستی استاندار قدس را ربودناپولی به یوونتوس نزدیک تر شدبازیگوشی کودک بجنوردی دردسرساز شدطرح بازآفرینی شهری، از حرف تا عملنخستین نمایشگاه یادمان استاد محصص در قزوین گشایش یافتهواپیماها در ایام اربعین به صورت ویژه بازرسی می شوندیک روزنامه نگار چه بلایی سر بن سلمان آورد! +عکسلندن: مسببین قتل خاشقجی پاسخگو باشند