۱۳۹۷ چهارشنبه ۲۹ اسفند  | 2019 3 Wednesday
آرشیو خبر آمار بازدید: 62 کد مطلب: 46050  

فعالیت مراکز دامی در عید قربان نظارت بهداشتی می شود

مدیرکل دامپزشکی استان قزوین گفت: با پیش بینی شش مرکز عرضه دام بهداشتی و فعالیت ۳۶ اکیپ نظارتی نحوه عرضه دام و فرآورده های دامی قبل و بعد از کشتار کنترل بهداشتی و نظارت می شود.
۱۳۹۷ يکشنبه ۲۱ مرداد ساعت 09:26

صدای قزوین - حمید زینالی درنشست خبری که روزیکشنبه دراداره دامپزشکی برگزار شدمهمترین فعالیتهای این اداره راتشریح کرد.


زینالی باتقدیر ازتلاش خبرنگاران در توسعه کشور و استان گفت پیشرفت کشور وسربلندی آن وتامین مصالح مردم وتحقق حقوق شهروندی با تلاش صادقانه، مستقل و خداپسندانه خبرنگاران محقق شده است.

وی در ادامه با اشاره به فرارسیدن عید سعید قربان گفت: به مناسبت فرارسیدن عید قربان خدماتی پیش بینی شده که نظارت بر فرآورده های دامی و توجه به سلامت لاشه ها و بازرسی قبل از کشتار با جدیت انجام می شود.

وی افزود:مراکزی درسطح شهر برای عرضه دام دراین ایام پیش بینی شده است تامردم بتوانند قربانی مورد نیازخود را به صورت بهداشتی تهیه کنند.زینالی تصریح کرد: در سالهای گذشته میدان بزرگ دام هم به مراکز عرضه دیگر اضافه شد و ذبح شرعی نظارت می شود و آموزش همکاران و تصمیم گیری یکپارچه انجام شده است.

مدیرکل دامپزشکی استان قزوین یادآورشد: امسال تاسیس شرکتهایی که خدمات ذبح دام را انجام دهند پیش بینی شده و در این راستا با فرهنگ سازی باید مردم را توجیه کنیم و آموزش دهیم تا به ذبح بهداشتی و شرعی اهمیت دهند.

وی بیان کرد: برخی از کسانی که دام ذبح می کردند شناسایی شدند و آموزش دیدند تا سلامت مردم به مخاطره نیفتد و برای روز عید قربان هم سه کشتارگاه بهداشتی در استان پیش بینی شده تا ذبح رایگان صورت گیرد.

۳۶ اکیپ نظارتی بر بهداشت دام و فرآورده ها نظارت می کنند

زینالی در ادامه از اهمیت نظارت بر فعالیتهای مراکز عرضه دام و ظیور خبرداد و گفت: در حال حاضر ۳۶ اکیپ ثابت و سیار کار نظارت بهداشتی بر مراکز عرضه دام و فرآورده ها انجام می دهند.

وی بیان کرد: همچنین شش مرکز عرضه دام در شهرستان قزوین پیش بینی شده و ۳۶ اکیپ سبار و ثابت نظارتی بر فعالیتها نظارت دارند و ۱۲ روحانی بر ذبح شرعی نظارت می کنند.

زینالی در ادامه گفت: برای پیش گیری از خسارات ناشی از قطعی برق اطلاع رسانی بموقع صورت گرفته و تاکنون موردی نداشتیم که به ما مراجعه کرده و اعلام خسارت کنند.

بیماری آنفلوانزا  ۵ میلیون تلفات مرغی داشت

مدیرکل دامپزشکی استان قزوین در ادامه بیان کرد: در سال گذشنه مهمترین مشکل ما بیماری انفلوانزا بود که مهار شد و درحال حاضر از نظر بروز بیماری دامی وضعیت خوبی داشتیم و در بیماریهای واگیر وضعیت سفید داریم.

وی اظهارداشت: در سالهای گذشته با تهیه واکسنهای مورد نیاز هیچ مشکلی نداشتیم و در بیماری ابزیان پایش و مصرف نکردن مالاشیت گیرین پیگیری شد که شرایط خوبی داشتیم و در نظارت بر فرآورده های دامی و خوراک دام و طیور هم اقدامات خوبی شده است.

زینالی بیان کرد: دو واحد استخر بیماری دیده شد و امسال مالاشیت گیرین در هیچ واحدی پرورش ماهی استفاده نمی شود.طرح ارتقاء کیفیت شیر خام اجرا شده است

زینالی تصریح کرد: برای جلوگیری از عرضه غیر بهداشتی شیر خام در مراکز سنتی طرح ارتقاء کیفیت شیرخام با همکاری جهادکشاورزی اجرا خواهد شد.

وی بیان کرد: در پرورش طیور ممیزی واحدها آغاز شده و محور اصلی با جهاد و دامپزشکی و نظام مهندسی است.

زینالی یادآورشد: از مجموع ۷۰ واحد تخم گذار تعداد ۵۹ واحد اصلاحات انجام شده که ۳۶ واحد به پایان رسیده است.

مدیرکل دامپزشکی استان قزوین در ادامه گفت: در صنعت دامپروری و کشاورزی شرایط خاصی دارد و در حال حاضر ۵ درصد گوشت سفید کشور و ۱۲ درصد تخم مرغ در استان تولید می شود.

وی بیان کرد: در منطقه آبیک در پرورش طیور تخم گذار تراکم داریم ما یک سد دفاعی در مقابله با بیماریها هستیم.

زینالی یادآورشد: نگهدای مراکز آسیب در البرز و قزوین است و باید مراقب بیماریها باشیم.

مدیرکل دامپزشکی استان قزوین بیان کرد: در استان دو واحد مهم داریم که اجداد تخم گذار به ظرفیت ۱۲ هزار قطعه است که مراقب بودیم درگیر بیماری نشوند تا تولید در کشور آسیب نبیند.وی بیان کرد: ۵ میلیون قطعه مرغ در بیماری فوق حاد پرندگان در سال گذشته تلف شد که ۷۰ درصد آن مرغ تخم گذار بود.

زینالی تصریح کرد: با همکاری اتحادیه مرغداران همه نیازهای تخم مر غ در استان تامین شد ودر حال حاضر هم ظرفیت مرغ تخمگذار ۸ میلیون قطعه است که باید تولید ۴ میلیون قطعه طیور تخم گذار را داشته باشیم.

وی در خصوص واکسیناسیون واحدهای دامی و طیور هم گفت: از ۱۰ میلیون دوز واکسن وارد شده به کشور حدود ۵ میلیون دوز وارد استان و ذخیره شدو در حال حاضر یک میلیون و ۶۰۰ هزار قطعه واکسیناسیون نیز انجام شده و دور دوم واکسیناسیون نیز اغاز شده است.

زینالی اظهارداشت: آماده ورود به سال آنفلوانزایی هستیم و شاید ۳۰ درصد مشمول خسارت شویم اما باید اصول امنیت زیستی رعایت شود تا خسارت نبینیم.

وی اضافه کرد: خوشبختانه امسال در استان هیچ مورد بیماری در حیات وحش و واحدهای صنعتی و طیور دیده نشده است.

زینالی در خصوص پرورش زالو در استان هم گفت: این فعالیت در استان جدید است و تاکنون دو متقاضی برای دریافت مجوز اقدام کرده اند که پرونده آنها در دست بررسی است.

وی بیان کرد: از نیمه دوم امسال عرضه ماهی تازه جنوب در استان نیز آغاز می شود.


تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است
نام:  
پست الکترونیکی:
نظر شما:  
کد امنیتی:

 
 
کاهش سرقت از اولویت های پلیس در سال 98 استقزوین درسال ۹۷ تنها استان عاری از آنفلوانزای فوق حاد پرندگان بوداختصاص ۴۱ میلیارد ریال اعتبار برای توسعه فضای خوابگاهی زندان‌هاتورهای گردشگری شهرداری قزوین در نوروز 98 اجرا می شود164 طرح ارتقای امنیت اجتماعی در قزوین اجرا شده استفرمانده جدید نیروی انتظامی استان قزوین معرفی شدپرداخت وجه نقد در عوارضی های قزوین حذف شدتامین امنیت از اساسی ترین وظایف هر حکومت استرییس جدید سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قزوین معارفه شدبارندگی ها در قزوین افزایش پیدا کرده استآمادگی مساجد شهر قزوین برای پذیرایی از مسافران نوروزیبرخورد با مخلان نظم و امنیت در چهارشنبه سوریهدایت نقدینگی های کوچک به سمت تولید به رونق اقتصاد کمک می کندصنعت استان قزوین می تواند شاخص های اقتصادی کشور را تغییر دهدرئیس جدید سازمان صمت استان قزوین معرفی شداسکان اضطراری مسافران یک اتوبوس در آوجطرح نسخه نویسی الکترونیکی در شهر محمدیه قزوین اجرا شدافزایش کرایه تاکسی در قزوین از اردیبهشت سال 98 بازدید از محوطه های تاریخی قزوین در نوروز رایگان استپیشخوان روزنامه های امروز صبح استان / سه شنبه
آخرین جزییات تعیین حقوق کارگران در سال 98حداقل حقوق کارگران مشخص شدپرونده دستمزد 98 بسته شدحداقل حقوق کارگری در سال 98 تصویب شدسلاحی برای نجات از دشمنانلزوم توجه به کسب و کار نویناستاندار کردستان: افرادی به بهانه نقدکردن، هر آنچه تهمت نارواست به مدیران نسبت می دهنددرخواست برای تجدیدنظر مجمع تشخیص درباره یکی از مصوبات بودجه 98رسیدگی معاونت گردشگری به شکایات مسافران در تمام ایام نوروزهنرمندان 17 استان کشور نوروز 98 در مشهد سرود می خوانندبازیگر زن پرحاشیه در کنار 2 غول چراغ جادو/ عکسبررسی والفجر 8 در گفتگوی تفصیلی با محمدعلی صمدی نتیجه والفجر8 مورد انتظار سیاسیون نبود/ فاو را از دست صدام قاپیدیم2 طرح پژوهشی دانشگاه شهید چمران اهواز برگزیده وزارت علوم شدزمان واریز سبد کالا اسفند کمیته امداد و بهزیستی/ عیدی کمیته امداد و بهزیستیحضور آیت الله رییسی در صفوف نمازگزاران حرم رضویفرمانده نیروی دریایی ارتش: توانایی ما به حدی رسیده که در 2 سال یک ناوشکن می سازیمدومین جلسه رسیدگی به اتهامات متهمین پرونده موسوم به تعاونی اعتبار اعتماد ایرانیانامروز در بازار ارز و سکه چه گذشت؟ یکشنبه 26 اسفندآخرین یکشنبه سال و آخرین قیمت طلا سکه و ارزشمارش معکوس برای تعیین دستمزد 14 میلیون کارگر