۱۳۹۷ چهارشنبه ۳۱ مرداد  | 2018 8 Wednesday
آرشیو خبر آمار بازدید: 29 کد مطلب: 46050  

فعالیت مراکز دامی در عید قربان نظارت بهداشتی می شود

مدیرکل دامپزشکی استان قزوین گفت: با پیش بینی شش مرکز عرضه دام بهداشتی و فعالیت ۳۶ اکیپ نظارتی نحوه عرضه دام و فرآورده های دامی قبل و بعد از کشتار کنترل بهداشتی و نظارت می شود.
۱۳۹۷ يکشنبه ۲۱ مرداد ساعت 09:26

صدای قزوین - حمید زینالی درنشست خبری که روزیکشنبه دراداره دامپزشکی برگزار شدمهمترین فعالیتهای این اداره راتشریح کرد.


زینالی باتقدیر ازتلاش خبرنگاران در توسعه کشور و استان گفت پیشرفت کشور وسربلندی آن وتامین مصالح مردم وتحقق حقوق شهروندی با تلاش صادقانه، مستقل و خداپسندانه خبرنگاران محقق شده است.

وی در ادامه با اشاره به فرارسیدن عید سعید قربان گفت: به مناسبت فرارسیدن عید قربان خدماتی پیش بینی شده که نظارت بر فرآورده های دامی و توجه به سلامت لاشه ها و بازرسی قبل از کشتار با جدیت انجام می شود.

وی افزود:مراکزی درسطح شهر برای عرضه دام دراین ایام پیش بینی شده است تامردم بتوانند قربانی مورد نیازخود را به صورت بهداشتی تهیه کنند.زینالی تصریح کرد: در سالهای گذشته میدان بزرگ دام هم به مراکز عرضه دیگر اضافه شد و ذبح شرعی نظارت می شود و آموزش همکاران و تصمیم گیری یکپارچه انجام شده است.

مدیرکل دامپزشکی استان قزوین یادآورشد: امسال تاسیس شرکتهایی که خدمات ذبح دام را انجام دهند پیش بینی شده و در این راستا با فرهنگ سازی باید مردم را توجیه کنیم و آموزش دهیم تا به ذبح بهداشتی و شرعی اهمیت دهند.

وی بیان کرد: برخی از کسانی که دام ذبح می کردند شناسایی شدند و آموزش دیدند تا سلامت مردم به مخاطره نیفتد و برای روز عید قربان هم سه کشتارگاه بهداشتی در استان پیش بینی شده تا ذبح رایگان صورت گیرد.

۳۶ اکیپ نظارتی بر بهداشت دام و فرآورده ها نظارت می کنند

زینالی در ادامه از اهمیت نظارت بر فعالیتهای مراکز عرضه دام و ظیور خبرداد و گفت: در حال حاضر ۳۶ اکیپ ثابت و سیار کار نظارت بهداشتی بر مراکز عرضه دام و فرآورده ها انجام می دهند.

وی بیان کرد: همچنین شش مرکز عرضه دام در شهرستان قزوین پیش بینی شده و ۳۶ اکیپ سبار و ثابت نظارتی بر فعالیتها نظارت دارند و ۱۲ روحانی بر ذبح شرعی نظارت می کنند.

زینالی در ادامه گفت: برای پیش گیری از خسارات ناشی از قطعی برق اطلاع رسانی بموقع صورت گرفته و تاکنون موردی نداشتیم که به ما مراجعه کرده و اعلام خسارت کنند.

بیماری آنفلوانزا  ۵ میلیون تلفات مرغی داشت

مدیرکل دامپزشکی استان قزوین در ادامه بیان کرد: در سال گذشنه مهمترین مشکل ما بیماری انفلوانزا بود که مهار شد و درحال حاضر از نظر بروز بیماری دامی وضعیت خوبی داشتیم و در بیماریهای واگیر وضعیت سفید داریم.

وی اظهارداشت: در سالهای گذشته با تهیه واکسنهای مورد نیاز هیچ مشکلی نداشتیم و در بیماری ابزیان پایش و مصرف نکردن مالاشیت گیرین پیگیری شد که شرایط خوبی داشتیم و در نظارت بر فرآورده های دامی و خوراک دام و طیور هم اقدامات خوبی شده است.

زینالی بیان کرد: دو واحد استخر بیماری دیده شد و امسال مالاشیت گیرین در هیچ واحدی پرورش ماهی استفاده نمی شود.طرح ارتقاء کیفیت شیر خام اجرا شده است

زینالی تصریح کرد: برای جلوگیری از عرضه غیر بهداشتی شیر خام در مراکز سنتی طرح ارتقاء کیفیت شیرخام با همکاری جهادکشاورزی اجرا خواهد شد.

وی بیان کرد: در پرورش طیور ممیزی واحدها آغاز شده و محور اصلی با جهاد و دامپزشکی و نظام مهندسی است.

زینالی یادآورشد: از مجموع ۷۰ واحد تخم گذار تعداد ۵۹ واحد اصلاحات انجام شده که ۳۶ واحد به پایان رسیده است.

مدیرکل دامپزشکی استان قزوین در ادامه گفت: در صنعت دامپروری و کشاورزی شرایط خاصی دارد و در حال حاضر ۵ درصد گوشت سفید کشور و ۱۲ درصد تخم مرغ در استان تولید می شود.

وی بیان کرد: در منطقه آبیک در پرورش طیور تخم گذار تراکم داریم ما یک سد دفاعی در مقابله با بیماریها هستیم.

زینالی یادآورشد: نگهدای مراکز آسیب در البرز و قزوین است و باید مراقب بیماریها باشیم.

مدیرکل دامپزشکی استان قزوین بیان کرد: در استان دو واحد مهم داریم که اجداد تخم گذار به ظرفیت ۱۲ هزار قطعه است که مراقب بودیم درگیر بیماری نشوند تا تولید در کشور آسیب نبیند.وی بیان کرد: ۵ میلیون قطعه مرغ در بیماری فوق حاد پرندگان در سال گذشته تلف شد که ۷۰ درصد آن مرغ تخم گذار بود.

زینالی تصریح کرد: با همکاری اتحادیه مرغداران همه نیازهای تخم مر غ در استان تامین شد ودر حال حاضر هم ظرفیت مرغ تخمگذار ۸ میلیون قطعه است که باید تولید ۴ میلیون قطعه طیور تخم گذار را داشته باشیم.

وی در خصوص واکسیناسیون واحدهای دامی و طیور هم گفت: از ۱۰ میلیون دوز واکسن وارد شده به کشور حدود ۵ میلیون دوز وارد استان و ذخیره شدو در حال حاضر یک میلیون و ۶۰۰ هزار قطعه واکسیناسیون نیز انجام شده و دور دوم واکسیناسیون نیز اغاز شده است.

زینالی اظهارداشت: آماده ورود به سال آنفلوانزایی هستیم و شاید ۳۰ درصد مشمول خسارت شویم اما باید اصول امنیت زیستی رعایت شود تا خسارت نبینیم.

وی اضافه کرد: خوشبختانه امسال در استان هیچ مورد بیماری در حیات وحش و واحدهای صنعتی و طیور دیده نشده است.

زینالی در خصوص پرورش زالو در استان هم گفت: این فعالیت در استان جدید است و تاکنون دو متقاضی برای دریافت مجوز اقدام کرده اند که پرونده آنها در دست بررسی است.

وی بیان کرد: از نیمه دوم امسال عرضه ماهی تازه جنوب در استان نیز آغاز می شود.


تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است
نام:  
پست الکترونیکی:
نظر شما:  
کد امنیتی:

 
 
6 تُن گوشت قرمز وارداتی در قزوین عرضه می‌شودضرورت برگزاری مانورهای دور میزی برای مدیرانبازدید مدیر کل دفتر امور شهری و شوراها از شهرمعلم کلایهسمن ها نقش موثری در رفع چالش های محیط زیست دارندنمایشگاه کودک، نوجوان و سرگرمی در قزوین گشایش یافتتحقیق و توسعه، قطعه گم شده پازل صنعتتیمهای برتر بسکتبال نوجوانان کشور در آبادان مشخص شدندسرمایه گذاران خارجی در قزوین مانده اندنماز عید قربان فردا در مسجدالنبی قزوین برگزار می شود۷۵۰ هزار تن محصولات گلخانه ای در استان قزوین تولید می شودبسته دست ساز انفجاری در قزوین کشف و خنثی شدنذورات عید قربان قزوینی ها در 100 پایگاه جمع آوری می شوددیدار به فردا انتظامی عزیزروند نوسازی تاکسی‌ ایثارگران تسهیل می‌شودتوزیع کتاب‌های درسی از سوم شهریور آغاز می‌شودمدیران برای تحقق شعار هفته دولت تلاش کننددمای هوای قزوین افزایش می یابد۴۰۰ پروژه در استان قزوین نیمه تمام استبازگشت 100 کارخانه قزوین به چرخه تولید هدف گذاری شده است130 طرح کشاورزی هفته دولت در قزوین افتتاح می شود
مروری تصویری بر پیام حج97 مقام معظم رهبری +فیلماعتـــراف هــــکر اپلاستخدام استان فارس و شهر شیراز 29 مرداد 97اختصاصی؛ 3 بازیکن استقلال تک اخطاره هستندشفر مربی بزرگی است/نیومایر: تلاش می کنم در بازی بعدی عملکردم بهتر باشدتراکتورسازی خواهان جذب ستاره جوان پرسپولیس شدقول بزرگ شفر به هواداران برای بازی استقلال السدبازیکن جدید مدنظر استقلال / لیست خرید شفر تکمیل می شود؟پیشنهاد تراکتورسازی به مهاجم پرسپولیسقلعه نویی: زندگی ام را برای یک باشگاه دیگر گذاشتم، پلاکارد را ذوب آهن برایم زد!قیمت خودرو امروز 1397/05/29سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس:مروری بر قیمت محصولات ایران خودرو در سال 1387+ جدولجدول قیمت امروز خودروهای داخلی / پراید 32میلیونی رونمایی شد!وزارت صمت مقصر تمام اتفاقات بازار خودروسحر قریشی در کیش عروس شد/ عکسویدیو/ کنار رفتن پرده خانه خدا در اثر طوفان در مکهراه اندازی ستاد اربعین حسینی شهر قدسآیت الله خاتمی: حوزه علمیه زیر بلیط هیچ کسی نیستپاسخ علم الهدی به پویش #فرزندت -کجاستت
منظور از مذاکره با آمریکا التماس کردن به این کشور نیست/روحانی باید نماینده صلح طلبان کشور باشدهجدهمین سکان دار بانک مرکزی را بشناسیمارتش سوریه: یکی از خلبانان جنگنده ساقط شده توسط اسرائیل کشته شده/سرنوشت خلبان دوم معلوم نیستترامپ از تنظیم تلویزیون همسرش روی سی ان ان عصبانی شدرئیس کل جدید در دایره ارزی!اتهامی از جنس جریان برق به ایرانی ها/ وقتی بر اساس آمار شبهه دار به پرمصرفی متهم می شویم!سفیر ایران در چین نرفته برمی گردد؟!نیکی هیلی در شورای امنیت به کشورهای عربی تاختواکنش بازار به تغییر رئیس کل بانک مرکزیترامپ، عقب نشینی کردبنی صدر: ترامپ مسخره دنیا شده/ وزیراطلاعات رژیم پهلوی: براندازی نظام جمهوری اسلامی یعنی براندازی ایرانهشدار به خریداران ایرانی املاک در کشورهای همسایه!اردوغان به تصویب لایحه توقف فروش جنگنده های F-35 واکنش نشان دادمتیس: ایران تنها دلیل در قدرت ماندن اسد استاهالی فوعه و کفریا وارد شهرک زینبیه شدندشرکتهای خارجی منافع خود را از امارات خارج کنندبانک؟ آستان قدس؟ترامپ خواستار لغو همه تعرفه های گمرکی با اروپا شدخوشه بندی خرما در خنجترامپ: آمادگی داریم به توافقی واقعی با ایران دست پیدا کنیم