۱۳۹۸ دوشنبه ۳۱ تير  | 2019 7 Monday
آرشیو خبر آمار بازدید: 116 کد مطلب: 46251  

سرمایه گذاران خارجی در قزوین مانده اند

استاندار قزوین گفت: با همه فشارهای ایجاد شده خوشبختانه سرمایه گذاران خارجی در قزوین مانده اند و تلاش می کنیم بستر حضور و فعالیت سرمایه گذاران داخلی و خارجی هموارتر شود.
۱۳۹۷ سه شنبه ۳۰ مرداد ساعت 15:30

 صدای قزوین - عبدالمحمد زاهدی روز دوشنبه در نشست با خبرنگاران پس از ارائه گزارشی از طرح های قابل افتتاح در هفته دولت با حوصله به همه سوالات خبرنگاران گوش کرد و به آنها پاسخ داد.


با برگزاری کنسرت موافقم

زاهدی در خصوص برگزاری کنسرت در قزوین اظهارداشت:اداره ارشاد باید در برگزاری کنسرت ها یک تقویم دقیق داشته باشدتابا مناسبت های مذهبی برخورد نکند و اگر برنامه ها بر اساس قانون و رعایت مسائل اخلاقی و شئونات اسلامی باشد اشکالی نداردو می تواند به نشاط جامعه کمک کند.

استاندار قزوین در خصوص جابجایی برخی از مدیران گفت: اینکه گفته شده حامیان دولت برکنار می شوند چنین چیزی نیست و هیچ فشاری نبوده و تغییرات سیاسی نیست بلکه موضوع کارآمدی است البته جایگزین باید حامی دولت باشد.

زاهدی در خصوص آمار افتتاح طرح های عمرانی در هفته دولت گفت: آمار پروژه ها واقعی است شاید تعدادی کوچک باشد اما همه به ریز موجود است و خبرنگاران می توانند راستی آزمایی کنند.نوسان ارزی طرح های عمرانی را دچارمشکل کرده است

وی در مورد مشکلات ناشی از افزایش قیمتها در اجرای طرح ها گفت:نوسانات قیمت ارز واحدهای صنعتی و اجرای پروژه ها را دچار مشکلات بیشتری کرده البته از بخش خصوصی نظر می گیریم تا کارها سامان یابد.

استاندار در مورد عبور جاده از میان یک مجتمع بزرگ کشتارگاهی تصریح کرد: مجتمع زیاران برای ما در این شرایط بسیار اهمیت دارد اما امکان جابجایی جاده عبوری را نداشتیم چون طرح ملی است اما به توافق رسیدیم تا به این مجموعه آسیب نرسد.

وی در مورد استفاده از مدیران بومی هم گفت: باید اجازه دهیم چرخش مدیران صورت گیرد زیرا گاهی اوقات مدیران محلی به مصلحت نمی توانند تصمیمات جسورانه بگیرند اما آنچه مهم است توانمندی و کارآمدی مدیران است که باید مورد توجه قرار گیرد.

زاهدی در خصوص ضرورت احداث سد نهب تصریح کرد: سد نهب غیر کارشناسی نیست و امروز با بیش از ۸۵ درصد پیشرفت فیزیکی در حال ابگیری است و پروژه ای که اجرا شده شاید ایراد هم داشته باشد اما نمی توانیم جلوی آن را بگیریم و باید افتتاح شود.

وی در خصوص حضور خبرنگاران ددر کمیسیون ماده ۵ گفت: در کمیسیون ماده ۵ مسایل شخصی مطرح می شود و نباید خبرنگار شرکت کند اما باید نتایج اطلاع رسانی شود.

زاهدی با اشاره به وضعیت اقتصادی نامطلوب کشور اظهارداشت: قدرت خرید مردم این روزها پایین امده و سران سه قوه تلاش می کنند که از بحران عبور کنیم باید بپذیریم در یک جنگ اقتصادی تمام عیار هستیم و امیدواریم اتفاقات خوبی بیفتد و ضروری است اقشار آسیب پذیر را حمایت کنیم تا از این دوران عبور کنیم.

استاندار گفت:به واقعی بودن آمار اشتغال حساس هستم و دقت می کنم تا آمار درست باشد و اگر رسانه ها هم موردی را دیدندکه واقعیت نداشت منعکس کنند.

وی در مورد پیشنهاد یکی از خبرنگاران برای استفاده از مشاور جوان گفت: قول نمی دهم این مشاور در هفته دولت معرفی شود.بازنشسته نمی شوم

استاندار قزوین در سوال یکی از خبرنگاران که پرسید با قانون جدید منع بکارگیری بازنشستگان آیا از استان می روید گفت:این قانون شامل حال من نمی شود و هنوز خدمت من ۳۰ سال نشده است و در استان قزوین ماندنی هستم.

وی در پاسخ به سوال خبرنگار مهر که آیا مدیران فعلی قادر به عبور از بحران هستند گفت: باید تلاش کنیم مدیریت در کشور و استان متناسب با شرایط ویژه اقتصادی و تحریم ها باشد و در این زمینه جلساتی با مدیران خواهیم داشت.

زاهدی در ادامه اظهارداشت: سوال از رئیس جمهور حق مجلس است اما شاید زمانش مناسب نبود  وامروز که در تقابل با دشمن هستیم این سوال می توانست مطرح نشود اما فرصتی است تا رئیس جمهور مسائل خودش را مطرح و با مردم و نمایندگان صحبت کند.

سرمایه گذاران خارجی در استان مانده اند

وی در مورد خروج سرمایه گذاران از استان هم بیان کرد: تاکنون موردی برای خروج سرمایه گذاران خارجی نداشتیم و همه کسانی که در قزوین سرمایه گذاری کرده اند مانده اند و ماهم حمایت می کنیم تا کارشان تداوم داشته باشد.

زاهدی در خصوص ابلاغ نشدن تسهیلات خسارت سرمازدگی به بانکها اظهارداشت: خسارت سرمازدگی در دولت تصویب شد و باید وامها بخشیده شود اما بانکها ابلاغ نمی کنند و مصوبه دولت اجرایی نشده است که از رسانه ها انتظار داریم فشار بیاورند تا ابلاغ شود.

استاندار در مورد طرح های نیمه تمام گفت: تکمیل این طرحها در اولویت است و برای نمونه تالار شهر که ۱۱ سال است متوقف شده به شهرداری تحویل می دهیم تا تکمیل شود و یک قطعه زمین هم به حوزه هنری برای ساخت پردیس سینمایی اختصاص خواهد یافت.

وی در مورد مبارزه با احتکار و گرانفروشی هم اظهارداشت: ۲۴۰ انبار در قزوین شناسایی شده  که باید موجودی آن اعلام شود البته انبار پنهان هم داریم که شناسایی شده است.استاندار در پاسخ به این سوال که وضعیت اقتصادی کشور را نباید به آمریکا گره زد بلکه از ضعف مدیران است گفت: نگفتم همه مشکلات ناشی از تحریم است بلکه بخشی از آن مربوط به فشار دشمنان و بخشی ناشی از مدیریت است اما رفتار برخی افراد که ادعای ولایتمداری دارند هم اشکال دارد.

وی بیان کرد: در زمان دولت اصلاحات نقدینگی کشور حدود ۶۸ هزار میلیارد تومان بود اما در دولت های بعدی به یک تریلیون و ۶۰۰ هزار میلیارد تومان افزایش یافت و این پولها وارد بازار سکه و ارز شد و بحران ایجاد کرد.

استاندار افزود: سالیانه ۴۵ هزار میلیارد تومان یارانه به مردم پرداخت شده و در جامعه نقدینگی ایجاد کرده و مردم با یک تهدید ترامپ برای خروج از برجام نقدینگی خود را از بانک ها به بازار ارز و سکه وارد کرده اند و موجب التهاب در این بازارها شدند.

زاهدی تصریح کرد: برخی مشکلات را خودمان ایجاد می کنیم و برای نمونه هنگامی که مقام معظم رهبری در دیدار اخیر خود با دولتمردان تاکید می کنند این دولت باید بماند و به کار خود ادامه دهد چرا باید برخی مدعیان «پیروی از ولایت فقیه» و «ذوب در ولایت» شعارهایی سردهند و دست نوشته هایی حمل کنند که همه را متاسف کرده و دشمن را خوشحال کند ایا این کارها در مسیر مردم است؟

زاهدی گفت: برای حل مشکل کم آبی باید چاه های غیرمجاز مسدود شود و هیچ مسامحه و کوتاهی در این زمینه قابل قبول نیست.


تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است
نام:  
پست الکترونیکی:
نظر شما:  
کد امنیتی:

 
 
قزوین ظرفیت میزبانی مسابقات ملی هندبال را داردرییس جدید هیات هندبال قزوین انتخاب شدابطال برخی مجوزهای مجتمع های خدمات رفاهی در قزوینکاراته کای قزوینی به نشان برنز آسیا دست یافتدر صحنه انتخابات ، نظارت مکمّل اجراستپیکر جوان غرق شده در رودخانه زیاران پیدا شد«داود محمدی» بار دیگر رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شدیک مدیریت جدید به ساختار تشکیلاتی شهرداری قزوین اضافه شدمعابر بیش از ۲۰۰ روستا در قزوین آسفالت می‌شودچشمه های الموت غربی قزوین ضد عفونی شداختصاص ۲۸۰ میلیارد ریال به طرح های آبخیزداری قزوین۱۱ بنای تاریخی قزوین در دست مرمت هستند۲۶۰ عنوان برنامه فرهنگی در استان قزوین برگزار شدجریمه ۳۵۰ میلیونی برای احتکار شکر و برنج در قزوینرکورد تعمیرات نیروگاهی در قزوین شکسته شدآینده شغلی مبهم کارکنان عوارضی قزویناعتبارات مشاغل خانگی در قزوین به بانوان اختصاص یافترشته بدمینتون قزوین در کشور سه رتبه ارتقا یافته استپیشخوان روزنامه های امروز صبح استان / یکشنبهمبارزه با آفت سن در ۹۴ هزار هکتار از مزارع قزوین
پر بیننده ترین اخبار ماه گذشته صدای قزوین پایان تیرماه آخرین مهلت اظهارنامه های املاک اجاره ای استبوستان امیرکبیر تا پایان سال جاری به بهره‌برداری می‌رسدرقابت‌های سافاری قهرمانی کشور در قزوین پایان یافت25 هزار تن محصول زیتون در استان قزوین تولید می‌شوداعتبارات عمرانی نوسازی مدارس کشور بیش از دو برابر شد۱۹۱ متقاضی در جشنواره تعاونی های برتر قزوین ثبت نام کردنددوره آموزشی تربیت مدیران انرژی قزوین برگزار شدثبت جهانی قلعه الموت وبازارچه صنایع دستی سعدالسلطنه پیگیری میشوداوراق تسویه، ظرفیتی برای پرداخت بدهی پیمانکاراننظارت بر اجرای انتخابات، صیانت از حق مردم در تعیین سرنوشت آنهاستتداوم ریزش قیمت‌ها در بازار سکه و طلایک نمایشگاه خوشنویسی در قزوین برپا شدیک کوهنورد سقوط کرده در الموت غربی نجات یافتدوره آموزشی مدیریت بحران ویژه بانوان در آوج برگزار شد۲۸۵ فقره تسهیلات رونق تولید در قزوین پرداخت شدقهرمانی رانندگان قزوینی در راند دوم سافاری قهرمانی کشورپیشخوان روزنامه های امروز صبح استان / شنبهتصادف در آزادراه قزوین - رشت یک فوتی بر جا گذاشتمبارزه با آفت سن در ۹۴ هزار هکتار از مزارع قزوین
حجا ب قبل و بعد خا نم مجری! + عکسفیلم جنجالی استندآپ کمدی علیرضا خمسه در کاناداماجرای استندآپ کمدی تحقیرآمیز علیرضا خمسه در خارج از کشورپاسخ محسن رضایی به کیهان در مورد پذیرش قطعنامه: من معتقد به ادامه جنگ بودم اگر...چهره جدید نرگس محمدی متفاوت تر از همیشه/ عکسبنیامین بهادری و همسر با حجابش در سفر+عکساستندآپ جنجالی علیرضا خمسه در کانادانامه جمعی از مشاوران میرحسین موسوی به روحانیسردار شادمانی: احتمال می دهیم که آمریکایی ها پهپاد های خودشان را زده باشندنقض قانون توسط نفتکش انگلیسی تحت اسکورت ناوچه جنگی / در اعمال قانون و حاکمیت ملی در خلیج فارس و تنگه هرمز قاطعانه عمل می کنیمبیستمین جلسه رسیدگی به اتهامات متهمان بانک سرمایهقیمت خودرو باز هم کاهش یافتپیام تبریک خاص خانم بازیگر برای مهدی طارمی + عکستبریک جالب خانم بازیگر به مهدی طارمی برای تولدش! +عکسروش عجیب کارمند تنبل اداره پست برای ارسال نامه+عکساحمدی نژاد: ایران باید با ترامپ وارد گفتگو شودخبرگزاری آمریکایی: ایران ابرقدرت پهپادی استسیلی ایران به غرب: دست بالا در خلیج فارس از آن ماست: تحلیل الاخبارطرح تعیین 14 سکه به عنوان مهریه رد شددختر اکبر عبدی در کانادا+عکس
حجاج ایرانی غربت قبرستان ابوطالب را خاتمه می دهندمعمای بزرگ زندگی سازنده برنامه لذت‌نقاشی؛ چرا هیچ تابلویی از نقاشی‌های «باب راس» موجودنیست؟واکنش عربستان به توقیف نفتکش انگلیسی توسط ایرانمقاومت انصارالله امان سعودی ها را برید/ خطای تکراری/ نور در اتاق تاریک اقتصادفراخوان نیم میلیون خودروی معیوب ولوو از سراسر دنیاواردات لپه به 920 تن رسیدشهر جهانی یزد بی بهره از سفرهای اقساطی!مهاجم خارجی معمولی فقط پول حرام کردن استواکنش عربستان به توقیف نفتکش انگلیسی توسط ایرانتیم ملی هاکی مردان ایران قهرمان آسیا شددلیل تیراندازی در میدان فردوسی چه بود؟در هنگام مواجهه با تصادفات چگونه برخورد کنیم؟عکس جالب بازیگر زن بی حاشیهاتهام زنی انگلیس در موضوع نفتکش، روسیه را هم بی نصیب نگذاشتپرداخت 40 میلیاردی صندوق رفاه به دانشگاه هاتصویری ماهواره ای از نفتکش انگلیسی در بندرعباسسهم صندوق توسعه ملی از تسهیلات اشتغال پرداخت نشدگوستاوو در آستانه پیوستن به فنرباغچهاستخدام فروشنده پوشاک مردانه با حقوق ثابت در تهرانهنوز در برخی موارد تصمیم گیری با دانشگاه آزاد مشکل داریم/تلاش بر تقویت کیفی دانشگاه ها است