۱۳۹۷ جمعه ۳۰ شهريور  | 2018 9 Friday
آرشیو خبر آمار بازدید: 39 کد مطلب: 46251  

سرمایه گذاران خارجی در قزوین مانده اند

استاندار قزوین گفت: با همه فشارهای ایجاد شده خوشبختانه سرمایه گذاران خارجی در قزوین مانده اند و تلاش می کنیم بستر حضور و فعالیت سرمایه گذاران داخلی و خارجی هموارتر شود.
۱۳۹۷ سه شنبه ۳۰ مرداد ساعت 15:30

 صدای قزوین - عبدالمحمد زاهدی روز دوشنبه در نشست با خبرنگاران پس از ارائه گزارشی از طرح های قابل افتتاح در هفته دولت با حوصله به همه سوالات خبرنگاران گوش کرد و به آنها پاسخ داد.


با برگزاری کنسرت موافقم

زاهدی در خصوص برگزاری کنسرت در قزوین اظهارداشت:اداره ارشاد باید در برگزاری کنسرت ها یک تقویم دقیق داشته باشدتابا مناسبت های مذهبی برخورد نکند و اگر برنامه ها بر اساس قانون و رعایت مسائل اخلاقی و شئونات اسلامی باشد اشکالی نداردو می تواند به نشاط جامعه کمک کند.

استاندار قزوین در خصوص جابجایی برخی از مدیران گفت: اینکه گفته شده حامیان دولت برکنار می شوند چنین چیزی نیست و هیچ فشاری نبوده و تغییرات سیاسی نیست بلکه موضوع کارآمدی است البته جایگزین باید حامی دولت باشد.

زاهدی در خصوص آمار افتتاح طرح های عمرانی در هفته دولت گفت: آمار پروژه ها واقعی است شاید تعدادی کوچک باشد اما همه به ریز موجود است و خبرنگاران می توانند راستی آزمایی کنند.نوسان ارزی طرح های عمرانی را دچارمشکل کرده است

وی در مورد مشکلات ناشی از افزایش قیمتها در اجرای طرح ها گفت:نوسانات قیمت ارز واحدهای صنعتی و اجرای پروژه ها را دچار مشکلات بیشتری کرده البته از بخش خصوصی نظر می گیریم تا کارها سامان یابد.

استاندار در مورد عبور جاده از میان یک مجتمع بزرگ کشتارگاهی تصریح کرد: مجتمع زیاران برای ما در این شرایط بسیار اهمیت دارد اما امکان جابجایی جاده عبوری را نداشتیم چون طرح ملی است اما به توافق رسیدیم تا به این مجموعه آسیب نرسد.

وی در مورد استفاده از مدیران بومی هم گفت: باید اجازه دهیم چرخش مدیران صورت گیرد زیرا گاهی اوقات مدیران محلی به مصلحت نمی توانند تصمیمات جسورانه بگیرند اما آنچه مهم است توانمندی و کارآمدی مدیران است که باید مورد توجه قرار گیرد.

زاهدی در خصوص ضرورت احداث سد نهب تصریح کرد: سد نهب غیر کارشناسی نیست و امروز با بیش از ۸۵ درصد پیشرفت فیزیکی در حال ابگیری است و پروژه ای که اجرا شده شاید ایراد هم داشته باشد اما نمی توانیم جلوی آن را بگیریم و باید افتتاح شود.

وی در خصوص حضور خبرنگاران ددر کمیسیون ماده ۵ گفت: در کمیسیون ماده ۵ مسایل شخصی مطرح می شود و نباید خبرنگار شرکت کند اما باید نتایج اطلاع رسانی شود.

زاهدی با اشاره به وضعیت اقتصادی نامطلوب کشور اظهارداشت: قدرت خرید مردم این روزها پایین امده و سران سه قوه تلاش می کنند که از بحران عبور کنیم باید بپذیریم در یک جنگ اقتصادی تمام عیار هستیم و امیدواریم اتفاقات خوبی بیفتد و ضروری است اقشار آسیب پذیر را حمایت کنیم تا از این دوران عبور کنیم.

استاندار گفت:به واقعی بودن آمار اشتغال حساس هستم و دقت می کنم تا آمار درست باشد و اگر رسانه ها هم موردی را دیدندکه واقعیت نداشت منعکس کنند.

وی در مورد پیشنهاد یکی از خبرنگاران برای استفاده از مشاور جوان گفت: قول نمی دهم این مشاور در هفته دولت معرفی شود.بازنشسته نمی شوم

استاندار قزوین در سوال یکی از خبرنگاران که پرسید با قانون جدید منع بکارگیری بازنشستگان آیا از استان می روید گفت:این قانون شامل حال من نمی شود و هنوز خدمت من ۳۰ سال نشده است و در استان قزوین ماندنی هستم.

وی در پاسخ به سوال خبرنگار مهر که آیا مدیران فعلی قادر به عبور از بحران هستند گفت: باید تلاش کنیم مدیریت در کشور و استان متناسب با شرایط ویژه اقتصادی و تحریم ها باشد و در این زمینه جلساتی با مدیران خواهیم داشت.

زاهدی در ادامه اظهارداشت: سوال از رئیس جمهور حق مجلس است اما شاید زمانش مناسب نبود  وامروز که در تقابل با دشمن هستیم این سوال می توانست مطرح نشود اما فرصتی است تا رئیس جمهور مسائل خودش را مطرح و با مردم و نمایندگان صحبت کند.

سرمایه گذاران خارجی در استان مانده اند

وی در مورد خروج سرمایه گذاران از استان هم بیان کرد: تاکنون موردی برای خروج سرمایه گذاران خارجی نداشتیم و همه کسانی که در قزوین سرمایه گذاری کرده اند مانده اند و ماهم حمایت می کنیم تا کارشان تداوم داشته باشد.

زاهدی در خصوص ابلاغ نشدن تسهیلات خسارت سرمازدگی به بانکها اظهارداشت: خسارت سرمازدگی در دولت تصویب شد و باید وامها بخشیده شود اما بانکها ابلاغ نمی کنند و مصوبه دولت اجرایی نشده است که از رسانه ها انتظار داریم فشار بیاورند تا ابلاغ شود.

استاندار در مورد طرح های نیمه تمام گفت: تکمیل این طرحها در اولویت است و برای نمونه تالار شهر که ۱۱ سال است متوقف شده به شهرداری تحویل می دهیم تا تکمیل شود و یک قطعه زمین هم به حوزه هنری برای ساخت پردیس سینمایی اختصاص خواهد یافت.

وی در مورد مبارزه با احتکار و گرانفروشی هم اظهارداشت: ۲۴۰ انبار در قزوین شناسایی شده  که باید موجودی آن اعلام شود البته انبار پنهان هم داریم که شناسایی شده است.استاندار در پاسخ به این سوال که وضعیت اقتصادی کشور را نباید به آمریکا گره زد بلکه از ضعف مدیران است گفت: نگفتم همه مشکلات ناشی از تحریم است بلکه بخشی از آن مربوط به فشار دشمنان و بخشی ناشی از مدیریت است اما رفتار برخی افراد که ادعای ولایتمداری دارند هم اشکال دارد.

وی بیان کرد: در زمان دولت اصلاحات نقدینگی کشور حدود ۶۸ هزار میلیارد تومان بود اما در دولت های بعدی به یک تریلیون و ۶۰۰ هزار میلیارد تومان افزایش یافت و این پولها وارد بازار سکه و ارز شد و بحران ایجاد کرد.

استاندار افزود: سالیانه ۴۵ هزار میلیارد تومان یارانه به مردم پرداخت شده و در جامعه نقدینگی ایجاد کرده و مردم با یک تهدید ترامپ برای خروج از برجام نقدینگی خود را از بانک ها به بازار ارز و سکه وارد کرده اند و موجب التهاب در این بازارها شدند.

زاهدی تصریح کرد: برخی مشکلات را خودمان ایجاد می کنیم و برای نمونه هنگامی که مقام معظم رهبری در دیدار اخیر خود با دولتمردان تاکید می کنند این دولت باید بماند و به کار خود ادامه دهد چرا باید برخی مدعیان «پیروی از ولایت فقیه» و «ذوب در ولایت» شعارهایی سردهند و دست نوشته هایی حمل کنند که همه را متاسف کرده و دشمن را خوشحال کند ایا این کارها در مسیر مردم است؟

زاهدی گفت: برای حل مشکل کم آبی باید چاه های غیرمجاز مسدود شود و هیچ مسامحه و کوتاهی در این زمینه قابل قبول نیست.


تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است
نام:  
پست الکترونیکی:
نظر شما:  
کد امنیتی:

 
 
هوای قزوین خنک تر می شودضرورت تلاش بیشتر دستگاههای اجرایی در برگزاری کنگره شهدای استانشهدا حافظان نظام جمهوری اسلامی هستندولایتمداری رمز پیروزی در دوران دفاع مقدس بوداجرای آمارگیری از ویژگی‌های مسکن روستایی در استاندستگیری قاتل کمتر از ۲۴ ساعت پس از کشف جسد در قزوینمراسم مافی زیاران در استان قزوین برگزار شدامام جمعه جدید بوئین زهرا معرفی شدشناخت سیره امام حسین (ع)، نیاز امروز جامعه استمدیریت ساماندهی دریاچه اوان به بخشداری واگذار می شوددوره آموزشی تخلفات ساختمانی برگزار شد همه باید از شهدا درس آزادگی، استقامت و ایثار را بیاموزیممسافران زمان بازگشت سفر خود را مدیریت کنندشور تاسوعای حسینی در دیار مینونشانباید مجتمع های اقامتی در قزوین افزایش یابداستاندار قزوین در سامد به درخواست های مردمی پاسخ دادتردد وسایط نقلیه سنگین در جاده قدیم قزوین-رشت ممنوع می شودتوصیه های دامپزشكی قزوین در خصوص تهیه گوشت قرمز6500 قزوینی خدمات مشاوره و غربالگری ژنتیک دریافت می کنندسمن های قزوین با سامانه اینترنتی ثبت شرکت ها آشنا می شوند
مطالبه نفقه معوقه + صوتتکلیف وزارتخانه های اقتصاد و کار هرچه سریع تعیین شودسیاست حوصله مندانهٔ جنرال دوستم در آستانهٔ کمپاین های ریاست جمهوریعزاداری در بازار تاریخی تبریز از دیرباز تا امروزمتن کامل و ترجمه زیارت ناحیه مقدسهحضور شهردار تهران در نماز ظهر روز عاشورا میدان امام حسین(ع) +عکسخبری از افزایش حقوق بازنشستگان تا سال 98 نیست!پست معنی دار ظریف در شام غریبان اباعبداللهجادو و شعبده بازی چگونه کار می کند؟آیا روحانی پیشنهاد دیدار با ترامپ را داده است؟مردم یمن در برابر زورخواهی های دشمنان تسلیم نخواهند شدکلمات قصار/ وحشی بافقی: ای قوم بی حیا چه شد آن شوق و اشتیاق ؟ملت ایران در این 40 سال به نظام سلطه فهمانده که درس آموخته حسین (ع) است و هرگز در برابر ظلم و ستم سازش نخواهد کردمحسن قرائتی: امام حسین نه دیوونه می خواد نه سگ!هجوم ایرانی ها به ترکیه برای خرید ملک +جدولایران خواستار محکومیت تهدید هسته ای رژیم صهیونیستی از سوی سازمان ملل شدمتن نوحه شام غریبانتوضیح روحانی جنجالی درباره مداح بنز سوار +عکسیک پژوهشگر: حذف مهریه باعث بالا رفتن آمار ازدواج نخواهد شدگزارش تصویری : مراسم تعزیه خیمه کوبان نوش آباد
علی لاریجانی وارد بندرعباس شدوالیبال قهرمانی جهان؛ روس ها ترمز شگفتی ساز را کشیدندآخرین شب مراسم عزاداری حضرت اباعبدالله الحسین (ع) با حضور رهبر معظم انقلاب برگزار شدوالیبال قهرمانی جهان؛ صعود برای کانگورها رویا شدطلا در دنیا ارزان شدلاهه رای خود درباره شکایت ایران را دو هفته دیگر صادر می کنددفتر یادداشت را با چه قیمتی خریداری کنیم؟قیمت تسمه در بازارآهن چقدر است؟معرفی خودرو های 40 میلیون تومانی در بازارماشین سازان جای استقلال را گرفتنددایی: امیدوارم باشگاه پرسپولیس این بار به توافق مان عمل کندشفر: نظر من مهم است، نه فضای مجازیراهکارهایی برای تامین امنیت روانی دانش آموزان در دوران تحصیلرایزنی ظریف، اوغلو و لاوروف در نیویورک در مورد ادلبیکجانبه گرایی آمریکا علیه ایران، تاثیر منفی مشخصی بر زنان و کودکان داردپیروزی هند مقابل ویتنام/ ایران در روز اول قعر نشین شداولین باخت ایران در مقابل چین تایپه شکل گرفتاتفاقات رومانتیک بعد از اخراج رونالدو!پرسپولیس با هوادارانش ما را سورپرایز کردپیشنهاد سنگین تراکتورسازی به ستاره سابق رئال مادرید