۱۳۹۸ پنج شنبه ۳ بهمن  | 2020 1 Thursday
آرشیو خبر آمار بازدید: 118 کد مطلب: 46541  

استارت آپ ها در استان قزوین جان تازه می گیرند

مدیرمرکز دیجیتال فرهنگی قزوین گفت: با حمایت جدی از جوانان و ایده های کاربردی استارت آپ ها در استان قزوین جان دوباره گرفته و مسیر کسب و کار، اشتغال و رونق اقتصاد هموار می شود.
۱۳۹۷ دوشنبه ۱۲ شهريور ساعت 09:25

صدای قزوین - سعید پورایمانی در مراسم افتتاح اولین کسب و کار نوین در فضای مجازی و عرصه سرگرمی در قزوین در جمع خبرنگاران رسانه های گروهی استان گفت: در شرایط اقتصاد کنونی که شاهد حذف بسیاری از مشاغل سنتی هستیم باید توجه به کسب وکارهای نوین در فضای مجازی جدی گرفته شود و بتوانیم با حمایت از جوانان کارآفرین خوش فکر در این مسیر گامهای موثری برداریم.


وی افزود: پیش بینی می شود در چند سال آینده ۴۰ درصد مشاغل واسطه ای در کشور حذف شود و به جای آن کسب و کارهای نوین و اینرنتی جایگزین شود لذا ما نیز باید بستر این کار را در استان مهیا کنیم تا از غافله عقب نمانیم.پورایمانی بیان کرد: در یکی دوسال اخیر شاهد رویکرد بهتر مسئولان در حمایت از کسب و کارهای نوین بودیم و امیدواریم امسال و سال اینده شاهد پویایی و شکوفایی استارت آپ ها در استان قزوین باشیم.

استارت آپ ها می تواند در اشتغال سالم و کاهش آسیب ها موثر باشند

مدیر مجتمع دیجیتال فرهنگی کاسپین قزوین تصریح کرد: در حوزه دیجیتال شاهد افزایش کسب و کارهای مجازی نوپا هستیم و امروز با حضور چند جوان خوش فکر اولین فعالیت در عرصه واقعیت مجازی شکل گرفته است.

پورایمانی بیان کرد: جوانان توانمند و خوش فکری داریم که می توانند با کمترین هزینه به کارآفرینی و اشتغال کشور کمک کنند و با مدیریت استارت آپ ها به کسب و کارهای نوین همت گمارند.

وی گفت: یک زمان در استارت آپ ها در حد صفر بودیم اما امروز در این کسب و کار نوپا وضعیت بهتری داریم و تلاش می کنیم در استان قزوین هر ماه یک استارتاپ نوپا را معرفی کنیم.

ایجاد فضایی برای سرگرمی و تفریح سالم جوانان

وی اضافه کرد:اولین فضای واقعیت مجازی درقزوین باارائه بیش از ۷۰ نوع بازی و سرگرمی و مدل آموزشی فراهم شده که جوانان، نوجوانان وحتی بزرگسالان می توانند خود را در فضای واقعی و مجازی حس کرده و تجربه جذابی از فعالیت های مختلف را در این فضا بدست آورند.پورایمانی یادآورشد: پتانسیل واقعیت مجازی بسیار بالاست و در حد جراحی مغز و اعصاب، خلبانی، واقعیت پرواز و دهها مورد دیگر کاربرد دارد واگر بتوانیم توان جوانان خود را در این عرصه تقویت کنیم در اینده نیز می توانیم کارهای خوبی را عملیاتی کنیم.

وی اظهارداشت: امکانات واقعیت مجازی می تواند در حوزه آموزشی هم استفاده می شود و اداراتی مانند آموزش و پرورش با کمک برنامه ریزان قادرند از این ظرفیت استفاده کنند و تا ۳۰۰ برابر تاثیرگذاری مطالب آموزشی خود را بالا ببرند.

پورایمانی بیان کرد: در این مجموعه اتاق فرار هم به عنوان یک بازی جدید ارائه می شود که گروههای ۴ تا ۵ نفره می توانند با حل ۸ معما قدرت تخیل و حافظه خود را تقویت و در یک بازی و محیط واقعی معماها را حل کنند.

مدیر مرکز دیجیتال کاسپین قزوین گفت: کسب و کارهای نوپا همیشه مورد توجه و اهمیت بوده و از طریق استارت آپ ها با کمترین هزینه می توان از این روش به اشتغال جوانان کمک کرد.

وی اضافه کرد: امروزه همه نمی توانند میلیاردها تومان هزینه کرده و با احداث یک واحد صنعتی چند شغل ایجاد کنند اما استارتاپ ها با برنامه ریزی مالی می توانند با کمترین سرمایه گذاری به موفقیت برسند و شغل ایجاد کنند.

پورایمانی بیان کرد:اکثر جوانها در این عرصه بدون تجربه هستند و باید مشاوره بگیرند و با فرهنگ کار آشنا شده و سپس با یک تیم کاری قدرتمند وارد کار شوند تا به نتیجه برسند.

وی افزود: استارت تاپی که امروز فعالیت خود را آغاز می کند یک نمونه موفق در استارتاپ است که عده ای جوان وارد کسب و کار مجازی شده اند و با ۲۰۰ میلیون تومان آورده شخصی برای ۵ نفر شغل ایجاد کرده اند.مدیرمرکز دیجیتال کاسپین قزوین اظهارداشت: در استان در حوزه کسب و کارهای دیجیتال در گذشته ضعیف عمل کردیم اما در یک سال اخیر شاهد شناسایی استعدادهای خوبی هستیم و باید مدیران مربوط حمایت کرده و بستر کار را فراهم کنند و با دادن مشاوره و بازاریابی از این عرصه حمایت کنند.

وی نقش رسانه ها را در تبلیغ کسب و کارهای نوین موثر دانست و اظهارداشت: در حوزه جریان سازی اقتصاد نیازمند حمایت دولت و رسانه ها هستیم تا جوانان کارآفرین حمایت شوند.

استارتاپ ها باید در رسانه مشکلاتشان را بگویند و با کمک مسئولان این موانع برطرف شود و بدون شک امروز فضای بسیار خوبی ایجاد شده و استارتاپ ها اگر استقبال شود شاهد کاهش آسیب های اجتماعی و بزه خواهیم بود.

پورایمانی اضافه کرد: در حوزه استارتاپ ها تنگناهایی داریم البته در استارتاپ های فروشگاهی، خوراک، پوشاک، آموزشی، سرگرمی در استان قزوین ظرفیت های خوبی داریم که باید فعال شوند.

وی بیان کرد: با حمایت از کسب و کارهای مجازی می توانیم به اشتغال کمک کرده و در حمایت از این راه باید در آموزش نیروی انسانی، تامین تجهیزات و امکانات لازم و شناسایی حامی مالی به راه اندازی استارت آپ ها کمک کنیم.

وی از همکاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، استانداری و اتاق بازرگانی در حمایت از استارت آپ ها تشکر و اظهار امیدواری کرد با تداوم همکاری ها بتوان به پویایی کسب و کارهای نوین کمک کرد.

پورایمانی اظهارداشت: امسال و نیز سال آینده زمان شکوفایی استارت تاپ ها در استان قزوین است.امیرحسین وطن خواه مدیر استارتاپ بازی و سرگرمی هم گفت: بازی و سرگرمی در فضای مجازی یک کار نوپاست و باید این نوع کارها معرفی شود و در این فضای ایجاد شده ۵ بازی برای کودکان و ۶۵ بازی و سرگرمی فکری و آموزشی برای افراد ۱۶ تا ۶۰ سال پیش بینی شده و همه بازیها مملو از هیجان است و به فکر نیاز دارد.

وی بیان کرد: برای راه اندازی و تجهیز این مجموعه مجازی ۲۰۰ میلیون تومان هزینه شده و ۵۰ کلیپ و ری اکشن پیش بینی کرده ایم که تکنولوژی بکار گرفته شده بسیار پیشرفته است.

وطن خواه بیان کرد: این تکنولوژی بسیار پیشرفته است و نظارت می کنیم تا از بازیهایی نزدیک به فرهنگ ایرانی استفاده شود و همه انتخاب ها سالم است.

وی بیان کر: یک ماه است با مرکز دیجیتال استان قزوین آشنا شده ایم و خیلی کمک کردند تا بتوانیم این فضای کسب و کار استارت آپی را راه اندازی کنیم.وطن خواه یادآورشد: انتظار داریم مسئولان جوانان را باور کنند و به آنها اعتماد داشته باشند و اجازه دهند خود را ثابت کنیم و آنچه نیاز داریم رویکرد مثبت مسئولان و همراهی با ایده پردازان است تا بتوانیم توانمندی خود را عملیاتی کنیم.


تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است
نام:  
پست الکترونیکی:
نظر شما:  
کد امنیتی:

 
 
چهار حفار غیرمجاز در الموت غربی دستگیر شدندتوسعه رشته قایقرانی در قزوین با جدیت پیگیری شودتولید پایدار با حفظ اراضی کشاورزی امکان پذیر استمدیریت یکپارچه در اداره شهرداری ها ضروری استلایحه استخدام شهرداری‌ها با قید دو فوریت در حال رسیدگی استتوسعه دولت الکترونیک به جلب رضایت مردم کمک‌ می کندناوگان حمل و نقل اتوبوس درون‌شهری قزوین صرفه اقتصادی نداردمطالعات طرح جامع پدافند غیرعامل در استان قزوین انجام شداکران فیلم های جشنواره دهه فجر در قزوین۴۰۰ هکتار از اراضی بایر استان قزوین به زیر کشت رفتهشتک داستان قزوین منتشر شددو قزوینی راهی لیگ جهانی کاراته شدند۹۰ درصد شهرداری‌های قزوین به کمک‌های دولتی وابسته‌انداعلام آماده باش مدیریت بحران قزوین به دستگاه‌های اجرایی۱۶ هزار دستگاه اتوبوس شهری در کشور فرسوده استمدیران مانع سرمایه گذاری در قزوین به دادگاه معرفی می شوندبودجه سال ۹۹ شهرداری قزوین حبابی نیستنقش زنان در فرهنگ سازی و رشد فرهنگ جامعه بسیار تاثیرگذار استدستگیری حفاران غیر مجاز در روستای میزوجایجاد پردیس روستایی از مهاجرت به شهرها جلوگیری می‌کند
ناوگان حمل و نقل اتوبوس درون‌شهری قزوین صرفه اقتصادی نداردمدیران مانع سرمایه گذاری در قزوین به دادگاه معرفی می شوند۱۶ هزار دستگاه اتوبوس شهری در کشور فرسوده استاعلام آماده باش مدیریت بحران قزوین به دستگاه‌های اجرایی۹۰ درصد شهرداری‌های قزوین به کمک‌های دولتی وابسته‌اندبودجه سال ۹۹ شهرداری قزوین حبابی نیستتوسعه دولت الکترونیک به جلب رضایت مردم کمک‌ می کندلایحه استخدام شهرداری‌ها با قید دو فوریت در حال رسیدگی است۴۰۰ هکتار از اراضی بایر استان قزوین به زیر کشت رفتاکران فیلم های جشنواره دهه فجر در قزویندو قزوینی راهی لیگ جهانی کاراته شدندهشتک داستان قزوین منتشر شدنقش زنان در فرهنگ سازی و رشد فرهنگ جامعه بسیار تاثیرگذار استمطالعات طرح جامع پدافند غیرعامل در استان قزوین انجام شدمدیریت یکپارچه در اداره شهرداری ها ضروری استتولید پایدار با حفظ اراضی کشاورزی امکان پذیر استپیشخوان روزنامه های امروز صبح استان / چهارشنبهتوسعه رشته قایقرانی در قزوین با جدیت پیگیری شودچهار حفار غیرمجاز در الموت غربی دستگیر شدند
حاجی میرازیی به خاطر تعلل در استخدام معلمان حق التدریس تذکر گرفترفع یک نگرانی در مورد طرح رتبه بندی معلمانتذکر به حاجی میرزایی درباره استخدام حق التدریسی هارفتارهایی که زائران ایرانی اربعین باید از آنها دوری کنند!رفع یک نگرانی درباره طرح رتبه بندی معلماناز خانه فرار کردم و با دوشنبه ازدواج کردم/ حالا می خواهد من و 3 فرزندم را به افغانستان ببرددستگیر ورزشکار مشهور در پایتخت / او چه کسی است و جرمش چیست؟خانواده بیرانوند اجازه دهند علت مرگ را اعلام می کنیم!تصادف مرگبار اتوبوس در زنجان/42 کشته و زخمیربودن دختر 2 ساله توسط زن معتاد / یسنا کوچولو در حالی که یک قدم تا مرگ فاصله داشت پیدا شدواکنش مردم به دیدار کتایون ریاحی با دالایی لاما + عکسچگونه اپلیکیشن های گوشی قدیمی خود را به دستگاه اندرویدی جدید منتقل کنیم؟استخدام مدیر اداری در آموزشگاه زبان آفاق در تهرانفضانوردی که قرآن را به فضا بردخون انصاری فرد به جوش آمدتحلیل فوتبالی؛ از جای خالی شجاع خلیل زاده در تیم ملی تا پرسپولیس بدون سید جلالاستراماچونی در اینتر برنامه نویس بود؟!جانشین دیاباته؛ آبروی استراماچونی!انتقال یکی از گزینه های خارجی استقلال منتفی شدخرید جدید استقلال لو رفت؛ مهاجم 31 ساله بریتانیایی در تهران!