۱۳۹۸ يکشنبه ۲۴ شهريور  | 2019 9 Sunday
آرشیو خبر آمار بازدید: 97 کد مطلب: 46541  

استارت آپ ها در استان قزوین جان تازه می گیرند

مدیرمرکز دیجیتال فرهنگی قزوین گفت: با حمایت جدی از جوانان و ایده های کاربردی استارت آپ ها در استان قزوین جان دوباره گرفته و مسیر کسب و کار، اشتغال و رونق اقتصاد هموار می شود.
۱۳۹۷ دوشنبه ۱۲ شهريور ساعت 09:25

صدای قزوین - سعید پورایمانی در مراسم افتتاح اولین کسب و کار نوین در فضای مجازی و عرصه سرگرمی در قزوین در جمع خبرنگاران رسانه های گروهی استان گفت: در شرایط اقتصاد کنونی که شاهد حذف بسیاری از مشاغل سنتی هستیم باید توجه به کسب وکارهای نوین در فضای مجازی جدی گرفته شود و بتوانیم با حمایت از جوانان کارآفرین خوش فکر در این مسیر گامهای موثری برداریم.


وی افزود: پیش بینی می شود در چند سال آینده ۴۰ درصد مشاغل واسطه ای در کشور حذف شود و به جای آن کسب و کارهای نوین و اینرنتی جایگزین شود لذا ما نیز باید بستر این کار را در استان مهیا کنیم تا از غافله عقب نمانیم.پورایمانی بیان کرد: در یکی دوسال اخیر شاهد رویکرد بهتر مسئولان در حمایت از کسب و کارهای نوین بودیم و امیدواریم امسال و سال اینده شاهد پویایی و شکوفایی استارت آپ ها در استان قزوین باشیم.

استارت آپ ها می تواند در اشتغال سالم و کاهش آسیب ها موثر باشند

مدیر مجتمع دیجیتال فرهنگی کاسپین قزوین تصریح کرد: در حوزه دیجیتال شاهد افزایش کسب و کارهای مجازی نوپا هستیم و امروز با حضور چند جوان خوش فکر اولین فعالیت در عرصه واقعیت مجازی شکل گرفته است.

پورایمانی بیان کرد: جوانان توانمند و خوش فکری داریم که می توانند با کمترین هزینه به کارآفرینی و اشتغال کشور کمک کنند و با مدیریت استارت آپ ها به کسب و کارهای نوین همت گمارند.

وی گفت: یک زمان در استارت آپ ها در حد صفر بودیم اما امروز در این کسب و کار نوپا وضعیت بهتری داریم و تلاش می کنیم در استان قزوین هر ماه یک استارتاپ نوپا را معرفی کنیم.

ایجاد فضایی برای سرگرمی و تفریح سالم جوانان

وی اضافه کرد:اولین فضای واقعیت مجازی درقزوین باارائه بیش از ۷۰ نوع بازی و سرگرمی و مدل آموزشی فراهم شده که جوانان، نوجوانان وحتی بزرگسالان می توانند خود را در فضای واقعی و مجازی حس کرده و تجربه جذابی از فعالیت های مختلف را در این فضا بدست آورند.پورایمانی یادآورشد: پتانسیل واقعیت مجازی بسیار بالاست و در حد جراحی مغز و اعصاب، خلبانی، واقعیت پرواز و دهها مورد دیگر کاربرد دارد واگر بتوانیم توان جوانان خود را در این عرصه تقویت کنیم در اینده نیز می توانیم کارهای خوبی را عملیاتی کنیم.

وی اظهارداشت: امکانات واقعیت مجازی می تواند در حوزه آموزشی هم استفاده می شود و اداراتی مانند آموزش و پرورش با کمک برنامه ریزان قادرند از این ظرفیت استفاده کنند و تا ۳۰۰ برابر تاثیرگذاری مطالب آموزشی خود را بالا ببرند.

پورایمانی بیان کرد: در این مجموعه اتاق فرار هم به عنوان یک بازی جدید ارائه می شود که گروههای ۴ تا ۵ نفره می توانند با حل ۸ معما قدرت تخیل و حافظه خود را تقویت و در یک بازی و محیط واقعی معماها را حل کنند.

مدیر مرکز دیجیتال کاسپین قزوین گفت: کسب و کارهای نوپا همیشه مورد توجه و اهمیت بوده و از طریق استارت آپ ها با کمترین هزینه می توان از این روش به اشتغال جوانان کمک کرد.

وی اضافه کرد: امروزه همه نمی توانند میلیاردها تومان هزینه کرده و با احداث یک واحد صنعتی چند شغل ایجاد کنند اما استارتاپ ها با برنامه ریزی مالی می توانند با کمترین سرمایه گذاری به موفقیت برسند و شغل ایجاد کنند.

پورایمانی بیان کرد:اکثر جوانها در این عرصه بدون تجربه هستند و باید مشاوره بگیرند و با فرهنگ کار آشنا شده و سپس با یک تیم کاری قدرتمند وارد کار شوند تا به نتیجه برسند.

وی افزود: استارت تاپی که امروز فعالیت خود را آغاز می کند یک نمونه موفق در استارتاپ است که عده ای جوان وارد کسب و کار مجازی شده اند و با ۲۰۰ میلیون تومان آورده شخصی برای ۵ نفر شغل ایجاد کرده اند.مدیرمرکز دیجیتال کاسپین قزوین اظهارداشت: در استان در حوزه کسب و کارهای دیجیتال در گذشته ضعیف عمل کردیم اما در یک سال اخیر شاهد شناسایی استعدادهای خوبی هستیم و باید مدیران مربوط حمایت کرده و بستر کار را فراهم کنند و با دادن مشاوره و بازاریابی از این عرصه حمایت کنند.

وی نقش رسانه ها را در تبلیغ کسب و کارهای نوین موثر دانست و اظهارداشت: در حوزه جریان سازی اقتصاد نیازمند حمایت دولت و رسانه ها هستیم تا جوانان کارآفرین حمایت شوند.

استارتاپ ها باید در رسانه مشکلاتشان را بگویند و با کمک مسئولان این موانع برطرف شود و بدون شک امروز فضای بسیار خوبی ایجاد شده و استارتاپ ها اگر استقبال شود شاهد کاهش آسیب های اجتماعی و بزه خواهیم بود.

پورایمانی اضافه کرد: در حوزه استارتاپ ها تنگناهایی داریم البته در استارتاپ های فروشگاهی، خوراک، پوشاک، آموزشی، سرگرمی در استان قزوین ظرفیت های خوبی داریم که باید فعال شوند.

وی بیان کرد: با حمایت از کسب و کارهای مجازی می توانیم به اشتغال کمک کرده و در حمایت از این راه باید در آموزش نیروی انسانی، تامین تجهیزات و امکانات لازم و شناسایی حامی مالی به راه اندازی استارت آپ ها کمک کنیم.

وی از همکاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، استانداری و اتاق بازرگانی در حمایت از استارت آپ ها تشکر و اظهار امیدواری کرد با تداوم همکاری ها بتوان به پویایی کسب و کارهای نوین کمک کرد.

پورایمانی اظهارداشت: امسال و نیز سال آینده زمان شکوفایی استارت تاپ ها در استان قزوین است.امیرحسین وطن خواه مدیر استارتاپ بازی و سرگرمی هم گفت: بازی و سرگرمی در فضای مجازی یک کار نوپاست و باید این نوع کارها معرفی شود و در این فضای ایجاد شده ۵ بازی برای کودکان و ۶۵ بازی و سرگرمی فکری و آموزشی برای افراد ۱۶ تا ۶۰ سال پیش بینی شده و همه بازیها مملو از هیجان است و به فکر نیاز دارد.

وی بیان کرد: برای راه اندازی و تجهیز این مجموعه مجازی ۲۰۰ میلیون تومان هزینه شده و ۵۰ کلیپ و ری اکشن پیش بینی کرده ایم که تکنولوژی بکار گرفته شده بسیار پیشرفته است.

وطن خواه بیان کرد: این تکنولوژی بسیار پیشرفته است و نظارت می کنیم تا از بازیهایی نزدیک به فرهنگ ایرانی استفاده شود و همه انتخاب ها سالم است.

وی بیان کر: یک ماه است با مرکز دیجیتال استان قزوین آشنا شده ایم و خیلی کمک کردند تا بتوانیم این فضای کسب و کار استارت آپی را راه اندازی کنیم.وطن خواه یادآورشد: انتظار داریم مسئولان جوانان را باور کنند و به آنها اعتماد داشته باشند و اجازه دهند خود را ثابت کنیم و آنچه نیاز داریم رویکرد مثبت مسئولان و همراهی با ایده پردازان است تا بتوانیم توانمندی خود را عملیاتی کنیم.


تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است
نام:  
پست الکترونیکی:
نظر شما:  
کد امنیتی:

 
 
سهم مدیریتی زنان در قزوین افزایش یافته است۷۰۰ معلم جدید در مدارس قزوین تدریس خواهند کردتبدیل راه های اصلی قزوین به بزرگراه در اولویت استخسارات بلایای طبیعی در قزوین افزایش یافتموزه سنگ قبر در آرامستان قزوین ایجاد می شودسهم قزوین از درآمد گردشگری ناچیز استبرنامه راهبردی عملیاتی توسعه آوج اجرا می‌شودموازی کاری تاثیرگذاری برنامه‌های فرهنگی را کم می‌کند۱۵ هزار هکتار از اراضی استان قزوین زیر کشت کلزا می رودمدیران از ارایه آمار نادرست پرهیز کنند۱۴ جایگاه سوخت در قزوین به دلیل ایمنی پایین تعطیل هستندپیشخوان روزنامه های امروز صبح استان / یکشنبه۸۷ درصد منابع بانک ها در استان پرداخت شده استجهادگران قزوینی به مناطق سیل‌زده لرستان اعزام شدنداولین انتخابات شورای توسعه و حمایت از سمن‌ها در قزوین برگزار می‌شودمدیران استان قزوین دفاتر خود را به روی مردم باز کنندژیمناست قزوینی در اردوی انتخابی تیم ملینمایشگاه فروش پاییزه برگزار می‌شودثبت نام ۲۲۷ هزار دانش‌آموز قزوینی در سامانه سنادشکوه اربعین دشمنان اسلام را به واهمه می‌اندازد
پر بیننده ترین اخبار هفته گذشته صدای قزوین منابع طبیعی قزوین با هشت تهدید عمده روبرو استنتایج آزمون کتبی استخدامی آتش نشانی شهرداری های قزوین اعلام شدتصویب آیین نامه استخدامی دهیاران در جلسه هیات دولتتوقیف یک دستگاه اتوبوس در آزادراه قزوین-رشت«قانون مدیریت بحران کشور» برای اجرا به استان ها ابلاغ شدتیم فوتبال کاسپین قزوین به مصاف نماینده همدان می‌رودکشف ۴۴۰ کیلو مواد مخدر در عملیات مشترک پلیس قزوین و هرمزگانگیر کردن خودرو روی ریل موجب توقف قطار قزوین-رشت شددمای هوای قزوین افزایش پیدا می کندپیشخوان روزنامه های امروز صبح استان / شنبه۱۵ هزار هکتار از اراضی استان قزوین زیر کشت کلزا می روداولین انتخابات شورای توسعه و حمایت از سمن‌ها در قزوین برگزار می‌شودشکوه اربعین دشمنان اسلام را به واهمه می‌اندازدثبت نام ۲۲۷ هزار دانش‌آموز قزوینی در سامانه سنادژیمناست قزوینی در اردوی انتخابی تیم ملینمایشگاه فروش پاییزه برگزار می‌شودمدیران استان قزوین دفاتر خود را به روی مردم باز کنندجهادگران قزوینی به مناطق سیل‌زده لرستان اعزام شدند۸۷ درصد منابع بانک ها در استان پرداخت شده است
حمل بار عجیب با پراید/ عکسقضاوت در مورد اشخاص باید با معیار حال کنونی آن ها باشدساعی: متاسفانه افراد فاسد سال ها در حاشیه امنی کار خود را دنبال کردندشهردار سابق از ایران گریخت! + جزییاتحساسیت بالای AFC و احتمال حذف سرخابی ها در لیگ قهرمانانپیام قاطع برانکو به عمر السومه!طرز تهیه تاس کباب سنتی خوشمزه (غذای رژیمی)قیمت سکه امروز 23 شهریور ماه 98کاهش قیمت خودرو با وجود کاهش عرضه خودرووضعیت خودروهای مانده در گمرکقیمت خودرو حتما بیشتر کاهش می یابدزمان نهایی شدن آیین نامه طرح رتبه بندی معلمانرازهای ثروتمندی مرحوم اسدالله عسگراولادی از زبان خودشفرار شهردار اختلاسگر صدرا / وثیقه ضامنین اجرا گذاشته شدارزان شدن گوجه و بلایی که سر کشاورزان آمددرخواست از رییس دستگاه قضاسخنگوی قوه قضاییه: مرحومه سحر خدایاری به هیچ عنوان در مراجع قضایی محکومیت کیفری نداشته استهشدار فرمانده کل ارتش به بیگانگان/آمادگی هوانیروز برای رژه 31 شهریور/ سامانه باور 373 همچنان قابلیت ارتقا را داردسخنگوی دولت به بخشنامه آیت الله رییسی واکنش نشان دادبازیگرانی که غوره نشده، مویز می شوند
پیش بینی های کارتون سیمپسون ها + عکساخبار ضد و نقیض درباره مرگ رئیس‌جمهور سابق تونسبنیاد مستضعفان ۱۸۰۰ کلاس درس در مناطق محروم را بازسازی و نوسازی می‌کندروش های تمیز کردن ظروف مسی + عکسالهیار ترکمن: احکام معلمان تمام وقت از اول مهر صادر می‌شودبا بهترین هتل های دنیا آشنا شوید + عکسلالیگا - دیدار تیم های بارسلونا و والنسیااستخدام کارشناس تولید محتوای متعهد در زنجاناستخدام کارگر ماهر و نیمه ماهر در کارگاه درب و پنجره سازی -قماستخدام پشتیبان دستگاه های کارتخوان POS در تهرانساز جدایی ستاره ملی پوش از پرسپولیس! + عکساستخدام نیروی گارسون جهت کار در رستوران در زنجاناستخدام همکار خانم جهت کار در پلاسکو عزیزی - زنجاناستخدام پیک موتوری جهت کار در رستوران در زنجاناستخدام اپراتور دستگاه لیزر مسلط به کرل و فتوشاپ در قماستخدام صندوقدار رستوران در زنجاناستخدام کارگر ساده جهت سفره خانه بهار در زنجاناستخدام فروشنده خانم برای شیرینی فروشی در همداناستخدام وردست و چرخکار ماهر در تولیدی پوشاک در زنجاناستخدام سایت املاک هدف در قم