۱۳۹۷ شنبه ۲۸ مهر  | 2018 10 Saturday
آرشیو خبر آمار بازدید: 25 کد مطلب: 47214  

ساکنان کوچه محمدیه قزوین خواستار رسیدگی به وضعیت خود شدند

تعدادی از ساکنان کوچه محمدیه قزوین که منازل آنها به دلیل نشت آب با آسیب جدی روبرو شده، با حضور در استانداری قزوین از مسئولان خواستار رسیدگی به وضعیت شدند.
۱۳۹۷ دوشنبه ۹ مهر ساعت 08:57
صدای قزوین:

تعداد واحدهایی که با نفوذ نشت آب از سوی کارشناسان غیر قابل سکونت تشخیص داده شد بودند، 12 واحد اعلام شده اند.
ساکنان آسیب دیده از این حادثه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشتند که محل سکونت موقتی که از طریق اداره کل مدیریت بحران در اختیار آنان قرار داده شده به هیچ وجه حتی برای استراحت نیز مناسب نمی باشد.

**تردد بیش از حد خودروهای سنگین از کوچه محمدیه باعث این حادثه شده است
یک بازنشسته ارتش در این رابطه به خبرنگار ایرنا گفت: سوم مهرماه جاری ساعت 13 و 30 دقیقه به یک مرتبه مشاهده کردیم که ساختمان ما را آب فرا گرفته و با لرزش های خفیفی نیز روبرو شده است.
علیرضا حسن بیگی ادامه داد: در گام نخست بلافاصله افراد داخل واحدها را به بیرون از ساختمان هدایت کرده و سپس مسئولان آتش نشانی را در جریان قرار دادیم.
وی با اشاره به اینکه سه ساختمان و در مجموع 12 واحد مسکونی به دلیل نشت آب و خالی شدن زیر ساختمان ها دچار خسارت 100 درصدی از سوی کارشناسان تشخیص داده شد، تاکید کرد: دلیل اولیه علت این حادثه، تردد بیش از حد خودروهای سنگین از این معبر که به عنوان کوچه از آن یاد می شود، تشخصیص داده شده است.
همسر یک شهید و یکی از ساکنان خسارت دیده در این باره گفت: از سال 79 با 6 فرزند خود در این ساختمان زندگی می کنم و هنوز نیز اقساط آن را می پردازم.
کبری بختیاری ادامه داد: متاسفانه به دلیل مناسب نبودن شرایط زندگی در اتاق کوچکی که مدیریت بحران در یک ورزشگاه به ما داده، هر شب در منزل یکی از اقوام به سر می بریم.
یکی دیگر از ساکنان خسارت دیده کوچه محمدیه قزوین اظهار داشت: اتاق های کوچکی که در ورزشگاه حضرت رقیه (س) به ما داده شده به دلیل حضور ورزشکاران برای تمرین تا ساعت یک بامداد، به هیچ عنوان حتی برای استراحت هم مناسب نیستند تا چه برسد برای زندگی.
شعبان اسدی که خود بازنشسته است، یادآور شد: بنده با پنج فرزندم طی روزهای گذشته از کوچکترین امکانات بهداشتی برخوردار نبوده و در اسکان موقتی هم که در اختیارمان قرار داده شده از کمترین امکانات نظیر سرویس های بهداشتی هم تا حدودی محروم هستیم.
وی اضافه کرد: تاکنون 2 مرتبه به مسئولان وقت اعتراض خود را ابراز داشته ایم اما کوچکترین اهمیتی به آن داده نشده و این در حالی است که تمام زندگی و زحمات چند ساله ما به خاطر کم توجهی برخی از مدیران یک شبه به هدر رفته است.

**دستگاه یا دستگاه های مقصر در حادثه کوچه محمدیه باید به دستگاه قضایی معرفی شوند
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار قزوین در این رابطه گفت: دستگاه یا دستگاه های مقصر در حادثه شکستگی لوله آب جنوب شهر قزوین (کوچه محمدیه) و ایجاد خسارت به منازل مسکونی همجوار باید به مراجع قضایی معرفی شوند.
علی فرخزاد اضافه کرد: در سال های گذشته مواردی از نشت و شکستگی لوله چاه فاضلاب منازل مسکونی را داشتیم که به علت بازرسی نکردن به موقع و تشدید آن، باعث شکستگی لوله های بزرگتر و ایجاد فرونشست زمین و خسارت به منازل همجوار، کوچه و خیابان نیز شده بود.
این مسئول در خصوص اینکه برخی ساکنان این کوچه تردد خودروهای سنگین را عامل بروز این حادثه می دانند، افزود: واقعیت این است که در زیر بافت قدیمی و تاریخی قزوین خاک های دستی وجود داشته و اوله های واقع در آن به مرور زمان فرسوده و قدیمی شده و عبور و مرور خودروها نیز می تواند در این شرایط به آنها آسیب بزند.
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار قزوین در ادامه به تصمیم شورای فنی در خصوص جلوگیری از تکرار این گونه حوادث اشاره و یادآور شد: در این شورا مقرر شد نظام مهندسی ساختمان تمهیدات لازم را برای احداث ساختمان های جدید در این نقاط از طریق طراحی 2 چاهک در هر محل یپش بینی کند تا اگر خاک های دستی و سست وجود داشت به چاه هدایت شده و تخلیه شود و همچنین عملیات تثبیت خاک و استحکام فوندانسیون نیز به طور جدی انجام شود.

**رسیدگی به حوادث غیرمترقبه برعهده مدیریت بحران است
سرپرست مدیریت بحران استانداری قزوین در این رابطه به خبرنگار ایرنا گفت: رسیدگی به حادثه دیدگان ناشی از حوادث غیرمترقبه براساس شرح وظایف محوله برعهده این اداره کل قرار داده شده است.
قدرت الله مهدیخانی تاکید کرد: با وقوع نشت آب در سه ساختمان مسکونی واقع در کوچه محمدیه قزوین، بلافاصله در همان دقایق اولیه در محل حضور داشته و سعی داشتیم تا اقدامات اولیه را برای ساکنان خسارت دیده به عمل آوریم.
این مسئول با اشاره به اینکه اسکان در چادر و کانکس به همراه اقامت در سالن چند منظوره مدیریت بحران به عنوان راهکارهای اولیه به این ساکنان داده شد، اضافه کرد: پس از بازدید ساکنان از سالن یاد شده، به اتفاق رسیدند تا زمان رسیدگی به مشکل آنان، در این سالن حضور پیدا کنند.
مهدیخانی خاطرنشان کرد: همزمان با اقدامات اولیه، حفاظت از محل حادثه نیز برعهده نیروی انتظامی گذاشته شد و از مسئولان اداره کل آب و فاضلاب نیز درخواست شد تا با اعزام کارشناسان بیمه، میزان خسارت های وارد شده را اعلام کنند.
به گفته وی، در عین حال نیز از ساکنان ساختمان های خسارت دیده خواسته شد تا بلافاصله شکایت خود را تسلیم مراجع قضایی کنند تا در صورت برآورد هزینه های کم، رسیدگی به مشکل آنان در اسرع وقت از سوی دادگاه ذیصلاح صورت پذیرد.
مهدیخانی در پایان افزود: امروز نیز با نمایندگانی که ساختمان های آنان با خسارت روبرو شده مذاکره داشتیم و از آنان برای تسریع در انجام وظایف دستگاه های ذیربط در این حادثه، فرصت خواستیم.
سوم مهرماه جاری، به علت ترکیدگی لوله آب و نشت آن به سه ساختمان مسکونی، خسارت وارد و 12 خانوار ساکن در آن مجبور به تخلیه منازل خود شدند.


تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است
نام:  
پست الکترونیکی:
نظر شما:  
کد امنیتی:

 
 
راهکارهای کاربردی ترویج فرهنگ ایثار و شهادت بررسی شد100 راس دام فاقد مجوز حمل در تاکستان کشف شدقاچاقچی ظروف فلزی در قزوین محکوم به پرداخت جریمه شد457 نفر متقاضی سرمایه گذاری در شهرک گلخانه ای تاکستان شدندمرمت راسته نجارهای بازار سنتی قزوین به پایان رسیدعملیات آبخیزداری در ۱۱۸ هکتار مساحت استان قزوین اجرا می شودمرمت راسته نجارهای بازار سنتی قزوین به پایان رسید«تا آسمان» در شبکه قزوینبیدخام، عضو هیات بدوی تخلفات استانداری شدهمایش«ما رایت الا جمیلا» در قزوین برگزار شد10 کیلوگرم مواد مخدر در قزوین کشف شدبانوان محجبه ورزشکار کرامت اسلامی را به دنیا نشان دادنداربعین حسینی، نقطه اوج هنرنمایی حضرت زینب (س)استقزوین دومین استان کشور در رشد ضریب سوادآموزی استاحیا حقوق عامه در استان قزوین در اولویت قرار می گیردبخشی از پرونده های فساد مربوط به سوء مدیریت هاستآماده همکاری برای حل مشکلات خبرنگاران قزوین هستیمتیم فوتسال شهرداری به مصاف اقلید کرمانشاه می رودقیمت لبنیات طی ده روز سه بار افزایش یافته است!همایش پیاده روی صبحگاهی در قزوین برگزار شد
فاصله زیرکانه ترامپ از بن سلمانترسوها در جهاد کنار می روند/ دو تُن طلا ذخیره می کند برای چه؟!/ قول سران عشایر عراق برای جابجایی رایگان زائران/ ضرورت اصلاح قانون انتخابات/ نخبگان به رفع مشکلات همت بگمارندعکسی بی نظیر از جنگل های گیلان/جهان متفاوت ، سرنوشت متفاوتchr(8230)توجه رزمندگان عراقی به نماز شب های مدافع حرم ایرانیلیست استقلال برای تقابل با سایپا؛ غیبت ستاره ملی پوشنیکبخت واحدی دلیل خط خوردن رحمتی از تیم ملی را فاش کرد!ترکیب استقلال برابر سایپا مشخص شدحمله شدیدالحن امیر قلعه نویی به کارلوس کی روش: 200 میلیارد جابجا کرده و می گوید تیم ملی مال من استقیمت طلا و سکه افت کرد + جدولنرخ گذاری پروازهای خارجی با ارز نیما ادامه می یابددلالان دلار دینار فروش شدند/ افزایش 500 تومانی قیمت ارز عراققیمت فعلی دلار امروز 26 مهرماه در بازار آزاد/کاهش قیمت سکه و طلاقیمت خودروهای داخلی در بازار امروزارز کاهش یافت / دلار 13400با فرارسیدن اربعین حسینی دلالان دلار دینار فروش شدندکاهش 1 تا 2 میلیون تومانی قیمت ها در بازار خودرو/جدول قیمت هابازار خودرو با قیمت های جدید چه خواهد کرد؟قیمت سکه و طلا امروز پنج شنبه 26 مهرقیمت طلا و سکه افت کرد+ جدولقیمت دلار کاهش یافت
جایگاه ضعیف صنعت باطری ایران در مقایسه با تولیدات های تک جهانصادرات نفت ایران به چین افزایش قابل توجهی داشته استزمان تاثیرگذاری کاهش ارز بر بازار لوازم خانگی حداقل 3 ماه/ قیمت ها تغییری نکرده استاوقات شرعی بیست و هشتم مهر شیراز + فیلممسی می خواهد پوگبا در بارسا بازی کند!روسیه 3 اس-300 دیگر به سوریه فرستادشهری که بیشترین ساخت و ساز جهان را دارد+عکسدایی: بعد از گل اول استقلال، داور تغییر کرد/ بازی باید مساوی می شدسناتور آمریکایی: روایت ریاض در مورد خاشقچی باور کردنی نیستواکنش ها به روایت ریاض از قتل خاشقچی/ استقبال کاخ سفید، تشکیک نمایندگان کنگرهاقدام عجیب و جنجالی شفر روی سکو های تختی!تشکیل تیم های مشترک پلیس و شهرداری برای کنترل معاینه فنی کامیون هانخبگان ایرانی قهرمان مسابقات جهانی ریاضی شدند32 غیرنظامی در حمله ائتلاف آمریکا به شرق سوریه کشته شده اندچاپ چند هزار پیشانی بند برای نیروهای حشدالشعبی توسط مدافع حرم ایرانیجشنواره موسیقی فارس برگزار می شودطرح مجلسی ها برای تشکیل یک وزارت جدیدوزیر امور خارخه پاکستان با سفیر عراق در پاکستان دیدار کردعربستان قتل جمال خاشقجی را تایید کردتصویب قانون تغییر نام مقدونیه