۱۳۹۸ يکشنبه ۲۹ ارديبهشت  | 2019 5 Sunday
آرشیو خبر آمار بازدید: 54 کد مطلب: 47214  

ساکنان کوچه محمدیه قزوین خواستار رسیدگی به وضعیت خود شدند

تعدادی از ساکنان کوچه محمدیه قزوین که منازل آنها به دلیل نشت آب با آسیب جدی روبرو شده، با حضور در استانداری قزوین از مسئولان خواستار رسیدگی به وضعیت شدند.
۱۳۹۷ دوشنبه ۹ مهر ساعت 08:57
صدای قزوین:

تعداد واحدهایی که با نفوذ نشت آب از سوی کارشناسان غیر قابل سکونت تشخیص داده شد بودند، 12 واحد اعلام شده اند.
ساکنان آسیب دیده از این حادثه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشتند که محل سکونت موقتی که از طریق اداره کل مدیریت بحران در اختیار آنان قرار داده شده به هیچ وجه حتی برای استراحت نیز مناسب نمی باشد.

**تردد بیش از حد خودروهای سنگین از کوچه محمدیه باعث این حادثه شده است
یک بازنشسته ارتش در این رابطه به خبرنگار ایرنا گفت: سوم مهرماه جاری ساعت 13 و 30 دقیقه به یک مرتبه مشاهده کردیم که ساختمان ما را آب فرا گرفته و با لرزش های خفیفی نیز روبرو شده است.
علیرضا حسن بیگی ادامه داد: در گام نخست بلافاصله افراد داخل واحدها را به بیرون از ساختمان هدایت کرده و سپس مسئولان آتش نشانی را در جریان قرار دادیم.
وی با اشاره به اینکه سه ساختمان و در مجموع 12 واحد مسکونی به دلیل نشت آب و خالی شدن زیر ساختمان ها دچار خسارت 100 درصدی از سوی کارشناسان تشخیص داده شد، تاکید کرد: دلیل اولیه علت این حادثه، تردد بیش از حد خودروهای سنگین از این معبر که به عنوان کوچه از آن یاد می شود، تشخصیص داده شده است.
همسر یک شهید و یکی از ساکنان خسارت دیده در این باره گفت: از سال 79 با 6 فرزند خود در این ساختمان زندگی می کنم و هنوز نیز اقساط آن را می پردازم.
کبری بختیاری ادامه داد: متاسفانه به دلیل مناسب نبودن شرایط زندگی در اتاق کوچکی که مدیریت بحران در یک ورزشگاه به ما داده، هر شب در منزل یکی از اقوام به سر می بریم.
یکی دیگر از ساکنان خسارت دیده کوچه محمدیه قزوین اظهار داشت: اتاق های کوچکی که در ورزشگاه حضرت رقیه (س) به ما داده شده به دلیل حضور ورزشکاران برای تمرین تا ساعت یک بامداد، به هیچ عنوان حتی برای استراحت هم مناسب نیستند تا چه برسد برای زندگی.
شعبان اسدی که خود بازنشسته است، یادآور شد: بنده با پنج فرزندم طی روزهای گذشته از کوچکترین امکانات بهداشتی برخوردار نبوده و در اسکان موقتی هم که در اختیارمان قرار داده شده از کمترین امکانات نظیر سرویس های بهداشتی هم تا حدودی محروم هستیم.
وی اضافه کرد: تاکنون 2 مرتبه به مسئولان وقت اعتراض خود را ابراز داشته ایم اما کوچکترین اهمیتی به آن داده نشده و این در حالی است که تمام زندگی و زحمات چند ساله ما به خاطر کم توجهی برخی از مدیران یک شبه به هدر رفته است.

**دستگاه یا دستگاه های مقصر در حادثه کوچه محمدیه باید به دستگاه قضایی معرفی شوند
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار قزوین در این رابطه گفت: دستگاه یا دستگاه های مقصر در حادثه شکستگی لوله آب جنوب شهر قزوین (کوچه محمدیه) و ایجاد خسارت به منازل مسکونی همجوار باید به مراجع قضایی معرفی شوند.
علی فرخزاد اضافه کرد: در سال های گذشته مواردی از نشت و شکستگی لوله چاه فاضلاب منازل مسکونی را داشتیم که به علت بازرسی نکردن به موقع و تشدید آن، باعث شکستگی لوله های بزرگتر و ایجاد فرونشست زمین و خسارت به منازل همجوار، کوچه و خیابان نیز شده بود.
این مسئول در خصوص اینکه برخی ساکنان این کوچه تردد خودروهای سنگین را عامل بروز این حادثه می دانند، افزود: واقعیت این است که در زیر بافت قدیمی و تاریخی قزوین خاک های دستی وجود داشته و اوله های واقع در آن به مرور زمان فرسوده و قدیمی شده و عبور و مرور خودروها نیز می تواند در این شرایط به آنها آسیب بزند.
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار قزوین در ادامه به تصمیم شورای فنی در خصوص جلوگیری از تکرار این گونه حوادث اشاره و یادآور شد: در این شورا مقرر شد نظام مهندسی ساختمان تمهیدات لازم را برای احداث ساختمان های جدید در این نقاط از طریق طراحی 2 چاهک در هر محل یپش بینی کند تا اگر خاک های دستی و سست وجود داشت به چاه هدایت شده و تخلیه شود و همچنین عملیات تثبیت خاک و استحکام فوندانسیون نیز به طور جدی انجام شود.

**رسیدگی به حوادث غیرمترقبه برعهده مدیریت بحران است
سرپرست مدیریت بحران استانداری قزوین در این رابطه به خبرنگار ایرنا گفت: رسیدگی به حادثه دیدگان ناشی از حوادث غیرمترقبه براساس شرح وظایف محوله برعهده این اداره کل قرار داده شده است.
قدرت الله مهدیخانی تاکید کرد: با وقوع نشت آب در سه ساختمان مسکونی واقع در کوچه محمدیه قزوین، بلافاصله در همان دقایق اولیه در محل حضور داشته و سعی داشتیم تا اقدامات اولیه را برای ساکنان خسارت دیده به عمل آوریم.
این مسئول با اشاره به اینکه اسکان در چادر و کانکس به همراه اقامت در سالن چند منظوره مدیریت بحران به عنوان راهکارهای اولیه به این ساکنان داده شد، اضافه کرد: پس از بازدید ساکنان از سالن یاد شده، به اتفاق رسیدند تا زمان رسیدگی به مشکل آنان، در این سالن حضور پیدا کنند.
مهدیخانی خاطرنشان کرد: همزمان با اقدامات اولیه، حفاظت از محل حادثه نیز برعهده نیروی انتظامی گذاشته شد و از مسئولان اداره کل آب و فاضلاب نیز درخواست شد تا با اعزام کارشناسان بیمه، میزان خسارت های وارد شده را اعلام کنند.
به گفته وی، در عین حال نیز از ساکنان ساختمان های خسارت دیده خواسته شد تا بلافاصله شکایت خود را تسلیم مراجع قضایی کنند تا در صورت برآورد هزینه های کم، رسیدگی به مشکل آنان در اسرع وقت از سوی دادگاه ذیصلاح صورت پذیرد.
مهدیخانی در پایان افزود: امروز نیز با نمایندگانی که ساختمان های آنان با خسارت روبرو شده مذاکره داشتیم و از آنان برای تسریع در انجام وظایف دستگاه های ذیربط در این حادثه، فرصت خواستیم.
سوم مهرماه جاری، به علت ترکیدگی لوله آب و نشت آن به سه ساختمان مسکونی، خسارت وارد و 12 خانوار ساکن در آن مجبور به تخلیه منازل خود شدند.


تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است
نام:  
پست الکترونیکی:
نظر شما:  
کد امنیتی:

 
 
کشت کتان در اراضی کشاورزی استان قزویننشست سواد رسانه‌ای در قزوین برگزار می‌شودموزه تاریخ و طبیعت در قزوین راه اندازی شدآهنگ تکمیل طرح های ورزشی در قزوین شتاب گرفته استبازار سنتی قزوین مقابل حوادث آسیب پذیر استبانوان قزوین در پذیرش مسئولیتهای مختلف موفق عمل کرده اندرگبارهای پراکنده، پدیده غالب جوی قزوینبرای کنترل فشار خون پافشاری کنیمکشت پنبه در قزوین احیا شدرشته شتابگر ملی در دانشگاه بین المللی امام خمینی دایر می شود783 فقره درخواست تسهیلات رونق تولید در قزوین ثبت شدآزادسازی دولتخانه صفوی در دستور کار میراث فرهنگی قزوین استچهار اثر تاریخی قزوین نامزد ثبت در فهرست جهانی استحوادث رانندگی در قزوین ۲ کشته بر جای گذاشتپیشخوان روزنامه های امروز صبح استان / یکشنبهمسابقات فوتسال جام رمضان از امروز در قزوین آغاز شدکاهش شدید تقاضا در بازار گوشت قرمزتوزیع قبض تلفن ثابت در شهر محمدیه متوقف خواهد شد‌پل طبیعت در سال جاری به بهره‌برداری می‌رسدعشایر قزوین 10 میلیارد ریال تسهیلات ارزان قیمت دریافت کردند
پر بیننده ترین اخبار ماه گذشته صدای قزوین 2 موزه خصوصی در قزوین راه اندازی می شودواقعیت‌ هایی فراتر از بازی‌های رایانه‌ایگفتمان اعتدال را در استان قزوین پیاده می کنیمطرح ازدواج به هنگام در کاهش آسیب های اجتماعی اجرا می شودکشت پنبه در استان قزوین جانی دوباره گرفتزمینه تحقق برنامه های امور بانوان در شهرستان ها فراهم شودرونمایی سند ارتقای وضعیت زنان و خانواده مسابقات شطرنج سریع بانوان شهرستان قزوین برگزار شدحفظ و احیای دریاچه اوان در اولویت محیط زیست استطرح بهاریه فیلم کوتاه سینمای هنر و تجربه در قزوین اجرا شدنظارت مستمر دامپزشکی قزوین بر بهداشت و سلامت شیر خامهویت بخشی به جایگاه فرمانداری قزوین در اولویت استپیشخوان روزنامه های امروز صبح استان / شنبهعشایر قزوین 10 میلیارد ریال تسهیلات ارزان قیمت دریافت کردندپل طبیعت در سال جاری به بهره‌برداری می‌رسدتوزیع قبض تلفن ثابت در شهر محمدیه متوقف خواهد شد‌کاهش شدید تقاضا در بازار گوشت قرمزمسابقات فوتسال جام رمضان از امروز در قزوین آغاز شدچهار اثر تاریخی قزوین نامزد ثبت در فهرست جهانی است
روحانی: در برابر زورگویی های استکبار سر خم نمی کنیم/دولت باید به فکر افزایش حقوق کارگران و کارمندان باشدناگفته های زنی ایرانی که عروس بن لادن ها شد+ تصاویرنمایی دیدنی از حرم امام رضا(ع) +عکساصلاح برخی مواد قانون آیین دادرسی کیفری در دستور کار است / دادگاه بدوی باید آنقدر دقیق و متقن رای بدهد که دادگاه تجدیدنظر در واقع دادگاه تایید نظر باشد/ کارگاه ها و کارخانجات در روند رسیدگی به پرونده های اقتصادی نباید تعطیل شوندبازدید رییس قوه قضاییه از دادگاه های تجدید نظر استان تهرانحرکت جالب نماینده پارلمان اتریش با روسری +عکس3 شیوه نامه مرتبط با قانون دسترسی آزاد به اطلاعات ابلاغ شدحکم استعمال دخانیات در حال روزه/ پاسخ مراجع عظامنبرد اطلاعاتی بین ایران و آمریکا یک واقعیت جدی است5 عبارت خطرناک که باعث می شود اخراج شویدخط قرمزی برای مقابله با فساد وجود ندارد/ بزرگترین دارایی ما اعتماد مراجعه کنندگان ااست/ در حوزه حقوق عامه به صورت جدی فعال خواهیم شدبررسی مطالبات فرهنگیان با حضور بطحایی در فراکسیون نمایندگان ولاییرضا باقری اصل با حکم رییس جمهور دبیر شورای اجرایی فناوری اطلاعات شدآمادگی کمیسیون برنامه و بودجه مجلس برای برگزاری جلسات اصلاح ساختار بودجه با دولتکنترل خشمدایرکت اینستاگرام تعطیل می شودحسین پاکدل لیلا بلوکات و حسین یاری پشت صحنه از یادها رفتهدر کودکی استقلال بودم اما فعلا نه با پرسپولیس مذاکره کرده ام نه با استقلالاستوری های جنجالی پسر امیر قلعه نویی، سرمربی سپاهانحرکات عجیب مهدی رحمتی روی نیمکت استقلال سوژه شد! + عکس
تلاش یک دختر جوان در شهرک غرب برای خودکشی +عکسجوانان در راهبرد اقتصادی کشور جایگاه ویژه ایی دارندقربانیان اسید پاشی به مجلس رفتند +عکسحوزه کسب و کار نیازمند فهم مشترک استکپی پیست ملکه انگلیس با ریش در ایران + عکسحسین هدایتی اعدام می‌شود؟گران‌ترین هنرمند زنده دنیا را بشناسید + عکسآمادگی یگان حفاظت برای مهار آتش سوزی احتمالی در جنگل‌هانظام پزشکی: کیفر خواست متهمان چشم پزشکی تابان به زودی اعلام می شود«گاوصندوق» دزد‌ها به دام افتادندسیمای متفاوت مونا فائزپور چند ماه بعد از ازدواج با ارسطوی پایتخت + عکسمدیرکل محیط زیست استان گلستان منصوب شدخط فقر در بازی آمارها؛ ۴۰ یا ۵۵ درصد؟پخت حلیم با استفاده از پنبه تکذیب شد25 میلیارد ریال کالای قاچاق در شهرری کشف شدروغن پایه گروه 2 برای اولین بار در کشور توسط پالایشگاه تبریز تولید شداستفاده از تکنولوژی نانو در معابر شهری زنجان الزامی شدسعید بیابانکی امشب در خوان نیازحضور قربانیان حوادث اسیدپاشی در مجلسبازگشت تیام به چه قیمت؟ / دومین خسارت سنگین در انتظار آبی ها؟!