۱۳۹۸ چهارشنبه ۲۶ تير  | 2019 7 Wednesday
آرشیو خبر آمار بازدید: 54 کد مطلب: 47448  

بی مهری جامعه به ورزش، نتیجه افزایش بیماری ها

انجام فعالیت های بدنی و ارتباط آن با ورزش آثار بسیار مثبت و سازنده ای را در حفظ طراوت و شادابی محیط های اجتماعی ایجاد می کند تا جایی که در درمان بیماری های صعب العلاج و حتی ناعلاج نیز تاثیرات فراوانی برجای گذاشته است.
۱۳۹۷ چهارشنبه ۱۸ مهر ساعت 09:33

 صدای قزوین - انجام حرکات ورزشی به صورت روزانه علاوه به حفظ سلامت روحی و روانی افراد، باعث کاهش بسیاری از ناهنجاری های اجتماعی مانند افسردگی، بیماری های قلبی و ریوی، کنترل دیابت، درمان کبد چرب، کاهش شدت حملات آسم، از بین بردن اضطراب، درمان سرطان و بسیاری از بیماری های دیگر می شود. 

براساس مطالعات انجام شده، افراد خردسال تصمیم گیری و کسب مهارت های ارتباطی خود را می توانند از طریق ورزش کردن کسب کنند و این در حالی است که ترویج و گسترش ورزش امروزه همه گیر شده و دیگر تنها در حوزه مدیریت ادارات کل ورزش قرار ندارند.
برگزاری نخستین نمایشگاه تخصصی ورزش و سلامت بهانه ای شد تا ایرنا مرکز قزوین میزگردی را در خصوص نقش ورزش در سلامت آحاد افراد جامعه و راهکارهای گسترش آن برگزار کند.
بحث سلامت از مولفه های حایز اهمیت جوامع بشری امروز به حساب می آید
رییس اداره ورزش و جوانان شهرستان تاکستان در این نشست اظهار داشت: تاثیرات شگرف ورزش امروزه دیگر بر کسی پوشیده نیست تا جایی که خواص ورزش کردن برای همه افراد و در همه رده های سنی یکسان بوده و حتی در بهبودی وضعیت افراد ضعیف و سالمند نیز بسیار اثرگذار است.
این مدرس دانشگاه ادامه داد: انجام حرکات ورزشی ساده روزانه به مدت 20 دقیقه می تواند در بهبودی و شادابی افراد تاثیر گذاشته و در عین حال نیز موجب پیشگیری از انواع بیماری ها شود.
این مسئول با اشاره به اینکه ایرانیان بیش از سایر افراد مناطق جهان خود را غرق در زندگی ماشینی کرده و برای انجام کوچکترین کارها از فعالیت بدنی امتناع می کنند، تاکید کرد: متاسفانه نمونه بارز این مساله را می توان امروزه در پارک ها و کوه ها مشاهده کرد تا جایی که ما بیشتر در این مکان ها افراد مسن را در حال ورزش و نرمش کردن می بینیم تا جوانان را.
احمدپور در ادامه به علمی شدن ورزش اشاره کرد و افزود: باید بپذیریم که رشد و گسترش تکنولوژی امروز در ورزش بیش از سایر علوم خود را نشان داده به طوری که در گذشته بسیاری معتقد بودند ورزش کردن در محیط های باز اثرگذارتر است اما با مکانیزه شدن تجهیزات ورزشی، این مساله به محیط های بسته و با کاربردهای تخصصی تر کشانده شده است.
وی ادامه داد: البته باید اذعان داشت که با پیشرفت تجهیزات ورزشی، مربیان ما به خصوص در بخش پایه نتوانسته اند خود را به آن برسانند و از این رو باید بیش از گذشته برروی این مساله با اعزام و برگزاری کلاس های آموزشی خاص، توجه کنیم.
این مدرس دانشگاه در ادامه با بیان اینکه ورزش از سبد بسیاری از خانوارهای ایرانی این روزها حذف شده، خاطرنشان کرد: زمانی که می گوییم ورزش، سلامتی و تندرستی، این مولفه ها ابزارهای خاص خود را می خواهند که نخستین ابزار آن نیز خود افراد هستند.
به گفته وی، برخی ها تصور می کنند که ورزش کردن هزینه می خواهد در حالی که بهترین نوع ورزش ها مانند پیاده روی، کوهنوردی و یا دویدن هیچ هزینه ای را به افراد تحمیل نمی کند.

**ماهیت حرکت برای موجودات زنده بسیار مهم و حیاتی است
یک باشگاه دار قزوینی حاضر در این نشست گفت: موجودات زنده با حرکت خلق می شوند و ماهیت حرکت نیز برای آنان بسیار مهم و حیاتی هستند.
شهرام صفری ادامه داد: در دهه های گذشته افراد به دلیل شرایط خاص و نبودن بازی های رایانه ای حرکات بدنی بیشتری انجام می دادند تا جایی که از کوچه ها به عنوان محل بازی استفاده و در طول روز ساعت ها به جنب و جوش و بازی کردن می پرداختند.
وی اضافه کرد: رفته رفته و با ماشینی شدن ابزارها و امکانات، افراد نیز خود را به صورت آگاهانه یا غیر آگاهانه تسلیم آن کرده تا جایی که مردم قزوین امروز در بسیاری از بیماری ها از جمله دیابت، آرتروز و مشکلات روحی و روانی نسبت به سایر استان های کشور از آمار بسیار بالایی برخوردار هستند.
وی با اشاره به اینکه سیاستگذاران و مسئولان کشور باید طوری فضا سازی کنند تا ورزش و انجام حرکات جسمی و بدنی جزوی از زندگی افراد درآید، ادامه داد: این در حالی است که با توجه به گسترش روز افزون وسایل و تجهیزات ورزشی و تجمیع همه آنها در یک مکان به نام باشگاه، می تواند برای افراد جامعه به خصوص ورزشکاران سودمند باشد.
صفری اظهار داشت: با توجه به ضریب 10 تا 12 درصدی ورزش در بین ایرانیان، این مساله ما را در کنار ضعیف ترین کشورهای جهان قرار داده تا جایی که آمار ورزش در بین جمعیت برخی کشورها مانند سوئیس به بیش از 90 درصد می رسد.
وی اظهار داشت: امروز درمان بسیاری از بیماری ها از جمله قلبی و عروقی، التهاب های مفصلی و فرسودگی غضروفی، افسردگی و اضطراب، سرطان و تراکم های استخوانی را می توان با ورزش هایی مانند ایروبیک، پیاده روی، کوهنوردی، شنا، یوگا و دوچرخه سواری به سادگی مرتفع ساخت.

**جامعه ایرانی به سمت تنبلی و کهنسالی پیش می رود
مدیرعامل شرکت نمایشگاه های بین المللی قزوین در این نشست با بیان اینکه جامعه ما در سال های گذشته با 2 مشکل روبرو بوده، گفت: مشکل نخست آن است که کودکان ما با وجود بازی های دیچیتالی و کامپیوتری روز به روز به سمت تنبلی مفرط پیش می روند و مشکل دوم آنکه آمار میانسالان و کهنسالان ما با وجود داشتن مشکلاتی مانند تنبلی جسمی، عدم تحرک و چاقی، بالا رفته است.
هادی طاهرخانی اضافه کرد: شرکت نمایشگاه های بین المللی قزوین به عنوان یک بنگاه اقتصادی، طی ماه های گذشته رویکرد خود را به برگزاری نمایشگاه های تخصصی مطوف ساخته و نمایشگاه ورزش، سلامت و گردشگری نیز یکی از آنها می باشد.
وی، هدف از برگزاری این نمایشگاه تخصصی را آشنایی با تجهیزات و اسباب ورزشی جدید و ترغیب شهروندان، به خصوص نوجوانان و جوانان به ورزش دانست که در راستای برگزاری آن نیز حمایت های لازم جهت حضور باشگاه های و فعالان عرصه ورزش در این نمایشگاه نیز صورت گرفته است.
به گفته وی، با شرکت دادن یک باشگاه اسب سواری در این نمایشگاه، برای نخستین مرتبه ثبت نام از کودکان زیر 9 سال برای آموزش اسب سواری در استان قزوین صورت گرفت.
طاهرخانی یادآور شد: متاسفانه یک باور غلط در جامعه مبنی بر درآمدزا نبودن باشگاه های ورزشی وجود دارد در حالی که اگر باشگاه های ورزشی ما بتوانند خود را به تجهیزات روز و بهره مندی از مربیانی متخصص، آگاه و با دانش روز تجهیز کنند، این حرفه که امروز خود به صورت یک علم درآمده مانند سایر علوم مختلف می تواند سودآور باشد.
مدیرعامل شرکت نمایشگاه های بین المللی قزوین در پایان تصریح کرد: این شرکت برای فصل بهار سال آینده دومین نمایشگاه تخصصی ورزش و سلامت را در فضایی به مساحت چهار هزار متر مربع و با حضور تولیدکنندگان وسایل ورزشی معتبر کشور برگزار خواهد کرد.


تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است
نام:  
پست الکترونیکی:
نظر شما:  
کد امنیتی:

 
 
اخبار مرتبط با این خبر
ردیفتیترتاریخ
1 بی مهری جامعه به ورزش، نتیجه افزایش بیماری ها ۱۳۹۷ چهارشنبه ۱۸ مهر
سقوط در چاه مرگ یک فرد را در روستای نیارک طارم رقم زد۴۶ اثر به مرحله نهایی جشنواره ساختمان‌های برتر قزوین راه یافترویکرد انقلابی باید در کشور مورد توجه جدی قرار بگیردبرق نقاطی از استان قزوین قطع می شودمعاون وزیر صمت از یک واحد تولیدی در قزوین بازدید کردمعاون رئیس جمهور از جاذبه‌های گردشگری الموت بازدید کردبستر ثبت جهانی قلعه الموت مهیا شده استگلخانه ها در اولویت ارایه تسهیلات قرار دارندنزدیک به پنج هزار شغل در قزوین ایجاد شدبرخورد قاطع دامپزشکی قزوین با ذبح غیر مجاز دام۱۳۱۲ هکتار از اراضی کشاورزی قزوین به سامانه نوین آبیاری تجهیز شدپیشخوان روزنامه های امروز صبح استان / چهارشنبهکشت زعفران در قزوین باید توسعه پیدا کندعملیات ساخت ۵۷۴ پروژه ساختمانی در قزوین متوقف شد۴ کارته کا از قزوین راهی رقابت های آسیایی شدندحریق منزل مسکونی در قزوین یک مصدوم بر جای گذاشتفرایند صدور راه اندازی گلخانه ها در قزوین تسریع شودپلیس امنیت اقتصادی در قزوین راه‌اندازی می‌شودداوران قزوینی در رقابت های بین المللی ایتالیا سوت زدندنقش کارشناسان در تحقق عدالت بسیار حساس است
معاون میراث فرهنگی کشور از قلعه الموت دیدن کردموزه علی اکبر صالحی با حضور معاون رییس جمهوری ثبت شدباغستان سنتی قزوین با ثبت ملی شدن از تخریب نجات یافتموزه‌های خصوصی خوشنویسی در کشور تأسیس می‌شودمعاون رئیس جمهور از سرای تاریخی سعدالسلطنه قزوین دیدن کردپیش بینی ۱۲ میلیارد تومان اعتبار برای پروژه جاده نسیم شمالراه اندازی بخش های جدید در درمانگاه هلال احمر قزوین کشف ۴۰ کیلوگرم مواد مخدر در عملیات مشترک پلیس قزوین و اصفهانقزوین ظرفیت تبدیل شدن به مقصد گردشگری را داردبرگزاری نمایشگاه وجشنواره مد ولباس "دختران مینودری "پیشخوان روزنامه های امروز صبح استان / سه شنبهنقش کارشناسان در تحقق عدالت بسیار حساس استداوران قزوینی در رقابت های بین المللی ایتالیا سوت زدندپلیس امنیت اقتصادی در قزوین راه‌اندازی می‌شودفرایند صدور راه اندازی گلخانه ها در قزوین تسریع شودحریق منزل مسکونی در قزوین یک مصدوم بر جای گذاشت۴ کارته کا از قزوین راهی رقابت های آسیایی شدندعملیات ساخت ۵۷۴ پروژه ساختمانی در قزوین متوقف شدکشت زعفران در قزوین باید توسعه پیدا کند۱۳۱۲ هکتار از اراضی کشاورزی قزوین به سامانه نوین آبیاری تجهیز شد
ترکیب ایدئال و هجومی برای پرسپولیس کالدرونقیمت روز خودروهای صفرکیلومتر داخلیمیل دلار به کانال 11 هزار تومان امروز 25 تیرماه +جدولشرایط فروش خودرو لوکس سایپا اعلام شدقیمت روز گوشی موبایل در بازار امروز 1398/04/25راز کاهش قیمت دلار چیست؟افت شدید قیمت خودرو در بازار سه شنبه 25 تیرسقوط عجیب سکه به کانال سه میلیون تومانقیمت جدید محصولات سایپاساعت پخش ساختمان پزشکان از شبکه نسیمعاشقانه خانم بازیگر برای پدرِ مشهورش/ عکسفیلم درون ماهی در فستیوال شانگهای درخشیدآیا خدا بندگان را در حال گریه کردن بیشتر دوست دارد؟ آیا شیعیان افسرده هستند؟جنگنده قاهر 313، یک پنهانکار از نوع ایرانی + تصاویربا تمام توان مطالبات سازمان تامین اجتماعی را از دولت پیگیری می کنیمروایت عباس عبدی از جزییات یک سرقت علمیاعضای حقوقدان شورای نگهبان مشخص شدند/ رای اصلاح طلبان مجلس به جبهه پایداری!علت اصلی حبس محسن افشانی مشخص شدآیت الله خامنه ای: ایران به دزدی دریایی انگلیس خبیث در فرصت خود پاسخ خواهد داددستورالعمل جامع حفظ کرامت و ارزش های انسانی اجرایی است نه ابلاغی و انشایی
وعده عجیب نامزد انتخابات مجلس+توضیح تلویزیون درباره شرکت دوغی!ریزش بورس در ۱۰ برداشتعروس و دامادی که نتوانستند به خانه بخت به بروندخسارت شمال از یارانه ملکیمساجد از شعب اخذ رأی در انتخابات شورایاری‌ها حذف نشده استسه نکته استخراج «بیت کوین»تشدید نظارت وزارت بهداشت بر آب استخرها در فصل تابستانآرایشگاه های مختلط پلمب می شوندادامه بلاتکلیفی پیش‌خریدکنندگان خودروهای وارداتی و سکوت سازمان حمایتبازار مسکن آماده ریزش قیمت ها می شودمردی که زنش را به خاطر ارتباط با دیگران کشتاسرائیل گنبد آهنین را می‌فروشدتمام کاندیداهای «بازی تاج و تخت» در امی ۲۰۱۹5تا تخم مرغ بگیر بیار که طلسمت رو بشکنم/پوستت هم احتیاحج به درمان داره،بیا خودم درستش می کنمگروکشی بانک‌ها از سیل‌زدگان لرستانسقوط 68 درصدی فروش پژو در آسیای غربی پس از خروج از ایرانحرف‌های تازه بازیگر نقش «مایکل هاشمیان»؛ به ملاقات با جیسون واقعی فکر می‌کنم!اختلالی که موجب مرگ نوزاد می‌شودملکی از حادثه گازگرفتگی در اطراف دریاچه چیتگر خبر دادردپای واقعیت افزوده در تحول تولید