۱۳۹۸ چهارشنبه ۱ آبان  | 2019 10 Wednesday
آرشیو خبر آمار بازدید: 93 کد مطلب: 47594  

سالانه هشت هزار واحد مسکونی در قزوین ساخته می شود

مشاور طرح مطالعاتی تحلیل و برآورد ساختار تقاضای مسکن در مناطق شهری قزوین گفت: سالانه هشت هزار واحد مسکونی در مناطق شهری قزوین ساخته می شود که پاسخگوی نیاز شهروندان قزوینی به مسکن است.
۱۳۹۷ سه شنبه ۲۴ مهر ساعت 15:44

صدای قزوین:

آتوسا آفاق پور روز سه شنبه  افزود: جمعیت استان قزوین در سال 90 در 25 نقطه شهری 869 هزار نفر بوده که در سال 95 به 942 هزار نفر افزایش یافته است.
وی گفت: طی سال های 90 تا 95 ، 256 هزار خانوار استان به 295 هزار افزایش یافته است که نشان می دهد سالانه هفت هزار و 600 خانوار به جمعیت استان افزوده می شود.
عضو هیات علمی پژوهشکده فرهنگ، هنر و معماری جهاد دانشگاهی گفت: سالانه هشت هزار واحد مسکونی نیز در استان ساخته می شود که نشانگر تولید مسکن بیش از نیاز استان است.
وی افزود: این میزان ساخت واحدهای مسکونی پاسخگوی نیازهای مسکن استان خواهد بود و با این روند نیاز هر خانوار جدید استان به یک واحد مسکونی مرتفع خواهد شد.
آفاق پور خاطر نشان کرد: هم اینک نیز به ازای هر 102 هزار خانوار 100 هزار مسکن در قزوین وجود دارد که نشان می دهد قزوین نسبت به میانگین کشور از وضعیت مسکن بهتری برخوردار است.
این پژوهشگر افزود: نرخ رشد خانوارها در قزوین سریعتر از نرخ جمعیت آن است که به دلیل تغییر در نگرش های اجتماعی، تغییر سبک زندگی خانواده ها و ازدواجهای زودهنگام به وقوع پیوسته و نیاز به مسکن را بیشتر کرده است.
مشاور طرح مطالعاتی تحلیل و برآورد ساختار تقاضای مسکن در مناطق شهری قزوین گفت: در سال 85 قزوین به 17 هزار واحد مسکونی نیاز داشت که با ساخت و سازهای صورت گرفته در 10 سال اخیر این رقم به 6 هزار واحد مسکونی کاهش یافت.
آفاق پور اضافه کرد: برای رفع مشکل مسکن در قزوین ساخت 54 هزار واحد مسکن مهر برنامه ریزی شد که تاکنون حدود 40 هزار واحد تحویل داده شده است.
وی افزود: با تولید مسکن در شهرهای پیرامونی مرکز استان مانند ناحیه شهری مهرگان در محمدیه، کمبود واحدهای مسکونی شهر قزوین پاسخ داده شد ولی نیاز به مسکن شهرهای پیرامونی تغییری نکرد. 
این پژوهشگر با بیان اینکه میزان تاثیرگذاری مسکن مهر در رفع کمبود واحدهای مسکونی شهرهای مختلف استان متفاوت بوده است، اضافه کرد: این طرح در شهرهای با جمعیت کمتر استان از قبیل اسفررین، شال و خرمدشت کمبود مسکن را پاسخ داده و نیاز به 2 هزار و 200 مسکن در این شهرها در سال 90 به هزار و 100 واحد در سال 95 کاهش یافته است.
وی با بیان اینکه تولید مسکن به مشکل خانه های خالی در استان افزوده است، گفت: در سال 90 ، 22 هزار و 200 واحد خالی در شهرهای استان وجود داشت که این رقم در سال 95 به 44 هزار واحد مسکونی خالی افزایش یافت.
عضو هیات علمی پژوهشکده فرهنگ، هنر و معماری جهاد دانشگاهی گفت: دلیل این امر به ظرفیت تولید مسکن توسط بخش خصوصی که هنوز مورد تقاضا قرار نگرفته و مهاجر پذیری قزوین باز می گردد. 
مشاور طرح مطالعاتی تحلیل و برآورد ساختار تقاضای مسکن در مناطق شهری استان گفت: قزوین اصولا تا قبل از سرشماری سال 90 استانی مهاجر فرست بوده است ولی از سال 90 با شروع تولید مسکن به استانی مهاجر پذیر تبدیل شد. 
وی افزود: در یک نتیجه گیری کلی می توان گفت مسکن ساخته شده در استان یا خالی مانده یا به مصرف مهاجران خارج از استان رسیده، به همین دلیل کمبود مسکن استان یا شهرستان های قزوین پاسخ داده نشده است.
این پژوهشگر با بیان اینکه 33 درصد خانوارهای استان مستاجر، 60 درصد مالک و هفت درصد موارد دیگر هستند، اضافه کرد: نصف جمعیت برخی شهرهای استان مانند محمود آباد، اقبالیه و الوند مستاجر و بیش از نصف جمعیت برخی شهرهای دیگر مانند اسفرورین و سیردان مالک هستند. 
وی با اشاره به افزایش آپارتمان نشینی در قزوین، گفت: 46 درصد جمعیت شهرهای قزوین در سال 90 آپارتمان نشین بوده اند که این رقم در سال 95 به 59 درصد افزایش یافته است.
آفاق پور گفت: مشکل مسکن در قزوین بیش از آن که کمی باشد به کیفیت بر می گردد چون در برخی از شهرهای استان مانند سگزآباد 83 درصد واحدهای مسکونی فاقد اسکلت هستند که یک زنگ خطر است.
استان قزوین 25 شهر دارد.


تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است
نام:  
پست الکترونیکی:
نظر شما:  
کد امنیتی:

 
 
بودجه ریزی عملیاتی بدون اتکا به نفت را پیاده کنیممدیر بومی بهترین گزینه برای شهرداری قزوین بودسیاوش طاهرخانی شهردار قزوین شدهلال احمر قزوین با باشگاه کوهنوردان تفاهم نامه همکاری امضا کردتیم فوتبال کاسپین به مصاف اترک بجنورد می رودپیشخوان روزنامه های امروز صبح استان / چهارشنبهآسیب به دانشگاه‌ها از اهداف دشمنان انقلاب استثبات قیمت‌ها در بازار طلاهشدار پلیس راه قزوین نسبت به لغزندگی سطح جاده‌هاتیم هاپکیدو قزوین در مسابقات کشوری سوم شدانتخاب شهردار، دستور کار امروز نشست شورای شهر قزوینفعالیت ۴۰ بانوی کارآفرین در شهرک‌های صنعتی قزوین۱۴ میلیارد ریال به گوجه کاران قزوینی پرداخت می شود۴ هزار هکتار از اراضی ملی و منابع طبیعی در قزوین اعاده شدقزوین، نایب قهرمان جام حذفی والیبال نشسته کشور شدبهبود شاخص‌های عمده تولید در نیروگاه شهید رجایی قزوینچه کسی عمارت‌نشین شهرداری قزوین می‌شود؟افزایش صادرات از گمرک قزوینارتباط بین دانشگاه و مدرسه تقویت شودضرورت توجه به سهم بانوان در مدیریت شهری
افزایش صادرات از گمرک قزوینچه کسی عمارت‌نشین شهرداری قزوین می‌شود؟بهبود شاخص‌های عمده تولید در نیروگاه شهید رجایی قزوینصدور پروانه شکار پرندگان در استان قزوین آغاز شد۱۳۰ میلیارد ریال اعتبار مشاغل خانگی در قزوین پرداخت شدضرورت توجه به سهم بانوان در مدیریت شهریارتباط بین دانشگاه و مدرسه تقویت شود۱۵ مسیر گردشگری در استان قزوین طراحی شدبارندگی استان قزوین را فرا گرفتتیم هاپکیدو قزوین در مسابقات کشوری سوم شدقزوین، نایب قهرمان جام حذفی والیبال نشسته کشور شدثبات قیمت‌ها در بازار طلاانتخاب شهردار، دستور کار امروز نشست شورای شهر قزوینسیاوش طاهرخانی شهردار قزوین شد۴ هزار هکتار از اراضی ملی و منابع طبیعی در قزوین اعاده شد۱۴ میلیارد ریال به گوجه کاران قزوینی پرداخت می شودفعالیت ۴۰ بانوی کارآفرین در شهرک‌های صنعتی قزوینهشدار پلیس راه قزوین نسبت به لغزندگی سطح جاده‌هاآسیب به دانشگاه‌ها از اهداف دشمنان انقلاب استپیشخوان روزنامه های امروز صبح استان / سه شنبه
حاجی میرازیی به خاطر تعلل در استخدام معلمان حق التدریس تذکر گرفترفع یک نگرانی در مورد طرح رتبه بندی معلمانتذکر به حاجی میرزایی درباره استخدام حق التدریسی هارفتارهایی که زائران ایرانی اربعین باید از آنها دوری کنند!رفع یک نگرانی درباره طرح رتبه بندی معلماناز خانه فرار کردم و با دوشنبه ازدواج کردم/ حالا می خواهد من و 3 فرزندم را به افغانستان ببرددستگیر ورزشکار مشهور در پایتخت / او چه کسی است و جرمش چیست؟خانواده بیرانوند اجازه دهند علت مرگ را اعلام می کنیم!تصادف مرگبار اتوبوس در زنجان/42 کشته و زخمیربودن دختر 2 ساله توسط زن معتاد / یسنا کوچولو در حالی که یک قدم تا مرگ فاصله داشت پیدا شدواکنش مردم به دیدار کتایون ریاحی با دالایی لاما + عکسچگونه اپلیکیشن های گوشی قدیمی خود را به دستگاه اندرویدی جدید منتقل کنیم؟استخدام مدیر اداری در آموزشگاه زبان آفاق در تهرانفضانوردی که قرآن را به فضا بردخون انصاری فرد به جوش آمدتحلیل فوتبالی؛ از جای خالی شجاع خلیل زاده در تیم ملی تا پرسپولیس بدون سید جلالاستراماچونی در اینتر برنامه نویس بود؟!جانشین دیاباته؛ آبروی استراماچونی!انتقال یکی از گزینه های خارجی استقلال منتفی شدخرید جدید استقلال لو رفت؛ مهاجم 31 ساله بریتانیایی در تهران!
پوست انسان ها جلد موبایل ها می شود!شهلا کاظمی‌پور: با نبود هدف در کشور مواجه‌ایم/ روزمرگی در اولویت انجام فعالیت های ما قرار گرفته استتصاویر جدید هیوندای آزرا 2020 منتشر شدکاهش ۲۳ درصدی بارندگی کل کشور در هفته چهارم سال زراعی ۹۸-۹۹سوسک سیگاری غوغایی در اینترنت به پا کرد! + فیلم و عکسفیلم | مهران مدیری: در ارشاد بیسیم زدند، مرا بردند و ۶، ۷ ساعت کتک زدندآیا می‌توان به فروش اقساطی خودروهای داخلی و خارجی اعتماد کرد؟جزئیات برنامه‌های هفته بسیج دانش‌آموزی/ از آغاز اردو‌های راهیان نور تا برگزاری یادواره شهدابیشتر ثروت جهان در اختیار چه کسانی است؟شاسی بلند های فولکس واگن در راهندصفحه نخست روزنامه‌های چهارشنبه 1 آبان ماهعجیب‌ترین اعتصابات در فوتبالچشم‌مان ا‌ز اروپا آب نمی‌‌خور‌دسوتی جدید ستایش۳ +عکسچربی سوزی با مواد غذایی طبیعیحمید هیراد در یک مراسم ختم +عکسگریم جدید رضا شفیعی جم +عکسچهره‌ های مشهور جهان با عادات بسیار عجیب‌پسرکوچولوی بامزه مجری مشهور+عکسدرد دل‌های زن جوان، شوهرش را به کشتن داد!