۱۳۹۷ دوشنبه ۱ بهمن  | 2019 1 Monday
آرشیو خبر آمار بازدید: 44 کد مطلب: 47938  

اما و اگرهای یک استیضاح

پنج عضو از هفت عضو شورای اسلامی شهر آبیک صبح روز گذشته با طرح استیضاح سعید آگشته، شهردار این شهر از پاسخ های وی قانع نشده و رای به برکناری او دادند.
۱۳۹۷ يکشنبه ۶ آبان ساعت 12:54

صدای قزوین:

 پنج عضو از هفت عضو شورای اسلامی شهر آبیک صبح روز گذشته با طرح استیضاح سعید آگشته، شهردار این شهر از پاسخ های وی قانع نشده و رای به برکناری او دادند.

در پی استیضاح شهردار، رییس شورای شهر آبیک نیز با اعلام این موضوع که مساله برکناری شهردار به هیچ عنوان فنی نبوده و شاید مسایل شخصی و سیاسی پشت سر این حادثه باشد، بلافاصله از سمت خود استعفا کرد.


**عملکرد شهردار آبیک در یک سال گذشته قابل قبول بوده است

رییس سابق شورای شهر آبیک در این رابطه به خبرنگار ایرنا گفت: 2 هفته پیش چهار عضو شورای شهر در صحن علنی شورا سه سئوال شامل عدم تعامل شهرداری با دستگاه های خدمات رسان، تاخیر در برگزار مناقضات و مزایده ها و زیاد شدن ساخت و سازهای غیرمجاز در شهر را مطرح کردند.

عبدالله ملک پور ادامه داد: روز گذشته نیز شهردار با حضور در صحن شورا و با بیان دلیل و استدلال و ارایه مدراک مستند به تمامی سئوالات اعضا پاسخ داد که از نظر بنده تمامی آنها قانع کننده بودند.

وی یادآور شد: یکی از عملکردهای قابل دفاع شهردار در حوزه بدهی های شهردار قبل بود که این میزان را از 170 میلیارد ریال به کمتر از 90 میلیارد ریال رسانده که این موضوع بسیار قابل توجه بوده است.

وی در پاسخ به عدم حضور شهردار در محل کارش، گفت: حضور شهردارمانند بسیاری از روسای ادارات در محل کار الزامی نبوده تا جایی که هرگونه رفت و آمد وی با هماهنگی رییس شورای شهر صورت گرفته است.

ملک پور اضافه کرد: کارهای صورت گرفته و پیشرفت های عمرانی شهر در یک سال گذشته، بیانگر اقدامات به عمل آمده از سوی شهرداری با برنامه ریزی های صورت گرفته از قبل بوده که همین مساله طرح سئوال و به دنبال آن استیضاح شهردار را با اما و اگرها روبرو ساخته است.


** استیضاح شهردار آبیک به هیچ عنوان سیاسی نبود

*یک عضو شورای اسلامی شهر آبیک و از موافقان استیضاح شهردار نیز در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: استیضاح شهردار آبیک به هیچ عنوان سیاسی نبود.

غدیر اینانلو با بیان اینکه آقای آگشته به لحاظ سیاسی دیدگاهی نزدیک به ما داشت و شائبه سیاسی بودن استیضاح کاملا نادرست و دور از واقعیت است، افزود: برخی اعضای شورای شهر به عملکرد شهردار انتقاداتی داشتند و از ایشان سه سوال مطرح کردند که از پاسخ آنها قانع نشدند.

وی اظهار داشت: مطرح شدن اینکه استیضاح شهردار سیاسی بوده انصاف نیست و همه اذعان داریم هرگاه تصمیمات و اقدامات مجموعه هایی چون شورا سیاسی بوده، آسیب زا شده است.

اینانلو گفت: اقای آگشته شهردار کوشا و توانمندی بودند اما شاید انتظارات ما بالا بوده و کاستی های موجود در شهر ناشی از مشکلت به جا مانده از دوره های گذشته بوده که موجب شد تا کار به اینجا بکشد.


**بررسی روند استیضاح شهردار آبیک در دستور کار دستگاههای استان قزوین قرار دارد

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار قزوین در این رابطه اظهار داشت: براساس شنیده ها طی چند هفته گذشته موضوع طرح سئوال از شهردار توسط تعدادی از اعضای شورای اسلامی این شهر مطرح بوده که در نهایت این موضوع روز گذشته با قانع نشدن آنان و استیضاح همراه بوده است.

علی فرخزاد با بیان اینکه هنوز پیگیر این مساله از سوی فرمانداری شهرستان آبیک هستیم، خاطرنشان کرد: البته گزارش ها در خصوص نحوه عملکرد عمرانی این شهر از سوی استانداری و معاونت عمرانی قابل قبول بوده اما این مساله نیاز به بررسی دارد.


** خلاءهای قانونی در خصوص روند استیضاح شهرداران وجود دارد

مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری قزوین نیز در این رابطه گفت: هر چند عملکرد شهردار آبیک قابل قبول بوده اما روند استیضاح از سوی اعضای شورای این شهر صورت گرفته و جزئیات آن نیز در روزهای آینده مشخص خواهد شد.

ایرج زاهدپور با اشاره به روند استیضاح شهرداران، تاکید کرد: در صورتی که هر یک از اعضای شورا به عملکرد شهردار در انجام وظایف قانونی اعتراض داشته باشند به رییس شورا انعکاس داده و وی نیز به صورت تذکر به شهردار انتقال و وی موظف خواهد بود تا ظرف 2 هفته به سئوال یا سئوالات مطرح شده پاسخ دهد.

وی با بیان اینکه اگر اعضای شورا از پاسخ شهردار قانع نشوند با درخواست یک سوم اعضا استیضاح وی در دستور کار قرار می گیرد، افزود: به نظر می رسد موارد یاد شده از سوی اعضای شورای اسلامی آبیک صورت گرفته و از این پس فرمانداری باید در خصوص انجام تشریفات روند استیضاح ورود پیدا کرده و نتیجه را به استانداری گزارش دهد.

این مسئول یادآور شد: باید قبول کرد که بسیاری از موضوعات بین شهرداران و اعضای شوراها با نشست و هم اندیشی و گفتمان مرتفع می شود و اگر از سوی شهرداری و یا شورای شهر آبیک در گذشته تدبیری صورت می گرفت شاید کار به مسایلی مانند استیضاح کشیده می شد.

تلاش خبرنگار ایرنا برای مصاحبه موافقان برکناری شهردار آبیک و دیگر مسئولان ذیربط ادامه دارد.

 

 تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است
نام:  
پست الکترونیکی:
نظر شما:  
کد امنیتی:

 
 
65 میلیون یورو سرمایه گذاری خارجی در استانآتش سوزی یک مغازه خیاطی در قزوین مهار شد7600 معلول روستایی در قزوین شناسایی شدنداحداث تراموا در قزوین از نیازهای ضروری برای کاهش بار ترافیک استکارآفرینان از بانوان فعال در عرصه مشاغل خانگی حمایت کننداحکام مربوط به پرونده های قاچاق کالا و ارز باید بازدارنده باشدروزانه ۹۵۰ هزار سفر درون شهری در قزوین انجام می شودمدیران استان قزوین در نشست ها دستاوردهای نظام را بازگو می کنندبسته‌ی حمایتی بیمه‌شدگان تامین اجتماعی واریز شدمزایده‌های سوری؛ تخلف مسئولان شهرداری یک شهرمرحله جدید عرضه مرغ با قیمت تنظیم بازار در قزوین آغاز شددشمنان، سیاست جنگ اقتصادی را علیه کشور در پیش گرفته انددمای هوای قزوین افزایش می یابدخطر سقوط دکل صدا و سیمای مرکز قزوین مرتفع شدجذب سرمایه گذاری از سیاست های مدیریت ارشد قزوین استشکارچیان غیر مجاز آهو در منطقه حفاظت شده باشگل دستگیر شدندتعطیلی ۲ شرکت متخلف حمل و نقل در شهرستان تاکستان18 قطعه زمین در کاسپین به شرکت های دانش بنیان واگذار می شود116 میلیون دلار کالا از شهرک‌های صنعتی قزوین صادر شدشعر آئینی با زندگی مردم عادی عجین شده است
دشمنان، سیاست جنگ اقتصادی را علیه کشور در پیش گرفته اندعلیرضا خزائلی سرپرست میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری قزوین شدمزایده‌های سوری؛ تخلف مسئولان شهرداری یک شهربسته‌ی حمایتی بیمه‌شدگان تامین اجتماعی واریز شدبرق مناطقی از قزوین قطع می شودپیشخوان روزنامه های امروز صبح استان / یکشنبهرکود شدید معاملات خودروهای خارجی در قزوین520 نفر برفروبی معابر شهر قزوین را بر عهده دارندکشف دو محموله دام قاچاق در استان قزوینطرح جامع بحران شهر قزوین باید نسخه ای کاربردی باشدرویکرد طرح بازآفرینی سبزه میدان قزوین اجتماعی و فرهنگی استتوسعه مشاغل خانگی موجب ایجاد اشتغال پایدار و رونق اقتصادی می شودقزوین میزبان مسابقات والیبال دسته اول جوانان کشور شداعتراض باعث لغو حکم انتصاب شد!پیشخوان روزنامه های امروز صبح استان / دوشنبه مرحله جدید عرضه مرغ با قیمت تنظیم بازار در قزوین آغاز شدشکارچیان غیر مجاز آهو در منطقه حفاظت شده باشگل دستگیر شدندمقابله با آب گرفتگی در شهر قزوین نیازمند تامین زیرساختهاستدمای هوای قزوین افزایش می یابدجذب سرمایه گذاری از سیاست های مدیریت ارشد قزوین است
واکنش بهاره رهنما به انتقادها از مصاحبه اش با فائزه هاشمی/ عکستذکر اشرف غنی به همسرش برای رعایت حجاب +عکسکرباسچی روانه زندان شدآزادسازی 70 هزار متر مربع از اراضی ملی در کهریزکجنجال های دست دادن بازیگران زنبهاره رهنما و چالش عکس 10 سال پیش /عکسقیمت گوشی امروز 1 بهمن 97مداح : محمود کریمی / ایام فاطمیه 97ارتش درگذشت سردار فضائلی را تسلیت گفتعکس زیرخاکی از شقایق دهقان پشت صحنه سریالی قدیمی + عکسفارس گزارش می دهد مجید توکلی کیست و در جلسه شورای شهر تهران چه می کرد؟حسین دهباشی به 4 ماه حبس محکوم شدخطاب و عتاب استاندار به مدیرکل غایب در جلسهبازدید مرحوم آیت الله هاشمی از باغ فدک ونوشیدن آب فدکسلوک مراجع/ آیت الله فاضل گلپایگانی: آیت الله وحید به این فکر نیستندکه برای خودشان نام و نشانی داشته باشند/ توصیه می کنند که درباره اهل سنت نباید به گونه ای برخورد کنیم که تحریک آمیز باشدتکمیل 4 فرودگاه کشور تا اتمام دولت دوازدهمحکم دست دادن به افرادی که جنسیت آنها نامشخص است/ فتوای حضرت آیت الله فیاضلزوم تعامل بیشتر کانون وکلا با دادگستری در اجرای عدالت و دفاع از حقوق عامهآیت الله طالقانی به روایت فرزندآخرین وضعیت استخدام معلمان حق التدریس در آموزش و پرورش