۱۳۹۷ جمعه ۲۵ آبان  | 2018 11 Friday
آرشیو خبر آمار بازدید: 25 کد مطلب: 47938  

اما و اگرهای یک استیضاح

پنج عضو از هفت عضو شورای اسلامی شهر آبیک صبح روز گذشته با طرح استیضاح سعید آگشته، شهردار این شهر از پاسخ های وی قانع نشده و رای به برکناری او دادند.
۱۳۹۷ يکشنبه ۶ آبان ساعت 12:54

صدای قزوین:

 پنج عضو از هفت عضو شورای اسلامی شهر آبیک صبح روز گذشته با طرح استیضاح سعید آگشته، شهردار این شهر از پاسخ های وی قانع نشده و رای به برکناری او دادند.

در پی استیضاح شهردار، رییس شورای شهر آبیک نیز با اعلام این موضوع که مساله برکناری شهردار به هیچ عنوان فنی نبوده و شاید مسایل شخصی و سیاسی پشت سر این حادثه باشد، بلافاصله از سمت خود استعفا کرد.


**عملکرد شهردار آبیک در یک سال گذشته قابل قبول بوده است

رییس سابق شورای شهر آبیک در این رابطه به خبرنگار ایرنا گفت: 2 هفته پیش چهار عضو شورای شهر در صحن علنی شورا سه سئوال شامل عدم تعامل شهرداری با دستگاه های خدمات رسان، تاخیر در برگزار مناقضات و مزایده ها و زیاد شدن ساخت و سازهای غیرمجاز در شهر را مطرح کردند.

عبدالله ملک پور ادامه داد: روز گذشته نیز شهردار با حضور در صحن شورا و با بیان دلیل و استدلال و ارایه مدراک مستند به تمامی سئوالات اعضا پاسخ داد که از نظر بنده تمامی آنها قانع کننده بودند.

وی یادآور شد: یکی از عملکردهای قابل دفاع شهردار در حوزه بدهی های شهردار قبل بود که این میزان را از 170 میلیارد ریال به کمتر از 90 میلیارد ریال رسانده که این موضوع بسیار قابل توجه بوده است.

وی در پاسخ به عدم حضور شهردار در محل کارش، گفت: حضور شهردارمانند بسیاری از روسای ادارات در محل کار الزامی نبوده تا جایی که هرگونه رفت و آمد وی با هماهنگی رییس شورای شهر صورت گرفته است.

ملک پور اضافه کرد: کارهای صورت گرفته و پیشرفت های عمرانی شهر در یک سال گذشته، بیانگر اقدامات به عمل آمده از سوی شهرداری با برنامه ریزی های صورت گرفته از قبل بوده که همین مساله طرح سئوال و به دنبال آن استیضاح شهردار را با اما و اگرها روبرو ساخته است.


** استیضاح شهردار آبیک به هیچ عنوان سیاسی نبود

*یک عضو شورای اسلامی شهر آبیک و از موافقان استیضاح شهردار نیز در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: استیضاح شهردار آبیک به هیچ عنوان سیاسی نبود.

غدیر اینانلو با بیان اینکه آقای آگشته به لحاظ سیاسی دیدگاهی نزدیک به ما داشت و شائبه سیاسی بودن استیضاح کاملا نادرست و دور از واقعیت است، افزود: برخی اعضای شورای شهر به عملکرد شهردار انتقاداتی داشتند و از ایشان سه سوال مطرح کردند که از پاسخ آنها قانع نشدند.

وی اظهار داشت: مطرح شدن اینکه استیضاح شهردار سیاسی بوده انصاف نیست و همه اذعان داریم هرگاه تصمیمات و اقدامات مجموعه هایی چون شورا سیاسی بوده، آسیب زا شده است.

اینانلو گفت: اقای آگشته شهردار کوشا و توانمندی بودند اما شاید انتظارات ما بالا بوده و کاستی های موجود در شهر ناشی از مشکلت به جا مانده از دوره های گذشته بوده که موجب شد تا کار به اینجا بکشد.


**بررسی روند استیضاح شهردار آبیک در دستور کار دستگاههای استان قزوین قرار دارد

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار قزوین در این رابطه اظهار داشت: براساس شنیده ها طی چند هفته گذشته موضوع طرح سئوال از شهردار توسط تعدادی از اعضای شورای اسلامی این شهر مطرح بوده که در نهایت این موضوع روز گذشته با قانع نشدن آنان و استیضاح همراه بوده است.

علی فرخزاد با بیان اینکه هنوز پیگیر این مساله از سوی فرمانداری شهرستان آبیک هستیم، خاطرنشان کرد: البته گزارش ها در خصوص نحوه عملکرد عمرانی این شهر از سوی استانداری و معاونت عمرانی قابل قبول بوده اما این مساله نیاز به بررسی دارد.


** خلاءهای قانونی در خصوص روند استیضاح شهرداران وجود دارد

مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری قزوین نیز در این رابطه گفت: هر چند عملکرد شهردار آبیک قابل قبول بوده اما روند استیضاح از سوی اعضای شورای این شهر صورت گرفته و جزئیات آن نیز در روزهای آینده مشخص خواهد شد.

ایرج زاهدپور با اشاره به روند استیضاح شهرداران، تاکید کرد: در صورتی که هر یک از اعضای شورا به عملکرد شهردار در انجام وظایف قانونی اعتراض داشته باشند به رییس شورا انعکاس داده و وی نیز به صورت تذکر به شهردار انتقال و وی موظف خواهد بود تا ظرف 2 هفته به سئوال یا سئوالات مطرح شده پاسخ دهد.

وی با بیان اینکه اگر اعضای شورا از پاسخ شهردار قانع نشوند با درخواست یک سوم اعضا استیضاح وی در دستور کار قرار می گیرد، افزود: به نظر می رسد موارد یاد شده از سوی اعضای شورای اسلامی آبیک صورت گرفته و از این پس فرمانداری باید در خصوص انجام تشریفات روند استیضاح ورود پیدا کرده و نتیجه را به استانداری گزارش دهد.

این مسئول یادآور شد: باید قبول کرد که بسیاری از موضوعات بین شهرداران و اعضای شوراها با نشست و هم اندیشی و گفتمان مرتفع می شود و اگر از سوی شهرداری و یا شورای شهر آبیک در گذشته تدبیری صورت می گرفت شاید کار به مسایلی مانند استیضاح کشیده می شد.

تلاش خبرنگار ایرنا برای مصاحبه موافقان برکناری شهردار آبیک و دیگر مسئولان ذیربط ادامه دارد.

 

 تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است
نام:  
پست الکترونیکی:
نظر شما:  
کد امنیتی:

 
 
اقتدار و هیمنه آمریکا در دنیا روبه زوال استاحزاب باید نشاط اجتماعی جامعه را افزایش دهندنرم افزار تلفن‌همراه بانک جامع اطلاعات شهدای قزوین طراحی شدسامانه الکترونیکی اخذ گزارش مهندسان ناظر ساختمان راه اندازی شدباند سارقان منزل در قزوین منهدم شد84 هزار بازرسی از واحدهای صنفی قزوین انجام شدجشنواره رسانه‌ای ابوذر در قزوین تمدید شدبارش برف گردنه‌های استان قزوین را سفیدپوش کردراهبرد توسعه شهری قزوین مبتنی بر حمل و نقل همگانی استهر ماه یک محصول جدید نظامی و دفاعی رونمایی می شوداجلاسیه نهایی کنگره سه هزار شهید در قزوین آغاز شددولت امکانات خوبی برای زیرساخت های مسکن مهر فراهم کرده استبارش ها در قزوین تا فردا جمعه ادامه داردامسال 80 عملیات ناامن سازی ایران به وقوع پیوسته استسمن ها در کاهش آسیب های اجتماعی نقش موثری دارندایران در بسیاری از حوزه های تسلیحاتی قدرت برتر جهان استامروز ایران اسلامی قدرت اول نظامی منطقه استشهدا در روز قیامت در دسته شفاعت کنندگان قرار دارنداجلاسیه دانشجویان کنگره سه هزار شهید قزوین آغاز شدمهلت شرکت در اولین جشنواره بزرگ مجری شو تا ۱۵ آذر ماه تمدید شد
ادامه بارش باران در محورهای مواصلاتی قزوینزمان خاموشی های برق استان قزوین اعلام شدبیش از 100 هزار تن جو در قزوین تولید می شوداستاندار قزوین با هنرمند پیشکسوت استان دیدار کردسنددار کردن موقوفات در استان باید مورد توجه اوقاف باشدپیاده راه سازی خیابان خیام قزوین به سود شهروندان و کسبه استمدال آوران موجب تقویت غرور ملی می شوندبارش باران در قزوین ادامه داردکاراته قزوین می تواند المپیکی شودآتش سوزی در نیزارهای آبیک مهار شد۸۴ هزار بازرسی از واحدهای صنفی قزوین انجام شدسمن ها در کاهش آسیب های اجتماعی نقش موثری دارندبیش از 6 هزار یافته فرهنگی در غاری در قزوین کشف شدنماینده قزوین از پایانه کالا در قزوین بازدید کردپیشخوان روزنامه های امروز صبح استان / چهارشنبه بارش برف گردنه‌های استان قزوین را سفیدپوش کردراهبرد توسعه شهری قزوین مبتنی بر حمل و نقل همگانی استامسال 80 عملیات ناامن سازی ایران به وقوع پیوسته استایران در بسیاری از حوزه های تسلیحاتی قدرت برتر جهان است84 هزار بازرسی از واحدهای صنفی قزوین انجام شد
بروزرسانی جدید برای گوشی های هوآویتلاش شهروند آذربایجانی برای انتقال دلار به ایرانچطور با گوشی و بدون کامپیوتر پرینت بگیرم؟مشخصات احتمالی گلکسی اس 10 لایت لو رفتفتح الله زاده: نایب قهرمانی ما کجا، نایب قهرمانی پرسپولیس کجا!گروه های احتمالی استقلال و پرسپولیس در لیگ قهرمانان آسیا مشخص شدعجبیب ولی واقعی؛ تراکتور - ذوب آهن پرتماشاگر تر از دربیفتح الله زاده: نایب قهرمانی ما کجا، نایب قهرمانی پرسپولیس کجا! /با تیام و جپاروف هوادار را گول می زنند!ماجراهای فورستر و ماشین سازی:3 ماه برای یک جشن عروسیخرید زمستانی منچستریونایتد لو رفتند!تصویر/فحاشی ناموسی میناوند به هواداران استقلالحمله کاپیتان پرسپولیس به مالک تراکتورسازیکدام خودرو های داخلی گران شده اند +عکسآخرین قیمت طلا، سکه و ارز امروز 97/08/22قیمت طلا افزایش یافتبهای ارز در بازار آزاد 22 آبان 97قیمت جهانی طلا امروز 1397/08/22افزایش قیمت خودرو های داخلی در بازار + جدولقیمت طلا، سکه و ارز امروز 97/08/22قیمت دلار امروز 22 آبان 97
محروم کردن جامعه از دانش روز با ادعای دروغگو دانستن علم !برتری کرواسی برابر اسپانیا / پیروزی بلژیک مقابل ایسلندپیروزی پرگل آلمان و انگلیس برابر حریفانجنجال های تمام نشدنی یاران کی روش؛ از خوشحالی علیه پرسپولیس تا درگیری با خبرنگارانگل مسی و اشتباه عجیب داور بارسا - بتیسبرهانی: باور نمی کنم به پرسپولیس جام دادندادعای تمایل امباپه به بازی در کنار لیونل مسیهدیه مدافع آرژانتینی برای مربی آرژانتینیقیمت اجاره بهای آپارتمان نوساز در تهران/جدولکریم انصاری فرد به فرشاد آقای گل رسیدترقی: خانه احزاب دست پخت دولت های اصلاح طلب استرونالدو و جورجینا به زودی جشن عروسی می گیرندنمازی: برای برکناری من به آذری فشار آوردندتاریخ سازی بانکدار سابق در لیگ برتر انگلیساولین صحبت های منصوریان به عنوان سرمربی ذوب آهنبازداشت راننده تانکر در تصادف با نوربخشسردار سلامی: دور ریز ایرانی ها، آمریکا را سیر میکندبازتاب گلزنی لژیونر ایرانی در رسانه های انگلیسیواشنگتن 17 تبعه سعودی را به اتهام قتل خاشقچی تحریم کردرسیدگی به اتهامات یک مربی والیبال بانوان توسط فدراسیون