۱۳۹۸ شنبه ۳ فروردين  | 2019 3 Saturday
آرشیو خبر آمار بازدید: 46 کد مطلب: 47938  

اما و اگرهای یک استیضاح

پنج عضو از هفت عضو شورای اسلامی شهر آبیک صبح روز گذشته با طرح استیضاح سعید آگشته، شهردار این شهر از پاسخ های وی قانع نشده و رای به برکناری او دادند.
۱۳۹۷ يکشنبه ۶ آبان ساعت 12:54

صدای قزوین:

 پنج عضو از هفت عضو شورای اسلامی شهر آبیک صبح روز گذشته با طرح استیضاح سعید آگشته، شهردار این شهر از پاسخ های وی قانع نشده و رای به برکناری او دادند.

در پی استیضاح شهردار، رییس شورای شهر آبیک نیز با اعلام این موضوع که مساله برکناری شهردار به هیچ عنوان فنی نبوده و شاید مسایل شخصی و سیاسی پشت سر این حادثه باشد، بلافاصله از سمت خود استعفا کرد.


**عملکرد شهردار آبیک در یک سال گذشته قابل قبول بوده است

رییس سابق شورای شهر آبیک در این رابطه به خبرنگار ایرنا گفت: 2 هفته پیش چهار عضو شورای شهر در صحن علنی شورا سه سئوال شامل عدم تعامل شهرداری با دستگاه های خدمات رسان، تاخیر در برگزار مناقضات و مزایده ها و زیاد شدن ساخت و سازهای غیرمجاز در شهر را مطرح کردند.

عبدالله ملک پور ادامه داد: روز گذشته نیز شهردار با حضور در صحن شورا و با بیان دلیل و استدلال و ارایه مدراک مستند به تمامی سئوالات اعضا پاسخ داد که از نظر بنده تمامی آنها قانع کننده بودند.

وی یادآور شد: یکی از عملکردهای قابل دفاع شهردار در حوزه بدهی های شهردار قبل بود که این میزان را از 170 میلیارد ریال به کمتر از 90 میلیارد ریال رسانده که این موضوع بسیار قابل توجه بوده است.

وی در پاسخ به عدم حضور شهردار در محل کارش، گفت: حضور شهردارمانند بسیاری از روسای ادارات در محل کار الزامی نبوده تا جایی که هرگونه رفت و آمد وی با هماهنگی رییس شورای شهر صورت گرفته است.

ملک پور اضافه کرد: کارهای صورت گرفته و پیشرفت های عمرانی شهر در یک سال گذشته، بیانگر اقدامات به عمل آمده از سوی شهرداری با برنامه ریزی های صورت گرفته از قبل بوده که همین مساله طرح سئوال و به دنبال آن استیضاح شهردار را با اما و اگرها روبرو ساخته است.


** استیضاح شهردار آبیک به هیچ عنوان سیاسی نبود

*یک عضو شورای اسلامی شهر آبیک و از موافقان استیضاح شهردار نیز در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: استیضاح شهردار آبیک به هیچ عنوان سیاسی نبود.

غدیر اینانلو با بیان اینکه آقای آگشته به لحاظ سیاسی دیدگاهی نزدیک به ما داشت و شائبه سیاسی بودن استیضاح کاملا نادرست و دور از واقعیت است، افزود: برخی اعضای شورای شهر به عملکرد شهردار انتقاداتی داشتند و از ایشان سه سوال مطرح کردند که از پاسخ آنها قانع نشدند.

وی اظهار داشت: مطرح شدن اینکه استیضاح شهردار سیاسی بوده انصاف نیست و همه اذعان داریم هرگاه تصمیمات و اقدامات مجموعه هایی چون شورا سیاسی بوده، آسیب زا شده است.

اینانلو گفت: اقای آگشته شهردار کوشا و توانمندی بودند اما شاید انتظارات ما بالا بوده و کاستی های موجود در شهر ناشی از مشکلت به جا مانده از دوره های گذشته بوده که موجب شد تا کار به اینجا بکشد.


**بررسی روند استیضاح شهردار آبیک در دستور کار دستگاههای استان قزوین قرار دارد

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار قزوین در این رابطه اظهار داشت: براساس شنیده ها طی چند هفته گذشته موضوع طرح سئوال از شهردار توسط تعدادی از اعضای شورای اسلامی این شهر مطرح بوده که در نهایت این موضوع روز گذشته با قانع نشدن آنان و استیضاح همراه بوده است.

علی فرخزاد با بیان اینکه هنوز پیگیر این مساله از سوی فرمانداری شهرستان آبیک هستیم، خاطرنشان کرد: البته گزارش ها در خصوص نحوه عملکرد عمرانی این شهر از سوی استانداری و معاونت عمرانی قابل قبول بوده اما این مساله نیاز به بررسی دارد.


** خلاءهای قانونی در خصوص روند استیضاح شهرداران وجود دارد

مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری قزوین نیز در این رابطه گفت: هر چند عملکرد شهردار آبیک قابل قبول بوده اما روند استیضاح از سوی اعضای شورای این شهر صورت گرفته و جزئیات آن نیز در روزهای آینده مشخص خواهد شد.

ایرج زاهدپور با اشاره به روند استیضاح شهرداران، تاکید کرد: در صورتی که هر یک از اعضای شورا به عملکرد شهردار در انجام وظایف قانونی اعتراض داشته باشند به رییس شورا انعکاس داده و وی نیز به صورت تذکر به شهردار انتقال و وی موظف خواهد بود تا ظرف 2 هفته به سئوال یا سئوالات مطرح شده پاسخ دهد.

وی با بیان اینکه اگر اعضای شورا از پاسخ شهردار قانع نشوند با درخواست یک سوم اعضا استیضاح وی در دستور کار قرار می گیرد، افزود: به نظر می رسد موارد یاد شده از سوی اعضای شورای اسلامی آبیک صورت گرفته و از این پس فرمانداری باید در خصوص انجام تشریفات روند استیضاح ورود پیدا کرده و نتیجه را به استانداری گزارش دهد.

این مسئول یادآور شد: باید قبول کرد که بسیاری از موضوعات بین شهرداران و اعضای شوراها با نشست و هم اندیشی و گفتمان مرتفع می شود و اگر از سوی شهرداری و یا شورای شهر آبیک در گذشته تدبیری صورت می گرفت شاید کار به مسایلی مانند استیضاح کشیده می شد.

تلاش خبرنگار ایرنا برای مصاحبه موافقان برکناری شهردار آبیک و دیگر مسئولان ذیربط ادامه دارد.

 

 تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است
نام:  
پست الکترونیکی:
نظر شما:  
کد امنیتی:

 
 
دانشگاه بین المللی امام (ره) بدون آزمون دانشجوی دکتری می پذیرداورژانس قزوین در 1135 ماموریت نوروزی حضور یافتاستقرار پایگاه سوخت رسانی سیار در آزادراه قزوین-رشتقزوین مقصدگردشگری معنوی ماندگارمرگ خاموش یک زن در الوندتکواندو کار قزوینی مسافر منچستر شدرقابت های والیبال نونهالان استان قزوین پایان یافتسانحه رانندگی در بویین زهرا 3 کشته بر جای گذاشتخواص خوراکی‌های هفت سینتوزیع میوه عید تنظیم بازار در قزوین تا 15 فروردین ادامه داردسازمان صنعت نبض اقتصاد استان قزوین استساعات کار موزه های قزوین در نوروز، 9 صبح تا 21 شبرونق تولید مهم ترین اولویت مدیران قزوین در سال 98 استمحورهای مواصلاتی استان قزوین پر ترافیک استبرنامه جامع کاهش تصادفات رانندگی قزوین تهیه شودکاهش سرقت از اولویت های پلیس در سال 98 استقزوین درسال ۹۷ تنها استان عاری از آنفلوانزای فوق حاد پرندگان بوداختصاص ۴۱ میلیارد ریال اعتبار برای توسعه فضای خوابگاهی زندان‌هاتورهای گردشگری شهرداری قزوین در نوروز 98 اجرا می شود164 طرح ارتقای امنیت اجتماعی در قزوین اجرا شده است
انقلاب معدنی در راه است/ شکایت از 5 نماینده/ اجرای سند 2030 در خیلی از مدارس/ وعده های شکلاتی آقای ترامپ/ نمایندگان تهران کاهش می یابد/ راه افزایش حقوق کارمندان طبقه پایین باز شدعملیات حفاری اینسایت در مریخ دوباره متوقف شد!سازمان ملل قطعنامه ای درباره وضعیت حقوق بشر ایران صادر کردآیا پارلمان اصلاح طلبان نهادی انتخاباتی خواهد بوداقتدار، عدالت، اخلاق و رافت اسلامی سرلوحه کارکنان پلیسپاسخ آذری جهرمی به کاربری که به او گفت به در جرز دیوار می خوردامدادرسانی نیروهای بسیج و سپاه به سیل زدگان استان گلستان + تصاویرصادق زیباکلام پستی که رنگ و بوی نژادپرستانه داشت را پاک کرددعـای حضرت فاطمـه سلام الله علیها در روز جمعهعیدی یا هدیه در نوروز باستان/ شکر عیدی ایرانیان باستانراهنمای سفر به فارس و مازندرانانتخابات مجلس یازدهم چگونه خواهد بود؟بزودی آرامش در اندیمشک و دزفول برقرار می شودمعاون هماهنگ کننده سپاه خوزستان خبر داد آغاز شناسایی عوامل پشت پرده ناآرامی در دزفول و اندیمشکدیدار نوروزی احمدی نژاد با یارانش +عکسسال 98 به توفیق الهی سال فرصت ها، امکانات و گشایش است/ به کوری چشم دشمن، تقویت بنیه دفاعی را ادامه خواهیم دادپخش زنده سخنرانی رهبر معظم انقلاب در اجتماع زائران حرم مطهر رضویساعت رسمی کشور کی تغییر می کند؟تصویری متفاوت از امام جمعه فعلی خرمشهرجزییات حقوق کارگران در سال 98 اعلام شد
دیدار کدام افراد در نوروز ممنوع است؟سفر راهیان نور پر از زیبایی است / از قضاوت های نادرست مردم قلبم به درد می آیدخلاصه بازی انگلیس 5 - 0 چک/ ویدیوآرژانتین 1 3 ونزوئلا/ آلبی سلسته در بحرانبازگشت مسی به تیم ملی با شکست آرژانتین همراه شد6 ابزار پیشرفته برای پیش بینی آب و هوا کدامند؟تاریخچه 6 داربی که در عید برگزار شدتبعیت از شوهر در مرجع تقلید صحیح نیست/ فتوای حضرت آیت الله سیستانیهنر و تجربه برای سال جدید چه برنامه هایی دارد؟موفقیت تیم ملی فوتبال امید، با وجود بدشانسی در راه المپیکاستاندار خوزستان مطرح کرد خوزستان مهیای تحقق شعار رونق تولید / امضای تفاهمنامه پرداخت 2 هزار میلیارد تومان تسهیلات ارزان قیمت به بنگاه های تولیدیمدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان قم خبر داد بازدید 166 گردشگر خارجی از اماکن تاریخی قمماجرای معطلی مسافران آنتالیا در فرودگاه تهران چه بود؟خلاصه بازی فرانسه 4 - 1 مولداوی/ ویدیومسئولان اجرایی روحیه جهادی داشته باشندرییس مرکز فوریت های پزشکی البرز: اورژانس هوایی البرز فردی را که دچار گازگرفتگی شده بود نجات دادتعویق مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمان آسیاسامانی: قایق های شهرهای همجوار به مناطق سیل زده منتقل شدندحادثه در کارخانه فولاد دامغان 2 کارگر را روانه بیمارستان کردنگاه مسئولان همانند مدیران دهه 60 جهادی و انقلابی باشد