۱۳۹۷ پنج شنبه ۲۷ دي  | 2019 1 Thursday
آرشیو خبر آمار بازدید: 43 کد مطلب: 48169  

سرمایه هایی که خاک می خورند

پس از سالها با وجود سرمایه گذاری هنگفت برای ساخت مجموعه تفریحی، ورزشی و گردشگری کامان و زرشک، به دلایل مختلف از جمله مشکلات مدیریتی بهره برداری مناسب از این مجموعه به تاخیر افتاده است.
۱۳۹۷ جمعه ۱۸ آبان ساعت 17:00

صدای قزوین:

ساخت مجموعه تفریحی ورزشی و گردشگری کامان و زرشک در دهه 80 کلید خورد اما اکنون پس از گذشت سالها با وجود سرمایه گذاری قابل توجه هنوز به مرحله تکمیل و بهره برداری نهایی نرسیده و بسیاری از تجهیزات و زیرساخت های ایجاد شده در آن همچنان بدون استفاده لازم باقی مانده اند.

تله سی یژ این مجموعه در سال 92 راه اندازی و افتتاح شد اما به دلیل برخی مشکلات از جمله نبود گواهی تاییدیه استاندارد بهره برداری از آن دچار وقفه و مشکل شد.
از دیگر زیرساخت های رفاهی ایجاد شده در این منطقه نیز در قالب مجموعه تفریحی، ورزشی و گردشگری کامان پیست اسکی است که آن هم به دلیل عدم راه اندازی، فعلا مورد بهره برداری قرار نگرفته است.
با وجود سرمایه گذاری قابل توجه در این مجموعه توسط سهامداران شامل شهرداری های قزوین، محمدیه و سازمان همیاری شهرداری های قزوین به دلیل عدم بهره برداری کامل از آن، هنوز از قابلیت های این مکان برای جذب گردشگر و همچنین درآمدزایی برای مجموعه مدیریت شهری قزوین بهره گیری نشده است.
این موضوع در حالی است که یکی از راه های مقابله با جنگ اقتصادی دشمن تکیه بر ظرفیت های داخلی است و رونق گردشگری در این راه می تواند بسیار موثر عمل کند.
به نظر می رسد با توجه به سرمایه گذاری قابل توجه در این مجموعه و با توجه به ضرورت رونق گردشگری قزوین و پیشبرد سیاست های اقتصاد مقاومتی باید در بهره برداری مناسب از این مجتمع بزرگ تفریحی و ورزشی شاهد یک تصمیم جدی و جدید بود.
این اقدام می تواند رونق گردشگری و ایجاد فرصت های شغلی جدید در منطقه را با خود بدنبال داشته باشد. 

** بهره برداری مطلوب از مجموعه کامان در گرو واگذاری به بخش خصوصی
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار قزوین نیز در گفت و گو با ایرنا گفت: در خصوص مجموعه تفریحی، ورزشی و گردشگری یا مجتمع ورزش های زمستانه کامان و زرشک سه سهامدار شامل شهرداری های قزوین و محمدیه و سازمان همیاری شهرداری های استان وجود دارند که اولی 60 درصد و سایر هرکدام 20 درصد سهام دار هستند.
علی فرخزاد با بیان اینکه سرمایه گذاری زیاد و قابل توجهی در این مکان صورت گرفته و زیرساخت های متعددی در آن ایجاد شده است، اظهار داشت: با این وجود بهره برداری مناسبی از این مجموعه صورت نمی گیرد و خیلی از واحدهای کوچک حتی یک سفره خانه و رستوران محلی در مسیر جاده الموت شاید از این مجموعه درآمدزایی بیشتری دارد.
این مسئول با بیان اینکه به نظر می رسد بخشی از مشکلات این مجموعه جهت بهره برداری مطلوب، مدیریتی است، اظهار داشت: باید جهت درآمدزا کردن مجموعه تفریحی کامان و زرشک توسط سهامداران برنامه ریزی شود.
وی با اشاره به مشکلات این مجموعه، گفت: تله سی یژ این مجموعه هنوز گواهی مربوطه استاندارد را اخذ نکرده و به همین دلیل در بهره برداری دچار مشکل است که این ایراد باید هرچه زودتر حل شود.
فرخزاد افزود: حادثه برای دو تن از شهروندان در حین استفاده از تله سیژ این مجموعه نیز موجب شد تا مشکلات و حواشی برای بهره برداری از این مجموعه فراهم شود که باید با تعامل مدیران استانی شاهد رفع نواقص و دریافت هرچه زودتر استاندارد برای آن باشیم.
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار قزوین افزود: از سوی دیگر سازمان بازرسی اعلام کرده تا رفع نشدن موانع قانونی و اخذ مجوزهای لازم، سهام داران حق پرداخت منابع مالی به موسسه رفاهی تفریحی کاسپین که از طرف آنها پیگیر امور اجرایی این مجموعه است را ندارد.
وی با بیان اینکه باید از زیرساخت های حوزه گردشگری برای جذب گردشگر بهتر استفاده کنیم،اظهار داشت: به نظر می رسد بهترین راهکار برای بهره برداری مطلوب و تکمیل طرح مجتمع تفریحی و گردشگری کامان و زرشک از جمله مجموعه ورزش های زمستانه و پیست اسکی این مکان واگذاری به بخش خصوصی باشد.
فرخزاد یادآور شد: تا سال 95 با صرف اعتبارات عمرانی استان به اجرای زیرساخت های این مجموعه از جمله در حوزه راه و آسفالت کمک شد و سایر زیرساخت ها و تاسیسات نیز توسط سهام داران بویژه شهرداری قزوین در این مجموعه فراهم شد.
این مسئول گفت: قزوین از ظرفیت های بالایی در حوزه گردشگری برخوردار است و علاوه بر آثار متعدد تاریخی و طبیعی، زیرساخت های تفریحی و رفاهی فراوانی نیز طی سال های اخیر در استان ایجاد شده که باید زمینه بهره برداری مناسب از آنها فراهم شود.
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار قزوین با بیان اینکه تکمیل این مجموعه می تواند رونق هرچه بیشتر گردشگری استان را بدنبال داشته باشد، افزود: امیدواریم با برنامه ریزی بهتر شاهد بهره برداری حداکثری از ظرفیت های این مجموعه تفریحی و ورزشی برای جذب گردشگر در قزوین باشیم.

** فقدان مدیریت واحد، مشکل مجموعه تفریحی و ورزشی کامان و زرشک
شهردار قزوین نیز در خصوص مشکلات مربوط به بهره برداری این مجموعه با معاون عمرانی استاندار هم نظر است و آنرا ناشی از مسایل مدیریتی می داند، اما او معتقد است نداشتن مدیریت واحد این معضل را بوجود آورده است. 
علی صفری در گفت و گو با ایرنا گفت: فقدان مدیریت واحد از مشکلات اصلی مجموعه تفریحی و ورزشی کامان و زرشک به شمار می رود.
وی افزود: مدیریت این مجموعه در حال حاضر به نوعی در اختیار استانداری است و با توجه به اینکه مدیریتی واحد در این خصوص وجود ندارد، نمی توانیم در خصوص بهره برداری مطلوب و شایسته از آن آنطور که باید برنامه ریزی و عمل کنیم.
شهردار قزوین گفت: سرمایه گذاران برای حضور در این مجموعه استقبال چندانی ندارند و دلیل آن نیز این است که مدیریت واحدی در آن حضور ندارد.
وی با بیان اینکه شهرداری قزوین 60 درصد سهام این مجموعه را در اختیار دارد، اظهار داشت: باید برای بهبود وضع مدیریتی این مجموعه شاهد اصلاحاتی در اساسنامه مربوط به آن باشیم.
صفری افزود: منطقی به نظر می رسد که مدیریت این مجموعه باید برمبنای سهم باشد و تا زمانی که اینگونه نباشد مشکلات مربوطه حل نمی شود.
شهردار قزوین گفت: مشکل مالی خاصی برای تکمیل و راه اندازی کامل مجموعه تفریحی رفاهی و ورزشی کامان و زرشک وجود ندارد و به نظر می رسد اگر مدیریت این مجموعه واحد و بر مبنای سهم شود بتوان در راستای بهره برداری بهتر از زیرساخت های ایجاد شده در مکان استفاده کرد.

**راه اندازی پیست کامان قزوین را به پایگاه اسکی ایران تبدیل می کند
رییس هیات اسکی استان قزوین در گفت و گو با ایرنا گفت: با راه اندازی پیست کامان، قزوین به یکی از پایگاه های اصلی اسکی در ایران تبدیل خواهد شد.
غلامرضا بهشتیان افزود: این مجموعه می تواند پای دوستداران ورزش های زمستانی را از استان های همجوار و حتی دیگر کشورها به قزوین باز کند. 
رییس هیات اسکی قزوین با بیان اینکه پیست این مجموعه سال قبل به شکل آزمایشی مورد بهره برداری قرار گرفت،اظهار داشت: این پیست پس از راه اندازی مجوزهای لازم را برای بین المللی شدن خواهد گرفت.
بهشتیان به مشخصات فنی این پیست اشاره کرد و گفت: این پیست که در آن قابلیت برگزاری تمرینات و مسابقات مختلف رشته های مارپیچ بزرگ و کوچک را دارد دارای 2 هزار و 200 متر طول و یک خط تله سی یژ به طول یک هزار و 500 متر است.
وی با بیان اینکه نواقص و ایراداتی به این پیست وارد بود که به بهره برداران برای رفع آنها اعلام شد، اظهار داشت: بی صبرانه منتظر بهره برداری این مجموعه هستیم.
این مسئول ورزشی با بیان اینکه هیات اسکی آمادگی لازم را در زمینه کمک به بهره برداری مناسب این پیست دارد، اظهار داشت: بزودی همایش روسای هیات های اسکی استان های کشور در قزوین برگزار می شود و آنها طی حضور در این شهر از پیست کامان نیز بازدید می کنند که این موضوع موجب شناخت آنان از این مجموعه و معرفی به ورزشکاران خود می شود.
 
 


تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است
نام:  
پست الکترونیکی:
نظر شما:  
کد امنیتی:

 
 
زنان باید بین حرفه و زندگی خود تعادل ایجاد کنندمصرف خون در بیمارستان های قزوین 12 درصد بهینه شدمسئولان نباید سفره شان را از مردم جدا کنندحجم خدمات رسانی به روستاها باید افزایش یابدفرش قزوین با ثبت ملی تجاری‌سازی می‌شودمصرف خون در بیمارستان های قزوین 12 درصد بهینه شدشهردار آوج دستگیر شد3797مددجو در قزوین از تسهیلات صندوق امداد ولایت بهره مند شدندگشایش چهاردهمین نمایشگاه تخصصی مبلمان در قزوینبانک‌های غیر ربوی باید حمایت شوندبازار پرنده فروشان قزوین به خارج از شهر منتقل شودپیشخوان روزنامه های امروز صبح استان / پنجشنبه استان قزوین برای کولاک و سرمای هفته آینده در آماده باش استواکسیناسیون ۴۹ هزار رأس دام سنگین علیه تب برفکی در قزوینجلسه اضطراری شورای راهداری استان قزوین تشکیل شدراه‌های ارتباطی 90 روستا در قزوین بازگشایی شدنقش مساجد در کاهش آسیب های اجتماعی بی بدیل استخرید تضمینی گندم در قزوین امسال 20 درصد افزایش یافت 401 پروژه دهیاری های قزوین در دهه مبارک فجر افتتاح می شودمدیران تولیدی قزوین از روش های جدید مدیریتی بی بهره اند
آسیب های اجتماعی به شکل خزنده خسارت وارد می کنند 401 پروژه دهیاری های قزوین در دهه مبارک فجر افتتاح می شودپیشخوان روزنامه های امروز صبح استان / چهارشنبه کنترل سگ های ولگرد برای پیشگیری از مشکلات بهداشتی ضروری استافزایش جمعیت سالمندان میزان اهدای خون را کاهش می دهدیکی از ارکان حقوق شهروندی آموزش حقوق کودکان استاستان قزوین برای کولاک و سرمای هفته آینده در آماده باش استخرید تضمینی گندم در قزوین امسال 20 درصد افزایش یافتمدیران تولیدی قزوین از روش های جدید مدیریتی بی بهره اندنقش مساجد در کاهش آسیب های اجتماعی بی بدیل استشهردار آوج دستگیر شدحجم خدمات رسانی به روستاها باید افزایش یابدواکسیناسیون ۴۹ هزار رأس دام سنگین علیه تب برفکی در قزوینبانک‌های غیر ربوی باید حمایت شوندمصرف خون در بیمارستان های قزوین 12 درصد بهینه شدمصرف خون در بیمارستان های قزوین 12 درصد بهینه شدزنان باید بین حرفه و زندگی خود تعادل ایجاد کنندراه‌های ارتباطی 90 روستا در قزوین بازگشایی شدپیشخوان روزنامه های امروز صبح استان / پنجشنبه جلسه اضطراری شورای راهداری استان قزوین تشکیل شد
پرتاب ماهواره منافاتی با قطعنامه های سازمان ملل نداردعکس/ حضور ظریف در حرم امام حسین(ع)گاف و دروغ شاخدار سایت انتخاب در دفاع از BBC و حمله به شریعتمداریولایتی سانحه سقوط هواپیمای 707 باری ارتش را تسلیت گفت10 روستای کوهین با مشکلات صدور اسناد ملکی مواجه هستندترزا می در سمت خود ابقا شدآخرین قیمت طلا و سکه در روز چهارشنبه 1397/10/26، افزایش مجدد قیمت هاوعده وزیر راه برای اتمام مسکن مهر تا پایان 98دلایل دادسرا علیه متهمان بانک سرمایه قوی استمیزان آلودگی صوتی در اغلب مناطق تهران بیش از حد استاندارد استحضرت آیت الله نوری همدانی: معیشت مردم بر همه چیز مقدم است/ انتقاد از عدم نظارت بر بازاربی اخلاقی در ماجرای ازدواج مجدد همسر حججیایران در سوریه می ماندمحمدرضا اعتمادیان درگذشتمطالبات رهبری در دیدار مردم قم محقق شوداجرای نظام رتبه بندی به منزلت معلمان و ارتقای کیفیت آموزشی کمک زیادی می کندابلاغیه خواندنی شهید مهدی باکری به فرماندهان زیر دستش +عکسصوت/ حقوق زنان را بدهید، مهریه را پس بگیریدبی بی سی: اگر اشرف غنی انتخاب شود، ریاست اجرایی حذف خواهد شدوزارت دفاع جان باختن اعضای تیم پروازی و خدمه هواپیمای 707 را تسلیت گفت
پتر چک؛ مردی که دستکش ها و کلاهش را آویخت!منتظر دو مین بسته حمایتی دولت باشیدکاهش چشمگیر تعداد پاس های ایرانمیراث هنری در تمنای درخشیدنانجام 250 میلیارد دلار مبادله بانکی بر بستر بلاک چین توسط بانک HSBCایران اسلامی در زمره 3 کشور پیشرو در حوزه سد سازی جهانپیام نخست وزیر عراق پس از تساوی مقابل ایراندمای تهران به زیر صفر می رسدامضای تفاهم نامه ی همکاری شرکت مخابرات ایران با پیام رسان آی گپتکیه آمریکا بر زرادخانه هسته ای در رویارویی با روسیهاستخدام مزدی دوز و کارگر ساده جهت یک تولیدی در تهرانرونمایی از کتانی خودبست و خود فیت کمپانی نایکیاستخدام چند نفر چرخکار و راسته دوز ماهر در محدوده کمالشهراستخدام استادکار ماهر قالیشویی در تهرانیارانه نقدی 330 هزار میلیارد تومان را بلعید!استخدام فروشنده خانم برای غرفه شال و روسری در تهرانگلایه های زن 54 ساله از سوءظن های شوهرشاستخدام ساندویچ زن ماهر و نیمه ماهر در تهرانفیلم های تلویزیون در تعطیلات/ همراهی سناتور با خواب سفیداستخدام چرخکار و بیرون بر ماهر مانتو اسپرت در خراسان رضوی