۱۳۹۷ جمعه ۲۵ آبان  | 2018 11 Friday
آرشیو خبر آمار بازدید: 25 کد مطلب: 48169  

سرمایه هایی که خاک می خورند

پس از سالها با وجود سرمایه گذاری هنگفت برای ساخت مجموعه تفریحی، ورزشی و گردشگری کامان و زرشک، به دلایل مختلف از جمله مشکلات مدیریتی بهره برداری مناسب از این مجموعه به تاخیر افتاده است.
۱۳۹۷ جمعه ۱۸ آبان ساعت 17:00

صدای قزوین:

ساخت مجموعه تفریحی ورزشی و گردشگری کامان و زرشک در دهه 80 کلید خورد اما اکنون پس از گذشت سالها با وجود سرمایه گذاری قابل توجه هنوز به مرحله تکمیل و بهره برداری نهایی نرسیده و بسیاری از تجهیزات و زیرساخت های ایجاد شده در آن همچنان بدون استفاده لازم باقی مانده اند.

تله سی یژ این مجموعه در سال 92 راه اندازی و افتتاح شد اما به دلیل برخی مشکلات از جمله نبود گواهی تاییدیه استاندارد بهره برداری از آن دچار وقفه و مشکل شد.
از دیگر زیرساخت های رفاهی ایجاد شده در این منطقه نیز در قالب مجموعه تفریحی، ورزشی و گردشگری کامان پیست اسکی است که آن هم به دلیل عدم راه اندازی، فعلا مورد بهره برداری قرار نگرفته است.
با وجود سرمایه گذاری قابل توجه در این مجموعه توسط سهامداران شامل شهرداری های قزوین، محمدیه و سازمان همیاری شهرداری های قزوین به دلیل عدم بهره برداری کامل از آن، هنوز از قابلیت های این مکان برای جذب گردشگر و همچنین درآمدزایی برای مجموعه مدیریت شهری قزوین بهره گیری نشده است.
این موضوع در حالی است که یکی از راه های مقابله با جنگ اقتصادی دشمن تکیه بر ظرفیت های داخلی است و رونق گردشگری در این راه می تواند بسیار موثر عمل کند.
به نظر می رسد با توجه به سرمایه گذاری قابل توجه در این مجموعه و با توجه به ضرورت رونق گردشگری قزوین و پیشبرد سیاست های اقتصاد مقاومتی باید در بهره برداری مناسب از این مجتمع بزرگ تفریحی و ورزشی شاهد یک تصمیم جدی و جدید بود.
این اقدام می تواند رونق گردشگری و ایجاد فرصت های شغلی جدید در منطقه را با خود بدنبال داشته باشد. 

** بهره برداری مطلوب از مجموعه کامان در گرو واگذاری به بخش خصوصی
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار قزوین نیز در گفت و گو با ایرنا گفت: در خصوص مجموعه تفریحی، ورزشی و گردشگری یا مجتمع ورزش های زمستانه کامان و زرشک سه سهامدار شامل شهرداری های قزوین و محمدیه و سازمان همیاری شهرداری های استان وجود دارند که اولی 60 درصد و سایر هرکدام 20 درصد سهام دار هستند.
علی فرخزاد با بیان اینکه سرمایه گذاری زیاد و قابل توجهی در این مکان صورت گرفته و زیرساخت های متعددی در آن ایجاد شده است، اظهار داشت: با این وجود بهره برداری مناسبی از این مجموعه صورت نمی گیرد و خیلی از واحدهای کوچک حتی یک سفره خانه و رستوران محلی در مسیر جاده الموت شاید از این مجموعه درآمدزایی بیشتری دارد.
این مسئول با بیان اینکه به نظر می رسد بخشی از مشکلات این مجموعه جهت بهره برداری مطلوب، مدیریتی است، اظهار داشت: باید جهت درآمدزا کردن مجموعه تفریحی کامان و زرشک توسط سهامداران برنامه ریزی شود.
وی با اشاره به مشکلات این مجموعه، گفت: تله سی یژ این مجموعه هنوز گواهی مربوطه استاندارد را اخذ نکرده و به همین دلیل در بهره برداری دچار مشکل است که این ایراد باید هرچه زودتر حل شود.
فرخزاد افزود: حادثه برای دو تن از شهروندان در حین استفاده از تله سیژ این مجموعه نیز موجب شد تا مشکلات و حواشی برای بهره برداری از این مجموعه فراهم شود که باید با تعامل مدیران استانی شاهد رفع نواقص و دریافت هرچه زودتر استاندارد برای آن باشیم.
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار قزوین افزود: از سوی دیگر سازمان بازرسی اعلام کرده تا رفع نشدن موانع قانونی و اخذ مجوزهای لازم، سهام داران حق پرداخت منابع مالی به موسسه رفاهی تفریحی کاسپین که از طرف آنها پیگیر امور اجرایی این مجموعه است را ندارد.
وی با بیان اینکه باید از زیرساخت های حوزه گردشگری برای جذب گردشگر بهتر استفاده کنیم،اظهار داشت: به نظر می رسد بهترین راهکار برای بهره برداری مطلوب و تکمیل طرح مجتمع تفریحی و گردشگری کامان و زرشک از جمله مجموعه ورزش های زمستانه و پیست اسکی این مکان واگذاری به بخش خصوصی باشد.
فرخزاد یادآور شد: تا سال 95 با صرف اعتبارات عمرانی استان به اجرای زیرساخت های این مجموعه از جمله در حوزه راه و آسفالت کمک شد و سایر زیرساخت ها و تاسیسات نیز توسط سهام داران بویژه شهرداری قزوین در این مجموعه فراهم شد.
این مسئول گفت: قزوین از ظرفیت های بالایی در حوزه گردشگری برخوردار است و علاوه بر آثار متعدد تاریخی و طبیعی، زیرساخت های تفریحی و رفاهی فراوانی نیز طی سال های اخیر در استان ایجاد شده که باید زمینه بهره برداری مناسب از آنها فراهم شود.
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار قزوین با بیان اینکه تکمیل این مجموعه می تواند رونق هرچه بیشتر گردشگری استان را بدنبال داشته باشد، افزود: امیدواریم با برنامه ریزی بهتر شاهد بهره برداری حداکثری از ظرفیت های این مجموعه تفریحی و ورزشی برای جذب گردشگر در قزوین باشیم.

** فقدان مدیریت واحد، مشکل مجموعه تفریحی و ورزشی کامان و زرشک
شهردار قزوین نیز در خصوص مشکلات مربوط به بهره برداری این مجموعه با معاون عمرانی استاندار هم نظر است و آنرا ناشی از مسایل مدیریتی می داند، اما او معتقد است نداشتن مدیریت واحد این معضل را بوجود آورده است. 
علی صفری در گفت و گو با ایرنا گفت: فقدان مدیریت واحد از مشکلات اصلی مجموعه تفریحی و ورزشی کامان و زرشک به شمار می رود.
وی افزود: مدیریت این مجموعه در حال حاضر به نوعی در اختیار استانداری است و با توجه به اینکه مدیریتی واحد در این خصوص وجود ندارد، نمی توانیم در خصوص بهره برداری مطلوب و شایسته از آن آنطور که باید برنامه ریزی و عمل کنیم.
شهردار قزوین گفت: سرمایه گذاران برای حضور در این مجموعه استقبال چندانی ندارند و دلیل آن نیز این است که مدیریت واحدی در آن حضور ندارد.
وی با بیان اینکه شهرداری قزوین 60 درصد سهام این مجموعه را در اختیار دارد، اظهار داشت: باید برای بهبود وضع مدیریتی این مجموعه شاهد اصلاحاتی در اساسنامه مربوط به آن باشیم.
صفری افزود: منطقی به نظر می رسد که مدیریت این مجموعه باید برمبنای سهم باشد و تا زمانی که اینگونه نباشد مشکلات مربوطه حل نمی شود.
شهردار قزوین گفت: مشکل مالی خاصی برای تکمیل و راه اندازی کامل مجموعه تفریحی رفاهی و ورزشی کامان و زرشک وجود ندارد و به نظر می رسد اگر مدیریت این مجموعه واحد و بر مبنای سهم شود بتوان در راستای بهره برداری بهتر از زیرساخت های ایجاد شده در مکان استفاده کرد.

**راه اندازی پیست کامان قزوین را به پایگاه اسکی ایران تبدیل می کند
رییس هیات اسکی استان قزوین در گفت و گو با ایرنا گفت: با راه اندازی پیست کامان، قزوین به یکی از پایگاه های اصلی اسکی در ایران تبدیل خواهد شد.
غلامرضا بهشتیان افزود: این مجموعه می تواند پای دوستداران ورزش های زمستانی را از استان های همجوار و حتی دیگر کشورها به قزوین باز کند. 
رییس هیات اسکی قزوین با بیان اینکه پیست این مجموعه سال قبل به شکل آزمایشی مورد بهره برداری قرار گرفت،اظهار داشت: این پیست پس از راه اندازی مجوزهای لازم را برای بین المللی شدن خواهد گرفت.
بهشتیان به مشخصات فنی این پیست اشاره کرد و گفت: این پیست که در آن قابلیت برگزاری تمرینات و مسابقات مختلف رشته های مارپیچ بزرگ و کوچک را دارد دارای 2 هزار و 200 متر طول و یک خط تله سی یژ به طول یک هزار و 500 متر است.
وی با بیان اینکه نواقص و ایراداتی به این پیست وارد بود که به بهره برداران برای رفع آنها اعلام شد، اظهار داشت: بی صبرانه منتظر بهره برداری این مجموعه هستیم.
این مسئول ورزشی با بیان اینکه هیات اسکی آمادگی لازم را در زمینه کمک به بهره برداری مناسب این پیست دارد، اظهار داشت: بزودی همایش روسای هیات های اسکی استان های کشور در قزوین برگزار می شود و آنها طی حضور در این شهر از پیست کامان نیز بازدید می کنند که این موضوع موجب شناخت آنان از این مجموعه و معرفی به ورزشکاران خود می شود.
 
 


تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است
نام:  
پست الکترونیکی:
نظر شما:  
کد امنیتی:

 
 
اقتدار و هیمنه آمریکا در دنیا روبه زوال استاحزاب باید نشاط اجتماعی جامعه را افزایش دهندنرم افزار تلفن‌همراه بانک جامع اطلاعات شهدای قزوین طراحی شدسامانه الکترونیکی اخذ گزارش مهندسان ناظر ساختمان راه اندازی شدباند سارقان منزل در قزوین منهدم شد84 هزار بازرسی از واحدهای صنفی قزوین انجام شدجشنواره رسانه‌ای ابوذر در قزوین تمدید شدبارش برف گردنه‌های استان قزوین را سفیدپوش کردراهبرد توسعه شهری قزوین مبتنی بر حمل و نقل همگانی استهر ماه یک محصول جدید نظامی و دفاعی رونمایی می شوداجلاسیه نهایی کنگره سه هزار شهید در قزوین آغاز شددولت امکانات خوبی برای زیرساخت های مسکن مهر فراهم کرده استبارش ها در قزوین تا فردا جمعه ادامه داردامسال 80 عملیات ناامن سازی ایران به وقوع پیوسته استسمن ها در کاهش آسیب های اجتماعی نقش موثری دارندایران در بسیاری از حوزه های تسلیحاتی قدرت برتر جهان استامروز ایران اسلامی قدرت اول نظامی منطقه استشهدا در روز قیامت در دسته شفاعت کنندگان قرار دارنداجلاسیه دانشجویان کنگره سه هزار شهید قزوین آغاز شدمهلت شرکت در اولین جشنواره بزرگ مجری شو تا ۱۵ آذر ماه تمدید شد
ادامه بارش باران در محورهای مواصلاتی قزوینزمان خاموشی های برق استان قزوین اعلام شدبیش از 100 هزار تن جو در قزوین تولید می شوداستاندار قزوین با هنرمند پیشکسوت استان دیدار کردکاراته قزوین می تواند المپیکی شودسنددار کردن موقوفات در استان باید مورد توجه اوقاف باشدپیاده راه سازی خیابان خیام قزوین به سود شهروندان و کسبه استمدال آوران موجب تقویت غرور ملی می شوندبارش باران در قزوین ادامه داردآتش سوزی در نیزارهای آبیک مهار شد۸۴ هزار بازرسی از واحدهای صنفی قزوین انجام شدسمن ها در کاهش آسیب های اجتماعی نقش موثری دارندبیش از 6 هزار یافته فرهنگی در غاری در قزوین کشف شدنماینده قزوین از پایانه کالا در قزوین بازدید کردپیشخوان روزنامه های امروز صبح استان / چهارشنبه بارش برف گردنه‌های استان قزوین را سفیدپوش کردراهبرد توسعه شهری قزوین مبتنی بر حمل و نقل همگانی استامسال 80 عملیات ناامن سازی ایران به وقوع پیوسته استایران در بسیاری از حوزه های تسلیحاتی قدرت برتر جهان است84 هزار بازرسی از واحدهای صنفی قزوین انجام شد
بروزرسانی جدید برای گوشی های هوآویتلاش شهروند آذربایجانی برای انتقال دلار به ایرانچطور با گوشی و بدون کامپیوتر پرینت بگیرم؟مشخصات احتمالی گلکسی اس 10 لایت لو رفتفتح الله زاده: نایب قهرمانی ما کجا، نایب قهرمانی پرسپولیس کجا!گروه های احتمالی استقلال و پرسپولیس در لیگ قهرمانان آسیا مشخص شدعجبیب ولی واقعی؛ تراکتور - ذوب آهن پرتماشاگر تر از دربیفتح الله زاده: نایب قهرمانی ما کجا، نایب قهرمانی پرسپولیس کجا! /با تیام و جپاروف هوادار را گول می زنند!ماجراهای فورستر و ماشین سازی:3 ماه برای یک جشن عروسیخرید زمستانی منچستریونایتد لو رفتند!تصویر/فحاشی ناموسی میناوند به هواداران استقلالحمله کاپیتان پرسپولیس به مالک تراکتورسازیکدام خودرو های داخلی گران شده اند +عکسآخرین قیمت طلا، سکه و ارز امروز 97/08/22قیمت طلا افزایش یافتبهای ارز در بازار آزاد 22 آبان 97قیمت جهانی طلا امروز 1397/08/22افزایش قیمت خودرو های داخلی در بازار + جدولقیمت طلا، سکه و ارز امروز 97/08/22قیمت دلار امروز 22 آبان 97
محروم کردن جامعه از دانش روز با ادعای دروغگو دانستن علم !برتری کرواسی برابر اسپانیا / پیروزی بلژیک مقابل ایسلندپیروزی پرگل آلمان و انگلیس برابر حریفانجنجال های تمام نشدنی یاران کی روش؛ از خوشحالی علیه پرسپولیس تا درگیری با خبرنگارانگل مسی و اشتباه عجیب داور بارسا - بتیسبرهانی: باور نمی کنم به پرسپولیس جام دادندادعای تمایل امباپه به بازی در کنار لیونل مسیهدیه مدافع آرژانتینی برای مربی آرژانتینیقیمت اجاره بهای آپارتمان نوساز در تهران/جدولکریم انصاری فرد به فرشاد آقای گل رسیدترقی: خانه احزاب دست پخت دولت های اصلاح طلب استرونالدو و جورجینا به زودی جشن عروسی می گیرندنمازی: برای برکناری من به آذری فشار آوردندتاریخ سازی بانکدار سابق در لیگ برتر انگلیساولین صحبت های منصوریان به عنوان سرمربی ذوب آهنبازداشت راننده تانکر در تصادف با نوربخشسردار سلامی: دور ریز ایرانی ها، آمریکا را سیر میکندبازتاب گلزنی لژیونر ایرانی در رسانه های انگلیسیواشنگتن 17 تبعه سعودی را به اتهام قتل خاشقچی تحریم کردرسیدگی به اتهامات یک مربی والیبال بانوان توسط فدراسیون