۱۳۹۷ چهارشنبه ۲۹ اسفند  | 2019 3 Wednesday
آرشیو خبر آمار بازدید: 41 کد مطلب: 48182  

راهکارهای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت

ایثار و شهادت فرهنگی ناب و تجلی گاه عشق و عقیده است که یکی از راه های عملیاتی ترویج آن با وجود تهاجم گسترده دشمنان برگزاری کنگره های استانی و ملی شهداست.
۱۳۹۷ شنبه ۱۹ آبان ساعت 14:00

 

صدای قزوین:

 
 امروزه دشمنان حملات گسترده خود را با استفاده از رسانه ها در ابعاد مختلف اجتماعی، فرهنگی، سیاسی، اقتصادی و... به انقلاب و ایران اسلامی با شدت بیشتری پیش می برند تا شاید راهی برای تحقق اهداف شوم و براندازانه خود باز نمایند.
دشمنان ایران اسلامی در این مقطع تاریخی امواج گسترده تهاجمات خود را بر جوانان انقلاب اسلامی به ویژه نسل های سوم و چهارم که با دوران دفاع مقدس و فرهنگ ایثار و شهادت آشنایی عمیقی نداشته و با دلاورمردان و بزرگان تاریخ ساز این کشور کمتر دمخور بوده اند، متمرکز کرده اند.
با توجه به این تهاجم، مسئولان و دستگاه‌های مرتبط فرهنگی و اجرایی برنامه های مختلفی را برای آشناسازی مردم و به ویژه جوانان با فرهنگ ایثار و شهادت در دستور کار قرار داده اند که یکی از مهم ترین این برنامه ها برگزاری کنگره ها و یادواره های شهدا در سطح بخش‌ها، شهرستان‌ها و استانهاست.
برگزاری کنگره سه هزار شهید استان قزوین در این راستا را می‌تواند یکی از برنامه‌های مهم و تاثیرگذار برای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت دانست آنچنان که مسئولان امر در میزگرد ایرنا در قزوین بر آن تاکید کردند.

**کنگره های شهدا راهکار جریان سازی دفاع مقدس
جانشین فرمانده سپاه صاحب الامر (عج) قزوین در این میزگرد با اشاره به راهکارهای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در سطح جامعه، گفت: امروزه جوانان و به ویژه نسل سوم و چهارم انقلاب با فرهنگ ایثار و شهادت چنان که باید آشنا نیستند و می توان با راهکارهای مختلف برای جریان سازی دفاع مقدس و آشناسازی جوانان با این فرهنگ اقدام کرد.
سرهنگ پاسدار عباس برزگر اضافه کرد: در این راستا برنامه های فرهنگی از قبیل ساخت فیلم و نمایش نامه،چاپ کتاب و برگزاری نشست های سخنرانی و روشنگری از اقدمات مهم و موثر محسوب می شوند ولی برگزاری کنگره های ملی شهدا جامع همه این موارد است و نقش موثری در جریان سازی فرهنگ ایثار و شهادت و دفاع مقدس ایفا می کند.
این مسئول نظامی استان ادامه داد: کنگره ملی سه هزار شهید استان با برنامه های مختلف نقش موثری در تنویر افکار عمومی، اطلاع رسانی و تقویت روحیه باور و اعتقاد مردم دارد و موجب می شود روحیه مبارزه با ظلم و ستم و نفی استکبار در جامعه زنده بماند.
وی افزود: در نتیجه برگزاری چنین همایش هایی امروزه شاهد هستیم که وقتی برای دفاع از حرم مطهر 200 نفر نیرو درخواست می شود هزار و 500 داوطلب عمدتا جوان ثبت نام می کنند.
برزگر ادامه داد: ما در کنار همه این موارد وظیفه داریم نام و یاد شهدا را در جامعه زنده نگاه داشته و اجازه ندهیم فرهنگ جهاد و شهادت در جامعه کم رنگ و ضعیف شود.
جانشین فرمانده سپاه صاحب الامر (عج) استان قزوین اضافه کرد: امروزه بسیاری از کشورهای جهان نیز پی برده اند که با صرف رفتارهای مسالمت آمیز دیپلماتیک و روی خوش نشان دادن نمی توان با استکبار جهانی، رژیم صهیونیستی و آمریکا کنار آمد و باید با روحیه انقلابی گری و برخورداری از فرهنگ ایثار و شهادت برای مقابله با آنها اقدام کنند.

**166 یادواره شهدا در استان قزوین برگزار شد
جانشین فرمانده سپاه صاحب الامر (عج) استان قزوین افزود: یکی از اقدامات اصلی در راستای برگزاری کنگره سه هزار شهید استان برگزاری یادواره های شهدا و جریان سازی استانی است که در این زمینه 166 یادواره در استان برگزار شد.
برزگر خاطر نشان ساخت: هشت یادواره شهرستانی شهدا در 6 شهرستان و یادواره های اقشار شامل شهدای کارمند، کارگر، اصناف، دانشجویان، طلاب، فرهنگیان و... در استان برگزار شد.
وی در خصوص کنگره ملی سه هزار شهید استان قزوین افزود: این کنگره از 20 تا 24 آبان ماه با پنج اجلاسیه فرهنگیان، دانش آموزان،جامعه زنان، دانشجویان و اجلاسیه نهایی تشکیل می شود و همه اجلاسیه ها در یک سطح تاثیرگذاری و اهمیت هستند.
این مسئول نظامی استان ادامه داد: کنگره سه هزار شهید استان از 20 آبان ماه با اجلاسیه فرهنگیان آغاز می شود و در اولین روز این کنگره سید محمد بطحایی وزیر آموزش و پرورش و سردار سرلشگر یحیی صفوی مشاور مقام معظم رهبری در امور نظامی حضور خواهند یافت.
رییس ستاد اجرایی کنگره سه هزار شهید استان قزوین اضافه کرد: در اجلاسیه ها دوم تا پنجم نیز مسئولان کشوری از جمله سردار سلامی، قید پرور، سرلشکر موسوی، سردار سلیمانی و جعفری حضور خواهند یافت و برنامه های جنبی متعدد و متنوعی نیز در حاشیه این کنگره از قبیل نمایشگاه رزمی- فرهنگی و نمایشگاه دستاوردهای هسته ای پیش بینی شده است.

**تاثیرگذاری کنگره سه هزار شهید استان قزوین فراملی است
وی با بیان اینکه هزار و 500 دانشجوی خارجی در دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره) قزوین حضور دارند، افزود: حضور این تعداد از دانشجویان خارجی در استان نقش موثری در انتقال فرهنگ ایثار و شهادت دارد و باید از این ظرفیت و توانمندی به بهترین نحو ممکن در راستای کنگره سه هزار شهید استان بهره برداری کرد.
سرهنگ برزگر افزود: برگزاری نمایشگاه های فرهنگی- رزمی، نمایشگاه دستاوردهای هسته ای و نمایشگاه هوا فضای سپاه از برنامه های قابل توجه در حاشیه برگزاری کنگره سه هزار شهید استان است که بخشی از دستاوردها و توان نظامی و موشکی کشور را در معرض دید بازدیدکنندگان قرار می دهد.

**همکاری ستودنی دستگاه ها در برگزاری کنگره سه هزار شهید استان 
وی با اشاره به نقش دستگاه ها در برگزاری این کنگره افزود: تاکنون اقدامات و گام های بلندی در این زمینه با همکاری و مشارکت دستگاه های اجرایی استان برداشته شده است و همه دستگاه ها و مسئولان استان برای برگزاری باشکوه کنگره سه هزار شهید استان همکاری بسیار خوبی دارند.
برزگر اضافه کرد: خوشبختانه وحدت، انسجام و همدلی مناسبی در استان حول محور شهدا ایجاد شده است و همه دستگاه ها و مدیران با توجه به ظرفیت ها، امکانات و منابع خود برای انجام وظیفه در قبال شهدا همکاری می کنند.
وی با اشاره به مدت زمان باقی مانده تا کنگره سه هزار شهید استان، افزود: انتظار می رود در این فرصت باقی مانده سازمان ها، ادارات، دستگاه ها، مجموعه ها، نهادها، سازمان های مردم نهاد و... بخشی از زمان خود را برای تجلیل از شهدا و رزمندگان دستگاه های خود اختصاص داده و برای اطلاع رسانی بیشتر در راستای کنگره تلاش کنند.
این مسئول اضافه کرد: این رخداد بزرگ فرهنگی برای بزرگداشت شهدا بی سابقه است و در استان قزوین نیز با کیفیت و ترتیبی متفاوت نسبت به سایر استان ها برگزار می شود.
وی با اشاره به دیدار اعضای کنگره سه هزار شهید استان با مقام معظم رهبری افزود: این دیدار طبق روند معمول برگزاری کنگره های شهدای استان ها برگزار شد و اعضای کنگره طی آن ضمن ارایه گزارشی از اقدامات صورت گرفته اجازه برگزاری کنگره را از مقام معظم رهبری دریافت کردند.

**کنگره به صورت مردمی و خود جوش برگزار می شود
رییس ستاد اجرایی کنگره سه هزار شهید استان قزوین در خصوص هزینه ها و اعتبارات کنگره گفت: در برگزاری این رویداد بزرگ فرهنگی تلاش کرده ایم که تا حد ممکن دخالت دستگاه های دولتی به حداقل رسیده و نقش جوانان، بسیجیان،سازمان های مردم نهاد و خود مردم به حداکثر برسد که تاکنون نیز در این زمینه موفق بوده ایم.
وی افزود: در جلسه شورای سیاست گذاری کنگره ملی سه هزار شهید استان نیز که به ریاست استاندار قزوین برگزار شد تمامی دستگاه های اجرایی استان آمادگی خود را برای شرکت در این رویداد بدون هیچ بودجه و اعتباری اعلام کردند.
برزگر اضافه کرد: دستگاه های اجرایی استان تاکنون در این زمینه از هرگونه مشارکت و همکاری مضایقه نکرده اند البته از بخشی هزینه ها و مصارف مانند نصب بنرهای تبلیغاتی و فضاسازی های محیطی چاره ای نیست که رقم قابل توجهی نیست.
وی گفت: امیدواریم این کنگره با انسجام ، وحدت و همدلی مسئولان استان آبرومند و در شان شهدا به ویژه شهدای شاخص استان قزوین مانند شهید رجایی، ابوترابی، بابایی و لشگری برگزار شود و ما در نهایت شرمنده شهدا نباشیم.

** جمع آوری 87 درصد آثار شهدای قزوین 
این مسئول با بیان اینکه یکی از ماموریت های اصلی کنگره جمع آوری آثار شهدا است، افزود: تاکنون گام های بلندی در این زمینه برداشته شده و حدود 87 درصد آثار شهدا از قبیل تصاویر، خاطرات، عکسها، وصیت نامه ها، فیلم ها و... جمع آوری شده است.
برزگر اضافه کرد: 54 پروژه در زمینه جمع آوری آثار و مستندات شهدا در قزوین در حال اجرا است که دسترسی بسیاری از پژوهشگران، دانشجویان، محققان و علاقه مندانی را که بخواهند در زمینه نقش قزوین در دوران دفاع مقدس کار کنند، آسان می کند.
وی افزود: بسیاری از دستگاه های استان مانند اداره پست، علوم پزشکی و... قبل از برگزاری کنگره از نقش دستگاه خود در دوران دفاع مقدس اطلاعی نداشتند اما با جمع آوری آثار صورت گرفته همه اسناد مرتبط جمع آوری شده و آگاهی دستگاه ها در این زمینه افزایش یافت.
رییس ستاد اجرایی کنگره سه هزار شهید استان قزوین اضافه کرد: هم اکنون برای بسیاری از شهدا از 300 تا هزار و 800 برگ سند جمع آوری شده و بیش از 35 دقیقه فیلم، ضبط شده است که کار بسیار بزرگی در جمع آوری آثار محسوب می شود.
وی گفت: یکی از خسران های بزرگ ما در جمع آوری آثار فقدان والدین بسیاری از شهدا هستند که کار بازخوانی تاریخ شفاهی دوران دفاع مقدس را دشوار ساخت و باید این حرکت خیلی پیش تر از این صورت می گرفت.
برزگر با بیان اینکه جمع آوری آثار شهدای قزوین 6 سال طول کشیده است، ادامه داد: 2 کمیته جمع آوری و کمیته پژوهش، تالیف و نشر در این زمینه فعالیت داشته اند و توانسته اند 87 درصد آثار شهدای قزوین را تاکنون جمع آوری کنند.
این مسئول گفت: امیدواریم بعد از کنگره زمینه فعالیت های پژوهشی از اسناد گردآوری شده و تالیف کتاب ها و پایان نامه ها فراهم شود آنچنانکه تاکنون 25 مورد تقاضا برای تالیف پایان نامه ها و رساله های دانشجویی از این اسناد مطرح شده است.

**چاپ 100 جلد کتاب دفاع مقدس در قزوین 
مدیر کل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان قزوین نیز در این میزگرد گفت: این بنیاد برحسب وظیفه ذاتی خود در برگزاری کنگره سه هزار شهید استان ابتدا برای ساخت مرکز فرهنگی دفاع مقدس اقدام کرد که آثار شهدا، رزمندگان، ایثارگران و مستندات دفاع مقدس استان قزوین را به تصویر می کشد.
سرهنگ مهدی طاهرخانی اضافه کرد: ساخت مرکز فرهنگی دفاع مقدس استان در زمینی به مساحت پنج هکتار در جوار هشت شهید گمنام دفاع مقدس در بوستان فدک قزوین آغاز شده و تاکنون با کمک و پشتیبانی مسئولان استان پیشرفت فیزیکی خوبی داشته است.
وی افزود: ساخت این مرکز در فاز اول در پنج هزار متر مربع مساحت همزمان با آغاز کنگره سه هزار شهید استان قزوین آغاز شده و نقش موثری در ترویج فرهنگ ایثار و شهادت خواهد داشت.
این مسئول گفت: یکی دیگر از ماموریت های بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس در راستای برگزاری کنگره، جمع آوری خاطرات رزمندگان و خانواده های معظم شهدا است که تاکنون قریب به 100 جلد کتاب در این زمینه چاپ و نشر شد.
طاهرخانی اضافه کرد: امیدواریم تا زمان برگزاری کنگره نیز بتوانیم با همکاری دستگاه ها 10 جلد کتاب دیگر را آماده رونمایی کنیم.
این مسئول گفت: ساخت المان های شهری برای کنگره شهدا یکی دیگر از وظایف این بنیاد است که در هر یک از مراکز شهرستان های قزوین، تاکستان، آبیک، بویین زهرا، آوج و الوند یک المان به عنوان نماد کنگره و یادواره شهدای شهرستان ساخته خواهد شد و در زمان برگزاری کنگره مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت.
وی با بیان اینکه ساخت المان و یادمان شهدای گمنام نیز جزو ماموریت های این بنیاد در راستای کنگره است، افزود: 72 شهید گمنام در 32 نقطه استان تشییع و تدفین شده اند که بخشی از یادمان های آنها ساخته شده و بخشی دیگر باید همزمان با شروع به کار کنگره تامین اعتبار شده و کلنگ زنی شود.
این مسئول ادامه داد: از جمله یادمان هایی که در راستای کنگره سه هزار شهید استان به بهره برداری رسید، المان شهدای گمنام دانشگاه آزاد شهرستان بویین زهرا بود که با مدیریت جهادی رییس این دانشگاه در کمتر از یکسال بعد از تشییع و تدفین شهدا افتتاح شد.

**دانشنامه و دایرة المعارف شهدا تدوین می شود
وی افزود: دانشنامه و دایرة المعارف شهدا، ایثارگران و رزمندگان استان در راستای برگزاری کنگره ملی شهدا در حال تدوین است و جمعی از محققان و پژوهشگران برای شناسایی و تصویب مداخل دانشنامه اقدام کرده اند. 
طاهرخانی گفت: امیدواریم بتوانیم بخشی از دایرة المعارف و دانشنامه دفاع مقدس استان را همزمان با کنگره به چاپ رسانده و عملکرد و اقدامات استان قزوین را در دفاع مقدس به تصویر بکشیم.
وی با اشاره به توقعات و انتظارات از دستگاه های اجرایی استان افزود: از مسئولان و مدیران دستگاه های اجرایی استان انتظار می رود در برگزاری کنگره شهدا برای حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس همکاری بیشتری داشته باشند و به ویژه در ساخت مراکز فرهنگی، المان شهدای گمنام و چاپ کتاب اهتمام بیشتری بورزند.

**برگزاری کنگره های شهدا پل ارتباطی با نسل جوان است
مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس گفت: به طور قطع برگزاری کنگره سه هزار شهید استان نمایش فداکاری، ایثارگری و گذشت دلاور مردان ایران اسلامی است و نقش رزمندگان و شهدا را در دفاع مقدس به نسل جوان منتقل خواهد کرد.
طاهرخانی افزود: برگزاری کنگره شهدا و برنامه های دیگر از قبیل اردوهای راهیان نور اقدماتی است که می تواند جوانان ما را با ارزشها و تجربیات شهدا و رزمندگان بیشتر آشنا کند و آنها را در مقابل فشارهای سنگین استکبار و دشمنان مقاوم تر سازد.
وی با بیان اینکه امروزه فرهنگ شهدا و دفاع مقدس در بین نسل جوان مشخص و متبلور شده است، افزود: حضور جوانان در راهپیمایی بزرگ اربعین، ایستادگی در مقابل فشارهای اقتصادی و پشتیبانی از مقاومت اسلامی در منطقه گویای فرهنگ ایثار و شهادت و انتقال آن به نسل جوان است.
طاهرخانی اضافه کرد: امروز جوانان عزیز ما در دانشگاه ها و مدارس در مقابل ظلم و فشار دشمن به ویژه فشار اقتصادی ایستادگی کرده و اجازه نمی دهند فشار رسانه ای و اقتصادی دشمنان به اهداف از پیش تعیین شده نایل شود.

**تقویت فرهنگ ایثار و شهادت مهمترین هدف کنگره 
دبیر کمیته اطلاع رسانی و تبلیغات کنگره سه هزار شهید استان قزوین نیز در این میزگرد با اشاره به اهداف کنگره سه هزار شهید استان گفت: ترویج فرهنگ ایثار و شهادت، زنده نگاه داشتن یاد و خاطره شهدا، تقویت روحیه جهاد و مقاومت و جمع آوری آثار شهدا از جمله اهداف این کنگره است که امیدواریم آبرومندانه و در شان شهدای استان برگزار شود.
سرهنگ علی کوچک خانی با اشاره به اقدامات کمیته تبلیغات و اطلاع رسانی در این زمینه گفت: برگزاری چهار نشست خبری با مسئولان مرتبط، مستند سازی فعالیت کمیته های 22 گانه، تولید برنامه های رادیو و تلویزیونی مردان مقاومت و مردان هور، تهیه کلیپ و برنامه رادیویی، تولید صدا و خبر از جمله اقدامات صورت گرفته در این زمینه است.
وی افزود: برای مستند سازی کل مراسم کنگره سه هزار شهید استان نیز چند قرارداد منعقد شده و تدوین فعالیت های کمیته های 22 گانه به صورت کتاب در دستور کار است.
کوچک خانی اضافه کرد: طی کنگره سه هزار شهید استان نیز مصاحبه با مقامات، برگزاری نشست های خبری مسئولان کنگره، مستند سازی مراحل نمایشگاه رسم پروانگی، نمایشگاه دستاوردهای هسته ای و موشکی نیز در برنامه قرار دارد.
دبیر کمیته اطلاع رسانی و تبلیغات کنگره سه هزار شهید استان قزوین با اشاره به انتظارات از رسانه ها گفت: مقدمات حضور خبرنگاران و محل استقرار آنها برای انعکاس اخبار پیش بینی شده است و امیدواریم با همکاری تنگاتنگ آنها شاهد پوشش خبری موثر این رویداد بزرگ فرهنگی و هنری در سطح استان و کشور باشیم.
وی همچنین گفت: امیدواریم با برگزاری باشکوه این کنگره ذره ای از دین ما به شهدا و انقلاب ادا شده و در مقابل تهاجم سنگین دشمنان به خوبی از عهده برآییم.
کنگره ملی سه هزار شهید استان قزوین 20 تا 24 آبان ماه برگزار می شود.


تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است
نام:  
پست الکترونیکی:
نظر شما:  
کد امنیتی:

 
 
کاهش سرقت از اولویت های پلیس در سال 98 استقزوین درسال ۹۷ تنها استان عاری از آنفلوانزای فوق حاد پرندگان بوداختصاص ۴۱ میلیارد ریال اعتبار برای توسعه فضای خوابگاهی زندان‌هاتورهای گردشگری شهرداری قزوین در نوروز 98 اجرا می شود164 طرح ارتقای امنیت اجتماعی در قزوین اجرا شده استفرمانده جدید نیروی انتظامی استان قزوین معرفی شدپرداخت وجه نقد در عوارضی های قزوین حذف شدتامین امنیت از اساسی ترین وظایف هر حکومت استرییس جدید سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قزوین معارفه شدبارندگی ها در قزوین افزایش پیدا کرده استآمادگی مساجد شهر قزوین برای پذیرایی از مسافران نوروزیبرخورد با مخلان نظم و امنیت در چهارشنبه سوریهدایت نقدینگی های کوچک به سمت تولید به رونق اقتصاد کمک می کندصنعت استان قزوین می تواند شاخص های اقتصادی کشور را تغییر دهدرئیس جدید سازمان صمت استان قزوین معرفی شداسکان اضطراری مسافران یک اتوبوس در آوجطرح نسخه نویسی الکترونیکی در شهر محمدیه قزوین اجرا شدافزایش کرایه تاکسی در قزوین از اردیبهشت سال 98 بازدید از محوطه های تاریخی قزوین در نوروز رایگان استپیشخوان روزنامه های امروز صبح استان / سه شنبه
چهارشنبه آخر سال با نظارت خانواده ها سپری شودشعر آئینی سرچشمه معارف دینی استبیش از 6 هزار نفر از موزه تنوع زیستی محمدیه بازدید کردندجریمه ۴۶۰ میلیون ریالی قاچاقچی پوشاک در قزوینبهداشت و پاکیزگی سرلوحه برنامه‌های نوروزی در قزوین استپیشخوان روزنامه های امروز صبح استان / دوشنبهفاز دوم رتبه بندی معلمان در سال ۹۸ اجرایی می‌شودهشت سمن در قزوین تاییدیه گرفتندتیم‌های عملیاتی آتش نشانی در قزوین در آماده باش کامل هستندآماده باش جهاد کشاورزی استان قزوین در ایام تعطیلات نوروزیلایحه اصلاح مالیات بر ارزش افزوده سال 98 در مجلس مطرح می شودتقویت مدیریت شهری در دستور کار مجلس استنظارت بر توزیع میوه عید ضروری استآمادگی مساجد شهر قزوین برای پذیرایی از مسافران نوروزیرییس جدید سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قزوین معارفه شدرئیس جدید سازمان صمت استان قزوین معرفی شدفرمانده جدید نیروی انتظامی استان قزوین معرفی شدبرخورد با مخلان نظم و امنیت در چهارشنبه سوریبارندگی ها در قزوین افزایش پیدا کرده استهدایت نقدینگی های کوچک به سمت تولید به رونق اقتصاد کمک می کند
آخرین جزییات تعیین حقوق کارگران در سال 98حداقل حقوق کارگران مشخص شدپرونده دستمزد 98 بسته شدحداقل حقوق کارگری در سال 98 تصویب شدسلاحی برای نجات از دشمنانلزوم توجه به کسب و کار نویناستاندار کردستان: افرادی به بهانه نقدکردن، هر آنچه تهمت نارواست به مدیران نسبت می دهنددرخواست برای تجدیدنظر مجمع تشخیص درباره یکی از مصوبات بودجه 98رسیدگی معاونت گردشگری به شکایات مسافران در تمام ایام نوروزهنرمندان 17 استان کشور نوروز 98 در مشهد سرود می خوانندبازیگر زن پرحاشیه در کنار 2 غول چراغ جادو/ عکسبررسی والفجر 8 در گفتگوی تفصیلی با محمدعلی صمدی نتیجه والفجر8 مورد انتظار سیاسیون نبود/ فاو را از دست صدام قاپیدیم2 طرح پژوهشی دانشگاه شهید چمران اهواز برگزیده وزارت علوم شدزمان واریز سبد کالا اسفند کمیته امداد و بهزیستی/ عیدی کمیته امداد و بهزیستیحضور آیت الله رییسی در صفوف نمازگزاران حرم رضویفرمانده نیروی دریایی ارتش: توانایی ما به حدی رسیده که در 2 سال یک ناوشکن می سازیمدومین جلسه رسیدگی به اتهامات متهمین پرونده موسوم به تعاونی اعتبار اعتماد ایرانیانامروز در بازار ارز و سکه چه گذشت؟ یکشنبه 26 اسفندآخرین یکشنبه سال و آخرین قیمت طلا سکه و ارزشمارش معکوس برای تعیین دستمزد 14 میلیون کارگر
ترفند‌هایی طلایی برای تمیز کردن مبلمان منزلچگونه روغن سالم را از ناسالم تشخیص دهیم؟آِیا انتخابات عضویت در هیأت امنای صندوق ذخیره فرهنگیان تشریفاتی بود؟فرود هواپیمای مسیر قشم- تهران بدون ارابه جلو / دو نوزاد میان مسافرانمشکل بزرگی به نام اقتصاد آموزش و پرورش در راه اجرای سند تحول23 متخلف چهارشنبه سوری در پایتخت بازداشت شدندتاج: سرمربی تیم ملی فوتبال انتخاب شده اروپایی استدرگذشت بازیکن سابق نساجی مازندرانپروین: برنامه‌ فردوسی پور را نمی‌پسندیدمحوادث چهارشنبه سوری پایتخت 50 درصد کاهش یافت23 متخلف چهارشنبه سوری در پایتخت بازداشت شدندآزادراه تبریز - زنجان به علت کولاک مسدود شددست پر سرمربی سرخابی ها برای دربی 89کشف چمدان مشکوک در سعادت آبادآیا ایران در هک تلفن همراه برخی از مقامات اسراییل نقش داشت؟علی پروین عاشق سریال های ایرانی و برنامه گلزار و علیخانی هستمامسال بهترین شب چهارشنبه آخر سال از لحاظ کاهش حوادث در سالهای اخیر بودچهارشنبه سوری نشانی از پاکی ایرانیاندوبلور پیشکسوت صداوسیما رقم نجومی اش برای تیزر های تبلیغاتی را فاش کرد!+فیلمحذف اطلاعات شبکه اجتماعی مای اسپیس