۱۳۹۸ دوشنبه ۵ اسفند  | 2020 2 Monday
آرشیو خبر آمار بازدید: 98 کد مطلب: 49521  

22 عضو دوره پنجم شوراهای اسلامی سلب عضویت شده اند

مدیر کل دفتر امور شوراهای اسلامی شهر و روستای وزارت کشور گفت: با رای هیات مرکزی حل اختلاف و رسیدگی به شکایات دوره پنجم شوراهای اسلامی 22 عضو شورا در سطح کشور سلب عضویت شده اند.
۱۳۹۷ شنبه ۱۵ دي ساعت 09:00

صدای قزوین:

بهزاد افشار روز شنبه در دوره آموزشی حل اختلاف که در استانداری قزوین برگزار شد، افزود: هیات مرکزی حل اختلاف و رسیدگی به شکایات در دوره پنجم شوراهای اسلامی 12 جلسه و 106 مصوبه داشته و به 59 مورد اعتراض رسیدگی کرده است.

افشار گفت: همچنین پنج مورد پیشنهاد انحلال شورا به این هیات رسیده که طی بررسی های صورت گرفته 2 شورای اسلامی منحل شده است. 
وی با اشاره به عملکرد هیات های تطبیق و حل اختلاف شوراهای اسلامی، افزود: مشکلاتی که در هیات های تطبیق مورد رسیدگی قرار می گیرد در هیات های حل اختلاف نیز وجود دارند و البته نظارت بر شوراها تنها به دستگاه های حاکمیتی محدود نمی شود.
افشار با بیان اینکه محدود ساختن نظارت بر مصوبات و عملکرد شوراها تنها به وزارت کشور قضاوت نادرستی است، گفت: البته به دلیل استقرار دبیرخانه کمیته ها و هیات های حل اختلاف شوراها در وزارت کشور بسیاری از امور هیات ها توسط این وزارتخانه انجام می شود اما هم اکنون نظارت چند وجهی بر عملکرد شوراها صورت می گیرد.
این مسئول اضافه کرد: در هیات های تطبیق و حل اختلاف نمایندگانی از قوه قضاییه، مقننه و خود شوراها حضور دارند و برای بررسی مصوبات و تطبیق آنها با مقررات اقدام می کنند.
وی گفت: نمایندگان شوراهای اسلامی که عضو شورای حل اختلاف هستند باید نقش واسط را ایفا کنند و از یک سو نماینده خود شوراها بوده و از سوی دیگر نقش داوری را ایفا کنند.
افشار اضافه کرد: نمایندگان قوه قضاییه و مجلس شورای اسلامی نیز در شورای حل اختلاف حضور دارند و پرونده ها بعد از آماده و کامل شدن برای رسیدگی به شورا ارجاع داده می شود.
مدیر کل دفتر امور شوراهای اسلامی شهر و روستای وزارت کشور با بیان اینکه در آیین نامه جدید انتخاب شهرداران جایگاه آنها را ارتقا داده ایم، گفت: در گذشته نه چندان دور شهرداران به راحتی عزل می شدند درحالیکه امروزه بعد از تصویب آیین نامه جدید باید ابتدا تفهیم اتهام و دفاعیه صورت گیرد و بعد رای به شخص ابلاغ شود.
وی با بیان اینکه شهرداران در آیین نامه جدید حتما باید در محدوده قانونی سکونت یابند، افزود: سکونت شهردار و شورا در محدوده قانونی خدمت برای وزارت کشور بسیار مهم است چون موجب افزایش احساس تعلق در آنها شده و بیشتر برای حل مشکلات حوزه انتخابیه تلاش می کنند.
افشار با اشاره به موارد بازدارنده که برای داوطلبان عضویت در شوراها قبل از ثبت نام و حتی بعد از انتخاب شدن ذکر شده است، افزود: اگر عضوی به یک محکومیت جزیی محکوم شود هیات حل اختلاف می تواند به دلیل از میان رفتن حسن شهرت عضویت وی را سلب کند.
وی گفت: هرعضوی چنانچه شرایط خود را بعد از انتخاب شدن از دست دهد یا عملی خلاف شئون شوراها مرتکب شود هیات حل اختلاف می تواند با وی برخورد کند.
افشار اضافه کرد: به عنوان مثال اگر رییس شورا در پرداخت حق الزحمه اعضا قصور داشته باشد باید هیات حل اختلاف و دبیرخانه وی را احضار کرده و تفهیم اتهام کند. 
وی گفت: قزوین وضعیت خوبی از نظر شوراهای اسلامی شهر و روستا دارد و به دلیل داشتن شوراها و مدیران خوب با مشکلات کمتری نسبت به سایر استان ها مواجه است.


تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است
نام:  
پست الکترونیکی:
نظر شما:  
کد امنیتی:

 
 
بازار آخر سال زیر ذره‌بین بازرسانوزارت آموزش و پرورش براساس سند تحول بنیادین حرکت می‌کنددادستان قزوین به شایعه پراکنان ویروس کرونا درفضای مجازی هشدار دادبرخورد با گرانفروشان و محتکران استان قزوین جدی استظرفیت تولید قارج خوراکی در قزوین به ۱۸ هزار تن رسیدورزشکاران قزوین با رعایت نکات بهداشتی ورزش کنندتوزیع سهام عدالت در قزوین تا یک هفته ادامه دارددو کاراته کا ملی پوش قزوینی راهی اتریش شدندموزه‌ها و اماکن تاریخی قزوین تا پایان هفته تعطیل شدسالن‌های ورزشی و مؤسسات آموزشی در قزوین تعطیل شدمدارس استان قزوین تا پایان هفته تعطیل شدمعطلی برج‌های دوقلوی قزوین در پیچ و خم نمای مشترکمسابقات قهرمانی کونگ فو جهان در ایران برگزار می‌شودایران در تولید تجهیزات و تاسیسات آب و فاضلاب رو به خودکفایی استستاد نخبگان کمیته امداد قزوین آغاز به کار کردواژگونی خودرو در قزوین ۲ کشته برجای گذاشتپیشخوان روزنامه های امروز صبح استان / دوشنبهماسک مورد نیاز استان قزوین تأمین می‌شودچهار رشته اسکیت به بازی‌های آسیایی وارد شده است۲۱ مطب متخلف در تاکستان به مراجع قضایی معرفی شدند
خودروی حامل البسه قاچاق در قزوین توقیف شدتجهیزات دامپزشکی خارج از شبکه توزیع در قزوین کشف شدمردم استان قزوین به اصول گرایان اعتماد کردندحلقه نظارت بر تاسیسات گردشگری قزوین تنگ می‌شودمشارکت سیاسی زنان قزوین به ثمر نشست۳۰۰ هزار اصله نهال در قزوین توزیع می‌شودآموزشگاه‌های فنی و حرفه‌ای قزوین تعطیل شدندبرگزاری چهاردهمین نمایشگاه سراسری کتاب قزوین لغو شدچهار رشته اسکیت به بازی‌های آسیایی وارد شده استمردم برای خدمات درمانی غیرضروری به بیمارستان‌ها مراجعه نکنندتیم فوتبال کاسپین فردا بدون تماشاچی به میدان می‌رود۸۳ درصد جمعیت بیمه شده استان قزوین دفترچه بیمه رایگان دارندتمهیدات بهداشتی برای مقابله با کرونا در قزوین۲۱ مطب متخلف در تاکستان به مراجع قضایی معرفی شدندماسک مورد نیاز استان قزوین تأمین می‌شودمراکز، موسسات و دانشگاه های استان قزوین تعطیل شدندپیشخوان روزنامه های امروز صبح استان / یکشنبهایران در تولید تجهیزات و تاسیسات آب و فاضلاب رو به خودکفایی استمعطلی برج‌های دوقلوی قزوین در پیچ و خم نمای مشترکستاد نخبگان کمیته امداد قزوین آغاز به کار کرد
حاجی میرازیی به خاطر تعلل در استخدام معلمان حق التدریس تذکر گرفترفع یک نگرانی در مورد طرح رتبه بندی معلمانتذکر به حاجی میرزایی درباره استخدام حق التدریسی هارفتارهایی که زائران ایرانی اربعین باید از آنها دوری کنند!رفع یک نگرانی درباره طرح رتبه بندی معلماناز خانه فرار کردم و با دوشنبه ازدواج کردم/ حالا می خواهد من و 3 فرزندم را به افغانستان ببرددستگیر ورزشکار مشهور در پایتخت / او چه کسی است و جرمش چیست؟خانواده بیرانوند اجازه دهند علت مرگ را اعلام می کنیم!تصادف مرگبار اتوبوس در زنجان/42 کشته و زخمیربودن دختر 2 ساله توسط زن معتاد / یسنا کوچولو در حالی که یک قدم تا مرگ فاصله داشت پیدا شدواکنش مردم به دیدار کتایون ریاحی با دالایی لاما + عکسچگونه اپلیکیشن های گوشی قدیمی خود را به دستگاه اندرویدی جدید منتقل کنیم؟استخدام مدیر اداری در آموزشگاه زبان آفاق در تهرانفضانوردی که قرآن را به فضا بردخون انصاری فرد به جوش آمدتحلیل فوتبالی؛ از جای خالی شجاع خلیل زاده در تیم ملی تا پرسپولیس بدون سید جلالاستراماچونی در اینتر برنامه نویس بود؟!جانشین دیاباته؛ آبروی استراماچونی!انتقال یکی از گزینه های خارجی استقلال منتفی شدخرید جدید استقلال لو رفت؛ مهاجم 31 ساله بریتانیایی در تهران!
ببینید | کرونا به شهر وان ترکیه رسیدمدارس را تعطیل نکردیم که بروید شمال! | گیلان دومین استان درگیر کرونا است | با قرنطینه موافق نیستیموزارت بهداشت: دانشگاه‌ها باز هستند اما حضور دانشجویان در کلاس ضروری نیست+فیلمشوهر دوم بهاره رهنما و دخترش + عکستیپ عجیب السا فیروز آذر در پشت صحنه+عکسسفرهای زیارتی بین ایران و عراق متوقف شدورود کرونا توسط شرکت ماهان و سازمان هواپیمایی تکذیب شدیک همدانی هم بر اثر ابتلا به کرونا فوت کردتاریخ جدید چهار آزمون لغو شده وزارت بهداشت به دلیل کروناماجرای تصویر مربوط به فرد مبتلا به کرونا در تهرانلغو نمایشگاه های بهاره به دلیل شیوع کروناکرونا نه درمان می شود و نه واکسن داردنماز‌های جماعت و مراسمات مذهبی قم تعطیل شدبستری شدن مداح ایرانی به دلیل ابتلا به کرونا در دوبی+عکسپیشنهاد تعطیلی مدارس تا 15فرودین به رئیس مجلسلاغری بیش از حد علی عمرانی! +عکسهشدار جدی پلیس برای سفر نکردن به 7 استان‌ کشورتلویزیون بعد از مدت‌ها شجریان را نشان داد! +عکساسامی فوت شدگان بر اثر کرونا در قم را به معاون وزیر بهداشت دادم، منتظر استعفای حریرچی هستمواکنش سخنگوی سازمان هواپیمایی به ادعای ورود کرونا توسط شرکت هواپیمایی ماهان