۱۳۹۸ سه شنبه ۱ مرداد  | 2019 7 Tuesday
آرشیو خبر آمار بازدید: 52 کد مطلب: 49521  

22 عضو دوره پنجم شوراهای اسلامی سلب عضویت شده اند

مدیر کل دفتر امور شوراهای اسلامی شهر و روستای وزارت کشور گفت: با رای هیات مرکزی حل اختلاف و رسیدگی به شکایات دوره پنجم شوراهای اسلامی 22 عضو شورا در سطح کشور سلب عضویت شده اند.
۱۳۹۷ شنبه ۱۵ دي ساعت 09:00

صدای قزوین:

بهزاد افشار روز شنبه در دوره آموزشی حل اختلاف که در استانداری قزوین برگزار شد، افزود: هیات مرکزی حل اختلاف و رسیدگی به شکایات در دوره پنجم شوراهای اسلامی 12 جلسه و 106 مصوبه داشته و به 59 مورد اعتراض رسیدگی کرده است.

افشار گفت: همچنین پنج مورد پیشنهاد انحلال شورا به این هیات رسیده که طی بررسی های صورت گرفته 2 شورای اسلامی منحل شده است. 
وی با اشاره به عملکرد هیات های تطبیق و حل اختلاف شوراهای اسلامی، افزود: مشکلاتی که در هیات های تطبیق مورد رسیدگی قرار می گیرد در هیات های حل اختلاف نیز وجود دارند و البته نظارت بر شوراها تنها به دستگاه های حاکمیتی محدود نمی شود.
افشار با بیان اینکه محدود ساختن نظارت بر مصوبات و عملکرد شوراها تنها به وزارت کشور قضاوت نادرستی است، گفت: البته به دلیل استقرار دبیرخانه کمیته ها و هیات های حل اختلاف شوراها در وزارت کشور بسیاری از امور هیات ها توسط این وزارتخانه انجام می شود اما هم اکنون نظارت چند وجهی بر عملکرد شوراها صورت می گیرد.
این مسئول اضافه کرد: در هیات های تطبیق و حل اختلاف نمایندگانی از قوه قضاییه، مقننه و خود شوراها حضور دارند و برای بررسی مصوبات و تطبیق آنها با مقررات اقدام می کنند.
وی گفت: نمایندگان شوراهای اسلامی که عضو شورای حل اختلاف هستند باید نقش واسط را ایفا کنند و از یک سو نماینده خود شوراها بوده و از سوی دیگر نقش داوری را ایفا کنند.
افشار اضافه کرد: نمایندگان قوه قضاییه و مجلس شورای اسلامی نیز در شورای حل اختلاف حضور دارند و پرونده ها بعد از آماده و کامل شدن برای رسیدگی به شورا ارجاع داده می شود.
مدیر کل دفتر امور شوراهای اسلامی شهر و روستای وزارت کشور با بیان اینکه در آیین نامه جدید انتخاب شهرداران جایگاه آنها را ارتقا داده ایم، گفت: در گذشته نه چندان دور شهرداران به راحتی عزل می شدند درحالیکه امروزه بعد از تصویب آیین نامه جدید باید ابتدا تفهیم اتهام و دفاعیه صورت گیرد و بعد رای به شخص ابلاغ شود.
وی با بیان اینکه شهرداران در آیین نامه جدید حتما باید در محدوده قانونی سکونت یابند، افزود: سکونت شهردار و شورا در محدوده قانونی خدمت برای وزارت کشور بسیار مهم است چون موجب افزایش احساس تعلق در آنها شده و بیشتر برای حل مشکلات حوزه انتخابیه تلاش می کنند.
افشار با اشاره به موارد بازدارنده که برای داوطلبان عضویت در شوراها قبل از ثبت نام و حتی بعد از انتخاب شدن ذکر شده است، افزود: اگر عضوی به یک محکومیت جزیی محکوم شود هیات حل اختلاف می تواند به دلیل از میان رفتن حسن شهرت عضویت وی را سلب کند.
وی گفت: هرعضوی چنانچه شرایط خود را بعد از انتخاب شدن از دست دهد یا عملی خلاف شئون شوراها مرتکب شود هیات حل اختلاف می تواند با وی برخورد کند.
افشار اضافه کرد: به عنوان مثال اگر رییس شورا در پرداخت حق الزحمه اعضا قصور داشته باشد باید هیات حل اختلاف و دبیرخانه وی را احضار کرده و تفهیم اتهام کند. 
وی گفت: قزوین وضعیت خوبی از نظر شوراهای اسلامی شهر و روستا دارد و به دلیل داشتن شوراها و مدیران خوب با مشکلات کمتری نسبت به سایر استان ها مواجه است.


تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است
نام:  
پست الکترونیکی:
نظر شما:  
کد امنیتی:

 
 
۵۵۳ هزار تن شیر در واحدهای دامی استان قزوین تولید می‌شودمسیر دوچرخه‌سواری در بلوار دانشگاه امام قزوین احداث می شودآغاز برداشت انگور یاقوتی و شاهانی در قزویناردوی تفریحی و مهارت‌آموزی دانش‌آموزان قزوین برگزار شدماده ۱۰۰ قانون شهرداریها باید اصلاح شودنمایشگاه کالای ایرانی در قزوین گشایش یافتورود بانوان به ورزشگاه ها هموار شده استسالانه ۱۳۰۰ نفر در قزوین دچار سرطان می شوندشورای فنی در رعایت مقررات اغماض نخواهد کردرسیدگی به بیش از ۶۳۰ پرونده در تعزیرات حکومتی قزوینمعاون رئیس جمهور در امور بانوان ازخانه امن بهزیستی قزوین دیدن کردسلامت و تامین اجتماعی زنان باید مورد توجه جدی قرار گیردپیشخوان روزنامه های امروز صبح استان / سه شنبهفرمول میوه‌ای برای افزایش وزن!سانحه رانندگی در آزادراه قزوین-رشت یک کشته به جا گذاشت۱۶ درصد از پست های مدیریتی استان قزوین در اختیار بانوان استفرایند صدور راه‌اندازی گلخانه‌ها در قزوین تسریع شودنظارت بر قیمت کالاهای اساسی تشدید می‌شودورود تماشاچیان زن به ورزشگاه‌ها در حال اجرایی شدن استفراخوان دومین دوره انتخاب کتاب سال در قزوین منتشر شد
پروانه فعالیت موزه ملت در قزوین صادر شدافزایش شهریه مهدکودک های قزوینبرق نقاطی از استان قزوین قطع می شودبهره مندی ۱۲ شهرک صنعتی قزوین از گاز طبیعیتکریم سرمایه گذار را جدی بگیریمچهار جودو کار قزوینی در اردوی تیم ملیکتابخانه ها در توسعه فرهنگی و رشد جامعه نقش بسزایی دارندپیشخوان روزنامه های امروز صبح استان / دوشنبه۱۳۴ سرمایه گذار تاکنون در نواحی صنعتی قزوین جذب شده اندفقر غذایی در زنان باردار قزوین نیازمند اعتبارات ملی استمرکز رادیوتراپی قزوین امسال راه اندازی می شودفراخوان دومین دوره انتخاب کتاب سال در قزوین منتشر شدورود تماشاچیان زن به ورزشگاه‌ها در حال اجرایی شدن استنظارت بر قیمت کالاهای اساسی تشدید می‌شودفرایند صدور راه‌اندازی گلخانه‌ها در قزوین تسریع شود۱۶ درصد از پست های مدیریتی استان قزوین در اختیار بانوان استسانحه رانندگی در آزادراه قزوین-رشت یک کشته به جا گذاشتفرمول میوه‌ای برای افزایش وزن!سلامت و تامین اجتماعی زنان باید مورد توجه جدی قرار گیردمعاون رئیس جمهور در امور بانوان ازخانه امن بهزیستی قزوین دیدن کرد
تصاویر دیدنی از دور کردن نفت کش انگلیسی توسط دلاوران سپاه پاسداراناینجا خطای دید است،گول نخورید! /تصاویرنازعات؛ جزایری مفید تر از ناو های هواپیمابر/ توسعه اشراف اطلاعاتی و عملیاتیعکس کاور جدید خواننده ماکان بند +عکسچپ چپ نگاه کردن سفیر عربستان به ظریف! +تصویریهمه آنچه که باید از نیروهای ویژه سپاه (S.N.S.F) بدانید!تکذیب مطالب منتسب به قاضی بابایی در مورد پرونده قتل علیرضا شیرمحمدعلی در یکی از روزنامه ها/تمامی اظهارات منتسب شده به متهمان در جلسه دادرسی کذب است و با واقعیات موجود در پرونده همخوانی نداردحجا ب قبل و بعد خا نم مجری! + عکسفیلم جنجالی استندآپ کمدی علیرضا خمسه در کاناداماجرای استندآپ کمدی تحقیرآمیز علیرضا خمسه در خارج از کشورپاسخ محسن رضایی به کیهان در مورد پذیرش قطعنامه: من معتقد به ادامه جنگ بودم اگر...چهره جدید نرگس محمدی متفاوت تر از همیشه/ عکسبنیامین بهادری و همسر با حجابش در سفر+عکساستندآپ جنجالی علیرضا خمسه در کانادانامه جمعی از مشاوران میرحسین موسوی به روحانیسردار شادمانی: احتمال می دهیم که آمریکایی ها پهپاد های خودشان را زده باشندنقض قانون توسط نفتکش انگلیسی تحت اسکورت ناوچه جنگی / در اعمال قانون و حاکمیت ملی در خلیج فارس و تنگه هرمز قاطعانه عمل می کنیمبیستمین جلسه رسیدگی به اتهامات متهمان بانک سرمایهقیمت خودرو باز هم کاهش یافتپیام تبریک خاص خانم بازیگر برای مهدی طارمی + عکس
مستخدم سگ با حقوق یک و هشتصد!هفتمین وعده ارزانی سیب‌زمینی در ۲ ماه!از سرگردانی مردم تا همخوانی نداشتن سلایق آنان با متولیان مدولباساینستکس همان «تقریبا هیچ» استمراسم تودیع و معارفه فتاح و بختیاری برگزار شدآیت الله گلپایگانی: کمیته امداد منشا اثرات بزرگی به نفع محرومان استسوپر ماشین 2000 اسب بخاری انگلیسی با سرمایه چینی ها به بازار می‌آیدسیاست جوان‌گرایی به موضوع مهارت‌آموزی کمک می‌کنددختر فریب‌خورده مشهدی راز شرم‌آور خود را فاش کرد/ فرامرز با بهانه قلیان مرا به خانه‌اش کشاندقتل پیرمرد پولدار با دوغ مرگبار پرستار قسی‌القلب!واردات دستگاه اُزن‌تراپی ممنوع شدفراخوان طراحی دیوارنگاری ویژه شهداقابل توجه کسانی که کارت سوخت خود را گم کرده اندزلزله چهار و نه دهم ریشتری در هرمزگانماجرای شعار علیه هاشمی در فضای مجازیسایه بحران آب بر سر خوش باوری مردم!گزارش مالی سال ۹۳ شهرداری دردسرساز شدتهران همچنان گرم‌تر می‌شود۵ دلیل برای افزودن زنجبیل به وعده صبحانهسالاری: الکترونیکی شدن انتخابات ۵۰ درصد تخلفات را کاهش می‌دهد