۱۳۹۸ شنبه ۴ خرداد  | 2019 5 Saturday
آرشیو خبر آمار بازدید: 29 کد مطلب: 50566  

۷۷ درصد ابلاغ پرونده ها در دستگاه قضایی قزوین الکترونیکی شده است

رئیس کل دادگستری استان قزوین گفت: با الکترونیکی شدن ۷۷ درصد ابلاغیه های دستگاه قضایی در استان گام مهمی در کاهش مراجعه مردم به دادگستری و جلب رضایت ارباب رجوع برداشته شده است.
۱۳۹۷ چهارشنبه ۱ اسفند ساعت 09:19

 صدای قزوین -  حجت الاسلام نورالله قدرتی عصر سه شنبه در نشست قضات و کارکنان دستگاه قضایی با وزیر دادگستری اظهارداشت: دستگاه قضایی با محور عدالت محوری فعالیت می کند و با همه کمبودهایی که داریم اما مردم هنمچنان از ما توقع عدالت دارند.


وی بیان کرد: در کنار همه مشکلات و کمبودهایی که داریم مردم به نوع رفتار ما اهمیت می دهند لذا باید رفتار ما با مردم مناسب و توام با تکریم و احترام باشد.

قدرتی تصریح کرد: در استان قزوبن در شش شهرستان تعداد ۷ شعبه دادگستری دایر شده که در شهرستان البرز به دلیل اهمیت منطقه دو اداره دادگستری راه اندازی شده است.

رئیس کل دادگستری استان قزوین بیان کرد: با داشتن ۱۱ بخش و ۱۹۱ شعبه فعال و راعه اندازی ۱۹۷ شعبه فعال شورای حل اختلاف به پزرونده های قضایی مردم رسیدگی شده است.ابلاغ ۷۷ درصد پرونده ها الکترونیکی است

وی گفت: برای جلب رضایت مردم با اقدامات انجام شده در حال حاضر حدود ۷۷ درصد ابلاغ ها در دادگستری الکترونیکی شده و تحولی اساسی در سرعت رسیدگی پرونده ها ایجاد شده که این کار با حفظ کرامت و شان مردم صورت گرفته است.

قدرتی یادآورشد: در چارت سازمانی و اداری ۱۵۶۱ پست مصوب داریم که ۶۶۲ پست متصدی دارد و ۸۹۹ پست هم بلا تصدی است.

وی اضافه کرد: همچنین ۳۴۶ پست قضایی در استان وجود دارد که ۱۹۶ پست دارای تصدی و ۱۵۰ پست قضایی خالی است.

قدرتی گفت: با همه مشکلات در سال گدشته تعداد پرونده های وارده بالغ بر۲۴۰ هزار و ۴۷۳ فقره بود که ۲۳۳ هزار مورد مختومه شده است.

وی اظهارداشت: امسال با ۱۰ درصد افزایش تعداد پرونده های وارد شده در محاکم قضایی استان به ۲۶۴ هزار پرونده رسید که ۲۵۷ هزار فقره آن رسیدگی شد که امسال ۳ هزار مورد از سال قبل مانده که باید رسیدگی شود.

رئیس کل دادگستری استان قزوین بیان کرد: متوسط زمان رسیدگی به پرونده ها درکشور ۱۳۸ روز بود که در استان توانستیم آن را به ۸۷ روز کاهش دهیم.وی اضافه کرد: قزوین استان بسیار امنی است و ما ضمن حفظ استقلال دستگاه قضایی تعامل ارزشمندی در میان مدیران داریم و با همکاری های انجام شده توانسته ایم پرونده هایی که سالها مانده بود رسیدگی کنیم و نشان دهیم می توانیم در کنار همدیگر با رعایت استقلال کمک کنیم مردم به حقوقشان برسند.

حجت الاسلام قدرتی یادآورشد: بیشتر مدیران ما دست پاک و سالمند اما در هر جایی که مدیری از مسیر قانون خارج شود وبه مردم ظلمی شود و یا بیت المال تضییع شود ورود می کنیم و برخور قانونی صورت می گیرد.

وی اظهارداشت: حفظ شان مدیر باید حتی در زمان تخلف حفظ شود و در دستگاه قضایی تلاش می کنیم احکام ما مستدل باشد تا خدشه ای به آن وارد نشود.

قدرتی بیان کرد: حدود ۱۳ درصد آراء صادر شده در دادگاه تجدید نظر نقض شده و به طور میانگین از هر ۱۰۰۰ فقره پرونده تعداد ۱۳۰ مورد نقض شده که نشان می دهد آرا صادر شده متقن است.

وی اضافه کرد: ۶۵۰ پرونده در نیمه اول امسال بررسی شد و تعداد ۲۲ پرونده تشخیص داده شد خلاف شرع است و این بررسی مشخص کرده در دادگاه تجدید نظر رای ها متقن بوده است.قدرتی گفت: هشت محور در استان در برنامه های قضایی در اولویت قرار گرفته که روی آن حساس هستیم و هر سال دو مورد را در اولویت قرا می دهیم.

وی اظهارداشت: اولین اولویت ما کاهش جرایم آسیب های اجتماعی است و سپس محورهای دیگری از جمله کاهش ورودی پرونده ها، کاهش زمان رسیدگی به پرونده ها، کاهش نزاع و افزایش صلح و سازش، کاهش برخورد قضایی، تکریم ارباب رجوع و اصلاح رفتار با مردم، کاهش جمعیت و جرایم کیفری از اولویتهاست.

قدرتی اضافه کرد: رویکرد دیگر ما کاهش زندانیان استان به حداقل نصف تعداد موجود بود و اعتقاد داریم زندان باید آخرین حکم باشد.

وی گفت: در مدت ۱۶ ماه حدود ۴۵۰ زندانی آزاد شده و از جمعیت محبوسین کم شده و با عفو گسترده ای که داریم امیدواریم بتوانیم حدود ۱۰۰۰ زندانی را از بند آزاد کرده و به آغوش خانواده بازگردانیم.

رئیس کل دادگستری استان یادآورشد: در حال حاضر حدود ۳۶۰۰ زندانی داریم که ۵۵۰ نفر آنها آزاد خواهند شد و تا پایان سال حدود ۴۵۰ زندانی دیگر نیز مشمول عفو قرار خواهند گرفت.وی اضافه کرد: بخشی از قوانین ما در حوزه محکومین مالی مناسب نیست و با شرع هماهنگی ندارد لذا امیدواریم بخشی از آنها اصلاح و بازنگری شود اما تا آن موقع لازم است همکاران قضایی با نگاه کاهش آمار زندانیان در احکام خود دقت کنند و همراهی بیشتری برای اجرای طرح کاهش آمار زندانیان داشته باشند.

قدرتی اظهارامیدواری کرد با اقدامات پیشگیرانه و مجازات های جایگزین حبس در استان قزوین بتوان نمونه موفقی از اجرای این طرح را در کشور ارائه کرد.


تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است
نام:  
پست الکترونیکی:
نظر شما:  
کد امنیتی:

 
 
سارق منازل مسکونی قزوین حین فرار دستگیر شدمسائل عمرانی و فرهنگی از یکدیگر تفکیک ناپذیزندکشت گیاهان علوفه ای در قزوین رشد پیدا می کندانتقال زباله‌های کلره پتروشیمی به استان قزوین تکذیب شدوالیبالیست قزوینی مسافر لیگ ملت های والیبال شدتخلفات دهیاری های قزوین مورد رسیدگی قرار می گیردسوانح رانندگی در قزوین سه کشته و دو مصدوم بر جای گذاشتجشن روزه اولی های تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی قزوین برگزار شدمستند تلویزیونی'حیات در باشگل' تهیه می شودماهیان زینتی قزوین به پنج کشور صادر می شودکشت گیاهان علوفه ای در قزوین رشد پیدا می کندسلامت فرآیند انتخابات باید در اولویت قرار گیردرشد بهره وری اقتصاد قزوین 6.6 درصد استاعضای ستاد انتخابات باید در چهارچوب قوانین رفتار کننداعضای ستاد انتخابات استان قزوین تعیین شدنداردوی تیم ملی هاکی بانوان در قزوین آغاز شدراه های جلوگیری از فشار خون به گفتمان تبدیل شودبانک ها لیست استمهال وام های کشاورزی را اعلام کنندواگذاری طرح‌های تملک دارایی‌های سرمایه‌ای کشاورزی به بخش خصوصیثبت نام مدارس ابتدایی از اول خرداد ماه آغاز شد
دولت باید افزایش حقوق کارمندان را عملی کندآیین تکریم و معارفه رییس کل دادگستری استان اصفهانعذرخواهی صداوسیما به خاطر جملات یک مداحعذرخواهی شبکه پنج سیما از پخش جملات اهانت آمیز یک مداحدستگیری زورگیرهای گوش بر تهرانآغاز تحویل مغازه های امانی به حادثه دیدگان آتش سوزی بازار تبریزمسمومیت 11 زن با گاز در استخر قممسکن مهر کاشمر در برابر حوادث ایمن نیستاستخدام کارشناسIT در شرکت صفر تا صد تجارت ایرانیان در تهرانانهدام لامبورگینی یک آقازاده +فیلمهمه منتظر واکنش برانکو به قرار گرفتن سه اسم و رسم دار در لیست مازادتعطیلات لوکس دو بازیکن استقلال سوژه شد (عکس)استقلال بدون لیست سرمربی بمب می ترکاند !قاتل بیرانوند و پرسپولیسی ها، صید بزرگ استقلال در نقل وانتقالاتآخرین وضعیت نقل و انتقالات استقلالخرید هوشمندانه برانکو برای پرسپولیسواکنش تمسخر آمیز و هالیوودی گادوین منشا به جدایی از استقلال+ عکسقیمت دلار، طلا و سکه امروز 98/3/2سکه ارزان شد؛ طلا در سراشیبیحرکت الاکلنگی قیمت سکه و دلار در روز آخر هفته
حمایت سمن ها نقش مهمی در جلوگیری از آسیب های اجتماعی داردصفحه اول روزنامه‌های 4 خرداد 1398پاری سن ژرمن به رنس هم باج داددردسرهای اجرای ناقص قانون انتزاع /جدایی بازرگانی از تولید به سود واردات تمام می شودواکنش سرمربی بارسلونا به احتمال برکناریتضمین بقای آمیان با گلزنی سامان قدوسپیروزی ترابزون اسپور با حسینیفیلم/دوازدهمین روز برگزاری نمایشگاه قرآن از نگاه ایکناگزارش دیدار پیشکسوتان قرآنی با آیت الله امام جمارانیرویداد طلوع برکت با معرفی 7 تیم برتر در نمایشگاه قرآن خاتمه یافتچالش تغییر اقلیم، واقعیتی که نیازمند برنامه ریزی استادعای آمریکا درباره نقش داشتن ایران در حادثه الفجیرهپایان لوشامپیونه در شب گلزنی سامان قدوس؛ پاری سن ژرمن باز هم باختمعتادانی که در مراکز درمان هم آرام و قرار ندارند...تکلیف مدعی العموم به شبکه بهداشت در جهت بازرسی از تفرجگاه های شازند/ با عرضه کنندگان قلیان در رستوران ها برابر قانون برخورد می شودمراسم احیاء در آلمان، جمهوری آذربایجان، ترکیه و فرانسهمراسم احیای شب نوزدهم ماه مبارک رمضان - استانهاشهره سلطانی به خاطر یک سگ ممنوع التصویر شد! + عکسپای دولتی ها هم در میان است!مهرداد تاوتلی؛ از انتصاب داماد ژن خوب پزشکیان تا قلع و قمع کارکنان