۱۳۹۸ چهارشنبه ۲ مرداد  | 2019 7 Wednesday
آرشیو خبر آمار بازدید: 44 کد مطلب: 51020  

اختصاص اعتبار ویژه برای فرمانداران در حوادث ضروری است

فرماندار شهرستان قزوین گفت: برای تسریع در عملیات امدادرسانی در حوادث غیرمترقبه اختصاص اعتبارات ویژه برای فرمانداران ضروری است.
۱۳۹۷ جمعه ۲۴ اسفند ساعت 11:00

 صدای قزوین -  نشست شورای هماهنگی مدیریت بحران استان قزوین روز چهارشنبه با حضور نجار معاون وزیر کشور و رئیس سازمان مدیریت بحران کشور، زاهدی استاندار، داوود محمدی و سیده حمیده زرآبادی نمایندگان قزوین در مجلس شورای اسلامی و مدیران دستگاه‌های اجرایی در استانداری برگزار شد.


محمد شفیعی فرماندار شهرستان قزوین در این جلسه گفت: برای مدیریت واحد و اثرگذار لازم است اعتبار ویژه ای بر اساس قانون جدید در اختیار فرمانداران باشد تا بتوان بسرعت کمک رسانی کرد.وی اضافه کرد: شهرستان قزوین شاهراه عبور مسافران چند استان کشور است و ما برای کمک رسانی در فصل سرما و بروز کولاک و یخ بندان نیازمند پایگاه‌های دائمی هستیم تا کمک رسانی به در راه ماندگان بسرعت صورت گیرد.

شفیعی بیان کرد: آ موزش دهیاران و منطقه‌ای کردن دوره‌های مهارتی باید پیگیری شود که در این میان نقش رسانه ملی در مدیریت بحران مهم است و باید از کارشناسان مجرب در کنار برنامه سازان صدا و سیما برای تقویت تاب آوری مردم استفاده کنیم.

در ادامه سرهنگ رضا اسماعیلی معاون عملیات سپاه استان قزوین گفت: برای ارتقای دانش بسیجیان اقدام شده و با آموزش یگان‌های کوثر و بیت المقدس و ۵۰ گردان آماده مقابله با حوادث شده‌ایم.

وی بیان کرد: بازنگری و به روز رسانی طرح‌های امدادی و تجهیزات امدادی می‌تواند موجب کارآمد شدن نیروها شده و زمینه کاهش خسارت‌ها در حوادث را فراهم کند.

اسماعیلی اظهار داشت: امسال شاهد حوادث مختلفی از جمله سیل در بویین زهرا، برف و کولاک و نجات از برف با کمک سپاه و بسیج بودیم و برگزاری دوره پدافند برای فرمانداران، رزمایش امداد و نجات برای ۳۳ گردان، آمادگی نیروها برای مقابله با حوادث چهارشنبه سوری و اطفای حریق و کمک رسانی نیز انجام شده است.انبار لویی مدیرکل صدا و سیمای قزوین هم گفت: شاه کلید مدیریت بحران این است که نقطه قوت را از دل بحران درآوریم و موفق عمل کنیم.

وی اضافه کرد: در کشور ژاپن از حادثه زلزله برای کمک به نظم بخشی استفاده می‌شود و رسانه‌ها در این زمینه نقش اساسی دارند اما به نظر می‌رسد ما نتوانسته‌ایم از دل تهدیدات موجود، فرصت استخراج کنیم.

انبار لویی بیان کرد: روز چهارشنبه سوری همچنان تهدید است در حالی که می‌توانستیم مهار آتش را فرهنگ کرده و این روز را بی حادثه سپری کنیم.

مدیرکل صدا و سیمای قزوین تصریح کرد: امروز نیروگاه‌های فسیلی یک تهدید برای آب و خاک و محیط زیست محسوب می‌شود اما همچنان از آن استفاده می‌کنیم در حالی که در استان قزوین بیشترین ظرفیت را برای ساخت نیروگاه‌های تجدید پذیر و بادی داریم.

وی گفت: رسانه‌ها بویژه رسانه ملی ظرفیت ارزشمندی برای فرهنگ سازی دارند و ما آ ماده‌ایم در کاهش خسارات ناشی از حوادث با مدیریت بحران همکاری کنیم.در ادامه حمیدرضا خانپور مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان قزوین بیان کرد: در استان ۳۵۰۰ واحد صنعتی و ۳۰ ناحیه و شهرک صنعتی داریم و با حوادث مختلفی در این زمینه مواجهیم.

وی بیان کرد: تمهیدات لازم در شهرک‌های صنعتی انجام شده تا بتوانیم خسارت حوادث در کارخانه‌ها را کاهش دهیم اما نیازمند حمایت دولتیم تا زیر ساخت‌ها را تقویت کنیم.

در ادامه پیمان نامدار مدیر مرکز فوریت‌های پزشکی استان قزوین گفت: حوادث زیادی در استان ما را تهدید می‌کند و اگر بتوانیم از دستگاه‌های مدرن استفاده کنیم خسارت‌ها کمتر می‌شود.

وی اضافه کرد: باید بتوانیم حوادث شیمیایی را بسرعت مهار کرده و خسارت‌های آن را کم کنیم و چون شاهد حوادثی در زمینه تانکرهای حامل سوخت هستیم و معمولاً این خودروها حادثه ساز هستند باید بتوانیم مواد شیمیایی را تشخیص دهیم.نامدار یادآور شد: با انتقال پایگاه اورژانس هوایی از آبیک به شهر قزوین زمینه خدمت رسانی بیشتری در حوادث اضطراری مهیا شده است.

حسن آصفی مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان قزوین هم در این جلسه گفت: ۲۸ پایگاه جاده‌ای، یک پایگاه هوایی و یک پایگاه کوهستان آماده خدمت رسانی به مردم در ایام نوروز شده است.

وی بیان کرد: در زلزله کرمانشاه با اعزام نیروهای امدادی توانستیم موفق عمل کنیم اما به نظر می‌رسد در اینگونه حوادث شاهد آشفتگی در روزهای اولیه هستیم که باید برای آن تدبیر کنیم.

آصفی بیان کرد: آماده استقرار در پایگاه امدادی آنجیلاق هستیم اما باید اعتباری برای افتتاح فاز اول آن اختصاص یابد تا زمینه حضور نیروهای امدادی در این ایام مهیا شود.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان قزوین اظهار داشت: ایجاد آشیانه برای بالگرد در استان ضروری است و پایگاه امدادی آنجیلاق می‌تواند برای این کار تعیین شود.آصفی اضافه کرد: دریافت کد ویژه برای تانکرهای حامل سوخت و مواد شیمیایی ضروری است تا مسئولان استان از تردد این گونه خودروها مطلع شده و تمهیدات ایمنی را برای عبور آنها مهیا کنند.

اکبر اسداللهی مدیرکل منابع طبیعی استان قزوین هم گفت: حریق و تخریب منابع طبیعی از مشکلات ما در حوزه عرصه‌های طبیعی است که باید بتوانیم با پایش و کنترل حریق در ساعات اولیه از خسارت‌ها کم کنیم.

وی افزود: تأمین تجهیزات اطفای حریق و آموزش ساکنان محلی می‌تواند در مدیریت بحران مؤثر باشد.
 


تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است
نام:  
پست الکترونیکی:
نظر شما:  
کد امنیتی:

 
 
عدالت اجتماعی در بسیاری از شهرهای قزوین اجرا نشده استجشن های عید غدیر با مشارکت مردم و هیئتهای مذهبی باشکوه برگزار شوداحزاب، سمن‌ها و رسانه‌ها نمایندگان افکار عمومی هستندمسابقات سازه های ماکارونی دانشجویان افغان در قزوین برگزار شدحل مشکلات بهره برداران بخش کشاورزی در اولویت استمشاور استاندار منصوب شدتولید بیش از چهار هزار تن گوشت سفید در شهرستان قزوینلشگری به اردوی تیم ملی کشتی آزاد دعوت شد۵۵۳ هزار تن شیر در واحدهای دامی استان قزوین تولید می‌شودمسیر دوچرخه‌سواری در بلوار دانشگاه امام قزوین احداث می شودآغاز برداشت انگور یاقوتی و شاهانی در قزویناردوی تفریحی و مهارت‌آموزی دانش‌آموزان قزوین برگزار شدماده ۱۰۰ قانون شهرداریها باید اصلاح شودنمایشگاه کالای ایرانی در قزوین گشایش یافتورود بانوان به ورزشگاه ها هموار شده استسالانه ۱۳۰۰ نفر در قزوین دچار سرطان می شوندشورای فنی در رعایت مقررات اغماض نخواهد کردرسیدگی به بیش از ۶۳۰ پرونده در تعزیرات حکومتی قزوینمعاون رئیس جمهور در امور بانوان ازخانه امن بهزیستی قزوین دیدن کردسلامت و تامین اجتماعی زنان باید مورد توجه جدی قرار گیرد
فقر غذایی در زنان باردار قزوین نیازمند اعتبارات ملی استمرکز رادیوتراپی قزوین امسال راه اندازی می شودبرق نقاطی از استان قزوین قطع می شودبهره مندی ۱۲ شهرک صنعتی قزوین از گاز طبیعیفراخوان دومین دوره انتخاب کتاب سال در قزوین منتشر شدورود تماشاچیان زن به ورزشگاه‌ها در حال اجرایی شدن استنظارت بر قیمت کالاهای اساسی تشدید می‌شود۱۳۴ سرمایه گذار تاکنون در نواحی صنعتی قزوین جذب شده اندافزایش شهریه مهدکودک های قزوینپروانه فعالیت موزه ملت در قزوین صادر شد۱۶ درصد از پست های مدیریتی استان قزوین در اختیار بانوان استفرایند صدور راه‌اندازی گلخانه‌ها در قزوین تسریع شودچهار جودو کار قزوینی در اردوی تیم ملیکتابخانه ها در توسعه فرهنگی و رشد جامعه نقش بسزایی دارندتکریم سرمایه گذار را جدی بگیریمسانحه رانندگی در آزادراه قزوین-رشت یک کشته به جا گذاشتپیشخوان روزنامه های امروز صبح استان / دوشنبهفرمول میوه‌ای برای افزایش وزن!شورای فنی در رعایت مقررات اغماض نخواهد کردورود بانوان به ورزشگاه ها هموار شده است
چرا به اجرای رتبه بندی معلمان توجه نمی کنید؟بازیگران معروف در پیری چه قیافه ای خواهند داشت؟شرایط بخشودگی جرایم بدهکاران غیرجاری بانکی تعیین شدموشک به جای سنگنامه رییس مجلس به رییس جمهور درباره عدم اجرای درست قانون افزایش حقوق کارمندانواکنش مجری تلویزیون به مهاجرت مزدک !انتقاد رییس کل دادگستری زنجان از پرونده های بلاتکلیف در حوزه اراضی/ عملکرد کمیسیون رفع تداخلات باید ارتقاء یابدجدیدترین عکس بازیگر زن جنجالیتصاویر دیدنی از دور کردن نفت کش انگلیسی توسط دلاوران سپاه پاسداراناینجا خطای دید است،گول نخورید! /تصاویرنازعات؛ جزایری مفید تر از ناو های هواپیمابر/ توسعه اشراف اطلاعاتی و عملیاتیعکس کاور جدید خواننده ماکان بند +عکسچپ چپ نگاه کردن سفیر عربستان به ظریف! +تصویریهمه آنچه که باید از نیروهای ویژه سپاه (S.N.S.F) بدانید!تکذیب مطالب منتسب به قاضی بابایی در مورد پرونده قتل علیرضا شیرمحمدعلی در یکی از روزنامه ها/تمامی اظهارات منتسب شده به متهمان در جلسه دادرسی کذب است و با واقعیات موجود در پرونده همخوانی نداردحجا ب قبل و بعد خا نم مجری! + عکسفیلم جنجالی استندآپ کمدی علیرضا خمسه در کاناداماجرای استندآپ کمدی تحقیرآمیز علیرضا خمسه در خارج از کشورپاسخ محسن رضایی به کیهان در مورد پذیرش قطعنامه: من معتقد به ادامه جنگ بودم اگر...چهره جدید نرگس محمدی متفاوت تر از همیشه/ عکس
سیل در سیستان جان 2 هموطن را گرفتراه شیری کهکشان کوتوله دیگری را بلعیدبارش شدید باران باعث بسته شدن معابر سطح شهر شد + فیلمپیام پنهانی که نخست وزیر عراق به تهران آوردپیگیری تمرینات شاگردان گل محمدی در منزل آباد/اولین حضور باقریسردار آزمون در تیم منتخب هفته دوم لیگ برتر روسیهنقش معاونت حقوقی رییس جمهور در قانونمداریگزارش تمرین امروز شهر خودرو/ نخستین تمرین روح الله باقری در تیم جدیدکلاغ زاغی ها دست به جیب شدند!بالوتلی به تمرین استقلال آمد! (عکس)لاوروف: ترامپ با ایده جنگ طلب ها در مورد ایران مخالف استبازتاب پیوستن مهدی طارمی به ریوآوهشیلا خداداد روی جلد مجله انگلیسی زبان رفت +عکسگزارشی از اجرای گروه کر دولتی ارمنستان در تهرانتکرار اظهارات واهی ترامپ در خصوص ساقط کردن پهپاد ایرانیآزمون در تیم منتخب هفته دوم لیگ برتر روسیهبیت سعید از فولاد خداحافظی کردوزیر بهداشت دوتابعیتی نیستدستور صریح وزیر ارشاد در پی شائبه پرداخت یارانه به تعدادی از نشریاتخبر 20 اول مرداد 98