۱۳۹۸ دوشنبه ۲۸ مرداد  | 2019 8 Monday
آرشیو خبر آمار بازدید: 49 کد مطلب: 51052  

اجرای حقوق شهروندی از وظایف حاکمیت و مسئولان کشور است

استاندار قزوین گفت:اتباع یک کشور از حقوق و تکالیفی برخودار هستند که اجرای آنها برعهده حاکمیت و مسئولان کشور است.
۱۳۹۷ شنبه ۲۵ اسفند ساعت 09:06

صدای قزوین - عبدالمحمد زاهدی روز شنبه در شورای راهبری توسعه مدیریت استان قزوین که با حضور فردین خرازی رییس امور سلامت اداری، صیانت از حقوق مردم و دبیر هیات عالی نظارت سازمان امور اداری و استخدامی کشور در سالن باغستان جهاد کشاورزی برگزار شد، با تعریف واژه شهروند، افزود:شهروندان اتباع یک کشور هستند که از حقوقی برخوردار بوده و ممکن است در هر کجای دنیا زندگی کنند. 

استاندار با تعریف حقوق شهروندی، گفت:سال های گذشته این حقوق به مسایل آپارتمان نشینی و ... خلاصه می شد که ربطی به حقوق شهروندی نداشت در حالیکه تعریف دقیق آن، حقوق و تکالیف تبعه یک کشور از حاکمیت و مسئولان کشور است.
زاهدی اضافه کرد: حقوق شهروندی آن چیزی است که حاکمیت و مجموعه دولت باید نسبت به آنها اقدام کرده و وظایف خود را در خصوص آن انجام دهند.
این مسئول با بیان اینکه اجرای حقوق اتباع یک کشور، وظیفه دولت است، افزود: تحقق این وظیفه به میزان اعتقاد یا علاقه مدیران دستگاه ها به حقوق شهروندی بستگی دارد و باید دید چه تعداد از مدیران دستگاه های استان در جلسات مربوط به حقوق شهروندی حضور می یابند.
وی با اشاره به بازرسی های انجام شده در حوزه حقوق شهروندی، خاطر نشان ساخت: حفظ کرامت انسانی وظیفه اصلی مسئولان است و باید در گام نخست به جایگاه انسان در نظام اداری توجه کرد و در گام دوم میزان قانونگرایی و پایبندی به مقررات مورد رسیدگی قرار گیرد.
زاهدی یادآور شد: بسیاری از مدیران جامعه به قانون باور نداشته و از ترس دستگاه های نظارتی قانونی عمل می کنند در حالیکه باید اجرای حقوق شهروندی و حل مشکلات مردم را اولویت اصلی خود قرار دهند.
استاندار با بیان اینکه کاهش تصدی گری ها در حوزه دستگاه های دولتی نیز یکی از مشکلات در حوزه حقوق شهروندی است، گفت:طی 40 سال از انقلاب اسلامی از کوچک سازی دولت و برون سپاری خدمات صبحت شده اما متاسفانه به دلیل نگرش های نامناسب مدیران به برون سپاری خدمات روز به روز دولت بزرگتر شده است. 
این مسئول اضافه کرد: منظور ما از دولت یک نهاد کلی و حاکمیتی است بنابراین باید با سرعت تصدی گری را در جامعه کاهش داده و انجام بسیاری از خدمات دستگاه های اجرایی را به بخش خصوصی و مردم واگذار کرد.
وی با بیان اینکه باید از فناوری برای تکریم ارباب رجوع استفاده شود، افزود: امروزه دنیا از پست مدرن عبور کرده است و دیگر نمی توان جامعه را با نگاه سنتی اداره کرد بلکه باید با استفاده از فناوری های روز و توسعه میزهای الکترونیکی خدمت برای افزایش رضایتمندی مردم و کاهش فساد در سیستم اداری اقدام نمود.
زاهدی گفت: برای ارزیابی عملکرد سیستم اداری در رابطه با حقوق شهروندی نیز بهترین ارزیاب خود مردم هستند و باید نظر افکار عمومی را در این ارزیابی ها لحاظ کرد.
استاندار ادامه داد:به عنوان مثال طی یک بررسی انجام شده قزوین جزو سه استان کشور در رابطه با اجرای حقوق شهروندی است در حالیکه طبق یک بررسی دیگر قزوین از نظر سرمایه اجتماعی در استان های رده آخر کشور قرار دارد.
زاهدی افزود:میان این دو گزارش تعارض و تناقضی وجود دارد که اگر مباحث مربوط به نظرسنجی و حقوق شهروندی در برنامه ها مد نظر قرار گیرد دیگر چنین تناقضاتی پیش نخواهد آمد.


تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است
نام:  
پست الکترونیکی:
نظر شما:  
کد امنیتی:

 
 
رویداد استارت آپی کارآفرینی گردشگری در قزوین برگزار می شودبازگشت کارخانه های نیمه تعطیل به چرخه تولید در اولویت قرار داردبرگزاری ۲۳۰ برنامه فرهنگی در قزوین توسط اوقافتولید سالانه چهار هزار تن پسته در بوئین زهرا۹۳ کودک قزوینی تحت پوشش کمیته امداد قرار گرفتند۱۶ دستگاه اجرایی در زمینه حفظ حقوق کودکان وظیفه دارندتامین ۹ هزار تن بذر غلات برای کشاورزان قزوینیافتتاح ساختمان جدید امور مالیاتی شهر محمدیهمحکومیت ۱۷۰ میلیون ریالی قاچاقچی البسه در قزویندو هکتار از اراضی کشاورزی البرز به زیر کشت گل محمدی رفت مدیرکل جدید فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین منصوب شدقزوین میزبان رقابت های کارگری و جانبازان کشورمدیرکل جدید دیوان محاسبات استان قزوین معرفی شدجاذبه های گردشگری قزوین در نمایشگاه توانمندی‌های روستایی معرفی شدنقش آفرینی آزادگان در جامعه باید بیشتر شودراه های فرار مالیاتی بسته می‌شودافراد ناتوان باید از پذیرش مسوولیت خودداری کنندنظارت دقیق موجب کارآمدی سیستم اداری می شودمعادن قزوین نیازمند باسکول هستندرفع نقاط حادثه خیز در استان قزوین در اولویت قرار دارد
دو هکتار از اراضی کشاورزی البرز به زیر کشت گل محمدی رفت قزوین میزبان رقابت های کارگری و جانبازان کشورمدیرکل جدید فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین منصوب شدبرگزاری ۲۳۰ برنامه فرهنگی در قزوین توسط اوقافنظارت دقیق موجب کارآمدی سیستم اداری می شودافراد ناتوان باید از پذیرش مسوولیت خودداری کنندراه های فرار مالیاتی بسته می‌شودنقش آفرینی آزادگان در جامعه باید بیشتر شودجاذبه های گردشگری قزوین در نمایشگاه توانمندی‌های روستایی معرفی شدمدیرکل جدید دیوان محاسبات استان قزوین معرفی شدمحکومیت ۱۷۰ میلیون ریالی قاچاقچی البسه در قزوینافتتاح ساختمان جدید امور مالیاتی شهر محمدیهتامین ۹ هزار تن بذر غلات برای کشاورزان قزوینی۱۶ دستگاه اجرایی در زمینه حفظ حقوق کودکان وظیفه دارند۹۳ کودک قزوینی تحت پوشش کمیته امداد قرار گرفتندتولید سالانه چهار هزار تن پسته در بوئین زهرابازگشت کارخانه های نیمه تعطیل به چرخه تولید در اولویت قرار داردرویداد استارت آپی کارآفرینی گردشگری در قزوین برگزار می شودپیشخوان روزنامه های امروز صبح استان / یکشنبه
تهران؛ میزبان سفیر فوق العاده دولت نجات ملی یمن/ پیروزی های مقاومت در عرصه سیاست و نبردآخرین اخبار معلمان و فرهنگیان در سال 98آقای مجری، سرباز شد! /عکسمصوبه جدید مجلس برای خودروسازان + جزییاتلجبازی مهراوه شریفی نیا با خودش + عکسروسیه: آمریکا و انگلیس عامل افزایش تنش در خلیج فارس هستندنجاتگران هلال احمر قزوین به 27 مصدوم حوادث امدادرسانی کردندانفجار کپسول سواری پیکان 2 خودرو را به آتش کشیدعفونت تنفسی، علت مرگ ببرها در باغ وحش وکیل آباد مشهدوقوع زلزله 3.7 ریشتری در خلیج فارسکارت آزمون استخدام شرکت مهندسی منیراناقدام تحسین برانگیز آمازون به منظور کمک به نیازمندانبا غایبان قطعی پرسپولیس در دیدار افتتاحیه آشنا شوید !شکایت شفر از عملکرد پاتوسی و خط میانی اش در بنی یاساختلاف فتحی و استراماچونی بالا گرفت؟ دو میلیون یورو بده، فسخ کنترائوره؛ عامل اختلاف فتحی و استراماچونیسروکله آقای معاون مستعفی باشگاه استقلال پیدا شداخبار نگران کننده و عجیب پس از مصاحبه احساسی بمب نقل و انتقالات پرسپولیستمجید کالدرون از مدافع جوان پرسپولیسآخرین وضعیت هروویه میلیچ -استقلال