۱۳۹۸ چهارشنبه ۱ خرداد  | 2019 5 Wednesday
آرشیو خبر آمار بازدید: 30 کد مطلب: 51533  

قطع برخی خدمات بیمارستان رحیمیان غیر قانونی است

رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی قزوین گفت: ادامه تعطیلی بخش بستری بیمارستان خیریه رحیمیان الوند که از چند ماه پیش آغاز شده، غیر قانونی است و این مرکز درمانی باید بزودی بازگشایی شود.
۱۳۹۸ سه شنبه ۳ ارديبهشت ساعت 09:05

 صدای قزوین - دکتر منوچهر مهرام روز سه شنبه در نشست خبری که به مناسبت هفته سلامت برگزار شد افزود: اساسنامه این بیمارستان خیریه بوده و باید از تعرفه خیریه که حد واسط بخش خصوصی و دولتی است استفاده کند اما مدیران این بیمارستان اصرار به دریافت تعرفه خصوصی دارند که خلاف قانون است.

وی اضافه کرد: دانشگاه علوم پزشکی قزوین به عنوان نقش ناظر بر تعرفه های بیمارستان های استان اجازه نمی دهد بیمارستانی با اساسنامه خیریه، تعرفه های بخش خصوصی را اعمال کند.
مهرام ادامه داد: وراث مرحوم رحیمیان (موسس بیمارستان خیریه رحیمیان و تنها بیمارستان فعال در شهرستان البرز) با جوسازی رسانه ای به دنبال فشار به دانشگاه علوم پزشکی بودند که ما اجازه این کار را ندادیم و این تعطیلی هم خلاف قانون است.
وی ادامه داد: این تعرفه ها هم مصوب هیات وزیران بوده و همه بیمارستان های خیریه موظف به تبعیت از آن هستند.
مهرام خاطرنشان کرد: با جلسات برگزار شده در نهایت درمانگاه ها و اورژانس این بیمارستان فعال شده و بخش های بستری همچنان تعطیل مانده اند و طبق اعلام مسئولان دستگاه قضایی به ما، در صورت عدم راه اندازی مجدد، این بار مراجع قضایی به موضوع ورود خواهند کرد.

* قزوین همچنان با کمبود تخت بیمارستانی مواجه است
رییس دانشگاه علوم پزشکی قزوین در بخش دیگری از صحبت های خود گفت: قزوین از نظر نسبت تخت های بیمارستانی به جمعیت میانگین 1.6 را دارد که هنوز با شاخص کشوری استاندارد که 2.6 است ریال اصله زیادی دارد، البته با ساخت بیمارستان 700 تختخوابی قزوین و 120 تختخوابی الوند امیدواریم تا حدی این نیازها برطرف شود.
وی با اشاره به وضعیت برخی بیمارستان های جدید و یا در حال احداث استان نیز گفت: ساخت بیمارستان مهرگان و محمدیه توسط دانشگاه علوم پزشکی متوقف نشد بلکه با پیش آمدن مسایل حقوقی و با وجود طی کردن تمام مراحل اداری، روند آن با وقفه مواجه شده است.
وی ادامه داد: بیمارستان شهدای آبیک نیز در واقع شبیه بیمارستان نیست و از همان ابتدا به طور غیر اصولی و بدون پیش بینی ضروریات آن احداث و افتتاح شد و ما طرح توسعه آن را تا 96 تخت پیش بینی کرده ایم که در صورت تامین منابع می توان آنرا عملیاتی کرد.
مهرام خاطرنشان کرد: البته در حال حاضر بیمارستان خصوصی ولیعصر در آبیک از طریق خرید خدمت با تعرفه دولتی به بیماران خدمات ارایه می دهد.
این مسئول حوزه بهداشت و درمان اظهار داشت: ساخت کلینیک محمدزاده در منطقه پونک نیز پایان یافته و ظرف چند هفته آینده به بهره برداری خواهد رسید.
وی در خصوص روند پیشرفت ساخت مرکز رادیوتراپی قزوین نیز گفت: کار ساخت این مرکز و تجهیز آن در هفته های آینده تمام می شود البته در تجهیز این مکان به خاطر مسایل ناشی از تحریم و نقل و انتقالات ارزی با مشکلات زیادی مواجه شدیم.
وی ادامه داد: تاکنون برای تهیه و تامین 2 دستگاه رادیوتراپی این مرکز 230 میلیارد ریال هزینه شده است.
مهرام یادآور شد: اگر این پروژه به خاطر تحریم های ظالمانه علیه کشور به سرانجام نرسد به هر روش ممکن حتی نامه نگاری با سازمان های بین المللی برای تکمیل آن تلاش خواهیم کرد.
رییس دانشگاه علوم پزشکی قزوین در بخش دیگری از سخنان خود به آماری از وضعیت چند بیماری در استان اشاره کرد و گفت: در آخرین بررسی ها 24.6 درصد افراد بالای 18 سال قزوین فشار خون بالا دارند و احتمال می رود عدد بالاتر از این هم باشد.
مهرام افزود: آمار ابتلا به بیماری دیابت نیز در افراد بالای 18 سال استان نیز هشت و نیم درصد است که نسبت به گذشته وضعیت بسیار بهتری داشته است.

** رتبه هشتم شهروندان استان قزوین از نظر ابتلا به چاقی
وی خاطرنشان کرد: البته وضعیت قزوین از نظر اضافه وزن و چاقی نسبت به 10 سال گذشته بدتر شده و اکنون رتبه هشتم کشور از نظر چاقی و رتبه نوزدهم از نظر کم تحرکی را داراست.
مهرام با تاکید بر پیشگیری و انجام غربالگری بیماری‌ها نیز گفت: یکی از بیماری هایی که بلافاصله در روزهای ابتدایی تولد قابل غربالگری و پیشگیری خواهد بود، کم کاری تیروئید و فنیل کتونوری است.
وی اضافه کرد: از ابتدای سال 90 تاکنون 982 نوزاد مبتلا به کم کاری تیروئید با این غربالگری ها شناسایی شدند.
مهرام خاطرنشان کرد: همچنین 27 بیمار مبتلا به فنیل کتونوری نیز با این بررسی ها مورد شناسایی قرار گرفتند.
رییس دانشگاه علوم پزشکی قزوین افزود: همچنین 13 درصد جمعیت قزوین سیگار مصرف می کنند که نسبت به گذشته وضعیت ثابتی داشته و فقط در زنان قدری افزایش داشته است.
مهرام در بخش دیگری از صحبت هایش گفت: به دلیل مسایل مالی و عدم تامین مطالبات از بیمه ها، دریافتی کارانه پزشکان، هم اکنون 13 ماه و کارکنان به مدت هفت ماه پرداخت نشده است.
رییس دانشگاه علوم پزشکی قزوین افزود: از یک سو تعرفه بخش دولتی تغییری نکرده و از سوی دیگر قیمت همه اقلام مورد نیاز از غذا و لباس بیمار و سایر موارد مورد نیاز نیز افزایش یافته است.
وی افزود: در این شرایط بدترین اقدام، کاهش پلکانی کارانه پزشکان بود که باعث شده بسیاری از پزشکان که مطب خود را تعطیل کرده اند و فقط در بیمارستان ها خدمات می دهند انگیزه ای برای خدمت در بیمارستان ها نداشته باشند چون این افراد می توانند با خروج از بیمارستان، درآمدهای بسیار بالاتر داشته باشند.


تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است
نام:  
پست الکترونیکی:
نظر شما:  
کد امنیتی:

 
 
استخدام نیروی انتظامی «ویژه خواهران» در قزوینآغاز برداشت گل محمدی از مزارع کشاورزی استان قزوینجوانان سرمایه‌های اصلی انقلاب اسلامی هستندنظارت مستمر دامپزشکی قزوین بر رستوران‌های بین راهیدوشنبه آینده، ۲۱ رمضان و تعطیل رسمی است900 فرهنگی قزوین امسال بازنشسته می شوندکیفیت کالاهای تولیدی در استان افزایش یابدمشکلات یک سرمایه گذار خارجی در قزوین بررسی شدبارش های رگباری قزوین را فرا می گیردسافاری پارک قزوین امسال به بهره برداری می رسدبخش خصوصی در استان قزوین باهوش و کارآمد است207 هکتار از اراضی کشاورزی قزوین سمپاشی شداستاندار قزوین از مجموعه گردشگری لاله الموت بازدید کردتوزیع قبض تلفن ثابت در شهر محمدیه متوقف می شود72 مورد اهدای عضو در قزوین انجام شدباند سارقان موتور سیکلت در تاکستان منهدم شدپیشخوان روزنامه های امروز صبح استان / چهارشنبهمسابقات والیبال بانوان جام رمضان در قزوین آغاز شد۴۴۵ هزار اثر در فضای مجازی دارای کد شامد استفعالیت ستاد انتخابات استان قزوین آغاز شد
برنامه‌ریزی برای خرید گندم استان قزوینرسانه، امروز عضوی از خانواده استرئیس ستاد انتخابات استان قزوین منصوب شدجمیعت شهری استان قزوین روبه افزایش استشناخت عناصر جمعیتی در برنامه ریزی ضروری استبرگزاری انتخابات سالم؛ افتخار و عزت نظام جمهوری اسلامی استلغزندگی جاده در شهر قزوین حادثه آفریددانشجوی قزوینی به عنوان پژوهشگر برجسته کشور معرفی شدنگاه جزیره ای به سرمایه گذاری، آسیب زا استپیکر پیرمرد الموتی بعد از پنج روز در رودخانه نینه رود پیدا شدجشن پسران روزه اولی در قزوین برگزار شدتولیدات رسانه ای در فضای مجازی حمایت می شوندآموزش، حلقه مفقوده اشتغال زنان سرپرست خانوارپیشخوان روزنامه های امروز صبح استان / سه شنبهفعالیت ستاد انتخابات استان قزوین آغاز شد۴۴۵ هزار اثر در فضای مجازی دارای کد شامد استبانوی بسکتبالیست قزوینی عازم چین می شودمسابقات والیبال بانوان جام رمضان در قزوین آغاز شداستاندار قزوین از مجموعه گردشگری لاله الموت بازدید کردباند سارقان موتور سیکلت در تاکستان منهدم شد
قیمت سکه طرح جدید 31اردیبهشت 98 به 4میلیون و 720 هزار تومان رسیدقیمت خودروهای داخلی chr(8211) 98/03/01قیمت طلا امروز 1 خرداد 98اولین خودروی چینی در آستانه میلیاردی شدنقیمت خودروهای وارداتی شکسته می شودقیمت دلار امروز 1 خرداد 985 عامل بازگشت قیمت دلارهنرمند خویی در جشنواره خوشنویسی کشورهای جهان اسلام درخشیدبازی بی تاج و تخت/نقدی بر نحوه پایان سریال گیم آو ترونزصفحه اول روزنامه های کشوری و استانی؛چهارشنبه یکم خرداد ماه 1398 /تصاویرحاجت خواهی با کیسه مراد در ماه خدادرخواست مشترک روحانی، احمدی نژاد و خاتمی!/ افزایش اختیارات رییس جمهور؛ آری یا خیر؟عابربانک پرسپولیس و وزیر احمدی نژاد کجا شلاق می خورند؟عکس دیده نشده از امیر جدیدیفال روزانه چهارشنبه 1 خرداد 98بازهم عکسی متفاوت از عاشقانه های بهاره رهنما و حاجیصحنه غیرمنتظره ای که خدمتکاران رستوران با آن روبرو شدند!نامه جمعی از نمایندگان مجلس به هیئت رییسه مجلس درباره جلوگیری از قاچاق گندم + متن نامهماه رمضان در مناطق سیل زده آق قلافال آنلاین دیوان حافظ چهارشنبه یکم خردادماه 98
ارسال موجود زنده به اعماق فضا به زودی توسط ناسا صورت می گیردسیل در خراسان جنوبی جان یک نفر را گرفتمسافران سفر لاکچری به فضا +تصاویرسد "آشار" در مهرستان به طور کامل آبگیری شدتایید حکم اعدام یکی از سرکردگان باندهای قاچاق مواد مخدر در دیوان عالی کشوراستخدام رییس حسابداری و مدیرمالی دارای سابقه کار مفید- تهرانآقای گل پرسپولیس هم سوار هواپیمای بلژیک می شودساعت کاری ادارات دولتی در روزهای پس از شب های قدرشهادت بیش از 130 یزدی در عملیات بیت المقدسدهمین جلسه رسیدگی به اتهامات متهمان پرونده شرکت پدیدهدشمن دنبال ایجاد ناامیدی و وحشت بین مردم استانتقاد عفو بین الملل از رییس جمهور برزیلتناقض گویی مقام های کاخ سفید علیه ایران به وکیل ترامپ هم سرایت کردجزییات گزارش دولت ترامپ به کنگره و اجماع سازی ها علیه ایرانطارمی، امیری، احمدزاده و محرمی: چند نفر برمی گردند؟فتاوای آیت الله العظمی فاضل لنکرانی (قدس سره) در مورد بیمهدر نشست های محرمانه سنا و مجلس آمریکا درباره ایران چه گذشت؟محمد اله یاری فومنی مدیرکل دفتر موسیقی شدبرگزاری کنفرانس مشترک تقریب در ایران و عراقکره شمالی، جو بایدن را احمقی با ضریب هوشی پایین خطاب کرد