۱۳۹۸ سه شنبه ۱۹ آذر  | 2019 12 Tuesday
آرشیو خبر آمار بازدید: 109 کد مطلب: 51533  

قطع برخی خدمات بیمارستان رحیمیان غیر قانونی است

رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی قزوین گفت: ادامه تعطیلی بخش بستری بیمارستان خیریه رحیمیان الوند که از چند ماه پیش آغاز شده، غیر قانونی است و این مرکز درمانی باید بزودی بازگشایی شود.
۱۳۹۸ سه شنبه ۳ ارديبهشت ساعت 09:05

 صدای قزوین - دکتر منوچهر مهرام روز سه شنبه در نشست خبری که به مناسبت هفته سلامت برگزار شد افزود: اساسنامه این بیمارستان خیریه بوده و باید از تعرفه خیریه که حد واسط بخش خصوصی و دولتی است استفاده کند اما مدیران این بیمارستان اصرار به دریافت تعرفه خصوصی دارند که خلاف قانون است.

وی اضافه کرد: دانشگاه علوم پزشکی قزوین به عنوان نقش ناظر بر تعرفه های بیمارستان های استان اجازه نمی دهد بیمارستانی با اساسنامه خیریه، تعرفه های بخش خصوصی را اعمال کند.
مهرام ادامه داد: وراث مرحوم رحیمیان (موسس بیمارستان خیریه رحیمیان و تنها بیمارستان فعال در شهرستان البرز) با جوسازی رسانه ای به دنبال فشار به دانشگاه علوم پزشکی بودند که ما اجازه این کار را ندادیم و این تعطیلی هم خلاف قانون است.
وی ادامه داد: این تعرفه ها هم مصوب هیات وزیران بوده و همه بیمارستان های خیریه موظف به تبعیت از آن هستند.
مهرام خاطرنشان کرد: با جلسات برگزار شده در نهایت درمانگاه ها و اورژانس این بیمارستان فعال شده و بخش های بستری همچنان تعطیل مانده اند و طبق اعلام مسئولان دستگاه قضایی به ما، در صورت عدم راه اندازی مجدد، این بار مراجع قضایی به موضوع ورود خواهند کرد.

* قزوین همچنان با کمبود تخت بیمارستانی مواجه است
رییس دانشگاه علوم پزشکی قزوین در بخش دیگری از صحبت های خود گفت: قزوین از نظر نسبت تخت های بیمارستانی به جمعیت میانگین 1.6 را دارد که هنوز با شاخص کشوری استاندارد که 2.6 است ریال اصله زیادی دارد، البته با ساخت بیمارستان 700 تختخوابی قزوین و 120 تختخوابی الوند امیدواریم تا حدی این نیازها برطرف شود.
وی با اشاره به وضعیت برخی بیمارستان های جدید و یا در حال احداث استان نیز گفت: ساخت بیمارستان مهرگان و محمدیه توسط دانشگاه علوم پزشکی متوقف نشد بلکه با پیش آمدن مسایل حقوقی و با وجود طی کردن تمام مراحل اداری، روند آن با وقفه مواجه شده است.
وی ادامه داد: بیمارستان شهدای آبیک نیز در واقع شبیه بیمارستان نیست و از همان ابتدا به طور غیر اصولی و بدون پیش بینی ضروریات آن احداث و افتتاح شد و ما طرح توسعه آن را تا 96 تخت پیش بینی کرده ایم که در صورت تامین منابع می توان آنرا عملیاتی کرد.
مهرام خاطرنشان کرد: البته در حال حاضر بیمارستان خصوصی ولیعصر در آبیک از طریق خرید خدمت با تعرفه دولتی به بیماران خدمات ارایه می دهد.
این مسئول حوزه بهداشت و درمان اظهار داشت: ساخت کلینیک محمدزاده در منطقه پونک نیز پایان یافته و ظرف چند هفته آینده به بهره برداری خواهد رسید.
وی در خصوص روند پیشرفت ساخت مرکز رادیوتراپی قزوین نیز گفت: کار ساخت این مرکز و تجهیز آن در هفته های آینده تمام می شود البته در تجهیز این مکان به خاطر مسایل ناشی از تحریم و نقل و انتقالات ارزی با مشکلات زیادی مواجه شدیم.
وی ادامه داد: تاکنون برای تهیه و تامین 2 دستگاه رادیوتراپی این مرکز 230 میلیارد ریال هزینه شده است.
مهرام یادآور شد: اگر این پروژه به خاطر تحریم های ظالمانه علیه کشور به سرانجام نرسد به هر روش ممکن حتی نامه نگاری با سازمان های بین المللی برای تکمیل آن تلاش خواهیم کرد.
رییس دانشگاه علوم پزشکی قزوین در بخش دیگری از سخنان خود به آماری از وضعیت چند بیماری در استان اشاره کرد و گفت: در آخرین بررسی ها 24.6 درصد افراد بالای 18 سال قزوین فشار خون بالا دارند و احتمال می رود عدد بالاتر از این هم باشد.
مهرام افزود: آمار ابتلا به بیماری دیابت نیز در افراد بالای 18 سال استان نیز هشت و نیم درصد است که نسبت به گذشته وضعیت بسیار بهتری داشته است.

** رتبه هشتم شهروندان استان قزوین از نظر ابتلا به چاقی
وی خاطرنشان کرد: البته وضعیت قزوین از نظر اضافه وزن و چاقی نسبت به 10 سال گذشته بدتر شده و اکنون رتبه هشتم کشور از نظر چاقی و رتبه نوزدهم از نظر کم تحرکی را داراست.
مهرام با تاکید بر پیشگیری و انجام غربالگری بیماری‌ها نیز گفت: یکی از بیماری هایی که بلافاصله در روزهای ابتدایی تولد قابل غربالگری و پیشگیری خواهد بود، کم کاری تیروئید و فنیل کتونوری است.
وی اضافه کرد: از ابتدای سال 90 تاکنون 982 نوزاد مبتلا به کم کاری تیروئید با این غربالگری ها شناسایی شدند.
مهرام خاطرنشان کرد: همچنین 27 بیمار مبتلا به فنیل کتونوری نیز با این بررسی ها مورد شناسایی قرار گرفتند.
رییس دانشگاه علوم پزشکی قزوین افزود: همچنین 13 درصد جمعیت قزوین سیگار مصرف می کنند که نسبت به گذشته وضعیت ثابتی داشته و فقط در زنان قدری افزایش داشته است.
مهرام در بخش دیگری از صحبت هایش گفت: به دلیل مسایل مالی و عدم تامین مطالبات از بیمه ها، دریافتی کارانه پزشکان، هم اکنون 13 ماه و کارکنان به مدت هفت ماه پرداخت نشده است.
رییس دانشگاه علوم پزشکی قزوین افزود: از یک سو تعرفه بخش دولتی تغییری نکرده و از سوی دیگر قیمت همه اقلام مورد نیاز از غذا و لباس بیمار و سایر موارد مورد نیاز نیز افزایش یافته است.
وی افزود: در این شرایط بدترین اقدام، کاهش پلکانی کارانه پزشکان بود که باعث شده بسیاری از پزشکان که مطب خود را تعطیل کرده اند و فقط در بیمارستان ها خدمات می دهند انگیزه ای برای خدمت در بیمارستان ها نداشته باشند چون این افراد می توانند با خروج از بیمارستان، درآمدهای بسیار بالاتر داشته باشند.


تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است
نام:  
پست الکترونیکی:
نظر شما:  
کد امنیتی:

 
 
مانور کنترل مگس میوه مدیترانه ای در قزوین برگزار می شود۳۷ درصد جایگاه‌های سوخت گاز استان قزوین به شهرداری‌ها اختصاص دارددانشجویان بهترین نخبگان برای کنشگری اجتماعی هستندجنبش دانشجویی پرچمدار استکبارستیزی و عدالتخواهی است۲۱ متهم شکار و صید در قزوین دستگیر شدندیک چهارم پرونده‌های دستگاه قضا ناشی از خشونت استاسکان مسافران در هتل‌های قزوین افزایش یافتصدور سند برای ۱۱۰ هزار قطعه اراضی کشاورزی در قزوینسرمایه‌گذاری در بخش صنعت قزوین ۳۸ درصد رشد داشته استنمایشگاه لوستر و دکوراسیون داخلی در قزوین برگزار می شودجگرکی های سیار سطح شهر قزوین جمع آوری شدندمدارس استان قزوین روز دوشنبه ۱۸ آذر ماه هم تعطیل شداعتماد مردم بزرگترین سرمایه شهرداریها محسوب می شودبرتری نویسنده قزوینی در جشنواره ملی رسانه‌ای معلولاناقامت بیش از ۶۰۰ هزار گردشگر در مراکز اقامتی استان قزوینآمادگی قزوین برای برگزاری الکترونیکی انتخاباتپیشخوان روزنامه های امروز صبح استان / دوشنبههمه‌گیری آنفلوانزا در قزوین تا دوهفته دیگر ادامه دارد۶ هزار و ۸۸۱ انبار در قزوین ثبت شده استنمایشگاه هفته پژوهش در قزوین برپا شد
حاجی میرازیی به خاطر تعلل در استخدام معلمان حق التدریس تذکر گرفترفع یک نگرانی در مورد طرح رتبه بندی معلمانتذکر به حاجی میرزایی درباره استخدام حق التدریسی هارفتارهایی که زائران ایرانی اربعین باید از آنها دوری کنند!رفع یک نگرانی درباره طرح رتبه بندی معلماناز خانه فرار کردم و با دوشنبه ازدواج کردم/ حالا می خواهد من و 3 فرزندم را به افغانستان ببرددستگیر ورزشکار مشهور در پایتخت / او چه کسی است و جرمش چیست؟خانواده بیرانوند اجازه دهند علت مرگ را اعلام می کنیم!تصادف مرگبار اتوبوس در زنجان/42 کشته و زخمیربودن دختر 2 ساله توسط زن معتاد / یسنا کوچولو در حالی که یک قدم تا مرگ فاصله داشت پیدا شدواکنش مردم به دیدار کتایون ریاحی با دالایی لاما + عکسچگونه اپلیکیشن های گوشی قدیمی خود را به دستگاه اندرویدی جدید منتقل کنیم؟استخدام مدیر اداری در آموزشگاه زبان آفاق در تهرانفضانوردی که قرآن را به فضا بردخون انصاری فرد به جوش آمدتحلیل فوتبالی؛ از جای خالی شجاع خلیل زاده در تیم ملی تا پرسپولیس بدون سید جلالاستراماچونی در اینتر برنامه نویس بود؟!جانشین دیاباته؛ آبروی استراماچونی!انتقال یکی از گزینه های خارجی استقلال منتفی شدخرید جدید استقلال لو رفت؛ مهاجم 31 ساله بریتانیایی در تهران!
تصاویر دلخراش/ادامه اتفاقات مشکوک و ترورممنوعیت استفاده از نرم افزار و سخت افزارهای خارجیعلت اصلی اجباری شدن دریافت رمز پویا چیست؟آبروریزی شهردار سابق در ایستگاه مترو! +عکسمجری و گزارشگر تلویزیون در بیمارستان بستری شد +عکسحسام منظور در مست عشق +عکسکشف اجساد زوج سالخورده آمریکایی زیر برف‌حسام منظور در نقش همنشین مولانا در«مست عشق» +عکسمحمد بن سلمان با جلیقه ضدگلوله در مسابقه بوکس +عکسبازداشت 4 عامل آتش سوزی بانک تجارتآرزوی داور عصر جدید در شب تولدش +عکسبارش برف راه توریستی ترین شهر جنوب ایران را مسدود کردآنفلوآنزا، مدارس جاجرم را به تعطیلی کشاندمشکلات حقوقی زیادی در شهرداری داریمگریم فاطمه معتمد آریا در «مجبوریم»/ عکسوزیر بهداشت: ۶ هزار تخت به مراکز درمانی کشور اضافه می‌شودچگونه بدون پارتی بازیگر شویم؟ +تصاویربا خودروهای مسافرکش در تهران با پلاک شهرستان برخورد می شودآیا ادعای کشف دارویی جدید برای درمان آلزایمر صحت دارد؟چه تعداد پناهنده مجاز در ایران زندگی می‌کنند؟