۱۳۹۸ پنج شنبه ۳۱ مرداد  | 2019 8 Thursday
آرشیو خبر آمار بازدید: 64 کد مطلب: 51533  

قطع برخی خدمات بیمارستان رحیمیان غیر قانونی است

رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی قزوین گفت: ادامه تعطیلی بخش بستری بیمارستان خیریه رحیمیان الوند که از چند ماه پیش آغاز شده، غیر قانونی است و این مرکز درمانی باید بزودی بازگشایی شود.
۱۳۹۸ سه شنبه ۳ ارديبهشت ساعت 09:05

 صدای قزوین - دکتر منوچهر مهرام روز سه شنبه در نشست خبری که به مناسبت هفته سلامت برگزار شد افزود: اساسنامه این بیمارستان خیریه بوده و باید از تعرفه خیریه که حد واسط بخش خصوصی و دولتی است استفاده کند اما مدیران این بیمارستان اصرار به دریافت تعرفه خصوصی دارند که خلاف قانون است.

وی اضافه کرد: دانشگاه علوم پزشکی قزوین به عنوان نقش ناظر بر تعرفه های بیمارستان های استان اجازه نمی دهد بیمارستانی با اساسنامه خیریه، تعرفه های بخش خصوصی را اعمال کند.
مهرام ادامه داد: وراث مرحوم رحیمیان (موسس بیمارستان خیریه رحیمیان و تنها بیمارستان فعال در شهرستان البرز) با جوسازی رسانه ای به دنبال فشار به دانشگاه علوم پزشکی بودند که ما اجازه این کار را ندادیم و این تعطیلی هم خلاف قانون است.
وی ادامه داد: این تعرفه ها هم مصوب هیات وزیران بوده و همه بیمارستان های خیریه موظف به تبعیت از آن هستند.
مهرام خاطرنشان کرد: با جلسات برگزار شده در نهایت درمانگاه ها و اورژانس این بیمارستان فعال شده و بخش های بستری همچنان تعطیل مانده اند و طبق اعلام مسئولان دستگاه قضایی به ما، در صورت عدم راه اندازی مجدد، این بار مراجع قضایی به موضوع ورود خواهند کرد.

* قزوین همچنان با کمبود تخت بیمارستانی مواجه است
رییس دانشگاه علوم پزشکی قزوین در بخش دیگری از صحبت های خود گفت: قزوین از نظر نسبت تخت های بیمارستانی به جمعیت میانگین 1.6 را دارد که هنوز با شاخص کشوری استاندارد که 2.6 است ریال اصله زیادی دارد، البته با ساخت بیمارستان 700 تختخوابی قزوین و 120 تختخوابی الوند امیدواریم تا حدی این نیازها برطرف شود.
وی با اشاره به وضعیت برخی بیمارستان های جدید و یا در حال احداث استان نیز گفت: ساخت بیمارستان مهرگان و محمدیه توسط دانشگاه علوم پزشکی متوقف نشد بلکه با پیش آمدن مسایل حقوقی و با وجود طی کردن تمام مراحل اداری، روند آن با وقفه مواجه شده است.
وی ادامه داد: بیمارستان شهدای آبیک نیز در واقع شبیه بیمارستان نیست و از همان ابتدا به طور غیر اصولی و بدون پیش بینی ضروریات آن احداث و افتتاح شد و ما طرح توسعه آن را تا 96 تخت پیش بینی کرده ایم که در صورت تامین منابع می توان آنرا عملیاتی کرد.
مهرام خاطرنشان کرد: البته در حال حاضر بیمارستان خصوصی ولیعصر در آبیک از طریق خرید خدمت با تعرفه دولتی به بیماران خدمات ارایه می دهد.
این مسئول حوزه بهداشت و درمان اظهار داشت: ساخت کلینیک محمدزاده در منطقه پونک نیز پایان یافته و ظرف چند هفته آینده به بهره برداری خواهد رسید.
وی در خصوص روند پیشرفت ساخت مرکز رادیوتراپی قزوین نیز گفت: کار ساخت این مرکز و تجهیز آن در هفته های آینده تمام می شود البته در تجهیز این مکان به خاطر مسایل ناشی از تحریم و نقل و انتقالات ارزی با مشکلات زیادی مواجه شدیم.
وی ادامه داد: تاکنون برای تهیه و تامین 2 دستگاه رادیوتراپی این مرکز 230 میلیارد ریال هزینه شده است.
مهرام یادآور شد: اگر این پروژه به خاطر تحریم های ظالمانه علیه کشور به سرانجام نرسد به هر روش ممکن حتی نامه نگاری با سازمان های بین المللی برای تکمیل آن تلاش خواهیم کرد.
رییس دانشگاه علوم پزشکی قزوین در بخش دیگری از سخنان خود به آماری از وضعیت چند بیماری در استان اشاره کرد و گفت: در آخرین بررسی ها 24.6 درصد افراد بالای 18 سال قزوین فشار خون بالا دارند و احتمال می رود عدد بالاتر از این هم باشد.
مهرام افزود: آمار ابتلا به بیماری دیابت نیز در افراد بالای 18 سال استان نیز هشت و نیم درصد است که نسبت به گذشته وضعیت بسیار بهتری داشته است.

** رتبه هشتم شهروندان استان قزوین از نظر ابتلا به چاقی
وی خاطرنشان کرد: البته وضعیت قزوین از نظر اضافه وزن و چاقی نسبت به 10 سال گذشته بدتر شده و اکنون رتبه هشتم کشور از نظر چاقی و رتبه نوزدهم از نظر کم تحرکی را داراست.
مهرام با تاکید بر پیشگیری و انجام غربالگری بیماری‌ها نیز گفت: یکی از بیماری هایی که بلافاصله در روزهای ابتدایی تولد قابل غربالگری و پیشگیری خواهد بود، کم کاری تیروئید و فنیل کتونوری است.
وی اضافه کرد: از ابتدای سال 90 تاکنون 982 نوزاد مبتلا به کم کاری تیروئید با این غربالگری ها شناسایی شدند.
مهرام خاطرنشان کرد: همچنین 27 بیمار مبتلا به فنیل کتونوری نیز با این بررسی ها مورد شناسایی قرار گرفتند.
رییس دانشگاه علوم پزشکی قزوین افزود: همچنین 13 درصد جمعیت قزوین سیگار مصرف می کنند که نسبت به گذشته وضعیت ثابتی داشته و فقط در زنان قدری افزایش داشته است.
مهرام در بخش دیگری از صحبت هایش گفت: به دلیل مسایل مالی و عدم تامین مطالبات از بیمه ها، دریافتی کارانه پزشکان، هم اکنون 13 ماه و کارکنان به مدت هفت ماه پرداخت نشده است.
رییس دانشگاه علوم پزشکی قزوین افزود: از یک سو تعرفه بخش دولتی تغییری نکرده و از سوی دیگر قیمت همه اقلام مورد نیاز از غذا و لباس بیمار و سایر موارد مورد نیاز نیز افزایش یافته است.
وی افزود: در این شرایط بدترین اقدام، کاهش پلکانی کارانه پزشکان بود که باعث شده بسیاری از پزشکان که مطب خود را تعطیل کرده اند و فقط در بیمارستان ها خدمات می دهند انگیزه ای برای خدمت در بیمارستان ها نداشته باشند چون این افراد می توانند با خروج از بیمارستان، درآمدهای بسیار بالاتر داشته باشند.


تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است
نام:  
پست الکترونیکی:
نظر شما:  
کد امنیتی:

 
 
هفت هزار لباس متبرک برای محرم در قزوین دوخته می‌شود۵۵ طرح در شهرستان البرز برای هفته دولت افتتاح می‌شوددافعه‌هایی در دل جاذبه‌های گردشگری الموت۶۸ طرح عمرانی و تولیدی کشاورزی در قزوین افتتاح می شودممیزی انرژی فقط توسط شرکتهای بومی صورت گیردکشت مکانیزه زعفران در مزارع کشاورزی بوئین زهرا انجام شدالمپیاد استعدادهای برتر نجات غریق کشور در قزوین آغاز شدعزاداری‌های محرم باید در شان فرهنگ عاشورایی باشدعضو کمیسیون امنیت ملی از دهکده طبیعت قزوین دیدن کرد۵۷۰ تن سبزی و صیفی در گلخانه‌های آبیک تولید شددفتر خدمات الکترونیک قضایی بخش آبگرم افتتاح شد۸۵۰ نمونه خون بند ناف در قزوین ذخیره سازی شد۵ هزار هکتار از باغات انگور استان قزوین داربستی شدسالانه ۵۵ پیوند کلیه در استان قزوین انجام می شودپیشخوان روزنامه های امروز صبح استان / پنجشنبه۲۰ هکتار از مزارع قزوین به زیر کشت چغندر علوفه ای رفتالمپیاد استعدادهای برتر نجات غریق کشور در قزوینزمینه ظهور و بروز ظرفیت‌های فرهنگی قزوین فراهم شودبهره‌گیری از ظرفیت رسانه در کاهش خسارات جاده‌ایضرورت مبارزه یکپارچه و عمومی با آفت مگس زیتون
مدیرکل جدید ارشاد اسلامی استان قزوین معرفی شد۱۹ تن گوشت قربانی میان نیازمندان قزوینی توزیع شدترافیک در جاده‌های استان قزوین نیمه سنگین و روان استجلوی فعالیت یک معدن در آبیک گرفته شدژیمناست‌های قزوینی در اردوی تیم ملی ایروژیم حضور یافتند۱۹ کارگر در قزوین دچار مسمومیت تنفسی شدندطرح مطالعاتی تحلیل بازار مسکن در قزوین اجرا شدخودروهای غیر استاندارد مهمترین عامل تصادفات۲۰۲۶ حامی به جمع خانواده کمیته امداد قزوین اضافه شده استتوانمندسازی و اشتغال ؛ بهترین راهکار جهت پیشگیری از آسیب های اجتماعی ضرورت مبارزه یکپارچه و عمومی با آفت مگس زیتونبهره‌گیری از ظرفیت رسانه در کاهش خسارات جاده‌ایزمینه ظهور و بروز ظرفیت‌های فرهنگی قزوین فراهم شودالمپیاد استعدادهای برتر نجات غریق کشور در قزوین۲۰ هکتار از مزارع قزوین به زیر کشت چغندر علوفه ای رفتممیزی انرژی فقط توسط شرکتهای بومی صورت گیرد۶۸ طرح عمرانی و تولیدی کشاورزی در قزوین افتتاح می شودپیشخوان روزنامه های امروز صبح استان / چهارشنبهسالانه ۵۵ پیوند کلیه در استان قزوین انجام می شود۵ هزار هکتار از باغات انگور استان قزوین داربستی شد
قیمت خودروهای داخلی در بازار / جدولآخرین وضعیت بازار خودرو بعد از تحولات اخیر جاده مخصوص (جدول)دریافت هافبک برای پرسپولیسقیمت خودرو پنجشنبه 98/05/31 + جدولاعلام شرایط استخدام نیروهای حق التدریس آزادیکسان سازی قیمت بازار و کارخانه محصولات سایپاوضعیت پرداخت مطالبات فرهنگیان بازنشسته در سال 98تفاوت قیمت خودروهای ایران خودرو در کارخانه و بازار امروز 31 مرداد 98همسر دوم آزیتا حاجیان کیست؟ +عکسروحانی: سامانه باور 373 قوی تر از سامانه S300 است/ در روز خطر اولین فراری از منطقه ما، آمریکایی ها خواهند بودناصر احمدی درگذشت + بیوگرافی و علت مرگواکنش ایران به اتعطاف پذیری امارات چه خواهد بود؟/ تهران منتظر اقدامات بعدی ابوظبیعکس/ خارج گردی های زوج مشهور تلویزیونروحانی در رونمایی سامانه جدید: باور 373 قوی تر از سامانه S300 استعلت برکناری اسدالله لاجوردی چه بود؟قصر تاریخی دارالامان بازسازی و افتتاح شد + فلمرزمایش بزرگ نیروی زمینی سپاه در شمالغرب برگزار شدسفر حضرت آیت الله سبحانی به یزد با قطار عادی+تصویرنماینده عربستان در سازمان ملل: اختلاف ما با ایران دینی نیستدستگیری 2 نماینده مجلس و انتقال آنها به زندان اوین
روستا‌های مسجدسلیمان زیر آب سد گتوندآزار دختران جوان در خانه خالی تهرانپارستمجید دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی از «عصر جدید»سرنگونی پهپاد ام‌کیو۹ آمریکا در ذمار یمنآدریان دریا به سوی یونان در حال حرکت نیسترسمی/ گران ترین بازیکن تاریخ لیگ برتر ایران به تراکتور پیوستترکیب نهایی گل گهر و نساجیورود به آزادی باز هم بدون بلیت ممکن استهفته اول لیگ برتر فوتبال: رونمایی از پرسپولیس آرژانتینی و استقلال ایتالیاییپروپوزال رشته مدیریت در مورد سنجش رضایت مشتریان بانکپروپوزال رشته مدیریت ارتباط رضایت شغلی با تعهد سازمانی کارکنانپروپوزال رشته مدیریت اثر فرهنگ سازمانی بر عملکرد کارکنانپروپوزال رشته مدیریت بررسی عوامل موثر بر وفاداری مشتریانپروپوزال رشته مدیریت در مورد عوامل موثر بر اعتماد مشتریان به بانکداری اینترنتیپروپوزال رشته مدیریت ارتباط رفتار شهروندی سازمانی و تعهد سازمانیآغاز اکران فیلم های جشنواره کودک و نوجوانتجمع برخی تماشاگران در درب های ورودی ورزشگاه آزادیسران رئال مادرید در پاریس برای انتقال نیمار حاضر شدندگزارش توییتری ظریف از پایان تور اسکاندیناوینمی دونی ؛ زانیار خسروی