۱۳۹۸ دوشنبه ۲۲ مهر  | 2019 10 Monday
آرشیو خبر آمار بازدید: 82 کد مطلب: 51533  

قطع برخی خدمات بیمارستان رحیمیان غیر قانونی است

رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی قزوین گفت: ادامه تعطیلی بخش بستری بیمارستان خیریه رحیمیان الوند که از چند ماه پیش آغاز شده، غیر قانونی است و این مرکز درمانی باید بزودی بازگشایی شود.
۱۳۹۸ سه شنبه ۳ ارديبهشت ساعت 09:05

 صدای قزوین - دکتر منوچهر مهرام روز سه شنبه در نشست خبری که به مناسبت هفته سلامت برگزار شد افزود: اساسنامه این بیمارستان خیریه بوده و باید از تعرفه خیریه که حد واسط بخش خصوصی و دولتی است استفاده کند اما مدیران این بیمارستان اصرار به دریافت تعرفه خصوصی دارند که خلاف قانون است.

وی اضافه کرد: دانشگاه علوم پزشکی قزوین به عنوان نقش ناظر بر تعرفه های بیمارستان های استان اجازه نمی دهد بیمارستانی با اساسنامه خیریه، تعرفه های بخش خصوصی را اعمال کند.
مهرام ادامه داد: وراث مرحوم رحیمیان (موسس بیمارستان خیریه رحیمیان و تنها بیمارستان فعال در شهرستان البرز) با جوسازی رسانه ای به دنبال فشار به دانشگاه علوم پزشکی بودند که ما اجازه این کار را ندادیم و این تعطیلی هم خلاف قانون است.
وی ادامه داد: این تعرفه ها هم مصوب هیات وزیران بوده و همه بیمارستان های خیریه موظف به تبعیت از آن هستند.
مهرام خاطرنشان کرد: با جلسات برگزار شده در نهایت درمانگاه ها و اورژانس این بیمارستان فعال شده و بخش های بستری همچنان تعطیل مانده اند و طبق اعلام مسئولان دستگاه قضایی به ما، در صورت عدم راه اندازی مجدد، این بار مراجع قضایی به موضوع ورود خواهند کرد.

* قزوین همچنان با کمبود تخت بیمارستانی مواجه است
رییس دانشگاه علوم پزشکی قزوین در بخش دیگری از صحبت های خود گفت: قزوین از نظر نسبت تخت های بیمارستانی به جمعیت میانگین 1.6 را دارد که هنوز با شاخص کشوری استاندارد که 2.6 است ریال اصله زیادی دارد، البته با ساخت بیمارستان 700 تختخوابی قزوین و 120 تختخوابی الوند امیدواریم تا حدی این نیازها برطرف شود.
وی با اشاره به وضعیت برخی بیمارستان های جدید و یا در حال احداث استان نیز گفت: ساخت بیمارستان مهرگان و محمدیه توسط دانشگاه علوم پزشکی متوقف نشد بلکه با پیش آمدن مسایل حقوقی و با وجود طی کردن تمام مراحل اداری، روند آن با وقفه مواجه شده است.
وی ادامه داد: بیمارستان شهدای آبیک نیز در واقع شبیه بیمارستان نیست و از همان ابتدا به طور غیر اصولی و بدون پیش بینی ضروریات آن احداث و افتتاح شد و ما طرح توسعه آن را تا 96 تخت پیش بینی کرده ایم که در صورت تامین منابع می توان آنرا عملیاتی کرد.
مهرام خاطرنشان کرد: البته در حال حاضر بیمارستان خصوصی ولیعصر در آبیک از طریق خرید خدمت با تعرفه دولتی به بیماران خدمات ارایه می دهد.
این مسئول حوزه بهداشت و درمان اظهار داشت: ساخت کلینیک محمدزاده در منطقه پونک نیز پایان یافته و ظرف چند هفته آینده به بهره برداری خواهد رسید.
وی در خصوص روند پیشرفت ساخت مرکز رادیوتراپی قزوین نیز گفت: کار ساخت این مرکز و تجهیز آن در هفته های آینده تمام می شود البته در تجهیز این مکان به خاطر مسایل ناشی از تحریم و نقل و انتقالات ارزی با مشکلات زیادی مواجه شدیم.
وی ادامه داد: تاکنون برای تهیه و تامین 2 دستگاه رادیوتراپی این مرکز 230 میلیارد ریال هزینه شده است.
مهرام یادآور شد: اگر این پروژه به خاطر تحریم های ظالمانه علیه کشور به سرانجام نرسد به هر روش ممکن حتی نامه نگاری با سازمان های بین المللی برای تکمیل آن تلاش خواهیم کرد.
رییس دانشگاه علوم پزشکی قزوین در بخش دیگری از سخنان خود به آماری از وضعیت چند بیماری در استان اشاره کرد و گفت: در آخرین بررسی ها 24.6 درصد افراد بالای 18 سال قزوین فشار خون بالا دارند و احتمال می رود عدد بالاتر از این هم باشد.
مهرام افزود: آمار ابتلا به بیماری دیابت نیز در افراد بالای 18 سال استان نیز هشت و نیم درصد است که نسبت به گذشته وضعیت بسیار بهتری داشته است.

** رتبه هشتم شهروندان استان قزوین از نظر ابتلا به چاقی
وی خاطرنشان کرد: البته وضعیت قزوین از نظر اضافه وزن و چاقی نسبت به 10 سال گذشته بدتر شده و اکنون رتبه هشتم کشور از نظر چاقی و رتبه نوزدهم از نظر کم تحرکی را داراست.
مهرام با تاکید بر پیشگیری و انجام غربالگری بیماری‌ها نیز گفت: یکی از بیماری هایی که بلافاصله در روزهای ابتدایی تولد قابل غربالگری و پیشگیری خواهد بود، کم کاری تیروئید و فنیل کتونوری است.
وی اضافه کرد: از ابتدای سال 90 تاکنون 982 نوزاد مبتلا به کم کاری تیروئید با این غربالگری ها شناسایی شدند.
مهرام خاطرنشان کرد: همچنین 27 بیمار مبتلا به فنیل کتونوری نیز با این بررسی ها مورد شناسایی قرار گرفتند.
رییس دانشگاه علوم پزشکی قزوین افزود: همچنین 13 درصد جمعیت قزوین سیگار مصرف می کنند که نسبت به گذشته وضعیت ثابتی داشته و فقط در زنان قدری افزایش داشته است.
مهرام در بخش دیگری از صحبت هایش گفت: به دلیل مسایل مالی و عدم تامین مطالبات از بیمه ها، دریافتی کارانه پزشکان، هم اکنون 13 ماه و کارکنان به مدت هفت ماه پرداخت نشده است.
رییس دانشگاه علوم پزشکی قزوین افزود: از یک سو تعرفه بخش دولتی تغییری نکرده و از سوی دیگر قیمت همه اقلام مورد نیاز از غذا و لباس بیمار و سایر موارد مورد نیاز نیز افزایش یافته است.
وی افزود: در این شرایط بدترین اقدام، کاهش پلکانی کارانه پزشکان بود که باعث شده بسیاری از پزشکان که مطب خود را تعطیل کرده اند و فقط در بیمارستان ها خدمات می دهند انگیزه ای برای خدمت در بیمارستان ها نداشته باشند چون این افراد می توانند با خروج از بیمارستان، درآمدهای بسیار بالاتر داشته باشند.


تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است
نام:  
پست الکترونیکی:
نظر شما:  
کد امنیتی:

 
 
تقاطع روگذر شرکت نفت قزوین به زودی آسفالت می‌شودثبات نسبی قیمت‌ها در بازار طلا و ارزمحکومیت ۱۹۰ میلیون ریالی قاچاقچی البسه در قزویننمایشگاه‌ گل و گیاه در قزوین برپا می‌شودکاهش بی سابقه نرخ بیکاری در قزویناحتمال بارش باران، طی امروزرتبه صادرات قزوین در کشور قابل قبول نیستکارفرمایان حامی مددجویان در قزوین بسته‌های تشویقی می‌گیرندشناسایی ۷۴۸ مجرم حرفه‌ای در قزوینانجمن حرفه‌ای واحدهای اقامتی قزوین آغاز به کار کردموازی کاری دستگاه‌ها در حوزه اصناف باید کاهش یابدهزینه‌های جاری کشور را باید با چابک سازی دولت کاهش دادکاهش ۱۰ درجه‌ای دمای هوا در قزویناولین نشان استاندارد ویژه صادرات در قزوین صادر شدبرج‌های فرهنگیان قزوین در آتش سوختزمان ثبت‌نام در جشنواره کارگران نمونه قزوین مشخص شدبذرپاشی در ۱۵۰۰ هکتار از اراضی ملی قزوین انجام می‌شودجشنواره غذاهای دریایی در دریاچه اوان قزوین برگزار شدپیشخوان روزنامه های امروز صبح استان / یکشنبهقزوین پذیرای تیم ملی هندبال پسران می‌شود
حاجی میرازیی به خاطر تعلل در استخدام معلمان حق التدریس تذکر گرفترفع یک نگرانی در مورد طرح رتبه بندی معلمانتذکر به حاجی میرزایی درباره استخدام حق التدریسی هارفتارهایی که زائران ایرانی اربعین باید از آنها دوری کنند!رفع یک نگرانی درباره طرح رتبه بندی معلماناز خانه فرار کردم و با دوشنبه ازدواج کردم/ حالا می خواهد من و 3 فرزندم را به افغانستان ببرددستگیر ورزشکار مشهور در پایتخت / او چه کسی است و جرمش چیست؟خانواده بیرانوند اجازه دهند علت مرگ را اعلام می کنیم!تصادف مرگبار اتوبوس در زنجان/42 کشته و زخمیربودن دختر 2 ساله توسط زن معتاد / یسنا کوچولو در حالی که یک قدم تا مرگ فاصله داشت پیدا شدواکنش مردم به دیدار کتایون ریاحی با دالایی لاما + عکسچگونه اپلیکیشن های گوشی قدیمی خود را به دستگاه اندرویدی جدید منتقل کنیم؟استخدام مدیر اداری در آموزشگاه زبان آفاق در تهرانفضانوردی که قرآن را به فضا بردخون انصاری فرد به جوش آمدتحلیل فوتبالی؛ از جای خالی شجاع خلیل زاده در تیم ملی تا پرسپولیس بدون سید جلالاستراماچونی در اینتر برنامه نویس بود؟!جانشین دیاباته؛ آبروی استراماچونی!انتقال یکی از گزینه های خارجی استقلال منتفی شدخرید جدید استقلال لو رفت؛ مهاجم 31 ساله بریتانیایی در تهران!
قدیمی ترین عکس از حرم حضرت عباس (ع)+ببینیدواکنش پلیس به اجاره ساعتی سوئیت در تهرانقدیمی ترین عکس از حرم امام حسین(ع)+ببینیدشروع بازگشت زوار اربعین/ ۴۰ هزار نفر از مرز مهران وارد کشور شدنداجساد ۷ کشته تصادف زائران ایرانی به مرز مهران رسیداهتزاز پرچم آستان قدس رضوی در شلمچهپاندکیک لیمویی، حتما امتحانش کنید!ویدئو : فرار صدها خارجی مرتبط با داعشبازداشت ۱۰ آتش‌افروز که چیتگر را سوزاندندسس‌های رنگارنگ سالاد؛ هر سلیقه، یک سسوزارت کار: هپکو دولتی نشده استسواری زیر کامیون له شد + فیلمچرا، ایتالیایی ها پیر نمی شوندسقوط مرگبار یک ساختمان در بارندگی‌های اخیرشورش داعشی‌ها در زندانسامانه بارشی از مازندران خارج شددزدی از منزل شاه دزد!توانمدسازی زنان سرپرست خانوار به معنای تامین مالی نیست/ باید تمامی زنان سرپرست خانوار تحت پوشش بیمه قرار گیرندمخالفت صریح منابع طبیعی مازندران با انتقال آب خزرصداهایی که با عشق امام حسین(ع) عجین می شود اثری مضاعف، خلق می کند