۱۳۹۸ دوشنبه ۲۸ مرداد  | 2019 8 Monday
آرشیو خبر آمار بازدید: 51 کد مطلب: 51575  

مجمع خیران مدرسه ساز قزوین باید الگوبرداری شود

نماینده مردم قزوین،آبیک و البرز و رییس کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی گفت: فعالیت مجمع خیرین مدرسه ساز استان تاثیرات شایسته ای در رفع نیازهای آموزشی داشته و باید توسط سایر مجامع خیریه مورد الگو برداری قرار گیرد.
۱۳۹۸ جمعه ۶ ارديبهشت ساعت 11:00

 صدای قزوین - داود محمدی روز پنجشنبه در بیست و یکمین جشنواره خیران مدرسه ساز قزوین افزود: مجمع خیران مدرسه ساز خورشید درخشانی از فعالیت های خیری هستند که باید توسط سایر مجامع خیریه مورد الگوسازی قرار بگیرند.

وی اضافه کرد: در تمام کشور مجامع خیرین مختلفی تشکیل شده اما هیچ کدام از آنها نتوانسته اند در این سال ها به اندازه خیران مدرسه ساز با قوت و جدیت کار کنند.
محمدی ادامه داد: اگرچه دولت با وجود تمام محدودیت های مالی نگاه خوبی در این حوزه داشته و گام های بلندی در ساخت کلاس های درس برداشته اما بدون مشارکت خیران، نمی توانستیم به اهداف ترسیم شده برای نظام آموزش و پرورش دست یابیم.
سیده حمیده زرآبادی دیگر نماینده مردم قزوین،آبیک و البرز در مجلس شورای اسلامی نیز در این مراسم گفت: این یک افتخار بزرگ برای قزوین است که بیش از 300 خیر هرکدام حداقل یک مدرسه ساخته اند و یا اینکه 6 هزار نفر با بخشش قدری از دستمزد ماهانه خود در این امر نیک مشارکت دارند.
وی افزود: در مدارس خیرساز، امروز دانش آموزانی درس می خوانند که صاحب ایده و نوآوری هستند و آینده کشور را می سازند.
زر آبادی از خیران خواست ساخت کارگاه های آموزشی و مدارس هنرستانی را نیز در دستور کار داشته باشند تا فرهنگ آموزی و اشتغال به طور توام با یکدیگر تحقق یابند.
بهمن طاهرخانی نماینده مردم تاکستان در مجلس شورای اسلامی نیز در این مراسم گفت: خیران مدرسه ساز صادقانه از مال خود برای رفاه دانش آموزان می گذرند و این یک هنر بی نظیر است.
وی افزود: در تمام فرهنگ های دنیا، مراکز و مدارس خیرساز زیادی وجود دارد یعنی این یک امر مشترک انسانی فارغ از نژاد و ملیت است.
طاهرخانی ادامه داد: در ایران هم که کشوری اسلامی است هم از نظر شرعی و هم عقلی و انسانی کار خیر کردن حوزه خاصی ندارد و افرادی که در این حوزه وارد می شوند با خداوند معامله کرده اند.
وی افزود: در این شرایط که دولت از نظر اقتصادی دچار مشکلات زیادی است و به ویژه با سیل اخیر که مدارس زیادی را در کشور تخریب کرد ورود خیران نیک اندیش جهت بازسازی و ساخت مدارس جدید بسیار راه گشا خواهد بود.


تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است
نام:  
پست الکترونیکی:
نظر شما:  
کد امنیتی:

 
 
اخبار مرتبط با این خبر
رویداد استارت آپی کارآفرینی گردشگری در قزوین برگزار می شودبازگشت کارخانه های نیمه تعطیل به چرخه تولید در اولویت قرار داردبرگزاری ۲۳۰ برنامه فرهنگی در قزوین توسط اوقافتولید سالانه چهار هزار تن پسته در بوئین زهرا۹۳ کودک قزوینی تحت پوشش کمیته امداد قرار گرفتند۱۶ دستگاه اجرایی در زمینه حفظ حقوق کودکان وظیفه دارندتامین ۹ هزار تن بذر غلات برای کشاورزان قزوینیافتتاح ساختمان جدید امور مالیاتی شهر محمدیهمحکومیت ۱۷۰ میلیون ریالی قاچاقچی البسه در قزویندو هکتار از اراضی کشاورزی البرز به زیر کشت گل محمدی رفت مدیرکل جدید فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین منصوب شدقزوین میزبان رقابت های کارگری و جانبازان کشورمدیرکل جدید دیوان محاسبات استان قزوین معرفی شدجاذبه های گردشگری قزوین در نمایشگاه توانمندی‌های روستایی معرفی شدنقش آفرینی آزادگان در جامعه باید بیشتر شودراه های فرار مالیاتی بسته می‌شودافراد ناتوان باید از پذیرش مسوولیت خودداری کنندنظارت دقیق موجب کارآمدی سیستم اداری می شودمعادن قزوین نیازمند باسکول هستندرفع نقاط حادثه خیز در استان قزوین در اولویت قرار دارد
دو هکتار از اراضی کشاورزی البرز به زیر کشت گل محمدی رفت قزوین میزبان رقابت های کارگری و جانبازان کشورمدیرکل جدید فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین منصوب شدبرگزاری ۲۳۰ برنامه فرهنگی در قزوین توسط اوقافنظارت دقیق موجب کارآمدی سیستم اداری می شودافراد ناتوان باید از پذیرش مسوولیت خودداری کنندراه های فرار مالیاتی بسته می‌شودنقش آفرینی آزادگان در جامعه باید بیشتر شودجاذبه های گردشگری قزوین در نمایشگاه توانمندی‌های روستایی معرفی شدمدیرکل جدید دیوان محاسبات استان قزوین معرفی شدمحکومیت ۱۷۰ میلیون ریالی قاچاقچی البسه در قزوینافتتاح ساختمان جدید امور مالیاتی شهر محمدیهتامین ۹ هزار تن بذر غلات برای کشاورزان قزوینی۱۶ دستگاه اجرایی در زمینه حفظ حقوق کودکان وظیفه دارند۹۳ کودک قزوینی تحت پوشش کمیته امداد قرار گرفتندتولید سالانه چهار هزار تن پسته در بوئین زهرابازگشت کارخانه های نیمه تعطیل به چرخه تولید در اولویت قرار داردرویداد استارت آپی کارآفرینی گردشگری در قزوین برگزار می شودپیشخوان روزنامه های امروز صبح استان / یکشنبه
تهران؛ میزبان سفیر فوق العاده دولت نجات ملی یمن/ پیروزی های مقاومت در عرصه سیاست و نبردآخرین اخبار معلمان و فرهنگیان در سال 98آقای مجری، سرباز شد! /عکسمصوبه جدید مجلس برای خودروسازان + جزییاتلجبازی مهراوه شریفی نیا با خودش + عکسروسیه: آمریکا و انگلیس عامل افزایش تنش در خلیج فارس هستندنجاتگران هلال احمر قزوین به 27 مصدوم حوادث امدادرسانی کردندانفجار کپسول سواری پیکان 2 خودرو را به آتش کشیدعفونت تنفسی، علت مرگ ببرها در باغ وحش وکیل آباد مشهدوقوع زلزله 3.7 ریشتری در خلیج فارسکارت آزمون استخدام شرکت مهندسی منیراناقدام تحسین برانگیز آمازون به منظور کمک به نیازمندانبا غایبان قطعی پرسپولیس در دیدار افتتاحیه آشنا شوید !شکایت شفر از عملکرد پاتوسی و خط میانی اش در بنی یاساختلاف فتحی و استراماچونی بالا گرفت؟ دو میلیون یورو بده، فسخ کنترائوره؛ عامل اختلاف فتحی و استراماچونیسروکله آقای معاون مستعفی باشگاه استقلال پیدا شداخبار نگران کننده و عجیب پس از مصاحبه احساسی بمب نقل و انتقالات پرسپولیستمجید کالدرون از مدافع جوان پرسپولیسآخرین وضعیت هروویه میلیچ -استقلال