۱۳۹۸ شنبه ۴ خرداد  | 2019 5 Saturday
آرشیو خبر آمار بازدید: 33 کد مطلب: 51942  

نگرانی مردم از پرسه سگ های ولگرد

پرسه سگ های ولگرد در سطح شهر به ویژه هنگام تاریکی هوا موجب افزایش نگرانی مردم از خطرات آنها شده است و باید مسئولان به شکلی جدی تر برای رفع تهدیدات این حیوانات اقدام کنند.
۱۳۹۸ چهارشنبه ۲۵ ارديبهشت ساعت 13:19

 صدای قزوین - موضوع ساماندهی سگ های ولگرد در سطح شهر بحث تازه ای نیست و تاکنون جلسات و کارگروه های متعددی برای بررسی و رفع خطرات احتمالی آنها تشکیل شده است.

علیرغم جلسات متعدد و برنامه ها و سیاست های مختلف اتخاذ شده هنوز موجی از نگرانی در رابطه با جولان این حیوانات ولگرد در سطح شهر وجود دارد.
یکی از اصلی ترین اقدامات موجود در حوزه ساماندهی سگ های ولگرد، موضوع مرگ با ترحم و عقیم سازی است که در این رابطه نیز موفقیت های چندانی حاصل نشده و خود موجی از مخالفت های اجتماعی را به دنبال داشته است.
در همین راستا موضوع ساماندهی سگ های ولگرد در صحن علنی شورای شهر قزوین مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت و اعضای شورای اسلامی یکصدا بر اتخاذ راهکارهای موثر و مفید برای رفع خطرات این حیوانات تاکید کردند. 

**اختصاص 64 درصد تماس های سامانه 137 به موضوع جمع آوری سگ های ولگرد 
رییس کمیسیون خدمات شهری شورای شهر قزوین در این باره گفت: آمارها نشان می دهد که 64 درصد تماس های برقرار شده با سامانه 137 شهرداری قزوین تقاضا برای ساماندهی سگ های ولگرد است که نشان می دهد مردم از این بابت بسیار ناراضی هستند.
سیده منیره قوامی افزود: یک شرکت پیمانکاری برای ساماندهی سگ های ولگرد با سازمان مدیریت پسماند شهرداری قرارداد منعقد کرده بود اما با پایان مهلت قرارداد آن از اسفند 97 تاکنون هیچ اقدامی در این زمینه انجام نشده است و به دلیل فرآیند طولانی مناقصه و عقد قرارداد مجدد، موضوع ساماندهی سگ ها در بلاتکلیفی قرار دارد.
وی با بیان اینکه ارائه خدمات برای هر سگ ولگرد توسط این شرکت پیمانکار، چهار میلیون و 250 هزار ریال هزینه دارد، اظهار داشت: جمع آوری سگ های ولگرد،تحویل به کمپ حیوانات و ارایه خدمات، هزینه بسیار بالایی دارد و لازم است که شهرداری در این خصوص حمایت های مالی لازم را داشته باشد. 

** خطر سگ های ولگرد در میدان مینودر و جاده سلامت 
نایب رییس شورای شهر قزوین نیز در این باره گفت: متاسفانه میدان مینودر و جاده سلامت شهر قزوین با افزایش تردد سگ های ولگرد رو به رو است و اگر این سگ ها به زنان و کودکان حمله ور شوند، جبران خسارات آن بسیار سخت و دشوار خواهد بود.
مهدی عبدالرزاقی به حضور بیش از 30 تا 40 سگ ولگرد در میدان مینودر اشاره کرد و اظهار داشت:باید سگ های ولگرد در سطح شهر قزوین جمع آوری شوند و شهرداری باید شرایط و مقدمات لازم را برای جمع آوری هرچه سریع تر این حیوانات فراهم آورد.

** رهاسازی هزار و 600 سگ عقیم شده در پارک های سطح شهر
رییس کمیسیون اقتصادی و مالی شورای شهر قزوین در خصوص سگ های ولگرد گفت: اگر ساعت پنج صبح در مناطقی مانند غیاث آباد، کوثر و مینودر شهر قزوین حضور داشته باشید، مشاهده می کنید که تعداد بسیار بالایی از سگ های ولگرد در پارک ها حضور دارند.
فرج الله فصیحی رامندی با بیان اینکه هزار و 600 سگ ولگرد پس از عقیم سازی در سطح شهر رها شده است، اظهار داشت: این تعداد از سگ های ولگرد در سطح شهر باعث نگرانی مردم و شهروندان شده اند و باید چاره ای برای این موضوع بیندیشم.
وی به خطر گزش سگ های ولگرد و شیوع بیماری هاری اشاره کرد و گفت: اگر کودک یا شهروندی با گزش این سگ های ولگرد مبتلا به بیماری شود، چه کسی پاسخگو خواهد بود؟
فصیحی رامندی به رعایت اعتدال در خصوص برخورد با سگ های ولگرد تاکید کرد و گفت: نباید برخوردها در این رابطه از نوع افراط و تفریط باشد بلکه باید با رعایت تمام جوانب زیست محیطی برای ساماندهی هرچه بهتر این حیوانات اقدام کرد.

**طرح موضوع ساماندهی سگ های ولگرد در کارگروه کنترل جمعیت حیوانات ناقل بیماری استان
کارگروه کنترل جمعیت حیوانات ناقل بیماری استان در آخرین جلسه خود که در دی ماه سال 97 برگزار شد به موضوع افزایش گزیدگی در شهرستان ها و ساماندهی سگ های ولگرد در سطح استان پرداخت.
دبیر کارگروه کنترل جمعیت حیوانات ناقل بیماری انسان در این جلسه گفته بود: طی سال های گذشته با توجه به ممنوعیت به کارگیری سلاح گرم برای اتلاف این حیوانات مجددا جمعیت سگ ها در استان افزایش بسیار زیادی یافت.
مصطفی صالحی گفت:برای کنترل جمعیت این حیوانات در سال های 94 و 95 بیش از هفت هزار سگ نگهبان در دامداری های سطح استان قلاده گذاری و واکسیناسیون شدند.
صفدر کریمی کارشناس بیماری مشترک انسان و دام معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی قزوین نیز در این نشست به ثبت 2 هزار و 968 مورد گزیدگی توسط سگ ها در سال 97 پرداخت و افزایش گزیدگی در شهرستان های استان به خصوص تاکستان را نگران کننده ارزیابی کرد.
این مسئول دانشگاه علوم پزشگی همچنین گفته بود: واکسیناسیون سگ ها به علت وارداتی بودن داروها بسیار پرهزینه بوده و برای هر قلاده در سه نوبت واکسیناسیون، 10 میلیون ریال هزینه لازم است. 


تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است
نام:  
پست الکترونیکی:
نظر شما:  
کد امنیتی:

 
 
سارق منازل مسکونی قزوین حین فرار دستگیر شدمسائل عمرانی و فرهنگی از یکدیگر تفکیک ناپذیزندکشت گیاهان علوفه ای در قزوین رشد پیدا می کندانتقال زباله‌های کلره پتروشیمی به استان قزوین تکذیب شدوالیبالیست قزوینی مسافر لیگ ملت های والیبال شدتخلفات دهیاری های قزوین مورد رسیدگی قرار می گیردسوانح رانندگی در قزوین سه کشته و دو مصدوم بر جای گذاشتجشن روزه اولی های تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی قزوین برگزار شدمستند تلویزیونی'حیات در باشگل' تهیه می شودماهیان زینتی قزوین به پنج کشور صادر می شودکشت گیاهان علوفه ای در قزوین رشد پیدا می کندسلامت فرآیند انتخابات باید در اولویت قرار گیردرشد بهره وری اقتصاد قزوین 6.6 درصد استاعضای ستاد انتخابات باید در چهارچوب قوانین رفتار کننداعضای ستاد انتخابات استان قزوین تعیین شدنداردوی تیم ملی هاکی بانوان در قزوین آغاز شدراه های جلوگیری از فشار خون به گفتمان تبدیل شودبانک ها لیست استمهال وام های کشاورزی را اعلام کنندواگذاری طرح‌های تملک دارایی‌های سرمایه‌ای کشاورزی به بخش خصوصیثبت نام مدارس ابتدایی از اول خرداد ماه آغاز شد
اعضای ستاد انتخابات استان قزوین تعیین شدندثبت نام مدارس ابتدایی از اول خرداد ماه آغاز شدواگذاری طرح‌های تملک دارایی‌های سرمایه‌ای کشاورزی به بخش خصوصیاردوی تیم ملی هاکی بانوان در قزوین آغاز شدبانک ها لیست استمهال وام های کشاورزی را اعلام کنندراه های جلوگیری از فشار خون به گفتمان تبدیل شوداعضای ستاد انتخابات باید در چهارچوب قوانین رفتار کنندپیشخوان روزنامه های امروز صبح استان / پنجشنبهسلامت فرآیند انتخابات باید در اولویت قرار گیردرشد بهره وری اقتصاد قزوین 6.6 درصد استکشت گیاهان علوفه ای در قزوین رشد پیدا می کندماهیان زینتی قزوین به پنج کشور صادر می شودجشن روزه اولی های تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی قزوین برگزار شدمستند تلویزیونی'حیات در باشگل' تهیه می شودسوانح رانندگی در قزوین سه کشته و دو مصدوم بر جای گذاشتتخلفات دهیاری های قزوین مورد رسیدگی قرار می گیردوالیبالیست قزوینی مسافر لیگ ملت های والیبال شدانتقال زباله‌های کلره پتروشیمی به استان قزوین تکذیب شدکشت گیاهان علوفه ای در قزوین رشد پیدا می کندمسائل عمرانی و فرهنگی از یکدیگر تفکیک ناپذیزند
دولت باید افزایش حقوق کارمندان را عملی کندآیین تکریم و معارفه رییس کل دادگستری استان اصفهانعذرخواهی صداوسیما به خاطر جملات یک مداحعذرخواهی شبکه پنج سیما از پخش جملات اهانت آمیز یک مداحدستگیری زورگیرهای گوش بر تهرانآغاز تحویل مغازه های امانی به حادثه دیدگان آتش سوزی بازار تبریزمسمومیت 11 زن با گاز در استخر قممسکن مهر کاشمر در برابر حوادث ایمن نیستاستخدام کارشناسIT در شرکت صفر تا صد تجارت ایرانیان در تهرانانهدام لامبورگینی یک آقازاده +فیلمهمه منتظر واکنش برانکو به قرار گرفتن سه اسم و رسم دار در لیست مازادتعطیلات لوکس دو بازیکن استقلال سوژه شد (عکس)استقلال بدون لیست سرمربی بمب می ترکاند !قاتل بیرانوند و پرسپولیسی ها، صید بزرگ استقلال در نقل وانتقالاتآخرین وضعیت نقل و انتقالات استقلالخرید هوشمندانه برانکو برای پرسپولیسواکنش تمسخر آمیز و هالیوودی گادوین منشا به جدایی از استقلال+ عکسقیمت دلار، طلا و سکه امروز 98/3/2سکه ارزان شد؛ طلا در سراشیبیحرکت الاکلنگی قیمت سکه و دلار در روز آخر هفته
پاری سن ژرمن به رنس هم باج داددردسرهای اجرای ناقص قانون انتزاع /جدایی بازرگانی از تولید به سود واردات تمام می شودواکنش سرمربی بارسلونا به احتمال برکناریتضمین بقای آمیان با گلزنی سامان قدوسپیروزی ترابزون اسپور با حسینیفیلم/دوازدهمین روز برگزاری نمایشگاه قرآن از نگاه ایکناگزارش دیدار پیشکسوتان قرآنی با آیت الله امام جمارانیرویداد طلوع برکت با معرفی 7 تیم برتر در نمایشگاه قرآن خاتمه یافتچالش تغییر اقلیم، واقعیتی که نیازمند برنامه ریزی استادعای آمریکا درباره نقش داشتن ایران در حادثه الفجیرهپایان لوشامپیونه در شب گلزنی سامان قدوس؛ پاری سن ژرمن باز هم باختمعتادانی که در مراکز درمان هم آرام و قرار ندارند...تکلیف مدعی العموم به شبکه بهداشت در جهت بازرسی از تفرجگاه های شازند/ با عرضه کنندگان قلیان در رستوران ها برابر قانون برخورد می شودمراسم احیاء در آلمان، جمهوری آذربایجان، ترکیه و فرانسهمراسم احیای شب نوزدهم ماه مبارک رمضان - استانهاشهره سلطانی به خاطر یک سگ ممنوع التصویر شد! + عکسپای دولتی ها هم در میان است!مهرداد تاوتلی؛ از انتصاب داماد ژن خوب پزشکیان تا قلع و قمع کارکنانانتقاد رییس سازمان نظام پزشکی از تمسخر پزشکان در رسانه ملیآوار برداری 1100واحد در لرستان/تسهیلات بلاعوض به بانک ها ابلاغ شد