۱۳۹۸ يکشنبه ۲۷ مرداد  | 2019 8 Sunday
آرشیو خبر آمار بازدید: 76 کد مطلب: 51996  

آزادسازی دولتخانه صفوی در دستور کار میراث فرهنگی قزوین است

مدیرکل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری قزوین گفت: آزادسازی اراضی باقی مانده دولتخانه صفوی را امسال با هدف پیشبرد طرح احیا و ساماندهی این مجموعه در دستور کار قرار داده ایم.
۱۳۹۸ شنبه ۲۸ ارديبهشت ساعت 09:10

 صدای قزوین - علیرضا خزائلی روز شنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه که به مناسبت روز جهانی موزه ها و هفته میراث فرهنگی برگزار شد،افزود: آزادسازی دولتخانه صفوی از جمله مصوبات سفر مقام معظم رهبری به قزوین محسوب می شود که هنوز عملیاتی نشده و همه تلاش خود را به کار می بریم تا آنرا به صورت کامل اجرایی کنیم.

این مسئول در ادامه با اشاره به ظرفیت های قزوین در حوزه گردشگری با وجود آثار متنوع تاریخی و طبیعی،گفت: تلاش داریم تا قزوین را به عنوان یکی از مقاصد مهم گردشگری کشور تبدیل کنیم.
این مسئول در ادامه از تدارک برای ثبت جهانی بازارچه سنتی (صنایع دستی) سعدالسلطنه خبر داد و گفت: امیدواریم این مهم امسال محقق شود.
وی اظهار داشت: هدف سازمان میراث فرهنگی ثبت آثار تاریخی کشور در فهرست آثار جهانی به صورت پکیج و مجموعه ای است و در استان قزوین بناها و آثار طبیعی از جمله قلعه حسن صباح و منظر طبیعی تاریخی الموت از جمله نامزدهای ثبت جهانی هستند.
خزائلی در ادامه با اشاره وجود 520 هکتار بافت تاریخی در قزوین،گفت: یک شرکت مشاور ضوابط ساخت و ساز و احیا و مرمت بناها در این محدوده را مشخص کرده و امیدواریم با نهایی شدن آن و ارسال به تهران، دستورالعمل واحدی در این خصوص مصوب و برای اجرا ابلاغ شود.
وی به حمایت اداره کل میراث فرهنگی از سرمایه گذاران حوزه گردشگری و صنایع دستی اشاره کرد و گفت: در حوزه ایجاد تاسیسات گردشگری مانند مراکز اقامتی و مجتمع های خدماتی بین راهی و مراکز تولید صنایع دستی به متقاضیان توسط بانک های عامل تسهیلات ارایه داده می شود.
خزائلی همچنین در خصوص تلاش برای تکمیل برخی طرح های نیمه کاره حوزه میراث فرهنگی از جمله هتل ها، گفت: هتل ملل با سرمایه گذار بومی در میدان مینودر که سالها نیمه تمام مانده دچار برخی پیچیدگی ها و مشکلات استانی است و نیازمند هماهنگی های بین دستگاهی دارد که دنبال حل و فصل مسایل مربوط به آن و به سرانجام رسیدن این طرح هستیم.
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری قزوین افزود: در حال حاضر ظرفیت اقامتگاهی قزوین 2 هزار تخت است و در ایام نوروز شاهد رشد 16 درصدی اقامت گردشگران در استان بودیم. 
وی در بخش دیگری از صحبت های خود گفت: سهم تسهیلات بخش گردشگری نسبت به حوزه صنعت و کشاورزی بسیار کمتر است و تلاش می کنیم این فاصله را کم تر کنیم و باید توجه داشت تسهیلات این حوزه در اشتغالزایی و رونق اقتصادی استان و کشور بسیار موثر و دارای کم ترین انحراف بوده است.
این مسئول همچنین رونق گردشگری روستایی را از اولویت های این دستگاه خواند و با اشاره به وجود 20 روستای هدف گردشگری در استان،گفت: در همین رابطه از سرمایه گذاران برای ایجاد اقامتگاه های بوم گردی حمایت می شود.
خزائلی در بخش بعدی صحبت های خود با بیان اینکه اجرای طرح خیابان شهید انصاری شرقی در محله بلاغی بنا به مصوبه شورای عالی معماری و شهرسازی منتفی است،گفت: گذر بلاغی به عنوان جایگزین این طرح اجرا می شود.
این مسئول در ادامه در پاسخ به پرسش یکی از خبرنگاران در خصوص همراهی کردن یا نکردن مدیرکل میراث فرهنگی استان با شهرداری و شورای شهر قزوین برای لغو مصوبه شورای عالی معماری و شهرسازی در خصوص اجرای خیابان شهید انصاری شرقی،گفت: ما خارج از چارچوب ها و وظایف سازمانی خود اقدامی به عمل نمی آوریم. 
وی همچنین با اشاره به قرارگیری در روز جهانی موزه ها، اظهار داشت: تلاش داریم با همکاری سازمان جهاد کشاورزی،موزه کشاورزی قزوین را احیا و فعال تر کنیم.
این مسئول همچنین در خصوص بازارچه موقت صنایع دستی در دولتخانه صفوی که شهرداری پیش از این خواستار برچیده شدن آن بود نیز گفت: این مکان موقت بوده و در آینده جمع آوری می شود اما زمان دقیق آن مشخص نیست.
وی همچنین در خصوص دریاچه اوان الموت از آثار طبیعی پرجاذبه قزوین نیز گفت: هرگونه سرمایه گذاری در این حوزه با حفظ ضوابط محیط زیستی صورت خواهد گرفت.
مدیرکل میراث فرهنگی،میراث فرهنگی و صنایع دستی قزوین همچنین در خصوص ظرفیت های استان در حوزه چشمه های ابگرم نیز گفت: مشاوری در خصوص وضعیت آبگرم یله گنبد در حال مطالعه است و یک سرمایه گذار برای فعالیت در این مکان اعلام آمادگی کرده و تلاش داریم تا با کمک به بخش خصوصی ظرفیت های گردشگری این نقطه و همچنین شهر ابگرم را فعال کنیم.
وی در انتقاد به طولانی شدن طرح های سرمایه گذاری گردشگری در شهر آبگرم که توسط یکی از خبرنگاران مطرح شد نی گفت: تلاش داریم با تسهیل گری در این زمینه به روند طرح های در دست اجرا (ساخت هتل و مجتمع های آب درمانی) شتاب ببخشیم.
خزائلی به عملکرد یگان حفاظت میراث فرهنگی قزوین نیز اشاره کرد و گفت: در سال جاری توسط این یگان سه مورد حفاری غیرمجاز شناسایی و هفت مورد نیز از تخریب بناهای تاریخی جلوگیری شد که سال گذشته این ارقام به ترتیب 24 و 43 مورد بود. 
وی همچنین از فعالیت 12 سازمان مردم نهاد مربوط به حوزه میراث فرهنگی در قزوین خبر داد و گفت: از ظرفیت این سمن ها برای پیشبرد اهداف خود در زمینه حفظ میراث فرهنگی و تقویت گردشگری و رونق صنایع دستی بهره خواهیم برد.
خزائلی در پاسخ به انتقاد یکی از خبرنگاران در خصوص استفاده از المان های شهری مقابل بناهای تاریخی نیز گفت: به کارگیری این نمادها موقت بوده و تلاش داریم تا تجربیات خود را در این زمینه افزایش دهیم تا مشکلات بصری پیرامون جذابیت بناها برای گردشگران پیش نیاید.
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری قزوین همچنین در خصوص سوال یکی از خبرنگاران در خصوص تبلیغات مبتذل برخی آژانس های گردشگری استان در فضای مجازی،اظهار داشت: از پلیس فتا خواسته ایم تا اصالت این موضوع را بررسی کند اما اذعان می کنیم هیچ گونه هنجارشکنی در این حوزه مورد تایید ما نیست و با متخلفان مطابق با ضوابط و مقررات برخورد خواهد شد. 


تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است
نام:  
پست الکترونیکی:
نظر شما:  
کد امنیتی:

 
 
نظارت دقیق موجب کارآمدی سیستم اداری می شودمعادن قزوین نیازمند باسکول هستندرفع نقاط حادثه خیز در استان قزوین در اولویت قرار داردپیشخوان روزنامه های امروز صبح استان / یکشنبههدف گذاری پلیس برای کاهش ۱۲ درصدی سوانح جاده ای سهم گلخانه در کشاورزی قزوین باید افزایش یابد۳۶۰ معلم جدید جذب آموزش و پرورش قزوین می شوند۹۳ درصد علت سوانح جاده ای انسانی استبیماری های قلبی عامل بیش از یک سوم مرگ قزوینی هاپراید پلاک نمی شودسومین جشنواره استانی آوازهای کودکانه در قزوین برگزار شدصعود تیم والیبال استان قزوین به لیگ یک جوانانسومین جشنواره بزرگ اقوام ایرانی در قزوین برگزار می شودبرپایی نمایشگاه های تخصصی صنعت و تولید تداوم یابدنخستین شبکه بی سیم دیجیتال منابع طبیعی در قزوین راه‌اندازی می‌شودجشن ولایت در حوزه هنری قزوین برگزار می شودتوزیع ۹۳ هزار کارت زرد بین زیتون کاران قزوینعملیات خط کشی راه‌های استان قزوین آغاز شددمای هوای قزوین افزایش پیدا می‌کندمعرفی آلاینده های محیط زیست به مراجع قضایی
پر بیننده ترین اخبار هفته گذشته صدای قزوین پراید پلاک نمی شودسومین جشنواره استانی آوازهای کودکانه در قزوین برگزار شدبرخورد با توزیع کنندگان سموم غیر مجاز قاطعانه باشدسلامت و درمان مردم را در استان قزوین سیاسی نکنیممعرفی آلاینده های محیط زیست به مراجع قضاییدمای هوای قزوین افزایش پیدا می‌کندتوزیع ۹۳ هزار کارت زرد بین زیتون کاران قزوینجشن ولایت در حوزه هنری قزوین برگزار می شودبیماری های قلبی عامل بیش از یک سوم مرگ قزوینی هابرپایی نمایشگاه های تخصصی صنعت و تولید تداوم یابدسومین جشنواره بزرگ اقوام ایرانی در قزوین برگزار می شودصعود تیم والیبال استان قزوین به لیگ یک جواناننخستین شبکه بی سیم دیجیتال منابع طبیعی در قزوین راه‌اندازی می‌شودعملیات خط کشی راه‌های استان قزوین آغاز شدایجاد معاونت اقتصادی در دستگاه قضا ضروری است۳۶۰ معلم جدید جذب آموزش و پرورش قزوین می شوند سهم گلخانه در کشاورزی قزوین باید افزایش یابدهدف گذاری پلیس برای کاهش ۱۲ درصدی سوانح جاده ایپیشخوان روزنامه های امروز صبح استان / شنبه
روسیه: آمریکا و انگلیس عامل افزایش تنش در خلیج فارس هستندنجاتگران هلال احمر قزوین به 27 مصدوم حوادث امدادرسانی کردندانفجار کپسول سواری پیکان 2 خودرو را به آتش کشیدعفونت تنفسی، علت مرگ ببرها در باغ وحش وکیل آباد مشهدوقوع زلزله 3.7 ریشتری در خلیج فارسکارت آزمون استخدام شرکت مهندسی منیراناقدام تحسین برانگیز آمازون به منظور کمک به نیازمندانبا غایبان قطعی پرسپولیس در دیدار افتتاحیه آشنا شوید !شکایت شفر از عملکرد پاتوسی و خط میانی اش در بنی یاساختلاف فتحی و استراماچونی بالا گرفت؟ دو میلیون یورو بده، فسخ کنترائوره؛ عامل اختلاف فتحی و استراماچونیسروکله آقای معاون مستعفی باشگاه استقلال پیدا شداخبار نگران کننده و عجیب پس از مصاحبه احساسی بمب نقل و انتقالات پرسپولیستمجید کالدرون از مدافع جوان پرسپولیسآخرین وضعیت هروویه میلیچ -استقلالچند خبر انتقالاتی از استقلال، پرسپولیس، تراکتورسازی و سپاهانپایان راه شیخ دیاباته و استقلال؟!مدرسه 12 کلاسه خیرساز شهرستان کوهبنان افتتاح شداستخدام نقشه کش صنعتی مسلط به نرم افزار در کرمانشکایت از بانک تجارت به دلیل تخلف در ارائه صورت های مالی
موفقیت بالای انجام روش‌های غیرجراحی فیستول رگ‌های خون رسان قلب در کشورحناچی : دریاچه باغ هنر، مشکل چیتگر را نخواهد داشت/ تامین آب دریاچه از پساب مترو استتبعات حذف بی‌جایگزین پرایدگرما تراز دریاچه ارومیه را کاهش دادانبارداری مبین (Anbar SQL)دانلود طرح کرامت واحد کار امیدواری مهارت ارتباط با خدا پایه پنجم ابتداییدانلود طرح کرامت واحد کار امانتداری مهارت ارتباط موثر پایه سوم ابتداییدانلود کتاب آموزش ساخت کابینت mdfدانلود جزوه توسعه اقتصادی محمود روزبهانخلاصه کتاب مبانی تئوری و طراحی سازمان ریچارد ال دفتنرم افزار موبایل معرفی دمنوش ها و پک های نیوشاتحقیق نیرو و انواع نیرودانلود کتاب تغذیه و جیره نویسی دام و طیور pdfآموزش تهیه ی روغن شتر مرغ در خانه + مواداولیه!!دانلود کتاب آشنایی با هنرهای سنتی ایران تالیف زهرا تجویدی و محمد علی شاکری راد هنر پیام نور- pdfنیازمندی های استخدامی خراسان رضوی 27 مرداد 98پرواز جنگنده دیروز، خادم امروزبرگزاری جشن بازگشایی مرز خسروی با حضور وزیر کشورشمس:مسئولان تیم مس سونگون هشدارها و زنگ خطرها را نشنیدندروزنامه خراسان:با منتشر کنندگان محتوای جلسات خصوصی برخورد کنید