۱۳۹۸ دوشنبه ۲۸ مرداد  | 2019 8 Monday
آرشیو خبر آمار بازدید: 183 کد مطلب: 52363  

آلایندگی سیمان آبیک برای استان قزوین

مدیرکل محیط زیست قزوین در خصوص فعالیت شرکت سیمان آبیک گفت: محل این شرکت در استان البرز است؛ اما میزان آلودگی آن بیشتر متوجه قزوین است که مکاتبات و پیگیری لازم در این خصوص انجام شده است.
۱۳۹۸ دوشنبه ۲۰ خرداد ساعت 15:20

 صدای قزوین - حسن پسندیده روز دوشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه قزوین افزود: تعیین عوارض و رسیدگی به معضلات معادن آلاینده ساز همجوار شرکت سیمان شهرستان آبیک در دستور کار قرار دارد.


وی اظهار داشت: مشکل اصلی محیط زیستی شهرستان آبیک وجود معادن است که پیگیری‌های لازم برای شیوه اکتشاف و حق بهره برداری در دستور کار قرار دارد.

پسندیده در حصوص نیروگاه شهید رجایی نیز گفت: سوخت گاز طبیعی تمام نیروگاه‌ها از طریق سازمان محیط زیست کشور پیگیری و تامین می‌شود که برهمین اساس ۸۸ درصد سوخت سال ۹۷ در نیروگاه شهید رجایی گاز طبیعی بوده است

مدیرکل محیط زیست به معضل چندین و چندساله پسماند صنعتی شهرک صنعتی لیا اشاره کرد و گفت: تمامی اقدامات به منظور تاسیس تصفیه خانه صنعتی و رفع این معضل زیست محیطی درحال پیگیری است و امیدواریم که تمام شهرک‌های صنعتی استان از وجود پسماندهای صنعتی پاکسازی شوند.

وی فناوری‌های جدید را عامل مهمی در کاهش آلایندگی‌ها اعلام کرد و گفت: برخی از دستگاه‌ها برای کاهش هزینه‌های پسماند از این فناوری‌ها استفاده می‌کنند اما اگر واحدی آلاینده باشد و اقدامی برای رفع آن انجام ندهد، عوارضی برای آنها تعیین شده و باید این مبالغ را به دور از هزینه‌های جاری برای رفع آلایندگی‌ها مورد استفاده قرار دهند.

پسندیده نسبت به ممنوعیت ورود پسماندهای شیمیایی، صنعتی و عفونی سایر استان‌ها به قزوین تاکید کرد و گفت: از ورود پسماندها به محل دفن زباله محمدآباد جلوگیری شد و در کارگروه پسماند استان تصمیم گرفتیم که فقط پسماندهای قابل لندفیل در استان به محمدآباد فرستاده شوند.

این مسئول در خصوص وضعیت کیفی هوا در استان توضیح داد: با شعار آسمان آبی در طول چند سال اخیر، شرایط هوایی ناسالم رو به کاهش بوده و سال ۹۷ با ثبت پنج روز ناسالم برای افراد حساس به نسبت سال ۹۶ با کاهش سه برابری همراه بودیم.

پسندیده با بیان اینکه در سال جاری هیچ گزارشی در خصوص هوای ناسالم در استان گزارش نشده است، اظهار داشت: سال ۹۷ نیز نزدیک به هزار و ۸۰۶ مورد پایش و سنجش در خصوص آلایندگی‌های استان صورت گرفت و در این خصوص مشکل خاصی وجود ندارد.

مدیرکل محیط زیست به وجود ۴۵۰ هزار هکتار اراضی شکار ممنوع و همچنین ۱۳۰ هزار هکتار مناطق حفاظت شده استان (باشگل تاکستان، طارم و الموت) اشاره کرد و گفت: نظارت‌ها برای جلوگیری از فعالیت‌های غیرمجاز در این مناطق به صورت مستمر ادامه دارد.

وی همچنین گفت: ۱۱۸ شکار غیرمجاز پرنده، ۳۸ شکار غیرمجاز پستاندار و کشف ۴۵ قبضه سلاح شکاری غیرمجاز نتیجه تلاش نیروهای یگان حفاظت محیط زیست درسال گذشته است.

پسندیده به افزایش جمعیت گونه‌های زیست محیطی و حیاط وحش استان پرداخت و گفت: تعداد جمعیت آهو ۴۸ درصد و تعداد کل و بز وحشی ۲۲ درصد نسبت به سال گذشته افزایش داشته است که نشان از مطلوب بودن فضای زیست محیطی برای حیوانات و گونه‌های زیست محیطی است.

این مسئول در خصوص رصد حیوانات و گونه‌های درحال انقراض مثل پلنگ اظهار داشت: تعداد پنج دوربین در مناطق حفاظت شده نصب شده تا رفتارهای خاص و اتفاقات لازم در این مناطق رصد شود.

وی با یادآوری کمبود منابع آبی در استان و همچنین طرح‌های عمرانی خاطرنشان کرد: لازم است که استانداردهای ثانویه در خصوص سطح زیر کشت کشاورزی و همچنین پیوست زیست محیطی در طرح‌های عمرانی از اولویت‌های اداره کل محیط زیست است که باید همواره مورد توجه قرار گیرد.


تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است
نام:  
پست الکترونیکی:
نظر شما:  
کد امنیتی:

 
 
رویداد استارت آپی کارآفرینی گردشگری در قزوین برگزار می شودبازگشت کارخانه های نیمه تعطیل به چرخه تولید در اولویت قرار داردبرگزاری ۲۳۰ برنامه فرهنگی در قزوین توسط اوقافتولید سالانه چهار هزار تن پسته در بوئین زهرا۹۳ کودک قزوینی تحت پوشش کمیته امداد قرار گرفتند۱۶ دستگاه اجرایی در زمینه حفظ حقوق کودکان وظیفه دارندتامین ۹ هزار تن بذر غلات برای کشاورزان قزوینیافتتاح ساختمان جدید امور مالیاتی شهر محمدیهمحکومیت ۱۷۰ میلیون ریالی قاچاقچی البسه در قزویندو هکتار از اراضی کشاورزی البرز به زیر کشت گل محمدی رفت مدیرکل جدید فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین منصوب شدقزوین میزبان رقابت های کارگری و جانبازان کشورمدیرکل جدید دیوان محاسبات استان قزوین معرفی شدجاذبه های گردشگری قزوین در نمایشگاه توانمندی‌های روستایی معرفی شدنقش آفرینی آزادگان در جامعه باید بیشتر شودراه های فرار مالیاتی بسته می‌شودافراد ناتوان باید از پذیرش مسوولیت خودداری کنندنظارت دقیق موجب کارآمدی سیستم اداری می شودمعادن قزوین نیازمند باسکول هستندرفع نقاط حادثه خیز در استان قزوین در اولویت قرار دارد
دو هکتار از اراضی کشاورزی البرز به زیر کشت گل محمدی رفت قزوین میزبان رقابت های کارگری و جانبازان کشورمدیرکل جدید فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین منصوب شدبرگزاری ۲۳۰ برنامه فرهنگی در قزوین توسط اوقافنظارت دقیق موجب کارآمدی سیستم اداری می شودافراد ناتوان باید از پذیرش مسوولیت خودداری کنندراه های فرار مالیاتی بسته می‌شودنقش آفرینی آزادگان در جامعه باید بیشتر شودجاذبه های گردشگری قزوین در نمایشگاه توانمندی‌های روستایی معرفی شدمدیرکل جدید دیوان محاسبات استان قزوین معرفی شدمحکومیت ۱۷۰ میلیون ریالی قاچاقچی البسه در قزوینافتتاح ساختمان جدید امور مالیاتی شهر محمدیهتامین ۹ هزار تن بذر غلات برای کشاورزان قزوینی۱۶ دستگاه اجرایی در زمینه حفظ حقوق کودکان وظیفه دارند۹۳ کودک قزوینی تحت پوشش کمیته امداد قرار گرفتندتولید سالانه چهار هزار تن پسته در بوئین زهرابازگشت کارخانه های نیمه تعطیل به چرخه تولید در اولویت قرار داردرویداد استارت آپی کارآفرینی گردشگری در قزوین برگزار می شودپیشخوان روزنامه های امروز صبح استان / یکشنبه
تهران؛ میزبان سفیر فوق العاده دولت نجات ملی یمن/ پیروزی های مقاومت در عرصه سیاست و نبردآخرین اخبار معلمان و فرهنگیان در سال 98آقای مجری، سرباز شد! /عکسمصوبه جدید مجلس برای خودروسازان + جزییاتلجبازی مهراوه شریفی نیا با خودش + عکسروسیه: آمریکا و انگلیس عامل افزایش تنش در خلیج فارس هستندنجاتگران هلال احمر قزوین به 27 مصدوم حوادث امدادرسانی کردندانفجار کپسول سواری پیکان 2 خودرو را به آتش کشیدعفونت تنفسی، علت مرگ ببرها در باغ وحش وکیل آباد مشهدوقوع زلزله 3.7 ریشتری در خلیج فارسکارت آزمون استخدام شرکت مهندسی منیراناقدام تحسین برانگیز آمازون به منظور کمک به نیازمندانبا غایبان قطعی پرسپولیس در دیدار افتتاحیه آشنا شوید !شکایت شفر از عملکرد پاتوسی و خط میانی اش در بنی یاساختلاف فتحی و استراماچونی بالا گرفت؟ دو میلیون یورو بده، فسخ کنترائوره؛ عامل اختلاف فتحی و استراماچونیسروکله آقای معاون مستعفی باشگاه استقلال پیدا شداخبار نگران کننده و عجیب پس از مصاحبه احساسی بمب نقل و انتقالات پرسپولیستمجید کالدرون از مدافع جوان پرسپولیسآخرین وضعیت هروویه میلیچ -استقلال