۱۳۹۸ پنج شنبه ۲۱ آذر  | 2019 12 Thursday
آرشیو خبر آمار بازدید: 165 کد مطلب: 52539  

۶۰ پرونده مبارزه با مفاسد اقتصادی در قزوین تشکیل شده است

رییس کل دادگستری قزوین گفت: سال گذشته ۶۰ پرونده مبارزه با مفاسد اقتصادی در قزوین تشکیل شده است که هم اینک در محاکم استان رسیدگی می شوند.
۱۳۹۸ چهارشنبه ۲۹ خرداد ساعت 09:35

صدای قزوین - حجت الاسلام و المسلمین نورالله قدرتی روز چهارشنبه در نشست خبری به مناسبت هفته قوه قضائیه که در دادسرای قزوین برگزار شد، افزود: رویکرد قوه قضاییه مبارزه با مفاسد اقتصادی و اداری بوده و در طول سالهای گذشته آرای خوبی در این زمینه صادر شده است.


وی اضافه کرد: با تغییر رویکرد در سیاست های قوه قضاییه با حضور آیت الله رییسی ۱۰ تا ۱۵ پرونده خاص مبارزه با مفاسد اقتصادی و اداری مربوط به فرمانداران، شهرداران، مدیران کل و … در قزوین تشکیل شده و عزم دستگاه قضا برای مقابله با این پرونده ها بسیار جدی است.

قدرتی گفت: دستگاه قضا بدون توجه به جریان ها و فشارهای سیاسی با متخلفان برخورد خواهد کرد ولی تا تکمیل نشدن پرونده ها اطلاعات آنها منتشر نخواهد شد.

۱۰ نفر زندانی مهریه در قزوین

وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: تعداد محکومان مهریه در قزوین ۱۴۰ تا ۱۵۰ نفر است که با توجه به تغییر نگاه و اصلاح قانون در این زمینه هم اینک حدود ۱۰ نفر به خاطر مهریه در زندان به سر می برند.

این مسئول اضافه کرد: قزوین جزو اولین استان هایی بود که دستورالعمل قوه قضاییه را در خصوص پرونده های مهریه اجرا کرد و در بحران ارزی قیمت سکه طلا ۹ درصد کاهش ورودی به زندان در باب مهریه داشت.

رییس کل دادگستری استان قزوین افزود: اگر حوزه خانواده را نتوانیم اصلاح کنیم، آسیب های اجتماعی دامن گیر همه خواهد شد.

وی افزود: امروز همه تکلیف داریم که برای حل معضلات و آسیب های خانواده به میدان آمده و جلوی دشمن را که تمام قد برای تخریب بنیان خانواده به میدان آمده ایستادگی کرد.

خبرنگاران روح در کالبد جامعه هستند

رییس کل دادگستری قزوین افزود: به اعتقاد و باور ما خبرنگاران نقش روح را برای جامعه بازی می کنند و به عبارت دیگر خبرنگاران و اصحاب رسانه روح در کالبد جامعه هستند که می توانند نشاط و پویایی را به جامعه تزریق کنند.

قدرتی افزود: خبرنگاران از نگاه ما سربازان عرصه اطلاع رسانی و آگاهی دادن به جامعه و تنویر افکار عمومی هستند که با تلاش خود سعی می کنند حقایق جامعه را آنگونه که هست بازتاب دهند.

این مسئول قضایی اضافه کرد: خبرنگاران مهندسان جامعه هستند که می توانند افکار عمومی را مهندسی کنند و لازمه رسیدن به این جایگاه توجه اصحاب رسانه به مباحث و مسایل روز جامعه است.

وی گفت: جامعه به خبرنگارانی نیاز دارد که خود آگاه باشند و ابعاد مختلف و تاریک جامعه و مشکلات اجتماعی را با تعهد، تلاش و شجاعت و صادقانه و شفاف به عنوان یک خدمتگذار و امانتدار به جامعه منعکس کند.

قدرتی با بیان اینکه خبرنگار ۲ وظیفه اساسی دارد، افزود: اطلاع رسانی به جامعه و پیگیری اطلاعات در جامعه از وظایف رسانه ها است که باید به صورت شفاف و به موقع از سوی فعالان و اصحاب رسانه انجام شود.

وی با بیان اینکه رسالت خبرنگاران تنها خبررسانی نیست، افزود: خبرنگاران در آنجا که حقوق عامه مطرح می شود تکلیف بالاتری داشته و باید با شجاعت و سماجت پیگیر مسایل این حوزه باشند.

قدرتی گفت: رسانه های استان ظاهراً در این راستا ورود نکرده اند و باید دستورالعمل حقوق عامه برای مردم تبیین شود تا مصادیق حقوق عامه را در حوزه آب، هوا، منابع طبیعی، رودخانه ها و … شناخته و نسبت به حفظ آنها تلاش کنند.

پرونده هفت سنگان در دو بخش کیفری و حقوقی در حال رسیدگی است

وی افزود: موضوع هفت سنگان سالها است که در استان مطرح می شود و هم اکنون در دو بخش حقوقی و کیفری در محاکم در حال رسیدگی است.

رییس کل دادگستری گفت: نماینده ولی فقیه در استان طبق اطلاعاتی که به وی رسیده است این موضوع را در خطبه ها و نشست ها مطرح می کند که دو شبهه تغییر کاربری یا فروش ارزان قیمت زمین متوجه این پرونده است.

وی با بیان اینکه پرونده هفت سنگان کش و قوس داشته است، افزود: ۱۰ ماه در قزوین بر روی این پرونده کار شد و با تهیه یک گزارش ۳۰۰ صفحه ای در نهایت در دو بخش کیفری و حقوقی در حال رسیدگی است.


تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است
نام:  
پست الکترونیکی:
نظر شما:  
کد امنیتی:

 
 
۴۰۰ هزار تن از محصولات دامی قزوین به دیگر استانها عرضه می شودتولید محصولات گواهی شده در راستای سلامت غذا و جامعه استپرداخت تسهیلات به دامپروریها باید آسان شوداعلامیه حقوق بشر نیز بر ضرورت مسکن افراد تاکید داردتولید کنندگان محصولات گواهی شده حمایت شوندمسابقات بین المللی کشتی نونهالان در قزوین آغاز شد استفاده از سیستم های هوشمند در کاهش حوادث ضروری استمیزبانی مسابقات کشتی، زیرساخت‌های ورزشی الوند را ارتقا دادخطر مدرک‌گرایی دانشگاه‌ها و دانشجویان را تهدید می‌کند۲۴ پژوهشگر برتر استان قزوین تجلیل شدندمراکز فرهنگی و اجتماعی شهرستان آوج تجهیز می‌شوندانفجار کپسول سی ان جی با یک کشته و ۴ مصدوم در قزوینمصرف بنزین در قزوین ۱۵ درصد کاهش یافتقاچاقچی اقلام آرایشی در قزوین ۳۰۰ میلیون ریال جریمه شدرئیس دانشگاه علوم پزشکی استان قزوین استعفا کردتنیسور قزوینی به رقابت‌های جهانی اعزام می‌شودپیشخوان روزنامه های امروز صبح استان / چهارشنبهتیم والیبال شهرداری قزوین برابر عقاب تهران به برتری رسیدکشف بیش از ۱۸۳ هزار عدد مواد محترقه در قزوین جشنواره آش رشته و دیماج در قزوین برگزار شد
۲۴ پژوهشگر برتر استان قزوین تجلیل شدندپیشخوان روزنامه های امروز صبح استان / سه شنبهرفتار درست مصرف کردن را به دانش آموزان آموزش می دهیماینترنت رسانی به نقاط محروم تسریع شودجشنواره آش رشته و دیماج در قزوین برگزار شدتخلفات انتخاباتی به صورت مستند ارائه شود۱۵۷ فروشگاه سموم کشاورزی در قزوین فعالیت دارندصادرکنندگان فرآورده‌های نفتی قزوین از مشکلات خود می‌گویند۴۰۰ مددجوی قزوین از تسهیلات اشتغال بهره‌مند شدندرشد ۱۰ درصدی حضور گردشگران خارجی در قزوینمنازل هزار مددجوی قزوینی به سامانه برق خورشیدی تجهیز می‌شود۹ شعبه در دادسراهای قزوین به تخلفات انتخاباتی رسیدگی می‌کنند تولید خوراک دام و طیور در مراکز پرورش ممنوع استتاسیس مراکز ماده ۱۶ در قزوین پیگیری شود۲۸۴ هزار و ۶۴۷ خانوار در قزوین یارانه حمایتی دریافت کردندکشف بیش از ۱۸۳ هزار عدد مواد محترقه در قزوین تیم والیبال شهرداری قزوین برابر عقاب تهران به برتری رسیدپیشخوان روزنامه های امروز صبح استان / چهارشنبهرئیس دانشگاه علوم پزشکی استان قزوین استعفا کردمسابقات بین المللی کشتی نونهالان در قزوین آغاز شد
حاجی میرازیی به خاطر تعلل در استخدام معلمان حق التدریس تذکر گرفترفع یک نگرانی در مورد طرح رتبه بندی معلمانتذکر به حاجی میرزایی درباره استخدام حق التدریسی هارفتارهایی که زائران ایرانی اربعین باید از آنها دوری کنند!رفع یک نگرانی درباره طرح رتبه بندی معلماناز خانه فرار کردم و با دوشنبه ازدواج کردم/ حالا می خواهد من و 3 فرزندم را به افغانستان ببرددستگیر ورزشکار مشهور در پایتخت / او چه کسی است و جرمش چیست؟خانواده بیرانوند اجازه دهند علت مرگ را اعلام می کنیم!تصادف مرگبار اتوبوس در زنجان/42 کشته و زخمیربودن دختر 2 ساله توسط زن معتاد / یسنا کوچولو در حالی که یک قدم تا مرگ فاصله داشت پیدا شدواکنش مردم به دیدار کتایون ریاحی با دالایی لاما + عکسچگونه اپلیکیشن های گوشی قدیمی خود را به دستگاه اندرویدی جدید منتقل کنیم؟استخدام مدیر اداری در آموزشگاه زبان آفاق در تهرانفضانوردی که قرآن را به فضا بردخون انصاری فرد به جوش آمدتحلیل فوتبالی؛ از جای خالی شجاع خلیل زاده در تیم ملی تا پرسپولیس بدون سید جلالاستراماچونی در اینتر برنامه نویس بود؟!جانشین دیاباته؛ آبروی استراماچونی!انتقال یکی از گزینه های خارجی استقلال منتفی شدخرید جدید استقلال لو رفت؛ مهاجم 31 ساله بریتانیایی در تهران!