۱۳۹۸ دوشنبه ۲۸ مرداد  | 2019 8 Monday
آرشیو خبر آمار بازدید: 142 کد مطلب: 52539  

۶۰ پرونده مبارزه با مفاسد اقتصادی در قزوین تشکیل شده است

رییس کل دادگستری قزوین گفت: سال گذشته ۶۰ پرونده مبارزه با مفاسد اقتصادی در قزوین تشکیل شده است که هم اینک در محاکم استان رسیدگی می شوند.
۱۳۹۸ چهارشنبه ۲۹ خرداد ساعت 09:35

صدای قزوین - حجت الاسلام و المسلمین نورالله قدرتی روز چهارشنبه در نشست خبری به مناسبت هفته قوه قضائیه که در دادسرای قزوین برگزار شد، افزود: رویکرد قوه قضاییه مبارزه با مفاسد اقتصادی و اداری بوده و در طول سالهای گذشته آرای خوبی در این زمینه صادر شده است.


وی اضافه کرد: با تغییر رویکرد در سیاست های قوه قضاییه با حضور آیت الله رییسی ۱۰ تا ۱۵ پرونده خاص مبارزه با مفاسد اقتصادی و اداری مربوط به فرمانداران، شهرداران، مدیران کل و … در قزوین تشکیل شده و عزم دستگاه قضا برای مقابله با این پرونده ها بسیار جدی است.

قدرتی گفت: دستگاه قضا بدون توجه به جریان ها و فشارهای سیاسی با متخلفان برخورد خواهد کرد ولی تا تکمیل نشدن پرونده ها اطلاعات آنها منتشر نخواهد شد.

۱۰ نفر زندانی مهریه در قزوین

وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: تعداد محکومان مهریه در قزوین ۱۴۰ تا ۱۵۰ نفر است که با توجه به تغییر نگاه و اصلاح قانون در این زمینه هم اینک حدود ۱۰ نفر به خاطر مهریه در زندان به سر می برند.

این مسئول اضافه کرد: قزوین جزو اولین استان هایی بود که دستورالعمل قوه قضاییه را در خصوص پرونده های مهریه اجرا کرد و در بحران ارزی قیمت سکه طلا ۹ درصد کاهش ورودی به زندان در باب مهریه داشت.

رییس کل دادگستری استان قزوین افزود: اگر حوزه خانواده را نتوانیم اصلاح کنیم، آسیب های اجتماعی دامن گیر همه خواهد شد.

وی افزود: امروز همه تکلیف داریم که برای حل معضلات و آسیب های خانواده به میدان آمده و جلوی دشمن را که تمام قد برای تخریب بنیان خانواده به میدان آمده ایستادگی کرد.

خبرنگاران روح در کالبد جامعه هستند

رییس کل دادگستری قزوین افزود: به اعتقاد و باور ما خبرنگاران نقش روح را برای جامعه بازی می کنند و به عبارت دیگر خبرنگاران و اصحاب رسانه روح در کالبد جامعه هستند که می توانند نشاط و پویایی را به جامعه تزریق کنند.

قدرتی افزود: خبرنگاران از نگاه ما سربازان عرصه اطلاع رسانی و آگاهی دادن به جامعه و تنویر افکار عمومی هستند که با تلاش خود سعی می کنند حقایق جامعه را آنگونه که هست بازتاب دهند.

این مسئول قضایی اضافه کرد: خبرنگاران مهندسان جامعه هستند که می توانند افکار عمومی را مهندسی کنند و لازمه رسیدن به این جایگاه توجه اصحاب رسانه به مباحث و مسایل روز جامعه است.

وی گفت: جامعه به خبرنگارانی نیاز دارد که خود آگاه باشند و ابعاد مختلف و تاریک جامعه و مشکلات اجتماعی را با تعهد، تلاش و شجاعت و صادقانه و شفاف به عنوان یک خدمتگذار و امانتدار به جامعه منعکس کند.

قدرتی با بیان اینکه خبرنگار ۲ وظیفه اساسی دارد، افزود: اطلاع رسانی به جامعه و پیگیری اطلاعات در جامعه از وظایف رسانه ها است که باید به صورت شفاف و به موقع از سوی فعالان و اصحاب رسانه انجام شود.

وی با بیان اینکه رسالت خبرنگاران تنها خبررسانی نیست، افزود: خبرنگاران در آنجا که حقوق عامه مطرح می شود تکلیف بالاتری داشته و باید با شجاعت و سماجت پیگیر مسایل این حوزه باشند.

قدرتی گفت: رسانه های استان ظاهراً در این راستا ورود نکرده اند و باید دستورالعمل حقوق عامه برای مردم تبیین شود تا مصادیق حقوق عامه را در حوزه آب، هوا، منابع طبیعی، رودخانه ها و … شناخته و نسبت به حفظ آنها تلاش کنند.

پرونده هفت سنگان در دو بخش کیفری و حقوقی در حال رسیدگی است

وی افزود: موضوع هفت سنگان سالها است که در استان مطرح می شود و هم اکنون در دو بخش حقوقی و کیفری در محاکم در حال رسیدگی است.

رییس کل دادگستری گفت: نماینده ولی فقیه در استان طبق اطلاعاتی که به وی رسیده است این موضوع را در خطبه ها و نشست ها مطرح می کند که دو شبهه تغییر کاربری یا فروش ارزان قیمت زمین متوجه این پرونده است.

وی با بیان اینکه پرونده هفت سنگان کش و قوس داشته است، افزود: ۱۰ ماه در قزوین بر روی این پرونده کار شد و با تهیه یک گزارش ۳۰۰ صفحه ای در نهایت در دو بخش کیفری و حقوقی در حال رسیدگی است.


تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است
نام:  
پست الکترونیکی:
نظر شما:  
کد امنیتی:

 
 
رویداد استارت آپی کارآفرینی گردشگری در قزوین برگزار می شودبازگشت کارخانه های نیمه تعطیل به چرخه تولید در اولویت قرار داردبرگزاری ۲۳۰ برنامه فرهنگی در قزوین توسط اوقافتولید سالانه چهار هزار تن پسته در بوئین زهرا۹۳ کودک قزوینی تحت پوشش کمیته امداد قرار گرفتند۱۶ دستگاه اجرایی در زمینه حفظ حقوق کودکان وظیفه دارندتامین ۹ هزار تن بذر غلات برای کشاورزان قزوینیافتتاح ساختمان جدید امور مالیاتی شهر محمدیهمحکومیت ۱۷۰ میلیون ریالی قاچاقچی البسه در قزویندو هکتار از اراضی کشاورزی البرز به زیر کشت گل محمدی رفت مدیرکل جدید فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین منصوب شدقزوین میزبان رقابت های کارگری و جانبازان کشورمدیرکل جدید دیوان محاسبات استان قزوین معرفی شدجاذبه های گردشگری قزوین در نمایشگاه توانمندی‌های روستایی معرفی شدنقش آفرینی آزادگان در جامعه باید بیشتر شودراه های فرار مالیاتی بسته می‌شودافراد ناتوان باید از پذیرش مسوولیت خودداری کنندنظارت دقیق موجب کارآمدی سیستم اداری می شودمعادن قزوین نیازمند باسکول هستندرفع نقاط حادثه خیز در استان قزوین در اولویت قرار دارد
دو هکتار از اراضی کشاورزی البرز به زیر کشت گل محمدی رفت قزوین میزبان رقابت های کارگری و جانبازان کشورمدیرکل جدید فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین منصوب شدبرگزاری ۲۳۰ برنامه فرهنگی در قزوین توسط اوقافنظارت دقیق موجب کارآمدی سیستم اداری می شودافراد ناتوان باید از پذیرش مسوولیت خودداری کنندراه های فرار مالیاتی بسته می‌شودنقش آفرینی آزادگان در جامعه باید بیشتر شودجاذبه های گردشگری قزوین در نمایشگاه توانمندی‌های روستایی معرفی شدمدیرکل جدید دیوان محاسبات استان قزوین معرفی شدمحکومیت ۱۷۰ میلیون ریالی قاچاقچی البسه در قزوینافتتاح ساختمان جدید امور مالیاتی شهر محمدیهتامین ۹ هزار تن بذر غلات برای کشاورزان قزوینی۱۶ دستگاه اجرایی در زمینه حفظ حقوق کودکان وظیفه دارند۹۳ کودک قزوینی تحت پوشش کمیته امداد قرار گرفتندتولید سالانه چهار هزار تن پسته در بوئین زهرابازگشت کارخانه های نیمه تعطیل به چرخه تولید در اولویت قرار داردرویداد استارت آپی کارآفرینی گردشگری در قزوین برگزار می شودپیشخوان روزنامه های امروز صبح استان / یکشنبه
تهران؛ میزبان سفیر فوق العاده دولت نجات ملی یمن/ پیروزی های مقاومت در عرصه سیاست و نبردآخرین اخبار معلمان و فرهنگیان در سال 98آقای مجری، سرباز شد! /عکسمصوبه جدید مجلس برای خودروسازان + جزییاتلجبازی مهراوه شریفی نیا با خودش + عکسروسیه: آمریکا و انگلیس عامل افزایش تنش در خلیج فارس هستندنجاتگران هلال احمر قزوین به 27 مصدوم حوادث امدادرسانی کردندانفجار کپسول سواری پیکان 2 خودرو را به آتش کشیدعفونت تنفسی، علت مرگ ببرها در باغ وحش وکیل آباد مشهدوقوع زلزله 3.7 ریشتری در خلیج فارسکارت آزمون استخدام شرکت مهندسی منیراناقدام تحسین برانگیز آمازون به منظور کمک به نیازمندانبا غایبان قطعی پرسپولیس در دیدار افتتاحیه آشنا شوید !شکایت شفر از عملکرد پاتوسی و خط میانی اش در بنی یاساختلاف فتحی و استراماچونی بالا گرفت؟ دو میلیون یورو بده، فسخ کنترائوره؛ عامل اختلاف فتحی و استراماچونیسروکله آقای معاون مستعفی باشگاه استقلال پیدا شداخبار نگران کننده و عجیب پس از مصاحبه احساسی بمب نقل و انتقالات پرسپولیستمجید کالدرون از مدافع جوان پرسپولیسآخرین وضعیت هروویه میلیچ -استقلال
دانستنی های جالب درباره عید غدیرپراکندگی انجام پژوهش ها در شهرداری / رصد تحقیقات از طریق سامانه پژوهشیارمعایب و محاسن ظروف تفلونمعاد در ادیان دیگرمظاهر غفلت در انسانمسئولیتهای روشنفکران دینی در قرن بیست و یکمرگ و زندگی بعد از آنسایه سنگین بیست و هشتِ پنجِ سی و دودرخواست های ورشکستگی شرکت های انرژی آمریکایی سرعت گرفتسازمان های فرهنگی تئاتر دینی را فراموش کرده اندطرح فنلاند درباره خلیج فارس مشابه ایران استاستخدام تعدادی کارگر جوشکارساده و رابیتس بند در تهراناستخدام سالن کار و مهماندارحرفه ای در رستوران ایرانی در تهراناستخدام کارشناس کنترل کیفیت در شرکت یارنیکان در تهراناستخدام تکنسین فنی،مسئول دفتر و خدمات در اصفهانبررسی جنبش فداییان اسلام با تکیه بر الگوهای تطبیقیبررسی اقدامات سیاسی آمریکا علیه جمهوری اسلامی ایرانرایزنی سفیر ایران با رییس جمهوری عراق برای برگزاری راهپیمایی اربعین حسینیایدز در حالت اعتیادایران بیش از هر کشور دیگری مقابل سلطه طلبی آمریکا ایستاده است