۱۳۹۸ دوشنبه ۲۸ مرداد  | 2019 8 Monday
آرشیو خبر آمار بازدید: 127 کد مطلب: 52607  

۳۰ درصد شکایت ها به اداره کل بازرسی قزوین مربوط به شهرداری هاست

رییس بازرس کل استان قزوین گفت: 30 درصد شکایت های دریافتی به این دستگاه نظارتی، مربوط به شهرداری هاست که از حیث فراوانی بیشترین حجم شکایت ها را به خود اختصاص داده است.
۱۳۹۸ يکشنبه ۲ تير ساعت 09:20

 صدای قزوین - عبدالله آقا علیخانی روز یکشنبه و به مناسبت هفته قوه قضائیه در جمع خبرنگاران با بیان اینکه شهرداری‌ها، به خصوص شهرداری قزوین با ۴۰ مورد بیشترین شکایت دستگاه‌های دولتی و عمومی این استان در سال ۹۷ را به خود اختصاص داده‌اند. افزود: اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی، دانشگاه علوم پزشکی، راه و شهرسازی، جهاد کشاورزی، تأمین اجتماعی و بانک‌ها دیگر دستگاه‌هایی هستند که بیشترین شکایت‌ها را طی سال گذشته به خود اختصاص داده‌اند.


به گفته وی، بیشترین گزارش‌ها و اعلانات به بازرسی کل استان در سال گذشته نیز مربوط به اداره کل صنعت، معدن و تجارت، استانداری، شهرداری‌ها، منابع طبیعی، آب منطقه‌ای و شهرداری الوند بوده است.

وی اقدامات بازرسی را شامل بازرسی‌های برنامه‌ای، موردی و فوق العاده دانست و اظهار داشت: سال گذشته بالغ بر ۲۰ بازرسی برنامه‌ای به همراه ۱۴۰ پیشنهاد جهت جلوگیری از پیشگیری از وقوع جرم و اصلاح و ۵۰ بازرسی موردی با ۵۰ پیشنهاد از سوی دوایر دولتی و عمومی داشتیم که در این رابطه ۱۴۰ نفر به مراجع رسیدگی به تخلفات اداری و ۶۰ نفر نیز به دادسرا و دادگاه‌ها معرفی شدند.

۲ هزار میلیارد ریال به بیت المال بازگردانده شد

آقا علیخانی ادامه داد: طی سال گذشته و با انجام بازرسی‌ها و صدور احکام قضائی بالغ بر ۲ هزار میلیارد ریال اعاده وجوه شده و به بیت المال بازگردانده شد.

وی تصریح کرد: طی مدت یاد شده همچنین ۱۴۰ هکتار از اراضی تصرف شده منابع طبیعی به همراه ۵۰ هزار متر مربع از اراضی شهری اعاده و ضمن جلوگیری از واگذاری غیرقانونی آنها، به بیت المال بازگردانده شدند.

این مسئول، نظارت بر عملکرد امور شعب بانک تجارت، بیمه ایران، شهرداری قزوین، جهاد کشاورزی، میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، کارگروه رفع موانع تولید، دامپزشکی، شرکت بهسازان، بیمارستان شهید رجایی قزوین، وصول مالیات بر اصناف خاص، منابع طبیعی، شرکت پشتیبانی امور دام، آب منطقه‌ای، مناقصه و مزایده‌ها، راه و شهرسازی، واگذاری اراضی ملی به افراد، تنظیم مقررات رادیویی شمال غرب کشور، شهرداری محمدیه و محیط زیست استان را از جمله بازرسی‌های برنامه‌ای این مجموعه در سال گذشته برشمرد.

وی اضافه کرد: جلوگیری از برداشت‌های غیرقانونی معادن شن و ماسه استان و برخی از انتصابات، بررسی عملکرد اداره کل امور اقتصادی و دارایی، اقدامات مربوط به فرمانداری و شهرداری آوج، عملکرد شرکت شهر صنعتی البرز، بررسی دریافت حق الجلسه و پاداش در برخی ادارات، سازمان انتقال خون و شهرداری الوند نیز از جمله بازرسی‌های موردی این دستگاه در سال جاری بوده است.

جذب ۷۰۰ نفر در شهرداری‌های استان بدون گزینش

آقا علیخانی افزود: بر اساس بازرسی‌های صورت گرفته، طی سال‌های اخیر متأسفانه ۷۰۰ نفر بدون گزینش، انجام مصاحبه و آزمون در شهرداری‌های استان جذب شده‌اند که با ورود بازرسان این مجموعه قرار بر این شد که کارهای گزینشی افراد با هماهنگی استانداری و دفتر امور شهری در اسرع وقت انجام شود که این کار نیز قبل از اواخر سال گذشته آغاز شده است.

وی، سازمان بازرسی را فراگیرترین نهاد نظارتی در کشور تحت نظر قوه قضائیه دانست و خاطرنشان کرد: این نهاد از ۲ ویژگی انقلابی بودن و اشاره شدن آن در قانون اساسی برخوردار بوده و دارای ۲ مأموریت مهم و حساس شامل اجرای صحیح قوانین در کشور و نظارت بر حسن آنچه بردوش این مجموعه قرار داده شده، است.

پرونده اداره کل فرهنگ و ارشاد قزوین تکمیل شده است

رئیس بازرس کل استان قزوین ادامه داد: در خصوص پرونده مربوط به اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی قزوین باید گفت که بازرسی از این مجموعه سال گذشته آغاز و ایرادها و تخلفاتی موجود در نهایت منجر به تغییرات و جا به جایی‌هایی شده و برخی اقدامات صورت گرفته از سوی این مجموعه نیز قابل تقدیر بوده است.

وی با اشاره به اینکه بازرسی در حوزه نحوه انتصابات هیچ ورودی پیدا نمی‌کند و صلاحیت مستقیم این مساله بر عهده قوه مجریه می‌باشد، افزود: البته مسائلی در حوزه مدیریتی این اداره کل بوده و مواردی نیز مطرح شده که پرونده پس از رسیدگی‌های لازم به مراجع ذیصلاح قضائی ارسال شده است.

به گفته وی، در خصوص پرونده یکی از مدیران اداره کل ورزش و جوانان استان نیز کیفر خواست آن صادر شده است.

این مسئول بازرسی به پرونده شهرداری قزوین اشاره کرد و یادآور شد: طی سال‌های گذشته بازرسی‌های برنامه‌ای و موردی در این خصوص به عمل آمده و اسناد، مدارک و دلایل لازم اخذ شده که باید توسط بازرسان مطابقت داده شود و اگر تخلف و یا جا به جایی مشاهده شود، اقدامات لازم به عمل خواهد آمد.

آقا علیخانی همچنین با اشاره به تشکیل پرونده در خصوص اراضی نیاوران، گفت: اراضی یاد شده از محل منابع طبیعی نبوده اما بحث‌هایی در خصوص نحوه واگذاری و کاربری آن بوده که در حال پیگیری موضوع هستیم.


تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است
نام:  
پست الکترونیکی:
نظر شما:  
کد امنیتی:

 
 
رویداد استارت آپی کارآفرینی گردشگری در قزوین برگزار می شودبازگشت کارخانه های نیمه تعطیل به چرخه تولید در اولویت قرار داردبرگزاری ۲۳۰ برنامه فرهنگی در قزوین توسط اوقافتولید سالانه چهار هزار تن پسته در بوئین زهرا۹۳ کودک قزوینی تحت پوشش کمیته امداد قرار گرفتند۱۶ دستگاه اجرایی در زمینه حفظ حقوق کودکان وظیفه دارندتامین ۹ هزار تن بذر غلات برای کشاورزان قزوینیافتتاح ساختمان جدید امور مالیاتی شهر محمدیهمحکومیت ۱۷۰ میلیون ریالی قاچاقچی البسه در قزویندو هکتار از اراضی کشاورزی البرز به زیر کشت گل محمدی رفت مدیرکل جدید فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین منصوب شدقزوین میزبان رقابت های کارگری و جانبازان کشورمدیرکل جدید دیوان محاسبات استان قزوین معرفی شدجاذبه های گردشگری قزوین در نمایشگاه توانمندی‌های روستایی معرفی شدنقش آفرینی آزادگان در جامعه باید بیشتر شودراه های فرار مالیاتی بسته می‌شودافراد ناتوان باید از پذیرش مسوولیت خودداری کنندنظارت دقیق موجب کارآمدی سیستم اداری می شودمعادن قزوین نیازمند باسکول هستندرفع نقاط حادثه خیز در استان قزوین در اولویت قرار دارد
دو هکتار از اراضی کشاورزی البرز به زیر کشت گل محمدی رفت قزوین میزبان رقابت های کارگری و جانبازان کشورمدیرکل جدید فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین منصوب شدبرگزاری ۲۳۰ برنامه فرهنگی در قزوین توسط اوقافنظارت دقیق موجب کارآمدی سیستم اداری می شودافراد ناتوان باید از پذیرش مسوولیت خودداری کنندراه های فرار مالیاتی بسته می‌شودنقش آفرینی آزادگان در جامعه باید بیشتر شودجاذبه های گردشگری قزوین در نمایشگاه توانمندی‌های روستایی معرفی شدمدیرکل جدید دیوان محاسبات استان قزوین معرفی شدمحکومیت ۱۷۰ میلیون ریالی قاچاقچی البسه در قزوینافتتاح ساختمان جدید امور مالیاتی شهر محمدیهتامین ۹ هزار تن بذر غلات برای کشاورزان قزوینی۱۶ دستگاه اجرایی در زمینه حفظ حقوق کودکان وظیفه دارند۹۳ کودک قزوینی تحت پوشش کمیته امداد قرار گرفتندتولید سالانه چهار هزار تن پسته در بوئین زهرابازگشت کارخانه های نیمه تعطیل به چرخه تولید در اولویت قرار داردرویداد استارت آپی کارآفرینی گردشگری در قزوین برگزار می شودپیشخوان روزنامه های امروز صبح استان / یکشنبه
تهران؛ میزبان سفیر فوق العاده دولت نجات ملی یمن/ پیروزی های مقاومت در عرصه سیاست و نبردآخرین اخبار معلمان و فرهنگیان در سال 98آقای مجری، سرباز شد! /عکسمصوبه جدید مجلس برای خودروسازان + جزییاتلجبازی مهراوه شریفی نیا با خودش + عکسروسیه: آمریکا و انگلیس عامل افزایش تنش در خلیج فارس هستندنجاتگران هلال احمر قزوین به 27 مصدوم حوادث امدادرسانی کردندانفجار کپسول سواری پیکان 2 خودرو را به آتش کشیدعفونت تنفسی، علت مرگ ببرها در باغ وحش وکیل آباد مشهدوقوع زلزله 3.7 ریشتری در خلیج فارسکارت آزمون استخدام شرکت مهندسی منیراناقدام تحسین برانگیز آمازون به منظور کمک به نیازمندانبا غایبان قطعی پرسپولیس در دیدار افتتاحیه آشنا شوید !شکایت شفر از عملکرد پاتوسی و خط میانی اش در بنی یاساختلاف فتحی و استراماچونی بالا گرفت؟ دو میلیون یورو بده، فسخ کنترائوره؛ عامل اختلاف فتحی و استراماچونیسروکله آقای معاون مستعفی باشگاه استقلال پیدا شداخبار نگران کننده و عجیب پس از مصاحبه احساسی بمب نقل و انتقالات پرسپولیستمجید کالدرون از مدافع جوان پرسپولیسآخرین وضعیت هروویه میلیچ -استقلال