۱۳۹۸ جمعه ۲۴ آبان  | 2019 11 Friday
آرشیو خبر آمار بازدید: 154 کد مطلب: 52611  

۲۴ میلیون کیلوگرم آرد بین روستائیان قزوین توزیع شد

رئیس سازمان تعاون روستایی استان قزوین گفت: در یک سال گذشته ۲۴ میلیون و ۶۱۰ هزار و ۶۸۸ کیلو آرد روستایی در بین روستائیان استان توزیع شده است.
۱۳۹۸ دوشنبه ۳ تير ساعت 09:33

صدای قزوین - محمود محمودی با بیان اینکه تعاونی‌ها در قبل و بعد از تولید نقش مهمی دارند، تاکید کرد: تأمین و توزیع نهاده‌های دامی و کشاورزی قبل از تولید، بازاریابی و بازار رسانی موجب رونق تولید محصولات کشاورزی و دامی خواهد شد.


رئیس سازمان تعاون روستایی استان قزوین از خرید بیش از ۳۱۷ هزار تن انواع محصولات کشاورزی به صورت تضمینی، توافقی و حمایتی از کشاورزان توسط سازمان تعاون روستایی استان در سال گذشته خبر داد و اظهار کرد: از این میزان بالغ بر ۷۱ هزار تن گندم و کلزا به صورت تضمینی، ۲۴۴ هزار و ۶۱۷ تن سایر محصولات به صورت توافقی و ۲ هزار و ۸۷ تن انواع محصولات کشاورزی به صورت حمایتی خریداری شده است.

این مسئول در خصوص خدمات رسانی به روستاها و توزیع مواد سوختی توسط شبکه تعاون روستایی، اعلام کرد: در سال گذشته ۳۹۱۶۶ هزار لیتر انواع مواد سوختی شامل بنزین، گازوئیل و نفت سفید و همچنین ۳۷۰۱۲۰ کیلو گاز در بین روستاییان استان توزیع شد.

وی با تاکید بر اینکه یکی از وظایف شبکه تعاونی‌های روستایی ارائه خدمات مناسب به روستاییان و کشاورزان است، گفت: در این راستا این سازمان با ۳۰۰ فروشندگی مواد سوختی در روستاهای استان، عاملیت توزیع مواد سوختی را برعهده دارد.

محمودی همچنین با اشاره به ساماندهی فروشگاه‌های مصرف و فروشندگی‌های مواد سوختی، بیان کرد: در این مدت ۹ فروشندگی مواد سوختی و ۶ فروشگاه مصرف ساماندهی و ۴ مرکز خرید محصولات کشاورزی تجهیز و استانداردسازی شده است.

وی با اعلام اینکه در یک سال گذشته ۲۴ میلیون و ۶۱۰ هزار و ۶۸۸ کیلو آرد روستایی در بین روستائیان استان توزیع شده است، گفت: عمده شرکت‌های تعاونی روستایی عامل توزیع آرد روستاییان هستند.

رئیس سازمان تعاون روستایی استان قزوین با بیان اینکه در سال گذشته یک هزار و ۲۷۳ نفر بهره بردار عضو نظام صنفی کشاورزی شدند، تصریح کرد: فعالان بخش کشاورزی و منابع طبیعی که در بخش تولید و خدمات مجوزهای لازم را کسب کرده اند به عضویت نظام صنفی در می آیند.

وی با اشاره به اینکه در این مدت یک هزار و ۲۶۱ فقره پروانه فعالیت نظام صنفی صادر شده است، تصریح کرد: کشاورزان و تولیدکنندگان صنعتی و سنتی مکلفند پروانه فعالیت خود را برابر مقررات از نظام‌های صنفی کارهای کشاورزی دریافت کنند.

محمودی به تولید و توزیع بذر گواهی شده در شرکت‌های تعاون روستایی استان اشاره کرد و افزود: در سال گذشته یک هزار و ۶۶۰ تن انواع بذر اصلاح شده تولید و فرآوری شده است.

وی در ادامه از توزیع ۲ هزار و ۵۵۶ تن انواع بذر اصلاح شده در استان خبر داد و گفت: هدف از توزیع این نوع بذور بالا بردن میزان کمی محصولات کشاورزی است و بذر زمانی ارزش دارد که دارای صفات ارزشمند زراعی بوده و ارزش یک محصول گیاهی نیز به میزان قابل ملاحظه‌ای به کیفیت بذر بستگی دارد.

این مسئول با اشاره به اجرای طرح‌های کشاورزی حفاظتی در سطح ۵۰۰ هکتار و طرح مبارزه تلفیقی با آفات در سطح ۳۰ هکتار از اراضی قزوین، تصریح کرد: در این طرح اجرای شیوه‌های جدید خاک ورزی، روش‌های صحیح کاشت، شیوه‌های کاهش اثرات خشکسالی و افزایش بهره وری در تولید رعایت می‌شود.

وی همچنین از تأمین و توزیع ۳۰۴ دستگاه انواع ادوات و دنباله بندهای کشاورزی توسط شبکه تعاون روستایی استان خبر داد.

رئیس سازمان تعاون روستایی استان قزوین گفت: در سال گذشته ۴۱ هزار و ۲۹۳ تن کود شیمیایی، ۲۲۰ تن کودهای ریز مغذی و ۵۰ تن انواع کودهای آلی و زیستی در بین کشاورزان توزیع شد.

این مسئول از تهیه و توزیع ۵۷ هزار و ۲۹۵ تن انواع نهاده‌های دامی خبر داد و اظهار کرد: این نهاده‌ها شامل کنجاله سویا، ذرت دانه‌ای، جو و سبوس گندم بوده است.

محمودی همچنین در ادامه از توزیع ۳۴ هزار و ۷۵۱ کیلوگرم / لیتر سموم شیمیایی خبر داد و گفت: توزیع سموم با کیفیت و به قیمت مناسب توسط شبکه تعاون روستایی صورت می‌گیرد و کارشناسان فنی سازمان برآن نظارت کامل دارند.

وی با بیان اینکه توزیع میوه طرح تنظیم بازار ایام پایانی سال ۹۷ و آغازین سال ۹۸ موفقیت آمیز بوده است، اعلام کرد: سال ۹۶-۹۷، ۱۴۵۰ تن میوه و امسال بیش از ۲۲۰۰ تن میوه در بین مردم توزیع شد.


تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است
نام:  
پست الکترونیکی:
نظر شما:  
کد امنیتی:

 
 
تنیسور قزوینی در مسابقات تور ایرانی کشور قهرمان شدتخصیص اعتبار موجب تسریع در طرح آبرسانی به قزوین می‌شود۲۱۳ میلیارد تومان برای تکمیل مجتمع های آبرسانی نیاز استسهم استان قزوین از آب شاهرود احیا شودتوزیع آب در کشور علمی و هوشمندانه نیستزادآوری پرنده سنقر گندم‌زار در قزوین ثبت شدآب شهرک‌های صنعتی باید از پساب‌ها تامین شودکشف ۲ تن چوب قاچاق در تاکستان پسماند واحدهای فرآوری معدنی در قزوین مدیریت نمی‌شودحفظ محیط زیست از شاخص‌های اصلی در اجرای پروژه‌هاست۲۶۷ قزوینی با کمک صندوق کارآفرینی امید مشغول به کار شدندهفت درصد جمعیت باسواد قزوین عضو کتابخانه‌ها هستندآغاز ثبت نام داوطلبان نمایندگی یازدهمین دوره­ ی مجلس شورای اسلامی از ۱۰آذر ماهروند آبرسانی از سد طالقان به قزوین تسریع شود۱۳ واحد تملیکی در تاکستان باید سریع‌تر به تولید بازگردند۱۰۰ تصفیه خانه فاضلاب در کشور احداث می‌شودهمه دستگاه‌ها برای امنیت و سلامت انتخابات تلاش کنندکیفیت پایین آرد نان در استان قزوین ساماندهی شوداصفهان و فارس میزبان دهیاران قزوینورزشکاران قزوین در جام خوشه چین به ۲ قهرمانی دست یافتند
حاجی میرازیی به خاطر تعلل در استخدام معلمان حق التدریس تذکر گرفترفع یک نگرانی در مورد طرح رتبه بندی معلمانتذکر به حاجی میرزایی درباره استخدام حق التدریسی هارفتارهایی که زائران ایرانی اربعین باید از آنها دوری کنند!رفع یک نگرانی درباره طرح رتبه بندی معلماناز خانه فرار کردم و با دوشنبه ازدواج کردم/ حالا می خواهد من و 3 فرزندم را به افغانستان ببرددستگیر ورزشکار مشهور در پایتخت / او چه کسی است و جرمش چیست؟خانواده بیرانوند اجازه دهند علت مرگ را اعلام می کنیم!تصادف مرگبار اتوبوس در زنجان/42 کشته و زخمیربودن دختر 2 ساله توسط زن معتاد / یسنا کوچولو در حالی که یک قدم تا مرگ فاصله داشت پیدا شدواکنش مردم به دیدار کتایون ریاحی با دالایی لاما + عکسچگونه اپلیکیشن های گوشی قدیمی خود را به دستگاه اندرویدی جدید منتقل کنیم؟استخدام مدیر اداری در آموزشگاه زبان آفاق در تهرانفضانوردی که قرآن را به فضا بردخون انصاری فرد به جوش آمدتحلیل فوتبالی؛ از جای خالی شجاع خلیل زاده در تیم ملی تا پرسپولیس بدون سید جلالاستراماچونی در اینتر برنامه نویس بود؟!جانشین دیاباته؛ آبروی استراماچونی!انتقال یکی از گزینه های خارجی استقلال منتفی شدخرید جدید استقلال لو رفت؛ مهاجم 31 ساله بریتانیایی در تهران!