۱۳۹۸ جمعه ۲۴ آبان  | 2019 11 Friday
آرشیو خبر آمار بازدید: 154 کد مطلب: 52628  

۴۷۰۰ مددجوی کمیته امداد قزوین دفترچه بیمه دریافت کردند

مدیرکل بیمه سلامت قزوین گفت: بیمه مددجویان کمیته امداد به این سازمان انتقال یافته و در سال جاری برای چهار هزار و ۷۰۰ تن از این افراد دفترچه درمانی صادر شده است.
۱۳۹۸ دوشنبه ۳ تير ساعت 09:06

 صدای قزوین - دکتر قاسم بهرامی روز دوشنبه در نشست هم اندیشی با رسانه ها افزود: با توجه به سیاست های اخیر سازمان بیمه سلامت به قشری که توان پرداخت حق بیمه ندارند در سال ۹۸ تفاهم نامه ای با کمیته امداد منعقد شده که همه یک میلیون مددجوی تحت پوشش آن به بیمه سلامت انتقال یابند.

وی اضافه کرد: از طریق این تفاهم نامه ۱۲ هزار مددجوی کمیته امداد قزوین تحت پوشش بیمه سلامت قرار دارند که تاکنون برای چهار هزار و ۷۰۰ تن از آنان دفترچه صادر شده است.
قاسمی با بیان اینکه جهت انتقال بیمه این افراد اعتبارات لازم از سوی دولت به سازمان بیمه سلامت انتقال می یابد گفت: در این راستا سهم قزوین از این اعتبارت مبلغ ۵۰ میلیارد ریال است.
وی ادامه داد: از جمعیت چهل میلیونی تحت پوشش بیمه سلامت در کشور ۸۵ درصد به صورت رایگان بیمه شده و حق بیمه پرداخت نمی کنند و به خاطر همین با رشد هزینه ها در سال های اخیر وابستگی به منابع دولتی برای تعداد عظیمی از بیمه شدگان بیشتر شده است.
قاسمی همچنین با اشاره به اجرای طرح نسخه الکترونیک بدون دفترچه درمانی در مراکز ملکی سازمان بیمه سلامت اظهار داشت: این طرح هم در مراکز ملکی بیمه سلامت و هم تامین اجتماعی در حال انجام است و تا پایان سال جاری به حداقل ۳۰ درصد مراکز طرف قرارداد سازمان نیز تعمیم می یابد.
مدیرکل بیمه سلامت قزوین با بیان اینکه دولت با نسخه الکترونیک به دنبال حذف دفترچه از نظام درمان است گفت: سازمان بیمه سلامت به ازای هر دفترچه هجده برگی بیمه شدگان ۵۰ هزار ریال جهت کاغذ و ۴۰ هزار ریال جهت کارمزد آن پرداخت می کند که اگر جمع این مبلغ را برای صدور سالانه ۲۰ میلیون دفترچه درمانی در قزوین حساب کنیم مبلغی در حد ۱۸ هزار میلیارد ریال می شود.
وی همچنین زندانیان را نیز از دیگر گروه های بیمه شده سازمان بیمه سلامت عنوان کرد و ادامه داد: بر اساس تفاهم نامه کشوری بین سازمان بیمه سلامت و سازمان زندان ها، افراد زندانی و خانواده آنها تحت پوشش قرار می گیرند و خدمات بستری آنها بر اساس این بیمه است.
مدیرکل بیمه سلامت قزوین افزود: در حال حاضر ۲۶۰ هزار نفر در قزوین تحت پوشش بیمه روستایی هستند که ۷۲ هزار تن از آنان در شهرهای زیر ۲۰ هزار جمعیت و ۷۲ هزار تن در روستاها ساکن هستند.
به گفته بهرامی در بین بیمه شدگان شهری نیز ۵۷ هزار تن از آنان کارمندان دولت بوده و ۱۳۷ هزار نفر بیمه شدگان صندوق رایگان بیمه ایرانیان هستند که سالانه با پرداخت ۲۹۴ هزار تومان به ازای هر نفر تحت پوشش قرار می گیرند.
وی در خصوص وضعیت پرداختی های این اداره کل به بخش های درمانی نیز گفت:
از بین کل بدهی های سازمان به مراکز درمانی، مطالبات بیمارستان های دانشگاهی از سازمان بیمه سلامت تا آذرماه ۹۷ به طور کامل و بخشی از مطالبات دی ماه ۹۷ پرداخت شده و بهمن و اسفند پرداخت نشده است.
بهرامی با بیان اینکه مطالبات بیمارستان های خصوصی هم تا دی ماه پرداخت شده است گفت:
مطالبات داروخانه های خصوصی را هم تا آذرماه ۹۷ تسویه کرده ایم و بخش های سرپایی هم تا آبان ماه ۹۷ تسویه شده است.
وی ادامه داد: با توجه به اینکه اعتبارات سازمان هر سال باید بابت همان سال پرداخت شود در سال ۹۷ برای حساب های بهمن و اسفندماه بدهکاریم که پرداخت آنها مستلزم پرداخت منابع از دولت است.
بهرامی یادآور شد: در سال جاری نیز مطالبات بیمارستان های دانشگاهی و خصوصی به صورت علی الحساب پرداخت و داروخانه ها به طور کامل تسویه شده و تا چند روز آینده طلب اردیبهشت ماه داروخانه ها هم کامل پرداخت می شود.
وی خاطرنشان کرد: با این حساب حدود ۲۰۰ میلیارد ریال از بدهی های سال گذشته سازمان بیمه سلامت در قزوین پرداخت نشده است.
بهرامی افزود: این در حالی است که در مقایسه با سازمان تامین اجتماعی که بیمه شدگان حق بیمه پرداخت می کنند در سازمان بیمه سلامت ۸۵ درصد بیمه شدگان رایگان تحت پوشش قرار گرفته اند و سهم بیمه آنها باید از منابع عمومی کشور پرداخت شود.


تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است
نام:  
پست الکترونیکی:
نظر شما:  
کد امنیتی:

 
 
تنیسور قزوینی در مسابقات تور ایرانی کشور قهرمان شدتخصیص اعتبار موجب تسریع در طرح آبرسانی به قزوین می‌شود۲۱۳ میلیارد تومان برای تکمیل مجتمع های آبرسانی نیاز استسهم استان قزوین از آب شاهرود احیا شودتوزیع آب در کشور علمی و هوشمندانه نیستزادآوری پرنده سنقر گندم‌زار در قزوین ثبت شدآب شهرک‌های صنعتی باید از پساب‌ها تامین شودکشف ۲ تن چوب قاچاق در تاکستان پسماند واحدهای فرآوری معدنی در قزوین مدیریت نمی‌شودحفظ محیط زیست از شاخص‌های اصلی در اجرای پروژه‌هاست۲۶۷ قزوینی با کمک صندوق کارآفرینی امید مشغول به کار شدندهفت درصد جمعیت باسواد قزوین عضو کتابخانه‌ها هستندآغاز ثبت نام داوطلبان نمایندگی یازدهمین دوره­ ی مجلس شورای اسلامی از ۱۰آذر ماهروند آبرسانی از سد طالقان به قزوین تسریع شود۱۳ واحد تملیکی در تاکستان باید سریع‌تر به تولید بازگردند۱۰۰ تصفیه خانه فاضلاب در کشور احداث می‌شودهمه دستگاه‌ها برای امنیت و سلامت انتخابات تلاش کنندکیفیت پایین آرد نان در استان قزوین ساماندهی شوداصفهان و فارس میزبان دهیاران قزوینورزشکاران قزوین در جام خوشه چین به ۲ قهرمانی دست یافتند
حاجی میرازیی به خاطر تعلل در استخدام معلمان حق التدریس تذکر گرفترفع یک نگرانی در مورد طرح رتبه بندی معلمانتذکر به حاجی میرزایی درباره استخدام حق التدریسی هارفتارهایی که زائران ایرانی اربعین باید از آنها دوری کنند!رفع یک نگرانی درباره طرح رتبه بندی معلماناز خانه فرار کردم و با دوشنبه ازدواج کردم/ حالا می خواهد من و 3 فرزندم را به افغانستان ببرددستگیر ورزشکار مشهور در پایتخت / او چه کسی است و جرمش چیست؟خانواده بیرانوند اجازه دهند علت مرگ را اعلام می کنیم!تصادف مرگبار اتوبوس در زنجان/42 کشته و زخمیربودن دختر 2 ساله توسط زن معتاد / یسنا کوچولو در حالی که یک قدم تا مرگ فاصله داشت پیدا شدواکنش مردم به دیدار کتایون ریاحی با دالایی لاما + عکسچگونه اپلیکیشن های گوشی قدیمی خود را به دستگاه اندرویدی جدید منتقل کنیم؟استخدام مدیر اداری در آموزشگاه زبان آفاق در تهرانفضانوردی که قرآن را به فضا بردخون انصاری فرد به جوش آمدتحلیل فوتبالی؛ از جای خالی شجاع خلیل زاده در تیم ملی تا پرسپولیس بدون سید جلالاستراماچونی در اینتر برنامه نویس بود؟!جانشین دیاباته؛ آبروی استراماچونی!انتقال یکی از گزینه های خارجی استقلال منتفی شدخرید جدید استقلال لو رفت؛ مهاجم 31 ساله بریتانیایی در تهران!